Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:58:57

LOGOUT.hu

Samsung Galaxy S9 és S9+
Kérlek olvasd át az összefoglalót, mielőtt a fórumban kérdeznél!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#34001) Rinocerosz válasza zelos (#34000) üzenetére


Rinocerosz
senior tag

Egész jó kis dolgok ezek. Néztem videókat mik lesznek benne, de azert csak jobb így az s9+ról látni.
Most elkapott az érzés, hogy fel kellene tenni :W . Pontosan a mai napon húztam újra a telefont mert már tele volt mindennel.

(#34002) kutyek válasza Little Hulk (#33993) üzenetére


kutyek
senior tag

Ezt biztosan az én HSZ-emre írtad? Nem látom az előzményeket, nem értem pontosan a problémádat...
Most látom az eredeti kérdést, amit @csorbajeno írt, annak működnie kellene. Esetleg nézd meg még 1x (figyelmetlenség, user error stb.)

[ Szerkesztve ]

(#34003) csorbajeno válasza zelos (#34000) üzenetére


csorbajeno
veterán

Kíváncsian várom az új rendszert. Jó kis ajándék lesz karácsonyra a Samsungtól. Tavaly is megkaptuk közvetlenül karácsony után. Hátha most is meglenne január elején, bár ezt már nem tartom valószínűnek, de hátha :R

(#34004) leslien válasza csorbajeno (#34003) üzenetére


leslien
nagyúr

miért nem próbálod ki a bétát? nekem már most stabilnak tűnik..

Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?.....

(#34005) csorbajeno válasza leslien (#34004) üzenetére


csorbajeno
veterán

Egyrészt nincs angol SIM-kártyám, másrészt nem csináltam még ilyet, nem tudom, hogy hogyan kell ezt csinálni, hogyan kell jelentkezni :F Szóval, alapvetően tudatlan vagyok.

(#34006) zelos válasza csorbajeno (#34005) üzenetére


zelos
aktív tag

Nem kell sim kártya. Odinnal felrakod az indiai romot utána recoveryből feltelepíted a micro sd kártyán lévő android 10et.

(#34007) alcapone386 válasza zelos (#34006) üzenetére


alcapone386
őstag

Tavaly is meg lehett oldani, de utána a frissítéseket már nem tudtam felrakni:(
Gondolom most is csak a fő verziót lehet felrakni, de mivel update nem fog rá jönni nem megfelelő CSC miatt így alap béta marad. Ha jön ki rá beta2 update, akkor zip update nem hiszem, hogy lesz belőle. Vagy tévedek?:)

(#34008) zelos válasza alcapone386 (#34007) üzenetére


zelos
aktív tag

Tavaly is úgy volt jött a béta 2 és sdről kellett felrakni. Bin fájlformátumként amit át kell nevezni zip-re.

(#34009) hackeeeee válasza samu74 (#33960) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Jahogy úgy, Nekem Telekomos a telóm, akkor, és a novemberi update nem oldotta meg, akkor reméljük, hogy a decemberi helyre teszi, köszi! :)

Másik kérdés, korábban láttam, hogy volt erről eszmecsre, de más tud simplepay-el fizetni? Máv alkalmazásban nem tudok fizetni, elvileg a máv oldaláról nincs gond, viszont nekem hibát ír. A szoftver a legfrisebb, mobilfizetés tökéletesen működik.

Véleményem szubjektív...

(#34010) Little Hulk válasza kutyek (#34002) üzenetére


Little Hulk
tag

Bocsánat, félrenyomtam. Sajnos nem megy amit csorbajeno írt, kipróbáltam, vidáman megy a youtube 4G-ről hiába kapcsolom ki, user error-ra akartam megoldást találni, mert a korabbi telefonomon volt, egyszerűen a nagyobb adattartalmat generáló appoknál kikapcsoltam a mobilnet hozzáférést, azt hittem itt is van ilyen, csak én nem találom.

(#34011) alcapone386 válasza zelos (#34008) üzenetére


alcapone386
őstag

Na frankó. Du tolom felfelé akkor:)

(#34012) zelos válasza Little Hulk (#34010) üzenetére


zelos
aktív tag

A háttérbeli adathasználat tiltása, engedélyezése az nem arra vonatkozik hogy totál megvonjam az apptól a mobilnetet! Ahogy a neve is mondja "háttérbeli"! Nem használhat mobilnetet amikor te nem használid az appot.. Ettől függetlenül ha te megnyitod mobilnet alatt és használod akkor ugyanúgy megy mint wifi alatt.

(#34013) zelos válasza alcapone386 (#34011) üzenetére


zelos
aktív tag

update.zip-nél légy türelmes, van vagy 8-10 perc mire felmászik..

Az indiai pitét samfirmel az 5 fájlost szedd le és odinnal particionáld újra a telót. Az a tiszta telepítés!

Egyre jobban azt látom hogy jobb a kijelző időm mint pite alatt.

[ Szerkesztve ]

(#34014) fzboxx válasza zelos (#34008) üzenetére


fzboxx
senior tag

Erről van valahol leírás? Angol is lehet.
A bin vagy zip file-t honnan töltöd le?
Köszönöm :R

[ Szerkesztve ]

(#34015) kiskeni válasza hackeeeee (#34009) üzenetére


kiskeni
aktív tag

Épp ma adtam fel egy csomagot és Simple érintéses fizetéssel rendeztem a szállítási költséget. Semmi gond nem volt azt leszámítva, hogy mindent amit nem használok kikapcsolok, így be kellett nyomnom az NFC-t mert majdnem anélkül próbálkoztam fizetni :D Előtte szombaton vagy vasárnap QR-kódos fizetéssel üzleteltem neten 2x is egymás után ugyanazzal a szolgáltatóval, minden tökéletesen ment. Nálam jól működik a Simple.
Na jó, ez csak féligazság. QR-kódos fizetésnél meg volt picit makkanva. Változás történt megint a feltételekben amiket el kellett fogadni, de mintha nem fogadta volna el a gyakorlatban. Ezt akkor vettem észre, mikor bacott beolvasni a QR-kódot vagy úgy amúgy bármit is csinálni. Lelőttem, hogy újrainduljon az app és igazam volt, mivel megint kérte a feltételek újra elfogadását. Ezek után viszont tényleg el lett fogadva és jól működött, úgyhogy én ezt betudom valami pillanatnyi appszinkronizálási bugnak.

Két rák találkozik. Kérdezi az egyik: - Te is folyami vagy? - Nem, én tüdő

(#34016) zelos válasza fzboxx (#34014) üzenetére


zelos
aktív tag

XDA van droid 10 és leírás is.. [link]

.. az 5 fájlos indiai pitét samfirmel szedtem le.

(#34017) kutyek válasza Little Hulk (#34010) üzenetére


kutyek
senior tag

Igen, mert kétlépcsős a dolog: az a beállítás, amit @csorbajeno írt, csak a háttérben futó appok mobil adathasználatát korlátozza. Ez logikus is, hiszen ha pl. a YouTube az aktív app, akkor nyilván azt akarod használni.
Ez alatt van egy másik (default off) opció is, amivel a "Data saver" (adattakarékos) üzemmódban is meg lehet engedni, hogy egy app mobil adatot forgalmazzon. Ennek az üzemmódnak van gyorskapcsolója is.
Neked erre van szükséged, ha alapvetően nem akarsz mobil adatot használni. Az adattakarékos módot bekapcsolva csak azok az appok fognak tudni forgalmazni, amelyeknek ezt az opciót aktiváltad.
Remélem, ez így érthető volt...

[ Szerkesztve ]

(#34018) e-newsee válasza Little Hulk (#33993) üzenetére


e-newsee
addikt

Az még lehet opció, hogy a YT alkalmazás beállításaiban bekapcsolod, hogy HD videókat csak wifin streameljen.
Vagy ha van némi tapasztalatod adb parancsokkal, akkor ezzel az appal beállíthatod a hozzáférést, csak kell hozzá pc, meg adb parancssor.
Én sem értek hozzá, az app leírásában írják.

[ Szerkesztve ]

"Csak egy olyan töltött édesség van, ami megoldja az élet problémáit, és az az Oreo." /Sheldon Cooper/

(#34019) öregpapa válasza fzboxx (#34014) üzenetére


öregpapa
tag

Én ez alapján / https://forum.xda-developers.com/galaxy-s9/help/android-10-beta-firmware-t4010357/page5 / csináltam meg .Az angol BTU-s szoftvert home CSC-vel tettem fel,igy minden adat megmaradt,aztán sd-ről a béta zip-et telepítettem,és tökéletesen müködik.A CSC megmeradt XEH majd ha kijön a magyar független végleges 10-es odinnal felteszem és onnantól kapom a frissítést./Bocsi a link nem sikerült másképp!/

(#34020) hackeeeee válasza kiskeni (#34015) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Az érintéses fizetés nálam is megy minden gond nélkül, vagy amit appban rendezek, viszont ugye a mávnál átvinne simplepay oldalra, ahol be kellene lépni a simple adatokkal, ott már nem megy semmi.. Ezért kérdeztem, hogy esetleg itt találkozott-e valaki hasonlóval.

Véleményem szubjektív...

(#34021) alcapone386 válasza öregpapa (#34019) üzenetére


alcapone386
őstag

Igen ez is jó megoldás. Egyedül attól felek, hogy ha Fr nincs akkor valami összekutyulódhat. Igaz, ha fent van a 10, utána is lehet Fr:)

(#34022) fzboxx válasza zelos (#34016) üzenetére


fzboxx
senior tag

Köszönöm. Az 5 file-ost ismerem, az SD kártyás új nekem. :C

(#34023) fzboxx válasza öregpapa (#34019) üzenetére


fzboxx
senior tag

Szuper, neked is köszönöm! :C

(#34024) alcapone386 válasza öregpapa (#34019) üzenetére


alcapone386
őstag

Éésssss. Üdv android 10:)) Köszi a segítséget! :C

(#34025) alcapone386


alcapone386
őstag

Jól látom, hogy nem látom fényképezőnél prof módban a 10mp záridőt?? Hát menten szívrohamot kapok....:( Tudom béta...türelmes maradok, de ha kihagyják a végleges android 10 ből, akkor samsungtól búcsút intek. Nem elég, hogy a videóból kiszedték a pro módot, ha a záridő is kikerül....na mind1. Lehet én vagyok a béndzsa, aztán feleslegesen szídom:D

(#34026) Rinocerosz válasza alcapone386 (#34025) üzenetére


Rinocerosz
senior tag

Remélem is, hogy bekerül mert nalam is penge élen táncol a samsung. :((
Mondjuk évek óta mondom aztán úgy is samsungot veszek :))

(#34027) alcapone386 válasza Rinocerosz (#34026) üzenetére


alcapone386
őstag

Szintén. S11 nagyon várós, de nem minden áron:( Kamera nagyon fontos, de szoftveres részen ha nincs rendesen támogatva, lehet 108MP meg 5x zoom, ha csak jóformán automata tudsz képet lőni..:(

(#34028) öregpapa válasza alcapone386 (#34024) üzenetére


öregpapa
tag

Örülök,hogy sikerült! Egyébként az S10 topikban olvastam, hogy nem csinálnak Fr-t, és minden jól müködik,ezért mertem én is bevállalni.Egyenlőre ugy néz ki minden rendben!

(#34029) Indiant válasza Rinocerosz (#34026) üzenetére


Indiant
addikt

Vegyél egy UMI-t. ;]

(#34030) Rinocerosz válasza Indiant (#34029) üzenetére


Rinocerosz
senior tag

Milyen telefon ez :DDD rákerestem, de nem merném mégegyszer megnyitni ;]

Amúgy kínai telefont nem. Vallásom tiltja :U

[ Szerkesztve ]

(#34031) Little Hulk válasza kutyek (#34017) üzenetére


Little Hulk
tag

Nnnna, ott a megoldás, csak más irányból kell megközelíteni, tudtam, hogy ide kell írnom! Így már fog menni! Köszönöm szépen a segítséget! :R

(#34032) Vjankovics82


Vjankovics82
senior tag

Sziasztok!

Lefordítaná ezt nekem valaki google fordítóval nem jó!

After flashing the One UI Beta to your S9/S9+ you can flash the latest TWRP on the same way through Odin jow you did it on Android Pie.
After flashing TWRP you need to wipe data.
Next step is to flash the latest magisk zip 20.1.
Than you have to flash the zip from here. This will modify the TWRP and make it fully working.
No more bootloop after flashing TWRP.
All credits goes to @Alucard for this great tweak.

(#34033) Pulsar


Pulsar
veterán

Sziasztok,
Van egy S9+ om
Az aksija kezd vacakolni (15%-ról pár perc alatt 0-ra merül) és az USB csati sem áll a helyzet magaslatán, sokszor nem akar gyorstölteni, csak ha ide-oda mozgatom a kábeleket. Érdemes ezekkel foglalkozni? Vagy arany árban van a javítás? Ha igen, van ajánlott hely, vagy ember? :)
Köszönöm

(#34034) Rinocerosz válasza Pulsar (#34033) üzenetére


Rinocerosz
senior tag

Gondolom garancia már nincs a telefonra?
A legjobb az ha egy hivatalos szervízt megérdeklődsz.

(#34035) Pulsar válasza Rinocerosz (#34034) üzenetére


Pulsar
veterán

áprilisban lesz 2 éves, és telenornál vettem.
Ott 1 év gart kaptam, és a samsugnál a "ha beregisztrálod a készüléked kapsz még egy évet" dolgot sem találtam meg.

(#34036) csorbajeno válasza Pulsar (#34035) üzenetére


csorbajeno
veterán

A Telenornak 2 évet kellett volna adnia....

(#34037) sid87 válasza Pulsar (#34033) üzenetére


sid87
senior tag

Lemerülést nekem is csinálja már 20% körül. Érdemes lenne akksit cseréltetni?

iPhone 12 Pro Max (Telenor) | Apple Watch S6 | iPad Pro 10.5 | MacBook Air M1 16Gb | Pana Lumix LX100II | burgerem.blog.hu

(#34038) Rinocerosz válasza sid87 (#34037) üzenetére


Rinocerosz
senior tag

Akkor mindenképpen érdemes én úgy tudom, hogy kb egy 20 ezerbe van. Viszont ha már akkumulátort cserélnek akkor úgy tudom az usb csatit is cserélik.

(#34039) kiskeni válasza hackeeeee (#34020) üzenetére


kiskeni
aktív tag

A szolgáltatónál akinél én fizettem ugyanígy megy, átvisz a Simple oldalra. Itt vagy beírom a fiókadataimat és kiválasztom a kártyámat, vagy beírom a kártyaadataimat, vagy ha telefonról vagyok rábökök a "Fizetés alkalmazásból" gombra (vagy ilyesmi), amikor is felugrik a Simple app, hogy itt fejezzem be a tranzakciót. Van mégegy opció, az a QR kódos fizetés, de az ugye értelemszerűen PC-n releváns, mivel ráklikkelsz, kiad egy QR kódot amit beolvastatsz az appal és tulajdonképpen innentől ugyanaz, mint mikor telón böngészőből átirányít az appba. Annyi, hogy itt PC-n böngészőből irányítod át a tranzakció befejezését az appba a QR kód beolvasásával, telefonon pedig telefon böngészőjéből. Na, és nálam mindenhogyan működik a felsorolt opciók közül.
Szóval nem tudom, app uninstallon gondolkodtál már? Hátha utána a visszatelepítésével megoldódik.

[ Szerkesztve ]

Két rák találkozik. Kérdezi az egyik: - Te is folyami vagy? - Nem, én tüdő

(#34040) zelos válasza Vjankovics82 (#34032) üzenetére


zelos
aktív tag

Előbb vissza kell állítsd a gyári recoveryt. Gyári alól tudod csak feltenni a 10es droidot. Utánna mehet vissza twrp.
Tehát..
1 indiai pite
2 droid 10
3 twrp
4 wipe data
5 magisk zip 20.1

[ Szerkesztve ]

(#34041) Vjankovics82 válasza zelos (#34040) üzenetére


Vjankovics82
senior tag

Wipe data az most melyik a twrp-n törlèsen belūl?

(#34042) zelos válasza Vjankovics82 (#34041) üzenetére


zelos
aktív tag

Leírásod szerint csak ennyit ír wipe data. Akkor gondolom teljes törlés mivel nem tér ki külön arra hogy nem teljes..

[link]

(#34043) Vjankovics82 válasza zelos (#34042) üzenetére


Vjankovics82
senior tag

Ezzel letörlöm az egèsz rendszert nem? 😮

(#34044) zelos válasza Vjankovics82 (#34043) üzenetére


zelos
aktív tag

Olyan mint a gyári beállítások visszaállítása.

[ Szerkesztve ]

(#34045) zelos válasza Vjankovics82 (#34043) üzenetére


zelos
aktív tag

Előbb töröld csak a data-át wipe-on belül az a biztos.
Hol van ez a leírás xda-án?

[ Szerkesztve ]

(#34046) Vjankovics82 válasza zelos (#34045) üzenetére


Vjankovics82
senior tag

Igen ott van! [link] de most olvasom sokaknak bootlop van mint nekem! de utána sikerült de nem értem hogy kell! elolvasnád segítenél?

(#34047) zelos válasza Vjankovics82 (#34046) üzenetére


zelos
aktív tag

Igen olvasom én is, látom hiába a leírás mégis mindenki bootlopba ütközik..😑

Zárójelben megkérdezném miért ragaszkodsz a twrphez?

[ Szerkesztve ]

(#34048) Vjankovics82 válasza zelos (#34047) üzenetére


Vjankovics82
senior tag

Twrp rajta van! Amúgy rootolás végett!

(#34049) zelos válasza Vjankovics82 (#34048) üzenetére


zelos
aktív tag

Miért kell root?

(#34050) Pulsar válasza csorbajeno (#34036) üzenetére


Pulsar
veterán

Hát megnéztem minden papírom, de nem találok semmi garanciára utaló papírt.
Lehet akkor beviszem előbb a telenorba, és megkérdezem :) Köszi :R

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.