Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:58:57

LOGOUT.hu

Samsung Galaxy S9 és S9+
Kérlek olvasd át az összefoglalót, mielőtt a fórumban kérdeznél!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#12001) balazs0102 válasza Revesz (#11998) üzenetére


balazs0102
senior tag

Teljesen igazad van, én is azt mondom a RAM azért van ,hogy benne legyenek a dolgok. De itt a fő hangsúly azon volt, hogy mindent bezárva van ennyi szabad érted? Ugyanazokat a programokat használom, semmi extra szolgáltatás nem fut a háttérben...Ha pedig minden zárva van azért jó a szabad memória mert utána megtöltheti programokkal és itt jön elő a lényeg, hogy nem mindegy mennyivel. Mert ha csak 800 mb-ot tud ilyen célra fordítani hamarabb bezárja a progikat, weblapokat, ha pedig mondjuk 2gb-ot tudna használni és jó a memóriakezelés sokkal több minden elfér a háttérben. Egy szó mint száz ez még mindig táccsviz maradt legbelül. Bevallom kicsit azt várom, hogy huawei-ék vagy xiaomi-ék fasza videószoftvert írjanak. Azt követően cserélem. De mielőtt bárki verné magát, hogy miért nem cserélem, mit elégedetlenkedek: azért mert a videó és fotó a legfontosabb számomra abban pedig jelenleg ennél nincs jobb.

(#12002) Mr.Silkó válasza balazs0102 (#11997) üzenetére


Mr.Silkó
veterán

Ezzel a véleménnyel nincs semmi gond, még ha nem is értek vele többségében egyet, de te attól, hogy bizonyos tulajdonságokkal nem vagy elégedett, attól még nem írod le kétpercenként, hogy ez és ez fáj neked, mint a kolléga.. :)

[ Szerkesztve ]

(#12003) Mr.Silkó válasza Macskasy (#11999) üzenetére


Mr.Silkó
veterán

Ez SD kártya problémának tűnik, szerintem nem támogatja/bírja a kártya a 4K 60fps videókat.

(#12004) Reverting


Reverting
őstag

Persze en sem azert vettem meg mert nem tetszik, csak igy haza hozva mar latom h kicsit elvakitott a kell nekem vagy... ;) eddig minden szep es jo vele... 65%al ertem haza, atlagos hasznalat mellet... vagy lehet ez sokaknak atlag alatti... :) kollegam s8 aval hasonlitgattuk, azert van kulombseg... vagyis neki, En nem tudok mihez viszinyitani. Nezte az irisz scennert es mivel kek szemu nala az s8 on nem mukodik!!! Volt vele szervizben de ott mindenki barna szemu volt es mukodott... ;))) ezzel viszont teljessen jol ment nekei is... fura... ;)

iPhone 14 Pro Max Space Black / iPhone 11 Black / iPad 10,2 Space Gary / Apple Watch SE Space Gray / Samsung S9+ Midnight black

(#12005) perzeus válasza Reverting (#12004) üzenetére


perzeus
tag

S9+ vs P20 pro...nem tudom melyik maradjon...nehéz döntés...győzzetek meg! :)

Gábor

(#12006) Reverting válasza perzeus (#12005) üzenetére


Reverting
őstag

Noccs... ;))) szoval samu...

iPhone 14 Pro Max Space Black / iPhone 11 Black / iPad 10,2 Space Gary / Apple Watch SE Space Gray / Samsung S9+ Midnight black

(#12007) ollie válasza balazs0102 (#11997) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Az android úgy működik a legjobban, hogy telepakolja a memóriát. Honornál azért volt sok szabadon, mert a legtöbb kínai gyártó nagyon agresszívan kilöveti a memóriából az appokat, teljesen feleslegesen.

***

(#12008) HUTCHDB válasza ollie (#12007) üzenetére


HUTCHDB
nagyúr

Ide tartozoan: nekem mi mix2S volt az elozo telefonom, szinten 6 gb rammal. (9 plus-szom van)
Annal szinte mindig eszrevettem, hogy a memoriabol ujratoltes van.
Itt jobb a memoriakezeles, en spec. soha nem akadtam bele egyes alkalmazasok ujratoltesebe.

" Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

(#12009) Revesz válasza perzeus (#12005) üzenetére


Revesz
aktív tag

Én is így örlődtem, hogy mit válasszak...A p20 pro sajnos nagyon túltolja a szaturációt. Egyszerűen az elkészült képnek köze nincs a valósághoz...
Nem mellesleg a mobilpiacon kapható legjobb kijelzőt nézheted az s9-cen.

(#12010) csorbajeno válasza Macskasy (#11999) üzenetére


csorbajeno
veterán

Én is kipróbáltam és nekem is ezt írja ki. Nem értem az okát, mert 100/90MB-ra képes a kártya. Az én kártyám Bodrik 8315-ös hozzászólásában lévő linken lett vásárolva. Nem tudom, hogy mi lehet a gond.

(#12011) Macskasy válasza csorbajeno (#12010) üzenetére


Macskasy
tag

Akkor viszont csak jol nyomoztam az interneten. Elmeletileg elvből nem ment 4k 60fpst sdre masoknak se. Csak a multkor is volt itt valaki aki 100%ra allitotta hogy pedig neki sdre ment.

(#12012) #33253120 válasza balazs0102 (#12001) üzenetére


#33253120
törölt tag

Pfff.... :)
Ezt értem, és megértem. De, egy ilyen telefont már annyi féleképpen lehet használni, hogy felesleges ezen agyalni.
Van egy app, ollie ramból tolja, nálam mindig betölt.
Miért?
Hozzák a SOT fotókat, nekem az álom
Miért?
Mondtam az elején, hogy nem merem ráengedni erre azt amit az S7 kap, májusban még valahogy nem éreztem, hogy ugyanazokkal meg bír bírkózni.
És de. Cserébe merül mint egy maffia által betonozott búvár.
Érted?
Első héten amikor nem volt benne sim, és az S7-ről adtam neki wifi-t, megvolt a felhasználói élmény minden pontja.
Már van benne sim, meg egy sárga 128-as Samsung msd, torrent fut, 27 tab van nyitva a Chrome alatt, meg jó pár app, persze hogy bezár ezt-azt. :)

(#12013) #33253120 válasza Reverting (#12004) üzenetére


#33253120
törölt tag

Működik nálam kék szemmel.

(#12014) ollie válasza #33253120 (#12012) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

27 tab a Chrome-ban elég sok memóriát ehet.

***

(#12015) #07400704 válasza Macskasy (#12011) üzenetére


#07400704
törölt tag

Érdekes ez, mert nekem pl. most egy sima samu class 10-es 32gb.kártya van bent, semmi evo, semmi flanc, kb. 6 éve vettem, és vidáman megy rá a 60 fps. 4k-ba.

[ Szerkesztve ]

(#12016) #33253120 válasza Macskasy (#11965) üzenetére


#33253120
törölt tag

+1

(#12017) #33253120 válasza ollie (#12014) üzenetére


#33253120
törölt tag

Hja. Néha eljutok arra a szintre, hogy alkalmazásváltóból előveszem a Chrome-ot, és csak egy kijelzőméretű gördíthetetlen statikus képet látok. :) És látszik is rajta, hogy kép. :D Kell megint alkalmazásváltó, megint Chrome, akkor újratölti, és onnantól minden tab jó.

[ Szerkesztve ]

(#12018) Tiger. válasza #07400704 (#12015) üzenetére


Tiger.
nagyúr

Rá másolni rá tudod, de a telefon nem menti rá.

Intel I7 4790 3.6gh/Geforce Rtx 2060S /Alienware 2014/Asus Rog Strix g531gu/Creative SB ZxR /16gb ddr3/ Htc One/Iphone 13 Pro Max/ Creative Gigaworks S750 7.1/ Z5500/ Apple Iphone 5S.

(#12019) HawerKing


HawerKing
őstag

Szerintetek FM radiot miert nem raktak? Vagy infrat? Ezeken sporoltak valamit? Meglehet lenni nelkuluk, csak ugy megis eszembe jutott hogy hianyzik a tudaslistabol. En ha a tervezo mernokok kozott lettem volna akkor ezeket javasoltam volna, ha mar csucs legyenek benne ezek az elterjedt aprosagok. Valamint az evekkel ezelott telefonokban hasznalt FM transmitter funkciot is beleraktam volna :D tenyleg amugy ez ritka androidon . Pedig sokan atjatszanak a kocsi magnora az mp3at :-D

▂▃▅▇ Nothing Phone 1 - 11T - Tab S2 - Tab S3 ▇▅▃▂

(#12020) Pow


Pow
tag

Sziasztok!

Olvasom a fórumot , a téma adott - screen protector Személy szerínt az S9+ telefonnom már majdnem az őrületbe kergetett a, a kijelzőn a különböző fóliákat a tok felgyűrte, az edzett üveg, ha nincs ragasztva nem 100%-os az érintés, szóval nem használható. Talán most .... a ScreenKnight segített rajtam, tökéletesen , buborék mentesen, és a széleken is szuperül fed és tapad, hihetetlen ... :DD

Még 1 dolog ami nem hagy nyugodni, az automatikus fényerőt használva , ha közvetlen napfény éri a fényerő felugrik 100-ra, az utcai mód miatt. Régen ilyenkor az automatikus módot felül lehetett bírálni, és lehet rajta állítani igény szerint. A hiba csak annyi a kijelző szürcsöli az akkumulátort és a kijelző fényereje ilyenkor magasabb, mint amire igényt tartanék , hmmm Esetleg van erre valami megoldás, azon kívül amit most is teszek, az automatikus fényerő ki . :)

Samsung Galaxy N10+ S9+ & Watch

(#12021) csorbajeno válasza #07400704 (#12015) üzenetére


csorbajeno
veterán

Abban a pillanatban írja ki kb. egy másodpercre, hogy nem a kártyára menti, amikor elindítod a videót. Kipróbálod még egyszer?

(#12022) ollie válasza HawerKing (#12019) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Mind a rádiót, mind az infrát olyan kevesen használják, hogy nem éri meg azzal foglalkozni. Ráadásul valamit kell adni valamiért, ha ugyanekkora házba ezeket is beletették volna, cserébe valamivel kisebb akku fért volna a mobilba. Vagy mondjuk az akku helyett a jack csatlakozó maradt volna ki, agy valami más.

***

(#12023) Reverting válasza csorbajeno (#12021) üzenetére


Reverting
őstag

Nalam is evo 32gb kartya van es nem tud ra rogziteni kozvetlen 60fps 4k ban...

[ Szerkesztve ]

iPhone 14 Pro Max Space Black / iPhone 11 Black / iPad 10,2 Space Gary / Apple Watch SE Space Gray / Samsung S9+ Midnight black

(#12024) csorbajeno válasza ollie (#12022) üzenetére


csorbajeno
veterán

Igen, én az infrát használtam, de inkább volt poén jellege a használatának, mint komoly, mindennapi használat, mert sík kijelzőn nem igazán tudtam kitapogatni, hogy mit nyomok meg. Az FM-rádió meg szerintem teljesen felesleges dolog egy telefonban, mert -nekem legalábbis-csak körülményesen lehetett tiszta vételt fogni vele. Sokkal kevesebb macerával jár egy mobilnetes rádió app.

(#12025) Bathalsar válasza Reverting (#12023) üzenetére


Bathalsar
aktív tag

Ez egyre érdekesebb. U1 kártyának éppen, U3-nak meg bőven megvan a tempója a 4K@60fps-hez. UHS-II-ről még nagyon kevés tapasztalat van, hivatalosan nem is támogatják az S9-ek. (Aztán könnyen lehet, hogy működik bennük.)

-- Hű-ha! Mindig így kezdődik. Aztán majd jön a futás, meg a sikítás

(#12026) balazs0102 válasza HawerKing (#12019) üzenetére


balazs0102
senior tag

Na az infra az egy kva jó dolog. Nem is értem a többség miért nem használja, vagy használná. Legkényelmesebb, egy oldalnyi widgetbe kiraktam a házban található összes távirányítható cucc fő gombjait...

(#12027) HUTCHDB válasza csorbajeno (#12024) üzenetére


HUTCHDB
nagyúr

Ez nagyon ajfonosan hanzott...
Mindkettonek volt, van ertelme.
En most is a telefonnal iranyitom a tv-t ...wifin.
A radio meg mindig szol(na) sokan vannak akik munka, utazas, nyaralas soran hasznalna.
Nem mindenknek van korlatlan netje a webradiora.
Sok mindenki nem hasznal egyes elemeket a telefonon, es megis benne van.
Ez lenne az android, hogy ez is van, az is van, ha akarod hasznalod, ha nem akarod, akkor nem.

" Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

(#12028) Macskasy válasza Bathalsar (#12025) üzenetére


Macskasy
tag

Megformáztam a telefonnal, sztem itt valami szoftveres korlátozás lesz.
Annak érdekében hogy ha valakinek nem elég gyors a memóriakártyája, ne bukja el az aktuálisan felvett videót.
Az mondjuk elég tré hogy nem lehet semmit csinálni neki.

Lehet mindjárt írok egy emailt valami samsung supportnak hogy a 128gb evo plus kártyájuk elég gyors-e hogy én az s9+ommal 4k 60fps videókat rögzítsek rá. :U

(#12029) #07400704 válasza csorbajeno (#12021) üzenetére


#07400704
törölt tag

És tényleg, a legutóbbi frissítés óta lehet ez, mert előtte sokat videóztam és akkor a kártyára mentette, ebben biztos vagyok, mert többször ellenőriztem.

(#12030) Tiger. válasza #07400704 (#12029) üzenetére


Tiger.
nagyúr

Az az érdekes ha atmasolom a kártyán jó.
Samsung evo + uhs1 u3 64gb.

Intel I7 4790 3.6gh/Geforce Rtx 2060S /Alienware 2014/Asus Rog Strix g531gu/Creative SB ZxR /16gb ddr3/ Htc One/Iphone 13 Pro Max/ Creative Gigaworks S750 7.1/ Z5500/ Apple Iphone 5S.

(#12031) Reverting


Reverting
őstag

Van ugye az a Samsung Info App PlayStore

Kinek hogy nez ki az akksia, jo par het vagy honap hasznalat utan?

Nalam... egy teljes toltes ota... :) Tegnap vettem...

Battery Discharge Cycles: 1

Battery Health: 93.34%

[KattKep

[ Szerkesztve ]

iPhone 14 Pro Max Space Black / iPhone 11 Black / iPad 10,2 Space Gary / Apple Watch SE Space Gray / Samsung S9+ Midnight black

(#12032) Tiger. válasza Reverting (#12031) üzenetére


Tiger.
nagyúr

92,91%

Intel I7 4790 3.6gh/Geforce Rtx 2060S /Alienware 2014/Asus Rog Strix g531gu/Creative SB ZxR /16gb ddr3/ Htc One/Iphone 13 Pro Max/ Creative Gigaworks S750 7.1/ Z5500/ Apple Iphone 5S.

(#12033) glacious válasza Reverting (#12031) üzenetére


glacious
addikt

Nekem 86%-ról indult márciusban, azóta 90% felett van -> semmi értelme

[ Szerkesztve ]

(#12034) Zin


Zin
senior tag

Hol érdemes most ilyen telefont venni?Vodafone-s vagyok.

░▒▓█.:Itt a tél! Lassan lehet Core i-zni:.█▓▒░

(#12035) Reverting


Reverting
őstag

Bocs lejart a szerkesztes es a keplink eleg bena helyre visz....

Legalabb a ciklusokat akkor jol szamolja? :) Probalom tartani a 25% ala ne es a 75-80% fole ne toltest... :)

iPhone 14 Pro Max Space Black / iPhone 11 Black / iPad 10,2 Space Gary / Apple Watch SE Space Gray / Samsung S9+ Midnight black

(#12036) glacious válasza Reverting (#12035) üzenetére


glacious
addikt

Passz, szerintem a %-okat számolja, és ha összesítve eléri a 100-at, azt írja egy ciklusnak.

[ Szerkesztve ]

(#12037) pengész


pengész
csendes tag

Akkor a változatosság kedvéért egy kis akkuidő ;] (S9+)

Ma volt 2,5 óra Skype hanghívás, 1 óra normál hanghívás, kb. fél óra net + meg kis Viber, egyebek. f10-kor 98%-kal vettem le a töltőről, most 52%. Szinkronizálás, BT, wifi, minden bekapcsolva állandóan. Még nincs minden app fenn, amit használok, de a kommunikációs és navigációs alkalmazások már igen. Egy laza hétvégét simán ki fog bírni egy töltéssel. A fényképezésbe még nem ástam bele magamat, de a fókuszálása gyorsabbnak és sokkal pontosabbnak tűnik, mint az S7 Edge-é.

Vettem egy Spigen Slim Armor Clear tokot, de sztem megy vissza a gyári ütésálló. Igaz vastagabb, de legalább nem látszik rajta az ujjlenyomat. Bár már ezen sem nagyon, mert annyi van rajta... :))

(#12038) ollie válasza Reverting (#12031) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Egy ideig emelkedni fog az a százalék, aztán meg csökkenni.

***

(#12039) Mr.Silkó válasza Reverting (#12035) üzenetére


Mr.Silkó
veterán

Ez is egy értelmetlen tévhit, töltsd a telefont akkor, amikor éppen kell és úgy használd, ahogy akarod, még mindig a telefon van értünk és nem fordítva.

(#12040) Reverting válasza Mr.Silkó (#12039) üzenetére


Reverting
őstag

Nem akarok vitazni ezen... Ugy h kosszi... Azt teszem... Ahogy akarom.. ;))))

iPhone 14 Pro Max Space Black / iPhone 11 Black / iPad 10,2 Space Gary / Apple Watch SE Space Gray / Samsung S9+ Midnight black

(#12041) csorbajeno válasza HUTCHDB (#12027) üzenetére


csorbajeno
veterán

Pedig soha sem volt még iPhone-om, 11-12 éve csak Samsungom van :DDD
Nekem az volt a tapasztalatom az S3-nál, hogy buszozás közben egyszerűen nem tudtam tiszta vételt csinálni, csak ha fejmagasságban tartottam a telefont, de a korlátlan net dologban igazad van. Én csak ezért nem szerettem és ezért nem láttam hasznát... A távirányító meg jó volt, csak sajnos azt nem tudtam kitapintani, mint a fizikiai távirányítót, ezért használtam csak hobbi szinten, de nálam is minden be volt állítva az S6-on és ha a telefon volt közelebb hozzám, akkor azt használtam.

(#12042) csorbajeno válasza #07400704 (#12029) üzenetére


csorbajeno
veterán

Igen, mert én is határozottan emlékszem, hogy csináltam ilyen videót. Munkából hazafelé jövet felvettem az utat tesztképp és akkor működött, de ma hogy láttam a képet, gondoltam, hogy megnézem újra és láttam, hogy nekem is ugyanaz volt kiírva. Érdekes, valószínűleg tényleg egy szoftveres korlátozás lesz, hogy ne járjak úgy, mint az S3-mal annak idején :(((

(#12043) csorbajeno válasza Tiger. (#12030) üzenetére


csorbajeno
veterán

A másolást engedi, de a közvetlen felvételt nem. Gondolom, hogy a direkt felvételből eredő esetleges adatvesztést szeretné elkerülni a Samsung.

(#12045) Mr.Silkó válasza #45553408 (#12044) üzenetére


Mr.Silkó
veterán

Igen, nálam is ez van mostmár.

(#12046) Linkin1994


Linkin1994
senior tag

Tényleg valahogy a bixby gombot nem lehet feloldó gombként használni?

YT csatornám:https://www.youtube.com/channel/UCQZ2KEX-j9vNsWr6dLeDp3w

(#12047) Bathalsar válasza #45553408 (#12044) üzenetére


Bathalsar
aktív tag

Hinnye, mire fel ez a korlátozás...

De legalább azt sikerült kideríteni, hogy csatlakoztatott külső mikrofon esetén (automatikusan) tudja használni felvétel közben, nem szükségeltetik hozzá külső kamera applikáció.

[ Szerkesztve ]

-- Hű-ha! Mindig így kezdődik. Aztán majd jön a futás, meg a sikítás

(#12048) #07400704


#07400704
törölt tag

Na gyerekek, egy kis segítségre lenne szükségem, vagyis inkább ötletekre.
A következőt játsza a telefon: ha elindítok egy hívást, fogja magát és lenémítja magát, vagyis néma üzemmódra vált, és úgy is marad, kézzel kell visszakapcsolni, ma kezdte ezt a játékot, nem tettem fel új appot, semmin nem változtattam, csak egyszerűen ez van :F
Van valakinek ötlete?

Hoppsz! időközben meglett a baj, a Mi Fit alkalmazás a karkötőmhöz frissült, az okozta a gondot.

[ Szerkesztve ]

(#12049) Revesz


Revesz
aktív tag

Apple megint odatette xD.
Iphone XS Max kezdő ára 430.000 forint lesz :D. Az konkréten 2 db s9+...

(#12050) HawerKing válasza Revesz (#12049) üzenetére


HawerKing
őstag

:DDD hmmm igen csabito ajanlat az almas cegtol ... Viccet felre teve tutira remek telefon de azert akarmilyen jo is legyen annyit biztosan nem er.

▂▃▅▇ Nothing Phone 1 - 11T - Tab S2 - Tab S3 ▇▅▃▂

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.