Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#9751) Gömbike válasza cross56 (#9750) üzenetére


Gömbike
senior tag

Igen, sajnos az olyan kombigépek, melyek már tudják a szöszt gyűjteni és nem falják az energiát, ennyibe kerülnek. Az Elux-nak van már kevesebbért is.

Igazából nem ezek ára a sok, hanem a fizetésünk megalázó.

Épp ma olvastam, hogy Magyarországon jelenleg 426 ezer a bruttó átlagfizetés. Szomorú, hogy ez valójában k@va messze van a hétköznapoktól.

[ Szerkesztve ]

Akinek két bekezdésnél több van a memóriában, az látja a szomorú jelent.

(#9752) huan válasza tisn (#9747) üzenetére


huan
őstag

A kérdés kiírásakor már írtam ☺️

(#9753) syC válasza Gömbike (#9751) üzenetére


syC
addikt

Hello. A pár hsz-ben korábban reflektált LG tehát nem ajánlott? 165 ezer Ft körüli áron.

mod: LG F4J6VG0W

[ Szerkesztve ]

(#9754) Agostino válasza syC (#9753) üzenetére


Agostino
addikt

erről egészen jókat írnak, még a végén mégiscsak bizalmat szavazok egy kombinált gépnek...

                          hey friend listen, i know the world is scary right now but its gonna get way worse

(#9755) Gömbike válasza syC (#9753) üzenetére


Gömbike
senior tag

Kombigépet jó szívvel senki sem fog ajánlani.

Azért, mert a technológiájuk egész más, mint a két külön gépnek és éppen ez miatt sok energiát fogyasztanak. Korábban már részletesen leírtam/írtuk, hogy miért.

A hőszivattyús kombi a fejlettsége okán már megközelíti a két külön gép munkájának gyümölcsét.

Ha nincs más lehetőséged, pl. helyszűke, vedd meg azt, ami Neked tetszik és szimpatikus.

Természetesen lehet a kombi gépekkel együtt élni, nagyon sok millió embernek semmi baja sincs vele, de soha nem lesz egyenértékű a két külön géppel.

Akinek két bekezdésnél több van a memóriában, az látja a szomorú jelent.

(#9756) huan válasza tisn (#9747) üzenetére


huan
őstag

Natessék :(((
Az Ön által keresett magyar nyelvű matrica nem létezik, sajnos nem tudunk rendelni.
Üdvözlettel:
BSH Háztartási Készülék Kereskedelmi Kft.
Vevőszolgálat / Márkaszerviz
www.bsh-group.com

(#9757) syC válasza Gömbike (#9755) üzenetére


syC
addikt

Ha nem hőszivattyús , azt nem is szabad megvenni?

(#9758) Gömbike válasza syC (#9757) üzenetére


Gömbike
senior tag

Miért ne szabadna?

Meg szabad vásárolni, csak tudni kell a korlátokat.

Nem tudja a szöszt gyűjteni, pedig ez a ruhaszárítás nagyon fontos eleme.

A kimosott ruhát két részletben kell visszatérni, mivel fizikai korlát van, ami a dobméret.

Mivel a kimosott ruhát két adagban lehet vissza pakolni a szikkasztáshoz, ezért kétszer fog vizet és áramot használni egy adag kimosott ruha megszárításához. Mivel ezek vízzel kondenzálnak. A rezsicsökkentés nem ezzel a géppel fog megvalósulni.

Stb.

Korábban igen részletesen leírtuk a miérteket.

Akinek van helye, mindenképp jobban jár két külön géppel. Meg a ruhái is.

Akinek két bekezdésnél több van a memóriában, az látja a szomorú jelent.

(#9759) kr:sz


kr:sz
tag

Sziasztok!

Sajnos helyszűke miatt csak egy felültöltős mosógépre van lehetőségünk. Szeretnénk megúszni 80-90e Ft-ból a vásárlást. Van esetleg olyan márka ami ajánlott ebben az ársávban? Alapvetően Zanussira gondoltam.

Üdv és köszi előre is a tanácsokat!

Krisztián

(#9760) Csorbi válasza kr:sz (#9759) üzenetére


Csorbi
addikt

A lehető legrosszabbra gondoltál. Electrolux miért nem jöhet szóba?

(#9761) kr:sz válasza Csorbi (#9760) üzenetére


kr:sz
tag

Sajnos saját tapasztalat, Electrolux és Whirpoolal csak problémáim voltak... :/

(#9762) Nagya21 válasza kr:sz (#9761) üzenetére


Nagya21
addikt

Há pedig akkor a Zanussival is lesznek.......
Ugyanis a Zanussi butitott Elux.
Üdv Nagya
UI: vegyél Aristont, vagy Indesitet, azok meg a Wiccpulhoz tartoznak.......

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#9763) Csorbi válasza kr:sz (#9761) üzenetére


Csorbi
addikt

Nem tudom milyen jellegű problémák voltak, de ha ezek a gépek is ebben az árkategóriában voltak, akkor sajnos azt kell mondjam ez többé-kevésbé törvényszerű, legalábbis felültöltőséknél mindenképp. :(

(#9764) kr:sz válasza Nagya21 (#9762) üzenetére


kr:sz
tag

A jelenlegi albimban is Zanussi van, de lekopogom eddig a 6 évünk alatt nem volt gond vele. Az electroluxal volt elektronika csere, a whirpool ajtaja már nagyon korán elkezdett szétrozsdálni... szóval emiatt vannak negatív prekoncepcióim.

A Candy is felejtős?

[ Szerkesztve ]

(#9765) farkas-j


farkas-j
őstag

Egy új mosási technikával működő mosógép: LEAP Az élettartamát legalább 10 évre tervezik.

Segédletek LG TV-khez: http://goo.gl/Brr7V4

(#9766) Csorbi válasza farkas-j (#9765) üzenetére


Csorbi
addikt

A link nem sikerült... :(

(#9767) Molk


Molk
tag

Sziasztok!
A miele alsó kategóriájából nézegetem az új mósógépeiket és esetleg van olyasmi ami miatt valamelyiket érdemes elkerülni? Vagy mivel lesz hozzá kiterjesztett garancia ezért szerintetek mindegy?
WDD 035 8kg, WWD120 WCS 8kg

(#9768) farkas-j válasza Csorbi (#9766) üzenetére


farkas-j
őstag

Bocs, tényleg rossz volt a link. Itt a helyes link.
"Egy új mosási technikával működő mosógép: LEAP Az élettartamát legalább 10 évre tervezik."

Segédletek LG TV-khez: http://goo.gl/Brr7V4

(#9769) Csorbi válasza farkas-j (#9768) üzenetére


Csorbi
addikt

Ellenben ez ipari mosógépnek készül, és ott a 10 éves élettartam nem kiugróan sok ám...
Itt ebben a topicban ebből a koncepcióból nem sokat fogunk hasznosítani.

(#9770) huan válasza huan (#9756) üzenetére


huan
őstag

(#9771) ANOka válasza kr:sz (#9759) üzenetére


ANOka
őstag

Keskenyített elöltöltős sem fér el?

(#9772) bul07 válasza ANOka (#9771) üzenetére


bul07
nagyúr

Amúgy melyik lehet a tartósabb a elől(keskenyített) vagy felül töltős?

Ha szerelni kell akkor melyik?

Csak egy tapasztalatom van elöltöltős keskenyítettel
Indesit IWSE 61251 ajándékba kaptuk csapágy hibásan, csapágy cseréhez Flexszel kellet körbevágni a műanyag dob házat a csapágycseréhez
Na most ha minden elől töltős keskenyített ilyen akkor az nem buli

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#9773) Csorbi válasza bul07 (#9772) üzenetére


Csorbi
addikt

Sok gyártó egybeöntött üstöt használ a dobbal, semmi köze a keskenyítetthez, normál mélységű gépeknél is jócskán előfordul. Ugyanazon gyártónál is változó, hogy egyik modell ilyen, a másik olyan.

(#9774) bul07 válasza Csorbi (#9773) üzenetére


bul07
nagyúr

Rosszul fogalmaztam elől töltős gépekkel van csak ez egy tapasztalat, amióta az eszemet tudom felül töltős gépeink vannak

Most hogy van a fent megnevezett elől keskenyített, nyáron be volt rakva egy nap próbára mert tartaléknak volt szánva
Olyan 5-7cm foglal el több helyet mint egy felül töltős és főleg hogy a hátán van a víz csatlakozás és így nem lehet teljesen a falhoz tolni
Így beférni be fér csak szűkösebb az eljárás mellette

Amúgy nem sikerült olyan jól a Indesit IWSE 61251 csapágy cseréje, valahol a ragasztásnál csepegteti a vizet, nem sokat olyan fél decit egy mosás alatt, de ugye ez így max tényleg vész megoldásnak jó pár napig
Megint szétszedni meg nincs kedvem energiám

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#9775) tisn


tisn
addikt

BOSCH WAT28461ME vagy BOSCH WAT28391

esetleg

Bosch WAT24440BY

dobja az utobbinak a legnagyobb es az a legolcsobb is.
csak nem kapni. szoval az elso kettobol ki melyiket venne?

[ Szerkesztve ]

(#9776) tisn válasza tisn (#9775) üzenetére


tisn
addikt

estleg WAT28561BY

hat nem ecceru :)

(#9777) cross56 válasza cross56 (#9748) üzenetére


cross56
senior tag

Sziasztok!

Sajnos még továbbra is keresem a megfelelő mosó-és szárítógépet. (nincs hely két külön gépnek ezért szükséges ez a megoldás)
Hőszivattyúsra nincs keret, marad a kondenzációs.

A keret max 250.000 Ft körül lenne.

Én azt olvastam, hogy az AEG a legjobb, illetve második helyen Samsung, harmadik helyen pedig LG.

Ti melyik márkát és abból is milyet vennétek a fent leírtak alapján? :R

(#9778) Kallor


Kallor
csendes tag

Sziasztok!

100.000,- forint körül milyen gépek közül érdemes nézelődni?

Elöltöltős játszik csak, heti 3-4 alkalommal lenne használva, semmi extra funkció nem érdekes. Csak mosson ki és legyen megbízható :)

Segítségeteket előre is köszönöm.

B.

(#9779) Gömbike válasza Kallor (#9778) üzenetére


Gömbike
senior tag

Amelyikre a legtöbb garanciát adják és neked a legszimpatikusabb.

Gondolj bele, ha leszámolod az Áfát, a bolt hasznát, a gyártó hasznát, a maradékból milyen minőségű alkatrészek lesznek a mosógépben?

Akinek két bekezdésnél több van a memóriában, az látja a szomorú jelent.

(#9780) HagaNRG


HagaNRG
őstag

Sziasztok!

Egyetlen kitétel érdekel a választandó géppel kapcsolatban: 30 perces gyorsprogram esetén is szabadon lehessen variálni a fordulatszámok és a hőfokok között. Tehát 30 fok és 1000 centrifuga lenne jó, a 30 perces Gyors mosás mellett. Sajnos a Samsungtól úgy látom, nincs ilyen gép, pedig mindenkeppen azt szerettem volna.
Az LG-t nézem akkor helyette, ahogy olvasom visszafelé a kommenteket, pl. Az lg f2j5wn3w tudja a szabadon varialást. Érdemes a szeretett Samsung helyett az LG-nem adni egy esélyt? Köszönöm szépen!

(#9781) HagaNRG


HagaNRG
őstag

Ha már itt tartunk, szintén érdekelne szaritogep is. 150 ezer a max, amit raszannek. Egymásra nem fognak férni csak egymás mellé, így nem szükséges márkaazonosnak lenniük. A mosogeppel ellentétben viszont a szaritogepekkel kapcsolatban teljesen fogalmatlan vagyok. Mit kell ezeken néznem és mi a minimális, amit rá kell szánni? Köszi!

(#9782) Gömbike válasza HagaNRG (#9780) üzenetére


Gömbike
senior tag

Gyors mosásnál egyik gyártó sem enged belenyúlni a programba.

Értelmetlen lenne.

Olyan van, hogy le lehet rödíteni az időt és a centrifugát.

Pl. nálam 2.25 órából a és 1400 centriből tudok csinálni 45 percet és 400 centrit.

[ Szerkesztve ]

Akinek két bekezdésnél több van a memóriában, az látja a szomorú jelent.

(#9783) asdf_ válasza Gömbike (#9782) üzenetére


asdf_
veterán

De enged, pont ő említette, hogy az LG-nél lehet (korlátozottan, 40 fok a max). Más kérdés, hogy 40 fokon 40 perces lesz a 30 perces program...

(#9784) Csorbi válasza HagaNRG (#9780) üzenetére


Csorbi
addikt

Tessék, Bosch WAT28691

ExtraKurz-nál ezeket tudod mind állítani, 30 perces mosásnál 3,5kg a mennyiség limit. Ha megnyomod a Speed gombot, akkor 15 perces lesz a mosás, 2 kg mennyiségi limittel.
40 fokon 35 perc lesz a 30 perces programból.

[ Szerkesztve ]

(#9785) Gömbike válasza Csorbi (#9784) üzenetére


Gömbike
senior tag

Ez lesz a következő mosógépem 😁😁😁

Nagyon bejön az állíthatósága, meg az ótómata adagolás 😁

Akinek két bekezdésnél több van a memóriában, az látja a szomorú jelent.

(#9786) regener válasza Gömbike (#9785) üzenetére


regener
veterán

Csak lenne egy harmaddal olcsóbb :D

(#9787) Csorbi válasza Gömbike (#9785) üzenetére


Csorbi
addikt

Mire eljutsz odáig, már rég más modellek lesznek... :D :P

(#9788) Csorbi válasza regener (#9786) üzenetére


Csorbi
addikt

Sikerült 2018. októberében 157e Ft-ért hozzájutnom, ekkor volt 5 év gyári garancia +10% vételár visszatérítés promo, tehát a vége 142e Ft volt - best buy :B

(#9789) tisn válasza regener (#9786) üzenetére


tisn
addikt

emagon most kb. annyit lehetett a boschokon sporolni
nekem ez lett

WAT28561BY 128k-ert, de ha tudom akkor a gyari visszateritessel a WAT28691 is nagyon jo arra jott volna ki (200 -30% emag, -20% bosch vissza, 160k korul lett volna a vege)

(#9790) Csorbi válasza tisn (#9789) üzenetére


Csorbi
addikt

Az emag eleve 210 ezres árból ad 10%-ot ha jól látom, így pont annyi a gép, mint kb máshol. (Pl. Euronics 179e).
A Bosch promója sem 20, hanem 10%. Nem tudom Neked ezek a %-ok honnan vannak...

(#9791) HagaNRG


HagaNRG
őstag

Köszönöm szépen a segítségét mindenkinek. Mától a média marktban 89 ezer a sokat emlegetett LG mosógép. Akkor lehet, hogy az lesz a befuto. Bár 3 LG is van 90-120 ezerig. Azok is belefernek a budgetbe.

(#9792) tisn válasza Csorbi (#9790) üzenetére


tisn
addikt

hat, ha euronics 179, bosch promoval aze' elheto.

emagon volt kupon az meg -20%
a srac irt egy bosch kupont, ami a -10% melle meg -20%

https://prohardver.hu/tema/bestbuy_topik_akcio_ajanlasakor_akcio_hashtag_kote/hsz_57080-57080.html

de nem mertem berendelni, mert csak utolag muxik, de allitolag jo

(#9793) tisn


tisn
addikt

boschon melyik programmal mossam az agynemut? lg-n volt duvet, de itt nincs sajna. pamut eco?

(#9794) Csorbi válasza tisn (#9793) üzenetére


Csorbi
addikt

Sima mezei pamut, 60 fok.
Az Eco az energiatakarékos mosás, kevesebb víz, kevesebb áram, hosszabb programidő.

(#9795) tisn válasza Csorbi (#9794) üzenetére


tisn
addikt

koszi. kellemes 4.5 ora az eco, de igazabol nem gond

(#9796) Weareus


Weareus
addikt

Beko automatákkal mik a tapasztalatok?

Soul of the mind, key to life's ether. Soul of the lost, withdrawn from its vessel. Let strength be granted, so the world might be mended. So the world might be mended.

(#9797) Gömbike válasza Weareus (#9796) üzenetére


Gömbike
senior tag

Ár/értékben nagyon jók.

Bár Zeki fórumtárs a másik oldalt is megtapasztalta, itt Bács megyében a szerviz nincs a toppon. El is engedte ezt a márkát.

A barátaimnál gond nélkül teszik a dolgukat.

Akinek két bekezdésnél több van a memóriában, az látja a szomorú jelent.

(#9798) Agostino


Agostino
addikt

sziasztok, kombi mosó és szárítógépek között van olyan, amelynél a szöszgyűjtés rendesen megoldott? leginkább erre nem találtam semmi pontos választ, azzal viszont már találkoztam, hogy a mosási ciklusok alatt köszön vissza a szárításkor összegyűjtött motyó, vagy idővel csökken a tömítődés miatt a szárítás hatásfoka.

                          hey friend listen, i know the world is scary right now but its gonna get way worse

(#9799) Gömbike válasza Agostino (#9798) üzenetére


Gömbike
senior tag

A markabolt.hu oldalon nézd meg a kombi gépeket.

Ott mindegyikről van bemutató videó.

A 350 ezer feletti gépeket nézegesd, azokat tudják a szöszöket gyűjteni.

Ezek már hőszivattyús kombi gépek.

Akinek két bekezdésnél több van a memóriában, az látja a szomorú jelent.

(#9800) bul07 válasza Agostino (#9798) üzenetére


bul07
nagyúr

Ha nem sürgős és tud várni a projekt és 250e Ft felett akarsz gépet venni én megvárnám a 2021-et
Bár hogy ennek lesz e árfelhajtó hatása az még kérdéses

Mert ugye 2021-től 250e Felett kötelező 3év garancia lesz [link]

Ha amúgy is megvan a 3év garancia olyan termék akkor mindegy

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.