Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-21 21:03:37

LOGOUT.hu


Kérlek, hogy figyelmesen olvasd el, a vonatkozó szabályokat ! ... Köszönöm. 👍 Keresni/kínálni/hirdetni tilos itt a topikban! Legyen az telefon, kiegészítő vagy szolgáltatás!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#26451) appel válasza Csigger (#26444) üzenetére


appel
őstag

Azért a Nexus 4 óta fejlődött pár generációt a vezeték nélküli töltés. N4 tűzforró volt, ha vezeték nélkül töltötted.

(#26452) Imii válasza gerner1 (#26448) üzenetére


Imii
tag

Igen olvastam, de az S5 soha semmilyen körülmények között nem produkált ilyet, pedig azon állandóan a 4G/3g/2g hálózat volt engedélyezve.

(#26453) GEPESZ66 válasza Imii (#26452) üzenetére


GEPESZ66
veterán

Nálunk az informatika is azt javasolja, hogy inkább 3G/2G-n legyen a telefon, A3-J5 2016-nál is.
Ellenkező esetben híváskor lehetnek gondok.

(#26454) ACE- válasza gerner1 (#26450) üzenetére


ACE-
addikt

Wifi készenléti módban Mindig-re van állítva, minden más értesítést megkapok kikapcsolt kijelzővel is, de a feltöltések nem mennek. Optimalizálton használtam mindig is, semmi ilyesmit nem állítottam.

Revolut (7000 Ft azonnali) Curve (5font)

(#26455) Imii válasza GEPESZ66 (#26453) üzenetére


Imii
tag

Igen, csak kicsit bicskanyitogató, hogy 2017-ben egy csúcskészüléket vissza kell állítani 3g-re, ha beszélbi akarsz, ha netezni meg 4g-re álligatod...
2 évvel azelőtti készülék pedig tökéletes. Ez nyilvám konstrukciós hiba.

(#26456) rudi666


rudi666
csendes tag

Az 1. posztban leirtak szerint próbáltam bütykölni a telefont, most pedig többször is abba az üzenetbe futok gyári alkalmazásoknál, hogy jogosulatlan módosítás történt a telefonon.
Hogy tudnám ezt helyre hozni?

(#26457) viewdetails válasza Imii (#26447) üzenetére


viewdetails
addikt

Ennyi idő alatt még nyilván semmi szembeszökő, az biztos, hogy a modem verzió DQE3-ról DQF3-ra ugrott, szóval volt valami reszelés.

Great Dane rulz : http://goo.gl/TiJ6O

(#26458) GEPESZ66 válasza Imii (#26455) üzenetére


GEPESZ66
veterán

Szerintem ez készülékfüggetlen.
4G-n még (eddig) nem lehetséges hanghívás.
Híváskor vissza kell állnia 3G-re, ami egy kicsit hosszabb időt vehet igénybe a helytől függően.

(#26459) fornettisuti válasza GEPESZ66 (#26458) üzenetére


fornettisuti
veterán

S7-től felfelé Telekomos előfizuval csak annak nincs VoLTE, aki nem akarja.😎

iPhone 13 - Apple Watch Series 7 - LG 65” QNED - Ryzen7 5800X - MSI RTX 3070 - 32GB Kingston HyperX Predator - 34" Iiyama - Redragon Surara Pro - A4Tech X7 - Voopoo Argus MT - Voopoo Argus Pod

(#26460) fornettisuti válasza Imii (#26455) üzenetére


fornettisuti
veterán

Netto hülyeség, par hónapja elérhető itthon Telekomnál a VoLTE. Telekomosoknak ahol ha nincs Lte ott VoLte sincs. A többi szolgáltatósoknál eddig se volt 4G-n hanghívás.

iPhone 13 - Apple Watch Series 7 - LG 65” QNED - Ryzen7 5800X - MSI RTX 3070 - 32GB Kingston HyperX Predator - 34" Iiyama - Redragon Surara Pro - A4Tech X7 - Voopoo Argus MT - Voopoo Argus Pod

(#26461) Burt1793 válasza vodrosjozsi (#26443) üzenetére


Burt1793
veterán

Nem, littlecar-nak volt lecsiszolva. :)

(#26462) air válasza fornettisuti (#26460) üzenetére


air
nagyúr

Flottásoknak is?
Arról volt szó, hogy nekik egyelőre nincs VoLTE.

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#26463) gerner1 válasza GEPESZ66 (#26458) üzenetére


gerner1
Topikgazda

Így van. Nagyon sok készülék érintett. Aki veszi a fáradtságot, és beleolvas más típusok topikjaiba, végez 1-2 keresést a témára vonatkozóan, az láthatja. Gyakorlatilag nincs kivétel. Én korábban megtettem néhány "vitatott" kapcsán, és posztoltam ide. Visszakereshetőek ...
Szerintem a cikk, közérthetően leírja, és abból egyértelmű, hogy nem csupán készülék oldalról van/lehet, a hiba lényegi mibenléte. Sokkal összetettebb.

Telekomos ügyfeleknek, akik gyári TMH ROM -mal használják az S7/S7E készülékeiket, azoknak elérhető a VoLTE, bár nekik sem mindenhol ...

[ Szerkesztve ]

(#26464) gerner1 válasza air (#26462) üzenetére


gerner1
Topikgazda

Flottások, feltöltősök egyenlőre nem érhetik el.

(#26465) gerner1 válasza rudi666 (#26456) üzenetére


gerner1
Topikgazda

Próbáld meg Recovery mode -ba rakni a készüléket, és aktíválj egy wipe cache partition -t.

(#26466) fornettisuti válasza gerner1 (#26463) üzenetére


fornettisuti
veterán

Nyilván nem mindenhol, csak ahol van 4G lefedettség.

iPhone 13 - Apple Watch Series 7 - LG 65” QNED - Ryzen7 5800X - MSI RTX 3070 - 32GB Kingston HyperX Predator - 34" Iiyama - Redragon Surara Pro - A4Tech X7 - Voopoo Argus MT - Voopoo Argus Pod

(#26467) Imii válasza fornettisuti (#26460) üzenetére


Imii
tag

Már ahol elérhető! Attól hogy van lte, még nem biztos hogy van volte.
Jó, a tények:
S5 tökéletes volt 4g-egész életében a hanghívás és a net is.
S7-nél választanom kell, hogy vagy gyors netem van, vagy stabil hívásom.
Elhiszem, hogy összetett dolog, dw miért nem lehet olyan jó, mint a 2 éves S5 esetében...
Ehhez szerintem az S7-nek és a Telekomnak is köze van.

(#26468) rudi666 válasza gerner1 (#26465) üzenetére


rudi666
csendes tag

Sajnos nem segített, illetve azt írja ki a telefon ODIN-nál, hogy warranty void:1

(#26469) gerner1 válasza Imii (#26467) üzenetére


gerner1
Topikgazda

S5 -nél is van ez hiba. Az hogy nálad nem volt, vagy Te nem tapasztaltad, az egy morzsa a halmazban, amiben van más is.

(#26470) fornettisuti válasza Imii (#26467) üzenetére


fornettisuti
veterán

Ezt meséld már el a Telekomnak is, hogy két éves készülékkel 4G-n ment nálad telefonálás (VoLTE), amikor 2017-ben indult el itthon, csak hogy ők is kiröhöghessenek.

iPhone 13 - Apple Watch Series 7 - LG 65” QNED - Ryzen7 5800X - MSI RTX 3070 - 32GB Kingston HyperX Predator - 34" Iiyama - Redragon Surara Pro - A4Tech X7 - Voopoo Argus MT - Voopoo Argus Pod

(#26471) gerner1 válasza rudi666 (#26468) üzenetére


gerner1
Topikgazda

A PhoneINFO-val megtudod nézni a Knox állapotát. Az ÁLTALÁNOS fülön, a Knox garancia jelzés: sorban, amit ír. Ezen múlik a garancia, ami 0x0 érték esetén →érintetetlen. Minden más esetben ugrott a garancia.
Gyári ROM felrakásától, vagy OTA frissítéstől biztosan nem ugrik odébb a számláló 0x0 -ról. Root -olással viszont igen. Szóval, ha a "...próbáltam bütykölni a telefont..." alatt ez értendő, akkor megvan az oka. A Knox hardveres, tehát nem visszaállítható.

[ Szerkesztve ]

(#26472) Imii válasza fornettisuti (#26470) üzenetére


Imii
tag

Te nagyon okos vagy, csak félre értetted!!!
Nem volte hívás kell, hanem bármilyen más hanghívás (nekem teljesen mindegy), nem ezzrl van bajom, hogy nem volte hívásom van. Lesz@rom a volte hanghívást. Hanem, mégegyszer elmondom:
Ha lte/3g/2g re veszem a hálózatot, akkor a telefonom néha elérhetetlen, vagy megszakadnak a hanghívások. Ez a bajom. Ha 3g/2g-re állítom, akkor a hanghívással semmi gondom, viszont a netem k.rva lassú!
Remélem másodjára világosabb voltam számodra is!

(#26473) fornettisuti válasza Imii (#26472) üzenetére


fornettisuti
veterán

"Ha lte/3g/2g re veszem a hálózatot, akkor a telefonom néha elérhetetlen"

Ez most este is volt nálam is, nem tudtak hívni. Elobb felraktam az 52MB-os frissítést, talan megoldja ezt a hibát. Amugy ezt a hibát azzal magyarázták, hogy ha 4G-n volt a készülék és hanghívás jött vagy indítva lett VoLTE hiánya miatt kényszerítve van/volt a fallbackre készülék. Át kellene nézni Telekom topikba, hátha ott többet tudnak erről mondani.

iPhone 13 - Apple Watch Series 7 - LG 65” QNED - Ryzen7 5800X - MSI RTX 3070 - 32GB Kingston HyperX Predator - 34" Iiyama - Redragon Surara Pro - A4Tech X7 - Voopoo Argus MT - Voopoo Argus Pod

(#26474) Ferell84 válasza Imii (#26472) üzenetére


Ferell84
tag

Szia! En nem tapasztaltam semmi ilyesmit az s7 esemen (Telekomos vagyok). Pedig rengeteget utazok az ország keleti részén.

(#26475) #54715584 válasza Imii (#26472) üzenetére


#54715584
törölt tag

4G / LTE hívás = VoLTE.
A közelmúltig nem volt ez az opció elérhető, netezni lehet neteztél a 4G hálózaton, de beszédhívást biztosan nem azon folytattál az S5-tel. Elméletben, ha megjelenéskor kezdted el használni.
Mindezektől függetlenül persze ez lehet egyéni hiba, de inkább a szolgáltatói hálózatok szoktak problémát okozni.
BTU romban még nincsen ez az opció, így sajnos nem tudom letesztelni.

(#26476) ACE- válasza #54715584 (#26475) üzenetére


ACE-
addikt

Elég világosan leírta, mi a problémája, valahogy sikerült mégis félreértened...

Revolut (7000 Ft azonnali) Curve (5font)

(#26477) Burt1793 válasza ACE- (#26476) üzenetére


Burt1793
veterán

Mióta piacon van a teló, ismert a gond, hiába írja le minden új tag, nem változik. Az okát se tudjuk biztosan, nekem december óta nem volt, augusztus óta csak havonta volt, augusztus előtt hetente többször is. A mostani frissítés se szünteti meg, maximum a 4G telefonálás lehet a megoldás. Sajnos én se telenoros androidon vagyok, így egyelőre nem tudom kipróbálni a dolgot.

(#26478) #54715584 válasza ACE- (#26476) üzenetére


#54715584
törölt tag

Értem a problémáját, és még le is írta a megoldást is, ennél többet mi sem tudunk.
Sőt, kipróbáltam a 3G netsebességet is, nálam a T 23 Mbps-el jön, amire nem mondanám, hogy lassú. Nem tudom a kékeknél ez mennyi lehet.
És nálam pl. semmi probléma ezzel a dologgal kapcsolatban, egyedi hiba miatt viszont fröcsögni a gyártóra nem feltétlenül szerencsés, amikor több oka is lehet a hibának. Mivel akinek működik a készüléke nem igazán ír ide, így feltételezem a "láthatatlan" többségnek ezzel semmi baja.

(#26479) Burt1793 válasza #54715584 (#26478) üzenetére


Burt1793
veterán

Ha sűrűn előfordulna nálam, már rég lecseréltem volna a telót, fél éve tényleg egyszer sem tapasztaltam a hibát. Az biztos, hogy nem veszem le 3G-re, sokkal lassabb, harmad, negyed sebesség.

[ Szerkesztve ]

(#26480) #54715584 válasza Burt1793 (#26479) üzenetére


#54715584
törölt tag

Hidd el nem olyan vészes, flottában évekig 30 Mbps volt a legnagyobb sebesség. :D Bár már nem vagyok heavy user, szóval engem nem érint annyira. :)

(#26481) Burt1793 válasza #54715584 (#26480) üzenetére


Burt1793
veterán

Én se, de megszoktam a jót. :D

(#26482) air válasza #54715584 (#26480) üzenetére


air
nagyúr

HSPA+ elméleti, maximális sebessége 21Mbps.
Hogyan neteztél rajta 23 és 30 Mbittel? :F
Én a legjobb esetben is max. 16-18Mbitet mértem.

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#26483) kutga válasza Burt1793 (#26479) üzenetére


kutga
nagyúr

Jaja nálam se vacakol. Tényleg szomorú hogy sokaknak ez a baja de nem lenne rossz ha nem csak erről szólna a topik. ;]

Let the Zone take me if I am.

(#26484) #54715584 válasza air (#26482) üzenetére


#54715584
törölt tag

A 30 Mbps a 4G alatt volt, amíg korlátozás volt a flottás sebességen, de az már megszűnt szerencsére.

Ezt mértem most, amikor csak 3G/2G opció volt bekapcsolva (a 4G+ ne zavarjon meg senkit, screenshotot jóval mérés után csináltam):

[ Szerkesztve ]

(#26485) Imii válasza kutga (#26483) üzenetére


Imii
tag

Igen, eléggé ismert hiba, az összefoglalóba igazán bele lehetne írni! Ha erről olvastam volna, biztosan nem veszek ilyen készüléket.
Remélem belekerül!

(#26486) gerner1 válasza Imii (#26485) üzenetére


gerner1
Topikgazda

Azért nincs benne (itt sem) az összefoglalóban, mert nem egyértelműen készülék hiba ! Felhívtam a figyelmedet, hogy gyakorlatilag "minden" készülék érintett. Más készülékekkel is előfordul! Ebből következik, hogy bizony a hálózat kiépítettség műszaki tartalma, és a hálózat üzemeltetés sajátosságaiból adódó tények együttes ismeretében, nem lehet önkényesen a készülékre redukálni a hiba okát !

Helyetted is (!), ismét én vettem a fáradtságot a kereső használatára. #23334 -es poszt, és abban a link -ek, amelyeket tartalmaz. De, szifon 7 sem kivétel ...
A többi készülék, amelyekkel kapcsolatban Te azt gondolod, hogy nálad számításba kerülhet (vagy kerülhetett volna az S7 megvétele lőtt...), azokra majd Te magad elvégzed a keresést !

Külön sajnálom, hogy mindezen tények összességét, többedik nekifutásra sem vagy képes minimálisan feldolgozni....

(#26487) dud998 válasza kutga (#26483) üzenetére


dud998
őstag

+1

“Ük-ük-ükunokáimnak, akikkel sohasem fogok találkozni. Jó érzés tudni, hogy ezeken a lapokon keresztül mégis kapcsolatba lépünk majd egymással. A legjobbakat kívánom nektek egész életetekre, bárkik is legyetek. Szeretettel, ük-ük-üknagyapátok, Brian Johnson”

(#26488) migabi24 válasza gerner1 (#26445) üzenetére


migabi24
nagyúr

a 2 éves huawei P8-ra már 2 hete kijött ez a biztonsági patch természetesen hivatalos ota, kicsit égő😂

(#26489) gerner1 válasza migabi24 (#26488) üzenetére


gerner1
Topikgazda

😃 Dobjál oda nekik egy halonnal oltót, vagy fabulont ....

(#26490) Imii válasza gerner1 (#26486) üzenetére


Imii
tag

Ezzel így már sikerült feldolgoznom, és sajnálom!

(#26491) samu74 válasza Imii (#26490) üzenetére


samu74
addikt

Nem kell feldolgoznod,az S7-nek ez az egyetlen de bődületes hibája.Anno elég sokat szidtam emiatt a telefont.
Mondjuk mostanában nincs ilyen gondom...De na,az nem vigasztal senkit hogy más telefonnál(márkánál) is előfordul...
Csak az is vicces,hogy az S8 topikban is vannak hasonló esetek...

[ Szerkesztve ]

-----------

(#26492) gerner1 válasza samu74 (#26491) üzenetére


gerner1
Topikgazda

"De na,az nem vigasztal senkit hogy más telefonnál(márkánál) is előfordul..." - Valóban nem vígasz. De ok arra, hogy ennek ismeretében tovább gondolja az ember annál, mint amit a kezében tart telefonálás céljából ...

(#26493) upbuvar


upbuvar
tag

Van olyan ROM, amiben a "VoLTE" és az "ismeretlen számok azonosítása" is megtalálható?

(#26494) gerner1 válasza upbuvar (#26493) üzenetére


gerner1
Topikgazda

Elképzelhető, hogy van, de itthon a T hálózatán csak akkor van VoLTE, ha TMH ROM van a készüléken ...

(#26495) nikkor válasza gerner1 (#26486) üzenetére


nikkor
aktív tag

P10?

[ Szerkesztve ]

(#26496) Csigger válasza Yany (#26434) üzenetére


Csigger
őstag

Találtam egy programot amit már régebben használtam egy darabig, ez ha nem is pontosan de elvileg jó közelítéssel meg tudja mondani az akkumulátor állapotát.
Accubattery

Apple and Android user

(#26497) gerner1 válasza nikkor (#26495) üzenetére


gerner1
Topikgazda

Az egy viszonylag új típus a piacon, március óta. Az összes többivel összevetve, az eladási darabszám(ok) alapján egyenlőre kevés az infó. Mondjuk egy ideje a P9 -nél sem kerül ilyesmi jelzésre, ahogy itt (S7) is egyre ritkábban. De, ha több infóra van szükséged, akkor bányászd ki magadnak... -neked is rendelkezésre áll mindaz a keresési lehetőség, amely(ek) másoknak is ...

[ Szerkesztve ]

(#26498) r-chee


r-chee
őstag

Szevasztok!

Történt a telefonommal egy "aprócska" kellemetlenség pénteken délután, mikor hazaérve melóból az előtte 20 perccel még kiválóan működő S7-em a szokásos ujjlenyomatos feloldás után a kezdőképernyőre belépve nemes egyszerűséggel kikapcsolt, majd egy végtelenített Sasmung logós villódzással tarkított boot-olási folyamatba kezdett, majd rövid időn belül olyan forró lett az amúgy töltőn nem lévő eszköz, mintha mind a nyolc magot egyszerre hajtaná maxon....
Mivel nem reagált az újraindítás billentyűkombinációkra, akksit kiszedni pedig ugyebár nem lehet hipphoppra, kénytelen voltam betettem a hűtőszekrénybe a forró telefont :D

Kb. 10-15 perc hűsítő után bejött az "illetéktelen kísérlet a gyári beállítások visszaállítására" ablak - wtf :F
Beírtam a Google és a Samsung fiókom felhasználónevét és jelszavát, visszakaptam egy tök gyári felületet, s a háttérben megindult a korábbi alkalmazások visszatelepítés a Play Áruházból.
Miután minden alkalmazást visszakaptam, belőttem a hátteremet stb, örültem, egészen addig, míg egyszer csak ki nem kapcsolt a telefon és kezdődött minden elölről, kivéve, hogy már feldobált failed to mount /efs, és dm-verity error szövegeket.

Természetesen jöttem azonnal ide böngészgetni. Odinnal felnyomtam Download módban 3 fajta firmware csomagot is (XEO, XEH, TMH), de nem tér magához a teló, ugyanúgy hibákat írogat recovery-nél is.
A telefon független, s kicsomagolástól fogva én használom, ujjlenyomat+minta feloldási móddal (de leginkább ujjlenyomattal). Android verzió: 7-es. Értetlenül állok a dolog előtt.

Ötletek? Próbáljak még ki valamit, vagy kérjem a Samsung Premium Assistance szolgáltatást s vigyék el a francba javításra? (Ezzel csak az a gondom, hogy pont egy hónap múlva nagyon kelleni fog a telefon nyaralás miatt, nem tudom, visszakapom-e addig :) :( ).



[ Szerkesztve ]

Origin (BF3, BF4) nick: r-chee *** BFBC2 game nick >> r-chee [HUN] --- Logout blog bejegyzéseimnél >> BFBC2 és Battlefield 4 PH! játékosnévsor és magyar szerverek listája

(#26499) gerner1 válasza r-chee (#26498) üzenetére


gerner1
Topikgazda

Szervíz ...

(#26500) Deck válasza r-chee (#26498) üzenetére


Deck
titán

Vissza kapnád. 1 hét körül lesz. Garanciális szóval gariztasd.

Egy próbát megér:
Odinnal rakd újra és pipáld be a re-partition-t.

További segítség inkább az Android Szakmai topika.

[ Szerkesztve ]

PS5

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.