Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-05-07 00:09:53

LOGOUT.hu

Ha nem működik az OTA update:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2051) ShadowX válasza Thom! (#2050) üzenetére


ShadowX
őstag

Ez eddig is tudott volt. :) Az összes pixel ugyanazt a szenzort használja, ugyanazzal a gcam-el, ugyanazzal a feldolgozó algoritmussal. Még a 3a XL-em is is jobb képet csinált este, de még az eredeti Pixel is jobbat csinál. Ráadásul az EU modellek exynos + isocell szenzorosak, ami tovább ront a helyzeten.

Akinek fontos az éjszakai/low light képminőség annak ahogy írtad, Pixelt/iPhone-t kell vennie. Esetleg a Sony "új" pár ezer eurós rettenetét. ;]

(#2052) leslien válasza ShadowX (#2051) üzenetére


leslien
nagyúr

nem kell messzire menni.... S20 FE SD verza 200k akciós ....Sestore ban... nincs még online...

Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?.....

(#2053) ShadowX válasza leslien (#2052) üzenetére


ShadowX
őstag

Attól, hogy a Samsung behozta az EU piacra az SD-s S20FE-t 200K-ért, a 150K-s Pixel 4a még mindig jobb képeket lő (de még a használt 70-80K-s régebbi Pixelek is). :) Ez max. átmeneti megnyugvást hozhat azok számára, akik éjszaka/low light sokat fotóznak mobillal. Nem csak a proci + szenzor pároson van a lényeg, hanem a szoftveren. Ameddig a Samsung nem használja a google gyári fotós alkalmazását és képfeldolgozását, addig esély sincs arra, hogy utolérje bármelyik mobil is a Pixelt. Mondom ezt úgy, hogy Pixelről jöttem.

Ez egy kényes egyensúly amúgy, attól függően kinek mi a fontos. Ha kizárólag kamera miatt veszel androidos telefont, akkor a Pixelen kívül kb. más szóba sem jöhet. Olyan ez, mint mikor elektromos autó teszteken elkezdenek a tesztelők kötekedni, hogy hát jó ez az autó, de XY jobb, mert nagyobb a hatótáv és csendesebb....jah, csak annál a tesztnél meg az volt a kifogása, hogy a hátsó ülésekre a lecsatolható falábú kalózokon kívül nem tud más beülni, és olyan lassú a fedélzeti számítógép, hogy használhatatlan.

Ezzel csak arra akartam kilyukadni, hogy mindenkinek magának kell eldöntenie mi az a felhasználói szokás, ami mellé telefont vesz.

(#2054) Nick Beam


Nick Beam
kezdő

Megérkezett OTA-n a májusi update XEH-ra (S21), majdnem 1GB

(#2055) bluemirage válasza ShadowX (#2053) üzenetére


bluemirage
őstag

Az, hogy a gyenge üzemidős, töredék antutus, jó szándékkal is középkategóriás Pixel 4a, jobb képet csinál, mint egy hasonló méretű Samsung zászlóshajó... azt nem vitatom... Akár még a SD verziósnál is lehet jobb. Ez egyrészt szomorú, másrészt viszont csak egy adott tulajdonságban jobb... minden másban rosszabb és emiatt pl. nem is venném meg a Pixelt. De ha kicsi fényképezőgépre lenne szükséges akkor talán. :R

Nyilván az Asus Zenfone 8 most egy kicsit felkavarja ebben a méretkategóriában az állóvizet... de ott meg nincs olyan jó supportja az OS-nek, mint a Samunál... Persze van akit meg ez nem fog zavarni.

Más valaki meg a Jack-ért van oda, amit a Samu csak azért sem rak bele az S21-be, hiába rak bele a Sony, az Asus, a Pixel (figyelem igyekeztem hasonló méretű telefonokat mondani)

Szóval nincs tuti vétel még méretkategórián belül sem. Mindenki mást akar, mindenkinek más fontos.

[ Szerkesztve ]

Meliora sunt bono inimica

(#2056) leslien válasza ShadowX (#2053) üzenetére


leslien
nagyúr

a 150K-s Pixel 4a még mindig jobb képeket lő (de még a használt 70-80K-s régebbi Pixelek is).

ezt nekem mondod? kukkants már be régebbi Pixel fórumokba... :DDD

Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?.....

(#2057) MadMancs válasza ShadowX (#2053) üzenetére


MadMancs
veterán

Le a kalappal, ilyen összeszedett irományt még nem láttam itt a fórumon ebben a témában. Minden szava igaz. Mondom ezt Samsung Fan ként.
Ha mindenki így fogná fell nem lenne a rengeteg értelmetlen vita hogy ez jobb az jobb, amaz jobb. :R

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#2058) Seraph 16


Seraph 16
őstag

Magyarországon snapdragonosat venni mennyire kockázatos? Fogják tudni szervizelni?

"Csak a napórák fogaskerekei jártak rossz irányba"

(#2059) MadMancs válasza Seraph 16 (#2058) üzenetére


MadMancs
veterán

Esetleg maszek szervízes, de az se garantált eltérő hardverelemek miatt.

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#2060) m1lan válasza Seraph 16 (#2058) üzenetére


m1lan
őstag

Hol lehet Magyarországon Snapdragonosat venni? :Y

Telekom HU | IPHONE 13 PRO MAX

(#2061) taki01


taki01
őstag

Előbb frissítettem Smart Switch-el és valami félre ment, pedig végig ment Download Mode-ban a csík és a telo újra is indult és utána egyből vissza dobot az Download Mode-ba, ahol azt írja, hogy SVB Fail. Valaki tud rá valami megoldást?

[ Szerkesztve ]

(#2062) attila.86 válasza taki01 (#2061) üzenetére


attila.86
tag

Anno nekem is ment félre update Smart Switch-el, nekem az segített, hogy ismét ráküldtem a legújabb firmware-t Odin-nal, amit Frija-val töltöttem le. Home CSC-vel factory reset sincs, ott folytatja, ahol egy Smart Switch update után optimális esetben.

(#2063) gainwardgs


gainwardgs
addikt

Ennél újabb szériánál is érdemes frissitesek után cache wipe-ot csinálni :U

(#2064) nVIPER válasza taki01 (#2061) üzenetére


nVIPER
senior tag

Próbáld meg egy régebbi USB A - USB C kábellel, illetve másik usb portba dugva. Ha nem sikerül, szólj és segítek távolról megoldani.

(#2065) taki01 válasza attila.86 (#2062) üzenetére


taki01
őstag

Melyik a telekom-os CSC?

(#2066) taki01 válasza nVIPER (#2064) üzenetére


taki01
őstag

Köszi, most töltöm le a firmware-t. Még S1-el volt tapasztalatom az Odin-nal :D .

(#2067) taki01


taki01
őstag

Köszi mindenkinek. Sikerült attila.86 leírása alapján életet lehelni a telefonba.

(#2068) kasata91


kasata91
tag

Sziasztok.

Szeretném lecserélni a 3 évet megszolgált S8-amat.

Tökéletes, kompromisszummentes samsung telefon 250 ezerig nemigazán van.

Az egyetlen dolog amitől az S21 esetében tartok az az Exynos proci. Melegedés menynire jellemző pl. kábeles android auto esetében ?

Trust me I'm an engineer

(#2069) ShadowX válasza kasata91 (#2068) üzenetére


ShadowX
őstag

Itt valaki írta, hogy ott melegszik, de az minden telefonnal melegszik. :(
Egyébként én nem játszom (max. alap játékok néha) és nem melegszik. Normál használat mellett nem, persze még nem próbáltam a szélvédő mögé tett telefonnal GPS navigálni....

(#2070) bkri válasza kasata91 (#2068) üzenetére


bkri
tag

Szia,

az előttem szólóval vagyok egy véleményen...
azaz nem játszom és nem rakom szélvédő mögé 100 fokba a készüléket.
nem is éreztem még melegedni soha

(#2071) taki01 válasza ShadowX (#2069) üzenetére


taki01
őstag

Nekem max akkor amikor a GPS-nek használom akkor melegszik, de szellőző elé van rakva és nyomom rá a hideg levegőt és úgy szokott langyos lenni. Normál használtam mellett nem vettem észre melegedést.

(#2072) leslien válasza kasata91 (#2068) üzenetére


leslien
nagyúr

tessék, egy tokot rá aztán hadd szóljon... :D

Samsung S20 FE 4G Snapdargon ,akciós

[ Szerkesztve ]

Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?.....

(#2073) kasata91 válasza bkri (#2070) üzenetére


kasata91
tag

Nemtudom.
Baromi gáznak érzem a samsung részéről hogy egy S8 után nem kínálnak olyan telefont ami megfelelne nekem.

S20 kivonva/visszahívva, de ami még maradt sufni GSM-ben az is a nagyonrossz Exynos procival van, Snapisat nem lehet beszerezni.
S20 FE van Snapdragon procival, de csak pirosba meg fehérben. Fekete csak Exsynossal.
S21 - javított Exynos procit ha meg is merem venni a műanyag hátlap és a töltőfej hiánya nagy arcon csapás 300 ezerért
S21+ túl nagy, de még megfogdosom
Note-ok nagyok és drágák

Legszívesebben elhúznék Xiaomi földre. Cak nem ismerem a termékpalettát és a UI-t szerintem nem tudnám megszokni a One UI után.

Trust me I'm an engineer

(#2074) kasata91 válasza leslien (#2072) üzenetére


kasata91
tag

fehér :(

Trust me I'm an engineer

(#2075) leslien válasza kasata91 (#2074) üzenetére


leslien
nagyúr

egyébként tokot szoktál rátenni? mert ha igen ,akkor nem értem... én azt sem tudom ,h milyen színű a telom... tőlem lehetne medve zöld is csak nem füstöljön az Exynos amikor használom.. btw van 14 nap is... ;)

[ Szerkesztve ]

Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?.....

(#2076) kasata91 válasza leslien (#2075) üzenetére


kasata91
tag

Medve zöld :D
Legszívesebben tok nélkül használom és zsebben hordom. Ezért is bajos a műanyag, karcolódó hátlap, a minsőségérzetről nem is beszélve amit ennyiért azt hiszem elvárhat egy user. (hol van már a jó öreg HTC One M7 a gyönyörű hideg alu hátlappal)

Trust me I'm an engineer

(#2077) kasata91 válasza leslien (#2075) üzenetére


kasata91
tag

Cégesre venném, ott nincs 14 nap.

Trust me I'm an engineer

(#2078) #16820480 válasza kasata91 (#2073) üzenetére


#16820480
törölt tag

Nem értem ez a töltő kérdés miért akkora dráma amúgy (még mindig). Van vagy 4 töltőm itthon, amik közül egyiket sem telefonhoz kaptam, ráadásul bármiről lehet tölteni, amin van USB, meg vezeték nélkül is akár. Egyszer megveszed a neked szimpi töltőfejet, és éveken át használhatod bármelyik jövőbeli telefonoddal majd.

(#2079) kasata91 válasza #16820480 (#2078) üzenetére


kasata91
tag

Jelenleg csak USB-s töltőfejem van. Type C-s nincsen. Nem tudom mikor jött ki az első TypeC-s adapter, de akik akkor vettek telót azok még nem vesznek új telefont most.
HA 3-4 éven át futtatták volna át a TypeC-t és utána elhagyják még meg is értem a "környezetvédelem" takarózást. De így a nettó lehúzás a cél.
Az meg hogy lassan egy félmilliós telefont csak nejlonszatyorban nyomnak a kezedbe az a vásárló maximális hülyének nézése és fillérßaszás.

Trust me I'm an engineer

(#2080) gainwardgs válasza kasata91 (#2073) üzenetére


gainwardgs
addikt

Ugyanígy voltam, s8-at váltottam s21+ lett nem bántam meg.
Exynos proci is már szörszál hasogatás, persze én nem játszani használom a készülékeim, arra ott a konzol meg a pc :K
Sőt jövőre ha beválik a radeon fejlesztés az exynos lesz a "jobb" választás ;]

[ Szerkesztve ]

(#2081) #16820480 válasza kasata91 (#2079) üzenetére


#16820480
törölt tag

Nekem a kb 2 éves telefonomhoz már type-C járt (egyébként S10e-hez is az járt, az több mint 2 éves már), de nem is ez a lényeg, mert attól, hogy a hozzá kapott kábeled type-C, még bármilyen töltőfejjel és kábellel tudod használni.
Annak meg én igazából inkább örülök, hogy nincs felesleges sallang meg csomagolás a dolgok mellé, mert úgyis kukába megy, vagy max a következő vásárlónak, hogy autentikusabbnak tűnjön a készülék eredete.

(#2082) kasata91 válasza gainwardgs (#2080) üzenetére


kasata91
tag

Tevagy az én emberem. :))
Épp most indulok MM-be megfogdosni hogy meg tudok barátkozni a nagyobb mérettel, vagy rá kell fanyalodnom a műanyag hátlapra.
Én sem játszok telón. De napi 2 órát Android Auto-zok, meg lehet DeX-et is használnám és nem akarom megfőzni a procit.
Az edge kijelző nagyon fog hiányozni.

Trust me I'm an engineer

(#2083) kasata91 válasza #16820480 (#2081) üzenetére


kasata91
tag

Pont ezaz, hogy csak akkor van olyanod ha 2 éven belül vettél új telót. Oké, korábban én is évente cseréltem de az S8-ra még most sem volt panaszom.
Ha meg már kiadok egy pár feature-ért 300 ezret (pl. 25W gyorstöltés vagy a 120Hz) akkor világ hülyéje lennék ha 60Hz-en használnám és régi töltővel tölteném nem? :D
Bár ez a teóriám ott bukik hogy 99%-ban éjjel töltöm ott meg olymindeg hogy 1 óra vagy 3 óra mire felhúuzza :DDD

Trust me I'm an engineer

(#2084) gainwardgs válasza kasata91 (#2082) üzenetére


gainwardgs
addikt

Nekem a 120hz a legnagyobb különbség, akksi idő, meg hát persze a rendszer sebesség.
Kameratol nem vagyok elájulva eddig :K

(#2085) bluemirage válasza gainwardgs (#2080) üzenetére


bluemirage
őstag

A Radeonos exynos laptopokba készül. Nem telefonba.

Meliora sunt bono inimica

(#2086) bostone válasza bluemirage (#2085) üzenetére


bostone
addikt

Ez hasonló mint az M1 az almánál?

(#2087) gainwardgs válasza bluemirage (#2085) üzenetére


gainwardgs
addikt

"While the Exynos 2100 matches the Snapdragon 888 in pure CPU-only tests, an earlier speed test shows that performance drops when the GPU is stressed. That’s probably why Samsung seeks AMD's expertise to optimize the next chipset's performance and efficiency. A rumor posted on the Korean community website Clien claims that Samsung is developing an Exynos chipset to reach Apple’s A14 Bionic's performance target."

(#2088) MikeWazowski


MikeWazowski
addikt

Ismertek vékonyabb full merev tokot a telefonra? Valamint valami erősebb, jobb fajta nem sargulos átlátszó tokot?

A legtöbb férfi csak akkor tudja meg, mi a boldogság, amikor megnősül. Csakhogy akkor már késő.

(#2089) J.C.G.


J.C.G.
aktív tag

120Hz
Addig volt bekapcsolva nálam amíg rá nem jöttem, hogy nekem többet ér az akku üzemidő mikor túrázni indulok. Nem hiányolom és nem is értem ezt a nagy ragaszkodást hozzá. Számomra legalább annyira felesleges, mint a kijelző alá integrált ujjlenyomatolvasó.

(#2090) Lomha 8V válasza #30662400 (#1879) üzenetére


Lomha 8V
addikt

Köszönöm én is ezt neked, beállítottam. :R

(#2091) MadMancs válasza J.C.G. (#2089) üzenetére


MadMancs
veterán

De ha túrázni indulsz valószínűleg nem a telefonod nyomkodod végig, azaz nem fog 120Hz én ketyegni, szóval túl sokat nem nyertél. Egyébként ha az embernek jó a szeme akkor főleg szöveg olvasalásakor jön elő előnye, nincs "utánhúzás" hanem tökéletesen egyenletes görgetés. Pl munkába jövet menet igazi magyar utakon mikor kb pattog a busz + még mosódik is valamelyest betű (nem szeretem lóbetűket ott nem érzékelhető annyira) , hát nagyon gáz 60Hz, 120 ön folyamatos sima marad minden, csak arra kell figyelni ne essek ki ülésből.

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#2092) ForRedGlory


ForRedGlory
félisten

Tegnap túladtam az Ultrán, mert megjött a céges S21. Ez brutál pici az Ultra mellett, de elégedett vagyok vele. Kamerában azért a közelében sincs a nagy tesónak, de azért nem rossz ez sem. Kutya sétáltatás közben lőttem párat.


[ Szerkesztve ]

(#2093) MadMancs


MadMancs
veterán

Teljesen jó képek. Ultra is inkább Zoom ban és lézeres fókusz amiben jobb talán.

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#2094) kasata91


kasata91
tag

Na megfogdostam MM-ben. a simát és a plus-t is. A műanyag vs. üveg különbséget abszolut nem érezni.
Amúgy is a kisebb felé húzott a szívem. Úgyhogy jó eséllyel eldőlt.

Az eladó szerint a karcok sokkal inkább az üvegen látszódnak GG ide vagy oda.
Nektek mi a tapasztalat? Műanyag hátlap karcolódik zsebben tok nélkül hordástól, vagy asztalra lerakástól?

Trust me I'm an engineer

(#2095) ShadowX válasza J.C.G. (#2089) üzenetére


ShadowX
őstag

Nálam pedig game changer volt. Pedig azt hittem nekem ilyesmire nincs szükségem. Soha többet 60hz. Balta szemem van, de mostmár nem bírom nézni a 60hz-et, ha van 120 is. Biztos vissza lehetne szokni, de nem szeretnék.

(#2096) Ceree válasza ShadowX (#2095) üzenetére


Ceree
senior tag

Nagyon erdekes, hogy mennyire ket veglet van a temaban. En is kikapcsoltam a 120Hz-et, mert nem adott annyit, amibe fajt energiafoagyasztasban.

Másolat_eredetije

(#2097) #30662400 válasza ShadowX (#2095) üzenetére


#30662400
törölt tag

Pontosan ugyanígy vagyok vele én is.
Pedig nem igazán értem, mert pl. egy 60 fps youtube video az még mindig teljesen jónak tűnik, a gaming 60hz-es TV-n szintén teljesen OK, de bármelyik UI 60Hz-en már kellemetlen.

[ Szerkesztve ]

(#2098) J.C.G. válasza MadMancs (#2091) üzenetére


J.C.G.
aktív tag

Reggel menet közben netezek míg odaérek a helyszínre, utána folyamatosan használom a telefont fényképezés, videó készítés, útvonal rögzítés, fotók megosztása. Első alkalommal hazafele már csak telefonálni használtam, hogy kibírja hazáig. Mióta kikapcsoltam ez nem probléma, vígan elvagyok vele.

#2095ShadowX

Elhiszem neked. Én viszont egyáltalán nem játszom és netezéshez nekem nem kell a 120 Hz.

(#2099) ShadowX válasza J.C.G. (#2098) üzenetére


ShadowX
őstag

Én sem játszom. :) Mégis jó nézni a 120hz-et. A görgetés 60-on már darabosnak hat.

De eltérő emberek, eltérő szokások. :R

(#2100) ShadowLac válasza ForRedGlory (#2092) üzenetére


ShadowLac
addikt

Valszeg jobb az ultra. De szerintem ez is jó.

Xperia Neo, S Avance, S 2,3,4,5,6,7,8,9,Xiaomi MI8,Pixel 2XL,MI9,S10plus,Pixel 4A5G,MI11,S21plus,Pixel 6,S20 Fe, S21 Fe, S22 utra

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.