Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-21 21:03:37

LOGOUT.hu


Kérlek, hogy figyelmesen olvasd el, a vonatkozó szabályokat ! ... Köszönöm. 👍 Keresni/kínálni/hirdetni tilos itt a topikban! Legyen az telefon, kiegészítő vagy szolgáltatás!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#26901) GEPESZ66 válasza gerner1 (#26898) üzenetére


GEPESZ66
veterán

A Termékkód is változik a ROM felrakásával?
Vagy ha eredetileg XEO volt, akkor az is marad, hiába XEH ROM lett felrakva?

(#26902) gerner1 válasza GEPESZ66 (#26901) üzenetére


gerner1
Topikgazda

toompa felrakta, és neki a XEO →XEH lett.

(#26903) GEPESZ66


GEPESZ66
veterán

Annyi fórumot olvasok, hogy már nem tudom, melyik Samsung telefonnál írták a következőt.
A XEO ROM-ban nem volt VoLTE, a XEH-ben, ill a TMH-ban igen.
Itt is így van?
Kíváncsi vagyok, hogy nálam az A5 és A3 2016-os telefonnál miként alakul ez.

(#26904) toompa válasza viewdetails (#26900) üzenetére


toompa
őstag

Instagram,whatsapp és Facebook fent van.
Messenger nem tudom,mert visszaállítás történt és messengerem volt,azt használom is. A többit nem használom és azt sem tudom megmondani hogy a régebbi romomon voltak-e.

(#26905) A.K. válasza viewdetails (#26900) üzenetére


A.K.
tag

Messenger nálam nem volt fent alapból (magyarországi hivatalosan forgalmazott készülék)

(#26906) viewdetails válasza A.K. (#26905) üzenetére


viewdetails
addikt

Felraktad ODIN-al, normál CSC-vel?

Great Dane rulz : http://goo.gl/TiJ6O

(#26907) matehajagos


matehajagos
tag

Milyen előnyökkel jár hogy single CSC lett a magyar független rom?

[ Szerkesztve ]

(#26908) gerner1 válasza matehajagos (#26907) üzenetére


gerner1
Topikgazda

Beállítható a készülék XEH CSC kódra. Ez, eddig utólag, otthoni körülményekkel, root nélkül, nem volt lehetséges. "Sallangmentes" ROM, ami most már VoLTE támogatást is ad. Értelem szerűen, egyenlőre azok fogják tudni használni a VoLTE -t, akik Telekom előfizetők, de nem flottások, nem üzleti előfizetők, és nem Dominósok. Ez, eddig csak TMH ROM -mal volt lehetséges (nekik) ....

[ Szerkesztve ]

(#26909) nokiauser válasza toompa (#26897) üzenetére


nokiauser
aktív tag

Nézd meg légy szíves, hogy az ismeretlen számok azonosítása működik az új XEH-ban?

(#26910) matehajagos válasza gerner1 (#26908) üzenetére


matehajagos
tag

És ezt a VoLTE-t külön kell kérni a szolgáltatónál? Én úgy tudom nem, viszont TMH-s rommal, normál előfizetőként nem működik nekem. A beállításokban aktív. Van valami ötleted esetleg?

[ Szerkesztve ]

(#26911) gerner1 válasza matehajagos (#26910) üzenetére


gerner1
Topikgazda

Nincs ötletem. A kollégám, a bejelentés másnapján már tudta használni, mindenféle "kérelem", érdeklődés, stb nélkül (TMH -s ROM). Neki, amikor aktív, akkor a felső sávban megjelenik egy VoLTE ikon. Ő tud mobilNET -ezni, amelyet a teló HotSpot -jával tovább oszt a notijának, és közben simán beszélget is, és egyértelműen nem vált vissza a készülék, és közben a NET sebesség is igen jó. De -elmondása szerint- az ikon nincs mindenhol kint, miközeben mozog a városban (többnyire BP belváros...) .
Ugyanakkor, itt már többen jelezték ezzel kapcsolatban, hogy nekik is aktív a VoLTE, de az "Ő" készülékeik nem raknak ki ilyen "ikont" . Szóval, itt még nem teljesen egzakt minden...
Valamelyik topikban írta valaki, hogy miután kérte az ügyf.szolgálaton, neki ""bekapcsolták"".

[ Szerkesztve ]

(#26912) toompa válasza nokiauser (#26909) üzenetére


toompa
őstag

Igen,be lehet kapcsolni.
Viszont a volte-t nem találtam. Vodás vagyok és nem érint,de nem találtam ilyen beállítást vagy csak rossz helyen kerestem.

(#26913) fornettisuti válasza matehajagos (#26910) üzenetére


fornettisuti
veterán

Vagy kéred vagy megvárod.

iPhone 13 - Apple Watch Series 7 - LG 65” QNED - Ryzen7 5800X - MSI RTX 3070 - 32GB Kingston HyperX Predator - 34" Iiyama - Redragon Surara Pro - A4Tech X7 - Voopoo Argus MT - Voopoo Argus Pod

(#26914) nokiauser válasza toompa (#26912) üzenetére


nokiauser
aktív tag

Köszi, már megy is fel!

(#26915) viewdetails válasza toompa (#26912) üzenetére


viewdetails
addikt

Csak a Telekom hálózathoz van CSC:customer.xml-ben bekapcsolva a VoLTE.
(Érdekesség, hogy az EnableVoLTEIndicator mind az új XEH-ben mind a TMH-ban false, szóval ha be is van kapcsolva, valószínűleg nem lesz külön jelzés.)

[ Szerkesztve ]

Great Dane rulz : http://goo.gl/TiJ6O

(#26916) Imii válasza gerner1 (#26908) üzenetére


Imii
tag

Térerőben valami változás, vagy az szoftveresen nem fog javulni, ne várjak rá?

(#26917) gerner1 válasza Imii (#26916) üzenetére


gerner1
Topikgazda

Én nem vettem észre változást.

(#26918) GEPESZ66 válasza gerner1 (#26908) üzenetére


GEPESZ66
veterán

Üzleti előfizetőknek miért nem jár a VoLTE?

(#26919) gerner1 válasza GEPESZ66 (#26918) üzenetére


gerner1
Topikgazda

Meg kell kérdezni a Telekomot ...

(#26920) A.K. válasza viewdetails (#26906) üzenetére


A.K.
tag

egyedül egy OTA frissítés ment rá a telefonra, a messenger meg google playen keresztül lett feltelepítve (nem egészen értem a kérdést)

(#26921) viewdetails válasza A.K. (#26920) üzenetére


viewdetails
addikt

OTA frissítésnél más konfig fut le mint ODIN/FR után, a felsorolt programokat nem telepíti rendszeralkalmazásként.

Great Dane rulz : http://goo.gl/TiJ6O

(#26922) MU4ever92


MU4ever92
csendes tag

Sziasztok!

Milyen micro sd kártyát ajánlotok az S7-hez?

Köszi előre is!

Üdv

(#26923) kutga válasza MU4ever92 (#26922) üzenetére


kutga
nagyúr

Én ilyet vettem.

[link]

Let the Zone take me if I am.

(#26924) tibbike01


tibbike01
őstag

Sziasztok,

Szeretném felrakni a telómra ezt a romot. (garanciám már nincs)

Melyik modemet és bootloadert rakjam fel előtte? A telepítés leírásban szerepel, hogy firssítsem odionon keresztül a modemet és bootloadert. Rakjam a legfrissebbet vagy kell valamire figyelni?

Mielőtt felraknám a romot, szeretném odinon felfrissíteni a legújabb DQG1 XEH romot. Honnan tudom letölteni? Sammobilen csak régebbi van fent.

[ Szerkesztve ]

(#26925) kutga válasza kutga (#26923) üzenetére


kutga
nagyúr

Vodánál vásárolt készülékre fel tudok rakni független romot probléma nélkül? Ha igen, hogyan?

Let the Zone take me if I am.

(#26926) Pompi


Pompi
MODERÁTOR

Skacok, vajon miért nem megy nem nekem a háttérkép scrollozása? Nova launcher van fent, abban a megfelelő menüpontban be van kapcsolva ez a lehetőség, berakok egy 2560x2560 (vagy akár még szélesebb) képet is, de csak nem megy a scroll.
Egyedül a Samsung Themes-ben levő alap témát vissza állítva megy azon az alap kék háttéren a scroll. De utólag ha elállítom, és vissza ezt a képet, már akkor sem megy, csak akkor ha a témát rakom vissza, nem csak a képet. Mi lehet?

[ Szerkesztve ]

Feel Good Inc.

(#26927) nokiauser válasza tibbike01 (#26924) üzenetére


nokiauser
aktív tag

Ezzel tudsz romot letölteni. A legújabb XEH azért is praktikus, mert pont az ebben lévő bootloadert és modemet ajánlják felrakni. Ne felejtsd el a bootloader unlockot!

(#26928) gerner1


gerner1
Topikgazda

updato.com -ra is felkerült a július.24 -ei, single-CSC -s XEH update.

[ Szerkesztve ]

(#26929) gerner1 válasza kutga (#26925) üzenetére


gerner1
Topikgazda

Hogyne tudnál. Odin -nal felrakod mondjuk a legfrisseb XEH ROM -ot, amely jelen pillanatban single-CSC, tehát XEH -re fog beállni a készülék (és nem XEO -ra, mint korábban..) .

Készíts mentést mindenről, ami neked fontos.

Letöltöd a Frimware -t (amit akarsz) mondjuk SamFirm -mel (használata), majd Odin -ba értelemszerűen betallózod, amit kell. A CSC -hez az alap CSC -t tallózd be, ne HOME_CSC... -t (!) ,amellyel így lesz egy automatikus FR is.

[ Szerkesztve ]

(#26930) GEPESZ66 válasza gerner1 (#26929) üzenetére


GEPESZ66
veterán

Odin használatához azért jobb egy frissebb leírás, pl. a Re Partition nem szabad, hogy bejelölve legyen,stb.

(#26931) kutga válasza gerner1 (#26929) üzenetére


kutga
nagyúr

Ez lett volna a következő kérdés, hogy ez mindent gyalul-e. De akkor igen. Köszi a segítséget!

Let the Zone take me if I am.

(#26932) IamTheDog válasza gerner1 (#26928) üzenetére


IamTheDog
tag

csak éppen nem működik a letöltés. más forrás van esetleg?

(#26933) IamTheDog válasza gerner1 (#26929) üzenetére


IamTheDog
tag

vagy a samfirm programmal a single csc-s jön már le?

(#26934) gerner1 válasza IamTheDog (#26933) üzenetére


gerner1
Topikgazda

Igen.

(#26935) IamTheDog válasza gerner1 (#26934) üzenetére


IamTheDog
tag

király, köszi!

(#26936) tibbike01 válasza nokiauser (#26927) üzenetére


tibbike01
őstag

Köszönöm szépen! Sikerült letöltenem. A bootloader unlockon mit értesz?

[ Szerkesztve ]

(#26937) gerner1


gerner1
Topikgazda

Aki nem XEH CSC -n van, és ez miatt az Auto letöltési módot nem tudja használni a SamFirm -ben, a XEH ROM letöltéséhez .... - azoknak egy kis segítség, hogy milyen adatokkal töltsétek ki a mezőket :

SM-G930F
XEH
☑ Manual
G930FXXU1DQG1 ☑ Check CRC32 ☑ Decrypt automatically
G930FXEH1DQG1
G930FXXU1DQF2
☑ Binary nature

majd Check Update, és miután lefutott a keresési szekvencia →Download.

[ Szerkesztve ]

(#26938) nokiauser válasza tibbike01 (#26936) üzenetére


nokiauser
aktív tag

A fejlesztői beállításokban az OEM unlock-ot engedélyezni kell. A fejlesztői beállítások megjelenítéséhez a telefon névjegyében a build-számra kell többször rákoppintani.

[ Szerkesztve ]

(#26939) oszi666 válasza kutga (#26890) üzenetére


oszi666
őstag

Szóval ezekkel működik a gyorstöltés? Ha igen, akkor teljesen jók ezek is rendelek egyet. Köszönöm a segítséget.

It is not birth, marriage, or death, but gastrulation, which is truly the most important time in your life.

(#26940) tibbike01


tibbike01
őstag

Feltettem a superman romot, de csak XEO-t tudtam kiválasztani telepítés közben az aromaban. Probáltam odinnal rátolni csak a home_csc XEH-et de nem állt át. Maradt XEO-n.

Hogyan tudnám XEH-re állítani?

(#26941) gerner1 válasza tibbike01 (#26940) üzenetére


gerner1
Topikgazda

Amennyiben igaz, amit írtál, és "superman" ROM -ot tettél fel, akkor root -oltad már a telót. Root -tal felraksz egy CSC changer -t, és beállítod, amire akarod. Mondjuk, ebben az esetben nem egészen értem, hogy minek (?), mert OTA frissítést, csak gyári Firmware -re kapsz ...

Vagy visszaolvasol kicsit, és felrakod Odin -nal a legfrissebb XEH ROM -ot, amellyel XEH -re állítható a készülék, de nem a HOME_CSC -t használva a művelethez.

[ Szerkesztve ]

(#26942) Poiro7


Poiro7
aktív tag

A vezeték nélküli töltő esetén a rejtett mágneses tok nem okoz galibát? Mert ugye a mágnes a kamera alatti részen helyezkedik el, elöl - hátul.

(#26943) tibbike01 válasza gerner1 (#26941) üzenetére


tibbike01
őstag

Igen rootolva van a telóm. Hol találok ilyen csc changert? Tundál segíteni?

(#26944) gerner1 válasza tibbike01 (#26943) üzenetére


gerner1
Topikgazda

Dobtam egy Pü -t ...

(#26945) Zap-Em


Zap-Em
tag

Hú srácok ez most jól jött, köszi a leírásokat, észrevételeket. Feltoltam én is a PAN-os telómra ezt az új XEH-es romot, és nekem is átállt a CSC XEH-re, a knox maradt 0x0, magyarul fogadott boot után. Már nagyon idegesített, hogy még mindig csak január 1-es volt a security update. Ez a telenor nem erőlteti meg magát.... Most már így hagyom, majd OTA-n frissülhet tovább. :) Ezért is jo ide benézni... :C

(#26946) gubolaa


gubolaa
tag

Sziasztok.

Használja esetleg valaki Gear s3-al a telefont? Én most vettem egy ilyen órát és az érdekelne, hogy a folyamatos Bt kapcsolattal mennyire szabadna megnövekednie a telefon akku fogyasztásának?
Most este 9 óra alatt 10 százalékot merült úgy, hogy nem kaptam semmilyen üzenetet sem. Ez normális? És napi használatban is szerintem -1 óra képernyőidővel nem túlzok.
Átnéztem az appokat és semmi nem fogyaszt drasztikusan még a BT és Gear appok sem, viszont az Android Op. Rendszer ébren maradása igazán megnőtt. Most az este alatt 1 óra 21 perc volt, a fogyasztása is nőtt ezzel párhuzamosan.

Segítséget előre is köszönöm.

Adam

(#26947) #54715584 válasza gubolaa (#26946) üzenetére


#54715584
törölt tag

Fitbit-et, Gear Fit-et és a 2-t használtam a telóval.
Nálam nem merült vészesen a telefon, szinte észre sem vettem.
Inkább az okos eszköz merült jobban, ha nem volt a telefon közelében és folyton kereste a kapcsolatot.

(#26948) kutga válasza gerner1 (#26929) üzenetére


kutga
nagyúr

A garanciát, knoxot, stb. ez ugye nem érinti? Nem rootolt, teljesen gyári telefonról van szó, VDH rommal.

Let the Zone take me if I am.

(#26949) gerner1 válasza kutga (#26948) üzenetére


gerner1
Topikgazda

Nem érinti. Ettől, a Knox nem ugrik "odébb".

(#26950) kutga válasza gerner1 (#26949) üzenetére


kutga
nagyúr

Jó, akkor nekiesek.

Let the Zone take me if I am.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.