Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#21451) bigsee válasza totron (#21450) üzenetére


bigsee
addikt

Mondd még egyszer...! :F Első részt nem értem, másodikat sem igazán... vakut kikapcsolni? Menüben esetleg?

[ Szerkesztve ]

MDA Compact II - ... - Galaxy A54 5G

(#21452) totron válasza bigsee (#21451) üzenetére


totron
addikt

Úgy értem magától teszi, lőn sötétség. Gondoltam, akksitöltöttség, csillagok állása, de nem. Elvileg akkumerülésig kéne szórnia a fotont, nem?

Vaksüket van, ha pillanatnyilag hallgatnak a felek. Pont, mint mikor megszakadsz (hangjelzés nélkül). Ezt jobban nem tudom körülírni, inkább mint érdekesség kérdeztem. Érdekel a technikai háttér mindig.

(#21453) metalstorm


metalstorm
aktív tag

Teljesen mindegy mit csinál a BB10es mobil! :) Lumia735 - mára már mindenben jobb... DE a swipe.... Igy mégis azt adom el nemsoká :D :C

(#21454) bigsee válasza totron (#21452) üzenetére


bigsee
addikt

"Úgy értem magától teszi, lőn sötétség. Gondoltam, akksitöltöttség, csillagok állása, de nem. Elvileg akkumerülésig kéne szórnia a fotont, nem?"

Magyarul: nem villan a vaku, amikor pedig kéne? Nincs automatára állítva, direktre van állítva (sima villám, "A" betű nélkül és nincs áthúzva?) és önállóan úgy dönt, hogy nem villan el?

"Vaksüket van, ha pillanatnyilag hallgatnak a felek. Pont, mint mikor megszakadsz (hangjelzés nélkül). Ezt jobban nem tudom körülírni, inkább mint érdekesség kérdeztem. Érdekel a technikai háttér mindig."

Ezt már én is észrevettem, bár beszélgetőpartnereim nem a szünetről híresek, nyomják a dumát, de mondom, egyszer-kétszer már én is tapasztaltam. Olyan, hogy szinte hallod a csendet! :) Talán a HD hang miatt, nemtom, kapcsold ki azt először.

MDA Compact II - ... - Galaxy A54 5G

(#21455) totron válasza bigsee (#21454) üzenetére


totron
addikt

Nem-nem, 2G! Nincs HD. Nem vaku, hanem folyamatos világítás volna a cél, zseblámpa üzemmód, de kikapcsol, eltérő időhosszok után. A dumanyomás meg..épp ez a hátulütője, hogy nyomod a sódert a semmibe is, feltételezve, hogy él a vonal.:) "HD", hogy ne dátumot szúrjon be, kikapcsolható?

(#21456) bigsee válasza totron (#21455) üzenetére


bigsee
addikt

Sose használtam mobilt zseblámpaként, ahhoz drága kincs az akkutöltés, hogy ilyen miatt ne legyet telefonom. Így nem tudom, hogyan kapcsolgatja ki-be, auto.

A HD hang az sztem a 4g-vel kapcsolható ki-be, valaki majd csak megmondja a tutit. Most megnéztem gyorsan, nem találtam kapcsolót...

MDA Compact II - ... - Galaxy A54 5G

(#21457) eventus válasza bigsee (#21456) üzenetére


eventus
veterán

NINCS lehetoseg kapcsolgatni. Ez halozati funkcio, amennyiben a telefon is tamogatja. Ha minimum 3g halon van mindket telo, auto ugy megy hang. Ertem? :) Ez van a weblapokon is.

[ Szerkesztve ]

BlackBerry R.I.P. - Sony Xperia 1 V, Sony RX10 IV, Withings ScanWatch

(#21458) PHenis válasza totron (#21452) üzenetére


PHenis
senior tag

En tapasztaltam hasonlot a vakuval. Nekem olyan 10-15% alatt be sem kapcsol, valamint nagy hidegben is hamar megunja a vilagitast.

Megoldast nem tudok, megszoktam (Z10).

[ Szerkesztve ]

(#21459) metalstorm válasza eventus (#21457) üzenetére


metalstorm
aktív tag

"...értem?...." :C

(#21460) Phülöp válasza totron (#21455) üzenetére


Phülöp
addikt

"HD", hogy ne dátumot szúrjon be, kikapcsolható?

Igen.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#21461) totron


totron
addikt

A hideget en is megfigyeltem. De attol fuggetlenul is nyomatja, igaz, hidegben gyakrabban. A kijelzo tapicskolasa viszi el egyebkent a legtobb energiat, telefonalas akar 10 oran at is mehet, a vilagitas is kevesebbet fogyaszt, mint gondolna az ember. Hol kapcsolokm ki a datumkiirast (HD)?

(#21462) Phülöp válasza totron (#21461) üzenetére


Phülöp
addikt

Settings -> Language and Input -> Prediction and Correction -> Word Substitution

Itt rátapicskolsz a HD-ra, majd alul a kuka ikonra.

[ Szerkesztve ]

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#21463) bigsee válasza eventus (#21457) üzenetére


bigsee
addikt

Jó'vanna, nyugi, értem... :F :D

MDA Compact II - ... - Galaxy A54 5G

(#21464) lugosi


lugosi
MODERÁTOR

Hír a hosszabb távú licencelés ügyében:
http://pcworld.hu/mobil/eletben-marad-a-blackberry-221863.html

(#21465) metalstorm válasza lugosi (#21464) üzenetére


metalstorm
aktív tag

Kenjék a hajukra az androidos xarjaikat! :( Nekem jó lesz a bb10 :)

(#21466) totron


totron
addikt

Köszönöm. Jól működő WhatsApp kliens kerestetik.

(#21467) St3ven válasza totron (#21466) üzenetére


St3ven
addikt

BB Worldből letölthető natív kliens.

Van élet a Facebook és Twitter után? - https://logout.hu/bejegyzes/st3ven/mastodon.html

(#21468) metalstorm válasza St3ven (#21467) üzenetére


metalstorm
aktív tag

...arra a fél évre amig lesz még .

(#21469) eventus válasza metalstorm (#21465) üzenetére


eventus
veterán

Te vagy a bb10 alphaja ;]

BlackBerry R.I.P. - Sony Xperia 1 V, Sony RX10 IV, Withings ScanWatch

(#21470) totron


totron
addikt

Mégegy(2) kérdést engedjetek meg: Viberből kilépve, az üzeneteket utólag meg szoktátok kapni? Vagy nem mindig? Hogy működik ez? Elveszett kontaktok adatait gondolom nem lehet visszanyerni (telóreset, szentül hittem, hogy online fiókkal van dolgom, persze nem).

(#21471) metalstorm válasza eventus (#21469) üzenetére


metalstorm
aktív tag

Hehe :) inkább azt mond meg hol lehetne normális fekete szilikon tokon venni z10re! Üvegfóliát? mert az ilyen Berryboltokból nagyon elegem van hogy csak szállítással lehet rendelni mert egy kib@..... boltjuk sincsen! :(

[ Szerkesztve ]

(#21472) eventus válasza metalstorm (#21471) üzenetére


eventus
veterán

Z10-hez ott a gyari transform hard shell, amihez van folia is. Vagy gyari bortok. Csak gyari cumok :) Mi baj a webshoppal? Akkor irany a nyugati/ blaha aluljaro, aztan van nyuszifules :) De lehet a telod sem lesz mar a zsebedben mire megveszed. Esetleg a Dr Mobil a Bartok Bela uton, XI. kerulet, netan speedshop.

[ Szerkesztve ]

BlackBerry R.I.P. - Sony Xperia 1 V, Sony RX10 IV, Withings ScanWatch

(#21473) metalstorm válasza eventus (#21472) üzenetére


metalstorm
aktív tag

Köszi! Csak az a bajom a berrybolttal hogy minek fizessek ki egy ezrest a szállitásért amikor van két lábam? Azért nem vagyok annyira eleresztve, de normális tokot akarok, és nem olcsóbbat hogy a maradékból kihozza nekem valami futárcég amikor otthon sem vagyok... csak ez a bajom

(#21474) lovace válasza metalstorm (#21473) üzenetére


lovace
aktív tag

Én ebay-ot használom erre a célra. Ingyenes, igaz rohadt lassú, viszont elég jó tokok vannak és hatalmas választék.

(#21475) eventus válasza metalstorm (#21473) üzenetére


eventus
veterán

Akkor a javasolt uzletek. Interneten keresve? :)

BlackBerry R.I.P. - Sony Xperia 1 V, Sony RX10 IV, Withings ScanWatch

(#21476) BigBlackDog


BigBlackDog
veterán

Sziasztok!

BlackBerry (Q10) eladásnál mire kell figyelni? Nyomok egy "Biztonsági adattörlést", akkor visszakerül gyári állapotra és teljes értékűen használható lesz a következő tulaj számára a készülék?

[ Szerkesztve ]

(#21477) St3ven válasza metalstorm (#21468) üzenetére


St3ven
addikt

Pontosan. Most akkor ne is használjuk, mert fél év múlva állítólag megszűnik a támogatás?

Van élet a Facebook és Twitter után? - https://logout.hu/bejegyzes/st3ven/mastodon.html

(#21478) eventus válasza BigBlackDog (#21476) üzenetére


eventus
veterán

Protectet kapcsold ki.

BlackBerry R.I.P. - Sony Xperia 1 V, Sony RX10 IV, Withings ScanWatch

(#21479) BigBlackDog válasza eventus (#21478) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Telefonon, vagy online felületen (protect.blackberry.com > Fiók törlése, esetleg készülék eltávolítása)?

[ Szerkesztve ]

(#21480) lugosi válasza BigBlackDog (#21479) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

A telefonon.

(#21481) BigBlackDog válasza lugosi (#21480) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Hmm. Biztonsági adattörlés után ugye alapból nincs bekapcsolva, hanem bejelentkezést kér. A netes felületen eltávolítottam a készüléket a protect accomból. Akkor ezek szerint ez nem elégséges? :F

(#21482) Polarstar válasza BigBlackDog (#21481) üzenetére


Polarstar
nagyúr

De nem ám!

Kellett volna kikapcsolni a Protektet a mobilból még a törlés előtt!

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#21483) metalstorm


metalstorm
aktív tag

Tegnap kàrtyahibàra gondolva-iràny telenor. Csekèly 1óra várakozás után ( voltak 3an elöttem), potom 5100ftért mint hűséges előfizetőnek, kicseréltèk! Kipróbàltuk ott helyben , Z10be nem működött , màsikba igen! Próbáltunk még ùjabb tipusù simet is, azzal se! Kettő előfizum van, a màsik pàrom mobiljàba. Kàrtyacsere vele, igy most tudom hasznàlni... egyedül a fekete hàtù simmel hajlandó működni a z10em... màsnàl volt hasonló? Okos eladò szerint tùl régi a telefonom, vegyek új xart :)

[ Szerkesztve ]

(#21484) BigBlackDog válasza Polarstar (#21482) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Most újra beléptem a BlackBerry accal, szinkronizált és a Protect bekapcsolt automatikusan. Kikapcsoltam és ráeresztettem még egy biztonsági törlést. Így már akkor megfelelő a művelet?

(#21485) bigsee válasza BigBlackDog (#21481) üzenetére


bigsee
addikt

Pont ez a lényege! Ha ellopják, hiába törlik, akkor is a régi - eredeti - fiókkal kell belépni ahhoz, hogy használhassák.

#21484: igen, azt nézd meg, hogy adattörlés után ha elnavigálsz a BBID-ig, az újat kéri-r, vagy kiírja, hogy lopásvédelem. Ha ez utóbbi akkor nem sikerült...

[ Szerkesztve ]

MDA Compact II - ... - Galaxy A54 5G

(#21486) BigBlackDog válasza bigsee (#21485) üzenetére


BigBlackDog
veterán

:R Valóban ez a logikus, de törlés előtt kérte a BBID jelszavát, illetve törlés után már az új BBID-t kérte (a Protect bekapcsolása előtt), hiába nem kapcsoltam ki a protectet a törlést megelőzően, igaz hálózatra nem ment fel. Mindegy kapott még egy törlést és ellenőrzöm, hogy BBID esetén kéri-e újra a bejelentkezési adatokat.

[ Szerkesztve ]

(#21487) lugosi válasza BigBlackDog (#21481) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Igen, előtte kellett volna kikapcsolni ahogy Hagel is írta.

(#21488) BigBlackDog válasza lugosi (#21487) üzenetére


BigBlackDog
veterán

De akkor azt itt leírtak alapján már rendben van elvileg?

Kapott wifi-t, elmentem a Beállítások > BlackBerry ID menüpontba és két lehetőséget láttam; Bejelentkezés, illetve Új létrehozása. Mindkettő menüpontnál megnyílik az almenü, lopásvédelem felirat nem volt sehol sem.

(#21489) Orgi válasza metalstorm (#21483) üzenetére


Orgi
őstag

Biztosan nem igaz, én is Telenoros vagyok, az újabb micro kék simmel is tökéletesern ment a z10-em.

(#21490) Phülöp válasza Orgi (#21489) üzenetére


Phülöp
addikt

"egyedül a fekete hàtù simmel hajlandó működni a z10em"

vs

"Biztosan nem igaz, én is Telenoros vagyok, az újabb micro kék simmel is tökéletesern ment a z10-em."

Ő a sajátjáról állította, az miért ne lenne igaz?

[ Szerkesztve ]

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#21491) Orgi válasza Phülöp (#21490) üzenetére


Orgi
őstag

Azt írta, hogy az eladó szerint túl régi a telója, én pedig arra írtam, amit az eladó mondott, hogy az újabb kékkel is menni kéne. Én az eladóra írtam, hogy szerintem nem igaz, amit mondott...

(#21492) Orgi


Orgi
őstag

Azt hiszem ez még így nem volt itt:

"Blackberry 10.3.3.2049 Aggregated Changelist - Changes, Fixes, and Problems.

I have collated these from many threads. I will try to update this as more information becomes available.

Changes and Improvements
OS now has NIAP certification link
Browser displays sites using Let's Encrypt certificates without warnings link
Browser allows viewing sites using Let's Encrypt certificates and HTTP Strict Transport Security again (blocked in 10.3.2) link
Browser phpBB text box lag has been improved link
Browser now has an anti-phishing setting
Browser now shows recently closed tabs link
Browser shows toast notifications for completed downloads link
Browser compatibility improvements (HTML5 test gets 2 extra points for user interaction) link
Browser W key now opens a new tab and Q opens the tab page.
Browser paste icon no longer shows underneath address bar
New NFC toggles in system settings
BlackBerry Assistant updated and improved link
BBVE has been moved to Help -> Testing your device hardware. No more icon. Can also be launched from BBW.
Battery low indicator LED may be softer. link
Private Browser is either less private or just added a warning - employer or service provider can monitor your browsing history link
Video player (including Browser video player) now supports zooming in full-screen mode in video player. To zoom, use pinch gesture and then two fingers to pan around the zoomed in video. Doesn't seem to work in all video formats.

Problems
Z10 version STL100-1 cannot be updated to 10.3.3, not supported by BlackBerry. link
Facebook replaced with web link. Possible to go back to old version with hub integration if you follow this procedure link
Snap does not currently work on 10.3.3 link
Reports of Bluetooth no longer functional with some hardware (such as 2015 Mazda link) and issues with others (2015 Ford Sync) link
Reports that many if not all Bluetooth connections must be re-paired or deleted and re-added or they won't work. Sometimes you must delete connection from device and BlackBerry more info here
Reports that BlackBerry Link is no longer functional on 10.3.3
Reports of issues with proximity sensor on passport
Reports of issues with alarms not firing or vibrating after alarm stopped
Sometimes after typing sentences and hitting enter, the word suggestions bar is blank rather than having the latest word suggestions there
Phone call lag is still present (if you had it previously)
Reports that supertube login not working
Reports that phone times out when full backup is attempted (BlackBerry Link and Sachesi 2.0.3)
Native BlackBerry LinkedIn crashes (workaround: side-load Google PlayStore version)

Possible Improvements or Placebo
Android apps seem to run faster
OS runs faster/smoother (performance improvements?)
Radio reception is improved

Other
Impossible to go back to 10.3.2, this is a one-way upgrade!
FM Radio still works on Z30
T-Mobile Wi-Fi Calling works
Android Runtime allows uninstalling apps
Cobalt's Google Play store tweak works
No dark hub
No Lithuanian"

CB link

(#21493) Phülöp válasza Orgi (#21491) üzenetére


Phülöp
addikt

OK, félreértettelek.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#21494) Orgi válasza Phülöp (#21493) üzenetére


Orgi
őstag

Semmi gond.

[ Szerkesztve ]

(#21495) metalstorm válasza Orgi (#21489) üzenetére


metalstorm
aktív tag

Azért irtam hogy mennyire elmebetegek vannak az ügyfèlszolgàlaton... hülyesègeket motyognak! De nàlam csak a fekete hàtù működik, nem tudom miért...

(#21496) metalstorm válasza Orgi (#21492) üzenetére


metalstorm
aktív tag

Érdekelne ez a link de nem nyitja....

(#21497) Orgi válasza metalstorm (#21496) üzenetére


Orgi
őstag

(#21498) metalstorm válasza Orgi (#21497) üzenetére


metalstorm
aktív tag

Köszi... de azthiszem hagyon a facebookot... Kiváltásra jó akár itt lentebb a Viber, vagy a FaceSlim (Worldból: "FS")... Egy másik megoldás - ORGIra is hivatkozva -, a facebookLite/MessengerLite párositása ....

[ Szerkesztve ]

(#21499) metalstorm


metalstorm
aktív tag


Frissebb ami nagyon jól megy.... kitünően jelez... ITT!

(#21500) eventus válasza metalstorm (#21499) üzenetére


eventus
veterán

Nekem 5.6.5 van es jól megy.

BlackBerry R.I.P. - Sony Xperia 1 V, Sony RX10 IV, Withings ScanWatch

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.