Hirdetés

2024. május 15., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#5401) OPiiPO válasza Mikemend (#5400) üzenetére


OPiiPO
addikt

köszi, megnézem őket

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#5402) DJ. Ru$y válasza Krisz1000 (#5394) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Ha nem hazai hivatalos forgalmazótól származik (Media, Edigital stb.), akkor 1 évig viheted az LG-hez, ha EU-s a készülék. A második évben maximum a bolt adhat rá garanciát.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#5403) dSERiES válasza Krisz1000 (#5394) üzenetére


dSERiES
senior tag

Én úgy tudom, ha Single Sim és rendes számla van róla, akkor tuti szervizeli az LG M.o.

⊿sff⊿

(#5404) DJ. Ru$y válasza dSERiES (#5403) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

12 hónapig.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#5405) dSERiES válasza DJ. Ru$y (#5404) üzenetére


dSERiES
senior tag

Így van, az kimaradt :)) :R

[ Szerkesztve ]

⊿sff⊿

(#5406) NandorHUN válasza Krisz1000 (#5390) üzenetére


NandorHUN
addikt

Mondjuk én S10-es venném még QuadDAC-al se.

Ez a fingerpring képernyőn még új tech, azaz jobb várni, amig jobb lesz, gyorsul. (Sima ujlenyomattal is ez volt). S7-en kifejezetten zavaró volt, hogy mennyire lassú.
Ha G8-ban lenne is valoszeg várnék 1 évet.

Ettől eltekintve QuadDAC miatt biztos nem veszek másik telefont mint az LG. G8 ettől eltekintve eléggé rendben van. Nem igazán ézem hiányát semminek.

www.kamerapro.hu | FOTÓS TERMÉKEK SZÉLES VÁLASZTÉKA

(#5407) Krisz1000


Krisz1000
tag

nagyon köszönöm mindenkinek a válaszokat

mostmár csak olyan kérdésem lenne hogy a hangfelvevőnél ki lehet e kapcsolni azt hogy felvétel közben hupirózsaszín legyen a felső sáv.?

más appal megszűnik, vagy mindig csinálja?
tehát h ne legyen olyen feltűnő.

egyébként nagyon jó minőségben rögzít hangot, kipróbáltam. talán még amatőr éneklésre, esetleg akusztikus gitárra is jó lehet.

[ Szerkesztve ]

(#5408) Mikemend válasza Krisz1000 (#5407) üzenetére


Mikemend
senior tag

No megjött a párom ezüst V30-asa, POC (azaz lengyel, Poland Common) régióval mindössze 2 nap alatt a MobilCornertől. Szóval csak ajánlani tudom őket! :R

Most találtam meg: az IBR kód (ami nekem van) az spanyol, azaz IBERIA COMMON

[ Szerkesztve ]

(#5409) Mikemend


Mikemend
senior tag

Tegnap hazafelé fényképeztem a telefonnal szabadban, de Automata módban, semmi effekttel a kép is amolyan semmilyen lett. Valahogy a színek nem tűntek túl élénknek. Semmi extra beállítás nem volt: normál kamera és ennyi, lőttem pár képet. Vagy csak a G4 után tűnik nekem kicsit fakóbbnak? :U

(#5410) Robbertho válasza Mikemend (#5409) üzenetére


Robbertho
aktív tag

Szebb színekhez érdemes feltenni a google camera-t, támogatja a széleslátószögű lencsét is.
Sajnos a gyári kamera app tud ilyen semmilyen, meg bemozdult képeket lőni néha, néha pedig egészen korrekteket.

(#5411) Mikemend válasza Robbertho (#5410) üzenetére


Mikemend
senior tag

A G4 után csodálkoztam, mert annak nagyon szép, élénk színei voltak, szóval hirtelen nem értettem...
A GCamból melyik a legutóbbi, amivel nincsenek nagy gondok és éjszakai lövésekre is jó lehet?

(#5412) Mikemend válasza Mikemend (#5411) üzenetére


Mikemend
senior tag

Gondolom ebben a topicban nézzek körbe... :U :B

(#5413) Robbertho válasza Mikemend (#5411) üzenetére


Robbertho
aktív tag

Ez stabil és jó, de nincs éjszakai mód még.
Éjszakai módosat még nem találtam teljesen jól működőt.

...de látom már meg is találtad :)

[ Szerkesztve ]

(#5414) Mik76 válasza Mikemend (#5409) üzenetére


Mik76
senior tag

Semmi gond a teloval csak vard meg mig kitisztul az egbolt, es kizoldulnek a fak. :D

http://www.imdb.com/name/nm1481844/?ref_=nv_sr_1

(#5415) ArsenalF válasza Mikemend (#5411) üzenetére


ArsenalF
aktív tag

Ugyan ugy g4-rol valtottam mint te nekem is ez volt a bajom, viszont a Google cam csodakra kepes nalam. Sajnos az amelyik nalam jol mukodik az nem kezeli tul jol a szeleslatoszogu kamerat. Probalkozni kell, nagyon sok verzio van, en meg nem talaltam meg a tokeletest.

[ Szerkesztve ]

(#5416) Mikemend válasza ArsenalF (#5415) üzenetére


Mikemend
senior tag

Mik76: sejtettem, hogy jókor, jó helyen kell lenni! :D :D

ArsenalF: a fentebb lévő linkről feltettem, az elég jól kezeli a széleslátószögű kamerát, a trükk az, hogy mindig megnyitja a Beállításokat és ott Vissza gombot kell nyomni, de amúgy jó. Tény, hogy szép képeket készít, de a G4 után most kissé csalódtam, hogy visszafejlődtek. Bár tény, hogy a Google Cam is HDR-ben megy alapból, ami ugye máris más végeredményt hoz, de a G4-en alapból is szép volt a kép.
Szóval majd nézegetem azért a két kamera appot, mert nekem bejön a V30 gyárija is, csak ugye ezt most elsőre észrevettem.

(#5417) n.gab


n.gab
aktív tag

Valahol be lehet állítani, hogy az óra a másodpercet is mutassa?

(#5418) Mikemend válasza ArsenalF (#5415) üzenetére


Mikemend
senior tag

Néztem ezt a Google Cam-et. A színek élénkebbek a gyárinál (gondolom a HDR+ miatt), bár a kép kicsit elmosottabb. Viszont ami kiderült: nem ment SD kártyára, ilyen opciót nem találtam. Csak belső memóriába lehet vele dolgozni? :U

(#5419) Mikemend


Mikemend
senior tag

Ha már ennyire ismerkedem a telefonnal: korábban nem volt olyan, hogy Lomtár. Manapság, ha törlök bármit, közli, hogy áthelyezte a kukába. Oké, de hol a kuka? És hogyan állítok abból vissza bármit?
Nézelődtem a Playen is, de ott csak saját megoldásokat találtam, tehát saját lomtárat telepítenek az appok.

(#5420) gretzky77 válasza Mikemend (#5419) üzenetére


gretzky77
veterán

Képeket ha törölsz akkor azt kukába teszi! Galéria-> bal felső sarok->3 vonal és ott van egy olyan,hogy kuka! A törölt képeket, videókat oda teszi és 30 nap után automatikusan törli

iPhone 15 Pro Max Blue Titan & Fiio FF3 & fiio ka3

(#5421) rolandhun95 válasza varos (#5396) üzenetére


rolandhun95
tag

Szia! Elárulnád mi késztetett arra, hogy lecserélj egy frissebb telefont egy régebbire? :)) Persze ha más fizikai hatás érte, azaz törés vagy bármi ilyen, akkor megértem.

Mostanában én is szemezek ezzel a telefonnal, nem olyan régen találtam rá. Elsősorban a zenei képességei fogtak meg. Szeretem ezt a letisztult design-t, egyátalán nem vagyok noccs párti, ezért is nehéz a mai telefonok közül választani. Mára már jó áron is van, szerintetek még mindig megéri megvenni 2019 áprilisában? :D Bár a mostani LG G2-met is két évesen vettem. :DD

(#5422) Mikemend válasza gretzky77 (#5420) üzenetére


Mikemend
senior tag

Köszönöm, megtaláltam! Akkor csak a galériában van kuka, általánosságban nincs. Így már értem, köszönöm! :R

(#5423) Mikemend válasza rolandhun95 (#5421) üzenetére


Mikemend
senior tag

Tapasztalatból mondom: nekem megérte. Mondom ezt egy hónapnyi használat után. Igaz, én G4-et cseréltem rá, párom a minap lakta be, de nekem bejött. Sok beállítása van ez tény, de ha egyszerűen csak azt nézem, hogy nekem szép... Szóval árban most egy két éves csúcstelefont kapsz, ami szerintem nem sokkal tud kevesebbet a mai modelleknél, a kamerák meg mindig fejlődnek, szóval ha zenére kell, akkor meg nincs jobb állítólag.

(#5424) DonMaster válasza Mikemend (#5423) üzenetére


DonMaster
addikt

ne hagydki a nagyon jol optimalizált akksi kezelést a p-oled kijelzö-vel.

LG V30-> Iphone 12 Pro Max

(#5425) Mik76 válasza rolandhun95 (#5421) üzenetére


Mik76
senior tag

Nekem tovabbra is bejon. Aprobb zavaro dolgok neha elofordulnak de osszessegeben siman elegedett ugyfel vagyok. :K

http://www.imdb.com/name/nm1481844/?ref_=nv_sr_1

(#5426) rolandhun95 válasza Mik76 (#5425) üzenetére


rolandhun95
tag

Csak erről a kékességről olvastam negatívumokat, többi dolog az tetszik.

(#5427) DonMaster válasza rolandhun95 (#5426) üzenetére


DonMaster
addikt

kékesség van de csak akkor ha nem normális szögben nézed , és nem állitod át a szineket melegebbre ,
máskép nem látni , normálisan használva nézve a mobilt kékesedést. persze ha 150fokbol nézed akkor van, de az elégé éles szög meg akkor minek ? szoval jah van de nagyon éles szögben szemböl nézve +-75fokban a képernyöre vetittve a derékszögtöl nem látni kékesedést.

LG V30-> Iphone 12 Pro Max

(#5428) ArsenalF válasza Mikemend (#5416) üzenetére


ArsenalF
aktív tag

Azt tudom hogy ugy lehet atvaltani de sajnos nalam sok kep nem mentodik el rendesen ha tobbet csinalok viszonylag egymas utan utolag visszanezve egy szurke alpon haromszoget latok csak benne egy felkialtojellel... Sok kepem elveszett mar kirandulasokrol, emiatt inkabb a szeles latoszoguhoz a gyari appot szoktam hasznalni. Lehet egyedi problema nem tudom.

(#5429) Mikemend válasza ArsenalF (#5428) üzenetére


Mikemend
senior tag

Most néztem az Arnova legutóbbi, Arnova's Advanced 1.4 1950-es verzióját, és mintha a múltba csöppentem volna. Van éjszakai mód, de bármelyik config fájllal lassan ment (a V30.xml-lel kicsit gyorsabban), az éjszakai mód vicc. Míg a V30 saját kamerája simán azonnal lő Világos módban, addig ez az app elkezdi, hogy kérem, várjon, és nehogy bemozduljak, majd másodpercek (!) alatt készíti el a felvételt. Aztán vagy összeomlik az app vagy nem, de miután nem volt hajlandó elindulni, töröltem. A Cstark-féle verzió tuti, de abban meg nincs éjszakai mód. :(
Szóval érdekelne egy olyan Gcam V30-ra, ami nem ilyen türelemjátékos éjszakai módot tud, hanem azonnal lő, és nem szeret összeomlani... :U

[ Szerkesztve ]

(#5430) unravel válasza Mikemend (#5429) üzenetére


unravel
őstag

Amíg nem találsz megfelelőt addig próbáld ki a gyári kamera appban a Manual módban a Graphy opciót. Szerintem nagyon jó.

¯\_(ツ)_/¯

(#5431) Mikemend válasza unravel (#5430) üzenetére


Mikemend
senior tag

Azt már nézegettem, nagyon tetszik, de azt hiszem, annak nincs offline verziója, azaz mindig net kell hozzá... Vagy előre letölthetek több képet, és akkor már offline is lehet használni? :U De baromi jó!
Apropó: manuális módban van zajcsökkentési opció. Érdemes használni? :U

[ Szerkesztve ]

(#5432) Krisz1000


Krisz1000
tag

sziasztok! most vettem a telót, pár napja próbálgatom, és hát mivel még van lehetőségem 1 hétig visszavinni, elég vegyesek az érzelmeim...

a hardver kinézetre, fogásra, érzésre nagyon tetszik, első osztályú minőség.
de nagyon zavar h a szoftveres részében mintha direkt nem akarnának segíteni a usernek a mérnökök...

pl van ehhez olyan AOD, amin az értesítések, vagy akár egyes értesítések mondjuk pulzálnak, villognak?
vagy valahogy levenni a lényegtelen értesítéseket AOD-ről (akku töltöttség, play stb ) hogy csak azok az appok jelenjenek meg a felső ikonsorban amik üzenetküldésre valók?
vagy az appok ikonjai szinkódoltak legyenek? (viber lila, WA zöld, sms sárga stb)

barom zavaro ha asztalon van a teló, nem lehet megállapítani egy pillantással hogy jött e személyes üzenet vagy csak valami érdektelen értesítést kaptál. kifejezetten a teló fölé kell hajolni.

amit még észrevettem hogy a felső hangszórója extrém hangos, szinte mintha ki lennél hangosítva, viszont hiányzik belőle a felső tartomány, ami kellene hogy alacsony hangerőnél is jól értsd a másikat. ez együtt azt eredményezi, hogy egy irodában mindenki hallja hogy a hivó fél mit mondd. elég zavaró. ez csak nálam van így?

köszi előre. :R

(#5433) DJ. Ru$y válasza Krisz1000 (#5432) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Nem kötelező a gyári AOD-ot használni vannak rá alkalmazások is Play-en. Nekem nincs bajom a hangjával.

Szerk.: Ha nincs lefrissítve, akkor dobd fel a legutolsó frissítést, abban tuningolták az AOD-ot.

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#5434) OPiiPO válasza Krisz1000 (#5432) üzenetére


OPiiPO
addikt

hangjával én nem tapasztaltam gondot, az alkalmazások értesítéseit pedig be tudod állítani egyenként, AOD-hoz nem tudok hozzászólni nekem megfelel a gyári

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#5435) sonkuci válasza Krisz1000 (#5432) üzenetére


sonkuci
tag

minek kéne villognia, pulzálnia?
akkor jelenik meg ikon, ha történik valami. értsd, kaptál egy emailt, viber, whatsapp, anyámtyúkja kotkodácsolt és azt is mutatja.
a lényegtelen értesítéseket (ahogy irod pl play) miért nem tünteted el és akkor nem lesz ott?
nem teljesen értem itt mi a gondod, amúgy.
nem használok arckönyvet, de viber, whatsapp igen, én egy pillantással el tudom dönteni kaptam-e valami személyes üzenetet, vagy sem.
az smsnek amúgy más az ikonja, mint bármely üzenetküldő appnak..

hanggal nálam sincs gond.

[ Szerkesztve ]

(#5436) DonMaster válasza Krisz1000 (#5432) üzenetére


DonMaster
addikt

szines aod mitöl aod?
az már inkább nincs aod csak nincs lezárva a képernyö ,

pont ezért fekete fehér mert aod energia kimélöbb mint szinesen ,

de elég jol lehet paraméterezni , de play áruházban találsz más aod-okat ha akarsz használni, ahogy azt irták is. és azt is fogad el, hogy mindig ha veszel uj telot kell egy kis idö még megszokod. pl: 7nap után már szerintem ránézésre megmondod hogy jött-e valamelyik értesités a mostaninál.

LG V30-> Iphone 12 Pro Max

(#5437) Mikemend


Mikemend
senior tag

Ha már AOD: a gyári grafikák PNG vagy milyen formátumúak? Azok a képek, amiket ki lehet tenni. Azért érdekelnek, mert ha mondjuk vektorosak, olyanokat keresek, vagy PNG-re alakítom át.

Apropó: kerestem a Graphy letöltött képeit is a telefonon, hogy hová menti a telefon, hogy bekerülnek a kamerába. Mert esetleg más képekkel is bővíteném, nem csak a Graphy fotóival... Illetve a felesleget kivenném onnan, mert törölni vagy sorba rendezni nem tudom ezeket a képeket.

(#5438) ArsenalF válasza unravel (#5430) üzenetére


ArsenalF
aktív tag

Wow ez nagyon menon nez ki nem is tudtam hogy van ilyen. Alig varom hogy kiprobaljam.

[ Szerkesztve ]

(#5439) Mikemend


Mikemend
senior tag

Ma vettem észre, hogy lőttem egy fotót, és nekiállt hosszú ideig menteni. Mindezt Automata módban, Világos mód bekapcsolva, de nem volt aktív, Folyamatos felvétel, Hely megjelölése, Rács bekapcsolva volt, automatikus módban, beltérben, wifi épp csatlakoztatva volt. Tárhely az SD kártya.
Tapasztaltatok ilyen lassú mentést?
Gyanakszom, hogy a social/megosztás bar betöltése miatt volt, de ezt nem tudom kikapcsolni sehol.

(#5440) Krisz1000 válasza DonMaster (#5436) üzenetére


Krisz1000
tag

hát, nekem az energiával nincs gondom mert az vmi brutál :D

tegnap 8,5 óra screen on time és még 8%

nem rossz nem rossz.

(#5441) Krisz1000 válasza sonkuci (#5435) üzenetére


Krisz1000
tag

értem, tehát arról van szó, h irodai székben ülök a gép előtt, telo oldalt, félhomályban fekszik.
de az is lehet h a kredencen felejtem pl

szoba félhomályos tehát AOD is gyenge.

látom, de úgy lapjából ránézve elég nehéz kivenni hogy milyen ikonok is azok.
ezért nem lenne rossz ha pulzálnának legalább amik konkrétan személyes üzenetet jelentenek.
meg ugye van amikor bejövök a szobába és csak akkor jut eszembe a telóra nézni amikor már ülök.

"a lényegtelen értesítéseket (ahogy irod pl play) miért nem tünteted el és akkor nem lesz ott?"
azt hogy tudod beállítani h egy notifikáció ne jelenjen meg az AOD-n?
mert teljesen lelőni nem szeretném őket. csak az aod-ra nem kellenek.

(#5442) DeBe válasza Mikemend (#5429) üzenetére


DeBe
tag

Aztán ha véletlenül találnál olyan Gcam-et ami nem omlik össze éjszakai módban, akkor hasonlítsd össze annak az elkészült fotóját a gyári világos móddal. A gyári világos mód tényleg csak a hozzá nem értőknek jó, hogy "azta de világos képet csinál" de az eleve gyenge éjszakai képminőséget tovább rontja.
A gcam éjszakai módja azért készül másodpercekig, mert több képet lő hosszú záridővel majd ezeket összefűzi. Megkockáztatom egy ilyen esti kép részletgazdagabb lesz, mint egy gyári kamerás nappali kép.

Nálam akkor szokott a gcam-es kép megnyithatatlan háromszög ikon lenni, ha a Hdr+ feldologzása előtt váltok látószöget. Akkor nem tudja összerakni.

(#5443) Mikemend válasza DeBe (#5442) üzenetére


Mikemend
senior tag

Akkor itt a kulcs. Ugyanis míg Világos módban gyorsan tudok bármit fényképezni, akár mozog, akár nem, a Gcam esetében a hosszú mentési idő miatt mozgó dolgokat nem igazán lehet fényképezni, ha több képből teszi össze.
Nekem a Világos mód jó lenne videózásra, de nem tudom beállítani, hogy zárom a képernyőt felvétel közben, hogy véletlenül se fókuszáljak máshová.

(#5444) sonkuci válasza Krisz1000 (#5441) üzenetére


sonkuci
tag

igy sem nagyon értem. szerintem elbeszélünk egymás mellett.

most végigforgattam a telefont, sötét szobában, amennyiben látom a kijelzőt, látom, hogy jött-e értesítés, vagy mely alkalmazásból. viber/whatsapp/gmail/sms/nem fogadott hivás stb.
az ikonokat kell megszokni, melyik melyik alkalmazáshoz tartozik. nem egy nagy dolog szerintem, nekem kb 1 nap volt megszokni, a legtöbb elég egyértelmű.

nekem az irodában a monitor alatt van a telefon (magasan van, tehát fos a rálátási szög) mégsincs ilyen gondom. nyilván ha messze van a telefon, akkor nem látom, mert szar a szemem már ahhoz.

vagy van egy opció, hogy világosabb kijelző az AOD-nál, hátha az segit.

(#5446) kutyek válasza Krisz1000 (#5441) üzenetére


kutyek
senior tag

Amit te szeretnél, arra a LED való. Egyébként nem igaz, hogy színes AOD többet fogyasztana - az számít, hogy hány pixel aktív. Más gyártónál létezik színes / témázható AOD is.

(#5447) unravel válasza DonMaster (#5436) üzenetére


unravel
őstag

"szines aod mitöl aod?"
....
Always on display.
Nincs benne csak fekete fehér lehet.

¯\_(ツ)_/¯

(#5448) unravel válasza Krisz1000 (#5441) üzenetére


unravel
őstag

"látom, de úgy lapjából ránézve elég nehéz kivenni hogy milyen ikonok is azok.
ezért nem lenne rossz ha pulzálnának legalább amik konkrétan személyes üzenetet jelentenek.
meg ugye van amikor bejövök a szobába és csak akkor jut eszembe a telóra nézni amikor már ülök."
...
Istenem ezek a problémák :)
És mi lesz ha nem látod az üzenetet és nem válaszolsz azonnal? 😠🤭

¯\_(ツ)_/¯

(#5449) Mikemend válasza aTe014 (#5445) üzenetére


Mikemend
senior tag

Ezzel kapcsolatban láttam egy olyan képernyőképet, hogy a Hely opciót összevonják úgy, hogy csak ki és bekapcsolható, nem állítható (GPS, hálózat és mindkettő). Remélem ez nem igaz, mert a GPS nagyon zabálná az aksit.

(#5450) kutyek válasza Mikemend (#5449) üzenetére


kutyek
senior tag

Egyáltalán nem "zabálja" az aksit. A location on beállítás annyit tesz, hogy az alkalmazások _elérhetik_ a location service-t, ha szükségük van rá. A GPS hw csak akkor aktív, amikor valamilyen alkalmazás ténylegesen használja is a service-t...
Nálam évek óta be van kapcsolva (nagy pontossággal), semmit nem fogyaszt. Ez már minimum android 5.0 óta így van. Ami valóban növelheti a fogyasztást, az a background wifi/Bluetooth scanning (ez nálam is off).

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.