Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-05-07 00:09:53

LOGOUT.hu

Ha nem működik az OTA update:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2151) Janaboy válasza MrBazsi (#2150) üzenetére


Janaboy
veterán

Tudjuk.

Janaboy

(#2152) MrBazsi válasza Janaboy (#2151) üzenetére


MrBazsi
senior tag

Bővebben?

(#2153) Janaboy válasza MrBazsi (#2152) üzenetére


Janaboy
veterán

[link]

De amugy annyi mint a készülékre.

Janaboy

(#2154) gainwardgs válasza miyu (#2146) üzenetére


gainwardgs
addikt

(#2155) manokaki


manokaki
őstag

Használ valaki Samsung internet browser-t netezésre ??? Mert ez az uj variácio ( full srceen ) nekem eszi az aksit rendesen a többi böngészőhőz képest ! Ez azért fura mert évekig használtam mivel a legjobb , leggyorsabb , és a legkevesebbet fogyaszto böngésző volt ! Hát nálam ez nagyon megváltozott !
Másnál is ez van ??

(#2156) csorbajeno válasza manokaki (#2155) üzenetére


csorbajeno
veterán

Én nem vettem észre semmi változást, de lehet, hogy nem ugyanazon a verzion vagyunk.

(#2157) manokaki válasza csorbajeno (#2156) üzenetére


manokaki
őstag

Igen , erre lennék kiváncsi, hogy mi tipus száma Neked a Samsung böngészőnek ? :R

[ Szerkesztve ]

(#2158) ShadowX válasza manokaki (#2155) üzenetére


ShadowX
őstag

14.0.1.62-es verziót használom, de nem veszek észre változást a chrome-hoz képest.

(#2159) csorbajeno válasza manokaki (#2157) üzenetére


csorbajeno
veterán

Nekem is a 14.0.1.62-es verzió van telepítve es ezt látja a legfrissebbnek.

(#2160) manokaki válasza csorbajeno (#2159) üzenetére


manokaki
őstag

És nem fogyaszt sokat ? Csinálsz egy screenshot-t a fogyasztásrol ?
:R

(#2161) csorbajeno válasza manokaki (#2160) üzenetére


csorbajeno
veterán

Most a héten nem sokat babrálom a telefont, mert nincs időm megállni, de a hétvégén vagy a jövő hét elején csinálok majd. A mostani nem lenne releváns. Délutan 5-kor még 70% felett van a töltöttségem a héten, reggel 6-tól.

(#2162) manokaki válasza csorbajeno (#2161) üzenetére


manokaki
őstag

:R várom.

(#2163) miyu válasza gainwardgs (#2154) üzenetére


miyu
tag

no igen, itt neked még 44% van vissza, és látszólag light mód van, hm hm hm
mindenesetre köszi a feedbacket!

(#2164) miyu válasza Nick Beam (#2147) üzenetére


miyu
tag

Lehetséges, most kipróbálom AOD nélkül is, bár fura hogy itt csak 4% ot ír AOD fogyasztásra, bár ez gondolom nem a kijelzőből harapás, hanem egyéb activity.

Fórumtárs most linkelt egy azért jóvaljobb időt

(#2165) gainwardgs válasza miyu (#2163) üzenetére


gainwardgs
addikt

"Light mod" :Uaz meg mi :DDD

[ Szerkesztve ]

(#2166) #30662400 válasza manokaki (#2155) üzenetére


#30662400
törölt tag

Nekem most jött rá frissités. 14.0.3.5. : a play szerint az adblockos bongészéssel kapcsolatban reszektek rajta.

(#2167) miyu válasza gainwardgs (#2165) üzenetére


miyu
tag

Jó jó, Light theme :)

(#2168) manokaki válasza #30662400 (#2166) üzenetére


manokaki
őstag

És hogy fogyaszt. 1 óra netezéshez hány százalék fogyasztást ir ?

(#2169) Nick Beam válasza miyu (#2164) üzenetére


Nick Beam
kezdő

Teljesen felesleges máshoz hasonlítgatni. A merülést nagyban befolyásolja egy sor más tényező is, például hogy térerő szempontjából mennyire lefedett/árnyékolt helyen tartózkodsz, mennyire gyakran "keresi" újra a hálózatot a készülék, pláne 2 SIM-el használva. Hidd el, 5-6 óra SOT tökéletesen megfelelő működésre vall, nem kell hibát keresni semmiben :)

(#2170) miyu válasza Nick Beam (#2169) üzenetére


miyu
tag

Köszi szépen, igyekszem ehhez képest kezelni a kicsikét!
Mate 10 Pro(k) ról jöttem kicsit szkeptikusan állva a Samukhoz, de eddig eléggé tetszik.

(#2171) Nick Beam válasza miyu (#2170) üzenetére


Nick Beam
kezdő

A OneUI elég kiforrott felület, meg lehet szeretni. Én is csapongok ide-oda, de mindig visszatérek. :) És a Samsung a szoftver támogatásban kezd az egyik legerősebb lenni.

(#2172) #30662400 válasza manokaki (#2168) üzenetére


#30662400
törölt tag

Hát annyit azért nem böngészek, majd holnap írok :)

(#2173) #30662400 válasza Nick Beam (#2169) üzenetére


#30662400
törölt tag

Erről jut eszembe:

Sok újsággal nem tudok szolgálni a térerő gondokkal kapcsolatban sajnos. Felvettem a kapcsolatot a T-vel is és a Samsunggal is. Utóbbi csinált távoli diagnosztikát, ami alapján nincs baja a készüléknek, a szolgáltató meg lerázott annyival, hogy a mobilinternet nem helyhez kötött szolgáltatás és változó a minősége.

(#2174) kasata91


kasata91
tag

Sziasztok.
Második napja nyúzom az S21et.
Két kérdésem lenne:
1. A fotókon a kép széle felé zavarban homályosan a dolgok. Alapbeallitason van minden. De úgy gondolom hogy attól hogy megerintem a témát hogy oda fókuszáljon, attól még nem a többit kellene elmosnia (legalábbis az S8on nem ez volt a varázslat)

2. A messenger értesítelek nem jönnek meg. Az appon belül és a beallitasokban is minden értesítési kapcsoló ONon van. De mégis csak az ikon melletti kis narancssárga számláló jelenik meg új üzenetnél. Sehol máshol semmi. Ötlet?

Trust me I'm an engineer

(#2175) #30662400 válasza kasata91 (#2174) üzenetére


#30662400
törölt tag

1. Ha viszonylag közelre fókuszálsz vele, akkor teljesen normális.

2.A Beállításokon belül az értesítések almenüben érdemes szétnézni.

(#2176) Ceree válasza Multi13 (#1588) üzenetére


Ceree
senior tag

A majusi updattel megjott ez a fantasztikus galeria frissites is, bazz ez tenyleg nagyon idegesito, se egy csuszka, se egy azonnali videolejatszora valtasra lehetoseg. Ezek szerint nem bug, mert egy honap alatt se javitottak. Fantasztikus... :W

Másolat_eredetije

(#2177) migabi24 válasza Ceree (#2176) üzenetére


migabi24
nagyúr

És így már visszaút sincs

(#2178) Maxxy10


Maxxy10
addikt

Sziasztok!
Csatlakozom a topikhoz egy S21 256-os fekete készülékkel. S9 váltott.

(#2179) S@c@ válasza Maxxy10 (#2178) üzenetére


S@c@
őstag

Varjuk a tapasztalatokat...plane en 😉

(#2180) kasata91


kasata91
tag

4 napja hogy S8ról váltottam. Az eddigi legnagyobb fájdalmam a fogása. Nehezebb, vastagabb és nem simul úgy a kézbe. Hiányozni fog az S8 az biztos.

Trust me I'm an engineer

(#2181) ShadowLac válasza kasata91 (#2180) üzenetére


ShadowLac
addikt

Hamar el fogod felejteni. Gondolom.
S8 játektelefonnak tűnik már nekem.

Xperia Neo, S Avance, S 2,3,4,5,6,7,8,9,Xiaomi MI8,Pixel 2XL,MI9,S10plus,Pixel 4A5G,MI11,S21plus,Pixel 6,S20 Fe, S21 Fe, S22 utra

(#2182) Lomha 8V válasza kasata91 (#2180) üzenetére


Lomha 8V
addikt

Én is arról jöttem és ugyanígy érzek. Az tökéletes volt számomra. Ez is jó, sőt nagyon jó, de a küllem és fogás minősége messze elmarad.

(#2183) Maxxy10


Maxxy10
addikt

Gondoltam feldobok pár képet a Samsung KX-ből:
Van még pár csak nem engedi felrakni őket mivel több mint 5 megabájt.
Ezek voltak az ajándékok amiket a telefonhoz kaptam személy átvételnèl. Egy termosz kulacs,Tripod, Kijelző tisztító készlet, matricák és egy telefon hátuljára rögzíthető bankkártya tartó.

(#2184) MrBazsi válasza kasata91 (#2180) üzenetére


MrBazsi
senior tag

Bizony a hajlított kijelzős telefont jobb fogni, s10 után én is így érzek, az sokkal "kecsesebb" volt. Amíg meg nem érkezett a pitaka tok addig szó szerint szenvedés volt, azóta sokat javult a helyzet, de bizony nekem is h hiányzik a hajlított kijelző. Így jó egy hét használat után, viszont nem bántam meg a váltást, annak ellenére h volt amiben az s10 sokkal jobb volt. Viszont az S21 javára szól a képminőség és az akkuidő.

(#2185) migabi24 válasza MrBazsi (#2184) üzenetére


migabi24
nagyúr

Miben jobb az S10 és miben a 21?

(#2186) MrBazsi válasza migabi24 (#2185) üzenetére


MrBazsi
senior tag

Az s21 nem tehet róla de én sokkal jobban szerettem az android10et mint a 11et. Csak 2 példa messenger, aod, de sorolhatnám még.
Kijelző minőségben jobb mint az s10 ez vitathatatlan, de annak meg a max fényereje nagyobb. Nagyon ritkán kellett az s10et max fényerőre venni nyáron kültérben, napsütésben, ennyit elnézek a 120hzért cserébe. Kb olyan 10-15%al volt erősebb fénye az s10nek egymás melé téve a kettőt.
Felbontást sem lehet itt állítani ugye, egy két app kinézete furcsa az s10 után. Pl, eredmenyek.com app, sokkal nagyobbak a betűk. Kamera elrendezése, és az ivelt kijelző is jobban tetszett az s10nek.
Kamerában én nem érzek olyan nagy különbséget.
És hianyzik a jack is, kell néznem valami átalakítót a sennheizerhez, vagy méne vmi jó usb füles...
Akkuidő eddig lényegesen jobb mint az s10, bár az első évben az is tudott 5ó SOTot 2 simmel, aztán bezuhant a felére az utóbbi időben. Ezért is ha ennek az akkujára tényleg 3 év a gari.
És igen az s10et jobb volt kézben tartani, de a pitaka tényleg sokat segített a dolgon.
Térerőben kb 1 pálcikával kevesebbet mutat mindenhol mint az s10, ugyanakkor akkuidőn nem érzem, és a hangminőség is rendben.
Az s10nek nagyobb volt a felső hangszorója, így kicsit jobb minőségű és hangosabb is volt a zenelejátszás közben. Nem sokkal de picit halkabb ezért a 21.
Kb ennyi így elsőre

[ Szerkesztve ]

(#2187) migabi24 válasza MrBazsi (#2186) üzenetére


migabi24
nagyúr

Köszönöm, hogy megosztottad a tapasztalataidat, ezek nincsenek benne a reklámba :DDD :R

(#2188) MadMancs válasza MrBazsi (#2186) üzenetére


MadMancs
veterán

Csak a fényerőhöz szólnék hozzá. S21 szériánál a max nem max. Tehát amire te tudod maxra húzni, arra ha adaptívban van ő még rátud kb 20% ot húzni ha szükséges.

Akksira szerintem ugyanúgy 1 év van. Bár samsungnal ezt nem találtam, most vettem egy Asus laptopot, ott a tájékoztatóban benne volt kerek perec hogy maga a gép 3 év, akkumulátor 1.
Valószínűleg ez egy kiskapu és tartozéknak minősül.

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#2189) manokaki


manokaki
őstag

Én egy Xiaomi mi 11 Lite 5G-ről illetve 4G-ről tértem át( mind a kettő fajta volt kb 4 hétig ) ! Régen szerettem a Samsung S7, S8,S9, S10e , S20+ ( ezt nem , mert nagyon kevés volt az üzemideje és a kijelző ideje sajnos ) .
Most félve de bevállaltam egy S21-t a Xiaomi után , azt kell ,hogy mondjam megkönnyebbülés fogott el , meglepetésként ért hogy feltudtam tenni a Nova launcher-t ujra Android 11 esetében is és a gesztus vezérlés ugyanugy müködik ( Xiaomi-nál ez lehetetlen ) , az üzemidővel is kivagyok békülve ami az S20+-nál gyenge volt , a 120Hz-es kijelző szuper még a 90Hz után is érezhetően jobb ! Igaz ezeket a dolgokat 4 nap után vontam le ,ugyhogy még lehet hogy formálodik valamit az aksiidő is pozitivan!

Örülök ,hogy bemertem vállani ujra a Samsut !

Egy dolog szomorit egy picit , az pedig a Samsung Internet alkalmazás ,amit a legjobbank tartottam eddig , és ha tehettem más tipusu telefonnál is ezt használtam , most viszont ,hogy ujra van teljes kijelzős mod még szuperebb lenne !! Ha Nem fogyasztaná ennyire az aksimat , más böngésző ( OH böngésző ) fele annyit fogyaszt mint a Samsung böngészője és nem jővők rá ,hogy miért !??
Esetleg ha valaki tudja a megoldást segitsen :) :R

[ Szerkesztve ]

(#2190) Lomha 8V


Lomha 8V
addikt

Azt vettem észre, hogy az S21 gerjeszti a hangszórókat (mármint nem a sajátjait, hanem mondjuk a PC hangszóróimat), mikor hívnak. Ezzel a jelenséggel nagyon régen nem találkoztam, Ti is tapasztaltok ilyesmit?

(#2191) Maxxy10 válasza MadMancs (#2188) üzenetére


Maxxy10
addikt

Jól tudod, az akkumulátorra egy év garancia van.
Én ezért is vettem a telefonhoz Samsung Care+.

(#2192) lala666 válasza MadMancs (#2188) üzenetére


lala666
senior tag

3 év van az akkura is.

Saeco xelsis suprema 8889/00, Samsung 65S95B, Iphone 15 pro max, Apple watch9, Samsung galaxy Tab S8,. DELL Latitude 5501

(#2193) Maxxy10 válasza lala666 (#2192) üzenetére


Maxxy10
addikt


A Samsung weboldala szerint egy év.

(#2194) ShadowX válasza Maxxy10 (#2193) üzenetére


ShadowX
őstag

A UK-ban lehet.
Megkérdeztem Samsung chaten, valaki itt linkelte a kommentemet feljebb. 3 év itthon.

Szerk: [link]

[ Szerkesztve ]

(#2195) S@c@ válasza Maxxy10 (#2193) üzenetére


S@c@
őstag

Valaki linkelte h 3ev van itthon az aksira.

(#2196) Maxxy10 válasza ShadowX (#2194) üzenetére


Maxxy10
addikt

Azt nem tudtam :R
Itt is lehetne 3 év...

(#2197) lala666 válasza Maxxy10 (#2193) üzenetére


lala666
senior tag

Az idei évtől itt már 3 év jár.

Saeco xelsis suprema 8889/00, Samsung 65S95B, Iphone 15 pro max, Apple watch9, Samsung galaxy Tab S8,. DELL Latitude 5501

(#2198) MadMancs válasza lala666 (#2197) üzenetére


MadMancs
veterán

Azért majd ha a Samsung Magyarország írja, hihetőbb lesz. :DDD régiós ügyfélszolgálat többnyire nincs tisztában egymás dolgaival, írták már zöldségeket.

Update. Megkérdeztem Samsung:

[ Szerkesztve ]

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#2199) ShadowX válasza MadMancs (#2198) üzenetére


ShadowX
őstag

Na ez érdekes...az orruk alá kellene nyomnom a chat scriptet akkor. Ez a tartozék kérdés is érdekes, mert ennyi erővel a hangszóró is az, mert pont annyira külön egység, mint az akku és egyik sem cserélhető. Ebből lehet email lesz... :(((

(#2200) MadMancs válasza ShadowX (#2199) üzenetére


MadMancs
veterán

Igen ezért emeltem ki kérdésként hogy bár akkumulátor nem eltávolítható, tartozéknak minősül e. Ezert írta azt amit akksit kiemelve. De jogos. Én úgy alkottam meg volna a jogszabályt hogy nem cserélhető alkatrészek.
Régen ugye valóban tartozék volt akksi, otthon cserélhette az ember. Ez manapság nagyon ritka, csak a jogszabály ezt nem követi le.
Bár mintha tervéznenek olyan szabályozást hogy kötelező lesz otthon cserélhetőnek lenni.

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.