Hirdetés

2024. május 12., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1090) Lauda válasza Pickit3 (#1085) üzenetére


Lauda
félisten

Koszonom a tapasztalataid, hasznald egeszseggel az uj mosogeped! ;) :R

Irnek en is par gondolatot az Electrolux EWF 1284BW tipusu geprol. Szoba kerult korabban, hogy mennyire tartjak a gepek a kijelzett idot. Neztem kimelo proginal, inditaskor 1 ora 27 percet irt, itt nem kotyvaszt a betoltott sullyal, 17.01-kor inditottam, 17.28-kor nyitotta az ajtot, ezt percre pontosan betartotta. Ma egy pamut mosasnal, inditas utan kis ido mulva raneztem, mikor mar kiszamolta a mosasi idot, 2 ora 30 percet jelzett, ezt 2 ora 36 perc mulva fejezte be, itt kesett 6 percet. Azt figyeltem meg, hogy normal pamut programnal az utolso centrifuga kb 9 perc (illetve a vege kb 30 sec lazitas). Ezt a 9 percet csak akkor kezdi visszaszamolni, mikor mar ugy iteli meg, hogy biztonsagosan tudja centrizni a beallitott sebesseggel es itt szinte mindig eltokol ugy perceket, hogy kozben az ido nem csokken.Ezen kivul a betolto csap talan negyedig ha ki van nyitva, ugy iteltem meg, hogy ekkora nyomas is bosegesen elegendo a gepnek, talan igy kimeli a magnesszelepet es a mososzertartalyt sem padlogazzal eri a viznyomas, emiatt is csuszhat kicsit az ido, bar a kimelo mosas idejet pontosan tartotta, elkepzelheto, hogy ez megsem befolyasolja a mosasi idot. Az a nehany perc csuszas egyebkent sem jelent problemat azt gondolom.

A gep mosasi hatekonysaga csucs szerintem, kezelese ugyszinten. Ami meg nagyon tetszik, bar ez betudhato a nagyobb dobmeretnek is, hogy a nagyobb pledek is maximalisan at vannak mosva. A felultoltos gepbe mikor begyomoszoltem (a kicsi likon reszleteiben :U ) a takaromat, ami egy vastagabb pled, az nem mindenhol volt megfeleloen atmosva, eszrevenni azert. Talan a felultoltos gepeknek tulsagosan keskeny a dobja es ezek a nagyobb meretu darabok nem tudnak rendesen forogni ide-oda a dobban, igy a tisztitas sem az elvart minosegu. Most viszont meg dobtam is ra meg egy vekonyabb pledet es mindkettot ugy vettem ki, mintha uj lenne. Tiszta is illatos volt mindketto barhol is neztem. 1000 - es centri meg se nyikkant neki, a felultoltos gep ilyenkor mar szenvedett. Mintha ezek az eloltoltos gepek nagyobb mennyisegu ruhakra lennenek tervezve, jobban birnak a strapat. Ha elfer a furdoben/mas helyisegben, szerintem jobb valasztas, mint a felultoltos. Eddig ez a tapasztalatom a geppel, majd a tobbit az ido eldonti. :) A konkret tipust is nyugodt szivvel tudom ajanlani, eddig csak pozitiv tapasztalatokrol tudok beszamolni. ;)

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.