Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#6301) n.gab válasza gretzky77 (#6300) üzenetére


n.gab
aktív tag

Nagyon szépen köszönöm! :R
Szerintem az életbe nem jöttem volna rá. :DD

(#6302) Sigma7 válasza Mikemend (#6298) üzenetére


Sigma7
tag

Lehet, hogy lemaradtam, de a Google Camera-val nem jó? Kipróbáltam, megy most, frissítés után is a portré.
Csak arra nem jöttem rá, hogy hogyan tudnám elérni, hogy az elkészült portré fotókat egy mappába rakja.

(#6303) balii22 válasza Sigma7 (#6302) üzenetére


balii22
csendes tag

Működik a Google Camera igen, de örülnék, ha valahogy működésre lehetne bírni az LG sajátját, mert az algortmusa elég jó a portré módjának, meg legalább nem külön mappákba mentené.

(#6304) Mikemend válasza balii22 (#6303) üzenetére


Mikemend
senior tag

Plusz azért is örülnék neki, hogy ha már a szelfikamerára meg tudták oldani egy optikával, szoftverrel, akkor a hátsó kettőre, ami eleve jobb, miért nem? :U
Google kamerával valahogy nem barátkoztam össze. A Night mode ki is akasztott, ahogy az működik, szemben az LG Világos módjával, ami abszolút tökély nekem.

[ Szerkesztve ]

(#6305) NandorHUN


NandorHUN
addikt

Srácok, szerintem én visszaváltok HAVOC-ra, bármennyire is szeretem azokat az extrákat amiket az LG gyári ROM-ja ad, ez a Pie rendszer számomra egy gyalázat.

www.kamerapro.hu | FOTÓS TERMÉKEK SZÉLES VÁLASZTÉKA

(#6306) vorosp


vorosp
csendes tag

Sziasztok! Valaki tudja, hogy a gyári kezdőképernyőn a "parancsikonokhoz" tartozó felirat méretét hogyan lehet kisebbre venni? A betűméret módosítása nem segít. A régi verzió alatt szebbek voltak a feliratok. Olyan, mintha egy HD ready-s kijelzőt néznék sokszor és nem egy 2880*1440-s kijelzőt...

(#6307) NandorHUN


NandorHUN
addikt

Fel is tettem legújabb HAVOC ROM-ot.

Hát ég és föld a különbség használhatóságban. LG nem tudom hogy tudta így elcseszni az alkalmazásváltót. Pedig nem is a lassulásról van szó, hanem a gesztusvezérlő érzékenységéről meg az animációról.

www.kamerapro.hu | FOTÓS TERMÉKEK SZÉLES VÁLASZTÉKA

(#6308) MaxxDamage válasza NandorHUN (#6307) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Akkor jobb is, hogy még "hivatalosan" nem jött ki az én (V30+ DS) verziómra, mert ha ki is jön, hagyom a fenébe és marad a jelenlegi jól bevált és megszokott rendszer. :K

[ Szerkesztve ]

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#6309) DonMaster válasza MaxxDamage (#6308) üzenetére


DonMaster
addikt

Ami viszont jó hogy parnapos tapasztalattal mondhatom hogy sokkal jobban kezeli az akksit. Mind ezt úgy hogy belakás nélkül volt ilyen es most már 1 éves és bevan lakva és akksija mintha új lenne

[ Szerkesztve ]

LG V30-> Iphone 12 Pro Max

(#6310) NandorHUN válasza DonMaster (#6309) üzenetére


NandorHUN
addikt

Lehet hogy jó az aksi, de én komolyan nem értem hogy bírjátok ki ezen a rendszeren.

Régi Oreon amúgy érthető, hogy animációs lag vagy kevésbé smooth" élmény alkalmazásváltásnál nem volt feltünő, mert ott más az animáció és mechanizmus. De itt Pie alatt ez a csusztatásos alkalmazás váltás egy katasztrófa volt. Ugyanez a rendszer van egyébként többi Pie alapú ROM-on is DE ott működik rendesen.

LG Stock rendszerén viszont egyszerűen túl érzékeny. Ha nem húzom be eléggé akkor OK google jön be, ha meg rendesen behúzom akkor animációs laggal rögtön 3 alkalmazást ugrik vissza. De még ha el is találom hogy pont visszaváltana is késik az animáció, ami miatt "ugrik" egyet az egész. Katasztrófa.

Többi ROM-on megy tökéletesen szóval nem a hardware hibája, hanem szar LG Pie-é.

Aksi ide vagy oda. Ez is egy kalap sz*r.
Lehet aki elbíbelődik vele az is csak azért teszi, mert nem próbálta milyen a Pie élmény rendes szoftware-n.

Mindenesetre Custom ROm alatt ez a telefon még jó lesz nekem olyan 1-1,5 évig az biztos. Aztán az is lehet LG direkt lassított rajta, hogy eladja az új készülékeket, mert sebességben nem látok különbséget Custom ROM és mondjuk V40, V50 sebessége között.

[ Szerkesztve ]

www.kamerapro.hu | FOTÓS TERMÉKEK SZÉLES VÁLASZTÉKA

(#6311) n.gab válasza NandorHUN (#6307) üzenetére


n.gab
aktív tag

Helló!
Tudnál nekem segíteni, hogy kell felrakni másik ROM-ot?

(#6312) sonkuci


sonkuci
tag

hát nem tudom.
lefrissült ez a csoda pie, hát.. sokkal lassabb lett a telefon, mint előtte volt. vibernek konkrétan kell vagy 2 mp mire megnyilik, (sőt, menüben is gondolkozik másodpercekre!! szerk.) az AOD újitások szarok, egyáltalán nem tetszik semelyik újitás.
aki teheti szerintem ne frissitse erre a szarra. vagy várja meg amig valamit kezdenek ezzel, mert számomra ez kb botrány. :( :(

[ Szerkesztve ]

(#6313) DJ. Ru$y válasza sonkuci (#6312) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Factory reset volt? Ha nem, akkor főverzió váltás esetén okozhatja ez is a problémákat.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#6314) dSERiES


dSERiES
senior tag

Hát ez eddig nem túl bíztató srácok. Asszem én várok még a frissítéssel.

Remélem LG nem csak ilyen muszájból kitolt rá valamit és lesz még javítás / frissítés Pie-on is.

Köszi mindenkinek a tapasztalat-megosztást :R

⊿sff⊿

(#6315) OPiiPO válasza MaxxDamage (#6308) üzenetére


OPiiPO
addikt

+1, letiltottam az autoupdate-t is a biztonság kedvéért, maradok a jelenlegi jó ki fürge rendszeren ;)

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#6316) unravel válasza sonkuci (#6312) üzenetére


unravel
őstag

- az aod frissítésben van jó
- a chrome böngészés sokkal gyorsabb
- az üzemidő nem lett rosszabb
- nekem van olyan alkalmazásom ami oreón laggolt. de pitén már nem.

¯\_(ツ)_/¯

(#6317) MaxxDamage válasza OPiiPO (#6315) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Mindenképp, mert jobban jársz látod :)

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#6318) gretzky77


gretzky77
veterán

Hát nem tudom én OTA toltam fel és nekem semmi eget rengető probléma nem jött elő, FR nem volt nem érzem szükségét!

iPhone 15 Pro Max Blue Titan & Fiio FF3 & fiio ka3

(#6319) MaxxDamage


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

VoLTE megy a PIE-n? /pl. Telekom szolgáltatónál/

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#6320) NandorHUN válasza n.gab (#6311) üzenetére


NandorHUN
addikt

Persze, de az remélem megvan, hogy ehhez nyitni kell a bootloadert is :)

Bár utána vissza lehet zárni, szóval elvileg nincs garivesztés.

www.kamerapro.hu | FOTÓS TERMÉKEK SZÉLES VÁLASZTÉKA

(#6321) sonkuci válasza DJ. Ru$y (#6313) üzenetére


sonkuci
tag

volt. csináltam én már mindent, factory reset, kikapcs, restart, egyedül a földhöz nem vágtam még, bár szeretném.
még a menüben is akadozik, ami elég érthetetlen számomra, meg teljesen random dolgok közben (pl megnyitnám a névjegyeket) és gondolkozik pár mp-t. nos, teljesen megérte frissitenem...

@6316, nekem nem tetszik az új aod, szines meg csilivili meg ha 12éves kislány lennék a virágos/gyémántos bullshit biztos bejönne, meg azzal a hányinger betütipussal is biztos, de nekem mutassa az időt azt jó napot. kb 2 frissitéssel ezelőtti volt (nekem) az igazi, amikor 120as betümérettel (értsd k. nagy számokkal) mutatta az időt azt jó'van.
btw, örülj neki, hogy neked jó, én meg szophatok ezzel a csodával.

[ Szerkesztve ]

(#6322) n.gab válasza NandorHUN (#6320) üzenetére


n.gab
aktív tag

Igen meg van.
Garanciám már elszállt sajnos.
Illetve be is tört a kijelzőm egy részen.
Tehát nem sok veszteni való van.

(#6323) n.gab válasza sonkuci (#6321) üzenetére


n.gab
aktív tag

A (k. nagy számokkal) mutató aod még mindig meg van.

Bocsi a dupláért! :R

[ Szerkesztve ]

(#6324) sonkuci válasza n.gab (#6323) üzenetére


sonkuci
tag

ettől nagyobb volt, középen, pirossal (azt hiszem akkor még nem volt állítható a szín sem).
mindegy, perpill ez a legkisebb bajom..

(#6325) gretzky77 válasza sonkuci (#6324) üzenetére


gretzky77
veterán

Ha ennyire szar ott valami bibi van sztem! Vissza tudsz menni Oreora sztem,ha az jobb volt!

iPhone 15 Pro Max Blue Titan & Fiio FF3 & fiio ka3

(#6326) n.gab válasza sonkuci (#6324) üzenetére


n.gab
aktív tag

Nem emlékszem rá.
Most ez a legnagyobb.

(#6327) NandorHUN válasza n.gab (#6322) üzenetére


NandorHUN
addikt

Pie rendszeren vagy már vagy még Oreon? Mert Pie esetén lehet kell downgradelni.

Itt lépésről lépésre le van írva. Kb 20 perc és nagyon könnyű. Elég egy USB kábel és feltelepített ADB a gépre.

LINK

Kicsit nehéznek tűnhet, de nagyon egyszerű az egész. Csak azért sok mert lépésről lépésre pontosan leírják hogy kell :)

Aztán ha fent van TWRP recovery, akkor már pofon egyszerű, csak leszedsz egy akármilyen ROM-ot
Pl EZT

és telepíted TWRP/ Install-ban.

Nem LG alapú ROM-okban (pl. amit linkeltem) nincs LG kamera, DE szerintem élményhez annyit hozzá ad, hogy megéri őket használni, mert sokkal jobbak mint az LG rendszere.
Kamera helyett persze tudsz mondjuk GCAM-ot használni, amik ráadásul jobban is működnek rajta, mint LG Stock-ra telepített GCAM.

[ Szerkesztve ]

www.kamerapro.hu | FOTÓS TERMÉKEK SZÉLES VÁLASZTÉKA

(#6328) n.gab válasza NandorHUN (#6327) üzenetére


n.gab
aktív tag

Pie rendszeren vagyok.
Downgrade? Ezt ADB-vel kell csinálni?
Hétvégén megpróbálom.
Addig is köszönöm a leírást. :R

(#6329) dSERiES válasza NandorHUN (#6310) üzenetére


dSERiES
senior tag

Ez mikor van? Nem amikor felfelé tolsz a 'pill'-en, hanem amikor egyből elkezded jobbra húzni?
Akkor lassú nagyon?

⊿sff⊿

(#6330) n.gab válasza NandorHUN (#6327) üzenetére


n.gab
aktív tag

Illetve még azt akartam kérdezni, hogy minden alkalmazás működik más rom alatt is?
Otp, simple, mi band, icsekk, közüzemi app-ok.... stb?

(#6331) gretzky77 válasza n.gab (#6330) üzenetére


gretzky77
veterán

Az OTP smartbank tudomásom szerint nem megy módosított Romokon!

iPhone 15 Pro Max Blue Titan & Fiio FF3 & fiio ka3

(#6332) NandorHUN válasza gretzky77 (#6331) üzenetére


NandorHUN
addikt

El lett mondva szerintem már összes fórumban.
Már hosszú évek óta Systemless root az ami van, Magisk-kal tökéletesen kompatibilis banki alkalmazásokkal.

www.kamerapro.hu | FOTÓS TERMÉKEK SZÉLES VÁLASZTÉKA

(#6333) NandorHUN válasza dSERiES (#6329) üzenetére


NandorHUN
addikt

Nem az a baj, hogy lassú. Vagy nem csak az.
Hanem hogy egyszerűen nem fluid a rendszer és pl. alkalmazásváltásnál is az érzékenység túl lett tolva:

Elhúzásnál egyszerűen nem lehet visszaváltani előző alkalmazásra egy mozdulattal. Vagy ha ki akarod választani az alkalmazást, akkor elhúzod a kart jobbra és rögtön 3-at ugrik. Ha meg nem mozdítasz rajta elég nagyot akkor Google Now jön be. Egyszerűen szar az egész.
Erre jön rá a szar animáció pl. új alkalmazást nyitok meg majd elhúzom a kart (vagy fel) akkor van, hogy még az az alkalmazás van az új helyén ami előzőleg volt még ott (megnyitás előtt), erre a rendszer "ugrik" egyet, hogy beraktja az újat.

Lehet ez az nem látja annyira aki most váltott Pie-ra, de egy AOSP alapú ROM-on pl. HAVOC vagy LOS-en egyszerűen tökéletes a rendszer. Tiszta, gyors, letisztult, és tökéletesen használható. Ha elhúzom az ujjam alkalmazásváltásnál, akkor pontosan tudom mennyit kell rajta húznom, hogy az előző vagy 3. megnyitott alkalmazásra ugorjon. Vagy épp az utolsóra. LG féle Pie-on ez lehetetlen.

Ezen felül a RAM management is borzasztó. Megnyitok pár alkalmazást, akkor egy csomót újratölt.

Még a sebbeségtől meg a microlaggoktól el tudok tekinteni, mert azzal kiegyeztek, de ez az egész együtt így sok. Főleg, hogy nem arról van szó, hogy szar lenne a telefon.
Havoc ROM-on pl. tökéletesen fut a rendeszer és semmivel nem lassabb a V30 mint ma kijött új telefonok.

www.kamerapro.hu | FOTÓS TERMÉKEK SZÉLES VÁLASZTÉKA

(#6334) NandorHUN válasza n.gab (#6330) üzenetére


NandorHUN
addikt

Megy minden. Banki fizetés, banki appok stb...

Annyi, hogy Magsik app-ban ki kell pipálni azokat az appokat, amik elől el akarod rejteni a root-ot.
Még telefonos érintéses banki fizetés is tökéletesen megy.

www.kamerapro.hu | FOTÓS TERMÉKEK SZÉLES VÁLASZTÉKA

(#6335) dSERiES válasza NandorHUN (#6333) üzenetére


dSERiES
senior tag

Én is használok gyári Android-ot és megszerettem ezt, szebb is így a navigációs sáv (Q-ban még vissza gomb se lesz elvileg..).
Mondjuk én nyomva tartom és úgy lehet oda-vissza lapozni, úgy használom, de értem, nem gördülékeny..

Factory Reset után is ilyen volt?

⊿sff⊿

(#6336) NandorHUN válasza dSERiES (#6335) üzenetére


NandorHUN
addikt

TWRP-ről telepítettem teljes Wipe-al. Ennel nagyobb factory reset nincs :)

www.kamerapro.hu | FOTÓS TERMÉKEK SZÉLES VÁLASZTÉKA

(#6337) dSERiES válasza NandorHUN (#6336) üzenetére


dSERiES
senior tag

Az igaz. :) De van gyári KDZ-ből készült .zip vagy hogy?

⊿sff⊿

(#6338) NandorHUN válasza dSERiES (#6337) üzenetére


NandorHUN
addikt

Igen.

www.kamerapro.hu | FOTÓS TERMÉKEK SZÉLES VÁLASZTÉKA

(#6339) dSERiES válasza NandorHUN (#6338) üzenetére


dSERiES
senior tag

Én ebből a gyári ROM-ra vonatkozóan nem nagyon vonnék le következtetést, ha erről van szó.
Nézem van, akinek a QuickCharge nem megy, van akinek a VoLTE.. gyárin ezekkel gondolom nincs gond.
Pl. ezt nem tudom flashelted-e ("e. Install @JohnFawkes AnyKernel 3 RCTD Remover (root checker disabler); this disables LG's firmware root checks, which may impede performance."

Mindenesetre ez a gyári rom-ból tákolt vmi, az hogy ez szar, nem biztos hogy a gyári ugyanilyen. Lsd. pár hsz-el feljebb, van akinek nincs gond vele.

Megjegyzem én még nem próbáltam :B

[ Szerkesztve ]

⊿sff⊿

(#6340) SZATA


SZATA
senior tag

Nektek gyári Pie-on mennyi memóriát fogyaszt egy belakott rendszer?

Nekem 3.6 GB-ot, úgyhogy nem sok marad, azért jelentek meg az új rendszerrel a belassulások szerintem.

(#6341) Sigma7 válasza SZATA (#6340) üzenetére


Sigma7
tag

3.06, Smart Doctor után 2.66

(#6342) Sigma7


Sigma7
tag

Vízszintes állásban, videó, filmnézés közbeni hangerőállítási kisérlettől, csak az én állapotsávom vadul meg és vált hirtelen fehér, üres területre?

(#6343) SZATA válasza Sigma7 (#6341) üzenetére


SZATA
senior tag

Köszi, hogy megnézted. Azért az nem olyan kis különbség.

Tudnál esetleg egy képernyőképet is betenni az "Alkalmazások által felhasznált memória" részről?
:R

(#6344) NandorHUN válasza dSERiES (#6339) üzenetére


NandorHUN
addikt

Ez a gyári kdz. Eredeti gyári rendszer, nem egy "tákolt valami".

Redditen meg vannak páran akik szintén nem működik ez vagy az rendes OTA frissítés után, szóval az, hogy XDA-ra beírnak hibát nem azt jelenti, hogy a kdz hibája. - ami újra, az eredeti gyári frissítés. Különbség, hogy nem OTA-t teszed fel hanem géppel.

Mindegy. Most maradok HAVOC-on, az biztos jó.
Aztán pár hónap múlva megnézem hátha készült gyári Pie rendszerből egy gyári alapbú Custom ROM.

[ Szerkesztve ]

www.kamerapro.hu | FOTÓS TERMÉKEK SZÉLES VÁLASZTÉKA

(#6345) SZATA válasza Sigma7 (#6342) üzenetére


SZATA
senior tag

A gyári galériával próbáltam visszanézni egy videót teljes képernyőn. A hangerő állítás működött, és nem történt semmi rendkívüli.

(#6346) Sigma7 válasza SZATA (#6345) üzenetére


Sigma7
tag

Köszi, hogy megnézted. Az enyém szinte kezelhetetlen, inkább visszafordítom. Majd kijavítják... ;)
És persze, csináltam néhány mentést. Ott nekem is 3.4-et írt a 3 órás átlagra, míg azonos időben a Smart 3.01-et a jelenlegire.

(#6347) Sigma7 válasza SZATA (#6345) üzenetére


Sigma7
tag

És ami lemaradt:

(#6348) Sigma7


Sigma7
tag

És ilyenre ugrik át a legördülő sokszor, ha fektetve hang, vagy fényerőt próbálok állítani:

De csak a Pie óta...

(#6349) sonkuci


sonkuci
tag

egy kis összefoglaló pite frontról.

- kb az egyetlen pozitivum számomra, hogy jobb lett az aksiidő. mármint nekem ugye eddig botrányos volt, az jelentősen javult (1-1,5 óra plusz screentime)
- gmail értesítések késnek úgy 30-40perceket, jó esetben, van hogy nem is jelzi
- zárolt kijelző mellett ha pl viberen irnak nem mutatja mint eddig (kép+üzenet mert igy állitottam be), csak ilyen idióta rövid üzenet van, ami nem tetszik.
- menüben laggol, főleg ha hosszú a lista és görgetek lefele akadozik mint a picsa
- sokszor bezár alkalmazásokat ha csak a háttérben fut (pl játékok) eddig ilyen nem volt, ez sem tetszik
- a galéria tetü lassú minden megnyitáskor

dióhéjban ennyi, most rákeresek hogy kell downgradelni :U :((( :o

(#6350) goranje válasza deleniz (#6217) üzenetére


goranje
tag

Szia!

Na megjárta Szlovákiát, de nekem semmi gondom nem volt a hálózattal, ment minden rendesen. Símán tudtam hívni, fogadni, és ment a 4g is rendesen.
A V10 viszont az nem tudott semmit csinálni. Abban most egy Dominó kártya van. Direkt azért tettem bele hogy kint legyen netem, de még telefonálni sem lehetett. Gondolom valami beállítás hiba lehetett,

Szerencsére a V30 mindent megoldott.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.