Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-21 21:03:37

LOGOUT.hu


Kérlek, hogy figyelmesen olvasd el, a vonatkozó szabályokat ! ... Köszönöm. 👍 Keresni/kínálni/hirdetni tilos itt a topikban! Legyen az telefon, kiegészítő vagy szolgáltatás!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#26301) gerner1 válasza kalapacsolok (#26300) üzenetére


gerner1
Topikgazda

Nem.

(#26302) nikkor


nikkor
aktív tag

Már egy ideje figyelem többek között az s7 és s6 árakat. Előbbinél nem igazán látok csökkenő tendenciát, pedig az s8 már kint van egy ideje. Most pl. MM 219.990, Speedshop 229.900. Mi van? Megnőtt a kereslet, vagy készlethiány van?
Tudom, hogy volt már MM 140e (arról lemaradtam), nemrég volt 160 is (azt sokallom). Azt hittem, hogy a 200 itt és Edig-ban a lista ár. Ezek szerint a listaár is nőhet?

[ Szerkesztve ]

(#26303) gerner1 válasza nikkor (#26302) üzenetére


gerner1
Topikgazda

MM -ban van még fehér ~160 -ért, független. Az edigital -nál van még arany & fekete, szintén ~160 -ért. Ezeknél hivatalos, 1+1 év a garancia. A T -nél van még S7E (fekete & arany) ~167e -ért, kötöttségek nélkül. Amennyiben lényeges, hogy független legyen, akkor ehhez jön még a ~15e -s hivatalos függetlenítési díj, amellyel így összesen ~182e, és akkor van 1+1 év garancia. Persze, ha az edge kizárva, akkor mindez tárgytalan... Sajnos az S7 nagyon "kikopott" a tavaszi akciókkal. Ahhoz nem tudok alternatívát javasolni, de lehet, hogy a forumtársak tájékozottabak...

[ Szerkesztve ]

(#26304) Csocsesz75 válasza nikkor (#26302) üzenetére


Csocsesz75
őstag

Gyorsan rendeld meg !

[ Szerkesztve ]

(#26305) #54715584 válasza Csocsesz75 (#26304) üzenetére


#54715584
törölt tag

Hibás a link.

(#26306) Csocsesz75 válasza #54715584 (#26305) üzenetére


Csocsesz75
őstag

Már nem, szerkesztettem. Vagy most is? Nekem jó.

(#26307) nikkor válasza Csocsesz75 (#26304) üzenetére


nikkor
aktív tag

B-tel tényleg hivatalos gyári garanciát ad?

[ Szerkesztve ]

(#26308) Csocsesz75 válasza nikkor (#26307) üzenetére


Csocsesz75
őstag

Amihez nem gyárit ad ahhoz 1+1 év van írva, de ha atombiztos akarsz lenni holnap hívd fel őket, talán meglesz még a teló.

[ Szerkesztve ]

(#26309) gerner1 válasza nikkor (#26307) üzenetére


gerner1
Topikgazda

Hivatalos viszonteladótól származó számlával lehet beregisztrálni a készüléket, a mysamsung oldalon a +1 év kiterjesztett gyártói garanciára. Így lehet 1+1 év. Minden más esetben 1 év -et ad Samsung. Tehát ezt volna érdemes tisztázni, hogy hivatalos viszonteladó, vagy sem (?)... Én a mysamsung oldalon, a hivatalos forgalmazók listában nem találom, de ez még önmagában nem ok egy verdict -re ...

[ Szerkesztve ]

(#26310) jeni válasza nikkor (#26307) üzenetére


jeni
félisten

99% ,hogy gyári garis,ellenben 14 napos elállást érvényesíthetsz ha még sem lenne igaz.

(#26311) Csocsesz75 válasza nikkor (#26307) üzenetére


Csocsesz75
őstag

Èn egyszer egy S6 Edge készülék gyártói garanciás mivolta felől érdeklődtem tőlük.

Megkerestem a válaszlevelüket, ez áll bent :

"
Az alábbi készülék gyártói garanciás, tehát a Samsung oldalán kell regisztrálni, és 2 évre szóló teljes körű garancia van rá."

(#26312) gerner1


gerner1
Topikgazda

A Jeni által javasolt, lehet egy alternatív megoldás. Amennyiben mésem fogadja be a samsung a +1 évre, akkor ott van a 14nap elállási jog, de az csak abban az esetben hatályos, ha a számla magánszemély nevére van kiállítva.

(#26313) tabaga


tabaga
tag

Nougat alatt ugye az automatikus fényerő állítás nem olyan darabos, mint az előző rendszeren, azonban komoly visszalépést tapasztaltam a tanulási modszereben az automatanak. Előtte az alap beállításrol jól megtanulta, hogy napfényben kicsit kisebb fényerőt akarok, este meg többet. Nougaton ha nappal folyton leveszem a fényerőt, akkor este folyton állíthatom erősebbé, mert túl gyenge, mintha csak valami lineáris eltolaskent ertelmezne a tanulást. Más is tapasztalt ilyet, vagy egyedi?

[ Szerkesztve ]

(#26314) Burt1793 válasza tabaga (#26313) üzenetére


Burt1793
veterán

Megjegyzi, nem teljesen lineáris. Kapcsold ki-be az automatát, az reseteli. Ne állítgasd túl sokszor át, amit ad, mert az kutyulja, én legalább is ezt vettem észre. Én a minimumot kicsit lejjebb szeretem, a közepest pedig kicsit feljebb, a naposat csutkán, ezt így tudja is.

(#26315) Taci


Taci
addikt

Ma fura dolog történt. Feljött egy üzenet, hogy az egyik Samsung-appot/szolgáltatást frissíti a rendszer, de amikor rákattintottam, hogy mégis melyiket, elkezdett fagyni a telefon, nem reagált semmit, így muszáj voltam újraindítani.
Amikor újra beléptem, nem találtam, hogy mit frissített, így elkezdtem keresgélni, és erre jutottam:
Ha a Beállításokban rákeresek arra, hogy Samsung Pass, és rákattintok, hogy megnyissam, akkor egyből feldob egy hibaüzenetet, miszerint "A(z) Authentication Framework leállt." Na innentől kész művészet megakadályozni, hogy ezt újra és újra feldobja, szóval elég idegesítő.
Tapasztalt már valaki ilyet? Mi lehet a megoldás rá, illetve mi okozhatja?

Köszi!

(#26316) Taci válasza Taci (#26315) üzenetére


Taci
addikt

Sikerült elkapnom:

Idegesítő.
Volt wipe cache is - biztos ami biztos, de nem segített. Újra is indítottam párszor, hátha, de persze semmi.

[ Szerkesztve ]

(#26317) fornettisuti válasza Taci (#26316) üzenetére


fornettisuti
veterán

Nekem dobal fel frissitest valamu kulonleges funkciokhoz, amit nem engedek neki frissíteni, nalam mukodik a pass menu.

iPhone 13 - Apple Watch Series 7 - LG 65” QNED - Ryzen7 5800X - MSI RTX 3070 - 32GB Kingston HyperX Predator - 34" Iiyama - Redragon Surara Pro - A4Tech X7 - Voopoo Argus MT - Voopoo Argus Pod

(#26318) toompa válasza fornettisuti (#26317) üzenetére


toompa
őstag

Én pedig frissítettem azt a valami különleges funkciót és működik a samsung pass.

(#26319) gerner1 válasza Taci (#26316) üzenetére


gerner1
Topikgazda

A Beállítások →Alkalmazások →Authentication Framework -öt választva, milyen verziót ír a készülék ?
Nálam is hibátlanul működik a Pass (ennek verzója v1.3.12.10), és az Auth.Framework (v1.0.47.6) kombó.
Esetleg megpróbálhatod, hogy mindegyik frissítéseit eltávolítod, + minkettőnél a Tárhely -et választva törlöd az ott látható mindkét "lehetőséget", majd újra telepíted ezek frissítéseit.

(#26320) appel válasza Taci (#26316) üzenetére


appel
őstag

Nálam is ez történt. A auth framework adatainak törlése megoldotta a problémát.

(#26321) Taci válasza gerner1 (#26319) üzenetére


Taci
addikt

Pontosan ezt csináltam még este, csak már félálomban, ezért nem jöttem vissza szólni csak most, hogy megoldotta a problémát.
@gerner1 és appel: Köszönöm!

(#26322) Csigger


Csigger
őstag

Sziasztok! Újra akksi kérdés, most hogy visszajött az S7 Telemaxtól és ugye 1 év után nem garanciális az akkumulátor csere náluk nem akartam kicseréltetni mert sok rosszat olvastam a szervizről, viszont nyaralás előtt még ki szeretném cseréltetni benne. Melyik Samsung szervízt ajánljátok erre?
Váci útit néztem de ott is elég sok a negatív kritika. :F

Apple and Android user

(#26323) gerner1 válasza Csigger (#26322) üzenetére


gerner1
Topikgazda

Mit csináltak a telódon a TMX -nél, amit most kaptál vissza ?

(#26324) Gulyopapa


Gulyopapa
addikt

Sziasztok
Vírus miatt újraraktam a rendszert, viszont a telefonhívás illetve az üzenetek ikonnál van egy szürke kis felkiáltójel. Mit lehet tenni vele? Köszönöm!

(#26325) Deck válasza Gulyopapa (#26324) üzenetére


Deck
titán

Vírus?

PS5

(#26326) kutga válasza Deck (#26325) üzenetére


kutga
nagyúr

Nem kapcsolta be a vírusirtót. ;]

Let the Zone take me if I am.

(#26327) Deck válasza kutga (#26326) üzenetére


Deck
titán

Így már teljesen világos és érthető.. ;]

PS5

(#26328) gerner1 válasza Deck (#26327) üzenetére


gerner1
Topikgazda

😃

(#26329) Burt1793 válasza kutga (#26326) üzenetére


Burt1793
veterán

Sajnos sokaknak új az, hogy a legtöbb app tartalmaz ilyen átbaszós szöveget, hogy töltsd le ezt, a telefonod megvédése érdekében. Múltkor családtag mondja, hogy megváltozott a feloldóképernyő és tele van a tálca mindenféle ismeretlen értesítésekkel. Kérdezem tőle, hogy miket telepített, mondja, csak azt, amit az alkalmazás kért. Felrakott két bloatware-t.
A vírusírtó (az alap samsungos is pl) azért hasznos, hogy az adathalászatot megússza az ember. Én bekapcsoltam, teljesen jó.

(#26330) Gulyopapa


Gulyopapa
addikt

Ha már ilyen jól szórakoztok, a kérdésemre is adnátok választ? Annyire szeretem a jószándékú magyar embereket :O

(#26331) Deck válasza Gulyopapa (#26330) üzenetére


Deck
titán

Azt hittem viccelsz :D

Vírus miatt újra raktad ezt írtad. Légyszíves írd le, hogy szedted össze, milyen vírus, honnan tudtad hogy az, miért kellett újra rakni az egész romot, stb. Mert, tényleg érdekelne. :)

[ Szerkesztve ]

PS5

(#26332) Taci válasza Gulyopapa (#26324) üzenetére


Taci
addikt

Képernyőfotót csinálj róla, kérlek, hogy láthassuk azt a felkiáltójelet az ikonoknál.

(#26333) gerner1 válasza Deck (#26331) üzenetére


gerner1
Topikgazda

Egyetértek. Pontos infók nélkül pedig, sokkal nehezebb a hiba keresés is...

@Gulyopapa
Taci észrevétele, hogy rakhattálÍ/rakhatnál fel képet is támogatható ....

[ Szerkesztve ]

(#26334) Csigger válasza gerner1 (#26323) üzenetére


Csigger
őstag

Beküldtem hogy csekkolják le, 2 nap alatt tesztelték és visszajött, megállapították hogy hibás de velük nem akartam cseréltetn az akksit.

Apple and Android user

(#26335) Burt1793 válasza Csigger (#26334) üzenetére


Burt1793
veterán

Küldesz képet a lehúzott értesítési sávról?
Felkiáltó jelet a roamingolástól kezdve a mobilnet túlhasználaton át a rendszer szerint rendellenesen fogyasztó app-ig bármi megjeleníthet.

(#26336) toompa válasza Csigger (#26334) üzenetére


toompa
őstag

Beküldted,csekkolták,megállapították hogy rossz az akku és te nem cseréltetted velük gariban? Mert rosszakat hallottál a telmaxról? Bocsi,gratulálni tudok csak. :) Nem egy telóm járt már náluk,mindig tökéletes munkát végeztek.

(#26337) gerner1 válasza Csigger (#26334) üzenetére


gerner1
Topikgazda

Értem. Nehéz megfelelő tanácsot adni, mert nem biztos, hogy ahová beviszi az ember, ott azonnal van rendelkezésre álló alkatrész, és/vagy azt a hibát is javítják, vagy az alkatrészt cserélik azon a helyen. Lehet, hogy tövább küldik valamilyen okból, és akkor nagyobb a valószínűsége, hogy ismét a TMX -hez kerül. Ami egyébként nem csak negatív véleményeket tud magáénak, de tiszteletben tartom a megközelítésed.
Nekem volt garanciás kijelzőcserém, amit az Europark -ban végeztek. Legalább is, a kapott dokumentumon, amin a cserélt alkatrészek is szerepelnek, az a cím szerepel, és a pecséten is az van. Hátlapot az eredetit rakták vissza (nem újat) és észre sem venni, hogy bármi történt volna. Nagyon patent munkát végeztek, én azzal elégedett vagyok. Ugyankkor az edge topikban -szintén hiv.szervíz kapcsán- említettem ezt valakinek, akit pedig elküldtek (szintén kijelző probléma) azzal, hogy "Ők" úgy is tovább küldik onnan, máshová + még valami "töltelék szöveg"....
Akkor, ilyen, vagy hasonló infók birtokában mit lehet javasolni (?) ... -Telefonáld végig "Őket" .

[ Szerkesztve ]

(#26338) pcnet válasza toompa (#26336) üzenetére


pcnet
addikt

+1 Telemaxra. Nekem Grand Prime járt náluk. 20%nál kikapcsolt, a munkalapon akksi, kijelző, alaplap és hátlap csere volt. Mondjuk nem tudom miért cseréltek kijelzőt, de még fóliát is tettek rá, mert fóliás kijzővel adtam le. Hátlapra meg azt írták karcos volt, azért kaptam újat. Én is féltem, mert elég sok rosszat hallottam róluk, de nagyon korrektek voltak.

“A szervizben munka folyik, nem víz. Ezért a szerviz rövid i.” by Fagyallo

(#26339) Anulu79 válasza pcnet (#26338) üzenetére


Anulu79
addikt

Csak még egy a Telemaxszal kapcsolatban. Igaz másik telefonnal történt de én is csalódtam bennük. A makulátlan állapotú telefonra ráírták, hogy karcos. Ráadásul olyan mély karcot ejtettek a kijelzőn, hogy már fehér volt az egyik fele. Tehát nem csak felületi karc volt. Ráadásul a beadott készülék működés szempontjából még rosszabb volt amikor vissza kaptam.

(#26340) mateus válasza Csigger (#26322) üzenetére


mateus
senior tag

A Váci útiba adtam már le telót 2szer is, egyszer sem esett baja és hamar megcsinálták.
Gondolom a több ezer elégedett ember nem fogja bekommentelni, mint ahogy én se írtam hivatalos értékelést.

(#26341) zharkanyi válasza mateus (#26340) üzenetére


zharkanyi
tag

No azért a Váci útiról is lehet ám rosszat mondani. Nekem is van onnan jó és rossz tapasztalatom is. Én sem értékeltem sehol, de csak közepeset adnék neki.

(#26344) Csigger válasza toompa (#26336) üzenetére


Csigger
őstag

Ezt írtam hogy NEM garanciális, 12kért cserélik, és igen több rosszabb tapasztalatot hallottam róluk mint jót, itt a fórumban is sokan szidták őket.

BTW Köszi mindenkinek a hszeket, amiről jobb tapasztalatokat hallottam az a Pólusban lévő szervíz.

[ Szerkesztve ]

Apple and Android user

(#26345) gerner1 válasza Csigger (#26344) üzenetére


gerner1
Topikgazda

Akkor hajrá... Esetleg, majd bedobhatnál némi infó morzsát, hogy milyen végső "élménnyel" távoztál tőlük...

(#26347) toompa válasza Csigger (#26344) üzenetére


toompa
őstag

Bocsi,félreértettem. De nyugodtan kicserélhetted volna velük. Ahol több ezer telefon megfordul,mindig lesznek negatív tapasztalatok. Ők vannak kisebbségben,aki meg van elégedve velük az nem hirdeti minden felé.

(#26348) Csigger válasza toompa (#26347) üzenetére


Csigger
őstag

Igen sajnos ez a probléma, hogy nem mutat jó képet néhány oldalon az értékelés, pedig törekszem mindig megtalálni a ballanszot, leginkább a pozitívakat szoktam nézni és ha van pár negatív akkor azt betudom annak hogy semmi sem tökéletes, de TMX nem volt túl biztató, egy vízálló telefon újra összerakása pedig nem egyszerű művelet.

Apple and Android user

(#26349) toompa válasza Csigger (#26348) üzenetére


toompa
őstag

Ha garanciát vállalnak rá hogy összerakják neked és vízálló marad? Hiszen erre garanciát vállalnak...

(#26350) tanker66


tanker66
csendes tag

Sziasztok,

Láttam volt már téma itt, de akkor nem találtam választ rá (Hozzászólás)
. S7 Nougat Android-al nem tudom csatlakoztatni az autóm kihangosítójához. Én is próbáltam cache törlést és egyéb okossáot, amit olvastam a neten, de nem sikerült. Esetleg valakinek van megoldása erre azóta?
Köszi!

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.