Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#22851) eventus válasza sasa134 (#22850) üzenetére


eventus
veterán

Igaz hasonlo jovot latnak azoknak is, igy irtak. Ismerve a bb- igy is lesz.

BlackBerry R.I.P. - Sony Xperia 1 V, Sony RX10 IV, Withings ScanWatch

(#22852) sasa134 válasza eventus (#22851) üzenetére


sasa134
addikt

Azért a BB10-et nézve, ez nem volt jellemző a BB-re. Ha nem tévedek, 10.0.0-tól 10.3.2-ig minden készülék megkapott minden FŐ verziót. Több mint 3 évről beszélünk.
Engem nagyon meglepne ha a Dtek60 nem kapna Nougat-ot. A Priv-et "jobban" megértem, most 2 éves készülék. Ezzel (ha nem tévedek) a 2 éves droid-főverzió frissítési periódussal a BB hozza a nagy átlagot.

[ Szerkesztve ]

Avanti Roma

(#22853) eventus válasza sasa134 (#22852) üzenetére


eventus
veterán

Na de az N 'regebbi', nem az O nem lesz. Igy ciki. Igaz, a bb10 kapott rendesen es korabban volt pletyo uj 10.3.3rol.

BlackBerry R.I.P. - Sony Xperia 1 V, Sony RX10 IV, Withings ScanWatch

(#22854) skyneff


skyneff
újonc

Sziasztok!

Vettem egy Blackberry Passport és érdeklődnék, hogy mivel láttam pár videót meg olvasgattam, hogy android rendszer is fut/hat rajta. Na pont erről lenne kérdésem még pedig, hogy blackberry 10.3.3 rendszer van rajta most ez magába foglalja az andoird rendszert is vagy külön le kell tölteni hozzá? Olvastam olyasmiről, hogy "Lollipop" egy videót láttam is rajta és a passportnak a fomenuje is már android stílusú volt. Ha kell hozzá ez a Lollipop akkor, hogy tudom telepíteni mi ennek a folyamata?

Remélem valamennyire érthető a kérdésem! :D

(#22855) sasa134 válasza skyneff (#22854) üzenetére


sasa134
addikt

Nincs ilyen.
Amit láthattál, az valamilyen fejleszői eszköz lehetett, arra mókoltak fel droidot. Valszeg voltak tervei anno a BB-nek , hogy meglévő készülékekre legyen android, de azt elvethették (voltak erről pletykák, dual bootról is stb).

Avanti Roma

(#22856) Pavlo válasza skyneff (#22854) üzenetére


Pavlo
aktív tag

Android rendszer soha nem futott és nem is fog a Passport-on futni. Egy speciális kivételtől eltekintve persze...

A BlackBerry10 operációs rendszer képes az Android rendszerre tervezett alkalmazások futtatására, ezt az Android futtatókörnyezet segítségével valósítja meg (külföldi fórumokon Android Runtime Environment-ként hivatkoznak rá). Úgy képzeld el ezt az egészet, mint egy emulátort. Sok alkalmazás egyáltalán nem szerencsésebb esetben nem fut megfelelően, mert a szoftver nem tartalmazza a manapság már az Android rendszer magját képező Google Play Szolgáltatásokat (Google Play Services). Az "emulált" Android rendszer is csak 4-es főverziós.

(#22857) Polarstar válasza sasa134 (#22855) üzenetére


Polarstar
nagyúr

Kár azért a duál bootos lehetőségért. Nagyon pöpec lett volna.

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#22858) sasa134 válasza Polarstar (#22857) üzenetére


sasa134
addikt

Hát igen,de őszintétn: ez olyan dolog volt, amit a BB soha semmilyen formában nem emített, még csak nem is utalt ilyesmire. Felkapta a net, főleg a BB fórumok, meg a CB, de igazából soha nem volt még csak egy fotó se róla. Szóval lehet full kacsa az egész, és soha nem dolgozott rajta a BB. Nem tudjuk már meg...

Avanti Roma

(#22859) skyneff


skyneff
újonc

Azért is érdekelt ez a dolog, mert van egy szinkornizalasi hiba az email-nel és gondoltam, hogy ez az android hiánya miatt van. Az email hiba abban jelenik meg, hogy a két emaillem windowslive-os és van, hogy naponta kétszer újra be kell írnom a jelszavam, mert szinkornizalasi hibával ledob és így nem is kapok értesítés, hogy ha kaptam emailt csak hogy ha újra beirom a jelszavam, sajnos sok emailt szoktam kapni és van olyan amit jó ha rögtön tudok róla, erről a hibáról valami megoldást nemtudnatok?

Köszönöm az előző kérdésemre a válaszaitok!

(#22860) lugosi válasza Polarstar (#22857) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Szerintem úgy volt vele a BB, hogy minek tegyen ebbe munkát, majd kihoznak androidos telefonokat és vegyék inkább azt a népek.

(#22861) lugosi válasza skyneff (#22859) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Sajnos az msn-es email címem jelszavát nekem is állandóan bekéri. Én úgy oldottam meg hogy végül ezen a telefonon nem állítottam be azt a fiókot, engem is zavart.

(#22862) Hegyirabló válasza Pavlo (#22856) üzenetére


Hegyirabló
veterán

Ezt már szerettem volna kérdezni, ha letöltök b i z o n y o s helyekről Android appokat, azokat tudom fájlkezelőből telepíteni, és fognak működni?

Aquila non captat muscas.

(#22863) Polarstar válasza lugosi (#22860) üzenetére


Polarstar
nagyúr

Úgy gondolom ez egy kevésbé rossz választása volt. A nulla végeredményű teljes felszámolás helyett...

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#22864) Pavlo válasza Hegyirabló (#22862) üzenetére


Pavlo
aktív tag

A telepítés része igen, a működés viszont nem garantált. Ki kell próbálni esetleg régebbi verziókat.

(#22865) lugosi válasza Polarstar (#22863) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Valószínűleg igen. Csak kérdés, hogy mit gondolnak, hányszor lehet még hasonlót elsütni. Konstans módon ejtik a vásárlóikat, ez már a nem tudom hanyadik hasonló húzásuk. Abszolút megérdemlik a piacvesztésüket úgy gondolom.

(#22866) Polarstar válasza lugosi (#22865) üzenetére


Polarstar
nagyúr

A két evig tartós mobilok miatt szkeptikus vagyok.
Minden gyártóval!
Havi 10ezer konstans egy kibaszott mobilért elviszi az ember pénzért és tartós örömet nem okoznak.
Sokaknak elege van ebből, hogy valami hype, menő de mesterséges kerülőket tartalmazó funkciók nem viszik előre az embert.
Felesleges értük pénzt kiadni.

[ Szerkesztve ]

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#22867) lugosi válasza Polarstar (#22866) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

"Minden gyártóval!"

Ez mondjuk nem igaz.

(#22868) dz1989


dz1989
senior tag

Sziasztok.
Szeretnék segítséget kérni.
Van egy 9800 ám és nem tudok bejelentkezni az alkalmazás áruházba hiába nyomon hogy újra nem sikerül sehogy sem.

Háromcsillag Galaktikus Jegyze 9 = Samsung Galaxy Note 9. . . "Gondolkodni nehéz, ezért leginkább ítélkezünk." Carl Gustav Jung

(#22869) Pavlo


Pavlo
aktív tag

Szerintem az Apple-nek nem egészen jött össze ez a gesztusvezérlés. Valahogy nagyon suta onnan a telefon aljáról indítani ezeket a mozdulatokat. Sok lesz a törött iPhone X. [link]

(#22870) Polarstar válasza Pavlo (#22869) üzenetére


Polarstar
nagyúr

:DDD

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#22871) sasa134 válasza Pavlo (#22869) üzenetére


sasa134
addikt

...NAGYON hasonlo felfele suhintást mintha láttam volna már vhol...Ohh wait... BB10?

Avanti Roma

(#22872) Polarstar válasza sasa134 (#22871) üzenetére


Polarstar
nagyúr

És mintha ott lenne a Palm WebOS kártyapakli alkalmazás váltó is.

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#22873) lezerpiramis válasza dz1989 (#22868) üzenetére


lezerpiramis
őstag

Vagy Wi-Fi-n, vagy BIS-sel próbáld.

(#22874) spammer


spammer
veterán

Üdv!

8520 alatt próbálnám használni a Logicmail + gmail kombót wifin (se BIS, se mobilnet), de gyakorlatilag egyik verzió sem megy, próbáltam 4 féle verziót is, nem tud csatlakozni, már a teszt sem működik (Unable to connect). Természetesen már utánaolvastam sok helyen, megtaláltam a crackberry fórumot meg a google fórumokat is, imap és smtp beállítások jók, imap kapcsolat és a kevésbé biztonságok alkalmazások opció is engedélyezve a gmail fiókban SSL stb. minden be van lőve, mégsem tud csatlakozni. Ráadásul 2 gmail fiókkal is próbáltam. Opera mini és a gyári böngésző is működik, tehát jó a wifi és a netkapcsolat. Vodafone a hálózat, ha ez számít. Valaki tipp? :F

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#22875) Tamy válasza spammer (#22874) üzenetére


Tamy
senior tag

Ez be van kapcsolva? Csak tippelem, hogy a Logicmailnek még kell. Egyébként a Smartmail sokkal jobb szerintem.

Bocs, látom írtad, hogy be van kapcsolva. Más levelezőklienssel (pc-ről) megy?

[ Szerkesztve ]

Egész életemben azon gondolkodtam, hogy kéne valamit dolgoznom. Ezért aztán a végén nem is maradt rá időm.

(#22876) spammer válasza Tamy (#22875) üzenetére


spammer
veterán

Igen, megy PC-ről, külső levelezőkliensből is.

Smartmailt is leszedtem valami vietnami BB-s oldalról, de külön nem látom sehol, ha meg az üzeneteknél rámegyek, hogy új email írása, akkor kiírja, hogy nincs beállítva üzenetszolgáltatás, átirányít a beállítási varázslóhoz, ott meg egyedül a BES opció van, ami nekem nyilván nem jó.

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#22877) Tamy válasza spammer (#22876) üzenetére


Tamy
senior tag

Smartmail a gyárit használja, de arra már nem emlékszem, hogy a beállításai külön vannak-e, valószínűleg igen.

Esetleg azt nézd még meg, hogy pl. egy pop3-as mailt be tudsz-e állítani akár a Logicmailben? A gmail-t is le lehet kérdezni így, ha engedélyezve van, de ha nem megy, nézd meg valami mással, csak egy próba erejéig.

Egész életemben azon gondolkodtam, hogy kéne valamit dolgoznom. Ezért aztán a végén nem is maradt rá időm.

(#22878) spammer válasza Tamy (#22877) üzenetére


spammer
veterán

SMTP-t sikerült működésre bírnom, a lényeg annyi, hogy ugye vagy SSL vagy TLS opciót lehet állítani, én meg SSL-t állítottam smtp-nek is, holott "TLS, ha elérhető" opció kell 587-es porttal. Viszont a bejövő levelek nem működnek, se POP, se IMAP. :( Pedig IMAP-nél csak SSL és 993-as port, mást nem is kell beállítani (a user/pass nyilván be van állítva). Próbáltam TLS-sel azt IMAP-et, de nem működik azzal sem.

[ Szerkesztve ]

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#22879) Hegyirabló


Hegyirabló
veterán

Most meg miért nem tudok letölteni a redvás áruházból??? :O

Aquila non captat muscas.

(#22880) Polarstar válasza Hegyirabló (#22879) üzenetére


Polarstar
nagyúr

Lehet, hogy már nem létezik a cég. Csak elfelejtették levenni.
Nem csodálkoznék rajta.

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#22881) zoldsegleves


zoldsegleves
újonc

Sziasztok,
A http://playstoreblackberry.com/ alapján hekkeltem a BlackBerry Calssicomat, viszont nem tudom használni a Play Áruházat. Az alkalmazás letöltése előtt leáll az áruház és kilép :(
BBOS 10.3.3 van rajta, kérem valaki segítsen! :D

(#22882) steyer9094 válasza zoldsegleves (#22881) üzenetére


steyer9094
tag

Nekem ugyan ez a helyzet, fél éve még működött :-( Én elengedtem a témát.

Panasonic EB-GD50 - Nokia 5110 - Nokia 3210 - Nokia 3310 - Nokia 3650 - Nokia N70 - Nokia E51 - SonyEricsson Xperia mini pro - Blackberry 9800 Torch - Blackberry vbQ10 - Blackberry Passport SE - Nokia 3 BBM pin ATTI79

(#22883) Polarstar válasza steyer9094 (#22882) üzenetére


Polarstar
nagyúr

Ezek után nem csodálom, hogy a Telegram egyszercsak leállt. Ennyi.

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#22884) dz1989 válasza lezerpiramis (#22873) üzenetére


dz1989
senior tag

Wifi csak hadveresen van. Mivel Vodafone-n így kellenerá egy független Szotver. Mert így nincs benne.

Háromcsillag Galaktikus Jegyze 9 = Samsung Galaxy Note 9. . . "Gondolkodni nehéz, ezért leginkább ítélkezünk." Carl Gustav Jung

(#22885) lugosi válasza dz1989 (#22884) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Ezt bevallom őszintén nem értem.

(#22886) lezerpiramis válasza dz1989 (#22884) üzenetére


lezerpiramis
őstag

Kb. 16 db olyan telóm van itthon, amely BBOS-t futtat, ezeknek majdnem a fele vodás :) Ha úgy van, ahogy leírtad, akkor ott valami nem kerek a telóval.

(#22887) dz1989 válasza lezerpiramis (#22886) üzenetére


dz1989
senior tag

Rendben köszönöm. :R
Majd tetetekrá független szorltvert. Utána kiderül.

[ Szerkesztve ]

Háromcsillag Galaktikus Jegyze 9 = Samsung Galaxy Note 9. . . "Gondolkodni nehéz, ezért leginkább ítélkezünk." Carl Gustav Jung

(#22888) lezerpiramis válasza dz1989 (#22887) üzenetére


lezerpiramis
őstag

Tehát a Manage Connections menüben nincs ott a Wi-Fi? Vagy ott van, de nem tudsz vele feljelentkezni semmire? Vagy fel tudsz, csak nem érsz el semmilyen weboldalt stb.? Magyar vodás teló?

(#22889) spammer válasza spammer (#22878) üzenetére


spammer
veterán

Fejlemény/Eredmény: 8520 (azaz OS 5 alatt)

Logicmail + Gmail imap és pop nem működik, arra jutottam, hogy valószínűleg az SSL miatt. Gmail + smtp (kimenő) működik (TLS-t használ), freemail pop működik, gmx.com fiók (crackberry fórumban ezt használták sokan) működik imap-pel is, szóval a gmail + SSL kombó lesz a gond.

Picomail +Aerize Wifix (infó: [link]) + Gmail imap működik, viszont annál meg az smtp nem akart működni.

Smartmail nem működött, mert Service Book-ot kért, találtam egy zipet a neten, amiben elvileg benne volt (sm.ipd), de Linux alatt nincs BB Desktop Manager, így nem tudtam felrakni rá.

További hasznos App lista a CB fórumban: [link]

[ Szerkesztve ]

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#22890) Pavlo válasza spammer (#22889) üzenetére


Pavlo
aktív tag

Gmail-nél ki kell kapcsolni a kétlépcsős azonosítást. Nekem Telekomos BIS-sel így csak így volt hajlandó működni a gyári mail kliens. Egy próbát megér...

(#22891) spammer válasza Pavlo (#22890) üzenetére


spammer
veterán

Nem is volt bekapcsolva egyik fiókon sem.

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#22892) Polarstar


Polarstar
nagyúr

Srácok!
Jó vétel egy K1 120-ért?

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#22893) sasa134 válasza Polarstar (#22892) üzenetére


sasa134
addikt

Persze! De ennyiért minimum gyanús :U

Avanti Roma

(#22894) Polarstar válasza sasa134 (#22893) üzenetére


Polarstar
nagyúr

Hmmmm....
Nem is tudom miért mondod. Eddig 10 emberből 10 ugyanezt vágta rá reflexből. :D
Itt is van közben az oroszok által az új tapsiberry hátlapja.

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#22895) lugosi válasza Polarstar (#22892) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

470 euróért láttam a legolcsóbbat az ebayen, úgyhogy én azt mondanám hogy ennyiért túl jó vétel. Persze sok minden lehet, lehet hogy gyanús, az is lehet hogy az illető nagyon meg van szorulva.

(#22896) spammer


spammer
veterán

Smartmail + Gmail kombó manapság megy még valakinél? Most épp 9780-as (OS6) próbálom, Service Book megvan, fiók hozzáadva a megfelelő beállításokkal, de a verify gombra nyomva 0%-on áll, percekig áll és kész, nem tud csatlakozni. Úgy néz ki, hogy halott ügy ezeken a régi telefonokon/OS-eken a gmail manapság.

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#22897) Polarstar válasza spammer (#22896) üzenetére


Polarstar
nagyúr

Gondolom a szoftver elküldi a nevét és verzióját, így a szerver meg bannolja.
Talán biztonsági okokból.

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#22898) spammer válasza Polarstar (#22897) üzenetére


spammer
veterán

Úgy néz ki, ennél is az a probléma, ami a Logicmailnél: elavult az SSL. CB fórumon ebben a hozzászólásban [link] vannak infó linkek, ott van egy "megkerülős" megoldás: Setup Tip. A lényeg röviden, hogy inbox imap-re gmx.com fiókot használnak (ide továbbítják a gmail bejövő leveleit), kimenő leveleknél pedig elvileg működik a gmail, mert nem SSL-t használ (hanem TLS-t). Logicmail esetén működik a módszer (nemrég próbáltam), csak hát kicsit favágó megoldás.. :) SmartMailt még megpróbálom így. Vagy marad a böngészős bejelentkezés. BIS/BES nélkül, csak WIFI-n már nem fog menni a Gmail ezekkel az e-mail kliensekkel. Ez van.

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#22899) cserix válasza spammer (#22898) üzenetére


cserix
tag

Kérlek, ha lesz használható megoldás, mindenképp írd le, nagyon érdekel. Nemrég vettem egy passportot, de még mindig nem sikerült megszoknom. Ha menne a gmailes levelezés a 9900-on webes bejelentkezés nélkül, visszatérnék rá.

[ Szerkesztve ]

HP ProBook 650 G1, BlackBerry Q10 - Bold 9900 - Passport - KeyOne - realme GT 5G

(#22900) lugosi válasza cserix (#22899) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Nekem is van egy tartalék 9900-am, majd írjátok meg, engem is érdekel. :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.