Hirdetés

2024. május 22., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2051) Karma válasza Gabor113 (#2044) üzenetére


Karma
félisten

Nem írom le publikusan, mert igazából semmi új nincsen benne, recitálni meg már ebben a topikban éppúgy recitáltam, mint korábban.

Az igazi hangulatkeltés egyébként is az lesz, amikor eladom az iPhone-om, és Nokiát szerzek helyette. Nem N8-at, mert nem adok érte annyit, mint amennyit kérnek érte, viszont valami S^3-asat, mert terveim vannak vele, az iPhone 4 meg nagyon sok tőkét leköt.

“All nothings are not equal.”

(#2052) Gabor113 válasza Nokiahivő (#2048) üzenetére


Gabor113
tag

Magyar nyelvű, magyar piacra szánt telefonod van vagy szürke importos?

Alcatel OT 300 - Siemens C35 - Siemens MT 50 - Samsung SGH E720 - Nokia N73 - Nokia N82 - Nokia N97mini - Nokia E7 - Blackberry 9300 - Blackberry Q10

(#2053) Gabor113 válasza Karma (#2051) üzenetére


Gabor113
tag

értem, kár.

Kíváncsi vagyok mit néztél ki. ;)

Alcatel OT 300 - Siemens C35 - Siemens MT 50 - Samsung SGH E720 - Nokia N73 - Nokia N82 - Nokia N97mini - Nokia E7 - Blackberry 9300 - Blackberry Q10

(#2054) Lord Zero válasza Karma (#2051) üzenetére


Lord Zero
addikt

hoppá, hoppá..

beleegyezel, h mobilaréna-hír legyen belőle? :DDD
Az iPhone4 karmája avagy Karma iPhone4-e - út a Nokia felé..

szerk.
ebből a jelenségből sokan sokfélét fognak meríteni ; )

[ Szerkesztve ]

nem, mindegy

(#2055) Ricardo válasza Nokiahivő (#2049) üzenetére


Ricardo
félisten

5 percig szerkesztheted a hozzászólásodat, ha elírtál valamit, esetleg eszedbe jut még bármi amit leírnál. Azt a célt szolgálja hogy ne legyen egy embertől egymásután egy rakás beírás.

(#2056) jacis válasza Nokiahivő (#2048) üzenetére


jacis
nagyúr

Extremedigital-ban veszem nem a Nokiánál.

iPhone 15 Pro Max,; Samsung Galaxy Z Fold 5; GoPro 8 black, XBOX Series S, Samsung Galaxy Watch 4

(#2057) B1T3 válasza Karma (#2051) üzenetére


B1T3
addikt

Az publikus, hogy milyen terveid vannak vele? :)

(#2058) jacis


jacis
nagyúr

Sziasztok,

Tud nekem abban segíteni valaki, hogy ha én rákötöm az N8-at a TV-re és pluszban még rádugok egy egeret és bill.-t akkor hogyan tudom pl. a multitask menüt előhívni stb...
Ezeket a bill. kombinációkat hol lehet megtalálni?
Választ előre is köszönöm.

iPhone 15 Pro Max,; Samsung Galaxy Z Fold 5; GoPro 8 black, XBOX Series S, Samsung Galaxy Watch 4

(#2059) Karma válasza jacis (#2058) üzenetére


Karma
félisten

A taszkvaltas nagy valoszinuseggel a Windows gomb hosszan nyomvatartasara jon be, a ket softkey meg vagy a ket shift, vagy a ket ctrl, mar nem emlekszem.

“All nothings are not equal.”

(#2060) jacis válasza Karma (#2059) üzenetére


jacis
nagyúr

Köszi.

iPhone 15 Pro Max,; Samsung Galaxy Z Fold 5; GoPro 8 black, XBOX Series S, Samsung Galaxy Watch 4

(#2061) Misály válasza jacis (#2060) üzenetére


Misály
addikt

Meglett vegul?

(#2062) jacis válasza Misály (#2061) üzenetére


jacis
nagyúr

Nem csak hétfőn veszem mellé a bill.-t és egeret is és legalább a multitask menü előhívása legyen meg.... (bár jó lenne valami leírás a többiről is)

iPhone 15 Pro Max,; Samsung Galaxy Z Fold 5; GoPro 8 black, XBOX Series S, Samsung Galaxy Watch 4

(#2063) Quasi_modo válasza jacis (#2062) üzenetére


Quasi_modo
nagyúr

User Manual ?

valami

(#2064) jacis válasza Quasi_modo (#2063) üzenetére


jacis
nagyúr

Az megvan, de abban nem találtam meg.

iPhone 15 Pro Max,; Samsung Galaxy Z Fold 5; GoPro 8 black, XBOX Series S, Samsung Galaxy Watch 4

(#2065) Sifre


Sifre
senior tag

Ezt láttátok már?

[link]

Mi a véleményetek?

szerk.: most látom hogy ez egy elég régi benchmark. Akkor gondolom kamu...

[ Szerkesztve ]

(#2066) Karma válasza Sifre (#2065) üzenetére


Karma
félisten

Nekem inkább az eltérő formázású N8 oszlop nem tetszik...
De most már vannak tulajok a topikban, mérjétek ki, az valid :)

“All nothings are not equal.”

(#2067) Sifre válasza Karma (#2066) üzenetére


Sifre
senior tag

Kíváncsi lennék én is egy független tesztre.

Van még egy ilyen is (kissé nehezen olvasható): [link]

(#2068) Karma válasza Sifre (#2067) üzenetére


Karma
félisten

Így egy kicsit könnyebben olvasható ;) És összevethető sok más eszközzel is. Sajnos az N8-at a fejlesztőcsapatuk még nem tesztelte, de ezek már reális számok, nem úgy, mint az amott debil módon odashoppolt 10x-es többlet :U

“All nothings are not equal.”

(#2069) Sifre válasza Karma (#2068) üzenetére


Sifre
senior tag

Hú, köszi, nem is tudtam hogy van ilyen összehasonlító oldal.

Ha a felhasználói tesztek is hihetőek, akkor nem is olyan gyenge ez a hardver. Sokkal gyengébbre számítottam.

(#2070) jacis válasza Sifre (#2069) üzenetére


jacis
nagyúr

Amúgy én is rosszabbnak hittem.

iPhone 15 Pro Max,; Samsung Galaxy Z Fold 5; GoPro 8 black, XBOX Series S, Samsung Galaxy Watch 4

(#2071) Sarlon


Sarlon
aktív tag

Engem ma ért egy meglepetés az N8 al kapcsolatban, aminek személy szerint örülök!
Bár lehet, h csak nekem volt újdonság, de pl. körömmel, toll véggel nem lehet nyomkodni. Csak azt érzi, amit az ujjaddal, csinálsz.

[ Szerkesztve ]

N82- N8- Lumia 920

(#2072) VIPowER válasza Sarlon (#2071) üzenetére


VIPowER
senior tag

A kapacitív kijelzők már csak ilyenek. :D

(#2073) jacis válasza Sarlon (#2071) üzenetére


jacis
nagyúr

Ez jó hír :K

iPhone 15 Pro Max,; Samsung Galaxy Z Fold 5; GoPro 8 black, XBOX Series S, Samsung Galaxy Watch 4

(#2074) Misály válasza Sarlon (#2071) üzenetére


Misály
addikt

Kapacitiiiiiv!

(#2075) Sarlon válasza Misály (#2074) üzenetére


Sarlon
aktív tag

Értem én, csak meglepődtem.. :) Sok mindent mondtak már..

N82- N8- Lumia 920

(#2076) jacis válasza Sarlon (#2075) üzenetére


jacis
nagyúr

Akkor Neked teli lesz az N8 újításokkal ami megint csak meglep ;]

iPhone 15 Pro Max,; Samsung Galaxy Z Fold 5; GoPro 8 black, XBOX Series S, Samsung Galaxy Watch 4

(#2077) jacis válasza Sarlon (#2075) üzenetére


jacis
nagyúr

Persze ez Neked jó!

[ Szerkesztve ]

iPhone 15 Pro Max,; Samsung Galaxy Z Fold 5; GoPro 8 black, XBOX Series S, Samsung Galaxy Watch 4

(#2078) Lord Zero válasza Karma (#2066) üzenetére


Lord Zero
addikt

saját jó lesz? :) itt van egy, kimérve..
regisztrálnom kellett, h felküldhessem a szerverükre, mert csak így látható az eredmény, ezért screenshot és nem direkt link - remélem nem fér kétség a hitelességéhez

nos, igen, igen... tegnap óta... hm, tegnaptól máig egyszer sem, aztán ma kétszer... vegyesek... (ezt így sorrendben a kérdésekre, előlegezve : ))

[ Szerkesztve ]

nem, mindegy

(#2079) Misály


Misály
addikt

Khm, tularazott fos, 150-nel nem lesz olcsobb!

(#2080) Sarlon válasza Misály (#2079) üzenetére


Sarlon
aktív tag

Ezt mire érted?

N82- N8- Lumia 920

(#2081) attisx válasza Misály (#2079) üzenetére


attisx
addikt

:DDD

Kellemesen csalódtam a T-ben...

@Sarlon: szarkazmus

[ Szerkesztve ]

Rossz a helyesírásom?! Vedd úgy, hogy mobilról írtam... :D

(#2082) Misály válasza attisx (#2081) üzenetére


Misály
addikt

En hasonlora szamitottam, nokiakat mindig olcson adtak. Szerintem ha ma kaphato mar hozom is el.

(#2083) Gabor113 válasza Misály (#2079) üzenetére


Gabor113
tag

Bakker ez nagyon durva. Ez alapján tényleg tartom hogy ár-érték arányban ez messze a legjobb vétel jelenleg! (Ha lesz hozzá egy kis reklám a karácsony slágere is lehet bár ez igazából nekünk júzereknek mellékes.)

Alcatel OT 300 - Siemens C35 - Siemens MT 50 - Samsung SGH E720 - Nokia N73 - Nokia N82 - Nokia N97mini - Nokia E7 - Blackberry 9300 - Blackberry Q10

(#2084) Misály válasza Gabor113 (#2083) üzenetére


Misály
addikt

Jelenleg feleannyiba kerul T-nel mint az iphone dominoban. En olyan 120-al szamoltam de ez... megiscsak igaznak bizonyult az n97 mini kozeli ar.

[ Szerkesztve ]

(#2085) Jadro


Jadro
veterán

Na ez így nagyon jó kezdőár. Mindjárt más a leányzó fekvése.

Samsung Galaxy S23 8/128 Green

(#2086) Ricardo válasza attisx (#2081) üzenetére


Ricardo
félisten

Én is többre számítottam. Jó lesz ez :K

(#2087) jacis válasza Misály (#2079) üzenetére


jacis
nagyúr

Nagyon barátságos ár.
Szerintem ennyi pénzért nagyon megéri megvenni!

iPhone 15 Pro Max,; Samsung Galaxy Z Fold 5; GoPro 8 black, XBOX Series S, Samsung Galaxy Watch 4

(#2088) virkir válasza Lord Zero (#2078) üzenetére


virkir
veterán

Grat.
Milyen programokat raktál fel?
Mikor fagyott, esetleg bekavarhatott valami utólagos app?

"Nekem papírom van róla, hogy értek hozzá" by Glenda

(#2089) Sifre válasza Misály (#2079) üzenetére


Sifre
senior tag

"Listaáron, új előfizetés és hűségnyilatkozat nélkül"

És ha így veszem, akkor független vagy T-trotil függő?

(#2090) Lord Zero válasza virkir (#2088) üzenetére


Lord Zero
addikt

akkor pár megosztandó gondolat... szombat du.-tól ketyeg a stopper, h tulajdonosa vagyok egy ilyen gépnek eredetileg egy c7 volt a vágyam tárgya, de egyrészt a lomhaság, mellyel hivatalosan ideérkezik (mert "rendes" magyarországi garanciáshoz ragaszkodtam), kikezdte az idegrendszeremet, haha - és lőn, h elmém ilyeténképpen bomlott állapotában ez utóbbi lett belőle.
a telefon szép. az érzéseim meg vegyesek

pár empíriafoszlány...
ami tetszik:
- ergonómia, kinézet: masszív, karakteres, tényleg érzed, h kézben van, jó a fogása, blabla.

- sebesség/gördülékenység (elsősorban i3gs-hez viszonyítok, a "nagyok" közül ezzel volt közelebbi viszonyom): nos, nem lassú, olykor még gyorsnak is mondanám, mikor épp megy, lol (erről később).

- személyreszabhatóság: szerintem több mint elégséges. remekül lehet összevissza tenni a dolgokat, gyakorlatilag minden kitehető, a jó öreg symbianos koncepció szerint. hivatkozásként (és ez kvázi mindenre van) egy képernyőre így max 24 ikont varázsolhatsz (ami marha sok és kurvára zavaró, tehát nem fogsz), de elsősorban nem a screen kozmetikázására gondolok, az nem izgalmas, bármelyik mai telefon villog ilyesmivel - ami itt dícséretes, h különösebb buhera nélkül, büntetlenül tudsz a filerendszerben tenni-venni, kreálni, törölni, pakolni, telepíteni, stb. ez a lényeg, nem a homescreen

- fm-transzmitter - a legjobb találmány : ) tökéletesen működik, nagy élmény a tonnányi zenét egyetlen mobilon hordozni, amit akármelyik (autó)rádióval összehozhatsz. összehangolt állapotban is él a hangszínszabályozó, mindkét oldalon, volume csak rádión. csak a zenelejátszó output megy ki az éterbe (tehát navigálásra és/vagy hívásra nem használható, kipróbáltam, ezeket nem fogjuk rádión hallgatni, ergo nem lehet összeeszkábálni egy kihangosítót)

- gps/maps - tényleg villámgyors, gyakorlatilag (nem csak) mobilos olvasatban kimondható, h azonnal talál jelet. az a-gps egy fenomén. nem lehet egyértelműen megadni, h milyen neteléréssel keressen műholdadatokat, mert bármit adsz meg, úgyis végigzongorázza a környék összes lehetőségét :D a wlanoktól a szolgáltatói netig. cirka 5kb az árán viszont pár másodpercen belül ott piroslik a piroslandó.
ami érdekes, h maga az ovi maps elméletileg a legújabb (legalábbis nekem az ovi aszongya, h nincs elérhető újabb update), mégsem működik a pinch to zoom, amiről pedig rémlik, h nem egy videóban láttuk (de lehet, h csalatkozom).

- menüstruktúra - ez ízlés dolga, szerintem nem bonyolult (de én évek óta használom a symbiant), majdhogynem logikusnak nevezném, mindent megtaláltam, bár van néhány érthetetlen művésznév alá dugott funkció

- mUSB/PC-csatlakozás - másik hatalmas piros pont. rádugod, és rögtön pattan is felfelé a win ablak, portable device, C, E, amit akarsz, olvasni, írni, mozgatni. nagyon nagy plusz, nincs szükség a kerék újrafeltalálására, nem kell hack, nem kell külső app, azonnal és rögtön használható, mint egy meghajtó. PC Suite és Ovi S. is van fent nálam (előbbivel részletekbemenőbben lehet machinálni), mindkettő simán megy.
mUSB töltés: tölt! :D kuriózum: csak a hozzá kapott mUSB-n keresztül volt hajlandó áramot felvenni, a régi kábelemmel (e66 tartozék) nem (ez nem tudom mennyire általános, ha igen, akkor csak azért lehet kellemetlen, mert nem tudsz bárhol/bárkinél gyorsan egy kis villanyt felvenni, ha szükség lenne rá)

- kamera - nem igazán próbálgattam, nem erre volt kihegyezve a telefonvásárlás. de biztos nagyon fasza, mer' annyi jót írnak róla

- játékok: nincsenek még fent
- appok: még nem volt időm turkálni, van fent egy memória- és egy akkufigyelő (melyek kitett, élő widget formában nem frissülnek, pedig ez lenne a dolguk, lol. ha kíváncsi vagy a tényleges értékekre, be a menübe, alkalmazásokhoz, és onnan indítani újra)

és akkor ugyanezekről pár dolog, amit elmarasztaló szavakkal illetnék:

- ergonómia: az egyetlen menügomb olyan helyre került, ahonnan bárhová máshová, akár pénzért is elköltöztetném. leginkább középre (e7-nél miért, itt miért nem, ki tudja). ha jobbkézben fogom, messze esik, ha balban, túl közel. kényelmetlen, megszokható (mint minden), de határozottan esetlen érzésem volt. nekem kifejezetten hiányzik a dedikált call/kill fizikai gomb-páros, főleg, h utóbbival a futó alkalmazások egyből kilőhetőek lennének - így viszont virtuális gombon vissza, vissza, mégse, vissza, bezár, vissza, kilép.. egy almenüből egy örökkévalóság nullára kievickéled magad (kill gombbal megy 1 mp se lenne). dehát ezt tudtam. és nem a telefon hibája.

- személyreszabhatóság/kezelhetőség: mint említettem, tetszés szerint alakítható, a probléma csak a dolgok mikéntjével van... túl sok fölös lépés.. akár home screen, akár szerkesztés, akár filekezelés, akár üzenetkezelés, az az ember érzése, h valahogy mindenhonnan kimaradt egy egyszerű gyorsklikk. üzenetek csoportos kezelése (pl 5 üzenetet akarsz törölni, a többi x-et nem) sima jelöléssel, holt szélmalomharc (példa: üzenetek - opciók - megjelölés/elvetés - összes megjelöl. - aztán egyenként (!) a megtartani kívánt üzenetre: opciók - megjel/elvet - elvetés, és ezt végigjátszani mindegyikkel). homescreen tetreszabásánál kvázi mindig mindent lépésenként, ha vmit változtatni akarsz, elölről kell kezdeni. office szövegkijelölés oké, aztán még vagy nyolcvan klikk, mire eljutsz a copy/cut lehetőségig. szóval ilyesmik. megszokható, persze, ha symbiről váltasz, nem lesz vészes, egyébiránt igencsak körülményesnek fog hatni.

- sebesség/gördülékenység/szoft: hm, hm, bizony-bizony, itt azért a symbianos úriemberek utópiákat kergettek. szóval megy ez, nincs baj vele, csak valahogy az az ember érzése, mint egy magányos orgazmusnál: meg is volt, jó is volt, de sokat nem mesélünk róla.
jobbára pattogós, fürge, de nem ritka a beakadás, elmélázás, dilemmázás, lamentálás, míg az S3 eldönti, h akkor hogyan tovább.
és olykor nincs is tovább...
szombat délutántól tegnap délutánig egyszer sem fagyott/halt meg, este már igen (ezalatt azt értem, h csak a power gomb 8 másodpercen túli kézrátétele segített). este jött egy sms, h elérhető szoftverfrissítés, ami a telefonalkalmazásokat stabilizálja. tehát még egyszer: stabilizálja. letölt, telepít, fél óra múlva fagyhalál. klassz.
egy nagyon fontos dolgot hozzá kell tennem (!!!): ahányszor fagyott, vagy rémisztően belassult (értsd: 10-15 másodpercig meredt rám a semmire sem reagáló képernyő), mindig valamilyen webes eplikésön futott (nem feltétlenül böngésző).

- és akkor jöjjön a web/net: a böngésző azért nem olyan kurvaszar, ahogy a mítosz regéli.. sokan szeretnék hinni, h szarabb, mint valójában. én meg azt szeretném hinni, h jobb lesz, mint mostani valójában. a ph! fórumot gyakorlatilag csak operával (natív mini) tudom normálisan böngészni, a beépített browser egyszerűen kimered.
másik észrevételem: aggódom, h a WLAN amnéziás. olyan, mintha elfelejtené és elvesztené a hálót. nem tudom, hogyan. példa: ovi store-ban böngészés (otthoni wifi), majd egyszercsak mosolyszünet (pár másodperc gondolkodás), majd látom, h elkezd csatlakozni (próbálkozni) sorban: voda internet, voda vitamax, voda blabla. miért? miért nem jó neki az én wlanom, amit egy perce még szerett, és a routertől karnyújtásnyira leledzünk. hm, ki érti ezt (én szeretném). ilyenkor ovi store meghal, tapenyolásra no reaction, alkalmazáskezelőből kell kilőni.
igazából a legvérzőbb seb a netes profil. nem érezném ennyire vészesnek, ha - akár lassúbb is lenne, de - működne. viszont a browser és ovi store érthetetlen tetszhalál szindrómái nagyon nem okésak.

- akku/készenlét: nem tudom reálisan felmérni, nálam kb. egy nap alatt lemerült, de a használat nagyon nem volt életszerű - értsd: szó szerint folytonos buzerálás, a telefon alig volt letéve pár percre, ideje sem volt standbyba menni : ) -, szóval az én empíriám nem releváns.

hirtelen ennyi, elnézést ha untattam vkit. egyelőre együtt élünk, sokkal több mindent szeretek benne, mint nem, de tagadhatatlan, h ez így egy befejezetlen ragozás (ezt kizárólag a rendszerre értem, a vas maga - és a felvonultatott tudása - szerintem teljesen rendben van) (és itt kérném szépen előre is a számháborúzni szeretőket: nem ám ész nélkül megagigahertz-licitálunk, jó?), a soft sajnos soft. ide fog még kelleni jó adag plasztika.

nincs más dolgom annyi csak, h kivárjam a symbianos fejlesztők ígéreteit. nekik pedig beváltani azokat.

[ Szerkesztve ]

nem, mindegy

(#2091) tjb007 válasza Sifre (#2089) üzenetére


tjb007
nagyúr

Függő.

(#2092) Sifre válasza tjb007 (#2091) üzenetére


Sifre
senior tag

THX! Akkor inkább kihagynám.

Lord Zero:

Fura, a PH! főoldala nekem sem megy a gyári böngészővel 5800-án (C6 FW), 8-900kb betöltése után kifagy és ha nem lövöm ki gyorsan akkor beáll az egész telefon.

[ Szerkesztve ]

(#2093) Gabor113 válasza Lord Zero (#2090) üzenetére


Gabor113
tag

Na ez korrekt és hasznos köszi.

összességében megérte ár-érték arányban?

Alcatel OT 300 - Siemens C35 - Siemens MT 50 - Samsung SGH E720 - Nokia N73 - Nokia N82 - Nokia N97mini - Nokia E7 - Blackberry 9300 - Blackberry Q10

(#2094) Lord Zero válasza Lord Zero (#2090) üzenetére


Lord Zero
addikt

pffff... egy friss (ötperces) update:
akku merülőben, magától energiatakarékos módra vált, majd kifekszik. nem érzékel, nem reagál (wlan aktív volt, de semmilyen app nem futott, egy darab sem).
újraindítás (on/off gomb, 8mp)
homescreen: gyári állapot. összes beállításom, widgetem, hivatkozásom, témám: stornó. minden olyan, mint mikor a dobozból kivettem - úgy, ahogy a symbian istene megteremtette.
ezt másodjára csinálja.

[ Szerkesztve ]

nem, mindegy

(#2095) Lord Zero válasza Gabor113 (#2093) üzenetére


Lord Zero
addikt

nos, a tanulópénzek mindig súlyosak.. ; )
a kérdés jó, időt kérek, h definitív választ adhassak :DDD

[ Szerkesztve ]

nem, mindegy

(#2096) Misály válasza Lord Zero (#2094) üzenetére


Misály
addikt

Na ilyet se hallottam hol vetted a tiedet? En most rendeltem le t-tol, holnap reggel hozzak ( nem tudjak megmondani mikor lesz tobb szinben ).

(#2097) virkir válasza Lord Zero (#2090) üzenetére


virkir
veterán

:R
ezek szerint ennek is megvannak a gyerekbetegségei mint az utóbbi Nokiáknak mindnek, na ha sikerül okosba boltolnom még idén egyet azért csak bevállalom.

"Nekem papírom van róla, hogy értek hozzá" by Glenda

(#2098) Misály válasza Sifre (#2092) üzenetére


Misály
addikt

Nagy oldalak versus gyari bongeszo, ezek szerint a cacheleshez nem nyultak hozza azota sem mert az szokta kivagni a biztositekot ( egy kis berhelessel megy a fullos ph is gyari bongeszon, meg nem mondom melyik txt-be kell turkalni mar , de nekem most mukodik )

Ja es Zero kosz az infot:)

[ Szerkesztve ]

(#2099) Lord Zero válasza Misály (#2096) üzenetére


Lord Zero
addikt

edigital - tiszta forrás, magyar gar (2 év), régiónak megfelelő soft, etc.

nem, mindegy

(#2100) Misály válasza Lord Zero (#2099) üzenetére


Misály
addikt

Koszonom, akkor most elkezdek aggodni habar igy kezdodott az 5800ammal is, most meg batran adom ocsemnek.:P

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.