Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-05-07 00:09:53

LOGOUT.hu

Ha nem működik az OTA update:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2301) ShadowX válasza undercover (#2300) üzenetére


ShadowX
őstag

Igen, független.

(#2302) MrBazsi


MrBazsi
senior tag

Az enyém is a telenortól lett végül kártyás csomagban, és igen független.
Mikor elindult a Samu webáruház akkor volt 295ért akcióban.
Más. Azokat kérdezem akiknek rajta van a gyári fólia a telón, nektek hogy működik az ujjlenyomatolvasó? az enyém kb sehogy, 10ből egyszer jó ha felold, de van h 20adjára sem.
4ujjlenyomat hozzáadva, különböző ujjak , különböző pozícióban, de egyszerűen gáz úgy ahogy van.

(#2303) Maxxy10 válasza MrBazsi (#2302) üzenetére


Maxxy10
addikt

Gyárilag minden telefonon kell legyen fólia.
Ugyan azt az ujjad add hozzá kétszer.

(#2304) MrBazsi válasza Maxxy10 (#2303) üzenetére


MrBazsi
senior tag

volt az előző s10en is gyári fólia, és szerettem mert bírta, ezt sem szedem le, de döbbenetmód nem működik így az olvasó. ugyanazzal a módszerrel adtam hozzá az ujjlenyomataimat mint az s8nál és az s10nél is, mind a 4 lehetőséget, különböző ujjakkal, szögekkel, de nem megy, vagy csak nagyon ritkán. tényleg ennyire gyenge benne a szenzor?

(#2305) csorbajeno válasza MrBazsi (#2304) üzenetére


csorbajeno
veterán

Nem, egyáltalán nem gyenge benne a szenzor, nekem legalábbis 10/10, hacsak nem teszem az ujjam a szenzor mellé. És nekem ráadásul csak egy ujjam van egyszer rögzítve, igaz azt több szögből rögzítettem. Nem tudom nálad mi lehet a gond, remélem, hogy nem szenzorhiba van. Azt esetleg a Samsung Membersben megnézheted, hogy a szenzor megfelelően működik-e.

(#2306) ShadowX válasza MrBazsi (#2304) üzenetére


ShadowX
őstag

Eleinte bevallom én is megszenvedtem vele...fizikai ujjlenyomatolvasós telefonról jöttem. 10-ből 3-4 sikeres feloldási mutatóm volt. Aztán megszoktuk egymást vagy nem tudom mi lett, de 10-ből 9x sikerül mostmár.

(#2307) MrBazsi


MrBazsi
senior tag

S10 tök jól működött gyári fóliával, de ez nem. márpedig én le nem veszem.
Megnéztem, a szenzor jó. az a vicc h ha menüben tesztelem akkor jó. de fel nem old az istennek se. teszek vele még egy próbát, hátha...
Ja és megjött a Samsung válasza, akku csak 1 év garancia.

(#2308) ollie válasza natë (#2267) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

EU-s készülékre csak 1 év gyári garit kapsz, feltéve, ha tényleg EU-s (nem a vásárlás helye szerint EU-s, hanem a telefon régiója szerint, vagyis, hogy EU-s piacra lett gyártva). Ha nem EU-s, akkor semennyi gyári garanciát sem kapsz, csak boltit, ami GSM boltoknál mindig kétesélyes. Plusz olyanba is belefuthatsz, hogy a GSM bolt szerint EU-s készülék, de vásárlás után kiderül, hogy nem az. De véleményem szerint az 1 év gyári garancia is kevés egy ilyen drága készüléknél. Csak a magyart piacra szánt készülékeknél van hivatalos 3 év (vagy 250k alatt 2 év) garancia.

A legjobb közvetlenül a Samsungtól venni, vagy valamelyik mobilszolgáltatótól (mindegyiknél független), vagy MediaMarktnál. Még a hivatalos forgalmazók sem biztos, hogy magyar régiósat adnak, mert nem lehet őket kötelezni arra, hogy csak hivatalosan importált mobilt áruljanak (és ami azt illeti, sok hivatalos forgalmazó árul nem magyar régiósat is).

***

(#2309) lacko22


lacko22
aktív tag

Nekem is elég nehezen ismeri fel az ujjlenyomatomat spigen üvegfóliával /S21+/ de muszáj valamilyen védelem kell. 4 szer vettem fel ugyanazt az ujjlenyomatomat. A Oneplus 7T-m ezerszer jobb volt mind arcfeloldásban mind ujjlenyomatolvasásban. Lehet, hogy ez meg biztonságosabb :). Egyetlen egyben tartom még gyengébbnek a térerőben mind wifi mind mobil, és ez sztem az /exynos miatt lehet/, snapdragonos telefonokkal kivétel nélkül jobb térerő figyelhető meg sztem.

(#2310) gusthy


gusthy
veterán

Ment itt némi polémia az árról.
Nos, ha a kezdőárat nézzük, ami ugye 330e, az nettó 260 körül van. Az kb 740EUR, és amikor a telefon megjelent, akkor az USD se esett még be az euróhoz képest, szóval valahol 800 körül volt az is. Amikor az USA árakat nézi az ember, akkor sose szabad elfelejteni, hogy azok mindig nettó árak, mivel tagállamonként más az ÁFA.

(#2311) kasata91


kasata91
tag

Sziasztok.
Kamera továbbra is fura.
[kép]
Megérintem a kép közepét, ott éles de a többi részen homályos. Nem akarom állítgatni, csak az "egygombos user" vagyok.
A beállítások:
4:3mas képarány
Minden más Stock.

Ja és amúgy is 2 kép után már melegedik a felső része a telefonnak.
Van javaslatotok ?

Trust me I'm an engineer

(#2312) csorbajeno válasza kasata91 (#2311) üzenetére


csorbajeno
veterán

Ez egyáltalán nem normális, nálam nem ilyenek a képek. Ez olyan, mintha portré módban próbálnál fotózni és nem tudja a szoftver eldönteni, hogy ki van a portré középpontjában.

(#2313) ShadowLac válasza kasata91 (#2311) üzenetére


ShadowLac
addikt

Nálad valami nagyon nem ok. A kép nagyon rossz.. Vigyed szevízbe. Melegedni sem kéne!!!

Xperia Neo, S Avance, S 2,3,4,5,6,7,8,9,Xiaomi MI8,Pixel 2XL,MI9,S10plus,Pixel 4A5G,MI11,S21plus,Pixel 6,S20 Fe, S21 Fe, S22 utra

(#2314) kasata91 válasza ShadowLac (#2313) üzenetére


kasata91
tag

Nem minden kép rossz. Igazából az az érdekes hogy változó a minőség így benne van hogy csak én vagyok a balf@sz.
De az fura hogy a kép egy része éles, egy része homály.
[kép] [kép]

[ Szerkesztve ]

Trust me I'm an engineer

(#2315) bluemirage válasza kasata91 (#2311) üzenetére


bluemirage
őstag

Tipikus mélységélesség jelenség. Normális, ha széndékos.
Nem lehet, hogy a nagy rekesznyílás be van kapcsolva vagy alapértéke módosítva lett? Esetedben véletlenül...

Kell lenni egy minden érték alaphelyzetbe rakása. Ezután csak azt állítsd át, amit tényleg akarsz. Pl. 4:3 stb... Szerintem meg fog javulni! ;)

Szerk: Megnéztem a sportos és horgászós képet. Semmi baja a telefonodnak :K :D
Mélységélesség pont így működik. Elnyomtad vagy valaki más... mindegy... és most látod, ahogy dolgozik. A kameránál minden értéket állíts alaphelyzetre.
Én szeretem így használni és a rekesznyílással is játszom, így mégjobban kijön az a hatás ami neked nem tetszik.

[ Szerkesztve ]

Meliora sunt bono inimica

(#2316) stilo18 válasza kasata91 (#2314) üzenetére


stilo18
addikt

Szerintem meg hibás a lencse :(

#PS5#C9/QN95#Xiaomi13TPro#SSArctisPro+DAC#Aonic50

(#2317) Maxxy10


Maxxy10
addikt

Holnap a napfényben csinálok majd pár képet és meglátom de szerintem nem okés :(
Esetleg egy FR-t megpróbálhatsz.

(#2318) kasata91 válasza bluemirage (#2315) üzenetére


kasata91
tag

Visszaalitottam alapra a kamerát. Beltérben rossz fényviszonyok között jobbnak tűnik. Megnézem majd nappal kint is. Eddig biztató :)) köszi

[ Szerkesztve ]

Trust me I'm an engineer

(#2319) thamasz válasza bluemirage (#2315) üzenetére


thamasz
senior tag

Ez nem a mélységélesség. A képeken főleg a jobb felső és bal alsó sarok felé homályos minden, távolságról függetlenül. Ha nincs rajta valamilyen fólia, vagy maszat a lencsén, akkor én egyedi hardwer hibára gyanakodnék. Furák a képek az biztos.

(#2320) bluemirage válasza thamasz (#2319) üzenetére


bluemirage
őstag

Jogos... lehet maszat is, de ekkora user error-ra nem gondoltam. :U

A horgászbotos képnél látom úgy talán nem maszat... A létrásnál pedig úgy tűnt, hogy azonos fókusztávolságnál lévő tárgyaknál éles a kép... Sajnos az AI bekavarhat, így a mélységélesség sem mindig hozza a 100%-os hatást... azaz van, hogy rosszul érzékeli a távolságát a térbeli tárgyaknak és nem a valóság szerint fókuszhatás érvényesül.

De majd csak visszajelez, hogy mi oldotta meg a problémát.

[ Szerkesztve ]

Meliora sunt bono inimica

(#2321) kasata91


kasata91
tag

[kép] [kép] [kép]
Hát nem javult. Ugyanott, néhány másodperc eltéréssel lőttem 2 rossz és 1 jó képet. :F
Bocsi hogy össze spam-elem a nem túl művészi témájú fotóimmal a komment szekciót.

Trust me I'm an engineer

(#2322) stilo18 válasza kasata91 (#2321) üzenetére


stilo18
addikt

Szerviz ez, teljesen egyértelmű.

#PS5#C9/QN95#Xiaomi13TPro#SSArctisPro+DAC#Aonic50

(#2323) werszomjas válasza kasata91 (#2321) üzenetére


werszomjas
őstag

Ez gari, nekem is csinált ilyet korábban telefonom, kamera csere oldotta meg.

üdv

(#2324) thamasz válasza kasata91 (#2321) üzenetére


thamasz
senior tag

Eddig feltett képeid közül csak 1 jó, ami álló formátumú. A többi mind rossz, és mind fekvő formátumú. Ez véletlen lehet? :F Kipróbálnád, hogy mi történik, ha fekvő képnél a jobb felső sarokba fókuszálsz? De manuális módban a manuális fókuszt is érdemes lenne kipróbálni.

(#2325) kasata91 válasza thamasz (#2324) üzenetére


kasata91
tag

Jó az észrevétel. Minden álló képem jó. A fektetett meg fele-fele.

Trust me I'm an engineer

(#2326) Maxxy10


Maxxy10
addikt

Nem játékra vettem a telefont de azt kell mondjam elég jó ez a Exynos :K
Majdnem fullos beállítások mellet ilyen 115-120FPS megvan a League of legends és közben alig melegszik.

(#2327) manokaki válasza Maxxy10 (#2326) üzenetére


manokaki
őstag

Akkor simán menne fullos beállitásokkal is..

(#2328) ForRedGlory


ForRedGlory
félisten

Fogadjunk, hogy senki nem fedezte fel még azt a featuret a fényképezőben, amit én most tök véletlen. :DDD

Fényképező használatakor áthelyezhező az elsütő gomb. Csak rá kell nyomni és oda húzod, ahova akarod. ;]

(#2329) Maxxy10 válasza ForRedGlory (#2328) üzenetére


Maxxy10
addikt

Kövezzetek meg de azt már az S9 is tudta ha jól emlékszem. :B

(#2330) csorbajeno válasza ForRedGlory (#2328) üzenetére


csorbajeno
veterán

Ahogy Maxxy is írta, ez már egy elég régi feature, de örülök, hogy felfedezted :C Ha számodra hasznos, akkor használd örömmel, én szeretném kikapcsolhatóvá tenni, mert volt, hogy fotó helyett a gombot húztam el és lemaradtam a pillanatról.

(#2331) csorbajeno válasza Maxxy10 (#2329) üzenetére


csorbajeno
veterán

Az S9 tuti, de mintha már az S6 is tudta volna. Az most nincs előttem már, így nem tudom meglesni, de úgy rémlik, hogy tudta az is.

(#2332) Lomha 8V


Lomha 8V
addikt

Az S8 már tudta, az biztos. Szerintem nagyon hasznos, én mindig használtam.

(#2333) mSchumi87


mSchumi87
senior tag

Sziasztok tudnatok ajanlani valami appot amivel megtudnam utolag is nezni a halozat jeleroseget? A pontbol B pontba utazva hogy folyamatosan lassam hol milyen eros volt a jel. Koszi

Samsung Galaxy S24/ MacBook Pro 14" M1 Pro/ iPad mini 6

(#2334) MadMancs válasza ForRedGlory (#2328) üzenetére


MadMancs
veterán

Ez nekem is új, sőt ezzel együtt felfedeztem azt is hogy fényképező módban nyomva tartva meg videót készít elengedésig. Nekem ez is új. :DDD

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#2335) Lomha 8V válasza MadMancs (#2334) üzenetére


Lomha 8V
addikt

Na, ez nekem is. Köszi. :D

(#2336) ForRedGlory válasza MadMancs (#2334) üzenetére


ForRedGlory
félisten

Esse tuttam. :C

(#2337) stilo18 válasza MadMancs (#2334) üzenetére


stilo18
addikt

Jobbra húzva meg lövi a sorozatot :B

#PS5#C9/QN95#Xiaomi13TPro#SSArctisPro+DAC#Aonic50

(#2338) MadMancs válasza stilo18 (#2337) üzenetére


MadMancs
veterán

Valóban.
Mondjuk lefelé húzva működik nálam.

A végén még megtanuljuk használni a telefonunkat. 🤣

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#2339) Seraph 16 válasza Maxxy10 (#2329) üzenetére


Seraph 16
őstag

S7 is, tanúsítom :)

"Csak a napórák fogaskerekei jártak rossz irányba"

(#2340) MadMancs válasza Seraph 16 (#2339) üzenetére


MadMancs
veterán

De még egy kis help.
Exponálo gomb probálgatása közben készült gif is. Nem jövök rá hogyan :DD

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#2341) csorbajeno válasza stilo18 (#2337) üzenetére


csorbajeno
veterán

Vagy ha úgy állítod, akkor .gif-et készít :K

(#2342) csorbajeno válasza MadMancs (#2340) üzenetére


csorbajeno
veterán

Úgy, hogy a kamera beállításaiban neked nem sorozatra van állítva, hanem gif készítésre ;)

(#2343) MadMancs válasza csorbajeno (#2342) üzenetére


MadMancs
veterán

Triviális malőr. :DD
Köszi. :R

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#2344) Maxxy10


Maxxy10
addikt

Ha már kamera. Én úgy vettem észre, hogy ha 64 megapixeles képet csinálok akkor utána kell neki egy kis idő amíg feldolgozza a képet és megtudom nyitni.

(#2345) Csuszmasz


Csuszmasz
friss újonc

Sziasztok!
Új vagyok, most csatlakoztam az oldalhoz.
Telefon vásárlás előtt állok, Galaxy S7-et nyúzok már lassan 5 éve, nagyon szeretem, szerintem az egyik legjobban összetett készüléke a Samsungnak, csak sajnos eljárt felette az idő, már a napi egy feltöltéssel is nehezen húzom ki, de még mindig elég gyors. S21-et néztem ki következő készülékemnek és érdekelne a véleményetek a készülékről. Ami miatt egy picit tartok tőle az a melegedési probléma. Leginkább videónézésre és zenehallgatásra használnám, de egy két újabb játékot is szívesen kiprobálnék rajta. Mindenféleképpen csúcskészüléket szeretnék vásárolni, ami szintén kibír legalább egy 3 évet.
Gondolom már érkezett hasonló kérdés az oldalra, ne savazzatok miatta légyszi ;)
(Rengeteg hozzászólás jött a témához, nem tudom hogy kell/lehet egyáltalán ilyen kérdéseket megtalálni, amit már előttem feltett valaki)
Előre is köszi a választ.

(#2346) manokaki válasza Csuszmasz (#2345) üzenetére


manokaki
őstag

Az S21 jó válaszás lesz ha méretben megfelel , szerintem nem melegszik, nekem legalábbis nem! Hogy 5 évet kihuzol e vele azt már kevésbé hinném a mostani telefonokat elnézve ,az S7 korában még más idők jártak :K

(#2347) Maxxy10 válasza Csuszmasz (#2345) üzenetére


Maxxy10
addikt

Szia!

A melegedés inkább az előző szériára volt jellemző, ezzel a telefonnal nem lesz gondod ilyen téren. Természetesen fél óra vagy egy óra játék után érezhetően melegebb a telefon de egyáltalán nem vészes. Anno vagy két évig volt egy HTC M8-as készülékem na az... Néha olyan forró volt, hogy nem tudtam megfogni.
Én úgy gondolom 3 évig ez a telefon bőségesen ki fog szolgálni téged. A 120hz miatt folyamatosan gördülékenynek fog hatni.

Hogy ne csak pozitív dolgot írjak.
A kamera szerintem nem kiemelkedő nem csinál rossz képet de nem esik le az állam. A jack csatlakozó hiánya elég rossz. Én kénytelen voltam venni egy usb c-jack átalakítót. De eddig más negatívumot nem nagyon tudok mondani.

[ Szerkesztve ]

(#2348) Szaszabond


Szaszabond
aktív tag

Sziasztok, van még Telekom térerő probléma vagy már megoldodott?

(#2349) manokaki válasza Szaszabond (#2348) üzenetére


manokaki
őstag

Nekem nincs prolémám Pesten és Érden ..

[ Szerkesztve ]

(#2350) csorbajeno válasza Szaszabond (#2348) üzenetére


csorbajeno
veterán

Nekem Debrecenben és vonzáskörzetében semmi gondom sincs és nem is volt.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.