Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#9851) syC


syC
addikt

Sziasztok. Még mindig mosó-szárítógép kombó dilemma. Érdemes egy drágább, 350+ os gépet venni ( hőszivattyú) vagy mivel kombó gép, úgy is sz@r lesz és nem érdemes 3x annyit költeni rá?

LG F4J6VG0W (170e)
vs drágább hőszivattyús, szöszgyüjtős gèpek?

(#9852) tillatrilla válasza vince (#9850) üzenetére


tillatrilla
senior tag

Igazad van,november 20-ra gondoltam.

Üdv: Attila

(#9853) tillatrilla válasza syC (#9851) üzenetére


tillatrilla
senior tag

Szia! Nem akarlak lebeszélni a kombó gépről,ha hely hiány miatt akarsz ilyet,de jobb,ha külön gépeket veszel. Ha bekrepál a szárító,akkor mosni sem tudsz,és két géppel ha több a mosni való,egymás után mehetnek a gépek. Én egy Beko ds8433 rx hőszivattyús gépet vettem a nejemnek 1 éve. Nagyon szereti,kár,hogy nem korábban vásároltuk. 8kg ,nagyon csendes,szárazak a ruhák. Sokszor,amikor ki lehetne az udvarra teregetni,akkor is inkább a gépet használja. Gyári 5 év gari,145 ezer volt.

Üdv: Attila

(#9854) benczeb válasza tillatrilla (#9852) üzenetére


benczeb
aktív tag

Bocs srácok, mi lesz Nov 20-án?

(#9855) tillatrilla válasza benczeb (#9854) üzenetére


tillatrilla
senior tag

Asszem black friday,nem? Bár van üzlet,ahol 27-én tartják.

[ Szerkesztve ]

Üdv: Attila

(#9856) syC válasza tillatrilla (#9853) üzenetére


syC
addikt

Sajnos nem fer el, muszaj kombo gepet venni. Szoval az eredeti kerdesre valasz valaki? Irjak konkret tipust, vagy ajanlotok?

(#9857) tillatrilla válasza syC (#9856) üzenetére


tillatrilla
senior tag

Konkrét típust sajnos én nem tudok,majd azt ír valaki biztos,de kerettel sem tudod megoldani? Mosó alul,szárító felül? Kapható kimondottan erre a célra beépítő keret.

Üdv: Attila

(#9858) Csorbi válasza syC (#9856) üzenetére


Csorbi
addikt

Itt nehéz lesz erre a kérdésre választ kapni, mert itt kb. senki sem preferálja a kombi gépeket, így tapasztalat sincs, ellenérv annál több.

(#9859) tisn válasza tillatrilla (#9840) üzenetére


tisn
addikt

az emberek 99%-at meg lerazzak ezzel :(

(#9860) tillatrilla válasza tisn (#9859) üzenetére


tillatrilla
senior tag

Igen,ez sajnos igaz,hogy sokan beletörődnek a biztosító válaszába. De én makacs vagyok,és nem hagytam magamat :K

Üdv: Attila

(#9861) syC


syC
addikt

Hülye kérdés, de milyen csatlakozásai vannak egy szárítógépnek? 220v + lefolyó?

(#9862) Gömbike válasza syC (#9861) üzenetére


Gömbike
senior tag

A lefolyóra, lefolyóba való rákötés egy opció. Alapból mindegyik tartályba gyűjti a vizet.

Persze kivételek léteznek, pont én vagyok az egyik. A Miele t 5205c szárítógépem csak és kizárólag lefolyóba volt köthető, tartály sem volt benne.

Akinek két bekezdésnél több van a memóriában, az látja a szomorú jelent.

(#9863) syC válasza Gömbike (#9862) üzenetére


syC
addikt

hmmm , ez elgondolkoztat mert a dolgozoba beférne egy szaritogep.

(#9864) Nagya21 válasza syC (#9863) üzenetére


Nagya21
addikt

Hali!!
Ne gondolkodj, nekem a hálóban van.
Üdv Nagya

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#9865) Gömbike válasza syC (#9863) üzenetére


Gömbike
senior tag

A gépek 99,9999999999 %-a tartályos!

Nyugodtan teheted bárhová a lakáson belül. Csak áram kell neki.

Akinek két bekezdésnél több van a memóriában, az látja a szomorú jelent.

(#9866) syC


syC
addikt

Köszi, ez nagyon jó hír! Akkor megy a dolgozószobába! Már csak az a kérdés hogy milyen? A mosogep egy bosch wab20262by (6kg), mit ajánlotok mellé?

(#9867) hamikike


hamikike
tag

Üdv mindenkinek!
Mi a véleményetek a Electrolux EW6T3262H felültöltős mosógépről.
Akainek van ilyen, gyakorlati használati tapasztalatokra lennék kíváncsi.
Köszi.

(#9868) asdf_ válasza hamikike (#9867) üzenetére


asdf_
veterán

Januárban kell megvenni, amikor már 2 év garival lesznek kötelezők adni, nem a mostani nevetséges 1 évvel.

(#9869) Gömbike válasza syC (#9866) üzenetére


Gömbike
senior tag

Az AEG gépekre most 1+3 év GYÁRTÓI garancia van. A markabolt.hu oldalon bemutató videók is vannak.

De a Bosch is jó választás. Barátoknál Beko dolgozik hiba nélkül.

Amelyik a családnak szimpatikus. Úgy is csak pár programot használ a gazdi mindenhol. A csili vili felesleges, az jobban csak marketing.

[ Szerkesztve ]

Akinek két bekezdésnél több van a memóriában, az látja a szomorú jelent.

(#9870) Csorbi


Csorbi
addikt

1 év jótállás, és 4100 Ft-os ÁTLAGfizetés 1980-ban :) Az új mosógép több, mint 3 havi átlagfizetés volt, és én is ekkor születtem. :D

(#9871) tisn válasza Csorbi (#9870) üzenetére


tisn
addikt

de adtak hozza ket jo not is :D

(#9872) Gömbike válasza Csorbi (#9870) üzenetére


Gömbike
senior tag

83-ban 1650 Ft volt a fizetésem. A babettámat 6500 Ft-ért vettem a Centrum áruházban elég vastag protekcióval.

Szóval a minőségi mosógép 3 havi fizu volt.

Most 2 havi ( belépő Miele ) a minőség.

Akinek két bekezdésnél több van a memóriában, az látja a szomorú jelent.

(#9873) grabber válasza Gömbike (#9872) üzenetére


grabber
addikt

Csak anno nem kellett költeni:
-mobiltelefonra
-mosogatógépre
-számítógépre

Fizuhoz mérten nem lett drágább,csak annyi mindenre megy el el a fizu,hogy nem fér bele minden.

(#9874) asdf_


asdf_
veterán

És mennyi volt akkoriban a szerviz meg az alkatrész? És főleg, milyen sűrűn kellett a szerviz? :U

[ Szerkesztve ]

(#9875) Gömbike válasza grabber (#9873) üzenetére


Gömbike
senior tag

Igaz. Sosem gondoltam volna, hogy visszasírom azt az időszakot.

A kisember megélt a fizetéséből, tudott házat építeni és családot alapítani.
Nem vágták agyon adóval, nem volt a Föld nevű bolygó legdrágàbb forgalmi adója (igaz, semmilyen adó nem terhelte a megélhetést).

Akinek két bekezdésnél több van a memóriában, az látja a szomorú jelent.

(#9876) Csorbi válasza Gömbike (#9872) üzenetére


Csorbi
addikt

13.700 Ft, nem 3.700 Ft. Akkor hány havi fizu is? :U

#9873 grabber: Fizuhoz mérten nem hogy nem lett drágább, hanem SOKKAL olcsóbb lett.
#9874 asdf_: jövedelemhez viszonyítva baromira nincs számottevő különbség szerintem. Kellett szerviz akkor is, emlékszem amikor dob ajtaja mosás közben szétpattant, és se ki, se be (se nyő).

(#9877) Gömbike válasza Csorbi (#9876) üzenetére


Gömbike
senior tag

Igen, ezt gondolom most is.

Egy komoly Miele, ami tuti sokáig családtag, több, mint félévi fizetés.

Ezért vagyok értetlen, mikor valaki 100 környékèn “megbízható, jól mosó” gépet keres.

A minőségért mindig is árat fognak kérni.

Akinek két bekezdésnél több van a memóriában, az látja a szomorú jelent.

(#9878) huan


huan
őstag

Sziasztok!
2 hónapja használunk egy Bosch WAT28691-mosógépet, de a folyékony mosószer és öblítő mintha sehogy sem fogyna a beöntő tartálykákból. Valamit be, vagy kikapcsolhattunk rajta?

[ Szerkesztve ]

(#9879) tisn válasza huan (#9878) üzenetére


tisn
addikt

ruhak tisztak? ilyen gep kellett volna nekem is :)

(#9880) huan válasza tisn (#9879) üzenetére


huan
őstag

Tiszták és illatuk is van.

(#9881) Csorbi válasza huan (#9878) üzenetére


Csorbi
addikt

Ha nem villog a kis csepp alakú piktogram, akkor elvileg fogy. De ezt tényleg csak méréssel (lecsapolással) lehet megtudni. Ki kell üríteni totál, megmérni mennyit töltötök bele ml-re pontosan, megnézni hány ml-re van beállítva a mosásnál, mosni egyet és lecsapolni, majd megmérni újra. Jobb ötletem nincs. :D

(#9882) tom_77


tom_77
tag

Sziasztok,

Mosógépet kell vennem sürgősen :) megadta magát a régi. Nem tudok dönteni a lenti két gép közül. Eleve azt nem tudom, hogy AEG vagy Bosch legyen az új gèp. Azt olvastam hogy ez a 2 márka nem rossz. Segitsetek please :)
AEG L7FBE68S
Bosch WAU28S90BY

Vagy ha van jobb ennyiért, akkor az is jöhet. Ill. ha azt mondjátok hogy dobjak hozzá még 30e-t mert annyiért sokkal jobbat kapni, akkor az is belefér még.

Köszi előre is.
:R

(#9883) Csorbi válasza tom_77 (#9882) üzenetére


Csorbi
addikt

Én a Bosch-t venném a Media Marktból, és még 10% visszajár az árból vásárlás után a Bosch-tól.

(#9884) tisn válasza tom_77 (#9882) üzenetére


tisn
addikt

nemreg vettem boscht, szerintem kurvajo, kicsit sajnalom, hogy nem i-dosos

(#9885) vince


vince
őstag

Nagy riszpekt az AEG (Electrolux Lehet Kft.) munkatársainak! A MOSÓGÉPEK ÉS SZÁRÍTÓGÉPEK 3 ÉV EXTRA GARANCIÁVAL promó október 20-tól él, mi bő egy héttel az időpontot megelőzően vettünk egy mosó- és egy szárítógépet is. Írtam nekik egy e-mailt, hogy ezekkel a gépekkel is részt vehetünk-e a promócióban és néhány levélváltást követően el is küldték a két gépünkre szóló garanciaigazolást, le a kalappal :C

"Ha eredményesen akarunk valakit megcáfolni, bebizonyítva, hogy téved, előbb vizsgáljuk meg, melyik oldaláról szemléli a dolgot, mert arról az oldalról tekintve rendszerint igaza is van." - Blaise Pascal

(#9886) Lami66 válasza Gömbike (#9872) üzenetére


Lami66
őstag

Nagyon rossz helyen dolgoztál.....1984 szeptemberben kezdtem a Székesfehérvári Köfémben sima melósként (darukötöző). Három szakban, az első fizetésem 6160 Ft volt.

(#9887) Gömbike válasza Lami66 (#9886) üzenetére


Gömbike
senior tag

Szavam nem lehet egyébként. Felszolgálóként végeztem és dolgoztam. Akkor a lakosságnak volt pénze és igénye a szórakozásra.

Az első autóm 1984-ben egy Ford Taunus 17M volt...........

Akinek két bekezdésnél több van a memóriában, az látja a szomorú jelent.

(#9888) Popes válasza Gömbike (#9887) üzenetére


Popes
őstag

84-ben nyugati autó😲, főleg elsőre.👍
(Fater tuti párttitkár volt, vagy minimum Tsz elnök.😈😄)

Deus ex machina

(#9889) Gömbike válasza Popes (#9888) üzenetére


Gömbike
senior tag

Ha ez vígasztal: KISZ tag sem lehettem, amit csak a bulik miatt bánok. Aki abban az időben is napi 14 órát dolgozott, meglátszott.

Szóval akkor még adtak borravalót a vendégek, mert volt miből. A fizetésből tellett az átlag magyarnak is arra, hogy hetente legalább hétvégén zenés szórakozóhelyre menjen.

De ezzel be is fejeztem az off-ot.

Akinek két bekezdésnél több van a memóriában, az látja a szomorú jelent.

(#9890) janor


janor
csendes tag

Sziasztok!

Gőzmosással kapcsolatban van valakinek tapasztalata? Mennyire hasznos funkció? Papíron hangzik csak jól, vagy a valóságban is használható? :D

Köszi :R

(#9891) Csorbi


Csorbi
addikt

Igaz nem mosógép, hanem mosogatógép szervizelés tapasztalat, egy kollégámnál:
Gép megáll, nem hajlandó szivattyúzni többet. Eltömődve nincs, szerviz kihív, panelcsere 50ezres ajánlat. Másik szerviz kihív, panelcsere 50ezer. Némi mélyebb "szaki"kutatás után egy nagyon dicsért szaki kihívása, aki egyből multiméterrel mér: egy menetes motorindító kondenzátor csere kell mindössze, pár ezer ft és kész.
Tanulság: nem minden az, aminek láttatni akarják...és sokan esnek ebbe a hibába, első szervizajánlat után nem kérnek javítást, inkább vesznek újat.

(#9892) Lami66 válasza Csorbi (#9891) üzenetére


Lami66
őstag

Részemről mosógép szerviz tapasztalat:
Samsung mosógép (2,5 éves) elkezdte folyatni a vizet. Eleinte csak picit, aztán minden mosás után egyre többet. Garancia éppen lejárt. Városunkban nincs szerelő, így a 25 km-re levő székesfehérvári márkaszervizt (Videoton) hívtam telefonon. Igértek, nem jöttek. Megint hívtam, megint ígértek, megint nem jöttek....aztán harmadszor is. Elborult az agyam, leszedtem a gép hátulját borító lemezt, odafeküdtem és lestem, hol folyik a víz. Hamar meglett a hibás rész. A dobot a szivattyúval összekötő Y cső volt lyukas. Negyed óra guglizás után már tudtam az alkatrész típusszámát. Megrendeltem hazai boltból. Két nap múlva megjött, fellöktem az oldalára a gépet, alját leszedtem, leszedtem a hibás alkatrészt, felraktam az új gumicsövet. Mindössze egy keresztfejes csavarhúzóra volt szükség. Gépet összeraktam, és azóta minden rendben. Megspóroltam 2x5000 ft kiszállási díjat, kb 10-15 ezer javítási díjat.
A hiba egyébként júzer error volt, egy fogpiszkáló állt keresztbe a harmonika csőben, és a rázkódáskor átszúrta a csövet mindkét végével.

[ Szerkesztve ]

(#9893) Grande Ale


Grande Ale
őstag

Sziasztok!

80-100 ezer forint között tudnátok elöltöltős mosógépet ajanlani?

Köszönöm!

(#9894) Csorbi válasza Grande Ale (#9893) üzenetére


Csorbi
addikt

Nem sok szempontot adtál meg :F
Így csak kb. ennyit tudunk mondani: Elöltöltős mosógépek 80-100e Ft között
Azt vedd, amelyik a legnépszerűbb/legtöbb jó értékelés van. :U

(#9895) Grande Ale válasza Csorbi (#9894) üzenetére


Grande Ale
őstag

Köszönöm, a barátom kért meg, hogy segítsek, kb ennyi pénze lenne rá...

(#9896) ANOka válasza Grande Ale (#9895) üzenetére


ANOka
őstag

Egyéb szempontok lehetnek:
- Mekkora családnak/háztartásnak lesz?
- Mennyi a heti tervezett mosás? (kg/alkalom)
- Esetleg mekkora a rendelkezésre álló hely? (60 × 60 × 80 cm-es "szabványos méret" elfér?)

(#9897) hatesz


hatesz
tag

Sziasztok!
A kérdésem természetesen a címmel megegyező :)
A szempontok: legalább 8 kiló ruha, elöltöltős, megbízható gép.
Sajnos mivel asszonypajti is részt vesz a választásban, nála a fontos, hogy passzoljon a fürdőszoba bútorhoz, ami fekete.
Ezt találtam eddig:
[link]

Kb ez lenne a max keret, úgy 150-180e Ft

Tudnátok segíteni, hogy mit érdemes ennyiért?
Előre is köszönöm!!!

Hogy mire való a nyomtató? Lassítja a papír haladását a szemetes felé...

(#9898) mirci18


mirci18
addikt

Sziasztok.
Tönkrement a jelenlegi mosógépünk újat kell vennünk.
Nagy igényeim nincsenek csak annyi hogy 80-90 e ft-nál drágább ne legyen a gép.
Az elöl töltés fontos meg az hogy minnél több garancia legyen.
Mit tudtok ajánlani?
Szerintetek pl kombinált mosó szárító gépet érdemes e venni?

Nincs annál gonoszabb ember mint aki az előtt jó volt de egy másik gonosz őt is gonosszá tette.-BSTH

(#9899) Lami66 válasza mirci18 (#9898) üzenetére


Lami66
őstag

80-90 ezer forintból nem kapsz mosó-szárító gépet, de ha lehetne kapni, akkor is lebeszélnének róla többen is.
Hosszú garanciával (5 év) Beko mosógépeket lehet venni ennyi pénzből. Pl. [link]
Minőségre nem rosszak a Beko mosógépek.

[ Szerkesztve ]

(#9900) mocha


mocha
újonc

Sziasztok!
Új mosógép vásárlása előtt állok és szeretnék hallani véleményeket a következő témában,
mely abból indul ki, hogy a standard pamut programok a mai modern mosógépeken nagyon hosszúak, ezért sokan a rövidített programokat keresik, miközben a vásárlási döntésnél használt energiacímke a leghosszabb, legtakarékosabb programokat tükrözi.

Az alábbiakban a termékismertetőkben szereplő információkat igyekeztem felhasználni,
nincs tapasztalatom a példában szereplő mosógép modellel, éppen ezért szeretnék hallani tapasztalatokat, véleményeket, nem csak Bosch mosógépekre szorítkozva.

Kérdés: Van-e értelme a kisebb energiafogyasztás reményében több pénzt adni egy mosógépért, ha az energiacímkén megjelenő, összehasonlításhoz használt éves energiafogyasztás a standard pamut programokra vonatkozik, mely közel 5 órás mosási idővel éri el ezt az alacsony energiafogyasztást, de mi mindig a rövidített, 2 óra körüli programokat használunk a mosógépen, ami így már nem is lesz olyan energiatakarékos?

Egy példa: a Bosch WAU28T90BY mosógéppel a standard pamut programok 4 óra 45 percig tartanak (285 perc), amit a SpeedPerfect funkcióval kb. 1 óra 40 percre rövidíthetünk (65%-kal rövidebb programidő az ismertető szerint).

Mennyi lesz vajon a tényleges energiafogyasztása ennek a mosógépnek a rövidített program használatával összevetve az 5 órát közelítő standard/ECO programokkal? Esetleg arányosan több lesz az energiafogyasztás a rövidített programon megspórolt idővel, tehát mondjuk épp 65%-kal rövidebb idő alatt 65%-kal több energia és víz felhasználásával mos?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.