Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:58:57

LOGOUT.hu

Samsung Galaxy S9 és S9+
Kérlek olvasd át az összefoglalót, mielőtt a fórumban kérdeznél!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#20051) dkovizoli válasza HawerKing (#20048) üzenetére


dkovizoli
addikt

Ezen nincs mit javítania a Samsungnak, mert nincs hiba benne. Nem is értem, hogy hogyan vársz DBT ( német) frissítést, amikor az aktív CSC-d ROM (román)? Azt nem mondtam, hogy sose csinálj fr-t! Csak azt, hogy az általad felrakott német rom, a fr miatt, mivel román kártyád van, átváltott román CSC-re, és onnan fog frissíteni.

(#20052) HawerKing válasza dkovizoli (#20051) üzenetére


HawerKing
őstag

De nekem régen is ez volt ROM/ROM,ROM/DBT aztán jöttek a frissitések!!

Ezt mivel magyarázod? S ugyancsak dbts pitet raktam.

Azért irtam, hogy várjuk már meg mig kijön dbt re a januári frissités, lehet megkapom otán.
Ha nem akkor igazad volt, de jelenleg nemtudhatod konkrétan hogy nemkapom meg!!

IamTheDog: várjuk meg mig kinem jön hivatalosan azokra a verziókra is a januári (eddig állitólag csak XEH re van) frissités, rányomunk a frissitésre ha nem jelez igazuk volt. Akkor majd rakunk ujra fel valamit ami fog is frissiteni

[ Szerkesztve ]

▂▃▅▇ Nothing Phone 1 - 11T - Tab S2 - Tab S3 ▇▅▃▂

(#20053) IamTheDog válasza dkovizoli (#20049) üzenetére


IamTheDog
tag

Én december 24-én tettem fel a német Pie-t xeh,xeh/xeh,tmh-ra home csc-vel. Nem volt fr, semmi, faszán működik. Viszont a buildszámom vége most CRLI. Akkor most mi van? (Amúgy az XEH elvileg a legfrissebb OXM rom. Abban január 1 a biztonsági frissítés, nekem pedig még december 1 van.)

(#20054) IamTheDog válasza HawerKing (#20052) üzenetére


IamTheDog
tag

Eddig úgy volt, hogy mindig az elsőről frissít, tehát neked akkor, mikor a ROM kijön. De ez a build szám most bekavart.

Szóval az tuti, hogy nem a DBT-vel egy időben kapod (kivéve, ha egyszerre adják ki a ROM-mal).

A te betűsorod azt jelenti, hogy független német telóra tetted rá a független román romot, tehát a románnal egyidőben frissül.

[ Szerkesztve ]

(#20055) dkovizoli válasza IamTheDog (#20053) üzenetére


dkovizoli
addikt

Nem is lesz más. Pont a build szám miatt. Ezt mondom, hogy egy olyan romod van fent amit nem adtak ki az XEH régióra. Így nem tud róla továbbugrani. De te ha most felrakod az XEH-t home csc-vel, ugyanúgy megmarad mindened, csak a build szám is ugrik meg a biztonsági dátum is átáll januárira. Vagyis CRLO lesz. Arról pedig majd fog tudni frissíteni. De CRLI-ről nem, mert olyan magyar rom nincs. Nem létezőről pedig nem tud frissíteni. Ez a gond a kollegánál is román rommal. Bár azt még nem tudjuk, hogy a független román romnak mi lesz a build száma vége, de nem hiszem, hogy CRLI lenne majd.

(#20056) RockCNC


RockCNC
senior tag

(#20057) HawerKing válasza dkovizoli (#20055) üzenetére


HawerKing
őstag

S az én helyzetemben mivan???

A teló németből van, régen is ROM/ROM,ROM/DBT volt oreon s jottek a frissitesek.
Most miert ne jonne? Oke lehet nem egy idoben a nemetorszagival mert ugye Romaniaba vagyok roman kartyaval.... pls ird mar le nekem is mit csinaljak hogy jo legyen. Neztem sammobileon meg nincs is roman 9es....

[ Szerkesztve ]

▂▃▅▇ Nothing Phone 1 - 11T - Tab S2 - Tab S3 ▇▅▃▂

(#20058) dkovizoli válasza HawerKing (#20057) üzenetére


dkovizoli
addikt

Persze, hogy kaptál. Csak akkor amikor a román frissítés történt, nem a német. Ahogy írod is. A legbiztosabb, hogy megvárod a román pite kiadását és azt a neked tetsző módon, akár home csc-vel, akár sima csc-vel felrakod odinnal. Addig meg használd így. A működésben nincs különbség. De ha akarod rakhatsz fel akár magyar akár német romot is újra. Első fr-nél át fognak állni ROM- ra. Vagy első indításnál, ha a kártyát érzékeli és kéri a visszaállítást. Ha azt nem engeded, akkor megmarad a romnak megfelelő CSC és onnantól onnan frissít. Az első fr-ig legalábbis. De ha simkártya nélkül csinálod, akkor nem áll át. Csak indításnál sem szabad engedni utána, ahigy fentebb írtam.

[ Szerkesztve ]

(#20059) HawerKing válasza dkovizoli (#20058) üzenetére


HawerKing
őstag

Kezdem érteni.
De ez nem megoldás hogy nem csinálok sosem frt.
A legjobb megoldas ha felrakom majd a fuggetlen romant s akkor minden pászolni fog. Csak ugye késöbb jönnek majd otan a frissitések. Jól mondom?

▂▃▅▇ Nothing Phone 1 - 11T - Tab S2 - Tab S3 ▇▅▃▂

(#20060) dkovizoli válasza HawerKing (#20059) üzenetére


dkovizoli
addikt

Most már nem akarom, hogy csak erről szóljon a topic, mert megunja mindenki. Szerintem most már érthető.

(#20061) HawerKing válasza dkovizoli (#20060) üzenetére


HawerKing
őstag

Valóban, folytassuk privátban.
De azért szerintem a leirtak másoknak is hasznosak. Ahogy én megértettem s összeraktam a hszeid alapján masok is megertik akik nem nagy szakik

▂▃▅▇ Nothing Phone 1 - 11T - Tab S2 - Tab S3 ▇▅▃▂

(#20062) Cultus válasza RockCNC (#20056) üzenetére


Cultus
tag

Nagy bánatomra... Ha ezt időben megtudtam volna, nem is frissítek 9-re. :W

[link]

Most ACR-t használok az itt megadott beállításokkal, de a másik fél csak nagyon-nagyon halkan hallatszik, pedig a munkám miatt nagyon kellene.

"Ha valakinek több boldog perce volt, mint ami fájt, az álljon elém, és árulja el a titkot, amit talált."

(#20063) Oldman2 válasza Cultus (#20062) üzenetére


Oldman2
veterán

És mi akadálya, hogy visszállj Oreo-ra?

(#20064) ACE- válasza Cultus (#20062) üzenetére


ACE-
addikt

Ha kell a munkádhoz, akkor downgrade.

Revolut (7000 Ft azonnali) Curve (5font)

(#20065) csorbajeno válasza Cultus (#20062) üzenetére


csorbajeno
veterán

Én azt gondolom, hogy ki lett véve az Android 9-ből az ezt támogató API, így hiába a root vagy bármi, akkor sem fogja támogatni. Az ACR-eket kiadó programozóknak kellene megoldani, hogy a hívás elején valahogy a másik fél tudtára adják, hogy a hívás rögzítésre kerül. Mint a mostani telefonos ügyfélszolgálatokon is bemondja az automata, hogy a következő beszélgetés rögzítve lesz. És a GDPR ezt korlátozza is és igen komoly pénzbüntetésekkel szankcionál(azt hiszem, hogy az éves bevétel akár 20%-a is lehet a büntetés nagy cégeknél). Tudom, hogy az kicsit bonyolultabb, de az lenne megoldás, hogy amikor hívnak, akkor a hívónak ne csörögjön, hanem mondja be ezt a szöveget és csak utána csörögjön, persze a hívottnál már hamarabb csöröghet és mire felveszi, akkor be van mondva. Akár rendszer szintű rögzítő is lehetne, külső app nélkül.

(#20066) HUTCHDB válasza csorbajeno (#20065) üzenetére


HUTCHDB
nagyúr

A kinai telefonok android 9-cel is rogzitik a hivast.

" Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

(#20067) Parallaxis válasza csorbajeno (#20065) üzenetére


Parallaxis
addikt

Én azt gondolom, hogy ki lett véve az Android 9-ből az ezt támogató API

A támogató API már a 8-asból ki lett véve, de a fejlesztők saját megoldást még tudtak használni, de a 9-esben ezt a kiskaput is bezárta a Google.

(#20068) Parallaxis válasza HUTCHDB (#20066) üzenetére


Parallaxis
addikt

A kinai telefonok android 9-cel is rogzitik a hivast.

Azt a telefont meg se venném, aminek a rendszerét a kínaiak ilyen szinten módosítják. Ott nem csak a hívásokat rögzítheted, hanem minden tevékenységed és adatod is szépen vándorol Kínába.. Ne legyenek illúzióid..

[ Szerkesztve ]

(#20069) Oldman2 válasza Parallaxis (#20068) üzenetére


Oldman2
veterán

E tekintetben Korea nem minősül ugyanolyannak?

(#20070) spinkler válasza ACE- (#20064) üzenetére


spinkler
tag

Szia! Telefonon nem tudok rákeresni itt, de meg tudnád mondani, hogyan lehet visszarakni az oreot független s9+ra? Számomra nagy csalódás a 9.0 ezért inkább visszatérnék az oreora, ha ez megvalósítható garanciavesztés nélkül 🤔

[ Szerkesztve ]

(#20071) csorbajeno válasza HUTCHDB (#20066) üzenetére


csorbajeno
veterán

Szerintem a kínaiak azért tudják megcsinálni, mert ők csak az op. rendszert kapják meg, ami ingyenes tudtommal, a fizetős szoftvercsomagot már nem kérik, ezért másképpen tudnak belenyúlni, mint az ide szánt telefonok gyártói.

(#20072) Krisz1000 válasza Robbie85 (#19124) üzenetére


Krisz1000
tag

köszi!

"TréMobilban egymás mellé volt kirakva a két telefon."

én is így próbáltam ki, azért kérdeztem, és nekem is pont így volt mellbevágó a 8 és 9 fotóminősége közötti különbség...
de mivel sokan nem érzik / nem írják ezt az egetrengető különbséget, azért volt gyanús, hogy nem a retail módban van e elállítva valami a 8-asnál, direkt, h már a 9-est vegyék inkább...

(#20073) Krisz1000 válasza Mr.Silkó (#19123) üzenetére


Krisz1000
tag

Köszi, részben fontos a kamera, éjszakai videófelvételek szempontjából.
amúgy nem nagyon fotózok, csak dokumentálni.

"inverzben" fogott meg ez a dolog, h ne vegyek egy régebbit készüléket ha az újnak ennyivel jobb a kamerája.
de hozzád hasonlóan sokan nem látják ezt, v nem osztják ezt a véleményt, elég fura.
tesztekben se nagyon írják.
lehet, hogy a kamera app verziójától is függ, h épp melyiket néztem, nem tudom.

arra nagyon figyeltem h a beáll lehető legtisztább legyen + DNG

akkor a különbséget látok a 8-9 között, mint az G7-s8 között, ami elég durva....

(#20074) alcapone386 válasza Cultus (#20062) üzenetére


alcapone386
őstag

Nemrég olvastam, hogy indiai rommal működik a hangrögzítés, de ehhez indiai SIM kell. A GDPR európai uniós marhaság, de pl indiában nem korlátoznak ennyire.

[ Szerkesztve ]

(#20075) alcapone386 válasza alcapone386 (#20074) üzenetére


alcapone386
őstag

Persze ezt fenttartásokkal kezelem :)

Itt írtak pár okosságot: [link]

[ Szerkesztve ]

(#20076) Linkin1994 válasza Cultus (#20062) üzenetére


Linkin1994
senior tag

Én nem értem miért ilyen fontos ez mindenkinek.

YT csatornám:https://www.youtube.com/channel/UCQZ2KEX-j9vNsWr6dLeDp3w

(#20077) MADcat válasza Linkin1994 (#20076) üzenetére


MADcat
MODERÁTOR

Én pl rengeteg rendelést vettem fel így vezetés közben az előző munkahelyemen. És ez csak egy példa.

Egyetlen atombomba képes elrontani az egész napodat!

(#20078) barmar


barmar
aktív tag

sziasztok

tudná valaki linkelni a xeh pie-t, vagy megmondani mit írjak pontosan a samfirmbe mert nekem nem találja. Sima s9

köszi

[ Szerkesztve ]

(#20079) *H* válasza barmar (#20078) üzenetére


*H*
aktív tag

Model: SM-G960F

Region: XEH

Minden ember jó valamire, ha másra nem hát elrettentő példának. :)

(#20080) barmar válasza *H* (#20079) üzenetére


barmar
aktív tag

Köszi! a kötőjel maradt ki

(#20081) Evo50 válasza spinkler (#20070) üzenetére


Evo50
tag

Szia!

Ebben a videóban egyértelműen bemutatja a downgrade folyamatát.

(#20082) Sungoo


Sungoo
addikt

A kamera szoftban mi az a "SceneOptimizer"?

(#20083) HUTCHDB válasza barmar (#20078) üzenetére


HUTCHDB
nagyúr

ITT van drive-on! Gyorsabb! ;)

" Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

(#20084) Mr.Silkó válasza Krisz1000 (#20073) üzenetére


Mr.Silkó
veterán

Éjszaka jobban szerepel az S9 széria, videós tekintetben pedig mindkettő kiemelkedő a mobilos mezőnyben. Azért nem rossz dolog ez a változó apertúra, plisz a mélységélességgel is lehet játszani az S9+-nál a másodlagos kamera miatt, elég komoly eredményekkel.

(#20085) dvarw.mtl válasza Sungoo (#20082) üzenetére


dvarw.mtl
tag

Jelenet optimalizáló. Felismeri az adott valamit (már ha felismeri) és jól elb@ssza a színeket a valósághoz képest. Note 9ben jelent meg. 1 forintot nem ér.

𝕯𝖛𝖆𝖗𝖜

(#20086) Mr.Silkó válasza Sungoo (#20082) üzenetére


Mr.Silkó
veterán

Jelenet optimalizáció. Megnyomja a kontrasztot és a színeket a kicsattanó eredmények érdekében, hasonlóan a Huawei megoldásához.

Szerk.:

Megelőztek. :)

[ Szerkesztve ]

(#20087) Sungoo válasza Mr.Silkó (#20086) üzenetére


Sungoo
addikt

Vagy úgy...

(#20088) _Flood_


_Flood_
aktív tag

Dex móddal kapcsolatban kérdeznék, mert szívesen kipróbálnám. Ugye a Pie alatt már elég egy kábel, nem kell a Dex station, de milyen kábel? Csak a samsung saját kábelével megy ami 12 ezer forint , vagy bármilyen usb c - hdmi jó lehet?
Pl.: [link]
Próbáltátok már?

(#20089) Devilstudio


Devilstudio
tag

Saját telefonszámnál miért ír ismeretlen számot?
Mi a megoldás rá?

Az adatvédelem halott, és a szociális média tartja a dohányzó fegyvert.

(#20090) IkszIpszilon


IkszIpszilon
aktív tag

pie alatt nem működik a bxactions?(ha igen mit kell másként csinálni,mint oreón,hogy átmappolhassam a gombját?)

X.Y.

(#20091) TOZ válasza IkszIpszilon (#20090) üzenetére


TOZ
addikt

Működik.

(#20092) Donki Hóte válasza _Flood_ (#20088) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Ezek a kábelek a DEX szolgáltatásaiból egyetlen egyet tudnak, csakis azt, hogy a telefon képét és hangját kiteszik egy TV-re, monitorra. A DEX ennél lényegesen több, ahhoz kell még pár USB aljzat is, hogy külső tárolót, egeret, billentyűzetet tudj kapcsolni a telefonhoz.

Pl. ez már egy teljes értékű DEX kábel.

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#20093) dvarw.mtl válasza IkszIpszilon (#20090) üzenetére


dvarw.mtl
tag

Borzasztóan szopja az akkut..

𝕯𝖛𝖆𝖗𝖜

(#20094) _Flood_ válasza Donki Hóte (#20092) üzenetére


_Flood_
aktív tag

Arról volt szó, hogy elég lesz egy kábel, mert a telefon kijelzője tapi padként funkcionál, billentyűzetet meg vezeték nélkül is lehet a telefonhoz csatlakoztatni. Ugyanúgy mint a Note 9-nél Ezért kérdeztem.

(#20095) PedroPascal válasza _Flood_ (#20088) üzenetére


PedroPascal
senior tag

Pénteken vettem egy Dex Pad-t. 24k volt a doboz tartalmaz hdmi kábelt és ugyan olyan töltő fejet és usb kábelt mint a telefonhoz adtak. A pad rendelkezik aktív hűtéssel ami néha bekapcsol. Ha megveszel mindent külön lehet hogy kicsit árban jobban kijössz, de aktív hűtésed nem lessz. Más kérdés, hogy mennyire lessz megbízható az utángyártott megoldások.

ASUS ROG Scar 17 G733PZ (AMD Ryzen 9 7945HX, NVIDIA GeForce RTX 4080) / SteelSeries Arctis Nova Pro Wireless, Aerox 5 Wireless / Synology DS923+ / Samsung Galaxy S23 256GB, Galaxy Watch6 Classic 47mm LTE, Galaxy Buds2 Pro /

(#20096) PedroPascal válasza Donki Hóte (#20092) üzenetére


PedroPascal
senior tag

Billentyű, egeret bluetooth kapcsolattal is lehet csatlakoztatni, de kell olyan bill egér ami ezt tudja.

ASUS ROG Scar 17 G733PZ (AMD Ryzen 9 7945HX, NVIDIA GeForce RTX 4080) / SteelSeries Arctis Nova Pro Wireless, Aerox 5 Wireless / Synology DS923+ / Samsung Galaxy S23 256GB, Galaxy Watch6 Classic 47mm LTE, Galaxy Buds2 Pro /

(#20097) dvarw.mtl válasza _Flood_ (#20094) üzenetére


dvarw.mtl
tag

Így van

𝕯𝖛𝖆𝖗𝖜

(#20098) csorbajeno válasza PedroPascal (#20095) üzenetére


csorbajeno
veterán

Én is ezt mondtam két napja, amikor mondták, hogy talán tölti a telefont, talán nem egy ilyen kábel és ehhez kell még egy vezeték nélküli töltő...4-5 ezerrel jön ki olcsóbban, ahogy így számolom, annyit meg nem biztos, hogy megér. Az előbb linkelt kábel ~9500Ft, egy olyan Qi-töltő, ami kb az a töltést tudja, mint a DeX, azt sem kapod meg 10.000Ft alatt, a DeXPad meg 24-25.000Ft.

(#20099) csorbajeno válasza _Flood_ (#20094) üzenetére


csorbajeno
veterán

Egy ilyen kábellel is működik a DeX, mint a Note9 esetén, de Donki Hote azt mondta, amit én is elmondtam néhányszor, hogy a DeX állomásokhoz tudsz pluszban Billentyűzetet, egeret csatlakoztatni, míg egy ilyen kábellel nem tudod ezt megtenni, itt csak a kijelző marad mint tapipad és billentyűzet.

(#20100) 73egon


73egon
tag

Sziasztok! Lenne eredeti Samu fóliám S9-re, akit érdekel írjon rám privibe.

Az Úr azért adott eszet nekünk, mert azt akarta, hogy használjuk.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.