Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#9151) grabber válasza PrometheusX (#9150) üzenetére


grabber
addikt

Szia!

Beko 6633B0 5 év garival 90k. Drágább mosógépet nem biztos hogy vennék. Inverteres,elég csendes,5 év gari van rá,keskeny gép. Szerintem pont azt tudja ami leginkább kell :)

(#9152) PrometheusX válasza grabber (#9151) üzenetére


PrometheusX
aktív tag

Szia!

Köszönöm a tippet, ez jónak tűnik. :) Tudom hogy nagy kérés, de esetleg tudnál olyat is ajánlani ami elérhető például Media Marktban vagy Euronicsban? Nem szőrszálhasogatásból, csak kíváncsiak lennénk rá személyesen is, megnéznénk hogy milyen a mosógép.

Köszönöm szépen!

(#9153) Csorbi válasza PrometheusX (#9152) üzenetére


Csorbi
addikt

Esetleg ez? BEKO WTE7636XB 45 cm mély, gőzfunkciós, 5 év gyári garival :)

(#9154) PrometheusX válasza Csorbi (#9153) üzenetére


PrometheusX
aktív tag

:R

Nagyon köszönöm, és a türelmet is. Holnap lesz lehetőségünk megnézni a terméket, fogok szólni hogy milyen volt. Még egyszer köszönöm!

(#9155) Csorbi válasza PrometheusX (#9154) üzenetére


Csorbi
addikt

Várjuk a tapasztalatokat :)

(#9156) PrometheusX


PrometheusX
aktív tag

Sziasztok!

Végül is a WTV-6633 B0 típust rendeltük. :) 6632 volt a debreceni Euronicsban, az személyesen nagyon jó volt (gombok, ajtó, összeszereltség minősége, stb.), viszont a 32-est hangosabbnak jellemezték mint a 33-mast. Így inkább a 6633-mat rendeltük meg házhozszállítással más boltból. :)

Elvileg pár nap a szállítási idő, de április közepéig-végéig nem fogjuk tudni beszerelni (addigra lesz kész a felújítás). Amint beüzemeltük, fogok visszajelezni vele kapcsolatban.

Köszi a segítséget mégegyszer! :R

[ Szerkesztve ]

(#9157) grabber válasza PrometheusX (#9156) üzenetére


grabber
addikt

Nagyon is jól tettétek,hogy a 6633-nál maradtatok :) A 32-es verzió nem inverter motoros készülék,ezáltal hangosabb mosás közben,igaz amit mondtak az ott. A 33-ra biztosan jár az 5 év gari.

(#9158) dr.bubo válasza grabber (#9157) üzenetére


dr.bubo
őstag

A 33-ra nincs már 10 év gari az inverteres motorra? Novemberben még volt. a Beko oldalán kellet regisztrálni a gép adatait, hogy megkapd a 10 év garit

Router beállitása: http://www.rainman.sokoldal.hu/tplink_router_beallitasa / Port Forward: http://www.portforward.com/english/routers/port_forwarding/routerindex.htm

(#9159) grabber válasza dr.bubo (#9158) üzenetére


grabber
addikt

MOtorra lehet van 10,de én a komplett gépre értem az 5-öt. Azt fontosabbnak tartom,mint a motor garit.

(#9160) indianka


indianka
tag

sziasztok, nálam sajnos annyira kevés a tér, hogy a mosógép teljes mélysége is fontos, vagyis hogy ki tudjam nyitni az ajtaját. Ezért amellett hogy csak keskeny gép jöhet számításba, fontos, hogy az ajtaja is kis átmérőjű legyen (nem is értem különben mi értelme egy keskeny gépnek egy bruttó 55centis ajtóval...). Max 95cm a határ :/
Úgy találtam ez a kettő felel csak meg az elvárásaimnak (fentiek+inverter, min 6.5 kg), mivel egy inverteres felültöltős 30%-kal drágább (amit szintén nehezen értek):
LG FH 2J3WDN0 [link]
Electrolux EW6S427BI [link]

Electrolux termékekkel mostanában elég rossz tapasztalatom van, és az LG-t sokan dícsérik, viszont abban vonz hogy picit nagyobb. Elsősorban megbízhatóság lenne a fontos, funkciók nem számítanak.
Mi a véleményetek? előre is köszi, ha valakinek van javaslata

(#9161) grabber válasza indianka (#9160) üzenetére


grabber
addikt

Hello!

Szerintem nincs nagy különbség,hogy melyiket veszed. Idővel úgy is tönkremegy,az összes gyártó úgy gyártja a gépeket. Sok gari kell rá és úgy számolni hogy a gariig fog csak működni.
Ha az Electrolux jön be jobban én azt venném,sok garival. Amúgy az Electrolux nak van 38 cm mély gépe is [link]

(#9162) vilga válasza Csorbi (#9133) üzenetére


vilga
tag

Hát ja, kb 18 éve a whirpool awm 5103-ért mélyen zsebbe kellet nyúlnom, mentségére legyen mondva hogy még a mai napig működik -annak ellenére hogy a szerelő már kétszer kidobatta volna- program kapcsoló miatt, pedig csak a szivattyúja mondta fel a szolgálatot, most pedig egy x2 kondenzátor cseréje a vezérlőpanelen támasztotta fel.
A most forgalmazottak közül melyik bírna ki ennyit?

[ Szerkesztve ]

(#9163) LattilaX


LattilaX
tag

Sziasztok
Haláltusáját járja az itthoni Samsung mosógépünk amely lassan több mint 10 éves ennek leváltására mit ajánlanátok? 4 fős család max 110 ezer ft és fontos hogy elöltöltős legyen, a hely ahová be kell férni max 70*65cm a magasság nem korlátolt. Az árukeresőn ez a top1 [link] ez mennyire ajánlott vétel?
Illetve ti milyet ajánlanátok. Előre is köszönöm.

(#9164) asdf_ válasza LattilaX (#9163) üzenetére


asdf_
veterán

Az keskeny gép, 4 emberre az már nem biztos, hogy ideális. A jelenlegi milyen mély?

[ Szerkesztve ]

(#9165) LattilaX válasza asdf_ (#9164) üzenetére


LattilaX
tag

A jelenlegi 43 cm szóval ez is eléggé keskeny, és igen elég sokat is használjuk.
Akkor tudnál valamit ajánlani?

[ Szerkesztve ]

(#9166) davenport válasza LattilaX (#9165) üzenetére


davenport
aktív tag

Ilyesmit keresek én is, amit linkeltél az nálam is benne van a kalapban, de néztem a Gorenje WA72S3-at is, az 7 kg-os, és 46,5 centi mély. Viszont te mehetsz feljebb, van egy halom 55 centis mélységű gép. Részemről LG, Gorenje (reménykedve hogy kijön rájuk valami garanciahosszabbítós akció), Electrolux (itt most van 1+2) amiket nézek, de nálam tényleg ez a 46,5 centi mélység a felső határ.

No money, no honey.

(#9167) LattilaX válasza davenport (#9166) üzenetére


LattilaX
tag

Most ezt találtam ez már azért nagyobb [link]

(#9168) stickermajom


stickermajom
addikt

Sziasztok!

Ha SOS kell (tehát legkésőbb hétfőn rendelve.) új mosógép, akkor normál méretű, inverteres, 8-9kg-s mosógépből van most valami ár/érték és garancia bajnok, vagy legyen egy Beko WMY-91443 5 évvel? Mai nappal feladta a 3 éves Electrolux. Van rá kiegészítő biztosítás, de 9-18 munkanapos kiszállásokat láttam, ez nem opció.

Ha van már AEG szárítógépünk akkor kerettel bármilyen mosógép berakható alá, vagy márkán belül kell maradni?

(#9169) meszi85 válasza stickermajom (#9168) üzenetére


meszi85
csendes tag

Az adott kritériumoknak az említett Beko felel meg a legjobban (figyelj, mert van LB1 és LMB1 variáció is, nem tudom mi a különbség).
Beko WMY 91443 LB1 ---inverteres 9kg/1400 dob:?L 5év gari----136K szállítással

8kg-ban esetleg ezt nézd meg, 3 év gari:
Gorenje WEI843 ----inverteres 8kg/1400 dob: 54L + GŐZFUNKCIÓ 105K akcióban szállítással
Árban azért elég nagy az eltérés.

A meghibásodott Electrolux hibáját leírhatnád pontos típus névvel, mivel nem egy régi gép.

[ Szerkesztve ]

(#9170) stickermajom válasza meszi85 (#9169) üzenetére


stickermajom
addikt

Köszi! :R És a Gorenjére is fel tudom rakni a számítógépet?

Electrolux EWS31074NU. Szíj szakadt, leugrott vagy a csapágy tört. Gyakorlatilag függetlenedett a dob a motortól. Azért dühítő, mert nagyon odafigyeltünk rá, hogy ne legyen túlterhelve. Bár előfordul, hogy napi 2-3x is megy, sok a szennyesünk.

[ Szerkesztve ]

(#9171) meszi85 válasza stickermajom (#9170) üzenetére


meszi85
csendes tag

száMítógépet? :))
Valószínűleg rá, bár lelóghat róla.
Mérd le a szárítógéped méreteit, de fontosabb a szárítógéped lábainak távolsága (általában beljebb vannak) és hasonlítsd össze a mosógép méreteivel (SZx M x M): 60 × 85 × 54,5 cm.
Léteznek összeépítő keretek is gyárilag, de itt fórumon többen csináltattak munkalapot a két gép közé + spaniferes rögzítés.
Keress rá a "láb" szóra a topicban.

(#9172) z123456789


z123456789
addikt

Sziasztok!

Kicsit visszaolvastam, de azért hátha valaki látott valami bestbuyt. (Háztartási gép topicban már érdeklődtem, de ahogy látom itt vannak konkrét ajánlatok is. :) )
Bedöglött a mosógép. Szíj már korábban is leugrott többször, most az egyik leugrásnál meg is sérült, és ahogy elindul már le is esik újra. Csapágyas is, mert folyik belőle az a barna trutymó. Egy Indesit IWSC51051. Elvileg műanyag hegesztett dobos, szóval szétszedni is macera lenne. Újat kellene venni.
Szóval ha valaki tudna ajánlani egy-két gépet, azt megköszönném.
Igények:
-max 45 cm mély
-inverteres
-lehetőleg 5 év gari
-100e Ft-ot adnék érte max.

Holnap szétnézek eMagon, de ha vannak most is típusok, légyszi linkeljétek ide nekem! :R

Nagyon szépen köszönöm. :R

(#9173) Csorbi válasza z123456789 (#9172) üzenetére


Csorbi
addikt

BEKO WTV-6633 B0

Gyártó oldala: [link]

(#9174) z123456789 válasza Csorbi (#9173) üzenetére


z123456789
addikt

Köszi. Pont ezt nézegettük. :D Igaz 5 cm-rel pont nagyobb, de rohadjak meg hátul a csövet csak meg lehet oldani ami a falba meg. Mert jelenleg a falból egyenesen jön ki. Gondolom azt lehet egy lefele mutató pipacsővel is helyettesíteni.
Na mindegy, ez már részletkérdés. Körbenézek hol mennyi, meg megvárom, hátha holnap eMagon pont lesz akcióban. :R

(#9175) Csorbi válasza z123456789 (#9174) üzenetére


Csorbi
addikt

Az eMag nem árulja ezt a modellt.

(#9176) Popes válasza Csorbi (#9175) üzenetére


Popes
őstag

Nem mindig van de forgalmazza az Emag is. (Arra kell figyelni hogy nem mindig 5 év garral)
Nekem is várnom kellett 1-2 hetet mert vagy pont nem volt, vagy nem adták meg az 5évet.

Deus ex machina

(#9177) z123456789 válasza Csorbi (#9175) üzenetére


z123456789
addikt

Igen, azt látom, sajnos. :( Most böngészgetem az oldalt.

(#9178) Csorbi válasza Popes (#9176) üzenetére


Csorbi
addikt

De neki most kell új gép. :U

(#9179) z123456789 válasza Csorbi (#9178) üzenetére


z123456789
addikt

Így van. Holnap körbeszaladok MM, meg Euronicsbe, de szerntem ez lesz.
Azt a pár nap kiszállítást meg tudom várni, de addig is gyűlnek a szennyesek, szóval jövő héten meg kell oldódnia, legkésőbb utána hét elej. Az eMag akció pont kapóra jött, azt meg tudtam várni, de amúgy sürget az idő. :R

(#9180) Popes válasza Csorbi (#9178) üzenetére


Popes
őstag

Ez tiszta, viszont az nem igaz hogy az Emag nem árulja.

Peace.🙂

Deus ex machina

(#9181) Csorbi válasza Popes (#9180) üzenetére


Csorbi
addikt

De igaz. Masszírozhatjuk amerre akarjuk, jelen pillanatban NINCS ebből a modellből náluk, tehát nem árulJA. Lehet, hogy árulTA valamikor, vagy árulni FOGja újra, de a kínálatot böngészve egyiknek sincs nyoma, nincs feltüntetve a kínálat között még úgy sem, hogy esetleg most épp nincs raktáron, de amúgy kapható.

Peace, of course :)

(#9182) asdf_ válasza Csorbi (#9181) üzenetére


asdf_
veterán

Oke, de senki nem tart fegyvert a fejehez, hogy az Emagtol vegye, es nem is volt elvarasa ez, ebbol adodoan halal lenyegtelen, hogy az emagnal jelenleg keszleten van-e vagy sem.

(#9183) z123456789 válasza asdf_ (#9182) üzenetére


z123456789
addikt

Srácok! Minden OK. Mindenkinek igaza van, és ezer hála a segítségért.
Hagyjátok a francba! Holnap eldől. :R
Béke. :)

(#9184) stickermajom válasza meszi85 (#9171) üzenetére


stickermajom
addikt

Szárítógépet, csak az autokorrekt csodái.. :D

Végül nem lett egyelőre rendelve semmi, mert vártuk a szerviz jelentkezését. Ma sikerült őket elérni, nem jönnek be a lakásba, vigyük be hozzájuk, vagy tegyük ki a kertbe. :DDD Tök jó, az újat nem hozzák be, a régit nem javítják meg, mehetünk a patakhoz mosni a ruháinkat.

(#9185) z123456789 válasza stickermajom (#9184) üzenetére


z123456789
addikt

Irigylem, hogy van patak a közeletekben. :DDD

(#9186) Jorgi Kormi válasza stickermajom (#9184) üzenetére


Jorgi Kormi
senior tag

Ezekkel "gyerekjáték" lesz a mosás a patakban ! :D

Kocsi Nippon , az asszony Ungarische , a tévén még gondolkodom ! ( talán egy Junoszty 402 BC made in CCCP <Pana lett a vége , a "karma" hatalma.( Oled "szagértő" és crt tv tulaj)"Boldogok a lelki szegények , mert náluk a zseni is szegényebb".

(#9187) goose87


goose87
tag

(#9188) z123456789 válasza goose87 (#9187) üzenetére


z123456789
addikt

Szerintem jónak tűnik. Ediginél +3 év garival ~97 000. :)

(#9189) Csorbi válasza z123456789 (#9188) üzenetére


Csorbi
addikt

(#9190) stickermajom válasza Csorbi (#9189) üzenetére


stickermajom
addikt

A Hivatalos Garancia Plusz egyik feltétele, hogy Ön a szerződésben szereplő, megvásárolt termék ingyenes műszaki felülvizsgálatát írásban (e-mail, vagy postai levél) bejelentse, és igényelje a gyári garancia lejárta előtt 60-90 nappal.

Ez a műszaki felülvizsgálat INGYENES, és a Hivatalos Garancia Plusz jótállás érvényességének végéig, évente szükséges megismételni.

A DÍJMENTES felülvizsgálatra az Ön otthonában kerül sor, egy szerviz kiszállási díj ellenében.


Drágább lesz az a végére.

(#9191) z123456789


z123456789
addikt

Hm, pedig jónak tűnt a vétel. De mindegy. Tegnaptól a Beko tulaja vagyok. :D
Ez az inverteres motor...maga a csoda. :DDD

Köszi a segítségeket srácok! :) :R

(#9192) eladogeppc


eladogeppc
veterán

Sziasztok !

Mennyire problémás a mosógépek ékszíj cseréje ? Úgy értem, hogy nagyon sok alsóközép kategóriában ékszíjat használnak a mai napig. Mennyi idő alatt öregszik el a szíj ?
Mik a tapasztalatok ? Érdemes inkább Direct Drive-os mosógépet venni ?

Köszi előre is !

Voltak: Z71,Defy,SGS,SGSSII,XperiaNeo,Arc,ArcS,LGW7,LG2X,LG3D,LGBlack,Wave2,G300,OT-995,O4XHD

(#9193) dr.bubo válasza stickermajom (#9190) üzenetére


dr.bubo
őstag

7500Ft A kiszállási díj. Mire lejár a hét év gari, majdnem elkölt még egy mosógépre való pénzt. :(((

Router beállitása: http://www.rainman.sokoldal.hu/tplink_router_beallitasa / Port Forward: http://www.portforward.com/english/routers/port_forwarding/routerindex.htm

(#9194) z123456789 válasza eladogeppc (#9192) üzenetére


z123456789
addikt

Szerintem nem nagy para. Nálunk is leugrált folyamatosan (mert gondolom a csapágy már ki van), de csak le kell csavarozni a hátulját, aztán visszarakni. Ugyanígy ki lehet cserélni is. De én pont most cseréltem le az ékszíjas Indesitet egy Beko inverteresre. Azt gondolom 2 nap után, hogy soha többet ékszíjast. Azokban ugye szénkefe is van, ami elég rendesen tud porolni. A zajbeli különbség pedig elképesztő. A mosógép több mint 6 éves volt, első ékszíj.

(#9195) Gömbike válasza eladogeppc (#9192) üzenetére


Gömbike
senior tag

A felső, sőt a legfelső kategóriában is ékszíjat használnak.

Nem véletlenül.

Akinek két bekezdésnél több van a memóriában, az látja a szomorú jelent.

(#9196) asdf_ válasza z123456789 (#9194) üzenetére


asdf_
veterán

Keversz valamit. Inverter != direct drive (ahol tenyleg nincs ekszij), es az ekszijnak semmi koze a szenkefehez, sem annak letehez. Attol, hogy a Bekod inverteres, attol meg bizony szij hajtja.

[ Szerkesztve ]

(#9197) z123456789 válasza asdf_ (#9196) üzenetére


z123456789
addikt

OK, akkor sorry.

(#9198) eladogeppc válasza asdf_ (#9196) üzenetére


eladogeppc
veterán

Akkor a DirectDrive valamivel jobb megoldást jelent nem ?
Samsung Bubble bigyó dobja állítólag rohad, a Gorenjét felhívtam, azt mondja a gyártó hogy nem stabilak, ugrálnak.
most akkor mit érdemes venni ?
90-100 a max kp rá. Mit javasolsz ?
Köszönöm szépen !

Voltak: Z71,Defy,SGS,SGSSII,XperiaNeo,Arc,ArcS,LGW7,LG2X,LG3D,LGBlack,Wave2,G300,OT-995,O4XHD

(#9199) Gömbike válasza eladogeppc (#9198) üzenetére


Gömbike
senior tag

Beko 5 év gyártói garanciával.

Akinek két bekezdésnél több van a memóriában, az látja a szomorú jelent.

(#9200) eladogeppc


eladogeppc
veterán

Sziasztok !

Egész héten nézegetem már a kütyüket. Teljesen be vagyok már gajdulva.
Ezek közül melyik az ajánlottabb ?

LG F2J5WN4W - Picit logikátlan a menürendszere
Samsung WW70K42106W/LE - Ez logikusabb menüs
GORENJE WA72S3 - Ez is szimpatikus

Mit mondotok ? Melyiket érdemes ezek közül választani ?

Voltak: Z71,Defy,SGS,SGSSII,XperiaNeo,Arc,ArcS,LGW7,LG2X,LG3D,LGBlack,Wave2,G300,OT-995,O4XHD

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.