Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#21201) metalstorm válasza eventus (#21199) üzenetére


metalstorm
aktív tag

Szia! Ugye a q10 ből is kihagyták az OTG-t mint Z10ből?

(#21202) l.sebestyen válasza metalstorm (#21201) üzenetére


l.sebestyen
senior tag

Az ha a sorrendet nézzük akkor legelőbb a z30 privilégiuma volt

(#21203) eventus válasza Novics (#21200) üzenetére


eventus
veterán

Amit tud maga a rendszer, annyi nekem elég és az nagyon sok, ha ismeri valaki a BB10-et. Nem vagyok app lovag.

BlackBerry R.I.P. - Sony Xperia 1 V, Sony RX10 IV, Withings ScanWatch

(#21204) domel


domel
tag

Üdv! Írtam egy internetrádiós ébresztőórát androidra, és meglepően jól működik BlackBerry telefonon is (Q5), még ha teljesen kilépek, akkor is fut tovább Service módban, úgyhogy felrakom ide, aki akarja próbálja ki. Annyi baja van, hogy nem enged be lezárt képernyőről, pedig az engedélyeket megkértem hozzá, android telefonon ez működik, de itt sajna neked kell feloldani a képernyőzárat, hogy az ébresztést leállítsad.

ebreszto.apk

Amit tud:
Ébresztés a beállított időpontban
Ébresztés a beállított idő múlva
Altatás (lekapcsolás a beállított idő múlva)
Zajszintmérés, hogy ne szivasson meg pl egy néma adás

Ha valaki feltette, akkor jelezze vissza, hogy tetszett vagy nem tetszett, kritika, stb..

Bye!
-Domel
(az Index BlackBerry-s fórumrára írtam először, kicsit eltévedtem...)

(#21205) eventus válasza domel (#21204) üzenetére


eventus
veterán

Szuper, köszönjük! Legalább többet kell mókolni, hogy kikpacsold így biztos felébredsz :)

BlackBerry R.I.P. - Sony Xperia 1 V, Sony RX10 IV, Withings ScanWatch

(#21206) Praetorianus válasza lugosi (#21184) üzenetére


Praetorianus
aktív tag

Nekem már a hub se nagyon, teljesen megszoktam nélküle. 9900-án meg úgyse az lesz, csak az a messages, vagy mifene. Bár sok különbség nincs...

(#21207) lugosi válasza domel (#21204) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Köszönjük!!!

(#21208) eventus válasza domel (#21204) üzenetére


eventus
veterán

Jól mukodik, Q10.

BlackBerry R.I.P. - Sony Xperia 1 V, Sony RX10 IV, Withings ScanWatch

(#21209) Orgi


Orgi
őstag

Esetleg túrázik itt valaki? Gpx fájlok kezelése mivel megoldható, minden Playből próbált program Google Servicest is kér... :( Snapből raktam fel őket...

(#21210) Polarstar válasza Orgi (#21209) üzenetére


Polarstar
nagyúr

Gondolkodtam rajta én is, de hagytam a fenébe. A jó öreg papír a legjobb erre.
Lehetne valami droidos progikkal valami turistatérkép vagy mivel.
Minden nagy túrás ismerősöm nokiát használ, mert azon van valami szuperspéci méri kilómétert, tudja a szintemelkedést és persze jó a kamera. Szerintem a Nokia maps is jó illetve a Here is. Az anno a symbianon eleve mutatta a hegyi ösvényeket is rendkívül pontosan.
Mivel szedren csak az üres részeket látom - hagyom a p.csába az egészet.

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#21211) lugosi válasza Polarstar (#21210) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Kérdezd már meg a nokiás ismerősöket, hogy mit használnak erre, engem érdekelne!

(#21212) PHenis válasza lugosi (#21211) üzenetére


PHenis
senior tag

En regen a locus-t hasznaltam, persze droidon. A regi verziokban szerintem meg nincs gaps fugges. Ha eszembe lesz eloturom neked az apk-t.

Mondjuk ezt orgi-nak akartam irni, de mindegy :-)

[ Szerkesztve ]

(#21213) ludla válasza Orgi (#21209) üzenetére


ludla
őstag

Esetleg ezek? Blackberry 10 APK : GPX viewer vagy ARA GPX Viewer APK for Blackberry
CascaRun PRO_BB10
Sportrate Fitness GPS Tracker_BB10
Hátha tudod valamelyiket használni.

https://www.facebook.com/groups/blackPantherOS/

(#21214) Cane


Cane
őstag

Hali!
Nagyon kezdő vagyon bb vonalon, ezért szeretném megkérdezni, hogy q5 készűlék üzembehelyezés után kiírta, hogy frissíthető 1.3xxx-re. Azt írja, hogy letöltötte a verziót de át kell helyezzem az alkalmazásokat sd-re, mert kevés a hely. Hogyan tudom áthelyezni, a teló filekezelője 0 db alkalmazást lát. Erre mi lehet a megoldás?

▫■ Ω Sēctσr - Γhē lαsτ lιηē σf dēfēηsē ▪□

(#21215) Novics válasza Cane (#21214) üzenetére


Novics
senior tag

Hali! Bár nem leszel ezzel ki a vízből, de ezt nálam is eljátszotta párszor, de sokadik próbálkozásra felment a frissítés. Talán ha számítógépről próbálod frissíteni akkor megy. De ez tényleg baromi idegesítő volt.

A fontolva haladó. - 30 felett minden nap ajándék.

(#21216) St3ven válasza Cane (#21214) üzenetére


St3ven
addikt

Nekem kb. 500. próbálkozásra sem ment fel, viszont szgépen BB Linkkel elsőre. Addig naponta idegesített legalább egyszer az elérhető frissítés értesítéssel.

Van élet a Facebook és Twitter után? - https://logout.hu/bejegyzes/st3ven/mastodon.html

(#21217) Cane


Cane
őstag

Köszi a válaszokat. Akkor pc-ről meg fogom próbálni. Amúgy hoz lényeges változásokat az v1.3?

▫■ Ω Sēctσr - Γhē lαsτ lιηē σf dēfēηsē ▪□

(#21218) Cane


Cane
őstag

Na feltette az 1.3-at. Annyira nem jön be, mert az ikonok szövege annyira kicsi lett, hogy alig lehet elolvasni.

Arra van mód, hogy hogyan lehet megnövelni az ikonok feliratát?
Ha nincs, hogyan rakhatom vissza az 1.2XX verziót?

Üdv, Cane

▫■ Ω Sēctσr - Γhē lαsτ lιηē σf dēfēηsē ▪□

(#21219) eventus válasza Cane (#21218) üzenetére


eventus
veterán

10.3.2-rol nincs visszaut biztonsagi okokbol.

BlackBerry R.I.P. - Sony Xperia 1 V, Sony RX10 IV, Withings ScanWatch

(#21220) Polarstar


Polarstar
nagyúr

Szedret keresőknek az erdő és zöldséges helyett: C0037B784

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#21221) Orgi válasza Cane (#21218) üzenetére


Orgi
őstag

A beállítások/kisegítő lehetőségek között van több hasonló dolog szerintem, vess rá egy pillantást.

(#21222) Cane válasza Orgi (#21221) üzenetére


Cane
őstag

Átnéztem, de csak a teljes képernyőt tudtam nagyítani. Ez nem jó, mert a képernyő másik része nagyításkor nem látszik. Át lehet állítani 5x3-ról kisebbre az ikonrácsot?

▫■ Ω Sēctσr - Γhē lαsτ lιηē σf dēfēηsē ▪□

(#21223) St3ven válasza Cane (#21222) üzenetére


St3ven
addikt

Nem lehet. Egy idő után hozzászokik az ember szeme a kisebb ikonokhoz.

Van élet a Facebook és Twitter után? - https://logout.hu/bejegyzes/st3ven/mastodon.html

(#21224) Polarstar


Polarstar
nagyúr

Hát igen. Ezek gondok itt, nem lehet módosítani a métereket.
Ellenben matt fekete alapszínű, tehát nem csicsa kijelző képekkel igen szépen lehet látni mindent a szedren, jól olvasható lesz akkor.

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#21225) Novics válasza Cane (#21218) üzenetére


Novics
senior tag

Szerintem elég gyorsan meg lehet tanulni, hogy melyik ikon micsoda, és onet meg tok mindegy, hogy látszik-e a neve. Mondjuk én alapból a letisztult dolgok híve vagyok, de nálam a gyári hegyvonulatos kép van, első képernyőn 6 ikon, a másikon 7 mappa kategóriánként. A mappában eleve sötét a háttér a ritkán használt cuccok ott vannak, a naptár, kontakt, böngésző, ébresztő, időjárás pH - :)) - ikonjat meg könnyen fel lehet ismerni.

A fontolva haladó. - 30 felett minden nap ajándék.

(#21226) Cane válasza Polarstar (#21224) üzenetére


Cane
őstag

Ezt a változást nem könnyű elmagyarázni az asszonynak. :D
A régi ikonfeliratokat jól látta, ezeket az újakat meg nem. Most szokja a telefont, ezért nézi mi, micsoda. Nyilván a fb és a youtube ikon nem ismeretlen, de tény, hogy alig olvashatóak a feliratok még homogén háttérnél is. Kár, hogy változtattak rajta, ill. hogy nem kellően testreszabható a képernyő.

▫■ Ω Sēctσr - Γhē lαsτ lιηē σf dēfēηsē ▪□

(#21227) Polarstar válasza Cane (#21226) üzenetére


Polarstar
nagyúr

Ez pedig nem fog megváltozni. Sajna a BBOS fazonírozható volt. Ez nem.

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#21228) F34R


F34R
nagyúr

Sracok vettem egy Bold 9900-t az teljesen normalis, hogy napi par ora hasznalattol, es ugy altalaban stand-by modban 2 naplan tobbet nem bir? Van masik aksim is csak azzal meg nem neztem meg.

7.1.0.714 verzioju.
Elegge megszerettem a fizikai gombokat, visszafele esetleg a tobbi BB is ilyen jol nyomkodhato?

(#21229) Polarstar válasza F34R (#21228) üzenetére


Polarstar
nagyúr

Igen... :D :D
Papirlap vekonyaz akksija, hogy kicsi és könnyű legyen. Rendes használattal rendre meg lehetett fektetni 4-6 óra alatt. :D :D

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#21230) Cane


Cane
őstag

Az megoldható, hogy hívás alatt jelezze a beérkező új hívást? Mert most csak "foglalt hangot" ad.

▫■ Ω Sēctσr - Γhē lαsτ lιηē σf dēfēηsē ▪□

(#21231) eventus válasza Cane (#21230) üzenetére


eventus
veterán

Hivasvarakoztatas.

BlackBerry R.I.P. - Sony Xperia 1 V, Sony RX10 IV, Withings ScanWatch

(#21232) lugosi válasza F34R (#21228) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Teljesen normális, sőt a 2 nap jó is vele szerintem.

(#21233) F34R válasza lugosi (#21232) üzenetére


F34R
nagyúr

Akkor jol van, 9780 meg ajanlott darab?

(#21234) Polarstar válasza Cane (#21230) üzenetére


Polarstar
nagyúr

Hivásváztatást a gsm rendszer jelzi neked, ha be van kapcsolva.
Be fog csipogni hallhatóan, ahogy eddig is tette. Be kell kapcsolni. Tárcsázó -> beállítások és ott lesz minden a listában.

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#21235) Polarstar válasza F34R (#21233) üzenetére


Polarstar
nagyúr

Szeretjük azt is.

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#21236) Koczó93 válasza F34R (#21233) üzenetére


Koczó93
őstag

Ha nem nagyon akarsz netezni. Én szeretem :)

(#21237) F34R válasza Koczó93 (#21236) üzenetére


F34R
nagyúr

Nagyon nem akarok, azok a tartalmak meg neha az asztalit is akasztjak. Arra meg hogy fontosat megnezzek eleg.

(#21238) lugosi válasza F34R (#21233) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Csak alap funkciókra*. Telefon + sms szerintem, esetleg ha van BIS, akkor email. Ez szépen megy. A böngészés nagyon nehézkes. Ami max belefér, az pl a PH mobilra optimalizált oldala, de ami ettől nagyobb az nem.
Illetve szerintem mai szemmel már nagyon gyenge a kijelzője.

Emailezni egyébként jópofa, én a régi BBOS alatt gyorsabban írtam ékezetes szöveget, mint az OS10 alatt. (Kivéve persze ha prediktív megy OS10 alatt, az természetesen gyorsabb.)

9780-hoz pótakksit valami nevetséges áron lehet venni. Mivel cserélhető az akksija, ilyen "vésztelefonnak" nagyon jó szerintem, szóval arra hogy beteszed a táskába, ha a rendes telefonod vízbe ejted, ellopják stb nem vagy telefon nélkül, egy feltöltős kártyával. Én amikor vettem az enyémhez pótakksit, nem is találtam az ebayen per pillanat olyan eladót, akitől "csak 1-et" lehetett volna venni, azt hiszem 4-es csomagban vettem, 2500 Ft körüli áron (mármint a 4). Memóriakártya megy bele, szóval ha arról van szó zenét tudsz rajta hallgatni.

Múltkorában direkt beletettem a kártyámat, hogy mennyire kompromisszumos a használata, hát nagyon. De használható, ami sok vele egy idős telefonról nem mondható el. A gyári bőrtokhoz ragaszkodj vétel esetén, profilváltást tud automatikusan a telefon tokból kivéve-beletéve, ez szerintem eszméletlen feature, mivel aktív (mágneses) a tok.

Micro usb-n tölthető, tehát ha van egy akármilyen töltőd vagy powerbankod, megvagy vele. Ja arra figyelj, hogy ebbe még a mini sim való (azaz a micro sim előtti). Ha micro simed van, akkor bele tudod tenni azzal a műanyag kerettel is, ami a kitörhető sim kártyával érkezik, csak sokszor ne rakd ki-be a kártyát mert annyira vékony az a kis keret, hogy eltörik. Esetleg ha micro vagy nano simed van akkor érdemes egy ilyen 150 Ft-os költséggel venni átalakítót.

Arra készülj fel, hogy a telefon a maiakhoz képest brutál hosszú ideig bootol. Cserébe nem igényli az időnkénti újraindítást.
Amúgy írtam róla egy blogbejegyzést egy ideje itt a logouton, esetleg nézd meg hátha van benne még hasznos infó.

* ilyen közösségi alkalmazásokat nem igazán használtam, maximum egy próba erejéig, de nem merültem el benne, lehet hogy mennek. De mint mindenben, ezekben is inkább szöveges kommunikációban gondolkozz azon a hardveren, mint kép és videó dolgokban.

Ha ilyet veszel, akkor érdemes figyelni arra, hogy ne legyen vállalati (BES) fiókhoz kötve, mert akkor sima email (BIS) fiókot úgy tudom, hogy nem tudsz rajta beállítani (lehet, hogy ez a kizárás csak opció a BES adminisztrátor részéről, szóval vagy bekapcsolta, vagy nem - de szerintem általában igen).

Ja, magyar nyelvet alapból nem tartalmazott, a desktop szoftveren keresztül lehetett rátölteni, nem nagy probléma, egyszer kell rátenni, a nem használt nyelveket ugyanezzel a progival le is tudod szedni.

Amúgy egy 9900 sokkal modernebb, használhatóbb, érintőkijelzős, és nem mellesleg a valaha volt legszebb BB is egyben (szerintem). Én inkább azt választanám.

[ Szerkesztve ]

(#21239) sasa134 válasza F34R (#21228) üzenetére


sasa134
addikt

A leggyengebb üzemidejű "legacy" BB - sajnos. Amikor megjelent, akkor is az volt. Az akksid nagyon jó, ha 2 napot elmegy.(vagy alig nyomkodod, esetleg nincs folyamatos BIS) :K

Avanti Roma

(#21240) F34R válasza lugosi (#21238) üzenetére


F34R
nagyúr

A 9900-t most vettem, az is nagyon jo, sot annyira megtetszett, hogy egy 9780-t is szeretnek tartalek telefonnak. Persze irni meg mindig jobban szeretek mint videot, kepeket osztogatni ezert is volt fo ok a hardveres billentyuzet is. Nem mellesleg a mostani hype-train telefonokert sem adnek amennyiert megcimkezik oket. Ezt a BB-t is azert hasznalom mert olcson jutottam hozza egy nagyon jo kis telefonhoz, es nem tartozok a mai nemzedek mindent megosztok social-club osztalyahoz sem. Mini-SIM-em van bele is lett pattintva. Eleve nem akartam nagyon bonyolult oldalakat nezegetni vele, mert ezt megteszem egy asztalin (olykor az is osszefossa magat, nem varom ezt el egy telefontol hogy tudja.)
Olvastam a Logoutod :DDD ez adta a masik loketet.

(#21239) sasa134

Nyomkodnam, csak munka kozben nem nagyon lehet, amikor eppen idohoz jutok akkor is inkabb valami uzenetet irok.

[ Szerkesztve ]

(#21241) Polarstar válasza lugosi (#21238) üzenetére


Polarstar
nagyúr

Közben neked a válasz a téged érdeklő térképes kérdésre!
Navicomputer a neve. A w10 mobilokon az megy.
Biztos van droidos komponense is, nem néztem még, én maradtam a papírnál. :D

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#21242) F34R válasza Polarstar (#21241) üzenetére


F34R
nagyúr

Pappiral, hogy mered le a tavot meg a sebesseget? :DDD Vagy ez valami speci lap ? ;]

(#21243) lezerpiramis válasza sasa134 (#21239) üzenetére


lezerpiramis
őstag

Az a 9360-as, amire te gondolsz :D

(#21244) queensryche válasza F34R (#21242) üzenetére


queensryche
csendes tag

Szerintem a 9000-es is egy igazi klasszikus. Nekem van belőle kettő is.

(#21245) Cane


Cane
őstag

hagel, eventus köszi! Most hívás közben pittyeg.

▫■ Ω Sēctσr - Γhē lαsτ lιηē σf dēfēηsē ▪□

(#21246) lugosi válasza F34R (#21240) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

"Olvastam a Logoutod :DDD ez adta a masik loketet."

Már érdemes volt megírni!

Hagel: navicomputer, köszi.

21242 F34R:
"Pappiral, hogy mered le a tavot meg a sebesseget?"

Távolságot teljesen jól. Sőt még helymeghatározni is nagyon jól lehet. Egy papír alapú térképpel meg egy vonalzóval, ceruzával adott esetben tájoló nélkül is tök pontosan lehet háromszögelni a pontos helyet. Jó térkép kell hozzá, és beazonosítható tereptárgyak. Tájolóval pedig még akár 1 tereptárgy is elég. Szóval simán meg lehet oldani, tök jól.
A sebességet is, csak ahhoz kettőnél tovább kell tudni számolni, az meg nekem már kihívás. Mire kiszámolnám a sebességet, már se nem aktuális, se nem lényeges az adat :DDD

[ Szerkesztve ]

(#21247) totron válasza queensryche (#21244) üzenetére


totron
addikt

Nagyon szép az is, kár, hogy vége annak a korszaknak.

[ Szerkesztve ]

(#21248) l.sebestyen


l.sebestyen
senior tag

Ismét egy BBM frissítés :) nincs itt baj...

(#21249) bigsee válasza l.sebestyen (#21248) üzenetére


bigsee
addikt

Devan, DEVAAAN...! :D "Improvements and bug fixes" haha

MDA Compact II - ... - Galaxy A54 5G

(#21250) Polarstar válasza bigsee (#21249) üzenetére


Polarstar
nagyúr

Hatalmas öröm! :DDD :DDD
Csak az oprendszer hiányzik lassan alóla. Egy rendes, valamirevaló oprendszer...
Mint a BB10. :D

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.