Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-05-07 00:09:53

LOGOUT.hu

Ha nem működik az OTA update:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2251) ShadowLac válasza manokaki (#2248) üzenetére


ShadowLac
addikt

Én ezzel tisztában vagyok. S21 exynos procija tökéletes!!!!!!!!!!!! Minden szempontból.

Xperia Neo, S Avance, S 2,3,4,5,6,7,8,9,Xiaomi MI8,Pixel 2XL,MI9,S10plus,Pixel 4A5G,MI11,S21plus,Pixel 6,S20 Fe, S21 Fe, S22 utra

(#2252) manokaki válasza voncci (#2250) üzenetére


manokaki
őstag

Ez tényleg jó , tükrözi a hétköznapi használatot ! :)

(#2253) Gabesz87 válasza gusthy (#2249) üzenetére


Gabesz87
addikt

Tiszta röhej, P20 Pro-mmal is ez volt, majd egy hónap késéssel kaptam meg mindig a frissítéseket. De ahogy látom, itt sem megy ez másképp. Nem értem, miért nem lehet ezt úgy, mint az Apple. Ha egyszer azt mondják holnap éjfélkor jön az update, az tényleg ott van mindenkinek percre pontosan. Legalább is párom XR-jén ezt tapasztalom.

(#2254) Janaboy válasza Gabesz87 (#2253) üzenetére


Janaboy
veterán

Ha jól emlékszem neked is gond volt korábban az updattel, írta hogy a szerver nem elérhető.
Nekem is ez volt és bár a hiba eltűnt, a frissítések nem jönnek OTA legalábbis eddig nem jöttek.

Janaboy

(#2255) Gabesz87 válasza Janaboy (#2254) üzenetére


Gabesz87
addikt

Így van, ez a probléma már nem áll fenn, de ahogy mondod, úgy tűnik, mégsem jön OTA-n. Most frissítettem az előbb gond nélkül Smart Switch-el. Úgy tűnik, akkor marad ez a megoldás.

(#2256) manokaki válasza jason opi (#2233) üzenetére


manokaki
őstag

Én azért az Exynos 990-nrl vigyáznék , S20+-ban nagyon evett nekem..

(#2257) kasata91 válasza gainwardgs (#2229) üzenetére


kasata91
tag

"Nálam a kamera nagy csalódás s8 után.
Vártam a "hűha" faktort de elmaradt."
Csatlakozom. Oké, ha elkezdek zoomolgatni meg ilyenek akkor van előrelépés meg széles vászon stb. De én az a user vagyok aki nem állítgat, csak előveszi és lövi a képet.
És ebben a kategóriában nem lett jobb. Sőt, beltérben rendszeresen homályos a kép széle. Ilyen azért S8nál nem volt.

Trust me I'm an engineer

(#2258) bluemirage válasza kasata91 (#2257) üzenetére


bluemirage
őstag

Nem a te készülékedben van a hiba.

Az utóbbi néhány évben a zászlóshajók kamerái között már nem mindig van olyan különbség, amit észrevesz egy átlag "egy gombos" user. Azaz a többség. Olyan funkciók jönnek hozzá, ami nem mindenkinél prio. Videós képességek javítása: "sok K", sok fps, modernabb kódolások. Éjszakai mód, stabilzálás, látószög növelés, zoom. Illetve a legdurvább fejlesztések szoftveres oldalon történnek, hogy az egygombos felhasználás esetén az AI minél jobb képet készítsen.

A kameratesztelők pont ebből élnek. Ők elemzik a képet olyan mélységben, ami hétköznapi használat mellett tök mindegy és állítanak fel belőle aktuális készülék sorrendet.

Illetve az is jellemző, hogy szoftveres oldalon zajlik a csiszolgatás. Így hónapról hónapra egy telefon egyre jobb képeket csinál. Különösen az életciklusa végi teljesítményt a korai képekkel összehasonlítva.

[ Szerkesztve ]

Meliora sunt bono inimica

(#2259) Seraph 16 válasza Lomha 8V (#2247) üzenetére


Seraph 16
őstag

Ez a MOFI nagyon jól néz ki, erre még rá fogok nézni!
Korábban Spigen volt, és nagyon elégedett voltam vele. Úgy látom elég sokan most is azt használjátok, gondolom nem véletlenül :)

"Csak a napórák fogaskerekei jártak rossz irányba"

(#2260) Seraph 16 válasza kasata91 (#2257) üzenetére


Seraph 16
őstag

Csatlakozom bluemirage-hoz. Amikor a teszteket nézegettem youtube-on, és elemezgették, hogy melyik képen melyik készülék teljesít jobban a részletekre nagyítva, az volt az érzésem, hogy automat módban, teljes képenyőn, már nagyon nehéz megmondani, hogy melyik kép a jobb, nagyon hasonlóan teljesítenek ebben a kategóriában a telefonok.

"Csak a napórák fogaskerekei jártak rossz irányba"

(#2261) csorbajeno válasza Janaboy (#2254) üzenetére


csorbajeno
veterán

Nálam is jelentkezett a hiba, talán elsőként, pár nap után, csak itt nem jeleztem, hanem csináltam egy FR-t akkor. Azóta is rendben jön minden update, szerencsére azota semmi hiba. :R

(#2262) natë


natë
nagyúr

Sziasztok, ha gsm boltból akarok vásárolni S21-et, melyik az “ajánlott”? Ujgsm volt kiszemelve, de utána járva, nagyon nem ajánlott…
Köszi :R

(#2263) manokaki válasza natë (#2262) üzenetére


manokaki
őstag

Bátor dolog Gsm boltot ajánlani :)

[ Szerkesztve ]

(#2264) natë válasza manokaki (#2263) üzenetére


natë
nagyúr

Jöhet privátban is. :D

(#2265) kasata91 válasza natë (#2262) üzenetére


kasata91
tag

Én az utóbbi 3+1 telómat a b-tel-től vettem.
De soha semmi garanciális ügyintezésre nem volt szükség, az ügyben nincs infóm.

LG G3
Galaxy A5 2017
Galaxy S8
Galaxy Watch

Trust me I'm an engineer

(#2266) manokaki válasza natë (#2264) üzenetére


manokaki
őstag

Ha fontos a gari, akkor olyan helyen vegyél ahol gyári garanciát kapsz , ez mondjuk a Gsmboltoknál ritka :) ,ha mindegy a gari akkor ahol a legolcsobb :)

(#2267) natë válasza manokaki (#2266) üzenetére


natë
nagyúr

EU gyári gari is gari, nem?

[ Szerkesztve ]

(#2268) manokaki válasza natë (#2267) üzenetére


manokaki
őstag

Ez jó kérdés :D , a Gsmbolt azt mondja igen , a gyári szerviz meg kéri az áfás számlát és a lepecsételt Samsung garipapirt ami a hivatalos garanciapapir ,nem amit Ök állitanak ki ( kivéve a szolgáltatokat ) . De biztos van amelyiket elfogadják , általában fent van az adott Szerviz weboldalán a hivatos forgalmazok..

[ Szerkesztve ]

(#2269) MrBazsi válasza manokaki (#2268) üzenetére


MrBazsi
senior tag

Én sem vennék gsmboltból ilyen értékű telót, csakis gyári garisat, ezen nem éri meg spórolni. De pl a telenornál vett telómhoz sem adtak gyári garilevelet, hanem a sajátjukat. Rá is kérdeztem Samuéktól h ez így rendben van e, még nem kaptam választ. Akku gariidőt is kérdeztem, nagyon kíváncsi leszek a válaszukra....

(#2270) manokaki válasza MrBazsi (#2269) üzenetére


manokaki
őstag

Azért irtam bele a válaszomba hogy a szolgáltatoknak saját garancia papirjuk van , amit elfogadnak a szervizek természetesen , én az ára miatt 3 év garanciát kapt rá!

[ Szerkesztve ]

(#2271) natë válasza manokaki (#2268) üzenetére


natë
nagyúr

Külföldi szerviz nem hiszem, hogy kér áfás számlát, de lehet tévedek. Mobilcorner külföldi, eu-s 1 év garival adja.

[ Szerkesztve ]

(#2272) MrBazsi válasza manokaki (#2270) üzenetére


MrBazsi
senior tag

Nekem amugy ez új h a szolgáltató is sajátot ad nem gyárit.

(#2273) ShadowX válasza natë (#2271) üzenetére


ShadowX
őstag

Ez kb. olyan, mintha nem is lenne. :) Én nem kísérleteznék. :N

(#2274) undercover


undercover
senior tag

Üdv! Néhol láttom a telefont G991 kóddal néha meg G991B kóddal van jelentősége? :D

LG OLED evo C3 // & // Playstation 5 // & // Galaxy S23//

(#2275) MikeWazowski válasza natë (#2271) üzenetére


MikeWazowski
addikt

Partnero. Egyszer volt gondom, elállált a kijelzo kicsit, másnap szó nélkül kaptam egy zsír új dobozos telefont.

A legtöbb férfi csak akkor tudja meg, mi a boldogság, amikor megnősül. Csakhogy akkor már késő.

(#2276) natë válasza MikeWazowski (#2275) üzenetére


natë
nagyúr

Próbáltam kosárba rakni a honlapon a terméket, de nincs ilyen lehetőség. :F

(#2277) manokaki válasza natë (#2276) üzenetére


manokaki
őstag

Telefonálj oda, ha igy döntesz , hogy nála vásárolsz , az a legegyszerübb

(#2278) natë válasza manokaki (#2277) üzenetére


natë
nagyúr

Még nem döntöttem el, a biztonság felé húzok.

(#2279) Maxxy10


Maxxy10
addikt

Van olyan beállítási lehetőség, hogy ha lezàrom a telefont automatikusan törölje a legutóbbi megnyitott alkalmazásokat a memóriából? Én néha elfelejtettem és ahogy nézem eszik az aksit a háttérben.

(#2280) ShadowX válasza Maxxy10 (#2279) üzenetére


ShadowX
őstag

Nincs. Miért nem rakod ezeket az appokat manuálisan deep sleep-be?

(#2281) Maxxy10 válasza ShadowX (#2280) üzenetére


Maxxy10
addikt

Mert nincs benne a listában...

(#2282) lumpy95


lumpy95
tag

Üdvözlet,

Legszívesebben, ha lehetne akkor még halványabb betűkkel írnék, mert a válaszok jelentős része S21 topikként evidens lesz és a komment az off topik köbe. Hamarosan szeretnék új telefont vásárolni (Mi9-ről váltanék) és 2 készüléket néztem ki magamnak. Az egyik s21 lenne (ami mellette szól, hogy szépen lassan mennék bele a Samu rendszerében, már van óra, tab és egy telefon se lenne rossz), a másik pedig egy Pixel 5 (kompaktabb méret, pixel telefon stb stb). Tény és való, hogy a 2 készülék, merőben, mint olyan eltér egymástól, viszont kérdezném a Tisztelt Tagokat, hogy ha nektek a 2 készülék közül kellene választani, ki melyiket - és miért - választaná?

Előre is köszönöm a válaszokat!

[ Szerkesztve ]

(#2283) gusthy válasza natë (#2267) üzenetére


gusthy
veterán

Nem. Olyan nincs, hogy "EU garancia".
A garanciát a kereskedő adja minden körülmények között, legalábbis jogi értelemben. A magyar Samsung a magyar értékesítőkkel van kapcsolatban, értelemszerűen nem fogja ellátni a garanciális támogatását olyan készüléknek, amire nem vállalkozott.

(#2284) Maxxy10 válasza lumpy95 (#2282) üzenetére


Maxxy10
addikt

Több kollégám is Pixel 5 mellet döntött és nem bánták meg. Nagyon jó kis telefon 90hz miatt az is nagyon gördülékenynek tűnik. Szoftverben stock android ami szvsz az egyik legjobb ha nem a legjobb. Mindkettő telefon kiváló abból a kettőből nem tudsz mellé lőni bármelyiket is választod.

(#2285) bluemirage válasza lumpy95 (#2282) üzenetére


bluemirage
őstag

(1)
S21 min. 2x akkor proci erő miatt... biztosan időtállóbb és a Samu hosszú és megbízható szoftveres támogatást nyújt, ha akár a biztonság, akár egyéb okokból ez szempont. De szoftveres oldalon a pixel is OK.

(2)
illetve hiába a műanyag hátlap, még mindig elegánsabb, mint a Pixel.

(3)
WiFi 6, ami már most is sok helyen van, de 1-2 év múlva már alap lesz.

(4)
Úgy tudom -lehet rosszul-, hogy a pixeleket még mindig nem lehet nálunk normális helyen, gyári garival venni és nincs hozzá olyan kiforrott szervíz, mint a Samu-hoz, ami nálunk már rég jól ki van építve.

Itt szerintem mindenki az S21-et mondja és én is azt venném, ha a pixel 5 ellenében kellene döntenem.

Csak megjegyzés, hogy ebben a méret és teljesítmény ligában van még két készülék: Sony Xperia 5 II (majd jön a III is) és méginkább az Asus Zenfone 8. Ezekhez további kommentet nem fűzök. Nézz utána. Mindenkinek más a fontos...

[ Szerkesztve ]

Meliora sunt bono inimica

(#2286) manokaki válasza bluemirage (#2285) üzenetére


manokaki
őstag

Osztom a véleményed, + a Samu procija sokkal gyorsabb mint pixel 5-é ! A 90Hz és a 120Hz között is van különbség !

Nem tudnék használatbol adodo elönyt a pixel 5 javára mondani !

(#2287) lumpy95 válasza bluemirage (#2285) üzenetére


lumpy95
tag

Köszönöm a részletes választ, néhány "komment" a fentiekhez.
(1) Igen, azzal tisztában vagyok, hogy Samu élen jár a frissítések terén. Ha jól rémlik, nem olyan régi hír hogy 4 év támogatást adnak a legtöbb készülékre.
(4) Valóban, ez elég érdekes kérdés. Azt mondanám rá, hogy attól függ, hogy adott üzlet milyen lábbal ébred. Benne vagyok egy Pixeles csoportban, voltak olyan levelezések a magyar MM-el, hogy javítják a német MM-ben vásárolt Pixelt és olyan is volt, hogy ennek a szöges ellentétét mondta az ügyfélszolgálat.

Evidens, hogy itt a legtöbb felhasználó (ha nem mindenki) választaná a S21-et, mint írtam is.

Sony, Asus jelen állás szerint nem mozgat, de köszi a tanácsot

(#2288) undercover


undercover
senior tag

Szerintetek mostanában várható valahol akció az S21-re?

Ugye vannak ezek a gsm boltok azokból gondolom egyik se túl megbízható. (bár talán a B-telt láttam jónak?)

Ezt a teljes árat a 330 ezret nem akarnám kifizetni érte. Ha valahogyan 300 alatt van azon már elgondolkoznék :)

LG OLED evo C3 // & // Playstation 5 // & // Galaxy S23//

(#2289) S@c@ válasza undercover (#2288) üzenetére


S@c@
őstag

Telenornal kartyasan 280. Fuggetlen tudtommal.

(#2290) Maxxy10 válasza undercover (#2288) üzenetére


Maxxy10
addikt

Ahogy olvastam otthon is elindult a hivatalos Samsung weboldal. Ha hasonló mint ami itt a UK-ban van akkor elég nagy akciók várhatóak. Telefon beszámítás, ajándék utalvány, ingyen buds stb stb.

(#2291) S@c@


S@c@
őstag

Itt elég szépen le van járatva az S21:
[link]

(#2292) bounty123 válasza S@c@ (#2291) üzenetére


bounty123
őstag

Ellenkezőleg, én úgy látom a hasznosnak ítélt értékelések inkább pozitívak. A primitív ócsároló alacsony színvonalúakkal nagyon nem érdemes foglalkozni, ahogy azok értékeléseiből is látszik.

[ Szerkesztve ]

(#2293) ShadowX válasza Maxxy10 (#2290) üzenetére


ShadowX
őstag

Valaki itt is írta, hogy mennyire eltérő országonként, hogy mennyiért számítanak be telefont. Volt ilyen akció a SES-ekben is, de nem fogott vastagon a ceruza. :D

Fülest meg általában előrendelések mellé ad a Samsung, de akkor meg ugye jóval drágább a készülék, azt próbálják kompenzálni.

undercover: ezt kvázi lehetetlen megmondani. A jó válasz erre az, hogy lehet...vagy nem. Ahogy írták, telenornál 280K kártyás csomagban, hűségidő nélkül és független a készülék. Ha lenne is akció valahol a hivatalos 330K-ról, akkor kb. ekkora lenne az akció mértéke.

[ Szerkesztve ]

(#2294) ShadowX válasza S@c@ (#2291) üzenetére


ShadowX
őstag

Az árukereső meg a vélemények....szoktam benne olvasgatni, de ahogy bounty123 írja, nagyon meg kell válogatni mit fogadsz meg belőlük. Nemegyszer azért kap 1*-ot egy termék mert lassú volt a kiszállítás. Itt is érdemes megnézni mit hoznak fel "negatívumként". Aki vakon vásárol, nem az igényeinek megfelelő terméket az így jár. Csak nem kéne világgá kürtölnie még mellé mekkora idióta. :(((

(#2295) bozsozso válasza undercover (#2288) üzenetére


bozsozso
őstag

Jelenleg a SES-ben is van készülék beszámítás sima S21 esetében 45k ami akár lehet törött is tudomásom szerint, mert +45k a beszámított készülékhez illetve másik opció az ajándék buds pro. Május 31-ig.

(#2296) manokaki válasza S@c@ (#2291) üzenetére


manokaki
őstag

Nincs ezzel a telefonnal semmi baj, Remekül müködik , nem fagy ,nem lassul, nem melegszik , az aksi is remek, ezt ugy mondom ,hogy az S20+ kidobtam volna ha tehettem 1 évvel ezelőtt !
Az ára tényleg nem alacsony ,de ezt a Samsungok-nál már megszokott nálunk , az Iphone is sokkal magassabb áron kerül l forgalomba mint az USA-ban pl.. , de kilehet fogni akciokat vagy éppen pár napos hibátlan telefont jó áron !

(#2297) S@c@ válasza bozsozso (#2295) üzenetére


S@c@
őstag

Ha valakinek sikerül eladni a buds pro-t kb az is 45e. Szóval 280 körül jön ki, sehol nem lesz sajnos olcsobb ez a telefon.

(#2298) Maxxy10 válasza S@c@ (#2297) üzenetére


Maxxy10
addikt

Azért lehet még kifogni ha szerencséd van. Nekem S9+161e forintért sikerült behúzni egy 256-os s21-et. De ahogy már írtam az a szokásos Samsung weboldal "glitch" miatt volt az egész itt a UK-ban.

(#2299) S@c@ válasza Maxxy10 (#2298) üzenetére


S@c@
őstag

Magyarországon ilyenről max álmodni lehet. :F

(#2300) undercover válasza S@c@ (#2297) üzenetére


undercover
senior tag

Az oké, de a régi készülékemnek Samsungnak kell lenni? :D
Mert egy Xiaomi MI9T nem pedig Samsung.

Lehet a telenoros megoldás kéne ha ott kártyásan veszem, akkor független telefont kapok?

LG OLED evo C3 // & // Playstation 5 // & // Galaxy S23//

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.