Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#5451) Mikemend válasza kutyek (#5450) üzenetére


Mikemend
senior tag

Köszönöm a tippet, kipróbálom így. Nekem a wifis keresés be volt kapcsolva, a GPS ki. Meglátom, mennyit változik fordított beállítással a fogyasztás.

[ Szerkesztve ]

(#5452) unravel válasza Mikemend (#5451) üzenetére


unravel
őstag

Az egy dolog hogy be van kapcsolva a Helymeghatározás, ha nem használja egyik alkalmazás akkor valóban nem eszi meg az akksit.

Érdemes a Google Location Historyt kikapcsolni a készüléken ha nincs rá szükség, mert az egész nap használja a helymeghatározást.

¯\_(ツ)_/¯

(#5453) Astrolagoon válasza aTe014 (#5445) üzenetére


Astrolagoon
junior tag

Beteg brigád az LG frissítésért felelős részlege...

(#5454) Mikemend válasza unravel (#5452) üzenetére


Mikemend
senior tag

Pedig ez most valahogy nem jött be, mert egy este, azaz 8 óra alatt evett 25%-ot úgy, hogy nem használtam a telefont, és nem futott app. Úgyhogy adok neki még egy esélyt, és ha azután is zabál, megy vissza csak hálózati pontosságúra kevertről.

[ Szerkesztve ]

(#5455) gretzky77 válasza Mikemend (#5454) üzenetére


gretzky77
veterán

Nekem nagy pontosságún van mindig,sose kapcsolgatok ki be semmit,mobilnet mindig megy,csak a wifi amit lekapcsolok és sose merül ilyen sokat éjszaka!

iPhone 15 Pro Max Blue Titan & Fiio FF3 & fiio ka3

(#5456) OPiiPO válasza Mikemend (#5454) üzenetére


OPiiPO
addikt

valami beragadt a háttérbe - 25% nagyon sok

[ Szerkesztve ]

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#5457) Mikemend válasza OPiiPO (#5456) üzenetére


Mikemend
senior tag

Én is így gondolom, de akkor egy pucolós újraindítás lesz.

(#5458) jimmedly válasza Mikemend (#5457) üzenetére


jimmedly
senior tag

Szerintem is csak beragadt. Röffentsd újra! 😊
Nekem is nagy pontosságon van és nem merül ennyire, teljesen korrekt. Az adatot soha nem kapcsolom ki, csak a wifit ha úgysem vagyok elérhető wifi közelében. A bluetooth ugyanígy van használva, ha nem kell kikapcsolom. De az adatot soha.

[ Szerkesztve ]

(#5459) unravel


unravel
őstag

Betterbatterystats

¯\_(ツ)_/¯

(#5460) DonMaster válasza unravel (#5447) üzenetére


DonMaster
addikt

ez igaz, csak ugye a képernyö maga fekete és csak a fehér nevezük lednek égnek.
még szinesnél az rgb keverés él tehát tuti hogy több led ég más szoval jobban is fogyaszt.

LG V30-> Iphone 12 Pro Max

(#5461) Mik76


Mik76
senior tag

Csak egy info elrettentes keppen.
A mult hetvegen bent voltam az egyik mobil szolgaltatonal par percre, es lattam hogy a v30 meg mindig 1000 cad. :Y
Valahogy abban a tudatban voltam korabban hogy Kanada kb olyan arszinten mozog mint az allamok, de baromira nem ugy tunik.

http://www.imdb.com/name/nm1481844/?ref_=nv_sr_1

(#5462) Mikemend válasza jimmedly (#5458) üzenetére


Mikemend
senior tag

No ma reggelre csak 15%-ot esett az akku, miután letettem. A poén az, hogy amikor megnéztem a használatot, csak olyan appokat sorolt fel, amiket alvás előtt használtam, majd kilőttem. Itt nem láttam dex2oat-ot vagy hasonlót. Hagytam nagy pontosságon, szóval most 10%-kal kevesebbet zabált valami. A restart megvolt még tegnap. Úgyhogy valami olyan pörgeti a GPS-t, amit nem ír ki a fogyasztásnál

(#5463) gretzky77 válasza Mikemend (#5462) üzenetére


gretzky77
veterán

Haladás bár a 15% is sok sztem!

iPhone 15 Pro Max Blue Titan & Fiio FF3 & fiio ka3

(#5464) Krisz1000


Krisz1000
tag

Sziasztok, egy olyan gondom lenne a telóval, hogy csináltam jópár teszt videót a napokban, és nagy részükben ugrál a hangerő, random szakaszoknál.

úgy tudnám leirni a jelenséget hogy másodpercenként többször mintha le fel vennénk a hangerőt, vagy valami megzavarná a felvételi hangerő vezérlését. úgy vettem észre, hogy csak az egyik oldali hang csinálja ezt. Ha pl beszédet rögzítesz, akkor kissé dadogás szerűen hallatszik.

több üzemmódban is ez van, cine, normál és manuál, tömörítetlen hanggal, tehát független a hangbeállításoktól.

valaki tapasztalt ilyet? holnap megpróbálok feltenni videót, csak ki kell vágnom.
googleban hiába keresem.
:R

[ Szerkesztve ]

(#5465) Mikemend válasza gretzky77 (#5463) üzenetére


Mikemend
senior tag

Ma reggelre csak 1%-ot esett úgy, hogy csak hálózatos helymeghatározás volt, GPS nem. Tovább kísérletezem.

(#5466) OPiiPO válasza Mikemend (#5465) üzenetére


OPiiPO
addikt

javul ez :K

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#5467) Robbertho válasza Krisz1000 (#5464) üzenetére


Robbertho
aktív tag

A telefon mindkét végén van mikrofon és használja is mindkettőt, tehát sztereóban veszi fel a hangot. Banális dolog, de nem lehet, hogy eltakarod, megfogod a mikrofont?
Elég kellemetlen, de igazán jó hangot csak úgy lehet vele felvenni, ha állványon van vagy a két hosszabbik élénél fogod a telót.

(#5468) Krisz1000


Krisz1000
tag

szia, nem, máris rakom fel a mintát.

(#5469) Krisz1000


Krisz1000
tag

nem tudom mennyire nagy segítség, de annyit mondhatok h az én készülékem egyelőre brutál akkuteljesítményt produkál. ha valamiért ezért sajnálnám cserélni. nekem is 1% volt egy éjszaka. igaz, nincs fosbuk.

(#5470) Krisz1000


Krisz1000
tag

Sziasztok, szóval megint a tegnapi téma.
A legjobb minőségű videofelvételnél is, amikor halkabb ambiens zaj van, pl tájképet, folyópartot videózol, akkor egy nagyon zavaró hangerő ugrálás hallható.
több videó üzemmódot is próbáltam, normáltól UHD/pcm-ig.
nagyon figyeltem h a kezemmel semmilyen hangot ne keltsek a telón és a mikrofonoktól a lehető legmesszebb fogjam
de hallani h nem olyan hangról van szó.
rosszul beállított noise gate-nek vagy tömörítési artifactnak hallom.
utóbbi ugye nem is lehetne, hiszen PCM hang.

itt van 4 példa.
https://www.youtube.com/watch?v=WXfPzBAYO1g
füles ajánlott.
a vid második felében pedig szóbában szóló zenét rögzitettem úgy hogy hozzá sem nyúltam a telóhoz.

csak videóban tudom ezt reprodukálni, a gyári audio felvevő kristálytiszta.
azért is vettem a telót, hogy halkabb beszélgetést, ambiens zajokat tartalmazó videót is tudjak vele rögzíteni, meg ezzel is reklámozták.
ezt figyelembe véve ez nekem nagy probléma...

valaki itt hasonlóval, aki használta már videószerkesztésre a telóval készült anyagokat?
:F :F :F

(#5471) unravel válasza Mikemend (#5465) üzenetére


unravel
őstag

Nyomd hosszan a hátsó gombot, aztán Power off. Így alig fog merülni reggelre. 😲😂

¯\_(ツ)_/¯

(#5472) Krisz1000


Krisz1000
tag

sziasztok, itt van mégegy minta , amin nagyon jól hallható, 0:10-től

[link]

(#5473) Mikemend válasza Krisz1000 (#5470) üzenetére


Mikemend
senior tag

G4-nél fordult elő pár usernél, hogy állítólag a wifi ha be volt kapcsolva, pattogó hangot rakott a videóba. Én nem vettem észre, de esetleg hasonló lehet nálad is... :U

(#5474) Mikemend válasza OPiiPO (#5466) üzenetére


Mikemend
senior tag

Most jön a slusszpoén: ma estére bekapcsoltam a nagy pontosságot, és csak 2%-ot esett az akku. Namármost. Minden más ugyanaz a beállítás, mint előző este volt, illetve amikor az a nagy csökkenést tapasztaltam.
Amire gyanakszom: valami cefetül megdolgoztatta a helyfelismerést, ugyanis most pesten néztem, két napja még vidéken voltam. Tehát vagy marhára kereste a pozíciót, amit állandóan nem talált és szívta az akkut, vagy esetleg a mobilhálózat lehet ilyen hatással arrafelé. Más ötletem nincs.

(#5475) rolandhun95


rolandhun95
tag

Sziasztok, ma megjött a Turbado-tól a telefon.

Már az első pillanatban felfigyeltem erre a kijelző kékességre, egy LG G2 után nem igazán érzem előrelépésnek, de haladjunk. Viszont feltűnt egy érdekes csík a kijelző alján (kép csatolva). Ez másnak is ilyen vagy ez hibás készülék? Rettentően nehéz lefotózni, és nem tudom mennyire adja át a ti eszközötök, de elég bosszantó.

[kép]
[kép]

[ Szerkesztve ]

(#5476) rolandhun95


rolandhun95
tag

Legalacsonyabb fényerőn viszont egyszerűen borzalmas, angolosan csak olyan glitchy.
Ráadásul nekem LG V30 ThinQ-s dobozba jött nem is sima V30-as-ba...

(#5477) dulu


dulu
csendes tag

Hali, végül nekem is turbadós lett, (immáron több mint 1hónapja)!
Nekem nincsenek ilyen jellegű problémáim. Komolyan nagyon meg vagyok elégedve ezzel a telóval. Nálam Huawei p10et váltott, nem bántam meg. Kellemetlen tapasztalataim voltak eddig az Lg telókkal, de ez a készülék számomra tökéletes az én használati szokásaimmal. Az akkuüzemidő eddigi legjobb...
A kijelző nekem No. 1.......

(#5478) DJ. Ru$y válasza rolandhun95 (#5476) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Mivel egy ideje odateszik a ThinQ-t. Sima V30, nyugi.

Kalibrált monitoron én alig látom a csíkot, de, ha te szemmel látod, akkor valószínűleg hibás a panel.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#5479) dulu válasza rolandhun95 (#5476) üzenetére


dulu
csendes tag

Nekem is ThinQ dobozos volt....

(#5480) rolandhun95


rolandhun95
tag

LG G2 | LG V30 Telefonon, vagy esetleg távolabbról nézve a monitort jobban látszódik. :(

(#5481) DonMaster válasza rolandhun95 (#5480) üzenetére


DonMaster
addikt

küld vissza 14nap élrá, ha prémgarival vetted kapsz ujjat .
a kékesedésen mint irtam lehet javitani,

jah nem melékesen te csak fehér képernyöt nézel rajta?

amugy egyik ips másik p-oled. ezt ne feled g2 vs v30 nál.

[ Szerkesztve ]

LG V30-> Iphone 12 Pro Max

(#5482) rolandhun95 válasza DonMaster (#5481) üzenetére


rolandhun95
tag

Természetesen holnap fel fogom őket hívni.
Nem, nem csak fehér képernyőt nézek rajt, de már szemre sem volt tökéletes :)

(#5483) DonMaster válasza rolandhun95 (#5482) üzenetére


DonMaster
addikt

igen de a kékesedésre gondotlam lehet állitani rajta ha nyomszrá a szinneknél melgebbre. a szinhömérsékletnél nagyon minimalizálja a kékeseést és csak extrém szögben látható utána.

LG V30-> Iphone 12 Pro Max

(#5484) sonkuci válasza DonMaster (#5483) üzenetére


sonkuci
tag

a kollegának nem a kékesedéssel van baja, ha jobban megnézted a képeket, hanem a kijelzővel van valami szar.

@rolandhun95 , jó ötlet felhivni őket és visszaküldeni azzal a lendülettel, adjanak másikat. vagy a pénzt vissza.

(#5485) babosf


babosf
aktív tag

sziasztok,

kérem aki használ Instát nézze meg hogy insta story-ra tud-e uzenetet kuldeni?
(törlés, ujratelepités megvolt, igen engedélyezve a kivánt storyban az uzenet kuldés)
Megjelenik a uzenet mező rákattintok, már eleve a felugró billentyuzet eltakarja az uzenet sort és hiába irok bele nem torténik semmi.
ugyanez van ha csak simán uzenetet akarok kuldeni (a billentyuzet eltakarja az uzenet mezot, de ott beleir igaz nem látom mit irok :)

Köszönöm

Galaxy S23 Ultra

(#5486) DJ. Ru$y válasza babosf (#5485) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Ez Instagram hülyeség lesz szerintem. Lehet valami frissítés tett oda neki, szedj le netről egy régebbi Instagram APK-t tedd fel és nézd meg, ha az működik, akkor a fejlesztőket kell zaklatni.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#5487) DonMaster válasza sonkuci (#5484) üzenetére


DonMaster
addikt

olvas vissza irta a kékesedést is,
a másik problémára irtam hogy cseréltesse ki.

LG V30-> Iphone 12 Pro Max

(#5488) NandorHUN válasza rolandhun95 (#5480) üzenetére


NandorHUN
addikt

Eddig is ilyen volt?

www.kamerapro.hu | FOTÓS TERMÉKEK SZÉLES VÁLASZTÉKA

(#5489) NandorHUN


NandorHUN
addikt

Nézegettem G8-at, nagyon szimpatikus és jó telefon. De szerintem megvárom a G9-et a cserével :)
V30 elég jól tartja magát, árkülönbséget tekintve nagyon nem éri meg leváltani.

www.kamerapro.hu | FOTÓS TERMÉKEK SZÉLES VÁLASZTÉKA

(#5490) rolandhun95 válasza NandorHUN (#5488) üzenetére


rolandhun95
tag

Eddig is?
Mint írtam, most vettem, új készülék.
Cserelehetőség megtörtént, küldenek egy új készüléket, ami szerdára várható :))

(#5491) Mik76


Mik76
senior tag

Nalatok csinalt olyat a telo mikor valami keszulekre dugtatok tolteni hogy folyamatosan kattogott az opcio hogy milyen legyen az usb kapcsolat?

http://www.imdb.com/name/nm1481844/?ref_=nv_sr_1

(#5492) Callmaster


Callmaster
tag

Sziasztok!
Az LG V30 és a Huawei Mate 10 Pro között vacilálok, tisztában vagyok azzal hogy szubjektív válaszokat kaphatok..:)
A Mate elsősorban a 4000mAh -s akksi miatt teszik, azonban én Audifil-nek jellemezném magam és Jack párti is vagyok. Ami biztos és vitán felül áll, hogy zenében a V30 jobb, azonban a V30 esetében "csak" 3300mAh-s akksi van, ami ahogy én tudom eléggé korrekt.
Jól látom?
Köszönöm.

(#5493) gretzky77 válasza Callmaster (#5492) üzenetére


gretzky77
veterán

Szia!

Igen jól látod. Ha fontos a zenei rész akkor sztem egyértelmű a dolog,az akksitól pedig ne félj nagyon jól optimalizált a rendszer szerintem illetve a poled kijelző is jó partner ebben!

iPhone 15 Pro Max Blue Titan & Fiio FF3 & fiio ka3

(#5494) OPiiPO válasza gretzky77 (#5493) üzenetére


OPiiPO
addikt

+1

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#5495) unravel


unravel
őstag

Kb 2-3 napig nem szólt szépen a zene a készülékemen. Nem volt vele nagy baj, csak hiányzott a hangerő és a dinamika. Már azt hittem a füles romlott el, amikor észrevettem, hogy ki volt kapcsolva a Hi-Fi. 😏🤭

¯\_(ツ)_/¯

(#5496) DJ. Ru$y válasza unravel (#5495) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Frissítés kikapcsolhatja, ahogy frissítés után nem engedi fülessel 50% fölé a hangot, amíg be nem nyomod neki, hogy megértem a fül és agykárosodás blabla-t.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#5497) NandorHUN válasza Callmaster (#5492) üzenetére


NandorHUN
addikt

Én biztos a V30at venném.
Ha aksit kicsinek is találod azt tudod tölteni, kocsiban, munkahelyen vagy powerbank-kal. DAC-ot meg egyedül külső DAC-cal tudod "pótolni". Egy olyan meg nem 5 ft, amit én használtam S7-hez az Dragonfly RED, bolti ára 70 ezer Ft. Dragonfly Black meg szerintem nem olyan jó mint a V30 quadDAC.
Ezeken kívüli külső DAC-ok meg elég nagyok.

De ha egy 16ohm-os 1500 Ft-os fülesed van akkor mind1 melyiket veszed, mert quadDAC-ot nem arra találták ki.

[ Szerkesztve ]

www.kamerapro.hu | FOTÓS TERMÉKEK SZÉLES VÁLASZTÉKA

(#5498) MaxxDamage válasza NandorHUN (#5497) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

+1 :K

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#5499) Callmaster válasza NandorHUN (#5497) üzenetére


Callmaster
tag

Köszönöm a választ. :R

(#5500) unravel


unravel
őstag

Ma úgy elejtettem a Ringke tokban lévő telefont hogy leesett róla az olcsó uvegfolia. 😂

[ Szerkesztve ]

¯\_(ツ)_/¯

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.