Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:58:57

LOGOUT.hu

Samsung Galaxy S9 és S9+
Kérlek olvasd át az összefoglalót, mielőtt a fórumban kérdeznél!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#43451) ArthurShelby válasza ezso (#43448) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Nem értem ezt az egész popup blockert, meg pin-t, erről nem szól a cikk

szerk: hopsz, rossz a címzett🙃

[ Szerkesztve ]

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#43452) imis válasza bmt50 (#43443) üzenetére


imis
senior tag

Ezeknél a ROMoknál, gyári után visszatehetők az appok smartswitch-csel? vagy mindent előről kell kezdeni?

(#43453) bmt50 válasza imis (#43452) üzenetére


bmt50
senior tag

Hát, ha Noble vagy Floyd, akkor talán igen, mert ezek OneUI alapúak. Viszont ha AOSP alapú, mint pl. a Lineage OS, vagy PixelExperience, akkor nem fog kommunikálni a SmartSwitch a telefonoddal.

[ Szerkesztve ]

Dudálj csak nyugodtan, épp tárazok!!!

(#43454) imis válasza bmt50 (#43453) üzenetére


imis
senior tag

Köszi, a Floydra gondoltam, mert itt arról beszéltetek, hogy működnek rajta a banki appok, és a walet. És persze sajnálok válltani az s9+ról. Most is indonéz rom van, bár az gyári, de sok appom van fent, szóval egy újrapakolás napok kérdése volna.

(#43455) imis válasza bmt50 (#43453) üzenetére


imis
senior tag

még egy kérdés, hogy pl. a Floyd mennyivel tud többet, mint a gyári szoftver?
Én csináltam egy gyári visszaállítást, felszabadult 30 GB, érezhetően gyorsabb lett a telefon. ezen a ponton azt éreztem, hogy nem kell kapkodni a lecseréléssel. Áprilisban lesz 5 éves, eredeti akku majdnem bír egy napot. Még nem volt rom-olva, indonéz gyári van rajta.

(#43456) bmt50 válasza imis (#43455) üzenetére


bmt50
senior tag

Ha nem érzel semmiben sem hiányt, nem kell romolni.
Teljesen kompromisszum mentes rom nincs jelenleg. A Noble és Floyd romok azt igyekeznek imitálni, mintha az S9/Note9 megkapták volna a OneUI 5.1-et. Viszont mivel néhány dolgot máshogy írtak meg a Samsung fejlesztői android 11-től, kompromisszumokkal jár a használat. A kérdés az, hogy pl. fontos-e fullHD, vagy 4K-ban a videózás, kell-e DEX-módban a hang, vagy éppen az írisz szkenner, vagy a Samsung Wallet mennyire fog hiányozni. Sokminden viszont jobb már ezeken a romokon, mint amin az S9 ragadt.A fícsörök listáját az S9 XDA Floyd rom topicjában megtalálod.

Dudálj csak nyugodtan, épp tárazok!!!

(#43457) imis válasza bmt50 (#43456) üzenetére


imis
senior tag

köszi

(#43458) anita67


anita67
tag

A telefonban milyen kóddal v. programmal lehet megnézni, hogy független-e a készülék. A környezetemben mindenki 20-as kártyát használ, így más kártyával nem tudom kipróbálni.

(#43459) RandomName válasza anita67 (#43458) üzenetére


RandomName
aktív tag

Kicsit döglött a topic, de hátha.
[link]
Régebben itt tárgyaltuk az ilyesmit.

"A fejlesztők és a Jóisten versenyben vannak. Az előbbiek egyre hülyebiztosabb szerkezeteket csinálnak, a Jóisten meg egyre hülyébb embereket. És hát a Jóisten áll nyerésre." By:nalaca001

(#43460) Erikkk26


Erikkk26
tag

Hali!

Arra gondoltam a következő problémára megpróbálkoznék egy ilyen hub (ugyanez csak 2k-val drágábban) segítségével monitorra csatlakoztatva képet kapni telefonról. Működhetne az elgondolás? Ha a kijelző pedig nem venne be érintést akkor csatlakoztathatnék még rá egeret, szükség szerint billentyűzetet is.

Valakinek van-e tapasztalata már ilyesmiben Samsung telefonokkal, vagy konkrétan S9-el?

[ Szerkesztve ]

(#43461) TaaT válasza Erikkk26 (#43460) üzenetére


TaaT
veterán

Én akkor már egy DEX Pad-ot vennék. És egér sem kell mert a kijelzőt lehet használni közben.

Give them hell Ukraine!

(#43462) Erikkk26 válasza TaaT (#43461) üzenetére


Erikkk26
tag

Újan kapni ilyet még egyáltalán? Használt eszköz nem játszik.
És ezért írtam, mit kezdek egy ilyennel ha a telefon kijelzője érintést se venne már be állapotából fakadóan? :D

(#43463) TaaT válasza Erikkk26 (#43462) üzenetére


TaaT
veterán

Én anno külföldről vettem, szerintem már kifutott.

Jah, nem figyeltem hogy nem megy az érintő. Akkor mindegy, jó lesz az USB Hub is.

Give them hell Ukraine!

(#43464) RandomName válasza Erikkk26 (#43460) üzenetére


RandomName
aktív tag

S9+ Aliexpresses Lin Store-os "Dock USB C Hub USB 3.0 Type C VGA RJ45 PD HDMI Docking Station " hubbal simán jól megy. Volt, hogy nem volt gépem, és kb 1 évig ez volt esténként a monitorra kötve.
Természetesen nem kell a kijelzőhöz nyúlni, a képernyőt egérrel is fel tudod oldani.

"A fejlesztők és a Jóisten versenyben vannak. Az előbbiek egyre hülyebiztosabb szerkezeteket csinálnak, a Jóisten meg egyre hülyébb embereket. És hát a Jóisten áll nyerésre." By:nalaca001

(#43465) Erikkk26 válasza RandomName (#43464) üzenetére


Erikkk26
tag

Hogy én erre nem is gondoltam hogy Ali és társairól töredék áron is hozzájuthatnék egyhez... például.
Köszi!

(#43466) RandomName válasza Erikkk26 (#43465) üzenetére


RandomName
aktív tag

Az az ár gyanúsan olcsó, szerintem csak vevőbehúzás.
Nekem egy ilyesmi van:
[link]
Pontosabban a jobb oldali 10e Ft-os modell, bár én 4 éve még sokkal olcsóbban vettem....

"A fejlesztők és a Jóisten versenyben vannak. Az előbbiek egyre hülyebiztosabb szerkezeteket csinálnak, a Jóisten meg egyre hülyébb embereket. És hát a Jóisten áll nyerésre." By:nalaca001

(#43467) Erikkk26 válasza RandomName (#43466) üzenetére


Erikkk26
tag

Hát ha meg már 10 ezer alsóhangon Aliról is akkor miért rendelném onnan.. :D

[ Szerkesztve ]

(#43468) RandomName válasza Erikkk26 (#43467) üzenetére


RandomName
aktív tag

Körbe kell nézni.
Kis nézelődéssel találsz normálisat, rendes áron.
A túl olcsóak félő, hogy minőségellenőrzésen rosszul teljesített darabok.
Én ennyiért vettem:

Ok, nekem pl a laptophoz is használva van, és ezért tudnia kell a PD-t, és ha olyan, akkor a LAN-t is.

De van pont olyanom is, mint amit venni szeretnél:

Ennek kb 3 hét után kontaktos lett a lengő C dugója, meg kompromisszumos, hogy kell mellé még egy USB hub is.

[ Szerkesztve ]

"A fejlesztők és a Jóisten versenyben vannak. Az előbbiek egyre hülyebiztosabb szerkezeteket csinálnak, a Jóisten meg egyre hülyébb embereket. És hát a Jóisten áll nyerésre." By:nalaca001

(#43469) mastodon válasza RandomName (#43468) üzenetére


mastodon
aktív tag

Nekem olyan kellene, amely minden másra is jó egyben. EZ képes lehet ennyi mindenre egyszerre? Főleg a VGA kimenet, a kártyaolvasás és a vezeték nélküli töltés érdekel.
Egy kisebb baseus most akciós, ez elég lehet samsung 9-esnek a monitorhoz csatlakozásához?

[ Szerkesztve ]

(#43470) RandomName válasza mastodon (#43469) üzenetére


RandomName
aktív tag

Vezeték nélküli töltést nem tudnak szerintem.
A lan részét nem próbáltam.
Amit telefonnal próbáltam az egér, bill, pendrive, webcam, monitor.
Amit a laptoppal, az a PD azaz bedugtam a 60V usb C-t ebbe, és ezt a laptopba, majd erre még egy külső monitort, meg persze egér, bill, pendrive.

"A fejlesztők és a Jóisten versenyben vannak. Az előbbiek egyre hülyebiztosabb szerkezeteket csinálnak, a Jóisten meg egyre hülyébb embereket. És hát a Jóisten áll nyerésre." By:nalaca001

(#43471) zelos válasza Erikkk26 (#43460) üzenetére


zelos
aktív tag

Sima samsung gyári hdmi dex kábel, azal teljes dex rendszered lesz, telót használhatod egérként:
[link]

(#43472) RandomName válasza zelos (#43471) üzenetére


RandomName
aktív tag

Kijelzőbaj miatt kell neki, nem ússza meg az egeret.

[ Szerkesztve ]

"A fejlesztők és a Jóisten versenyben vannak. Az előbbiek egyre hülyebiztosabb szerkezeteket csinálnak, a Jóisten meg egyre hülyébb embereket. És hát a Jóisten áll nyerésre." By:nalaca001

(#43473) Erikkk26 válasza RandomName (#43472) üzenetére


Erikkk26
tag

Nem tudni fixen hogy érintést vesz-e be, de jobb biztosra menni és akkor már úgy vásárolni szerintem... Ilyen dex kábelt is hol kapnék én még? Magyarba felteszem sehol. Használtan továbbra sem kell semmi.

[ Szerkesztve ]

(#43474) RandomName válasza Erikkk26 (#43473) üzenetére


RandomName
aktív tag


Azaz kb mindenütt. Ipon, PCX, Aqua....

[ Szerkesztve ]

"A fejlesztők és a Jóisten versenyben vannak. Az előbbiek egyre hülyebiztosabb szerkezeteket csinálnak, a Jóisten meg egyre hülyébb embereket. És hát a Jóisten áll nyerésre." By:nalaca001

(#43475) imis


imis
senior tag

valaki járt már úgy, hogy a telefonnal nem tudott fizetni?
és ezt az üzit kapta:

(#43476) RandomName válasza imis (#43475) üzenetére


RandomName
aktív tag

Nekem másodtelefonom, nem azon fizetek.
Súgó mit mondott?
Tippre android verzióhoz kötött a fizetés, és az S9+ most lett ebből a szempontból elavult....

"A fejlesztők és a Jóisten versenyben vannak. Az előbbiek egyre hülyebiztosabb szerkezeteket csinálnak, a Jóisten meg egyre hülyébb embereket. És hát a Jóisten áll nyerésre." By:nalaca001

(#43477) imis válasza RandomName (#43476) üzenetére


imis
senior tag

nem tudom, ma kezdte. nem rootolt a telo, most csinálok egy resetet. hátha..
hétvégén feltettem egy céges profilt és le is szedtem, arra gyanakszom,
meglátjuk, de ha nem lesz jó, akkor telefoncsere lesz.

7 nap múlva 5 éves, és szerintem most is egy jó teló

(#43478) csorbajeno válasza imis (#43477) üzenetére


csorbajeno
veterán

Jó bizony. Az állítható rekeszt az S21-ben és azóta is visszasírom. Nem értem, hogy miért hagyták el. :W

(#43479) ArthurShelby válasza imis (#43475) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Én pont ma fizettem vele, és nem volt gond (google pay és revolut)

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#43480) vihartigris válasza csorbajeno (#43478) üzenetére


vihartigris
őstag

"Nem értem, hogy miért hagyták el."
Tudod Te.
Olcsóbb lett a gyártás.
Marketingetesen megfogalmazva környezetvédelmi okok miatt ;]

bármi reciproka a semmi

(#43481) bmt50 válasza vihartigris (#43480) üzenetére


bmt50
senior tag

Szerencsére Huawei P60 tudja ;)
Nekem egyre szimpatikusabb. És csak csendben jegyzem meg: DXOMARK szerint az aktuális P széria már vagy 7 éve veri az az évi Samsung flagship-eket.

[ Szerkesztve ]

Dudálj csak nyugodtan, épp tárazok!!!

(#43482) csorbajeno válasza vihartigris (#43480) üzenetére


csorbajeno
veterán

Az. A környezetvédelemmel takarózik sok mindenki...😂

(#43483) csorbajeno válasza bmt50 (#43481) üzenetére


csorbajeno
veterán

Az ötlet nem rossz, de a Huaweii menüje, ikonjai, ergonómiája nem jön be. Hugom P20Pro-t használ és agybajt kapok tőle, de tagadhatatlanul jó minőséget képvisel. De nem az én eszemnek való.

(#43484) ArthurShelby


ArthurShelby
addikt

Lassan én is váltanék (rossz akksi, döcögős sebesség, de ezutóbbival még együtt tudok élni).
Samsung s23 vs nothing phone 2.
Nektek mi a véleményetek?

Nekem az értesítő led és az középső nyomásérzékeny gomb fog nagyon hiányozni.

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#43485) csorbajeno válasza ArthurShelby (#43484) üzenetére


csorbajeno
veterán

Az S24 nem opció? Kinézetre az a két általad említett telefon kombinációja. Én az S23-at választanám a 3x kamera miatt, illetve a Samsung ikonjait már megszoktam.

(#43486) imis válasza ArthurShelby (#43479) üzenetére


imis
senior tag

gyári visszaállítás segített, most nekem is ment a fizetés :)

(#43487) Rinocerosz válasza ArthurShelby (#43484) üzenetére


Rinocerosz
senior tag

Szerintem az s23 egy jó vétel nagyon sok szempontból.
Én az s22-t váltottam s23-ra mert az s24 szerintem egy csalódás... pedig nagyon vártam az s24-et.
Viszont sajnálatos módon csak az S24Ultra kapott Snapdragon processzort ami meg is látszódik... eleve már az gyanús, hogy az Ultra miért is kapott Snapdragont a többi pedig Exynost? -persze mindenki pontosan tudja a választ.

- S23 mellet szól, hogy már jóval olcsóbban meg tudod venni, ráadásul a 256gb modellt is jó áron lehet beszerezni. (Megjegyezném, hogy a 128gb-os samsung telefonok ufs 3.1 tárolót kapnak, de a 256gb-os modellek ufs 4.0-át. Nyilvány nem egy őrült nagy különbség, de ez is valami.)
- Az üzemidőben az s23 ugyan azt, de a tesztek alapján jobban is teljesít mint az s24.
- Kamerában valamivel jobb az s24, de ügye most érkezett a one ui 6.1 a s23-ra szóval lehet már abban se nagy az előny.
- Teljesítményben ugyan ott vagy
- Talán ami húzó erő lehet az s24 felé az a kicsit fényesebb kijelző és a 7 év szoftveres támogatás

Szóval én úgy voltam vele, hogy akkor már inkább spórolok 100 ezer ft és még a nagyobb tárhelynek is nagyon örülök.

(#43488) ArthurShelby válasza Rinocerosz (#43487) üzenetére


ArthurShelby
addikt

S23 lesz valószínűleg, mert kompaktabb. A nothing phone 2 is tetszik, csak nagy nekem. Így megmaradok a megszokott samsung ökoszisztémánál.
Az s24-et én is fölöslegesnek gondolom, ráadásul idővel lehet mindent megkap az s23 is, plusz a 24 ai szolgáltatások idővel fizetősek lesznek elvileg.

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#43489) Rinocerosz válasza ArthurShelby (#43488) üzenetére


Rinocerosz
senior tag

Nekem is tetszenek az Nothing telefonok, de azért a samsungot nem hagynám itt.
Most megérkezett az s23-ra a One Ui 6.1 és hát szerintem olyan nagyon nagy dolgot nem hozott ez az AI. Érdekes ezt a pár dolgot kipróbálni rajta ami van, de azért tudnék nélküle élni :) .
Jobban örülnék ha a kamerán javítanának mert most nem valami jó.... valahogy nem sikerült nekik a software.
Nyilván ha azt nézem, hogy 240 ezerért vettem és egy iPhone meg van 400+ akkor nem rossz, de azért ez a kamera nagy csalódás.

(#43490) zelos


zelos
aktív tag

Hol a francba találom ezt az akkuoptimalizálós listát? :W

(#43491) bmt50 válasza zelos (#43490) üzenetére


bmt50
senior tag

Beállítások-Eszközkarbantartó-Alkalmazásteljesítmény

Dudálj csak nyugodtan, épp tárazok!!!

(#43492) ArthurShelby


ArthurShelby
addikt

Hol lehet beállítani, hogy a mobilnet kapcsoljon ki wifi-nél? Ez régen nem így jelent meg az állapotsávban.

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#43493) Evo50 válasza ArthurShelby (#43492) üzenetére


Evo50
tag

Fejlesztői beállításokban.

(#43494) RandomName válasza ArthurShelby (#43492) üzenetére


RandomName
aktív tag

Good things vagy mi. Telepíthető a Samsung apps-ból. Kb majdnem mindent be tudsz scriptelni neki.
Pl.:
Első szabály:
Ha rendelkezésre áll az XY wifi, akkor
Második szabály:
Mobilnet off.

"A fejlesztők és a Jóisten versenyben vannak. Az előbbiek egyre hülyebiztosabb szerkezeteket csinálnak, a Jóisten meg egyre hülyébb embereket. És hát a Jóisten áll nyerésre." By:nalaca001

(#43495) ACE-


ACE-
addikt

Mondjuk szerintem alapban le kéne kapcsolnia a mobilnetet, ha van wifis net...

Revolut (7000 Ft azonnali) Curve (5font)

(#43496) RandomName válasza ACE- (#43495) üzenetére


RandomName
aktív tag

Minek? Mert neked korlátos a díjcsomagod? Tudod mennyit szopok emiatt? Egyszerűen hiába állítom be mindenütt, hogy korlátlan a mobilnetem, még 6 év után is van amikor egy sync/game wifit akar, mert az "olcsó", nekem meg nincs...

[ Szerkesztve ]

"A fejlesztők és a Jóisten versenyben vannak. Az előbbiek egyre hülyebiztosabb szerkezeteket csinálnak, a Jóisten meg egyre hülyébb embereket. És hát a Jóisten áll nyerésre." By:nalaca001

(#43497) zelos válasza RandomName (#43496) üzenetére


zelos
aktív tag

Wifi automatikus bekapcsolása ki van kapcsolva?

(#43498) RandomName válasza zelos (#43497) üzenetére


RandomName
aktív tag

Ki. Nálam adott appok nem akarják elhinni, hogy nem akarok wifit használni, a rendszer az első pár hét után már igen.

"A fejlesztők és a Jóisten versenyben vannak. Az előbbiek egyre hülyebiztosabb szerkezeteket csinálnak, a Jóisten meg egyre hülyébb embereket. És hát a Jóisten áll nyerésre." By:nalaca001

(#43499) ArthurShelby válasza Evo50 (#43493) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Kikapcsoltam, de sajnos nem oldotta meg :(

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#43500) ArthurShelby válasza RandomName (#43494) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Régen enélkül ment, én babrálhattam el valamit a beállításokban. Factory reset után tuti jó lenne, de azzal még várnék

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#43501) bmt50 válasza ArthurShelby (#43500) üzenetére


bmt50
senior tag

Én ezeket ellenőrizném:

Dudálj csak nyugodtan, épp tárazok!!!

(#43502) ACE- válasza RandomName (#43496) üzenetére


ACE-
addikt

Nem tűnt fel hogy a kérdező éppen azt akarja, hogy NE legyen bekapcsolva a mobilnet, amikor Wifi van? Nyilván ő azért nem akarja, hogy ha van Wifi ne fogyjon a nete...

Revolut (7000 Ft azonnali) Curve (5font)

(#43503) RandomName válasza ACE- (#43502) üzenetére


RandomName
aktív tag

Ok, de te nem neki válaszoltál, hanem tettél egy kijelentést. Ami így általánosságban érthető.
Én meg szimplán rávilágítottam, hogy az ami neked általános, az másnak nem.
:)

"A fejlesztők és a Jóisten versenyben vannak. Az előbbiek egyre hülyebiztosabb szerkezeteket csinálnak, a Jóisten meg egyre hülyébb embereket. És hát a Jóisten áll nyerésre." By:nalaca001

(#43504) ACE- válasza RandomName (#43503) üzenetére


ACE-
addikt

A kijelentés igaz, mivel a mobil alapban úgy van beállítva, hogy lekapcsolja wifi esetén a mobilnetet, neked kell a beállítások között kurkászni, hogy olyankor is mobilnetet használjon, ha van wifi net...

Revolut (7000 Ft azonnali) Curve (5font)

(#43505) ArthurShelby válasza bmt50 (#43501) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Sajnos ezekkel sem jó.

Egyébként végtelen a mobilnetem, csak nem így szoktam meg, illetve jobban is merül ilyenkor.

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#43506) bmt50 válasza ArthurShelby (#43505) üzenetére


bmt50
senior tag

Akkor marad a fapados megoldás: kézzel kell ki és bekapcsolni.
Egyébként én mindig így csinálom, és most vettem észre, hogy nálam is megmarad a mobilnet, ha a wifi aktív. :F

Dudálj csak nyugodtan, épp tárazok!!!

(#43507) zelos válasza ArthurShelby (#43505) üzenetére


zelos
aktív tag

Ha nem akarsz wifihez csatlakozni töröld a wifi jelszót.🤷‍♂️

(#43508) zelos válasza RandomName (#43496) üzenetére


zelos
aktív tag

Szerintem azok a játékok amik nagyob adatot töltenek le data/obb mappába pl, azok úgy vannak megírva hogy wifi hálózatot preferálja.

(#43509) pusszycat válasza zelos (#43507) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

A mobilnetre haragszik. :D

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat

(#43510) ArthurShelby válasza pusszycat (#43509) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Én már elengedtem, ilyen és kész, ha akarom kapcsolgatom, meg lassan lecserélem a telefont.

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#43511) RandomName válasza ArthurShelby (#43510) üzenetére


RandomName
aktív tag

Vagy: [link]

"A fejlesztők és a Jóisten versenyben vannak. Az előbbiek egyre hülyebiztosabb szerkezeteket csinálnak, a Jóisten meg egyre hülyébb embereket. És hát a Jóisten áll nyerésre." By:nalaca001

(#43512) ArthurShelby válasza RandomName (#43511) üzenetére


ArthurShelby
addikt

:R

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.