Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:58:57

LOGOUT.hu

Samsung Galaxy S9 és S9+
Kérlek olvasd át az összefoglalót, mielőtt a fórumban kérdeznél!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#43001) mastodon válasza Indiant (#43000) üzenetére


mastodon
aktív tag

Nem némítani szeretném, hanem kerüljön a több app elé, és a záróképernyő elé is ha lehet ilyen.

(#43002) Indiant válasza mastodon (#43001) üzenetére


Indiant
addikt

Nekem az említettek "fölött" jelenik meg. (Alkalmazásinfó/Speciális/Megjelenés legfelül: Be)

(#43003) mastodon válasza Indiant (#43002) üzenetére


mastodon
aktív tag

Köszi, ez LENNE az, de nem találom az alkalmazások felsorolásában. Az Alarm Clock Xtreme-ben kell beállítást módosítani?

(#43004) Indiant válasza mastodon (#43003) üzenetére


Indiant
addikt

Nem, a Beállítások/ Alkalmazások/ programnév és amit írtam.
De a képen is bekeresheted az alkalmazást és szerintem itt is beállítható.(talán de lehet csak a már beállítottak között keres)

[ Szerkesztve ]

(#43005) mastodon válasza Indiant (#43004) üzenetére


mastodon
aktív tag

Ott sincsen. Megvan miért. Az AVG megszüntette a korábbi előfizetésekkel vett 6.6 verzió támogatását, ezeknél nincsen meg az Android 10 támogatás, és ez a tulajdonság sem.

(#43006) erzol


erzol
őstag

Sziasztok!
Édesapám telóját utolérte ez a screen flickering
Legnagyobb és legkisebb fényerőn hibátlan, amúgy nem látszik a kijelző.
Gondolom ez házilag szédszedés nélkül szoftveresen nem orvosolható.
Samsung szervíz vajon egy új teló áráért javítaná.?

(#43007) TaaT válasza erzol (#43006) üzenetére


TaaT
veterán

"Samsung szervíz vajon egy új teló áráért javítaná.?"

Nem tudom mennyiért csinálná egy hivatalos samsung szerviz, de a független szervizek annyiért csinálják amiből már tudsz venni egy használt S9-et.

Give them hell Ukraine!

(#43008) erzol válasza TaaT (#43007) üzenetére


erzol
őstag

Köszi, szerdán megy, megkérdezi.
Westend márkaboltba vette jó sokért annó...

(#43009) J&P


J&P
tag

Sziasztok,
Anno 4 éve telenornál vásárolt S9 szolgáltató függő volt, ugye? Én úgy tudtam, ezért nem is próbáltam megetetni korábban más sim kártyával.
Csak kérdem mert meglepetésemre elfogadta egy más szolgáltató sim kártyáját. (ajándékba kaptam egy gw3 okosórához, rögtön két simet is hozzám vágtak.)

(#43010) csorbajeno válasza J&P (#43009) üzenetére


csorbajeno
veterán

A Telekom az első perctől kezdve független és DualSIM-es volt, míg a Telenor(Yettel) és a Vodafone eleinte szolgáltatófüggően, majd később függetlenül árulta, így a tiéd már valószínűleg a későbbi szállítmányból való :)

(#43011) J&P válasza csorbajeno (#43010) üzenetére


J&P
tag

Köszönöm, akkor így már világos, későbbi szállítmányból való, rejtély megoldva.
Maga a készülék 2018.10.24 gyártású, én novemberben vásároltam. Hál Istennek azóta is problémamentesen hű társam.

(#43012) pusszycat válasza J&P (#43011) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Az enyém is. De olyan lassan frissít meg telepiti a programokat, h jaj.

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat

(#43013) csorbajeno válasza pusszycat (#43012) üzenetére


csorbajeno
veterán

Én azóta aktívan S21-et használok, de állandó társ maradt az S9 is, csak SIM-kártya nélkül, de egyik sem frissít gyorsabban, mint a másik, így azt gondolom, hogy ez nem az S9 hibája. Valószínűleg, ha a sima S9-et is zoom kamerával együtt adják ki, akkor még mindig azt használnám.

(#43014) J&P válasza pusszycat (#43012) üzenetére


J&P
tag

Én nem vettem észre lassulást, bár nincs összehasonlítási lehetőségem más újabb készülékekkel, amivel meg össze tudnám az egy S6 edge. Hát az sem egy mai "csirke", de még a mai napig is szolgálatban áll elsődleges telefonként szüleimnél.

(#43015) pusszycat válasza J&P (#43014) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Van egy Xiaomi 11 Lite-om kb. 3X gyorsabban végez a frissítésekkel. Nekem is furcsavolt.

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat

(#43016) ratkaics


ratkaics
senior tag

Sziasztok!

S9+- ban érik az akkucsere. Hol érdemes csináltatni és kb mennyibe kerül?
Illetve az USB-C csati cseréjére van lehetőség alaplap csere nélkül? Ha igen, az kb mennyibe kerülhet?
Esetleg van itt olyan, aki el tudja végezni a fenti műveleteket?

Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó ....

(#43017) Rinocerosz válasza ratkaics (#43016) üzenetére


Rinocerosz
senior tag

Szia!
Szerintem ha biztosra akarsz menni akkor a Samsung hivatalos szervizét érdemes felkeresni. Lehet nem jól emlékszem, de nekem 20 ezer ft rémlik az akkumulátor cserére. Az usbC-t azt nem tudom, de szerintem olyan nagy összeg nem lehet már pluszba.


csorbajeno
addikt

Valamitől valóban lassabban frissíti az appokat... nem tudom mi lehet az oka mert nem volt ez ilyen. Pedig nem olyan rég lett újra húzva (mert miért ne :U ). Persze azt is hozzá teszem, hogy azért nem vészes ez a firssítési idő és a telefon is még szépen teszi a dolgát. Aktívan használatban van. :K

(#43018) zetecR válasza csorbajeno (#43013) üzenetére


zetecR
addikt

A feleségem S20+-sza is lassan frissít, az én S21FE-m villámgyors.
Nem mintha lényeges lenne, csak érdekesség. :)

(#43019) timelord1987


timelord1987
őstag

Sziasztok!

Sajnos a nyáron elromlott az S9+ telefonom.
Az A33 milyen az S9+ hoz képest?

(#43020) Rinocerosz válasza timelord1987 (#43019) üzenetére


Rinocerosz
senior tag

Szerintem egy nagy ász nem lehet. Nem biztos, hogy nyújtana ugyan akkora élményt. Ráadásul most rákerestem és hát elég drága. Lehet egy A53 már jobb választás lenne. Másodlagos telefonnak kellene?

(#43021) Bjørgersson válasza timelord1987 (#43019) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Akkor már sokkal inkább egy A52s.

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#43022) timelord1987 válasza Rinocerosz (#43020) üzenetére


timelord1987
őstag

Elsődlegesnek. Milyen telefont javasolsz, ami hoz olyan élményt, mint az S9+?

(#43023) pusszycat válasza timelord1987 (#43022) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Xiaomi 12 X

[ Szerkesztve ]

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat

(#43024) Rinocerosz válasza timelord1987 (#43022) üzenetére


Rinocerosz
senior tag

Mondjuk nem tudom karácsonykor lesz e valami akció, de az s22-t álltalában le lehet kuponozni 180-220 ezer forintra. Nyilván a 22+ drágább.
Szerintem az A szériában érdemes szétnézni mert ott az A53 vagy A52s már elég jók. Sajnos azt néztem, hogy A73 nem is nagyon lehet kapni :) persze gondolom azért mert az s22 vagy az s22+ már közel van hozzá árban.
Egy baj van az s22 szériával, hogy ezek sem lettek üzemidő bajnokok. Minden másban szerintem jók. (Nekem egy 3,5-4 óra üzemidőt bír az s22, de megy minden bekapcsolva még a 120hz is.)

Vagy ahogy írták feljebb egy xiaomi se rossz döntés ha bejön a miui. Nem tudom frissítések terén, hogy áll a xiaomi, de a samsung egész jól 4 főverzió vállal a samsung azt hiszem az A53-ra is.

[ Szerkesztve ]

(#43025) csorbajeno válasza Rinocerosz (#43024) üzenetére


csorbajeno
veterán

Igen, én is tudom ajánlani az S22 szériát. :K Vagy az S21FE-t.

[ Szerkesztve ]

(#43026) zelos válasza timelord1987 (#43022) üzenetére


zelos
aktív tag

Én s21 ultrára váltottam, nem bántam meg.

(#43027) csorbajeno válasza zelos (#43026) üzenetére


csorbajeno
veterán

Én sima S21-re és én sem bántam meg, de azok újként szerintem már nem kaphatóak.

(#43028) pusszycat válasza csorbajeno (#43027) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Itt S9 plus is kapható vadi új. [link]

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat

(#43029) Taoharcos


Taoharcos
aktív tag

Sziasztok!
2018. október-november körül vettem az S9-t. Mostanában már viszont naponta 2x is kell tölteni, így akksi cserén gondolkodom. Kit javasoltok Budapesten? Főleg II, IX, XI, XXI kerület környékén lenne jó. Olyan érdekel, aki nem gányolja össze, mivel tökéletes állapotban van, semmi karc nincs rajta.

(#43030) Bjørgersson válasza Taoharcos (#43029) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Samsung márkaszerviz

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#43031) Rinocerosz válasza Taoharcos (#43029) üzenetére


Rinocerosz
senior tag

Szerintem a hivatalos samsung szervíz lenne a legjobb. Nem tudom mennyibe csinálják, de nekem régebben talán 20 ezerért mondták.
Rákeresel a "samsung márkaszervíz kereső"-re - Mobil telefont kiválasztod és ott a Helyszínt beírod. Elvileg ki is adja a legközelebbit.

(#43032) atos30


atos30
aktív tag

Csináltam egy gyári visszaállítást az s9+- on. A samsung account- om ment a levesbe . A régi telefonszámom volt megadva a kétlépcsős azonosításhoz, ami persze már rég nincs meg, másik galaxy eszközöm meg nincs, ahonnan engedélyezhetném a belépést. Minden más lehetőség kudarc volt. Ügyfélszolgálat szerint új samsung account a negoldás. Ha valaki szintén visszaállítana, az csekkolja a kétlépcsős azonosítást meg a telefonszámát a samsung accountban. Hülye voltam, de lett 40 giga szabad hely a telefonban. :)

A pénz azért van, hogy elköltsük!

(#43033) Rinocerosz válasza atos30 (#43032) üzenetére


Rinocerosz
senior tag

A Galaxy Storeban - Beállításoknál a Samsung accountra lépsz és ott van egy Biztonság és adatvédelem -> Fiók-helyreállítási módszerek. Itt szerintem érdemes egy egyszerű biztonsági kérdés beállítani.
Valamit most találtam egy olyat is a Kétlépcsős azonosításon belül, hogy Tartalék kódok. Ott le lehet menteni pár kódot azt írja :) .

Nem tudom Googlenél van e ilyen, de egyébként nekem is járt már az eszembe, hogy ilyen esetben mi van :R . Gmailnél nem tudom vannak e ilyen lehetőségek.

(#43034) atos30 válasza Rinocerosz (#43033) üzenetére


atos30
aktív tag

Hát igen. Annak idején csak telefonszám lett megadva és nem lett frissítve a mostanira. A tartalékkódokat meg le kellett volna fotóznom vagy kinyomtatni. De most az új accountnál kitöltöttem mindent rendesen és a tartalékkódokat is elmentettem. Ránéztem már a google accountra is, ott is most lefrissítettem mindent.
Ami érdekes, hogy előszőr pánikoltam, hogy most mi lesz. Aztán rájöttem, hogy nem kellene ennyire függeni semelyik cégtől.

A pénz azért van, hogy elköltsük!

(#43035) bmt50 válasza atos30 (#43032) üzenetére


bmt50
senior tag

" Hülye voltam, de lett 40 giga szabad hely a telefonban"
Nem voltál hülye. Én már fél éve tárhely problémákkal küzdök. Talán 25GB képem/zeném/alkalmazásom van fenn a telefonon, de mindenféle külső meg Samsung gyári takarítás után is csak 4-5GB marad :F
A végső lökést a Samsung Themestore adta meg: valamiért nem tudok fizetős témákat az mobilszámlámmal venni, és nem a szolgáltató hibájából. Ennek utánajártam.
Más: végre minden összeállt, és ki tudtam cserélni a már elég harmatos akksit. Mivel a hátlap repedt volt, gondoltam egyedivé varázsolom a telefont ;-)

Dudálj csak nyugodtan, épp tárazok!!!

(#43036) Rinocerosz válasza bmt50 (#43035) üzenetére


Rinocerosz
senior tag

Nem is néz ki rosszul, olyan undergroundos.. :R

(#43037) jupp008 válasza bmt50 (#43035) üzenetére


jupp008
senior tag

ééés megy vissza a fekete tokba :)

(#43038) bmt50 válasza jupp008 (#43037) üzenetére


bmt50
senior tag

Csak ideiglenesen. Már rendelés alatt van az átlátszó, ráadásul olyan, ami ha hívás van, akkor a vakuval világít-->az egész hátlap világítani fog.
Csak azt nem tudom eldönteni, hogy kell-e rá kitámasztó, vagy nem.

Dudálj csak nyugodtan, épp tárazok!!!

(#43039) ACE- válasza atos30 (#43032) üzenetére


ACE-
addikt

Háát, nekem ez a probléma olyan szempontból nem áll fenn (és szerintem a legtöbb embernél sem), hogy 25 éve ugyanaz a számom... Nem is értem a mai világban miért kell változtatgatni a telefonszámokat...

Revolut (7000 Ft azonnali) Curve (5font)

(#43040) csorbajeno válasza ACE- (#43039) üzenetére


csorbajeno
veterán

Nekem is ugyanaz a számom, amióta telefonom van, de azok, akik munkahelyet váltanak, ott a céges telefont le kell adni. Ez esetben változhat a szám.

(#43041) ACE- válasza csorbajeno (#43040) üzenetére


ACE-
addikt

Elég off, de céges mobilszámot soha nem állítanék be ilyen helyreállítási telefonszámnak... A legtöbb cég pedig átadja a régóta használt telefonszámot, ha kéri az illető.

Revolut (7000 Ft azonnali) Curve (5font)

(#43042) csorbajeno válasza ACE- (#43041) üzenetére


csorbajeno
veterán

Az első mondatoddal teljes mértékig egyetértek, én sem tennék így, a másodikban viszont nem vagyok kompetens, mert nem vagyok olyan pozícióban, hogy céges számom legyen.

(#43043) bmt50 válasza bmt50 (#43035) üzenetére


bmt50
senior tag

Helyi "sufni" GSM szervíz gyári 2022-es akksija kicsit hasít:

Méghogy nem lehet gyári akksihoz jutni, csak a Samsung-nál. Ez kb. 15 töltés eredménye, amiből csak 3 a 15%-ról 100-ig, szóval ez még változhat.
Más:
A Samsung elkezdte a régebbi One UI verziókat "szegregálni". Letöltöttem a céges A32-re egy gyönyörű témát, fizettem érte 399-et. Miután visszakaptam az S9-et, nosza arra is megpróbáltam beállítani. Egy teljesen más, elnagyolt butácska rajzfilszerű valami jelent mrg ugyanazon fejlesztőtől és néven a vásárolt témáim között. Persze kértem visszatérítést, várom a Samsungtól a választ.
Közben kíváncsiságképpen végig böngésztem az A32-n és az S9 a Theme Store-t. Hát amik szebbek voltak, azokat S9-en meg sem találtam. Így lehet (nooble) romolni fogok, de még nemtom.

Dudálj csak nyugodtan, épp tárazok!!!

(#43044) kzoli1994


kzoli1994
csendes tag

Sziasztok!

Sajnos nalam is jelentkezett az S9+ on a zoldulo, zolden csikozo kijelzo szindroma....
Elso korbe mit tudnek megprobalni? Szoftver frissites, vagy factory reset? Vagy felesleges probalkozni mert menthetetlen? Probaltam visszakeresni de nem talaltam meg...
Aki tud kerem segitsen mert nem szeretnem lecserelni ezt a telefont ha nem lenne muszaly...

(#43045) mapalika válasza kzoli1994 (#43044) üzenetére


mapalika
csendes tag

(#43046) ArthurShelby válasza mapalika (#43045) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Beégett kijelzőre is van app, ami eltünteti/csökkenti a beégést?😀

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#43047) bmt50 válasza ArthurShelby (#43046) üzenetére


bmt50
senior tag

Beégett kijelzőre nem ajánlják az erre kitalált appokat. Tartós, de inkább extrém használattal eltűntetheted a beégést, de ezt úgy éri el a szoftver, hogy minden pixelt beéget. A szellemkép-beégések eltűnnek, cserébe minden fakóbb lesz :F
Más:
A Google android 10-től rendszeresen tervez kiadni fontos frissítéseket: [link]

Dudálj csak nyugodtan, épp tárazok!!!

(#43048) ArthurShelby válasza bmt50 (#43047) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Attól félek, hogy ezektől fog belassulni a telefon, és végül ezért kell majd cserélni.

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#43049) d.tiborz


d.tiborz
aktív tag

Sziasztok,
Van egy "régi" S9+ telefonom, amit a Gear 360°-os kiegészítők (kamera és szemüveg) miatt szereztem be. Múlt héten bekapcsoltam, talált magának egy frissítést, amit hülye módon engedtem telepíteni. Azóta nem tudom csatlakoztatni a kamerát, a szemüveg működik.
Vissza lehet tenni valamelyik régi fw-t, ami támogatja még a kamerát?
Ez van rajta most:

Ötleteket előre is köszönöm! :R

(#43050) zelos válasza d.tiborz (#43049) üzenetére


zelos
aktív tag

Vissza.. például sammobile-ről letöltessz egy korábbi romot és odinnal felrakod.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.