Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:58:57

LOGOUT.hu

Samsung Galaxy S9 és S9+
Kérlek olvasd át az összefoglalót, mielőtt a fórumban kérdeznél!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#20501) lukacsik válasza PedroPascal (#20500) üzenetére


lukacsik
tag

Az egyik egy Baseus autos tartó a masik egy meg nem mondom most de 10w-os hűtős.

(#20502) PedroPascal válasza lukacsik (#20501) üzenetére


PedroPascal
senior tag

Nem csak a töltőpad számít! A töltőfej ha nem kompatibilis a készülékeddel akkor nem fog menni a gyors töltés.
Kb egy hete írtam itt hogy nem működött nekem a vezeték nélküli gyors töltés. Az volt hogy vettem egy Huawei autós töltőfejet ami elvileg tudta ezt. Gyakorlatilag nem működött a gyors töltés sem kábellel sem kábel nélkül.
Vissza vittem az üzletbe és ott kipróbálták a telefonom egy Huawei hálózati töltőfejjel és azzal sem működött a gyors töltés. Azóta vettem egy Samsung autós töltőt amivel rendesen működik. Annyit tudok, hogy a Huawei qualcomm quick charge 2.0- volt lehet ez volt a baj vagy egyszerűen a hét cég termékei nem kompatibilisek egymással. Egy Belkin töltőfej leírásában látta, hogy qualcomm quick charge 3.0 és Samsung, LG, HTC készülékekhez ajánlották. Lehet neked is a töltő-fejel van gondod. Próbáld ki a telefonhoz kapott gyári töltővel a töltő padot.

ASUS ROG Scar 17 G733PZ (AMD Ryzen 9 7945HX, NVIDIA GeForce RTX 4080) / SteelSeries Arctis Nova Pro Wireless, Aerox 5 Wireless / Synology DS923+ / Samsung Galaxy S23 256GB, Galaxy Watch6 Classic 47mm LTE, Galaxy Buds2 Pro /

(#20503) lukacsik válasza PedroPascal (#20502) üzenetére


lukacsik
tag

Értem köszönöm! Kipróbálom!

(#20504) T0mcs válasza lukacsik (#20501) üzenetére


T0mcs
tag

Ezzel a 20$ szet -el gond nélkül megy a gyors töltés :)

BlitzWolf 10W Fast Wireless Charger+ QC3.0 18W USB Charger - EU

(#20505) sinak válasza sinak (#20484) üzenetére


sinak
tag

?

(#20506) Donki Hóte válasza lukacsik (#20499) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Addig nem jelenik meg a vezetéknélküli gyorstöltésre vonatkozó kérdés, amíg egyszer nem kerül vezetéknélküli gyorstöltőre a telefon.

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#20507) mapalika válasza _Flood_ (#20458) üzenetére


mapalika
csendes tag

Köszönöm.

(#20508) znagy69 válasza DeFence (#20487) üzenetére


znagy69
őstag

Gond nélkül lejött, amit leszedtem üveg azt tört. A kijelzőnek semmi baja nem lett.

(#20509) .Szaki.


.Szaki.
addikt

Azt egyébként komolyan gondolja a Microsoft, hogy ha valaki vesz egy olyan telefont, ami debütálásakor egy nem is rossz kategóriájú notebooknak az árával vetekszik, hogy az Office-t csak mobil nézetben lehet használni, DeX-en pedig kizárólag olvasható, ha pedig szerkeszteni is akarsz, akkor fizess paraszt, vagy én nem voltam elég figyelmes?

(#20510) bigdigit


bigdigit
addikt

2 dolgot vettem észre a napokban. Reggeli órákban egyszer csak rezeg egyet a telefon de semmi értesítés nem jön. A másik amit nem ismerek az értesítése sávban az óra mellett megjelenik egy ember figura ami inkább egy sakkbábúra hasonlít és a fejétől kimegy 3 vonal. Mintha hangküldést szimbolizálna. Kb 1 másodpercig látszik így lementeni lehetetlen.

(#20511) T0mcs válasza .Szaki. (#20509) üzenetére


T0mcs
tag

Ez pontosan így van!
Ezért nem látom sok értelmét a dex nek...
Játékok alig vagy nem is mennek vele, office szintén nem.
Inkább veszek ugyan ennyiért használt üzleti laptopot és megy minden :)

(#20512) samu74 válasza T0mcs (#20504) üzenetére


samu74
addikt

A padot nem ismerem ,de az adaptert igen .S7 és S9+ is megy frankón gyorstöltéssel vele.Amúgy jók a Blitzwolf cuccok.

-----------

(#20513) esbii22


esbii22
őstag

Sziasztok! Telenornál normális ütemben jönnek a frissítések? Vacilálok hogy maradjak náluk vagy Telekomnál vegyem meg a telefont.

iPhone 11 128 GB White, Apple Watch SE 44mm, Hyundai i30 II. gen.

(#20514) jupp008 válasza esbii22 (#20513) üzenetére


jupp008
senior tag

Jönni jönnek, de általában tőlük kapjuk meg utoljára.

(#20515) esbii22 válasza jupp008 (#20514) üzenetére


esbii22
őstag

Köszi az infót.

iPhone 11 128 GB White, Apple Watch SE 44mm, Hyundai i30 II. gen.

(#20516) lukacsik


lukacsik
tag

Okés köszi a segítségeket!

(#20517) Chamoro válasza bigdigit (#20510) üzenetére


Chamoro
tag

Ezt a jelenséget én is észrevettem már egyszer. Aztán kitudja hányszor csinálta azóta.
Másik.. mi az a Device Health Service ??? Frissíteni akar G.Playben de sose láttam még.

(#20518) akos_ur


akos_ur
aktív tag

Sziasztok,

Az S10 megjelenése után elképzelhető, hogy lecsapnék egy jóárasított, használt S9-re (kb. 100k körül már beruháznék egyre). Viszonylag amatőr kérdéseim lennének:

1. Üzemidő. Nagyjából mi a tapasztalat? Céges telefonként használnám, egy húzós munkanapot kibír? Ha felkelek reggel, elmegyek dolgozni, majd egy esti sörözés is becsúszik még, azt is kibírja? :D Esetleg a Pie javít valamit a helyzeten? Az S9+ jobb valamivel ilyen téren? Bár az nekem már túl nagy lenne szerintem, de ott jobb a helyzet ilyen téren, számít az a plusz akku kapacitás? (leginkább telefonálok vele napközben, azon kívül alap dolgok, facebook, messenger, céges és privát levelezés... navi és zenehallgatás nincs)

2. A Single és a Dual SIM verzióhoz ugyan az a firmware van? Látom, hogy az XEH Pie az megjelent már az SM-G960F -re (gondolom ez OTA frissült is akinek hivatalos magyar független telója van), akkor ez megy a Dual-ra is? Vagy az külön kanyarban más időpontokban frissül, arra külön adják ki a frissítéseket? Nem feltétlen kellene jelenleg a két SIM, de ha épp olyat tudok megvenni, akkor érdekes lehet a frissítések üteme, gyakorisága.

3. Így ennyi idő távlatából összességében jól működik még a készülék? :) Egy gyári reset után frissen belakva hozza azt a teljesítményt, mint újkorában? Tudom, ez nagyon szubjektív, de szerintetek kiszolgálna a teló még egy ideig, érdemes még gondolkodni a beszerzésen?

bigdigit (#20510): Egy A3 2017 telóm van jelenleg, ugyan ezt csinálja nekem is :) egy rezgés és semmi értesítés, már többször is előadta az utóbbi napokban

(#20519) thirstylaw


thirstylaw
újonc

Sziasztok,

S10 bemutatoja utan varhato, hogy csokkenni fog az S9+ ara?

(#20520) viewdetails


viewdetails
addikt

A szerb Telenor pitét kapott, szóval a magyar is benne lehet a körben.

Great Dane rulz : http://goo.gl/TiJ6O

(#20521) borsodika válasza thirstylaw (#20519) üzenetére


borsodika
őstag

Biztosan.

Kétféle vélemény van: az enyém és a helytelen.

(#20522) envagyok


envagyok
veterán

Lassan már öregnek érzem az S7 edge telómat, jön az s10 is, ezért gondoltam jó lenne valami jó kis kifutó áron venni egy s9+-t újan, vagy alig használtan. Viszont nézve a hirdetéseket, iszonyú sok törött vagy törött/repedt kijelzős telefon van eladó a neten, ha-n is majdnem több a sérült eladó, mint a hibátlan. Ezek ennyire gyengén vannak összerakva? Több évre szeretnék telefont venni, lehet, hogy ez nem nekem való akkor?

Az S7 edge egyébként hibátlanul üzemel, bár elcseszett gyári frissítéssel volt csak kis gond (hamar merült/melegedett), de most hibátlan, hű társam már lassan 3 éve.

[ Szerkesztve ]

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#20523) borsodika válasza envagyok (#20522) üzenetére


borsodika
őstag

Ennyire nem vigyáznak az emberek a telefonjaikra sajnos.

Kétféle vélemény van: az enyém és a helytelen.

(#20524) envagyok válasza borsodika (#20523) üzenetére


envagyok
veterán

Én se hímestojásként bánok az S7-el (kabát/gatyazseb), volt hogy ráültem mikor a zsebemben volt, de semmi törés stb nem volt vele.

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#20525) stickrs válasza envagyok (#20522) üzenetére


stickrs
senior tag

Szia, megnéztem nálunk mi a helyzet itt Szerbiában, összesen egy törött kijelzős telefont találtam eladót az egyik legnagyobb hirdetőoldalon, szóval lehet csak Mo-n törik ennyire a mobilokat :D

Nokia 808 PureView, LG G5, Xiaomi MI 10 Ultra

(#20526) _Flood_ válasza stickrs (#20498) üzenetére


_Flood_
aktív tag

Köszi, ez jobbnak tűnik.

(#20527) Parallaxis válasza .Szaki. (#20509) üzenetére


Parallaxis
addikt

Miért, ha notebookot veszel nem kell fizetned az Office-ért???
Miből gondolod, hogy a Dex-hez ingyen járna a teljes verziós MS Office?

(#20528) CTraktor válasza DeFence (#20469) üzenetére


CTraktor
csendes tag

Engem zavar, hogy rengeteg bloatware jön a telefonnal, ami kikapcsolhatatlan, letörölhetetlen. Ha találok kielégítő megoldást a kamerára, akkor váltani fogok.

(#20529) Linkin1994 válasza akos_ur (#20518) üzenetére


Linkin1994
senior tag

Teljesen mindegy,hogy single vagy dual sim ugyan azt az szoftvert kapják.

YT csatornám:https://www.youtube.com/channel/UCQZ2KEX-j9vNsWr6dLeDp3w

(#20530) szevassag


szevassag
tag

Nálam is vannak ilyen random rezgések, pl. most a kezemben is rezgett egyet miközben az index appot böngésztem. De volt már, hogy a zsebemben vagy az asztalra letéve is random rezgett. Mintha jött volna valami értesítés.

(#20531) MADcat válasza T0mcs (#20511) üzenetére


MADcat
MODERÁTOR

Laptopra nem kell office előfzetés? Hmmmm érdekes, érdekes...
Amúgy meg miért adná ingyen? Ezt a dolgot eleve nem értem... :N

Egyetlen atombomba képes elrontani az egész napodat!

(#20532) Rinocerosz válasza akos_ur (#20518) üzenetére


Rinocerosz
senior tag

Szia!

Üzemidővel kapcsolatban azt tudom mondani, hogy mióta Pie van sokat javult az üzemidő de amúgy se volt rossz. Nekem s9+ van és én is féltem a nagy telefontól de ma már le nem cserélném + a 9.0-ás rendszer tényleg szépen optimalizálták az egykezes használatra.
Szerintem meg éri az s9+-t választani ugyanis 3500 aku van benne és 6gb ram ami nem feltélten kell de azért időtállóság szempontjából mindenképp jó.A Pie alatt volt először az, hogy feltettem a telómat este töltőre megvártam amíg 100%-ra tölt, le vettem és reggelre ugyanúgy 100%-on várt.
Ez azért rittka legalábbis az itthon lévő huawei és LG hez képest. ( Az új sötét téma szerintem nagyon jól mutat és még energia takarékos is.)

Tudomásom szerint nem számít az, hogy dual vagy single sim-es.

Én szerintem egy gyári adatok vissza állítása utnán elég szépen lehet használni amire kell vagy amikre használnád bőn elegendő és szerintem egy 3-4 évig még bírni is fogja. Elég jó eksztra funkciói vannak, sok kiegészítőt vásárolhatsz hozzá ajanlom a samsung hivatalaos oldalát a keresőbe be írva találsz nagyon jó minőségű és árú fóliát ami nem jön fel + tokoktól kezdve dokkolo, deX, üvegfólia(jó formán csak ezt lehet használni a tübbi madjhogynem mind gagyi és feljön) minden ami kell.

Én nyugodt szívvel ajánlanám neked az s9-et is és a s9+-t is de ha van lehetőséged akkor a s9+ valamivel jobban meg éri.

:C

[ Szerkesztve ]

(#20533) akos_ur válasza Rinocerosz (#20532) üzenetére


akos_ur
aktív tag

3-4 évig azért tuti nem lenne meg, nekem egy 1,5 év is jó már, ha addig úgymond nem lesz "elavult"

bár szerintem nagy áttörés nem lesz, képernyőbe épített ujjlenyomat olvasó nincs benne, azon kívül mindent tud :)

nagyon köszi a részletes választ :)

(#20534) TOZ válasza Rinocerosz (#20532) üzenetére


TOZ
addikt

nyócésfél?! :Y
felének már örülök

(#20535) Sungoo válasza TOZ (#20534) üzenetére


Sungoo
addikt

Dettó. Nekem romlott az üzemidő, pedig volt fr, wipe cache törlés, apám füle. De ez van, ezzel együtt lehet élni.

(#20536) Rinocerosz


Rinocerosz
senior tag

TOZ, Sungoo:
Lehet az aksi már öregszik benne szerintem azért annál többet kellene hoznia.De ha garis akkor cseréltesd nyugodtan én is cserélgettem régen az s7-ben mert fél év alatt látványosan romlott. ( igaz azzal nem bírtam ki 1 napot rzzel igen)

De mondjuk ha zenét hallgatsz akkor az gondolom nem számít bele a kijelző időbe szóval elég csalóka lehet ez.
De nekem mióta fent van ez a pie azóta napról napra több.

[ Szerkesztve ]

(#20537) TOZ válasza Rinocerosz (#20536) üzenetére


TOZ
addikt

Nekem mindig ennyi volt 4 max 5 ora... uj koraban is.

De nyilvan masok a szokasaink. :R

(#20538) Tybike81 válasza Rinocerosz (#20532) üzenetére


Tybike81
őstag

Milyen beállításokkal érted ezt el? Mi van letiltva, és hol?

Samsung Galaxy S24 Ultra 512gb, SGW4 Classic 46mm

(#20539) Rinocerosz válasza Tybike81 (#20538) üzenetére


Rinocerosz
senior tag

Összeségében csak az auto szinkron es az nfc van letiltva/kikapcsolva minden más alapon van.
Meg amit még csináltam, hogy a facebook-ot azonnali altatásra tettem amikor nem használom nem tudom ez segít e valamit.
Ezt a Beállítások -> Eszközkarbantartó -> Akumlator -> és itt mutatja, hogy milyen alkalmazások mennek rá kattintasz mondjuk a facebookra és alul be lehet kapcsolni ezt az altatásos dolgot.
De a többi az úgy van hagyva ahogy alapból be állította.

Még annyi, hogy a samsung böngészőt használom és ezt az éjszakai témát.

(#20540) gaben0211


gaben0211
tag

sziasztok. valakinek lenne kedve megnézni hogy a zedge alkalmazásban ha letölt egy élő háttérképet és beállítja háttérnek elindul e neki? mert nekem nemakar sehogy és lövésem sincs hogy mit kéne kikapcsolni hogy működjön. mate 10 pron semmi baj vele samsungéknál meg....

(#20541) ACE- válasza csorbajeno (#20322) üzenetére


ACE-
addikt

Nekem ott van az opció és be is van kapcsolva, mégsem megy...

Revolut (7000 Ft azonnali) Curve (5font)

(#20542) Tiger.


Tiger.
nagyúr

Ha 4g-n van a hálózat, és lakapocsolod a netet, akkor nem ugrik le a térerő egy pillanatra?

Intel I7 4790 3.6gh/Geforce Rtx 2060S /Alienware 2014/Asus Rog Strix g531gu/Creative SB ZxR /16gb ddr3/ Htc One/Iphone 13 Pro Max/ Creative Gigaworks S750 7.1/ Z5500/ Apple Iphone 5S.

(#20543) Darth11 válasza gaben0211 (#20540) üzenetére


Darth11
aktív tag

Én a legelső mozgó hátteret letöltöttem és, ha megérintem a kijelzőt egy üres helyen, akkor elkezd mozogni, ha még egyszer megérintem üres helyen, akkor megáll. Működik rendesen.

[ Szerkesztve ]

(#20544) Maxxy10 válasza Tiger. (#20542) üzenetére


Maxxy10
addikt

Kipróbáltam, nálam stabil marad a térerő

(#20545) Tiger. válasza Maxxy10 (#20544) üzenetére


Tiger.
nagyúr

9.0?
Nálam sem mindig csinálja.

[ Szerkesztve ]

Intel I7 4790 3.6gh/Geforce Rtx 2060S /Alienware 2014/Asus Rog Strix g531gu/Creative SB ZxR /16gb ddr3/ Htc One/Iphone 13 Pro Max/ Creative Gigaworks S750 7.1/ Z5500/ Apple Iphone 5S.

(#20546) gaben0211 válasza Darth11 (#20543) üzenetére


gaben0211
tag

köszi. nálam ugxanúgy semmi

(#20547) TOZ válasza Rinocerosz (#20539) üzenetére


TOZ
addikt

Ugy nyilvan mas a helyzet.
Nekem ket gmail fiok es a ceges mail is sync. Semmilyen app nincs tiltva. NFC, BT megy folyamatosan (fizetés és az óra miatt). GPS nyilván megy. Szóval engedem, hogy okos legyen a telefon. Azert van. Nem sirok e miatt, de ha ez igy van, akkor kell egy fel ora neki delutan a gyarban, hogy QI-n kapjon delejt magához.

[ Szerkesztve ]

(#20548) alcapone386 válasza gaben0211 (#20540) üzenetére


alcapone386
őstag

Zedge szerintem mov ban szedi le. Én avi-ra konvertáltam és beállítottam zárképernyőnek és működik. Mov ot nem kezelte :(

(#20549) Rinocerosz válasza TOZ (#20547) üzenetére


Rinocerosz
senior tag

Sajnos nekem nincs óra:( de akkor így már azért világosabb, hogy miért merül gyorsabban.
Remélhetőleg a samsung pár éven belül bemuatja azt a grafén akkumlátor az lenne az igazi áttörés.
Már az is jó lenne ha 10 óra kijelző időt hozna.

(#20550) DeFence válasza CTraktor (#20528) üzenetére


DeFence
tag

Egyelőre elég arra érdemes rendszert találni, néha szoktam nézni mik találhatóak s9re, régi szokás, S7re volt választék bőven, de inkább a kora miatt, s9 még "új".

Amúgy igazad van, de egy roottal sok mindent meg tud oldani az ember, ha már a garancia elvesztése nem okoz fejfájást.

Samsung Galaxy S23 Ultra 5G, Galaxy Watch 4 Classic

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.