Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#9551) borix válasza zazenke (#9548) üzenetére


borix
őstag

Whirlpool mosógépet vettél úgy, hogy nem jártál rendesen utána, pl használati utasítást előtte letölteni és rendesen átnézni?
Majd hasonlítod az Electrolux, AEG gépekhez, hogy most már akkor minden mosógép olyan mint a tiéd butított kezelésű mosógép? ;]

[ Szerkesztve ]

(#9552) nagylaci32


nagylaci32
tag

Sziasztok!
Tanácsot kérek tőletek. Eddig 2 mosógépünk volt egyszerre, egy régi automata Hajdu az olajos, nagyon mocskos munkásruháknak. Egy Fagor pedig a hétköznapi átlagos szennyezettségű ruháknak.
Most leégett a Hajdu és azon gondolkozom, hogy a 2 mosógépet kiváltanánk eggyel. Ehhez kérném a tanácsotokat.
Van olyan gép ami ezt tartósan bírja? Egy használt Mielére gondoltam például.

(#9553) Gömbike válasza nagylaci32 (#9552) üzenetére


Gömbike
senior tag

Igen, biztosan bírni fogja. Csak megbízható, leinformárható eladótól szabad venni.

A környezetemben több használt Miele is van, az egyik már 8 éve mos az "új" tulajánál, a másik helyen a gép már 20 éves elmúlt, mikor megvették, de ennek is immár 6 éve.

Akinek két bekezdésnél több van a memóriában, az látja a szomorú jelent.

(#9554) vilga


vilga
tag

innen vásárolt már valaki?
Gyári 2 év garanciával árulnak? viszont az öt évre kiterjesztettet ők vállalják, kerestem az "apró" betűs részt. mert gyanúsan olcsó :F

(#9555) zazenke válasza borix (#9551) üzenetére


zazenke
őstag

azóta elolvastam egy új electrolux papírját is és nagyon ugyanannak a szisztémának tűnik . felezést sem látok ott sem.megjegyzem ezek az idők még felezve is túl nagyok .Hogy azt tudja mint a régi ahhoz harmadoló funkciónak kellene rajtuk lenni. Egyszerűen megszüntették a felhasználói szabadságot . Azt észrevettem hogy sokkal kevesebb vizet használ , viszont így valószínű több áramot . Most akkor mi ebben a gazdaságos? Mi számít jobban a vízmennyiség vagy az áram . Persze van whirlpoolon 15 és 30 perces gyors mosás is de nem azzal a hőfokkal és centrifugával amivel én szeretném. És a hőfokot még meg is érteném extra rövid mosásnál mert ahhoz idő kell felmelegíteni de a centrifuga fordulatot már nem értem.

(#9556) asdf_ válasza zazenke (#9555) üzenetére


asdf_
veterán

Kevesebb víz, az kevesebb áram, hiszen kevesebb vizet kell felmelegíten (2000 wattal)i. Hogy a dobot 1 vagy 2 órán keresztül forgatja kb. 80 wattal, az kb. tökmindegy.

(#9557) zazenke válasza asdf_ (#9556) üzenetére


zazenke
őstag

ebben van valami! köszi legalább megértettem mit miért csinál.

(#9558) nagylaci32 válasza Gömbike (#9553) üzenetére


nagylaci32
tag

Köszönöm a választ.
Eladót tudnál ajánlani?
Milyen gépet lenne érdemes keresni ilyen "ipari" szennyezettségű használatra?

(#9559) asdf_ válasza asdf_ (#9556) üzenetére


asdf_
veterán

Édes jó istenem, miket írok, természetesen watt-tal.

(#9560) Yeffy válasza asdf_ (#9556) üzenetére


Yeffy
veterán

jo is az, mikor az Eco Cotton (fulltoltet) progi pl nalam (ha hasznalnam) kellemes 4,5 oran at pufoli a ruhakat.
biztos jot tenne hosszutavon az amugy is gazdasagosan gyartott szoveteknek, meg az en idegrendszeremnek. :))

tudom, tudom, igy felelnek meg a szabvanyoknak, mind pl. a JEDEC meg hasonlok az autoknal. :N

[ Szerkesztve ]

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#9561) borix válasza zazenke (#9555) üzenetére


borix
őstag

Mikor régebbi AEG gépem volt pl a mosási idő az egyik programban 2óra 40 perc volt, azt lehetett csökkenteni 2 óra 20 percre és 1 óra 25 percre.
Mikor levettem 1 óra 25 percre a mosást akkor már nem mosott jól, nem voltam vele megelégedve.
Nem véletlen, hogy nem lehet ezeknél a mosási időt felezni, negyedelni szabadon mert kevés vízben mosnak.
Valamit valamiért...
Szerintem a mostani gépekénél is több mosógép márkánál lehet még bizonyos programoknál választani idő csökkentést, centrifuga sebességet, és plusz öblítést.

[ Szerkesztve ]

(#9562) Nagya21 válasza borix (#9561) üzenetére


Nagya21
addikt

Hali!!
Nekem Elux van, (aeg is az), de ha lecsökkentem az időt (2h alá), akkor megnöveli a vízszintet.
Üdv Nagya

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#9563) tisn válasza ndavey (#9067) üzenetére


tisn
addikt

Az egyedüli hibája az, hogy az öblítőt beleengedi a dobba a mosószerrel együtt ha jól emlékszem.

ezzel mit lehet kezdeni, megorulok tole. nyaralaskor egy olcso, 1000 fordulatos indesit volt a szallason, 100x jobb illatu ruhak mosodtak :(

LG F2J6WY1W-re esett a választás amúgy, MM-ben most 107k-ért egész jó áron van.

ez is csinalja az oblito beengedest?

erosen gondolkodom a cseren, van DD-s gep LG-n kivul? (mintha lattam volna mas markanal (electrolux?) emlitve, mikor kezdtem nezelodni.)

full meretu, 8-9kg-os masina kellene.

(#9564) Gömbike válasza nagylaci32 (#9558) üzenetére


Gömbike
senior tag

Privát ment.

Akinek két bekezdésnél több van a memóriában, az látja a szomorú jelent.

(#9565) Sgr_A


Sgr_A
addikt

Sziasztok
max 130 ig milyen elöltöltős gépet javasoltok
a megbízhatóság a legfontosabb
idáig felül töltőset használtam azok simán elmentek 10 évig a mostani whirpool is kb annyi idős
amiket nézegetek lg samsung gorenje beko
az igaz hogy a bekó 5 év garanciája nem vonatkozik minden meghibásodásra?

[ Szerkesztve ]

(#9566) Gömbike válasza Sgr_A (#9565) üzenetére


Gömbike
senior tag

"az igaz hogy a bekó 5 év garanciája nem vonatkozik minden meghibásodásra?"

Ez egyátalán nem így van.

A Beko esetében:

"A garancia külön regisztrációhoz nem kötött.

A garancia a lejárati időn belüli, rendeltetésszerű használat mellett fellépő tartós belső hibából eredő, a termék alkatrészeinek előre nem látható meghibásodása esetén érvényes.
A garancia érvényesítéséhez szükséges megőrizni a vásárlást igazoló számlát, valamint a garanciajegyet a garanciális idő teljes időtartama alatt."

Az 5 év teljes körű gyártói garanciát a Beko egyes modelljei kapják meg.

Itt a lista: [link]

[ Szerkesztve ]

Akinek két bekezdésnél több van a memóriában, az látja a szomorú jelent.

(#9567) Gömbike válasza Sgr_A (#9565) üzenetére


Gömbike
senior tag

Ez átláthatóbban mutatja az 5 év garis termékeket: [link]

Akinek két bekezdésnél több van a memóriában, az látja a szomorú jelent.

(#9568) Sgr_A válasza Gömbike (#9567) üzenetére


Sgr_A
addikt

Köszi
vėgül egy Bosch wat24440by lett rendelve

(#9569) Gömbike válasza Sgr_A (#9568) üzenetére


Gömbike
senior tag

Ez sem rossz választás. Használjátok egészséggel!

Akinek két bekezdésnél több van a memóriában, az látja a szomorú jelent.

(#9570) BlackJack21 válasza Sgr_A (#9568) üzenetére


BlackJack21
tag

Szerintem ez jó választás volt. Nekünk 3 éve egy ilyen mosógép működik bárminemű probléma nélkül. Használjátok egészséggel!

[ Szerkesztve ]

(#9571) Sgr_A válasza BlackJack21 (#9570) üzenetére


Sgr_A
addikt

Köszi neked és Gömbikének is
egy 13-éves awt5100 vált ami igazából működik de már nem a legjobb az illata hiába tisztítottam ki ecettel meg lanza mosógép tisztítóval többször is
mondjuk az előzőhöz képest jól bírta mert az 6 év után meghalt

(#9572) Agostino


Agostino
addikt

sziasztok

szárítógépet szeretnék venni, hogy télen ne a lakásban száradjon a ruha, viszont az egyetlen hely ahol még viszonylag értelmesen elférne a gép, az egy 57 cm széles és 60 cm mély beugró. természetesen minden gép egészen pontosan 60 cm széles, ezért esélytelen, hogy oda berakjam. léteznek keskenyebb gépek 50 cm szélesség környékén? egyetlen talán candyt dobott fel a kereső, de már senki sem árulja. gondoltam vannak felültöltős szárítógépek amelyek kisebbek, de ilyesmit sem láttam. ezek ennyire nem léteznek vagy itthon nem kaphatóak csak...? : (

                          hey friend listen, i know the world is scary right now but its gonna get way worse

(#9573) Csorbi válasza Agostino (#9572) üzenetére


Csorbi
addikt

60 centi széles hely kell, nincs kompromisszum sajnos. Esetleg ha elöltöltős a mosógép, annak a tetején nincs hely?

(#9574) nagylaci32 válasza Agostino (#9572) üzenetére


nagylaci32
tag

Egy párátlanító készülék vásárlása egy kompromisszumos megoldás lehet.
Nem minden előnyét váltja ki a szárítógépnek, de használható.

(#9575) Agostino


Agostino
addikt

Csorbi - nem nagyon, bár meg lehetne oldani de nem olyan nagy a fürdő, rádtornyosulna az egész

nagylaci32 - igen, az van most is, gondoltam veszek maximum egy kád fölé helyezhető szárítót és az elszívó megy be mellé a fürdőbe, de akkor meg a szárítót kellene ki-be cipelni...

worst case lenne a szűk helyre egy felültöltős mosógép, átfúrni a falat, áthozni a vizet, a mosógép helyére a szárító de ez sem sétagalopp... gyerkőc miatt sem lenne rossz, ha a ruhák gyorsan száradnának... megfordult a fejemben, hogy akkor maximum egy mosó-szárító pl. lg de ahogy olvastam az sem lenne ideális.

                          hey friend listen, i know the world is scary right now but its gonna get way worse

(#9576) Ádám16


Ádám16
addikt

Üdv.!

A szüleim mosógépe megadta magát. Felültöltős, nem keskeny, legalább 1000 fordulat/percet tudó, minél hosszabb gar.idővel forgalmazott gépet keresek nekik (legalább 3 év, de inkább 5).
A maximum erre kiadott összegem 120k lehet, de inkább alá lőnék. Óriási igények nincsenek, csak az átlagos: mosson szépen, és ne legyen brutál hangos.

Köszi a segítséget!

(#9577) Ádám16 válasza Ádám16 (#9576) üzenetére


Ádám16
addikt

+1: a garancia legyen teljeskörű

(#9578) asdf_ válasza Ádám16 (#9577) üzenetére


asdf_
veterán

Nem sok eséllyel indulsz a dolognak, Zanussi, Electrolux, Aeg trió van felültöltösben, de nevetséges 1 év garival és jelenleg promóció sincs rá (eluxra lesz), LG, Samsung, Gorenje nem csinál felültöltőset, Whirlpoolt (és igy Indesitet) nem akarsz, és maradt még a Candy 2 évvel. Ebből csak biztosítóssal jössz ki több évre.

(#9579) benczeb


benczeb
aktív tag

A Samsung mosógépeiről mik a fórumtársak véleményei?

(#9580) tisn


tisn
addikt

meguntam az lg-m oblitos szarakodasat. veszek uj mosogepet, beko legyen vagy egy uj lg? esetleg mas? uj lgk is vacakolnak az oblitovel? kb. 130-150k a felso hatar, 8-9kg, 1200-1400 centri, jo lenne dd. van konkret ajanlott modell?

(#9581) vilga válasza tisn (#9580) üzenetére


vilga
tag

Bosch vonal esetleg? most van rá promóció

[ Szerkesztve ]

(#9583) vilga válasza tisn (#9582) üzenetére


vilga
tag

Akár ez is: 6-os sorozatú, nagyon mellényúlni ebben az ársávban már nem jellemző, a Bosh is java részt Törökországban gyártat, persze ma már ez sem mérvadó: lásd Beko. Mindenesetre a nyugat és kelet eu-s termékpaletta eltérő: pl: bosch.hu, vs bosch.de.
Nekem a kiszemeltem: bosch amennyiben a 19 éves whirlpool-om végleg elhalálozik

[ Szerkesztve ]

(#9584) BlackJack21 válasza tisn (#9582) üzenetére


BlackJack21
tag

(#9585) arnyjaro válasza tisn (#9563) üzenetére


arnyjaro
csendes tag

Nekünk is ez volt. Igazából nem engedte bele, hanem a kék öblítő tartó felragad egy kicsit. Nekünk ameddig nem cserélték, az volt a megoldás, hogy mielőtt betöltöttük a mosószert és az öblítőt, erősen kirántottam a fiókot, és akkor visszmozdult a helyes állásba. Egyébként az LG az első öblítéskor mossa bele az öblítőt és utánna még 2x öblít, ezért nem érezhető annyira intenzíven az öblítő illata. Remélem tudtam segíteni

[ Szerkesztve ]

iPhone 12 pro, Macbook Air M1

(#9586) Ádám16 válasza asdf_ (#9578) üzenetére


Ádám16
addikt

Az eluxra milyen promó várható?

[link] Erről a Candy-ről mi a véleményetek? ÁK-n azt írták, hogy hangosan centrizik, de amúgy jó árban van a tulajdonságaihoz képest ezen kívül. Lehet, hogy veszek rá + év garanciát, ha azt mondjátok, ez rendben lehet.

(#9587) asdf_ válasza Ádám16 (#9586) üzenetére


asdf_
veterán

Garipromó, (asszem) 1+2 év lesz az 1-ből.

(#9588) krisz242


krisz242
tag

Sziasztok, szerintetek ezzel Bekoval mellélövök, ha olcsón szeretnék viszonylag megbízható gépet?

[ Szerkesztve ]

(#9589) d@minator válasza krisz242 (#9588) üzenetére


d@minator
addikt

Grúz és moldáv piacra szánt gép..
És akkor már miért nem a 6512?

(#9590) krisz242 válasza d@minator (#9589) üzenetére


krisz242
tag

Köszi! Ez azon kívül, hogy 6kg-os, nem különbözik semmiben ha jól látom. Illetve ez A+++-os, amit én néztem az pedig A++. Mondjuk azt nem értem hogyan, mikor több a fogyasztása. Vagy más is számít?

(#9591) d@minator válasza krisz242 (#9590) üzenetére


d@minator
addikt

Lehet a mosási kapacitást is nézik, különben egy 10-12kg gép nehezen kapna A+++ minősítést. De igazából lövésem nincs. Ha így van akkor lehet, hogy szoftveren 6kg-ost csináltak belőle, hogy megkapja a nagyobb minősítést. Így az 5512 jobb lehet, mert tudsz venni +3év garit az ED-nál. Más kérdés, hogy tudod e érvényesíteni. :D

(#9592) zagloba


zagloba
aktív tag

Tapasztalat: Whirlpool almárkát vettünk bár LG-ért mentünk! Azt mondták az LG elfogyott! Az első furcsaság az volt ,h a 4 órás mosás első 3 percében beengedte a dobba az előmosó és a főmosáshoz való mosószert! 15 p múlva dobott egy F01-es hibakódot és leállt! A gyors mosás végig ment a hosszú mosásnál mindig dobta a hibát! A bolt végül is rendes volt vissza vittem a gépet és vissza adták a pénzem! Most rendeltem egy LG-t az emagon! Remélem ez már jó lesz! És béke lesz és nyugalom a házban!😄

(#9593) tisn válasza arnyjaro (#9585) üzenetére


tisn
addikt

koszi

ogy mielőtt betöltöttük a mosószert és az öblítőt, erősen kirántottam a fiókot, és akkor visszmozdult a helyes állásba.

most inditottam egy sportprogramot, igaz az oblitot mar beleraktam, amikor eszembe jutott a tanacs, ugyhogy mikor erosen kirantottam a fiokot, kijott, kiesett a kezembol, es az egesz furdo tiszta csuszos oblitos lett :DD

felmostam, de meg mindig csuszik :)

ami amugy fura, hogy a sport es agynemu programoknal (ezeket meg eleg gyakran haszanlom), jo az oblites, jo illatuak a cuccok. csak a cotton, large cotton es a mix szivat, mintha szoftver hiba lenne, hogy olyankor rossz helyen is spricniz, vagy nem tudom. mindegy, lecserelem a faszba, meguntam...

(#9594) tisn válasza zagloba (#9592) üzenetére


tisn
addikt

melyik lg-t rendelted?

(#9595) krisz242 válasza d@minator (#9591) üzenetére


krisz242
tag

Néztem én is a plusz garit, de bennem is egyből az a kérdés merült fel, hogy ha a gyártó 2 évet ad, akkor a kereskedő utána hogy csikar ki garancián túli javítást. Bár gondolom fizet a javításért, viszont onnantól kezdve neki az az érdeke, hogy ne kelljen javíttania, és biztos jönnek a kifogások, hogy miért is nem garanciális a hiba.

(#9596) d@minator válasza krisz242 (#9595) üzenetére


d@minator
addikt

Ez valami biztosítós téma.

(#9597) krisz242 válasza d@minator (#9596) üzenetére


krisz242
tag

Köszi, végül megrendeltem ezt. Remélem jó lesz, nagy elvárásaim nincsenek. A mostani Candynél ami büdös, rohad, és szét akar esni centri közben, biztos jobb lesz!

(#9598) d@minator válasza krisz242 (#9597) üzenetére


d@minator
addikt

Ugyanazt tudja, mint a 6512 de 1200-vel és 5512 árában. Sőt olcsóbb, mint egy éve ami manapság ritka. Tegnap ezt hogy nem láttad? :D

(#9599) zagloba válasza tisn (#9594) üzenetére


zagloba
aktív tag

LG F4DT408AIDD 180.000 :)

(#9600) krisz242 válasza d@minator (#9598) üzenetére


krisz242
tag

Nem tom, lehet, hogy tegnap még nem volt ákciós.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.