Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-05-07 00:09:53

LOGOUT.hu

Ha nem működik az OTA update:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2401) leslien válasza ShadowLac (#2400) üzenetére


leslien
nagyúr

nálad is van?

Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?.....

(#2402) csorbajeno válasza ShadowX (#2399) üzenetére


csorbajeno
veterán

Na ezzel szöget ütöttél a fejembe. A korábbi telefonok a birtokodat képzik még? Nem lehet, hogy azokat is aktív eszközként kezeli az app és ezért kéri, hogy hitelesítsd magad?

(#2403) bluemirage válasza ShadowX (#2399) üzenetére


bluemirage
őstag

Visszaolvastam a teljes láncot és nem írtad, hogy a képernyő feloldása nálad hogyan történik.

Ha a telefon csak PIN vagy ujjlenyomat stb-vel oldható fel, akkor elvileg a Simple normálisan kell, hogy működjön. De ha csak be van állítva egy ujjlenyomat, de a telefon anélkül is feloldható, akkor NEM MŰKÖDHET automatikusan Simple, csak azonosítás után. Erre utalt az üfsz válasza is. :R

Ha nálad csak kóddal oldható fel a képernyő és mégis rossz... akkor tényleg valami bug lehet a háttérben.

Meliora sunt bono inimica

(#2404) ShadowX válasza bluemirage (#2403) üzenetére


ShadowX
őstag

Ujjlenyomattal vagy pinnel lehet feloldani a készüléket (egyik ugye másik előfeltétele).
Ma reggel megint belefutottam, első fizetésnél. Tegnap pl. nem.

csorbajeno: nincsenek már meg, de úgy szoktam továbbadni a készülékeken, hogy mindenhonnan "lekapcsolom" a telefont, ahol társítva volt.

Köazi az ötletelést mégegyszer. :R
Meglátjuk.

(#2405) csorbajeno válasza bluemirage (#2403) üzenetére


csorbajeno
veterán

A telefon sohasem oldható fel csak ujjlenyomattal. Mindig kell lennie egy alternatívának, nálad is. És úgy írta korábban, legalábbis úgy rémlik, hogy a fizetés után újra kell magát azonosítania az ujjlenyomatával, ebből nekem következett, hogy ujjlenyomattal oldja a telefont fizetés előtt. Mindettől függetlenül jó ötletet vetettél fel, ez nekem nem jutott eszembe. :R

(#2406) _Flood_


_Flood_
aktív tag

A telenornál kapható dual sim-es telóba, lehet tenni más szolgáltató kártyáját is? Usa kártya lenne.

(#2407) ShadowX válasza _Flood_ (#2406) üzenetére


ShadowX
őstag

Én vodás simmel használom a telenornál vett készülékemet. ;) Kártyafüggetlen amúgy, olyat raksz bele, amilyet jólesik.

(#2408) _Flood_ válasza ShadowX (#2407) üzenetére


_Flood_
aktív tag

Akkor lehet hogy ezért nincs Telenor firmwares?

Holnap jön meg a teló és eléggé be vagyok sz@rva, hogy nem fog működni más kártyával. Ha neten rendeltem akkor a 14 napos elállás játszik az esetemben?

(#2409) MadMancs válasza _Flood_ (#2408) üzenetére


MadMancs
veterán

Szolgaltatói verziónak és annak hogy függőek e vagy sem, semmi köze egymáshoz. Pontosabban XEH biztos független, de ugyanúgy TMH, VDH, PAN is lehet független, mint ahogy évek óta samsungok azok is. Asszony S20+ a VDH (Voda) szoftveres mégis független. Telekomosok is TMH val érkeznek, mégis függetlenek. S21 szériához meg már nincs is VDH és PAN, Telenor és Voda is XEH- vel árulja őket.

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#2410) csorbajeno válasza _Flood_ (#2408) üzenetére


csorbajeno
veterán

A szolgáltatók közül csa ka Telekomnak van saját ROM-ja, a másik kettő már független ROM-mal adja a telefont. De akárhonnan is vetted, elvileg működnie kell még az USA-beli kártyáddal is.

(#2411) #30662400 válasza Multi13 (#982) üzenetére


#30662400
törölt tag

Na, most megnéztem megint az enyémet (telekomtól vásárolt készülék). Annyi különbséget látok, hogy a Virtuális mobilszolgáltató típusa SPN, a Virtuális mobilszolgáltató értéke pedig Telekom HU.

Szívesen kipróbálnám, hogy mi történik, ha "Nincs"-re állítom ezeket, de nem engedi. Egyszerűen eltűnik az egész APN, ha a mentésre nyomok.

(#2412) zzola válasza gusthy (#2283) üzenetére


zzola
félisten

Pedig van.
Samsungnál 2 részből áll össze a jótállás:
1. Alapjótállás
2. Kiterjesztett Samsung jótállás.

Az alap jótállás 1 év, a kiterjesztett Samsung jótállás pedig a vételár függvényében változik, plusz 1 vagy 2 év.

Sajnos a magyar Samsung oldalán nem tűntették fel, de az EU-ban vásárolt készülékekre a vásárlás helyén érvényben lévő alapjótállás jár a fogyasztónak, ami általában 1 év.

"European
Consumers who are using a product in a country in the European Economic Area and Switzerland (“Europe”) which was first purchased in another country in Europe can obtain warranty services. The period of the warranty and the warranty service provided will be those of the country in Europe where the warranty claim is made."

Ezért van az, ha pl. a Mobilcornertől vásárolsz, akkor a számlával (amin rajta van az IMEI) besétálhatsz bármelyik EU-s ország szervizébe és vásárlástól számított 1 éven belül megjavítják a hibás készülékedet.

[ Szerkesztve ]

(#2413) ollie válasza _Flood_ (#2408) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

A Telenortól vásároltakon XEH van, és ettől függetlenül is teljesen független a készülék (a készülék függősége nem függ a ROM-tól).

***

(#2414) _Flood_ válasza ollie (#2413) üzenetére


_Flood_
aktív tag

Úgy tűnik hogy független. Köszönöm a biztatást.

(#2415) zzola válasza zzola (#2412) üzenetére


zzola
félisten

Közben utána olvastam. Mobilcorner:

"
Samsung(1 év, nekünk kell visszaküldeni és mi küldjük az európai márkaszervizbe( 2-4 hét a javítási idő) Samsung Magyarország 2019.10 havi döntése alapján nem javítja az Európai Uniós készülékeket)
"
S21 ezek szerint e Telenernél "éri meg"? ~280k. hivatalos 3 év jótállás?

[ Szerkesztve ]

(#2416) manokaki válasza zzola (#2415) üzenetére


manokaki
őstag

Ha a 3 év hivatalos garancia fontos akkor igen !

(#2417) ShadowLac válasza leslien (#2401) üzenetére


ShadowLac
addikt

Nincs.
Csak olyan nincs hogy állítva hibás a lencse. Fektetve meg nem. Ezért gondoltam hogy szoftveres hiba.

Xperia Neo, S Avance, S 2,3,4,5,6,7,8,9,Xiaomi MI8,Pixel 2XL,MI9,S10plus,Pixel 4A5G,MI11,S21plus,Pixel 6,S20 Fe, S21 Fe, S22 utra

(#2418) Seraph 16


Seraph 16
őstag

Na, nagy nehezen megjött a készülék, eddig minden ok. Szép :D

"Csak a napórák fogaskerekei jártak rossz irányba"

(#2419) zzola válasza Seraph 16 (#2418) üzenetére


zzola
félisten

Nem tudom melyiket vásároltad, de nekem is tetszik a sima S21. Médiában meglestem, olyan jó volt kézbe venni, más mint az S20. Ár/érték arányban nem igazán jó választás, mert nagyot nem szólt az S20/FE-hez képest....de szépnek szép.

(#2420) Maxxy10


Maxxy10
addikt

Van itt olyan aki már lecserélte a gyári fóliát?
A mai napon sikeresen megsérült a gyári fólia, nem nagy sérülés de mégis zavar.
Gyári fóliát nem találtam.

(#2421) Seraph 16 válasza zzola (#2419) üzenetére


Seraph 16
őstag

S21+ lett végül. Szerintem is vannak sokkal jobb ár/érték arányú készülékek, pláne, ha csak a hivatalos forrásokat nézzük, de eddig mindig kb. 4 évre terveztem egy készülékkel, így még éppen elfogadhatónak gondoltam. Sajnos sokat nőttek az árak az utóbbi időben.

"Csak a napórák fogaskerekei jártak rossz irányba"

(#2422) zzola válasza Seraph 16 (#2421) üzenetére


zzola
félisten

Igen, aki hosszabb távra tervez, azoknak még elfogadható az ár.

(#2423) gusthy válasza zzola (#2412) üzenetére


gusthy
veterán

A garancia és a jótállás nem ugyanaz. Ez esetben arról van szó, hogy a Samsung az EU régiós készülékekre nem vállal semmilyen extra garanciát, míg a magyarokra igen. Az 1 év az törvényi kötelezettség.

[ Szerkesztve ]

(#2424) csorbajeno válasza Maxxy10 (#2420) üzenetére


csorbajeno
veterán

Igen, itt vagyok. Nálam pár naposan sérült meg a fólia, de ameddig tudtam rajtahagytam, pedig engem is zavart nagyon. Azóta van rajta egy, de a gyári klasszisokkal jobb volt. Az XPRO cuccát szeretném még kipróbálni, velük eddig mindig meg voltam elégedve.

(#2425) zzola válasza gusthy (#2423) üzenetére


zzola
félisten

Szlengben ugyanaz. Garancia nem létezik, jótállás (garancia) van vagy szavatosság.
De ez is csak nálunk van, igazi hungarikum. Mármint hogy az EU területén vásárolt készüléket nem lehet javíttattni.

A lényeg az, hogy alacsony árhoz nincs jó gari, sajnos.

[ Szerkesztve ]

(#2426) xeno204


xeno204
aktív tag

(#2427) m1lan válasza zzola (#2415) üzenetére


m1lan
őstag

Tudtommal 1 évet jelenleg is vállal a Samsung az EU modellekre. A Turbado tavaly novemberben ment csődbe, az EU-ba szánt készülékek tulajdonosai mégis élhettek az 1 év garancia lehetőségével. A TMX ugyan visszautasította őket, de a márkaszerviz nem. Azóta több fórumtárstól is olvastam, hogy pl. osztrák/német Media Marktos vásárlásra is 1 évet mondtak nekik.

Telekom HU | IPHONE 13 PRO MAX

(#2428) zzola válasza m1lan (#2427) üzenetére


zzola
félisten

Én már nem tudom, hogy mit higgyek. Nyilván a fórumtársak nem beszélnek mellé.
Most 40-50k-val drágább a korrekt garis (S21). Ha 3 évig használja az ember, éves szinten ~15k-t fizet ki előre a tuti biztos jótállásért. Ennyit talán megér, aztán vagy kihasználja az ember, vagy nem.
Egyébként én is abban a hitben vagyok, hogy EU-s készüléket idehaza is leszervizelnek 1 évig.

[ Szerkesztve ]

(#2429) taki01 válasza xeno204 (#2426) üzenetére


taki01
őstag

Köszi. Rendeltem is egy átlátszót az S21-mre.

(#2430) Lomha 8V válasza xeno204 (#2426) üzenetére


Lomha 8V
addikt

Köszi szépen, be is húztam mindkettőt gyorsan. :R

(#2431) Maxxy10 válasza csorbajeno (#2424) üzenetére


Maxxy10
addikt

Köszi!
Na majd akkor nézelődőm még, hogy milyenek vannak.

(#2432) zzola válasza xeno204 (#2426) üzenetére


zzola
félisten

Köszi.

(#2433) Maxxy10


Maxxy10
addikt

Ha esetleg van itt olyan aki UK-ban él ès vásárlás előtt áll.
Újra él a beszámítás akció és most egy 20% kódot is lehet használni. Pl. S9 beszámítás kóddal együtt egy 256gb s21= 375£

(#2434) S@c@ válasza Maxxy10 (#2433) üzenetére


S@c@
őstag

Elofizu nelkul?

(#2435) Maxxy10 válasza S@c@ (#2434) üzenetére


Maxxy10
addikt

Persze, fuggetlen keszulek kozvetlenul a Samsungtol.

(#2436) gusthy válasza zzola (#2425) üzenetére


gusthy
veterán

Úgy úgy.

(#2437) zzola


zzola
félisten

S21-en van gyárilag fólia? Mintha olvastam volna, hogy igen.
Végül nem bírtam ellenállni, Telenortól rendeltem egy fehéret, + fentebb linkelt tokot alzától.
Több évre tervezek, korábban is Samsungokat használtam.
Nekem nagyon bejön a formavilág, a 6.2"-es kijelző is remek méretű.
Samsung webshopon keresztüli vásárlásnál adnak ajándék Buds PRo-t még holnapig, de úgy 50k-val drágább, mint Telenornál. Buds meg nem kell.

(#2438) Maxxy10 válasza zzola (#2437) üzenetére


Maxxy10
addikt

Igen van.

(#2439) zzola válasza Maxxy10 (#2438) üzenetére


zzola
félisten

Köszi.

(#2440) csorbajeno válasza zzola (#2437) üzenetére


csorbajeno
veterán

Van rajta és amíg nem muszáj, ne szedd le, mert jó minőségű és nincs gyári másik.

(#2441) S@c@ válasza csorbajeno (#2440) üzenetére


S@c@
őstag

Milyen uvegfoliat erdemes venni ami szuperjo?

(#2442) zzola válasza csorbajeno (#2440) üzenetére


zzola
félisten

S10+-on is jófajta volt....

(#2443) csorbajeno válasza S@c@ (#2441) üzenetére


csorbajeno
veterán

Nem tudom. A gyári után még az első van fent, de ezen már 2-3 nap után ott voltak a karcok elég rendesen. Hogy szuperjó-e azt nem tudom, de a következő, amit ki fogok próbálni az az XPRO üvegfóliája lesz, az eddig mindig bevált nekem, aztán majd meglátjuk. :R

(#2444) csorbajeno válasza zzola (#2442) üzenetére


csorbajeno
veterán

Bizony, az még fent is van, pedig majdnem reflexből leszedtem...

(#2445) Maxxy10


Maxxy10
addikt

Jól látom, hogy a smart tag+ nem működik a csak a S21+ és az ultràval? Szóval a sima 21-nek csak a smart tag jutott...

(#2446) ShadowX válasza Maxxy10 (#2445) üzenetére


ShadowX
őstag

Idei szériából csak a + és az Ultra tudja kihasználni az UWB-t (azt hiszem a 20-as szériából is).

(#2448) MrBazsi


MrBazsi
senior tag

Hát srácok, én a kezdeti lelkesedés után, 2 hét használat után visszatettem a dobozba a telót, ment fel az apróra, és újra az s10et használom. Meg kell hagyni h nagyon jó telefon, de összességében az s10 (számomra) sokkal jobb annak ellenére h 2évvel fiatalabb modell! Talán ha javítanak rajta az android 12vel akkor visszatérek. Kár azért reméltem h beválik

(#2449) Seraph 16 válasza MrBazsi (#2448) üzenetére


Seraph 16
őstag

Csak kíváncsiságból, miben tetszik jobban az S10?

"Csak a napórák fogaskerekei jártak rossz irányba"

(#2450) ShadowLac válasza MrBazsi (#2448) üzenetére


ShadowLac
addikt

Miben jobb az S10?

Xperia Neo, S Avance, S 2,3,4,5,6,7,8,9,Xiaomi MI8,Pixel 2XL,MI9,S10plus,Pixel 4A5G,MI11,S21plus,Pixel 6,S20 Fe, S21 Fe, S22 utra

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.