Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#22351) lugosi


lugosi
MODERÁTOR

Szerintetek rosszul emlékszek, vagy régen tényleg volt natív skype kliens?

(#22352) eduba válasza lugosi (#22351) üzenetére


eduba
aktív tag

Az eredeti BB OS-re volt natív kliens (ott is csak meghatározott verziószámra, 6- vagy 7)

BB OS10-re úgy tudom csak portolt droidos volt, ami emlékeim szerint a playbookról származott, arra portolták először.

(#22353) metalstorm


metalstorm
aktív tag

Találtam egy olyat hogy "repülőgép mód" Ha bekapcsolom, le kell kötözni?

(#22354) Polarstar válasza metalstorm (#22353) üzenetére


Polarstar
nagyúr

:C :DDD :C :DDD
Vagy minket a visítva röhögéstől! :DDD

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#22355) bigsee


bigsee
addikt

Most ez komoly?

MDA Compact II - ... - Galaxy A54 5G

(#22356) eventus válasza metalstorm (#22353) üzenetére


eventus
veterán

Megint elszáll a telefonod, mint az alpha romtól ;]

BlackBerry R.I.P. - Sony Xperia 1 V, Sony RX10 IV, Withings ScanWatch

(#22357) lovace válasza eventus (#22356) üzenetére


lovace
aktív tag

De gonosz! :D

(#22358) metalstorm válasza eventus (#22356) üzenetére


metalstorm
aktív tag

Gonosz voltál! :C

(#22359) eventus válasza metalstorm (#22358) üzenetére


eventus
veterán

Inkább kedves azon kérdésed után :)

BlackBerry R.I.P. - Sony Xperia 1 V, Sony RX10 IV, Withings ScanWatch

(#22360) metalstorm válasza eventus (#22359) üzenetére


metalstorm
aktív tag

:R

(#22361) lovace


lovace
aktív tag

Nektek bejön a frissítési központ?
Néhány napont lecsekkolom, hogy kijötte-e OTA a 10.3.3 (hápperszehogynem), viszont kb. 1 hete azt írja, hogy "Nem lehet csatlakozni a frissítési kiszolgálóhoz..."
Lekapcsoltak volna minket OS10-eseket a központról vagy ez csak egyedi hiba lehet nálam?

[ Szerkesztve ]

(#22362) eltibi válasza lovace (#22361) üzenetére


eltibi
csendes tag

Nálam is jelentkezett, de egy ki-bekapcsolás megoldotta!

(#22363) lovace válasza eltibi (#22362) üzenetére


lovace
aktív tag

És tényleg! Köszi szépen!

(#22364) Csirkejozsi válasza Csirkejozsi (#22344) üzenetére


Csirkejozsi
tag

Erre senkinek nincsen tippje? :F Nekem létszükségletem volt ez az alkalmazás, de hát ha muszáj, akkor megleszek valahogy nélküle. :( :)

(#22365) Polarstar válasza Csirkejozsi (#22364) üzenetére


Polarstar
nagyúr

A droidberryn megy, a BB10-en nem biztos. Én nem hallottam olyan emberről, aki ilyent használna ismerősök körében.

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#22366) Csirkejozsi válasza Polarstar (#22365) üzenetére


Csirkejozsi
tag

Köszönöm! :) Én BB10-en használtam már kb két éve gond nélkül az apk-t, de akkor lehet, hogy eddig tartott.

(#22367) Orgi válasza Csirkejozsi (#22366) üzenetére


Orgi
őstag

Én a BPMenetrendet használtam egy hónappal ezelőttig Snappal felrakva, tökéletesen működött mindig, az nem jó?

(#22368) Csirkejozsi válasza Orgi (#22367) üzenetére


Csirkejozsi
tag

Köszi! Ez sem rossz, de offline. Sokat utazom tömegközlekedéssel, és a másiknak az a nagy előnye, hogy a BKK Futár adataival dolgozik, úgyhogy mindig látom, hogy merre érdemes mennem. Ezen kívül útvonaltervezés is van benne szintén élő adatokkal. Ez most eléggé hiányzik, de majd megszokom.

(#22369) metalstorm válasza Csirkejozsi (#22368) üzenetére


metalstorm
aktív tag

Sajnos mindenhez kell màr a google play szolgáltatás, de màr akkor is vinnyog ha fent van de nem friss! Lassan màr én is feladom. :(

(#22370) Csirkejozsi válasza metalstorm (#22369) üzenetére


Csirkejozsi
tag

Ennek nem kell a Google Play Services, úgyhogy valami más lehet a ludas. Én kitartok a BB10 mellett, épp most váltottam egy Classicra Q5-ről, és nagyon tetszik. Nem használok sok alkalmazást, és ami kell, azt eddig mindig meg tudtam oldani. Még ezt sem adtam fel. :DD

(#22371) VROBY


VROBY
tag

A Classic a király! :K
Váltottam egy Priv-ra, de három hét után visszaköltöztem a Classic-ra!!!!
A dobozba pihen a droid... :P

(#22372) Polarstar válasza VROBY (#22371) üzenetére


Polarstar
nagyúr

Nem semmi! Gratula!

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#22373) California1 válasza VROBY (#22371) üzenetére


California1
őstag

Szia!
Miért nem jött be a Priv??

(#22374) eventus válasza VROBY (#22371) üzenetére


eventus
veterán

Helyes :)

BlackBerry R.I.P. - Sony Xperia 1 V, Sony RX10 IV, Withings ScanWatch

(#22375) VROBY válasza California1 (#22373) üzenetére


VROBY
tag

Nagy, nem egykezes! :N
Ha van rajtam zakó akkor még viselhető, de ing nadrág kombinációnál óriásinak tűnik a teló :(
Android! Nincs minden lehetőség átemelve a BB-ből!! :O

Igazán dolgozni csak BB! :C (mert én nem szórakozásból használok készüléket)

(#22376) California1 válasza VROBY (#22375) üzenetére


California1
őstag

Én pont imádtam , hogy van mérete és súlya . Soha nem láttam még ilyen androidot ami ennyire normálisan működött volna. Ezt a BB jól megcsinálta .
Viszont azért adtam el mert annyira fajt tőle a szemem, hogy nem kifejezés. Bárhogyan állítottam a fényerőt , színt, telítettséget....
Zozonak adtam el, neki is fáj tőle a szeme nagyon .
Valaki írja meg legyenszíves hogy miért fáj tőle a szemünk . Rohadtul bosszant , hogy itt egy tuti kis teló és nem tudtam használni .
Szerintetek ????

[ Szerkesztve ]

(#22377) Polarstar válasza California1 (#22376) üzenetére


Polarstar
nagyúr

Ez most a Privről szól?

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#22378) California1 válasza Polarstar (#22377) üzenetére


California1
őstag

Igen

(#22379) eventus válasza California1 (#22376) üzenetére


eventus
veterán

Majd 4 évig volt Q10-em. Soha nem tudtam megszokni azt a gagyi amoled kijelzőt. És igen, nekem is fájt tőle a szemem. Passport óta semmi bajom. Az ez nagyon rossz kijelző volt.

BlackBerry R.I.P. - Sony Xperia 1 V, Sony RX10 IV, Withings ScanWatch

(#22380) California1 válasza eventus (#22379) üzenetére


California1
őstag

Faternak S Galaxy S6 Edge teloja van , szoktam tapogatni nyomogatni olvasgatni stb ... annál miért nem fáj a szemem soha holott gyakorlatilag ugyanaz a kijelző ? Ezt nem értem

[ Szerkesztve ]

(#22381) eventus válasza California1 (#22380) üzenetére


eventus
veterán

Amoled és amoled között is van különbség. Nokia amoledje gyönyörű, samsung túl szaturàlt, bb totál rossz. Z30ban is rossz panel volt.

BlackBerry R.I.P. - Sony Xperia 1 V, Sony RX10 IV, Withings ScanWatch

(#22382) Pavlo válasza eventus (#22381) üzenetére


Pavlo
aktív tag

Nekem volt Z30-am és Q10-em is. A kijelző miatt váltam meg tőlük. Ha a Q10-ben a Q5 kijelzője lett volna, a mai napig meglenne...

(#22383) lugosi válasza eventus (#22381) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

A panelt nem a samsung gyártja mindegyikbe?

(#22384) California1 válasza lugosi (#22383) üzenetére


California1
őstag

Rohadtul idegesít hogy itt egy tényleg jó!!! BB teló ( Priv) és kb szétszakítja a szemet, kvázi használhatatlan a display miatt. Zozónak adtam tovább , és sajna ő is ugyanazt tapasztalta. Soha de soha nem jártam még így telefonnal.

[ Szerkesztve ]

(#22385) Polarstar válasza California1 (#22384) üzenetére


Polarstar
nagyúr

Fura amit mondasz.
Nekem nem volt gondom az Amoleddel, sem Q10 sem Z30 nem volt gondom.
A Nokia meg hát igen, az etalon talán most is. :R

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#22386) eventus válasza lugosi (#22383) üzenetére


eventus
veterán

De, csak a bb szeret rosszul dönteni és gagyi panelt kért. :)

BlackBerry R.I.P. - Sony Xperia 1 V, Sony RX10 IV, Withings ScanWatch

(#22387) California1 válasza Polarstar (#22385) üzenetére


California1
őstag

Ezekkel amiket te leírtál nekem se !

(#22388) lugosi


lugosi
MODERÁTOR

Két kép az erre fogékonyaknak: egy még elöl-hátul fóliás BB 9900 :D
Írok róla egy logout cikket a 9780 mellé, kíváncsi vagyok mit mutat a mindennapokban.


[kép]


[kép]

Valahogy szimpatikusabb volt ez régen, amikor még adtak arra, hogy hogy csomagoljanak be egy telefont, milyen élmény várja az embert mikor először kibontja, hogy tálalják a tartozékokat. Manapság inkább a lehető legkisebb helyre passzírozzuk össze elve érvényesül (megértem persze a gyártókat, a szállítási költségek).


[kép]

[ Szerkesztve ]

(#22389) bigsee válasza lugosi (#22388) üzenetére


bigsee
addikt

Szóval ezt rejtegeted...!!!??? :D Lehet is, gyönyörű! :K

MDA Compact II - ... - Galaxy A54 5G

(#22390) California1 válasza lugosi (#22388) üzenetére


California1
őstag

Igen szerettem ezt a telót ,annak ellenére ,hogy az akkori BB vezérek is balfaszok voltak és egy atomgyenge kamerát tettek ebbe a telóba. Amúgy mindig is az volt az érzésem 9780tól ,hogy szándékosan tették taccsra a RIM-et a vezetők . Sosem tudtam felfogni szándékosan miért csesznek el egy egy telót.

(#22391) eventus válasza California1 (#22390) üzenetére


eventus
veterán

Ha még csak a kamera, de az akksi. 9780 nagy kedvenc volt nekem is. Való igaz, összes telefon tökön volt lőve.

[ Szerkesztve ]

BlackBerry R.I.P. - Sony Xperia 1 V, Sony RX10 IV, Withings ScanWatch

(#22392) lugosi válasza California1 (#22390) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Érdekes a kijelzője ezeknek a régi BB-knek. Ennek is és a 9780-nak is egy kicsit vibrál a kijelzője. A 9780-é észrevehetően, ennek alig észrevehetően. Érdekes, annak idején ezek nem tűntek fel.

(#22393) California1 válasza eventus (#22391) üzenetére


California1
őstag

Valahogy az összes BB telónál érezni a szándékosságot vagy a teljeskörű hozzá nem értést? Számomra ez mindig rejtély. Pl-ul : Z10 stl100-1 kb katasztrófa , q10 kijelző sötétben botrány . Z30 kijelző nevetséges fenyerő( pedig igen igen jó teló lenne) , Leap kamera háát... (én ezzel a telóval voltam a legelégedettebb amúgy ) , a 7.1-es rendzserű telókról meg tanulmanyt lehetne írni holott ha nem f@szok az akkori BB vezérek nagyon nagyon sokáig partiban maradhattak volna . De valaki leírhatná , hogy miért voltak sokáig nemtörődöm idióták a Rimnél

(#22394) sasa134 válasza California1 (#22393) üzenetére


sasa134
addikt

Van egy jó könyv a BB sztoriról, épp olvasom. Ajánlom mindenkinek akit érdekel a téma. Amit mi látunk az nyilvána felszín, és elég leegyszerűsítve látjuk a dolgokat, azokból vonunk le következtetéseket...Szóval nem ilyen egyszerű ez. :N [link]

Avanti Roma

(#22395) California1 válasza sasa134 (#22394) üzenetére


California1
őstag

De sajna pofonegyszerű, korlátolt képességű telefonok sok megkötéssel konklúzió nem vették / veszik a BB telókat . Ez erről szól nem arról , hogy melyik szolgáltatóval kellett és miért jóban lennie a RIM-nek. Pláne azok most le sem szarják a BB-t. És rohadt dühös vagyok rájuk mert én tényleg imádtam használni ezeket a telókat. Mindig adtam több esélyt hisz elég sok típust próbáltam.... aztán feladtam én is.

(#22396) metalstorm válasza California1 (#22395) üzenetére


metalstorm
aktív tag

Én is feladtam... Most Z3Compact, természetesen a BlackBerry manager-rel feltolva rá minden.. A swipe hiányzik, de még a facebook is meglepett milyen ( 120as verzió, nem az utolsó mükôdő 26os.. (Z10) )... Hát a viber se lila, hanem kékes... Furcsa hogy nem kell kompromisszumot kōtni folyton.

(#22397) lugosi válasza California1 (#22395) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Egyetértek veled. Itt van ez a jó kis 9900 és meg kell állnom a próbálgatással, ugyanis csak butatelefonként tudom használatba venni, mivel BIS nélkül a böngészésen kívül alig megy valami, amire használom / használnám. A böngészési élmény pedig sokkal gyengébb, mint a korabeli konkurensek esetén.
Pedig tök jól elképzeltem az összehasonlítást, van egy i4s-em is, ami abszolút a kortársa volt a 9900-nak, össze tudnám őket hasonlítani teljesen. De a főkártyám, ami előfizetéses, az marad a használós fő telefonban (i6+) mindenféle okok miatt az nem játszik, hogy az kerüljön a 9900-ba, és mivel a másik 2 kártyám ami rendelkezésre áll mind a kettő prepaid, így esélyem sincs hogy BIS-em legyen, szóval a 9900 funkcióinak nagy része nem fog működni, többek között a nekem nagyon fontos e-mailezés se. Így a jelen feltételek között a házi "tesztem" már el is dőlt, az i4s mindenre alkalmas amit akartam rajta használni, a 9900 pedig ennek csak egy töredékére, és abban is minőségileg gyengébben. Végső soron ezt is tekinthetjük egy eredménynek, de pont nem erre lettem volna kíváncsi.

Ezzel viszont részben meg is állapítottam ugyanazt, amit te írtál, vagyis a 9900 a korabeli konkurensekhez képest kevésbé volt használható, külön (fizetős) szolgáltatás kellett hozzá, amiből az ügyfelek egy része (feltöltősök) kapásból ki voltak zárva. Egyes országokban egyébként lehetett feltöltőshöz is BIS-t kérni, de nem mindenhol. Viszont a konkurenciánál sehol sem kellett egy ilyen szolgáltatás. Ez szerintem nagyban hozzájárult a platform hanyatlásához.

A másik, hogy amit enélkül is tud a telefon, azok közül pedig sok dologban egyértelműen gyengébb. Pl i4s kamerája - 9900 kamerája, elképesztő a különbség. Kijelző, böngészési élmény, szignifikáns különbségek vannak. Zenelejátszás, navigáció, egyéb appok, a hétköznapi felhasználó számára nemigen maradt előnye a BB-nek.
Oké, biztonság, hát nem tudom. Pár éve olvasni lehetett, hogy a BB-t használó cégek szifonra váltottak, nem olvastam arról hogy összedőltek volna. Egyébként biztonság terén volt tavaly vagy tavalyelőtt a BB-nek egy számomra rendkívül unszimpatikus üzenetű pere, szóval szerintem a legendás biztonság sem biztos, hogy teljesen úgy fénylett ahogy mi szeretjük elképzelni.

Mi maradt? A fizikai billentyűzet, ami egy idő után (az általam használt BB-k alapján merem ezt mondani) szinte biztosan elkezdett hibásan működni, dupla leütéseket csinálni (érdemes csak beírni egy keresőbe egy tetszőleges BB típust és utána írni, hogy "double type issue", de ha egy google-be csak annyit elkezdek gépelni, hogy blackberry keyboard double akkor már adja is be a javaslatokat, párszázezer találattal). Szóval a fizikai billentyűzet is inkább van, mint valami hallatlan nagy előny. Cserébe lefoglal a képernyő helyéből egy jókora darabot.

Szóval azt lehet mondani, hogy amit lehetett, azt szinte elrontották a BB-nél. Kíváncsi vagyok a Sasa által írt könyvre amúgy.

(#22398) California1 válasza lugosi (#22397) üzenetére


California1
őstag

A 9780 kamerája agyonverte a 9990-ét :-) de nem ez a lényeg hanem az , hogy itt volt azaz voltak igen jól felépített és átgondolt rendszerek (os7.1 , bb10) és nem tudtak összehozni alájuk egy minden szempontból jó telefont app megkötés nélkül . Nem akarom elhinni ,hogy ezt nem direkt csinálták. Valaki cáfolja már meg , de úgy , hogy végigköveti mondjuk a Bold 9000 OS7-től a Passport Silverig.

(#22399) bigsee válasza lugosi (#22397) üzenetére


bigsee
addikt

- készülék ár
- BBM
- kesztyűs használat
- ésatöbbi...

... ezekkel mi van? :)

MDA Compact II - ... - Galaxy A54 5G

(#22400) lugosi válasza bigsee (#22399) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Nézzük.
Készülékár: a BB-t annak idején többért vettem a szolgáltatótól mint a szifont, ez pipa.
Bbm: annak idején is 1 ismerősöm használta, így ez irreleváns.
Gombok: azokat a méretű gombokat kesztyűben ugyanúgy nem lehetett használni, egyébként kesztyűben sosem mobiloztam.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.