Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#22101) eventus válasza lovace (#22098) üzenetére


eventus
veterán

SIC multiwipe és autoloader :)

Sasa: + a blackberry vizsgálja is a programot.

[ Szerkesztve ]

BlackBerry R.I.P. - Sony Xperia 1 V, Sony RX10 IV, Withings ScanWatch

(#22102) lugosi válasza sasa134 (#22100) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Abban rosszabb, hogy fogalmad sincs, hogy ha letöltöd valakinek a dropboxából, onedrive-járól, vagy a megáról, vagy akárhonnan az adott appot, hogy az módosítatlan, eredetivel egyező-e, vagy fertőzött / módosított stb. Szerintem nagyon nem mindegy. Ha valaki csak félkomolyan is veszi a biztonságot, akkor felfogni nem tudom, hogy hogy gondolhat egy nem ellenőrzött forrásból származó app feltelepítésére.

(#22103) Orgi válasza lugosi (#22102) üzenetére


Orgi
őstag

Mondjuk én csak ilyen nagyobb oldalról (konkrétan apkmirror-ról) letöltött apk-t rakok fel, de szerintem a legtöbben szintén így vannak vele, nem?

(#22104) Phülöp válasza lugosi (#22102) üzenetére


Phülöp
addikt

Csak egyetérteni tudok.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#22105) sasa134 válasza lugosi (#22102) üzenetére


sasa134
addikt

Es mire megy egy fertozott/modositott/babralt app egy droid kontenerben ami BB10-en fut? Ha a BB10 ennyire sebezhetö lenne mint aminek most beallitod (a droid futtatokörnyezet miatt), miert kapta meg a legmagasabb biztonsagi tanusitvanyokat?
Nem kell megarol,dropboxrol, ellenorizhetetlen forrasokbol appokat leszedni, a legnagyobb ferto maga a Google Play, mar szamtalanszor bebizonyosodott, hogy tele van ketes tartalommal. Valahogy ez nativ droidon nem zavar senkit, BB10-en meg igen. Na ne mar...

Avanti Roma

(#22106) lugosi válasza sasa134 (#22105) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

"Es mire megy egy fertozott/modositott/babralt app egy droid kontenerben ami BB10-en fut?"

Ez attól függ, hogy milyen engedélyeket kér/kap az adott app szerintem. Pl ha médiakártyához, kontaktokhoz, dropboxhoz, kamerához, mikrofonhoz stb. hozzáfér?
Nem szeretném, ha mondjuk a dropboxon keresztül letitkosítaná több évi munkám.

"Nem kell megarol,dropboxrol, ellenorizhetetlen forrasokbol appokat leszedni, a legnagyobb ferto maga a Google Play"
De hát ezzel éppen azt mondod, hogy még a hivatalos forrásból származó app is lehet problémás. Akkor az ilyen-olyan helyekről származó?

Egyébként rendre előfordul itt a topikban is, hogy különböző helyekről tölthető appokat ajánlanak az emberek, mert pl csak az működik, a hivatalos nem. Azért ezt szerintem érdemes átgondolni.

(#22107) l.skywalker válasza sasa134 (#22105) üzenetére


l.skywalker
félisten

Homályos ösvényekre vezeted magadat ezekkel a kérdésekkel. Alapvetően minden alkalmazás telepítésénél ott van, hogy mihez fér hozzá - mihez kér hozzáférést. Ha csak valaki nem úgy telepíti ezeket mint az átlagfelhasználók 98%-a, azaz nem nyom automatice az Install-ra, akkor már láthat 1-2 érdekes dolgot. De a módosított alkalmazás módosítása nem feltétlenül jelenik meg a hozzáférési engedélykérésekben. Azzal pedig, hogy installálod, te engedélyt adsz neki bármihez, amiről fogalmad sincsen.

A Google Play-es alkalmazások között valóban rengeteg a trágya, de ott azokat a hozzáférési igényeket írja ki, amik a valós állapotot tükrözik.

Elég csak a legnagyobb botrányokat megnézni. A kínai tucattelefonok titkos adatgyűjtése: cellainformációk, GPS koordináták, hívási idők, sms-ek száma stb. ezeknek a statisztikai gyűjtése és továbbítása OS-be kódolva kínai szerverekre. Nem, nem arra kell gondolni, hogy visszaélnek vele: hanem arra, hogy ahelyett, hogy ezekbe a tanulmányokba befektetnének, ahelyett titokban szedik össze a felhasználói viselkedési adatokat és ezeket elemezve készítik el a következő készülékek új tulajdonságait, fényévekkel megelőzve a tisztán dolgozó versenytársaikat.

Vagy ott vanna a Samsung TV-k. Gyárilag az volt beállítva bizonyos típusoknál, hogy bekapcsolt mikrofonnál (SMART TV) a mikrofon rögzíti a hangokat és gyűjti valamint továbbítja azokat.

És a legjobb, hogy ezek benne voltak az apró betűs részben, csak azt ugye senki sem olvassa el. Egyvalaki elolvasta és számonkérte a Samsungot - akik erre: Ja, jó van. Akkor ezt kikapcsoljuk egy SW frissítéssel.

Minden rendszer sebezhető. De a legnagyobb kártevő mindig a felhasználó.

Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

(#22108) PHenis válasza lovace (#22098) üzenetére


PHenis
senior tag

Ha telejes képernyős videóból nem tudsz kilépni, akkor 1 ujjas swipe lefele, mintha a zseblámpát akarnad bekapcsolni a kezdő képernyőről.

[ Szerkesztve ]

(#22109) lugosi válasza PHenis (#22108) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Vagy még a bal alsó sarokba koppintás szokott még nálam bejönni ilyenkor.

(#22110) lovace válasza PHenis (#22108) üzenetére


lovace
aktív tag

Ezt meg nem is tudtam. Mindig alulról nyomtam meg, hogy elő jöjjön az alsó sor, köszi!

(#22111) PHenis válasza lovace (#22110) üzenetére


PHenis
senior tag

Örülök, hogy segíthettem :-)

(#22112) Pavlo


Pavlo
aktív tag

Ha már itt tartunk, azt tudtátok, hogy a főképernyőn az állapotsoron elég csak koppintani fentről lefelé húzás helyett, hogy előjöjjenek a gyorsbeállítások? :)

(#22113) steyer9094 válasza Pavlo (#22112) üzenetére


steyer9094
tag

Most már igen :-) :-) :-)

Panasonic EB-GD50 - Nokia 5110 - Nokia 3210 - Nokia 3310 - Nokia 3650 - Nokia N70 - Nokia E51 - SonyEricsson Xperia mini pro - Blackberry 9800 Torch - Blackberry vbQ10 - Blackberry Passport SE - Nokia 3 BBM pin ATTI79

(#22114) metalstorm válasza Pavlo (#22112) üzenetére


metalstorm
aktív tag

Igen...a fenti sávra! :) Pont annyi időt, "energiát" emészt fel mintha lehúznád... :D

(#22115) eventus


eventus
veterán

Elég undis a billentyűzet, ahogy gyűjti a zsírt:

[ Szerkesztve ]

BlackBerry R.I.P. - Sony Xperia 1 V, Sony RX10 IV, Withings ScanWatch

(#22116) totron válasza totron (#22080) üzenetére


totron
addikt

Valaki? Létezik lementett rendszer - mint a Ghost asztali rendszer esetén - s arra visszatöltési lehetőség? APN

(#22117) eduba válasza totron (#22116) üzenetére


eduba
aktív tag

Nem létezik ilyen.

Esetleg hozz létre másik APN-t.
(ha félreértettem valamit és ezt már próbáltad, akkor bocsi)

(#22118) Polarstar válasza eventus (#22115) üzenetére


Polarstar
nagyúr

Egy: lehet svédgombáztak kézzel előtte, kettő : ha a kidolgozási opciók nem lesznek jók, akkor nagy khaksiban lesz a cég.
Lásd : hámló feliratok és az elválasztó sávok ótvaros kopása samsung módra.
A Passportom most is makulátlan ugyanis!

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#22119) metalstorm válasza eventus (#22115) üzenetére


metalstorm
aktív tag

Nem csodálkozom. Ez már nem BlackBerry....

(#22120) l.skywalker


l.skywalker
félisten

És itt a Blackberry Aurora, amit nem a TCL gyárt, hanem a BB Merah Puti (Indonézia)

http://blogs.blackberry.com/2017/03/made-in-indonesia-for-indonesians-our-partner-bb-merah-putih-launches-blackberry-aurora-our-newest-secure-android-smartphone/

[ Szerkesztve ]

Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

(#22121) lovace válasza l.skywalker (#22120) üzenetére


lovace
aktív tag

Ilyenkor, amikor egy adott területre adnak ki telefont elképzelhető, hogy GSM boltoknál kapható lesz itthon is? Mert tudtommal ezt nem Európába szánják.

(#22122) lugosi válasza lovace (#22121) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Szerintem max szürkeimportból, és akkor még meg kell nézni a frekiket, hogy biztosan minden stimmeljen.

(#22123) lovace válasza lugosi (#22122) üzenetére


lovace
aktív tag

Igen, konkrétan ezekre a frekvenciás problémákra gondoltam csak az az igazság, hogy nem igazán értek hozzá... Tehát gondolom van, amit kifejezetten bizonyos kontinensekre terveznek, míg másokat globálisan lehet használni?

(#22124) Novics


Novics
senior tag

Szakik!

Google Drive szinkronhoz mit használtok? Az kéne, hogy a velem megosztott doksikat is tudjam szerkeszteni. Droidos drive-on csak megnézni tudom.

A fontolva haladó. - 30 felett minden nap ajándék.

(#22125) PHenis válasza Novics (#22124) üzenetére


PHenis
senior tag

Letöltöd és szerkeszted a gyárival?

(#22126) lugosi válasza lovace (#22123) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Meg kell nézni az adott termék adatlapját és hozzá az itthoni frekiket. Nem vészes. Mobilról vagyok csak, nem tudok valami nagyon keresni, de ha beteszed az adatlapot akkor kikeressük!

(#22127) Novics válasza PHenis (#22125) üzenetére


Novics
senior tag

Aztán meg töltsem vissza? Elég macerás ha rendszeresen akarunk benne dolgozni többen is.

A fontolva haladó. - 30 felett minden nap ajándék.

(#22129) l.skywalker válasza Orgi (#22128) üzenetére


l.skywalker
félisten

Én a Telekomos Classicommal sem tudok 4G-ni... :W

Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

(#22130) PHenis válasza Novics (#22127) üzenetére


PHenis
senior tag

Akkor Chrome böngészőből esetleg?
Csak találgatok.

[ Szerkesztve ]

(#22131) St3ven válasza l.skywalker (#22120) üzenetére


St3ven
addikt

Nem szép. :(

Van élet a Facebook és Twitter után? - https://logout.hu/bejegyzes/st3ven/mastodon.html

(#22132) lovace válasza lugosi (#22126) üzenetére


lovace
aktív tag

Tegnap offline lettem, mire írtál, de most pótolom: GsmArena

Orgi, szintén köszönöm a linket!

Idén mindenképp váltok Z10-ről, ezért keresem az utódját, viszont egyelőre sikertelenül...

[ Szerkesztve ]

(#22133) Orgi válasza l.skywalker (#22129) üzenetére


Orgi
őstag

Azzal kéne mennie, ez vmi SIM-kártya vagy díjcsomag probléma lehet, mert a teló tudja...

"Networks & Connectivity
Network Bands
Europe, Middle East, Africa, Asia

LTE: 1, 2, 3, 5, 7, 8, 20 (2100/1900/1800/850/2600/900/800 MHz) - Cat 3

HSPA+: 1,2, 5/6, 8 (2100/1900/850/900 MHz)-DC 42Mb DL(Cat 24), 5.76 Mb UL(Cat6)

Quad band GSM/GPRS/EDGE (1900/1800/850/900 MHz)"

[ Szerkesztve ]

(#22134) Novics válasza PHenis (#22130) üzenetére


Novics
senior tag

Chrome-ot nem szeretem, asztali gépen sam használom már elég régóta. Annyira nem életbevágó a dolog, ha lenne valami jól működő app, akkor meg is venném öcccáé, de ha nem megy, akkor nem erőltetem. Max tényleg letölt, szerkeszt, visszatölt.
:R

A fontolva haladó. - 30 felett minden nap ajándék.

(#22135) l.skywalker válasza Orgi (#22133) üzenetére


l.skywalker
félisten

Igen valszeg az ezek szerint, nem néztem még utána - céges telefon.

Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

(#22136) eventus


eventus
veterán

Blackberry KEYone képek [link]

Vajon melyik a... ;]

[ Szerkesztve ]

BlackBerry R.I.P. - Sony Xperia 1 V, Sony RX10 IV, Withings ScanWatch

(#22137) Gijon válasza eventus (#22136) üzenetére


Gijon
senior tag

A középső, de a jobb szélső??..

(#22138) Polarstar válasza Gijon (#22137) üzenetére


Polarstar
nagyúr

Szerintem a tányérok. :DDD

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#22139) sasa134


sasa134
addikt

itt vótmá ez? KeyONE megjelent a német Saturnokban mint előrendelhető cucc.[link]

Megvárom míg 400Eur lesz vagy megkapja a szolgáltatóm.

Avanti Roma

(#22140) Polarstar válasza sasa134 (#22139) üzenetére


Polarstar
nagyúr

Nagyon helyes!

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#22141) lugosi válasza sasa134 (#22139) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Kicsit erősen nyitott. Kíváncsi vagyok, hogy az év végi időszakra hova alakul az ára. Megvenni akkor se fogom, csak remélem, hogy ha egy október végére lemegy az ára, akkor az ünnepi szezonban jelenthet egy terjedést a gyártónak.

(#22142) sasa134 válasza lugosi (#22141) üzenetére


sasa134
addikt

Igen. En 450euros nyitot tippeltem.. De amugy altalanossagban eldurvultak az arak, tiszta vicc, 6-7-800euros telefonok, kabare.

Avanti Roma

(#22143) iMagic7


iMagic7
tag

Kéne egy kis segítség... Nemreg elég gyorsan megvaltam a z30 am tol, viszont nem jelentkeztem ki belőle... Az illetőnek leirtam a kódot, arra lennék kíváncsi hogy kijelentkezhetett e? Erre van valami megoldás?
Köszi

(#22144) totron


totron
addikt

Vennétek ma Z10-et? Árban egyívású társaihoz képest a kijelző képe, karcállósága , akksija hol áll? Tapasztalati hátrányok, előnyök? Elpusztult a Q5, nem tudom merre lépjek. Ársáv fix.

(#22145) iMagic7 válasza totron (#22144) üzenetére


iMagic7
tag

Akksin kívül jó választás :)

(#22146) Polarstar


Polarstar
nagyúr

Meglepően sokan használnak még ma is Z10-est!
Hiszen abból adtak el a legtöbbet.

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#22147) lugosi válasza totron (#22144) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Ha árban reálisan találsz jó állapotút, akkor igen. Fontos, hogy a 4G-képes verzió legyen, nem pedig az amit itthon a szolgáltatók forgalmaztak. Akkut pedig lehet benne cserélni egyszerűen így attól nem félnék annyira. Ha a teljesítménye elég akkor szerintem nem rossz telefon.

(#22148) totron


totron
addikt

A teljesítmény elég. Az összes BB-m eddig harmatgyenge akksis volt, gondolom ki is fogtam, meg faji jellemző is. Éppen ezért ebből a jelenségből már igen csak elegem van, ettől még gondolkodom a Z10-en. Meddig bírja nálatok? 4G mire kell? Mert kellemzően EDGE-n csapatom az ipart netileg. Tehát ha egyéb területekre is kiható felharmonikusai nincsenek ennek a freki sávnak, pl. HD beszédhang megléte/nemléte vagy egyéb akkor nekem nem fontos. Szolgáltatói logó boot előtt ne legyen, ez már fontosabb.
Alcatelt láttam 6 ezerért, jót, Windows Phone-os telók is 5-10-15k körül akadnak, LG fronton is 10-12k, melyek gondolom/ahogy láttam jellemzően kevesebb karccal és újabban futnak, meg persze jobb akksival. Inkább ezek adják a dilemmát, de a sznob szederlelket ismerve, annyira talán nem is dilemma a dilemma. Azért beszéljetek le, én meg jól ellencselekszem majd. Felsorolnátok pár Android appot, amiket hiányoltok? Lehet valami, ami nem jut eszembe, de billentené a mérleget, mert azért mégis csak egy komoly megkötés az OS10 ma.

(#22149) lugosi válasza totron (#22148) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Nem elsősorban a 4G kell (bár jó), hanem az, hogy óvakodj az itthon szolgáltatóknál forgalmazott 3G-s példányoktól (100-1), inkább a 4G-képes 100-2 változatot keresd. Más a chipset, sőt még ha leveszed a hátlapot a belső elrendezés is. Az 1-essel sok baj volt, a fórumon is lehetett róluk olvasni, nekem 3 volt belőle (2x gariban cserélték), a problémák nagy része tudomásom szerint a 100-2-vel nem jelentkezik.
Teljesség igénye nélkül megmagyarázhatatlan melegedés, restart, lassulás, fagyások, SIM kártyaolvasó problémák, hálózat eldobása.

(#22150) Orgi válasza totron (#22148) üzenetére


Orgi
őstag

Nekem Snap van fent, a Play Services-sel nem szórakoztam, így pár dolog nem megy amihez az kell. Amit használok Snappal: Google Maps (a legfrissebb), BPMenetrend, Facebook Messenger Lite, g:hu túraprogram, ezek gond nélkül mennek.
Nem csak a 4g, hanem a fentebb vázolt problémák miatt mindenképpen STL-002-es modellt vennék én is a helyedben.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.