Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:58:57

LOGOUT.hu

Samsung Galaxy S9 és S9+
Kérlek olvasd át az összefoglalót, mielőtt a fórumban kérdeznél!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#19401) Sungoo válasza davtsik (#19399) üzenetére


Sungoo
addikt

Ott van. Értesítési beállítások. :)

(#19402) Darth11 válasza whatwhatwhat (#19400) üzenetére


Darth11
aktív tag

Sajnos még nem lehet teljesen letiltani, mint oreon. Előbb utóbb csak lesz rá megoldás. Addig dupla gombnyomás és próbáld meg nyomkodni:)

(#19403) Tiger. válasza Sungoo (#19396) üzenetére


Tiger.
nagyúr

Normálisan nem tudsz válaszolni?
Eddig jobb oldalt volt.

Intel I7 4790 3.6gh/Geforce Rtx 2060S /Alienware 2014/Asus Rog Strix g531gu/Creative SB ZxR /16gb ddr3/ Htc One/Iphone 13 Pro Max/ Creative Gigaworks S750 7.1/ Z5500/ Apple Iphone 5S.

(#19404) Ace882 válasza Mr.Silkó (#19390) üzenetére


Ace882
tag

Szerintem ne örülj :(( Nekem az óra töltöttségét nem írja :(((

[ Szerkesztve ]

Ahogy múlnak az évek, egyre több a fiatal körülöttem.

(#19405) SeatZola


SeatZola
őstag

Pie-ra tudtok ajánlani valami jó kis sötét témát. Az Oreon a High Contrast Theme-t használtam. Itt sajnos az almenü (pl. Beállítások) fehér lett.

Mod: megvana megoldás - High Contrast Theme Sky Black

[ Szerkesztve ]

Rappi

(#19406) Sungoo válasza Tiger. (#19403) üzenetére


Sungoo
addikt

Hülye kérdésre? Ha neked bal oldalt van, akkor mindenkinek. De legalább válaszoltam. ;) Te még arra sem méltattál. Néha olvass is, ne csak írj.

SeatZola : gyári éjszakai mód? :)

[ Szerkesztve ]

(#19409) davtsik válasza Sungoo (#19401) üzenetére


davtsik
tag

Nem tudom eltüntetni, ha Kisegítő lehetőségek értesítés kategóriáját néma rakom, akkor megjelenik a kis emberke az óra mellett. Ha csendes és kis méretűre állítom, akkor ugyan úgy ott marad az értesítési sávban. Annyit enged állítani, hogy erről a beállításról mikor értesítsen megint, de a max halasztási idő 2 óra.

(#19410) Reverting válasza Tiger. (#19407) üzenetére


Reverting
őstag

Nyugi... Inkabb pitezetek... ;) Lesznek meg boven ujdonsagok... ;)

iPhone 14 Pro Max Space Black / iPhone 11 Black / iPad 10,2 Space Gary / Apple Watch SE Space Gray / Samsung S9+ Midnight black

(#19411) Robbie85


Robbie85
tag

Mindenki annyira várja ezt a Pie-t, mint a messiást. 😄 Nekem már tavaly megjelent, de még nem mertem frissíteni. Várom a tapasztalatokat. :)

(#19412) csorbajeno válasza Tiger. (#19407) üzenetére


csorbajeno
veterán

Szú-szá! Mindketten nyugodjatok meg. Semmi értelme egymást szidni, a topic egymás segítésére van. :R

(#19413) whatwhatwhat


whatwhatwhat
aktív tag

Na jó, most már sikerült találnom valamit amit nagyon elcsesztek ezzel a frissítéssel. Mi a francot műveltek ezek a kamera alkalmazással?! :W Kivették belőle a fényképező gombos nagyítást és most már ha videózni akarok akkor előbb külön videó módra kell váltani? MIVAN? MIÉRT? Mi ez iphone?! Amikor a módok közötti váltást iphone-osra csinálták akkor még azt mondtam oké, legalább egyszerű dolog. De ez? Az eszem megáll. :Y

(#19414) Tiger. válasza whatwhatwhat (#19413) üzenetére


Tiger.
nagyúr

Azt próbáltad, mielőtt megnyitod, rajta tartod a kezedet ott kivalsztod a videót?

Intel I7 4790 3.6gh/Geforce Rtx 2060S /Alienware 2014/Asus Rog Strix g531gu/Creative SB ZxR /16gb ddr3/ Htc One/Iphone 13 Pro Max/ Creative Gigaworks S750 7.1/ Z5500/ Apple Iphone 5S.

(#19415) csorbajeno válasza whatwhatwhat (#19413) üzenetére


csorbajeno
veterán

A kamera módot én is értetlenül konstatáltam, de a zoomot nem vettem észre, azt még nem is próbáltam.

(#19416) csorbajeno válasza Tiger. (#19414) üzenetére


csorbajeno
veterán

Ez is egy lehetőség, igazad van, de abban igaza van a kollégának is, hogy ha ott van mindkét gomb, akkor a leggyorsabb és legegyszerűbb az indítás.

(#19417) whatwhatwhat válasza Tiger. (#19414) üzenetére


whatwhatwhat
aktív tag

Soha nem nyitom meg alkalmazás ikonnal, mindig dupla bekapcsológomb nyomással. Meg amúgy is, azért szerettem, hogy egymás mellett van a két gomb, mert sokszor csinálok képeket, aztán fényképezés közben néha videókat. Nem kellett ide oda váltogatni ehhez, nyomom amelyiket éppen akarom. De köszi a tippet azért.

(#19415) csorbajeno
Eddig ugye lehetett fel-le húzni a fényképező gombot, és szépen fokozatosan zoomolt, nagyon intuitív feature volt. Oreóval jött be asszem. Erre most kiveszik... :W Vissza a jó öreg két ujjas hülyeséghez.

[ Szerkesztve ]

(#19418) _Flood_ válasza whatwhatwhat (#19413) üzenetére


_Flood_
aktív tag

Nem vették ki.
Fényképezési módszerek, hangerő gomb megnyomása, nagyítás.
Már persze ha erre gondoltál.

[ Szerkesztve ]

(#19419) whatwhatwhat válasza _Flood_ (#19418) üzenetére


whatwhatwhat
aktív tag

Nem arra gondoltam, a fényképező gombbal(tehát a fehér kör jobb oldalt) lehetett eddig zommolni. Nyomva kellett tartani és húzni fel-le. Videózásnál jött egyébként baromi jól, szépen fokozatosan lehet zoomolni, ami nekem a két ujjas megoldásnál sose jött össze.
De ettől függetlenül nem adtál rossz tippet, mert ha beállítom, hogy a hangerő gombbal zoomoljon, és megnyomom egyszer lefelé, akkor előjön a csúszka, és onnantól kezdve lehet lehet húzni a csúszkát egy ujjal. :)

[ Szerkesztve ]

(#19420) -Bandi- válasza whatwhatwhat (#19413) üzenetére


-Bandi-
tag

Mondjuk legalább van normális lassított felvétel mód, ami nem csak 3mp-eket vesz. Lehet is szerkeszteni, hogy 1/2, 1/4 vagy 1/8 lassítással legyen a felvétel, ilyet nem találtam annó oreo-n.

Mivel az okos enged, már rég a hülyék uralkodnak.

(#19421) _Flood_ válasza whatwhatwhat (#19419) üzenetére


_Flood_
aktív tag

Akkor sorry 🤔

(#19422) csorbajeno válasza _Flood_ (#19418) üzenetére


csorbajeno
veterán

Az működő alternatíva (lenne), de nem tudom, hogy próbáltad-e már úgy a zoom-olást. A videón minden egyes kattanása hallatszik a gombnak. Ezért örültem én is a kameragombos zoom-nak.

A két gombot meg talán azért vették ki egymás mellől, hogy ne legyenek véletlen mellényomások. Fotó helyett videó és fordítva.

(#19423) _Flood_ válasza -Bandi- (#19420) üzenetére


_Flood_
aktív tag

Nálam 1/8 nincs.

(#19424) DaDa válasza csorbajeno (#19416) üzenetére


DaDa
senior tag

Én pl. Örülök, hogy kikerült a videó gomb. Szinte sosem videózom és sajnos gyakran nyomtam rá véletlen egy-egy fogás váltásnál. Most ha videózni akarok csak swipe jobbra és katt. Igaz ez 2 mozdulat de így nekem jobb. Az exponalo gomb zoomjáról meg nem is tudtam annyira bennem van a 2 ujjas megoldás. Észre sem vettem.

[ Szerkesztve ]

"A világ különleges és bonyolult, akárcsak egy pók hálója. Ha megérinted egy fonalát, remegése végigfut az összes többi szálon. Mi nemcsak megérintjük a hálót, hanem bele is szakítunk!" - Gerald Durrell

(#19425) whatwhatwhat válasza -Bandi- (#19420) üzenetére


whatwhatwhat
aktív tag

Dehát eddig is volt sima lassított mód is. Csak szerintem alapból nem volt engedélyezve. Mondjuk én alig használtam, amióta S9-em van, azóta csak szuperlassítás. Szóval nem is tudom, hogy lehetett-e sebességet állítani. :DDD

(#19424) DaDa
Én szerintem sose nyomtam mellé. De meg tudlak érteni. Most már engem is inkább a zoom megoldás hiánya zavar. Örülhetsz, ha eddig nem használtad akkor most ezért nincs benned hiányérzet! :DDD

[ Szerkesztve ]

(#19426) Tiger.


Tiger.
nagyúr

A good lock appot hogyan kell megcsinálni, hogy menjen? Elméletileg annak mennie kéne android 9.0 alatt.

[ Szerkesztve ]

Intel I7 4790 3.6gh/Geforce Rtx 2060S /Alienware 2014/Asus Rog Strix g531gu/Creative SB ZxR /16gb ddr3/ Htc One/Iphone 13 Pro Max/ Creative Gigaworks S750 7.1/ Z5500/ Apple Iphone 5S.

(#19427) csorbajeno válasza _Flood_ (#19423) üzenetére


csorbajeno
veterán

Én csak a gyorsításnál látok opciót a változtatásra, a lassításnál semmi.

(#19428) csorbajeno válasza whatwhatwhat (#19425) üzenetére


csorbajeno
veterán

De volt az eddig is, de nem emlékszem a pontos beállítási lehetőségeire.

(#19429) _Flood_ válasza csorbajeno (#19427) üzenetére


_Flood_
aktív tag

A szuper lassításra gondoltam.

(#19430) cirx


cirx
senior tag

Nincs valakinek kedve feltölteni guglidrályvra az s9 és s9 plussz xeh pie romokat? :R

S23 GREEN

(#19431) whatwhatwhat válasza csorbajeno (#19427) üzenetére


whatwhatwhat
aktív tag

Megtaláltam, utólag lehet állítani, a videó szerkesztésénél. :) De csak normál lassításnál.

[ Szerkesztve ]

(#19432) csorbajeno válasza _Flood_ (#19429) üzenetére


csorbajeno
veterán

A nyár közepén kaptunk egy 300+MB-os frissítést, amivel megkaptuk azt, hogy a szuperlassításnál lehet változtatni a lassított idő hosszát(0,2 és 0,4mp).

(#19433) Tiger. válasza e.vid (#19341) üzenetére


Tiger.
nagyúr

Konkrétabban? Amúgy akkor is van, ha a bixby gomb mást használ?
Bixbyatcion.

Intel I7 4790 3.6gh/Geforce Rtx 2060S /Alienware 2014/Asus Rog Strix g531gu/Creative SB ZxR /16gb ddr3/ Htc One/Iphone 13 Pro Max/ Creative Gigaworks S750 7.1/ Z5500/ Apple Iphone 5S.

(#19434) csorbajeno


csorbajeno
veterán

Majd figyeljétek a fogyasztást, mert én netezéssel, YouTube/Twitch/ HBO GO/TV GO és kb. 1 óra navigálással(Google maps/iGO) 5,5-6 órát tudok kihozni a sima S9-ből, igaz akkor már nagyon sír a táp után. Nem nagyon szoktam ezekkel foglalkozni, de hétvégén megnéztem, hogy mire képes. Ja és mindvégig mobilnettel.

[ Szerkesztve ]

(#19435) Darth11 válasza whatwhatwhat (#19413) üzenetére


Darth11
aktív tag

A fényképező gombról csak átkerült a zoom gombra. Tartsd nyomva a fás ikont a fényképezőgomb felett és voala

(#19436) csorbajeno válasza Darth11 (#19435) üzenetére


csorbajeno
veterán

Milyen fás ikonra gondolsz?

(#19437) whatwhatwhat válasza Darth11 (#19435) üzenetére


whatwhatwhat
aktív tag

Zoom gomb? Fás ikor? Lemaradtam valamiről? Nem látok semmi ilyesmit. :))

Szerk:
Ja értem már! De nekem csak akkor jön elő a fás ikon ha valahogy elkezdek zoomolni: hangerő gombokkal vagy a két ujjas dologgal. Addig nem látom sehogy az ikont.

[ Szerkesztve ]

(#19438) _Flood_ válasza Darth11 (#19435) üzenetére


_Flood_
aktív tag

Furcsa módon ha videózol, csak akkor jön elő a fa ha teljes a képarány. 16:9-ben nem. Vagyis de, ha belecsippentesz a képben akkor ott is előjön a zoom.

[ Szerkesztve ]

(#19439) Tiger.


Tiger.
nagyúr

Lol lehet nocsot csinálni, bár nagyon béna.

Intel I7 4790 3.6gh/Geforce Rtx 2060S /Alienware 2014/Asus Rog Strix g531gu/Creative SB ZxR /16gb ddr3/ Htc One/Iphone 13 Pro Max/ Creative Gigaworks S750 7.1/ Z5500/ Apple Iphone 5S.

(#19440) whatwhatwhat válasza Tiger. (#19439) üzenetére


whatwhatwhat
aktív tag

Azt hiszem megtaláltad a lényeget. :))

(#19441) JanR


JanR
addikt

VDH-s készüléknél melyik CSC-t kell válasszam? A simát, vagy a Home-t?
A lényeg, hogy a későbbiekben jöjjenek a telefonra a frissítések. Köszi.

(#19442) alextheboss válasza Tiger. (#19314) üzenetére


alextheboss
tag

Feltettem ODIN-nal ezt a romot, de nekem nem XEH-t ír ki a telefon, hanem XEU, XEU, XEU, TMH
Valakinek ötlet, hogy miért?!

Előre is köszi

(#19443) JanR válasza alextheboss (#19442) üzenetére


JanR
addikt

Nekem is XEU/XEU/XEH/VDH lett.

(#19444) davtsik


davtsik
tag

AOD. Be van állítva állandóra. Ha felveszem a telót az asztalról akkor átvált a lezárt képernyőre. Ez másnál is ilyen vagy hiányzik neki az fr a rendszerfrissítés után?

Sikerült előhozni a naptár bejegyzéseket aod-re. Jelenleg 3 sor van:
Mai névnap
Holnapi szülinap
Holnapi névnap
Mindez elválasztás/megkülönböztetés nélkül, és így eléggé össze zavaró. Ez másnál is így jelenik meg?

(#19445) alextheboss válasza JanR (#19443) üzenetére


alextheboss
tag

És erre toltad fel a 9.0-át?

(#19446) dvarw.mtl válasza Tiger. (#19426) üzenetére


dvarw.mtl
tag

Nekem úgy rémlik régió függő a goodlock, ha jól emlékszem Koreaiaknak. Samsung boltban is csak nekik jelenik meg letöltésre.

Ezt rakd fel meg apk mirrorról a goodlockon belüli appokat. Tehát maga a goodlock nem kell.

[ Szerkesztve ]

𝕯𝖛𝖆𝖗𝖜

(#19447) JanR válasza alextheboss (#19445) üzenetére


JanR
addikt

Nem tudom, meg sem néztem előtte mi volt. Gyári voda 8.0 volt a telefonon.
De most nyomok egy FR-t, megnézem mi történik.

(#19448) takcslajos1


takcslajos1
tag

Sziasztok,
Ha OTA-n felteszem, akkor downgrade is impossible ugye?
Ha megpróbálnék frissítés után ODIN-nal egy Oreot feltenni (sima CSC természetesen), akkor egyszerűen brick lesz és mehet a szervizbe?

[ Szerkesztve ]

(#19449) JanR válasza JanR (#19447) üzenetére


JanR
addikt

FR után XEH/XEH/XEH/VDH, így már király :)
Most lakhatom be újra a telefont.

[ Szerkesztve ]

(#19450) Tiger. válasza dvarw.mtl (#19446) üzenetére


Tiger.
nagyúr

Ennek root kell sajnos. Látja az apot, de többet nem tudok csinálni vele.

[ Szerkesztve ]

Intel I7 4790 3.6gh/Geforce Rtx 2060S /Alienware 2014/Asus Rog Strix g531gu/Creative SB ZxR /16gb ddr3/ Htc One/Iphone 13 Pro Max/ Creative Gigaworks S750 7.1/ Z5500/ Apple Iphone 5S.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.