Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#9651) borix válasza davenport (#9650) üzenetére


borix
őstag

Szerintem is az elektronika szokott nagyrészt megfeküdni (nyirkos párás helyen tartva különösen jót tesz neki) nem a motor.

[ Szerkesztve ]

(#9652) KisApám


KisApám
addikt

Sziasztok!
80 000 Ft körül mely ELÖLtöltős mosógépeket ajánlanátok?
Elromlott a régi, kellene vennem holnap... :(

̿ ̿ ̿ ̿ ̿'\̵͇̿̿\з=( ͡ °_̯͡° )=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿ ̿ ̿ ̿ ... ... Memento Mori

(#9653) Gömbike válasza KisApám (#9652) üzenetére


Gömbike
senior tag

Amelyikre a legtöbb garanciát adják.

Sajna ebben az árfekvésben ez a lényegesebb, nem a gyártó.

Akinek két bekezdésnél több van a memóriában, az látja a szomorú jelent.

(#9654) KisApám válasza Gömbike (#9653) üzenetére


KisApám
addikt

Megnéztem párat, csak alapon max. 2 év garisat talátam eddig.
A +1 v +2 v +3 év kiterjesztett garanciáért majd max fizetek pluszba, hogy meglegyen a 4 év gari minimum.

[ Szerkesztve ]

̿ ̿ ̿ ̿ ̿'\̵͇̿̿\з=( ͡ °_̯͡° )=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿ ̿ ̿ ̿ ... ... Memento Mori

(#9655) borix válasza KisApám (#9654) üzenetére


borix
őstag

Nem is a garit nézném legszívesebben (2 év megvan több gyártó mosógépeire is) hanem, hogy 6-7kg ruha töltete legyen, 1200 fordulat centrifuga sebesség legyen, mosási idő rövidítés.
Most kellene mosógépet vennem ebben az árszegmensben most ezt venném. [link]

(#9656) tisn válasza borix (#9655) üzenetére


tisn
addikt

en inkabb ratolnek egy 20-ast, es annyiert mar van az mmben beko 5 ev garival

(#9657) borix válasza tisn (#9656) üzenetére


borix
őstag

Vagy nem inkább arra is rátolnál még 20-25E és vennél egy AEG, Bosch mosógépet és akkor lenne egy mosógéped...? ;]

[ Szerkesztve ]

(#9658) grabber válasza borix (#9657) üzenetére


grabber
addikt

Ha lenne Beko géped,nem írnál ilyet,hanem te is azt ajánlanád :U

Nekem Bosch is volt,Beko van most. Semmivel nem érzem rosszabbnak,de olcsóbb és 5 év gari van hozzá.
Kollégámnak Aeg kezdett el folyni,szerelő javította. Attól mert drágább még nem lesz jobb. Ha meg annyira jó lenne akkor miért nem adnak 5 év garit az a te általad javasolt gépekre? Mert ők sem garantálják hogy kibírja.

[ Szerkesztve ]

(#9659) borix válasza grabber (#9658) üzenetére


borix
őstag

Csak annyit mondhatok erre, hogy gyere fel a pincéből a fényre...

(#9660) Csorbi válasza borix (#9659) üzenetére


Csorbi
addikt

Halljuk az alátámasztást, érvelést, ez a topic pont erre való, ne rébuszokban beszélj. Figyelünk.

(#9661) grabber válasza borix (#9659) üzenetére


grabber
addikt

Fáj hogy olcsón kapsz jó gépet garival? Mi ezzel a bajod? Amúgy meg tudsz konkrétunot is mondani vagy csak a reklámszlogen megy? Miért jobb a drágább készülék? Javasolj valami konkrétat,írd meg miben jobb. Meghallgatunk.

De amíg semmi konkrétumot nem mondasz,nincs is készüléked addig eléggé kamu szöveg.
Helyesbítek. 2 Beko gépet is vettem. Szüleimnél hagytam amit először vettem,magamnak vettem egy ugyanolyat pár hónapja. Biztos annyira rossz a Bosch gép után,hogy magamat szívatom. Csak azok fikázzák a Bekot akiknek soha nem volt.

(#9662) Nagya21 válasza borix (#9659) üzenetére


Nagya21
addikt

Hmmm hát ha még tudnád, hogy a bekót is, meg a bosch-t (siemens) is gyártják törökországban....
(lehet ugyanott)
Üdv Nagya

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#9663) borix válasza grabber (#9661) üzenetére


borix
őstag

Márkán belül több típus is található igaz?
Van olyan is, hogy egy siker termékből veszel egyet és gyári hibás.
Olyanból kiindulni, hogy vettem egy gépet bármilyet és jobb mint a AEG, Bosch mert nekem jobban bejött komolytalan.
Abból is kiindulni, hogy Kollégámnak Aeg kezdett el folyni,szerelő javította komolytalan.
Anyaghasználat, szervizháttér mennyi ideig kell az alkatrésre várni, hogy megjöjjön ha lesz egyáltalán 6-7 év múlva, még jó hogy nem számít.
Maradjunk annyiban, hogy 3-5 év múlva megnéztük mit ér a Beko garancia garancián belül, elhajt a szerviz vagy full segítőkészek.
Az ilyen emberek szoktak akkor hőbörögni, hogy fogyasztóvédelem jogszabályok majd az a vége, hogy mikor kipufogták magukat vesznek egy Bosch-t. ;]

(#9664) borix válasza borix (#9663) üzenetére


borix
őstag

Mostam hasonló 6KG AEG gépen majd 10 éves volt de még 10 évig legalább elmegy nagy a valószínűsége... [link]
Járjatok utána szerelőnél, hogy miért vannak oda értük, és miért nem Beko, Whirlpool, Samsung stb...
Lehet azért mert tartósra lett csinálva és még nagyrészt van hozzá minden?

[ Szerkesztve ]

(#9665) lolkaa


lolkaa
csendes tag

Sziasztok, nemrég vettünk Beko mosó- és szárítógépet (HTE 7746 X0). Centrugázáskor nem stabil, 1400-as fordulatnál szó szerint ugrál. Egyébként stabilan áll. Valakinek esetleg van ötlete, h mi lehet a probléma, miért ugrál? Köszi.

(#9666) borix válasza lolkaa (#9665) üzenetére


borix
őstag

Mindig csinálja nem csak akkor ha nagyobb terjedelmű ruhák vannak benne?
1000-1200 fordulaton is csinálja?

[ Szerkesztve ]

(#9667) Csorbi válasza lolkaa (#9665) üzenetére


Csorbi
addikt

Vízszintezve van (kimérve), stabil, csúszásmentes felületen?

(#9668) lolkaa válasza borix (#9666) üzenetére


lolkaa
csendes tag

Most éppen volt benne két lepedő is. Ez lehet az oka? Egy új mosógépnek ezt nem kellene bírnia?
800 fordulaton is csinálja, de sokkal kisebb mértékben. Akkor épphogy ugrál, de nem stabil.

(#9669) lolkaa válasza Csorbi (#9667) üzenetére


lolkaa
csendes tag

Normál állapotában stabilan áll, nem mozog semmilyen irányba. Hagyományos járólap van, azon áll. A régi mosógéppel ugyanezen nem volt gond.

(#9670) Csorbi válasza lolkaa (#9669) üzenetére


Csorbi
addikt

A vízszintezésre még nem kaptam választ. Megtörtént? Ha nem, ellenőrizzétek! A régi mosógép valószínűleg normálisan volt lepozícionálva. Hiába nem mozog, a vízszintezés nem egyenlő azzal, hogy a 4 láb leér egyszerre vagy sem. Szimplán elég, ha LEJT valamelyik irányban!

[ Szerkesztve ]

(#9671) borix válasza Csorbi (#9667) üzenetére


borix
őstag

1200 fordulat felett, hogy ne ugráljon a gép, és a súly automatika ne pöcsöljön tököljön a komolyabb gépekre jellemző.
Használtam régebben 90E Gorenje mosógépet 1200 centrifugát tudott.
Mosás folyamán mikor oda ért kiírta 15 perc van hátra, de a súly automatika amilyen keserves tökölést levágott eltelt vagy 15-25P mire hajlandó volt elkezdeni centizni, mindig el is mászott.
Alap 3 év garival vettem az volt a fő szempont akkor, de mosni nem volt nagy öröm vele.

lolkaa
Úgy néz ki ez van, együtt kellesz élni vele.

[ Szerkesztve ]

(#9672) Csorbi válasza borix (#9671) üzenetére


Csorbi
addikt

lolkaa
Úgy néz ki ez van, együtt kellesz élni vele.

Egy francokat kell. Ha be van vízszintezve, akkor hívja ki a szervizt, új gépről van szó. Bárhol előfordulhat egy gyárilag gyengébb lengéscsillapító, vagy hasonló.

(#9673) grabber válasza borix (#9663) üzenetére


grabber
addikt

Nem azt mondtam,hogy szar. Azt mondtam hogy drágább nem biztos hogy jobb. Az ár nem garantál semmit.

Úgy látom előítélet beszél belőled,mert semmilyen tapasztalatod nincs a szervizekkel,de már mondod a tutit. Honnan veszed,hogy a Beko elromlik? Honnan veszed hogy tovább kell várni egy Beko alkatrészre mint más gyártóéra? Meg magyar jogszabályok vonatkoznak rájuk is. Nem értem ezt a vádaskodást. Csak a Beko szar,meg annak a gariztatása.

Semmilyen tapasztalatod nincs a szervizekkel,de már azt terjeszted hogy szar. Csak a hangod nagy,de tapasztalat nincs semmi. Bekora is azt mondod,hogy nem mosógép,de még nem is láttad. Úgy mondasz róla véleményt,hogy használtad volna egyáltalán. Komolytalan vagy így :(

[ Szerkesztve ]

(#9674) borix válasza Csorbi (#9672) üzenetére


borix
őstag

Persze persze új mosógép meg lengéscsillapító csere...
Leírta világosan, hogy stabilan áll.
1000 fordulat felett sok mosógépnél előfordul ez a jelenség.
Azért ugrál mert a centrifugálás előtt nem tudja egyenletesen eloszlatni a benne lévő ruhát és nem elég minőségi a gép ahhoz, hogy azt kompenzálja.
grabber
Szerintem ne fárasszál.
Maradjunk annyiba, hogy neked van igazad, és a Beko mosógéped csúcs szuper azért, hogy befejezd...
Aki meg Bosch, AEG mosógépet vesz az úgysem vesz majd komolyan.

[ Szerkesztve ]

(#9675) d@minator válasza lolkaa (#9665) üzenetére


d@minator
addikt

Szia! Szállítási biztosítók ki lettek véve? Ha igen fogd meg valamelyik két sarkát és erősen rángasd meg. Ha hangot ad akkor nem áll stabilan.

(#9676) Ádám16 válasza asdf_ (#9587) üzenetére


Ádám16
addikt

Erről a promóról tudunk azóta valamit? Nagyon vennem kell anyáméknak egy gépet, és totál biztonytalan vagyok.

(#9677) erdey_a válasza lolkaa (#9665) üzenetére


erdey_a
őstag

már írtam itt a topikban is, hogy nekünk is volt egy beko mosógépünk, kb. 3 napig.
az úgy centrizett, hogy ki akart jönni közben a fürdőszobából.
ment is vissza a boltba, lett helyette LG

Vérboci

(#9678) borix válasza Ádám16 (#9676) üzenetére


borix
őstag

Nincs már időd kivárni a következőt, akkor legfeljebb megveheted rá a kiterjesztett garit markabolt.hu vagy eluxshop.hu oldalakon.
3év 8E, 5év 14E

(#9679) asdf_ válasza Ádám16 (#9676) üzenetére


asdf_
veterán

Más írta másik topikban, hogy neki mondták, hogy lesz, így én többet nem tudok.

(#9680) Donki Hóte


Donki Hóte
veterán

Azt el tudja valaki magyarázni, hogy mit jelent egy mosógép esetében az, hogy Digital Inverter :F

Ez csak annyit jelent, mit a samponok esetében az Advanced Formula, vagy tényleg van valami (pozitív) műszaki tartalma?

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#9681) Nagya21 válasza Donki Hóte (#9680) üzenetére


Nagya21
addikt

ÖÖÖÖÖ szóva Hogyasszongya, mechanikus inverter mongyuk a kommutátor, digitális, meg ami ilyen kis bigyókkal elktronyikusan kuszálja a frekveciját..... :DDD :DDD :DDD
Üdv Nagya

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#9682) farkas-j válasza borix (#9657) üzenetére


farkas-j
őstag

Ilyet tipikusan az ír, aki még nem használt Beko mosógépet. Vannak olyanok, akik szeretnek fanyalogni minden tapasztalat nélkül. :((( Nem is értem miért jó ez nekik? :O
Négy éve megy nálunk egy Beko mosógép és egy Beko mosogatógép hibátlanul, teljes megelégedéssel. Semmi hiányérzetem nincs egy "márkás" készülékhez képest!

Segédletek LG TV-khez: http://goo.gl/Brr7V4

(#9683) farkas-j válasza lolkaa (#9665) üzenetére


farkas-j
őstag

Nézd meg, hogy alul nincs e beszorítva a dob és a ház közé egy hungarocell lap. Nálunk gyárilag volt benne ilyen szállítási kitámasztás. Ki kell venni ha van ilyen.

Segédletek LG TV-khez: http://goo.gl/Brr7V4

(#9684) d@minator válasza Donki Hóte (#9680) üzenetére


d@minator
addikt

A gyártóknak csökkenteni kell az energiafogyasztást ezért kerül inverteres motor a mosógépbe és amúgy egy nagyon marketingezett valami. Van olyan ország ahol ezzel nem lehet eladni valamit, mert az embereket nem érdekli. Ott nem is reklámozzák.
Elvileg:
Kisebb súrlódás = kevesebb hő, kevesebb energia, kisebb zaj
Terhelés függvényében változó sebesség = kevesebb energia
Precízebb dobmozgások.
A motor kisebb meghibásodási valószínűsége.
De! Inverter panel meghibásodás (pl. Beko). Drágább. Mosáskor halkabb inkább, centrifugáláskor nem. Annak halksága mástól függ.

A motorok amúgy is keveset fogyasztanak szóval nem olyan sokat takarít meg az inverter motor és mivel drágább úgy egyes esetekben semmit. Vagy csak zsebpénzt.
A többi előny vitathatatlan amíg normális alkatrészek kerülnek az inverterbe nem úgy, mint a Beko egyes modelljein (de lehet más gyártónál is) hitvány kondenzátorok.
A 10 év garancia pedig az alkatrészre vonatkozik a javítás költségére nem.
Szóval van előnye de közel sem akkora, mint reklámozzák.

(#9685) borix válasza farkas-j (#9682) üzenetére


borix
őstag

Hidd el nekem ha a Candy vagy Whirlpool stb... mosógéped lenne ugyan ez a hozzászólásod lenne csak azokat dicsérve.
Az ilyen emberek a sz@ros gumicsizmát is sokszor többre néznék, mert ép az van a lábukon mint egy Boss cipőt.
Mert abban jobban érzed magad és akkor már nem is kell jobb. ;]

(#9686) bagoly71.


bagoly71.
tag

Kapja ám az ívet (ismét) a Beko! :DDD

Mennék én felvenni a sz@ros gumicsizmámat, ha lenne.... :))

Meg kb. a fél haveri köröm is (ami nem kicsi) akik ezt a márkát választották sok minden készülékből! Jó magam mosógépet és hűtőt!

Mekkora marhák voltunk...... :W ......hogy évek óta hiba nélkül mennek és ezt a márkát választottuk....

[ Szerkesztve ]

(#9687) borix válasza bagoly71. (#9686) üzenetére


borix
őstag

Nem erről van szó.
Másik fórumon pl farkas-j írta, hogy vett egy AEG hűtőt ami kétszer elromlott ráköltött egy csomó pénzt és soha többé AEG.
Vett egy Beko mosógépet 5 év gari miatt, és nagyon meg van elégedve vele, nem is kellene jobb.
Nekem az ilyen vélemények komolytalanok.
Az 5 év gari bele van építve nagyrészt a Beko árbába plusz kemény a verseny ezért üzleti fogásnak is jó.
Az 5 év garit 125-130E körül ki lehet hozni több nagy márkánál is csak náluk időszakosan.

A lényeg az, hogy megvettétek az 5 év gari miatt mert csak az számított.
Persze ha másik márka lett volna 5 év garival akkor azt vettétek volna pl LG, Samsung, Whirlpool és azokat dicsérnétek, és nagy valószínűséggel és azok is elmennek gond nélkül hosszú éveket.

[ Szerkesztve ]

(#9688) Popes válasza borix (#9687) üzenetére


Popes
őstag

Mi a baj azzal hogy valaki megveszi a Bekot 5 év garanciával és elégedett vele?
Nekem ha megfelelő a szolgáltatás amit nyújt ennyi pénzért és öt évig kiszolgál akkor már megérte.
Jöhetesz azzal hogy más gyártó akkor is jobb hiába csak két év garanciát ad és utána fujhatsz porcukrot a s@ggébe ha bajod van a géppel, de az öt év az akkor is azt jelenti hogy legalább addig esélyed van hogy érvényesítsd a garanciát és számíthatsz rá hogy amit rászántál összeget a vásárlásra az minimum öt évre szól.
(Már nem emlékszem pontosan de nekem 8x ezer volt 5 évvel, az nem 125-130)

[ Szerkesztve ]

Deus ex machina

(#9689) borix válasza Popes (#9688) üzenetére


borix
őstag

Változnak az idők most lassan 80E alatt mosógépet nem kapsz nem, hogy 5 év garival...

(#9690) borix válasza Popes (#9688) üzenetére


borix
őstag

Megnézed a keskenyített normális megbízható helyről vett Beko gépek is ott vannak, hogy azért már szinte bármit vehetsz.
Electrolux, Lg, Samsung már árban alatta vannak az 5 év garis még széles Beko gépeknek, az 5 év gari is be van már nagyrészt építve a Beko árába...
Hol vannak a szolgáltatások?
Keskenyített kivitel, gőz funkció, centrifuga sebesség stb...?

[ Szerkesztve ]

(#9691) farkas-j válasza borix (#9687) üzenetére


farkas-j
őstag

Figyelmetlenül olvasol, mert háromszor romlott el az AEG hűtőm! Harmadszorra a "természetesen filléres" keringtető ventilátor adta meg magát. Akkor éppen amiatt kellett már harmadszor szétrobbantani a hőcserélőt. Csak tudod ilyenkor a már rideggé vált rézcsövek ismét hajlításnak vannak kitéve, mert ki kell buktatni az egész hőcserélőt, hogy hozzá lehessen férni, most éppen a ventilátorhoz. Ezt a hajlítgatást a rideggé vált rézcsövek nem viselik jól, és a szerelők szerint lutri, hogy kibírják e. Ha valamelyik megreped akkor gazdasági totálkár és kuka az "olcsó" prémium hűtő. Lehet, hogy ez a meghibásodási szám és a felmerült tetemes költségek egyeseknek elfogadható dolog egy "prémium márkánál", de nálam nem! És igen, azért választottam Beko mosógépet és Beko mosogatógépet, mert olcsóbbak voltak még az 5 év gyári garival is mint az azonos kategóriájú és tudású "márkás" favorizált gépek. Nagyon jó a programkiosztásuk, és a mosógép hála ég nem két pohár vízben lötyögteti a ruhákat mint a sok pluszos csoda gépek! És tényleg nem kell jobb. Mivel tud többet egy drágább azonos kategóriájú gép? Kiválogatja és magától beteszi a szennyest majd mosás végén kitereget?

Segédletek LG TV-khez: http://goo.gl/Brr7V4

(#9692) borix válasza farkas-j (#9691) üzenetére


borix
őstag

Samsung nem ma kezdte a telefon gyártást mégis alaplap, hangszóró és a töltő résznél kábel csere volt egyszerre a telómnál, fél éven belül.
A Beko gépek is az újabb keskeny változatok már nem mosnak olyan bő vízzel, rá kell nézni youtube videókon látni.
[link] [link] Be kell lassan szerezni ilyen gépeket mert ezek használnak rendes vízmennyiséget és nem mosnak 2,5-3 órákat.

(#9693) oxide83


oxide83
aktív tag

Sziasztok!

Felültöltős mosógép, max 120 ezerért milyen mosógépet javasoltok és miért? Köszönöm az ajánlásokat előre is!

(#9694) Gömbike válasza oxide83 (#9693) üzenetére


Gömbike
senior tag

AEG /Electrolux csoport gépein a mosószer tartó nem az ajtóba van beépítve. Ezért nem is rohad le, mint a wiccpúlnak.

Van rajtuk time manager funkció, amivel a mosási időt több lépcsőben tudod csökkenteni.

A gépekről bemutató videók a markabolt.hu oldalon meg nézhetők.

Sajnos más komoly gyártó nem gyárt felültöltős gépet.

Akinek két bekezdésnél több van a memóriában, az látja a szomorú jelent.

(#9695) borix válasza Gömbike (#9694) üzenetére


borix
őstag

Őszre ígérnek 3 év garancia akciót az egy év helyett, ha nem tudja kivárni érdemes meghosszabbítani legalább 3 évre ami plusz 8E.
markabolt.hu, eluxshop.hu itt venném.

(#9696) bta1 válasza Yeffy (#9549) üzenetére


bta1
őstag

"sajnos a nagyon nagy reszuk az uj gepeknek mar olyan, h fix programok, es azokhoz hofokok/centri ertekek vannak, altalaban max lefele modosithatsz"

A mosógéphekkereknek is meg kell élni valamiből! ;)
/Régebben kenyérsütőgép-hacker akartam lenni, de végül letettem róla... :DDD/

(#9697) Yeffy válasza bta1 (#9696) üzenetére


Yeffy
veterán

jo, hat vegul is... :))
ez azt jelenti, h te ertesz ehhez? :)

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#9698) bta1 válasza Yeffy (#9697) üzenetére


bta1
őstag

Elvileg tudok mikrovezérlőt programozni :)
A kenyérsütő sokkal bosszantóbb. Gondoltam rá, hogy (a házi tapasztalatok alapján) csinálok itthon kapható lisztekhez / élesztőhöz optimalizált programot, persze a legtutibb minden részletében beállíthatóra lenne. Mindez csak idő kérdése... az idő pedig pénz.

(#9699) Yeffy válasza bta1 (#9698) üzenetére


Yeffy
veterán

laza. gondolom kell hozza valami speci eszkoz(ok)?

engem ez nem erint szerencsere, nem en sutom a kenyeret. :D

[ Szerkesztve ]

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#9700) Sianis válasza oxide83 (#9693) üzenetére


Sianis
addikt

Én bementem a Márkaboltba személyesen, rugóztam egy fél órát a kérdésen. Az AEG tekinthető a prémiumnak, modernnek. Ellenben ezen mennek a kísérletek is. Az Electroluxba már általában az kerül bele, ami az AEG-ben bevált. Én végül 150 körül vettem, 5 év garanciával a mi felültöltősünket, Time Manager, sőt még gőzölés is van rajta. Utóbbi ritkán kell, de akkor mindig áldom, hogy van. A nem ajtóra szerelt és egy mozdulattal kivehető mosószer adagoló is áldás. Egyébként személyesen ha bemész, bármit megmutogatnak, elmondanak, nincs olyan, hogy túl sok kérdés. Nekem az összes funkció minden hőfokával, time manager fel-le megmutogatta az eladó és nem mondta, hogy most már legyek kedves húzni a fenébe, kinyomtatta a szimpatikus 3 gép adatait, aludtam is rá egyet.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.