Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:58:57

LOGOUT.hu

Samsung Galaxy S9 és S9+
Kérlek olvasd át az összefoglalót, mielőtt a fórumban kérdeznél!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#24001) MADcat válasza Tiger. (#23999) üzenetére


MADcat
MODERÁTOR

Nálam is. :K

Egyetlen atombomba képes elrontani az egész napodat!

(#24002) Rinocerosz


Rinocerosz
senior tag

Sziasztok :)

Ma olvastam, hogy aki szeretné a fektet módot alkalmazni a messenger annak elég elküldenie a holdacska ikont és utána megjelenik a menüben egy opció a sötét téma bekapcsolására.

Ez eddig is volt vagy csak én nem tudtam róla? :))

(#24003) MADcat válasza Rinocerosz (#24002) üzenetére


MADcat
MODERÁTOR

Ugye te most hülyéskedsz? 2 hsz-el feljebb? :B

Egyetlen atombomba képes elrontani az egész napodat!

(#24004) Aryon87 válasza Rinocerosz (#24002) üzenetére


Aryon87
félisten

Samuknal nem akar aktivalodni, vagy nagyon kevesnel csinalja, Huawei es Xiaomi vsoportokban tobb kommentet is olvasok, hogy ott megy. Persze foto nincs...
Ismerosom S7edge-n se aktivalodik, nekem se (S9+), de Note8 eseteben olvastam hogy megy. Nekem inkabb olyan erzesem van ezzel kapcsolatban, mintha egy elorehozott aprilis 1 lenne:))

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#24005) Rinocerosz válasza MADcat (#24003) üzenetére


Rinocerosz
senior tag

Ohh azt nem láttam..:( meg volt nyitva az oldal és nem frissítettem.

(#24006) Rinocerosz válasza Aryon87 (#24004) üzenetére


Rinocerosz
senior tag

Működik s7,s9+a8,s5, honor 10 teszteltem
Szerintem működnie kell mindenhol.

[ Szerkesztve ]

(#24007) Aryon87 válasza Rinocerosz (#24006) üzenetére


Aryon87
félisten

Ismerossel oda vissza kuldjuk a holdat, de semmi. Tegnap frissult a messi, a legujabb van fent. Mar le is toroltem (ismeros is), de ugy se jo, cserebe most regi emojik lettek benne:))

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#24008) Tiger. válasza Rinocerosz (#24006) üzenetére


Tiger.
nagyúr

Párom a5-jén nem jó, még csak nem is úgy néz ki nála a hold, messenger a legfrissebb.

Intel I7 4790 3.6gh/Geforce Rtx 2060S /Alienware 2014/Asus Rog Strix g531gu/Creative SB ZxR /16gb ddr3/ Htc One/Iphone 13 Pro Max/ Creative Gigaworks S750 7.1/ Z5500/ Apple Iphone 5S.

(#24009) Sungoo válasza Aryon87 (#24004) üzenetére


Sungoo
addikt

Van itthon Iphone, Xiaomi, S9. Minden megy. Ez is az android x aktái, hogy miért nem működik egyformán mindenhol. :)

(#24010) MADcat válasza Rinocerosz (#24005) üzenetére


MADcat
MODERÁTOR

:DDD

Egyetlen atombomba képes elrontani az egész napodat!

(#24011) Rinocerosz válasza Aryon87 (#24007) üzenetére


Rinocerosz
senior tag

Ezt a holdat próbálod?

(#24012) spider80 válasza Sungoo (#24009) üzenetére


spider80
őstag

Pont az iphone fórumban irták az előbb, hogy van akinek megy,van akinek nem megy. Messenger mindig ilyen volt,hogy nem minden felhasználóra engedik rá az újdonságokat. Majd idővel lesz mindenkinek. Nem telefon függő ez.

Samsung galaxy A5 2017-> Honor 9 Glacier Gray-> iPhone 7 32GB Silver-> Samsung Galaxy S8 black 64 Gb-> iPhone 7 plus Silver 256GB-> Samsung Galaxy S9 coral blue-> Redmi Note 5 64GB Black-> iPhone 7 32GB Silver -> Mi 9 T black 64 GB -> iPhone SE 2020 64GB Black -> Samsung Galaxy A71 128GB Black

(#24013) csorbajeno válasza Aryon87 (#24007) üzenetére


csorbajeno
veterán

Feljebb Tiger linkelt egy Tech2-es linket, amiben le van írva, hogy nem minden felhasználó kapja meg egyszerre, hanem folyamatosan bővül a felhasználók köre.

(#24014) samu74 válasza Aryon87 (#24007) üzenetére


samu74
addikt

Dettó. :) Kollégám s8-a meg az én s9+-om közt van vagy 10 hold oda vissza küldve. Se nekem se neki nem megy.

-----------

(#24015) Chrys_ válasza landi (#23982) üzenetére


Chrys_
addikt

Nem, vagyis igen, de csak a kihangosítón keresztül a mikrofont használva.
Amit Kékes írt, hogy rootolva megy, nem tudom. Egyelőre nem rootoltam ezt a telefont, mert ki akarom próbálni a telefonos fizetést, ahhoz meg ha jól tudom, Samsung esetén nem lehet ugrasztani a Knox-számlálót.

Én ezért tartottam meg az Android 8-t.

[ Szerkesztve ]

(#24016) Aryon87 válasza csorbajeno (#24013) üzenetére


Aryon87
félisten

Jaja, olvastam. Masik S9+-os ismerosnek beaktivalodott, igy marad a turelemjatek

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#24017) lcdtv válasza kelly416 (#23998) üzenetére


lcdtv
aktív tag

Akkor majd kiderül ha elromlik vagy szerintetek a samsung ad tájékoztatást. Pár napja vettem és rákérdeztem ekkor írták hogy két év gyártói gari el a számla ellenében

(#24018) csorbajeno válasza lcdtv (#24017) üzenetére


csorbajeno
veterán

Ha van a közeledben szerviz, az szerintem tud tájékoztatni :K

(#24019) DaDa


DaDa
senior tag

Teljesen hektikus ez a sötét mód. Enyémen nem megy párom S8-án ugyan azon messenger verzióval megy.

"A világ különleges és bonyolult, akárcsak egy pók hálója. Ha megérinted egy fonalát, remegése végigfut az összes többi szálon. Mi nemcsak megérintjük a hálót, hanem bele is szakítunk!" - Gerald Durrell

(#24020) S9


S9
tag

Nekem megy a sötét mod
De csak ugy lett jo hogy magamnak küldtem a holdat
Ha az asszonynak ugy nem aktiválódott

(#24021) embe


embe
nagyúr

Nektek ha rá van dugva a hálózati töltő ( természetesen a hozzáadottra gondolok ) akkor a zárolt képernyő alján mit ír ki? Kiírja hogy "gyors töltés"?
Illetve nem tudom nézte-e valaki, mondjuk az Ampere programmal, hogy hány mA-el tölt?

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#24022) Sungoo válasza embe (#24021) üzenetére


Sungoo
addikt

Bár nem használom, emlékeim szerint kiírja.

(#24023) .Szaki. válasza embe (#24021) üzenetére


.Szaki.
addikt

Igen, kiírja.

(#24024) goop


goop
őstag

Telekom szoftverrel rendelkező telefon is írja a volte hívásnál a hd jelet?

(#24025) PedroPascal válasza embe (#24021) üzenetére


PedroPascal
senior tag

Igen kiírja a töltést. Ha be van kapcsolva a gyors töltés akkor gyorsan tölt ha kikapcsolod akkor normál töltés van. Én is szórakoztam ezzel az app-al. Nem fog folyamatosan ugyan annyi áramot felvenni töltés közben, főleg adaptív gyorstöltés közben. Ha kiírta, hogy gyors töltés akkor az úgy is van felesleges bajlódni ezzel, bízz a telefonodban. :D

ASUS ROG Scar 17 G733PZ (AMD Ryzen 9 7945HX, NVIDIA GeForce RTX 4080) / SteelSeries Arctis Nova Pro Wireless, Aerox 5 Wireless / Synology DS923+ / Samsung Galaxy S23 256GB, Galaxy Watch6 Classic 47mm LTE, Galaxy Buds2 Pro /

(#24026) proly01


proly01
őstag

Tud valaki segíteni hogyan tudom eltűntetni root nélkül az értesítési sávot a gyári launcher alatt?
Nagyon megköszönném!
:R

....Pr:)ly....

(#24027) PedroPascal válasza goop (#24024) üzenetére


PedroPascal
senior tag

Nekem Telekom-os a telefon 2db Telekom sim-el használom. Mind a 2nél be van kapcsolva, de semmit nem ír ki. Most teszteltem, hogy hívás közben tudok-e netezni és lehetett úgyhogy gondolom múködik.
Ha kikapcsolom akkor hívás indításkor eltűnik a 4g jel és csak a térerő jel marad és ilyenkor nincs net hívás közben.

[ Szerkesztve ]

ASUS ROG Scar 17 G733PZ (AMD Ryzen 9 7945HX, NVIDIA GeForce RTX 4080) / SteelSeries Arctis Nova Pro Wireless, Aerox 5 Wireless / Synology DS923+ / Samsung Galaxy S23 256GB, Galaxy Watch6 Classic 47mm LTE, Galaxy Buds2 Pro /

(#24028) goop válasza PedroPascal (#24027) üzenetére


goop
őstag

Az még kevés, a 4G jel nem tűnhet el, azaz nem válthat vissza h+ vagy 3G re esetleg edge re. Az enyém is telekomos, de feltettem a xeh romot a frissítések miatt. Tetszik ez a hd jel híváskor, hiányolnám, de van egy olyan gondom is, hogy ha benne a 2 kártya, akár 2 telekom, és mindkettő 4G n, aktív volte mindkettőn, akkor a sebesség leesik 1- 2 Mbit re. Ha csak 3G re engedem egyiket, akkor már jó a sebesség...
Ugyanez van, ha másod kártya telenor, ill. tegnap direkt teszt miatt vettem egy vodát is, detto. Most arra volnék kíváncsi, hogy ez specko telekom szoftver alatt is ilyen, vagy csak a xeh boldogít. És a jól belakott telefonom, annyira nem akarnám újra húzni, főleg ha ugyanez a sebesség gond lenne telekom rommal is. Ránéznél esetleg erre a sebesség dologra a 2 telekom simmel, mivel a tiéd telekom romos.

(#24029) embe


embe
nagyúr

Köszi Urak!
A gyorstöltés beállítást hol találom? Emlékeim szerint bekapcsolva láttam, gondolom alapból be van, de most az istenek sem találom.
Esetleg valaki beírná a fekete színű S9 töltő pontos típusát? Köszi!

[ Szerkesztve ]

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#24030) PACSA75 válasza S9 (#24020) üzenetére


PACSA75
őstag

Kíváncsiságból kipróbáltam (a sötét modot messengeren) , magamnak küldtem el, elsőre sikerült, lehet hogy ez a titka, mármint hogy magunknak kell elküldeni (a feleségem Honor 10 én is elsőre sikerült).

[ Szerkesztve ]

(#24031) Sungoo válasza embe (#24029) üzenetére


Sungoo
addikt

Eszközkarbantartó, akkumulátor, jobb fent 3 pötty, beállítások, görgess legalulra.
EP-TA20EBE az enyém.

[ Szerkesztve ]

(#24032) kiskeni válasza lcdtv (#24017) üzenetére


kiskeni
aktív tag

Bizonyára az én hibám, rossz hsz-re válaszoltam, bocsi :) https://m.mobilarena.hu/tema/re_samsung_galaxy_s9_es_s9_duplateszt/hsz_24000-24000.html - olvasd el, ez, tehát ugyanaz a Samu álláspontja is, mint az Ishop-é.
Ha gondolod elküldhetem az egész üzenetváltást is a Samuval, de szerintem felesleges, a lényeg ez illetve az, hogy 1 év után garipapír kell. Mire nem jó a LiveChat :D

[ Szerkesztve ]

Két rák találkozik. Kérdezi az egyik: - Te is folyami vagy? - Nem, én tüdő

(#24033) dvarw.mtl válasza proly01 (#24026) üzenetére


dvarw.mtl
tag

Sehogy

𝕯𝖛𝖆𝖗𝖜

(#24034) PedroPascal válasza goop (#24028) üzenetére


PedroPascal
senior tag

Akkor tünt el a 4g jel ha ki volt kapcsolva a VOTE és hívást indítok ahogy korábban írtam. Speedtest app-al megnéztem a net sebességét nincsen különbség hívás közben és hívás nélkül. Sajnos 16mbit jelenleg ahol vagyok így is úgy is ebben a pillanatban.

ASUS ROG Scar 17 G733PZ (AMD Ryzen 9 7945HX, NVIDIA GeForce RTX 4080) / SteelSeries Arctis Nova Pro Wireless, Aerox 5 Wireless / Synology DS923+ / Samsung Galaxy S23 256GB, Galaxy Watch6 Classic 47mm LTE, Galaxy Buds2 Pro /

(#24035) PACSA75 válasza embe (#24029) üzenetére


PACSA75
őstag

Eszközkarbantartó - akkumulátor - 3 pont (fent) - beállítások - kábeles gyorstöltés kikapcs, közben látom már megelőztek, bocs a duplázásért.

[ Szerkesztve ]

(#24036) kiskeni válasza PedroPascal (#24034) üzenetére


kiskeni
aktív tag

Gyorskérdés a VoLTE szolgáltatással kapcsolatban. Be kell kapcsolni a mobilnetet a használatához, vagy külön mobilnet bekapcsolás nélkül is működik ez a funkció?

Két rák találkozik. Kérdezi az egyik: - Te is folyami vagy? - Nem, én tüdő

(#24037) kiskeni válasza PACSA75 (#24030) üzenetére


kiskeni
aktív tag

Az mindegy kinek küldöd el. Én ilyesmiket csak magamnak elküldve próbálok le és nálam nem jött be. Nálam eleve nem is néz ki úgy a hold, mint a tech2-es cikkben.

Két rák találkozik. Kérdezi az egyik: - Te is folyami vagy? - Nem, én tüdő

(#24038) goop válasza PedroPascal (#24034) üzenetére


goop
őstag

Köszi, nem így gondoltam, volte megy azt gondoltam, hanem sebesség 2 simmel mindkettő auto hálózaton 4G/3G/2G, majd egy olyat, hogy egyik marad így, másik vissza 3G/2G re vagy akár letiltva a mérés idejére. Van e jelentős különbség, erre vagyok kíváncsi. Köszi

(#24039) PedroPascal válasza kiskeni (#24036) üzenetére


PedroPascal
senior tag

Szerintem csak mobil nettel működik, de nem vagyok profi a témában, javítson ki aki jobban tudja.

ASUS ROG Scar 17 G733PZ (AMD Ryzen 9 7945HX, NVIDIA GeForce RTX 4080) / SteelSeries Arctis Nova Pro Wireless, Aerox 5 Wireless / Synology DS923+ / Samsung Galaxy S23 256GB, Galaxy Watch6 Classic 47mm LTE, Galaxy Buds2 Pro /

(#24040) PedroPascal válasza goop (#24038) üzenetére


PedroPascal
senior tag

Érdekes. Ha mind a 2 sim 4g-n van egyszer valóban csak 2mbit volt a mérés. De csak 1 alkalommal sikerült ilyen keveset mérni. A 2. símet kapcsolgattam 4g 3g stb. A mobil net az első sim-en van mindig nálam.

ASUS ROG Scar 17 G733PZ (AMD Ryzen 9 7945HX, NVIDIA GeForce RTX 4080) / SteelSeries Arctis Nova Pro Wireless, Aerox 5 Wireless / Synology DS923+ / Samsung Galaxy S23 256GB, Galaxy Watch6 Classic 47mm LTE, Galaxy Buds2 Pro /

(#24041) embe válasza Sungoo (#24031) üzenetére


embe
nagyúr

Köszi!
És valóban ott van. Már belefutottam korábban, csak most nem találtam az istennek sem, a keresővel sem.
"korábban" - tegnap reggel vettem át a telót, azóta vagyok S9 tulaj. :DDD

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#24042) PedroPascal válasza kiskeni (#24037) üzenetére


PedroPascal
senior tag

Nem sem működik. Nem ugyan az nálam sem. App-ot újra tettem, teló restart de semmi. A leginkább használt messenger app és sok sok éve béta... Nem értem minek kell külön app a Fb üzeneteknek. Line , viber 100x különb app.

ASUS ROG Scar 17 G733PZ (AMD Ryzen 9 7945HX, NVIDIA GeForce RTX 4080) / SteelSeries Arctis Nova Pro Wireless, Aerox 5 Wireless / Synology DS923+ / Samsung Galaxy S23 256GB, Galaxy Watch6 Classic 47mm LTE, Galaxy Buds2 Pro /

(#24043) goop válasza PedroPascal (#24040) üzenetére


goop
őstag

Aha, ez az. Akkor nem kell romolnom. :D
Marad a xeh, mivel itt is ilyen, csak akkor lesz kevés a sebesség, ha mind a kettő sim 4G van. Telekom telenorral lehet amúgy a gond, mivel a voda immunis erre, azaz ott nem esik le a sebesség, és a ping is marad 10-20 körül. Ez a közösködés miatt lehet, nem örülök neki...

[ Szerkesztve ]

(#24044) PACSA75 válasza PedroPascal (#24042) üzenetére


PACSA75
őstag

Meg kellene próbálni megkérni valakit, akinek olyan a holdacska, amilyen kell legyen, hogy küldje el neked és te azt vissza, hátha úgy összejönne (🌙 vagy innen kimásolni).

(#24045) Aryon87 válasza PACSA75 (#24044) üzenetére


Aryon87
félisten

jaja, a régi holdas változattal működik, ha törölve van az app, visszaáll a nagyon régire.
P9-en átváltott sötét módra, így átlptem pároméra, bekapcsoltam a sötét módot, és visszaléptem. Működik ez a módszer.

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#24046) csorbajeno válasza kiskeni (#24036) üzenetére


csorbajeno
veterán

Mindenképpen be kell kapcsolni, hisz ez a lényege. A VoLTE értelme annyi, hogy hívás közben nem csökkenti le a sávszelességedet EDGE-re/3G-re, hanem hagyja tovább LTE-n száguldani. Ebből fakadóan, ha wifin vagy, akkor ez az egész nem számít, mert ott a netkapcsolatod határozza meg a sebességet, de nemcsak hívás közben :)

(#24047) geryboro


geryboro
senior tag

litet hasznaltam, ismi elkuldte a holdacskat, toroltem a litet, felraktam az ujat, beleptem, holdacskara pötty, hullanak a sz*rsagok es felul irja hogy sotet tema, majd profilban is.
sima ugy. :))

kivancsi leszek az akkuidore. :K

[ Szerkesztve ]

Θ[Everything that has a beginning, has an ending.]Θ GRP

(#24048) kiskeni válasza geryboro (#24047) üzenetére


kiskeni
aktív tag

Ahha, már nekem is jól néz ki a hold, csak épp semmit sem csinál még mindig :D A lite-os trükközés nekem csak ennyit segített.

Két rák találkozik. Kérdezi az egyik: - Te is folyami vagy? - Nem, én tüdő

(#24049) dvarw.mtl válasza PedroPascal (#24042) üzenetére


dvarw.mtl
tag

Azért van külön messenger mert van aki nem akar facebookot használni az használhatja messengert fb nélkül is. Így több a reklám ergo több a bevétel is.

𝕯𝖛𝖆𝖗𝖜

(#24050) MunezXBK válasza kiskeni (#24048) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Elküldtem magamnak, megjelent a sötét mód funkció. Rányomtam, mire kiírta, hogy nincs mindenkinél kész, majd ha igen, lesz sötét.

Ezután átváltott sötét módba. :F

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.