Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#22251) Tamy válasza lugosi (#22250) üzenetére


Tamy
senior tag

Két dolgot hiányolok:

- Olvasás visszajelzés kérése
- Alias beállítási lehetőség

Utóbbira olyan megoldások nem érdeklenek, hogy adjam hozzá duplán, meg húzzam be IMAP-ba (pop3-as fiók), rendezgessem mappákra... Vagy tudja, vagy nem. Tudtommal sajnos az utóbbi.

Egész életemben azon gondolkodtam, hogy kéne valamit dolgoznom. Ezért aztán a végén nem is maradt rá időm.

(#22252) Pavlo válasza lugosi (#22250) üzenetére


Pavlo
aktív tag

Amire én gondoltam, hogy a felhasználói felület működése sokkal simább, az animációk gördülékenyebbek. Fagyás és újraindulás nálam nem jellemző. Inkább néha átvált rezsó üzemmódba, melegszik "mint az állat". Aztán ki tudja, lehet ez valami szigorúan speciális motorháztető alatti akkumulátor karbantartó funkció. :DDD

(#22253) Tamy


Tamy
senior tag

Ismét lenne pár kérdésem:

Néhány névhez egyedi csengőhangot állítottam be, bár számomra nem egyértelmű, de a névhez tartozó csengőhangnál a Profilbeállításról "Be" opcióra módosítottam, de ugyanúgy a standard csengőhangon szólal meg. Hol, milyen rejtett opciót kellene még beállítanom? Vagy ez valami bug?

Androidnál van az a lehetőség (elvileg, mert még nem próbáltam), hogy ha egy fizetős appot x időn belül törlök, akkor visszakapom a pénzem. Itt is van ilyen? Sok-sok kísérletezés után találtam egy appot, ami talán időzítve "Éjszakai módba" (Repülő mód) tudna váltani, bár nem olcsó, de jobbat nem tudok, így meg is venném, de pénzt kidobni nincs kedvem.

Egész életemben azon gondolkodtam, hogy kéne valamit dolgoznom. Ezért aztán a végén nem is maradt rá időm.

(#22254) bigsee válasza Tamy (#22253) üzenetére


bigsee
addikt

A "profilbeállítás" az az, amit a beállítások/értesítések menüben, azon belül is a normál, csendes, stb... menüben megadtál. Ha KIkapcsolod, akkor lesz egyedi a csengőhang /amit a kontaktokon belül adsz meg/.

MDA Compact II - ... - Galaxy A54 5G

(#22255) Tamy válasza bigsee (#22254) üzenetére


Tamy
senior tag

Nem jó, ha a partnernél a Hangot Ki-re állítom, akkor egyáltalán nem csörög, csak rezeg. Ez így még logikus is. Neten is vagy nem térnek ki erre, vagy a Be opciót mondják.

Bocs, félreértettelek, mindjárt nézem, de logikusan akkor meg a többiekhez nem lesz csengetés.

[ Szerkesztve ]

Egész életemben azon gondolkodtam, hogy kéne valamit dolgoznom. Ezért aztán a végén nem is maradt rá időm.

(#22256) Tamy válasza Tamy (#22255) üzenetére


Tamy
senior tag

Nos, ha a profil beállításainál kikapcsolom a hangot, akkor el is tűnik a dallamválasztás. Olyan van még, hogy profilhangerő felülírása, de az ahogy a nevében is van, a hangerő megváltoztatására vonatkozik.

A neveknél van három opció, Hang: Be, Ki, Profilbeállítás. Ki = Nincs csengetés, a másik kettőnél meg a profil mindenkire vonatkozó hangja van.

Egész életemben azon gondolkodtam, hogy kéne valamit dolgoznom. Ezért aztán a végén nem is maradt rá időm.

(#22257) bigsee válasza Tamy (#22256) üzenetére


bigsee
addikt

Igaz, bocsi, fejből írtam, nem volt nálam a bleki. Ha a kontakt szerkesztésnél a hangnál a be opciót választod, akkor lesz hangja csengetésnél (a KI-nél persze, hogy nincs, a profilbeállítás pedig az általános csengőhangot adja hozzá). Alatta tudod hozzáadni az egyedi csengőhangot.

MDA Compact II - ... - Galaxy A54 5G

(#22258) Tamy válasza bigsee (#22257) üzenetére


Tamy
senior tag

Igen, ezt írtam én is, de fütyül rá.

Egész életemben azon gondolkodtam, hogy kéne valamit dolgoznom. Ezért aztán a végén nem is maradt rá időm.

(#22259) bigsee válasza Tamy (#22258) üzenetére


bigsee
addikt

Be vannak másolva a telefon tárhelyére az mp3-ak?

MDA Compact II - ... - Galaxy A54 5G

(#22260) BBHava


BBHava
újonc

Kedves BB-sek!
Új vagyok a csapatban, és egy BBq10 tulajdonosa. Minden t szeretek rajta, nem zavar nagyon, hogy az androidos app-ok nem futnak, a többségük egyáltalán nem hiányzik, és ahogy valaki írta, van az úgy, hogy megéri a kompromisszum.
Az viszont gondot okoz, hogy nem tudok vele wifin egyes hálózatokra kapcsolódni. Pl. a vonaton rámegy a wifire. netezni lehet is vele (amennyire a béna IC-s wifi engedi) leveleket viszont nem tölt be és nem küld el.
Szerettem volna vele Eduroamhoz is kapcsolódni (ez egy egyetemeken belül elérhető védett hálózat) Mindent beírtam, de azt írta változtassam meg a biztonsági beállításokat mert így nem tud csatlakozni. No itt állt meg a tudomány... Tudna valaki nekem egy követhető leírással step by step segíteni, abbn, hogy mit kell átállítani és hogyan?
Köszi!!!

(#22261) bigsee válasza BBHava (#22260) üzenetére


bigsee
addikt

"The settings you need are:

Security type = EAP-TTLS
Certificate = Comodo AddTrust External CA Root
Inner link security = EAP-MS-CHAP v2
Server Subject / Server San, leave blank
Enter your Remote Access account username followed by @OX.AC.UK and Remote Access password (as set via https://register.it.ox.ac.uk/self/remote_access)."

Forrás: https://help.it.ox.ac.uk/network/wireless/services/eduroam/blackberry/index

MDA Compact II - ... - Galaxy A54 5G

(#22262) Tamy válasza bigsee (#22259) üzenetére


Tamy
senior tag

Persze, ugyanott van, mint a profilhoz tartozó. Amikor beállítom le is játssza, csak hívásnál nem.

Egész életemben azon gondolkodtam, hogy kéne valamit dolgoznom. Ezért aztán a végén nem is maradt rá időm.

(#22263) lovace válasza BBHava (#22260) üzenetére


lovace
aktív tag

Szia!
Eduroam:
Rejtett SSID: ki
Biztonság típusa: WPA/WPA2 vállalati
Biztonság altípusa: PEAP
Belső kapcs.bizt.: automatikus
CA-tanúsítvány, VPN-profilok: nincs kijelölés
Sávtípus: Kétsávos
IP-cím automatikus beolvasása: be
Automatikus IP-cím használata: be
IPV6 engedélyezése: ki
Proxy használata: ki
Hozzáfárási pontok közötti átadás engedélyezése: ki

Nálam flottul működik!

(#22264) Tamy válasza Tamy (#22262) üzenetére


Tamy
senior tag

Kérdezek mást, mert erre szerintem úgysem lesz megoldás, valószínű ez is egy bug.

Nálam a Viber össz-vissz 2 ismerőst talál, ennél valamivel azért több van, és nem is épül be a telefonkönyvbe (a névjegynél nem mutatja, hogy Vibere van). Az Androidos WhatsApp pedig senkit sem talál meg. Utóbbiból tudom, hogy van natív is, de ha úgyis megszűnik a nyáron, jobb eleve ezzel kezdeni. Az az érzésem, hogy ezek az Androidos alkalmazások nem férnek hozzá a rendszerhez.

Egész életemben azon gondolkodtam, hogy kéne valamit dolgoznom. Ezért aztán a végén nem is maradt rá időm.

(#22265) Tamy válasza Tamy (#22264) üzenetére


Tamy
senior tag

Hozzáadtam egyet kézzel, majd egy idő után magától hozzáadta a többit is. Mondjuk a névjegyek közé továbbra sem teszi bele se a Viber, se a WhatsApp magát, lehet itt ez így normális, igazából ez annyira nem izgat. Viszont a névjegyeimet szépen szétszedte, törölte a csoportba sorolást, néhányat random duplikált, és az elejére kiszedett pár telefonszámot, meg címet. Most újra rendbe szedtem, remélem most már így is marad :DDD

Egész életemben azon gondolkodtam, hogy kéne valamit dolgoznom. Ezért aztán a végén nem is maradt rá időm.

(#22266) BBHava válasza bigsee (#22261) üzenetére


BBHava
újonc

Thank You! I will try it!

(#22267) Novics válasza Tamy (#22265) üzenetére


Novics
senior tag

Viber nálam is produkált ilyen furcsaságokat, de aztán most megvannak a kontaktok nálam is. (Akkor lehet, hogy az bolygatta meg kicsit a névjegyeimet? :) Bár nálam csak 2-3 duplikálás volt.)
Miért droid wacak? A gyári is megy még? Az működik rendesen.

Nálam az újratelepítés óta az a kedvenc játéka, hogy random kidobja, hogy frissítsem a Linkedin profilom jelszavát. Pedig törtöltem a fiókot.

A fontolva haladó. - 30 felett minden nap ajándék.

(#22268) Tamy válasza Novics (#22267) üzenetére


Tamy
senior tag

WhatsApp azért Droidos, mert a natív úgyis megszűnik pár hónapon belül. Hacsak ki nem tolják megint :)

Duplikálás egészen pontosan úgy volt, hogy csak a nevet duplikálta, a hozzá tartozó egyéb adatokat (tel. szám, e-mail cím...) nem. Este beszéltem is egy ismerősömmel, őt megint duplikálta (vagy 3x töröltem). Most ő is egyszer szerepel a névjegyek között.

Egész életemben azon gondolkodtam, hogy kéne valamit dolgoznom. Ezért aztán a végén nem is maradt rá időm.

(#22269) Orgi


Orgi
őstag

Esetleg valaki tudja, hogyan kell a Protectet kikapcsolni végleg egy Passporton? Kikapcsolom a telón, kéri a jelszót, megadom, kikapcsolja. Újraindítom a telót, hát nem aktív megint? Kikapcsolom, belépek a gépen a netes Protectbe, törlöm a hozzá társított készüléket, újraindítás után megint aktív a Protect. Még egy opció van, a neten belépve van egy Blackberry Protect fiók törlése opció is, az lenne a tuti?
Annó a z10-en semmi ilyesmi nem volt, nem tudom miért aktiválja újra magát állandóan a Protect...

[ Szerkesztve ]

(#22270) St3ven válasza Tamy (#22268) üzenetére


St3ven
addikt

Én majd csak akkor kísérleteznék a droidos WhatsAppal, ha natívan már nem is telepíthető.

Van élet a Facebook és Twitter után? - https://logout.hu/bejegyzes/st3ven/mastodon.html

(#22271) Tamy válasza St3ven (#22270) üzenetére


Tamy
senior tag

Mivel én most vettem/laktam be a telefont, ezért igyekszem úgy telepíteni, hogy ne kelljen két hónap múlva megint szenvednem vele. Igazából szerintem a WhatsAppal amúgy sincs baj, a névjegyeimet a Viber keverte meg, és utóbbi több erőforrást is használ. A WhatsApp (is) mindössze nem talált ismerőst eleinte. Most két bajom van vele: az egyik, hogy a partnerek kissé el vannak benne dugva, csak egy menün belül látom, nem közvetlen a főmenüben. A másik, hogy a többség idehaza inkább a Vibert használja, pont inkább velük tartanám a kapcsolatot. A WhatsAppot sokan nem is ismerik. Nálam is csak úgy jött, hogy ezelőtt egy Symbianos telefonom volt, ott meg a Viber nem futott a háttérben, és rettentően fagyott is, ezért váltottam rá, előtte nem használtam. Most, hogy ismét elérhető vagyok Viberen is, lehet, hogy a WhatsApp megy a levesbe, csak azért vacillálok, mert az meg kevésbé erőforrás igényes, és stabilabbnak is érzem, bár a névjegy mizérián kívül az 5.1-es Viber is stabil. Majd még eldöntöm melyiket hagyom meg, mindkettőt valószínűleg nem, vagy legalábbis nem fog futni a háttérben, csak ha valamiért kell.

Egész életemben azon gondolkodtam, hogy kéne valamit dolgoznom. Ezért aztán a végén nem is maradt rá időm.

(#22272) eventus


eventus
veterán

Browsie Browser frissitve.

BlackBerry R.I.P. - Sony Xperia 1 V, Sony RX10 IV, Withings ScanWatch

(#22273) eventus


eventus
veterán

Hopp egy 9900 a 17-es villamoson

BlackBerry R.I.P. - Sony Xperia 1 V, Sony RX10 IV, Withings ScanWatch

(#22274) Polarstar válasza eventus (#22273) üzenetére


Polarstar
nagyúr

Nekem a szomszédom is szedres. :D

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#22275) eventus válasza Polarstar (#22274) üzenetére


eventus
veterán

Jo viszony erdekeben :)

BlackBerry R.I.P. - Sony Xperia 1 V, Sony RX10 IV, Withings ScanWatch

(#22276) eventus


eventus
veterán

Telekom BlackBerry üfiszolit hívtam és elhajtott, mert ez már nagyvállalati üfiszoli. Gut. Passport nem lép fel 4G adathálóra és rémlik valamit nekik kell belőni hozzá, 4G képes netcsomag megvan már. Pár tesztben olvastam, hogy nehéz a méret miatt a fülre igazitani a hagszórót. Tökfejek, elsőre ment.

[ Szerkesztve ]

BlackBerry R.I.P. - Sony Xperia 1 V, Sony RX10 IV, Withings ScanWatch

(#22277) bigsee válasza eventus (#22276) üzenetére


bigsee
addikt

"Pár tesztben olvastam, hogy nehéz a méret miatt a fülre igazitani a hagszórót. "

Kockááák előőőnyben... :K :D

[ Szerkesztve ]

MDA Compact II - ... - Galaxy A54 5G

(#22278) lugosi válasza eventus (#22276) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Hm, nekem semmit sem kellett hogy beállítsanak hozzá. Biztos ez?

(#22279) California1


California1
őstag

Üdvözlet mindenkinek!
Valószinű nemsokára kelleni fog egy 2. teló a szifon mellé.
Androidos BB-t nem szeretnék ezért egy Passportra gondoltam mint fizikai bill-es teló.

Nagyon nincs fogalmam mizu mostanság a BB10 10.3-as rendszerrel.
Írnátok ha megkérlek titeket.

:-)

(#22280) kenguru99 válasza California1 (#22279) üzenetére


kenguru99
aktív tag

Inkább te írd le, hogy mire szeretnéd használni a passportot.

(#22281) Phülöp válasza kenguru99 (#22280) üzenetére


Phülöp
addikt

Vagy a Passport topikba, ott nagyobb a Passport tulajok aránya.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#22282) California1 válasza kenguru99 (#22280) üzenetére


California1
őstag

Inkább maga a 10.3as rendszer érdekelne .
Hasznalhatosag? Támogatottság manapság , ilyenek úgy általában.

(#22283) Orgi válasza Orgi (#22269) üzenetére


Orgi
őstag

Azért ha esetleg másnak is lesz ilyen problémája, megnyugodhat, az autoloader után nem kapcsol vissza a Protect már szerencsére.

Szomorúan, de egyelőre elhagytam a BB klubot egy Honor 8-al, de bízok benne hogy egyszer visszatérek egy Keyone-val :)

(#22284) lugosi válasza California1 (#22282) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Semmi különös nincs benne, egyedül amit tapasztaltam, hogy a böngésző egy kicsit gyorsabb, simább lett, de ugyanúgy van egy csomó érthetetlen dolga. Például teljesen egyértelműen nem veszélyes oldalakat blokkol (telenor és telekom oldala), néha még hozzá sem lehet adni kivételként. Szerintem nyugodtan felrakható a 10.3.

(#22285) Polarstar válasza lugosi (#22284) üzenetére


Polarstar
nagyúr

De utálom, hogy pár oldalt már nem is lehet kivételnek bevenni. :(

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#22286) eventus válasza lugosi (#22278) üzenetére


eventus
veterán

Internet apn mellett van adat is, de blackberry.net esetén csak hang. Kábítani próbál a T, hogy karbantartás van. Srác, akivel beszéltem nem is élt mikor már volt BB ;]

[ Szerkesztve ]

BlackBerry R.I.P. - Sony Xperia 1 V, Sony RX10 IV, Withings ScanWatch

(#22287) California1


California1
őstag

Most néztem ,hogy van más qwertys alternatíva ami újabb mint a PP .
Privről mit érdemes tudni így nagy vonalakban? (tudom ez már androidos)

(#22288) metalstorm válasza California1 (#22287) üzenetére


metalstorm
aktív tag

A Priv még Blackberry telefon, bár már runás... a többi új meg nem csak runás hanem drága is és a Xiaomi telefonok sokkal igényesebbek...de szinte bármelyik jobb kinyali gyártó termékei .... Lehet kötekedni, ez csak az én véleményem! :)

(#22289) metalstorm válasza lugosi (#22284) üzenetére


metalstorm
aktív tag

Én még nem találkoztam oldallal amit kivételként nem lehetett volna hozzáadni/megnyitni... 10.3.3....

(#22290) lugosi válasza metalstorm (#22289) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Telenor.hu nálam pl.

Mit jelent az hogy "runás"?

(#22291) metalstorm válasza lugosi (#22290) üzenetére


metalstorm
aktív tag

Droidos. :). Az a 3 xar alul. :) pont telenorost probàltam, simàn hozzàadta kivételhez és megnyitotta... azòta is...

[ Szerkesztve ]

(#22292) lugosi válasza metalstorm (#22291) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Ez érdekes. Hogy tudod hozzáadni? Nálam ugye van "kibontás a részletekhez", ott "további tudnivalók" és "tanúsítvány megtekintése".
Régebben úgy emlékszem a további tudnivalóknál volt egy olyan lehetőség hogy megértettem a kockázatot és kivétel hozzáadása, de most már nincs.

(#22293) Orgi válasza lugosi (#22292) üzenetére


Orgi
őstag

10.3.2-nél nekem is több oldal volt, ami rögtön zárolt és sehogy sem lehetett hozzáadni kivételként, marha idegesítő, remélhetőleg 10.3.3-ban már ezt javították, már ezért megérné felrakni...

(#22294) metalstorm válasza lugosi (#22292) üzenetére


metalstorm
aktív tag

Nekem 10.3.3... ott simàn kivétel hozzàadàsa van nàlam... utàna elmentettem kedvencekbe...

(#22295) lugosi válasza metalstorm (#22294) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Nem lehet, hogy még korábbi rendszer alatt mentetted el kivételként, és az a szabály él tovább? Nekem ténylegesen konkrétan nem lehet pl a telenor.hu-t. Meg sem jeleníthető ilyen lehetőség azon az oldalon a gyári böngészőben. Én is a 10.3.3-ról beszélek.

[ Szerkesztve ]

(#22296) Tamy válasza lugosi (#22295) üzenetére


Tamy
senior tag

Kíváncsiságból én is megnéztem, a gyári böngészőben most nekem sem sikerült, pedig a múltkor többszöri noszogatásra valahogy bejött. Sőt a beállítások között kikapcsoltam valamit, hogy ne cseszegessen, fogadjon el mindent. Most ezt sem látom. Lehet még a régi OS alatt volt? Mondjuk nekem kétféle Opera Mini is fent van (natív+új Droidos), inkább azokat használom.

Kérdezek is megint kettőt:
Az ébresztésnél át lehet valahogy állítani az alapértelmezett hangot? Ha új időpontot adok hozzá alapból minidig a Sunrise-t kínálja fel, írja is, hogy alapértelmezett. Persze itt legalább átállítható (nem úgy mint a névjegyeknél az egyedi csengőhangok).

Az OS6-nál már megszoktam, hogy a helyesírás ellenőrzője kb. semmit nem ismer, tanítgattam (bár úgy már nem sokat ér) míg be nem telt a szótára. Reméltem, hogy azóta kicsit több energiát/pénzt áldoztak rá, de úgy látszik nekik ennyire nem számít az itteni piac. Szóval a kérdésem, hogy létezik-e valami letölthető szótárféle, ami beépül a rendszerbe, vagy ez megint ennyit tud?

Egész életemben azon gondolkodtam, hogy kéne valamit dolgoznom. Ezért aztán a végén nem is maradt rá időm.

(#22297) Orgi válasza Tamy (#22296) üzenetére


Orgi
őstag

Érdekes, nálam sose ment az Opera Mini 10.3.2 alatt, egyszer elindult és utána soha többet. Az ébresztő hangja szerintem állítható, a helyesírás-ellenőrzőt pedig megéri tanítani, pár hét után mint a kisangyal lehet gépelni!

(#22298) Tamy válasza Orgi (#22297) üzenetére


Tamy
senior tag

Operából a Droidossal pl. ha ide akarok írni, az ékezeteknél amikor előjön a lista, akkor kicsit megborult, de a natív alatt jó. Máshoz, amihez meg az újabb verzió kell, arra meg ott a Droidos. Igazából a natív jobban bejön, de alapvetően mindkettő működik.

Ébresztőnél lehet választani, és azt is használja, amit beállítok, azzal nincs gond. A kérdésem csupán annyi, hogy az alapértelmezettet, amit módosítás nélkül beállít, át lehet-e valahogy állítani? Másként fogalmazva: hozzáadok egy új ébresztést, a hangját nem változtatom meg, elmentem. Akkor ő a Sunrise-t fogja használni, a listában írja is, hogy az az alapértelmezett. Be lehet-e állítani, hogy mindig az általam beállítottat használja alapból? Ne kelljen egy új ébresztésnél mindig a hangot is módosítanom. Nem egetverő, csak praktikus lenne.

A helyesírás ellenőrzőt már OS6 alatt is tanítgattam, de olyannyira hülye volt, hogy egy év után se bírtam úgy leírni egy mondatot, hogy valamibe bele ne kötött volna. Igaz elég hamar eljutottam oda, hogy kiírta, hogy megtelt a szótár, nem adhatok hozzá többet. Másrészt ha én tanítom, akkor a hibáimat is tanítom, így leginkább csak az elgépelésektől véd, bár szerencsére aránylag helyesen írok, így talán túl sok hülyeséget nem tanítok neki. Kérdés nem-e írja ki ez is egyszer csak, hogy itt a vége. Meg azért csak jobb lenne, ha nem nekem kellene mindent megtanítani. Pl. ha már toldalékolt egy szó, azt már tutira nem ismeri.

[ Szerkesztve ]

Egész életemben azon gondolkodtam, hogy kéne valamit dolgoznom. Ezért aztán a végén nem is maradt rá időm.

(#22299) California1


California1
őstag

Üdv urak!
Ma vettem egy Priv telót.
Annyit szeretnék megkérdezni ,hogy ehhez az "Androidos" BB telóhoz is kell a BB ID?

(#22300) eduba válasza California1 (#22299) üzenetére


eduba
aktív tag

Kell.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.