Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#6401) unravel válasza DJ. Ru$y (#6399) üzenetére


unravel
őstag

Az xda stimmel.
Amióta az eszemet tudom azóta minden eszközt angolul használok. [kép]
Ha ez XY-t felbosszantja akkor nekem is jogom van megmosolyogni hogy : te jó ég ez hogy néz ki magyarul.

¯\_(ツ)_/¯

(#6402) DJ. Ru$y válasza unravel (#6401) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Ne foglalkozz vele, te segíteni akartál, ha más ezen csak kötekedni tud, vagy röhögni, az nem a te hibád, és nem kell vele foglalkoznod. :K

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#6403) motofi


motofi
aktív tag

Sziasztok! Akkor a Pie-on az ACR hangrögzítő Unchained verzió működik rendesen???

[ Szerkesztve ]

(#6404) OPiiPO válasza jimmedly (#6400) üzenetére


OPiiPO
addikt

kb. egy percbe telt volna az összeset bedobni a gugli fordítóba fröcsögés helyett :P

[ Szerkesztve ]

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#6405) dulu


dulu
csendes tag

Sziasztok.

http://www.2l.no/hires/

Akinek még nem lenne meg, egy kis ingyenes ízelítő a nagy felbontású zene részletességéből... Imádom ezt a telót..... :DDD

(#6406) OPiiPO válasza dulu (#6405) üzenetére


OPiiPO
addikt

+1

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#6407) unravel


unravel
őstag

Képzeljétek, egyre lassabb és lassabb lett a Spotifyom, aztán már sűrűn lefagyott. Delete data, delete cache, reinstall. Nem értettem. Megpróbálkoztam egy gyári visszaállítással, akkor sem lett jó.
Ekkor lett egyértelmű, hogy az SD kártyát nem tudja írni - olvasni. Kicseréltem a kártyát és elképesztő sebességen fut minden.
De ez már nem az első memóriakártyám ami feladja, ha más készülékeket is figyelembe veszek.
Felmerulo kérdés, hogy
milyen SD kártyát kell venni LG V30 hoz?

¯\_(ツ)_/¯

(#6408) DonMaster válasza unravel (#6407) üzenetére


DonMaster
addikt

én Samsung 64gb u3-asat vettem 6e ért sinceryti-töl ebay-en. eredeti teljesen jó a sebessége 4k felvétel megy pöpecül.

[ Szerkesztve ]

LG V30-> Iphone 12 Pro Max

(#6409) Mikemend válasza DonMaster (#6408) üzenetére


Mikemend
senior tag

Bekukkantottam, hogy így egy-két hét után mi a helyzet a Pie fronton? Jöhetnek a tapasztalatok, illetve a lagzi is elhárításra került a trükkel? Próbálta valaki? Telefonkönyvre jött megoldás?
Érdekelne, mert még nem váltottam, de elég sok appot használok, hogy csak úgy szimplán átálljak Oreoról.

(#6410) dulu válasza Mikemend (#6409) üzenetére


dulu
csendes tag

Nálam nem laggolt előtte sem (vagyis én nem vettem észre. A névjegyzék még ugyanolyan, viszont ha váltasz, a kábeles frissítés (szerintem) előnyösebb. Aztán egyből factory reset és teljesen újként újraállítani a telót mert az előző rendszer bekavar az tuti.......

Szerintem érdemes rászánni az időt....

De ez egyébként minden készüléknél így van szerintem márka és készülék típus - (alsó-közép-felső kategória) - tól függetlenül. :)

(#6411) DonMaster válasza Mikemend (#6409) üzenetére


DonMaster
addikt

akksi jobb.
adat kapcsolat nekem random ledobál(kb mintha eltűnne vagy kikapcsolnám, majd egyszer vissza jön.)
gps szerintem meghalt vagy nem tudom mert maps-on betalál, 1sec-en belül, de gps fix alkalmazás nem találja meg, ahogy más gps alkalmazás sem, vagy nagyon lassan. ami eddig pik-pakk ment.

laggolás nincs. vagy én nem vettem észre.

[ Szerkesztve ]

LG V30-> Iphone 12 Pro Max

(#6412) Mikemend válasza DonMaster (#6411) üzenetére


Mikemend
senior tag

Hm, ez az adatdobálás és GPS jelenség nekem új, a többiek nem írtak erről. Mindkettőt sűrűn használom, szóval már ismét elgondolkodom az átálláson vagy kivárom, hátha jön egy újabb verzió.

(#6413) DonMaster válasza Mikemend (#6412) üzenetére


DonMaster
addikt

ami igaz nem nyomtam factory-t pc-s install után, lehet ez a gond, többiek ha jol tudom nyomtak,
valahogy ugy bevan lakva hogy nem visz rá a kedv hogy ujra belakjam.

LG V30-> Iphone 12 Pro Max

(#6414) Mikemend válasza DonMaster (#6413) üzenetére


Mikemend
senior tag

Úgyszintén nem nyomnék rá, a G4 esetében is simán ment az átállás, és egy belakott rendszert nem szívesen töltenék újra. Az appbeállításokat meg ha visszapakolnám, megint ugyanott tartanék. Viszont aggaszt, hogy ennyi baja van.

(#6415) MaxxDamage


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Nekem szervizben volt a telefon (amúgy semmi baja) és FR volt felküldés előtt, de teljes rendszer mentés is volt PC-re. Vissza jött majd vissza toltam azt a mentést és minden vissza is állt. Egy problémám van csak: GooGle Play nem Updatel automatikusan, mikor töltőre teszem fel. Ezt hogyan/mivel lehet orvosolni? :F
Szeretném ha újra menne ez így...

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#6416) DonMaster válasza MaxxDamage (#6415) üzenetére


DonMaster
addikt

az szerintem a megszakadó net kapcsolat miatt

LG V30-> Iphone 12 Pro Max

(#6417) MaxxDamage válasza DonMaster (#6416) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Kizárt, mert WiFi-re van csatlakozva itthon (saját hálózat) és nem is szakad meg a hálózat amúgy sem - szolgáltató - mobilnet) ez V30+ ThinQ (SEA régió) és nem PiE-s Updatelt verzió.

Lényeg: Eddig jó volt, ment az auto update (GooGle Play) és most FR / Full rendszer (mentés) vissza töltés után nem megy... nekem jó lenne, ha menne, mert most manuálisan kell a Play-be menni és Updatelni és ez kényelmetlen így.

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#6418) DonMaster válasza MaxxDamage (#6417) üzenetére


DonMaster
addikt

jah, azt hittem 9.0-lán. az más, lehet play bug,

nem rég huaweii készülékkel jártam ugy , hogy fr-t nyomtam neki és utána nem lehetet letölteni x alkalmazást ami 10p-e még ment rajta mert nem kompatibilis play szerint.

LG V30-> Iphone 12 Pro Max

(#6419) MaxxDamage válasza DonMaster (#6418) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

LG azt mondta valszeg szoftver hiba lehet és újra kell húzni. /Android rendszer/
Most beszéltem velük.

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#6420) unravel válasza DonMaster (#6411) üzenetére


unravel
őstag

Google Mapsnek segít a WiFi vagy a mobilnet ha be van kapcsolva.

¯\_(ツ)_/¯

(#6421) DonMaster válasza unravel (#6420) üzenetére


DonMaster
addikt

tudom, de a-gps bevan kapcsolva, tehát a többinél is kéne menjen, léányeg a lényeg 8.0-nál, max 2sec után volt stabil kapcsolat, most másfélperc után se. csak maps-on.

LG V30-> Iphone 12 Pro Max

(#6422) MaxxDamage


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Írtam a boltnak ahol vettem a telefont (B-Tel) és felhívtak a szervizüktől és ajánlottak egy opciót amit próbáljak meg és bevált. A GooGle Play áruház alkalmazás ami be lehetett "ragadva" mert vissza állítottam a gyári alap értelmezésre magát az áruház programot és egyből jelezte is ki, hogy 2 program frissítés elérhető. Felraktam vez.nélküli töltőre és Updatelte is automatikusan. Szóval, problem solved :R

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#6423) David3


David3
őstag

Sziasztok!

A Dual SIM-esektől kérdezném, hogy nektek jött már Pie? Csak mert időközben az LG-Firmware oldalára felkerült a 9.0-ás verzió AUS régiókóddal.

Próbálta már valaki?

H930DS30a

(#6424) MaxxDamage válasza David3 (#6423) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Szia,

Nekem még nem jelezte és még várnék is vele (vagy meggondolnám)
Enyém SEA régiós V30+ DS ThinQ

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#6425) David3 válasza MaxxDamage (#6424) üzenetére


David3
őstag

Várok én is vele, mert nagyon bizonytalannak tűnik nekem így az egész. Nekem a sima V30 DS van, mondjuk OTA frissítést még nekem se ajánlott fel...

(#6426) bakosarpi válasza David3 (#6423) üzenetére


bakosarpi
tag

Én próbáltam felrakni, upgrade opcióval lg up-al, de hibaüzenettel leállt. A refurbish-el nem akarom, mert az viszont gyalul, amit nem szeretnék. Valaki tudja, hogy hogyan kell gyalulás nélkül felrakni, esetleg fota upgrade bekapcsolásával, nem megy? Üdv!

Egy betegség gyógyszerrel 1 hét alatt küzdhető le, gyógyszer nélkül 7 nap...

(#6427) David3 válasza bakosarpi (#6426) üzenetére


David3
őstag

Szerintem főverzió-váltásnál csak "teljes gyalulással" tudod felrakni, ami egyébként is ajánlott.

(#6428) bakosarpi válasza David3 (#6427) üzenetére


bakosarpi
tag

A 30b fenn van már, ezért is gondoltam az upgrade dolgot.

Egy betegség gyógyszerrel 1 hét alatt küzdhető le, gyógyszer nélkül 7 nap...

(#6429) RetepNyaraB


RetepNyaraB
veterán

Helló, úgy nézem vettem egy ilyet használtan, átmeneti egy évre a kihalt V20 pótlására.
Az lg flash tool erre is ugyanúgy jó, gyaluláshoz? Persze kiguglizhatom, de itt biztos gyorsabb a válasz:)

Köszi

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#6430) David3 válasza RetepNyaraB (#6429) üzenetére


David3
őstag

Az LG UP-ot ajánlanám inkább, vagy ha nem KDZ-vel frissítenél, akkor LG Bridge.

(#6431) RetepNyaraB válasza David3 (#6430) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Az Up a V20 alatt semmiképp sem volt hajlandó menni, a flash meg szépen futott a maga kőkori dizájnjával. Persze azért kap egy lehetőséget itt is:)

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#6432) dajkapeter


dajkapeter
senior tag

Sziasztok!

Már megbékéltem azzal, hogy az értesítési sávon a sorozatos értesítések (több e-mail, több üzenet) összecsúsznak elsőre és csak ismételt lenyitásnál látszódnak jól. Abba is bele nyugodtam, hogy nálam nagyobb az akkumulátor használat (eddig másfél óra alatt 6-7%-ot merült, ugyan azokat az appokat használva ugyan annyi idő alatt mire beérek melóba simán lemegy 15-17%).

Hogy lehet kikapcsolni a GPS-t? Az előző verzióban volt akksi kímélő mód, ahol csak a hálózatokat használta , a GPS-t nem. Itt akárhogy kerestem nincs meg. Se magyar beállítással, se angollal. Ötlet valakinek?

Ha írásommal megsértettelek akkor annak valószínűleg nem én vagyok az oka....

(#6433) n.gab válasza dajkapeter (#6432) üzenetére


n.gab
aktív tag

Erre gondolsz? Hely ki kapcsolás.

(#6434) n.gab


n.gab
aktív tag

Mióta frissítettem a rendszert 9re nálam Waze-nél a mért sebesség össze-vissza ugrál.
Eddig beállított tempomatnál mindig fix sebességet mutatott.
Másnál is van ilyen jelenség esetleg? Illetve a helymeghatározás se mindig pontos.

(#6435) DonMaster válasza n.gab (#6434) üzenetére


DonMaster
addikt

9.0 nal kb a gps hasznalhatatlan ha nem maps ot hasznalsz es ott se navigalasra az a resze kb tonkre ment.

LG V30-> Iphone 12 Pro Max

(#6436) OPiiPO válasza DonMaster (#6435) üzenetére


OPiiPO
addikt

továbbra sem gondolom hogy frissítenem kellene

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#6437) gretzky77


gretzky77
veterán

Hát nem tudom! BKK futár, here, sygic,maps, igo szülinapp gond nélkül talál jelet! Egyedül az iGO gondolkodott kicsit!

iPhone 15 Pro Max Blue Titan & Fiio FF3 & fiio ka3

(#6438) DonMaster válasza gretzky77 (#6437) üzenetére


DonMaster
addikt

Nem a jel talalas. Bar az is brutal lassu lett de a jel stabilitas nekem 10km utnal anyiszor eldobta hogy 5sarok utan mentem inkabb nelkule

LG V30-> Iphone 12 Pro Max

(#6439) RetepNyaraB


RetepNyaraB
veterán

Sziasztok,

A teló pontos verzió típusát valami szervízmenüből ki lehet találni?
Ha igen, a kódot is kérem 😚

[ Szerkesztve ]

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#6440) Nundee K. válasza RetepNyaraB (#6439) üzenetére


Nundee K.
tag

Szia!
A kód: *#546368#*930#
A legördülőben SVC Menu, majd Version Info.

(#6441) RetepNyaraB válasza Nundee K. (#6440) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Köszi!
Sima európai modell, h930. Azt hittem van valami bonyolítás, de nem:)

A többség szerint úgy látom nem érdemes erőltetni a pite frissítést egyelőre, igaz?

Van általánosan elfogadott Gcam port, vagy ami a V20-on nagyjából bevált, itt is jó lesz?

[ Szerkesztve ]

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#6442) n.gab


n.gab
aktív tag

cstark27_GCam_5.1.018_24_v4.2t3-nál milyen beállítást használtok V30hoz?

(#6443) SZATA válasza n.gab (#6434) üzenetére


SZATA
senior tag

Nekem Pie alatt semmi gond a Waze-zel. Igaz, én bétázok és még nem csináltam HR-t frissítés után.

(#6444) dajkapeter válasza n.gab (#6433) üzenetére


dajkapeter
senior tag

Igen, erre gondolok. Csak itt a 8.0-án volt egy olyan lehetőség, hogy energiatakarékos mód. Ez egy korábbi rendszer, de akinek a 8-as van még a telón az meg tudja nézni. A lényeg itt látszik.
9-es rendszeren nincs ilyen lehetőség. Vagy használsz helymeghatározást GPS-szel, vagy nincs helymeghatározás... Pedig én kihasználtam. Lehet, hogy vissza állok a 8-ra, mert pont azok a rosszak ezen a rendszeren, amit én használnék...

DonMaster (#6435)
Nálam sincs gond a GPS-sel. Én horvátot is megjártam. A waze, a google maps, a Lidl alkalmazás mind pontosan jelezte. A waze nekem korábban is ugrált :DD

Ha írásommal megsértettelek akkor annak valószínűleg nem én vagyok az oka....

(#6445) Mikemend válasza dajkapeter (#6444) üzenetére


Mikemend
senior tag

Valahol úgy olvastam, hogy ez a Pie egyik "újdonsága", hogy már nincs kétféle mód, csak egy, a nagy pontosságú, mert már kevesebbet fogyaszt a feature. Kerestem a cikket, de nem találom, viszont emlékszem, amikor anno felhúztam a szemöldököm emiatt.
Itt például kommentben írtak arról egy éve, hogy a Wi-fi és a GPS is egy gomb alá került.

Engem ez a több kamerás használat érdekelne, hogy van-e olyan app, ami kihasználja?

[ Szerkesztve ]

(#6446) dajkapeter válasza Mikemend (#6445) üzenetére


dajkapeter
senior tag

Tök jó, csak ezzel a húzással a 3,5 órás kijelzőm hirtelen 2,5 óra lett... Amióta kikapcsoltam a helymeghatározást, azóta kevésbé merül.
Most pl. 71%-nál járok 1:14-es kijelzőidővel... Tegnap ilyenkor már 56%-on állt. És nem használom kevésbé.

Ha írásommal megsértettelek akkor annak valószínűleg nem én vagyok az oka....

(#6447) Mikemend válasza dajkapeter (#6446) üzenetére


Mikemend
senior tag

Találtam erről egy angol nyelvű cikket itt, ami hosszabban tárgyalja, hogy semmit sem tehetsz.
Az XDA-n azt írják, csak rootolva lehet kikapcsolni Taskerrel

[ Szerkesztve ]

(#6448) dajkapeter válasza Mikemend (#6447) üzenetére


dajkapeter
senior tag

Ha viszont már root-olom, akkor inkább vissza teszem a 8-at, mert azzal nekem gördülékenyebbnek érződött a rendszer. Pl, ha kétszer megnyomtam az alkalmazás váltó gombot, akkor simán vissza ugrott az előző alkalmazásra. Most nem, hiába nyomkodom. Plusz, amint elhagyok alkalmazásokat azokat be is zárja, pedig nincs beállítva ilyen jellegű korlátozás...
Köszi az infót! :))

Hétvégén szerintem neki esek egy korábbi komment béli xda-s leírás alapján a visszafrissítésnek.

Ha írásommal megsértettelek akkor annak valószínűleg nem én vagyok az oka....

(#6449) n.gab válasza dajkapeter (#6444) üzenetére


n.gab
aktív tag

Nem tudom van-e valami köze hozzá.

(#6450) RetepNyaraB


RetepNyaraB
veterán

Nova launcher hogyan megy a telón?
V20 valamiért nagyon utálta, merült tőle. De ez a gyári verzió rémesen buta. Nehezen bírom:)

Még egy: custom romon buktam a hd felvevőt és kamerát (raw), videót, vagy megoldott?

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.