Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#6451) gretzky77 válasza RetepNyaraB (#6450) üzenetére


gretzky77
veterán

Szia én Nova-t használok,nem gondolom,hogy jobban merülne tőle,igaz nincs összehasonlítási alapom,mert szinte mindig ezt használtam! Néha próbáltam mást vagy gyárit de nagyjából pár óra múlva mindig visszatértem Novára!

iPhone 15 Pro Max Blue Titan & Fiio FF3 & fiio ka3

(#6452) RetepNyaraB válasza gretzky77 (#6451) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Na ez biztatóan hangzik!
Próbálok most minél több mindent stock megoldani, pl a billlentyűt megszoktam - bár nem egy swiftkey, a naptár is elmegy szódával, de pl. a gyári időjárás, óra appok, meg a launcher kiakasztóan ostobák.

Kamera, audió kérdésre valaki?

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#6453) dajkapeter válasza n.gab (#6449) üzenetére


dajkapeter
senior tag

Sajnos nincs. :(

Ha írásommal megsértettelek akkor annak valószínűleg nem én vagyok az oka....

(#6454) Mikemend


Mikemend
senior tag

Azt vettem észre, ha egy sötét helyen akarok manuálisan fotózni, mindegy, milyen értékeket állítok be, nem mutatja a kijelzőn, ellenben fotózáskor már világos képet ad. Viszont ha van már némi fény, akkor már képes élő előképet mutatni az ISO és zárérték módosításra.
Mitől lehet, hogy szinte teljes sötétben nem megy az előnézeti kép e két érték állításakor?

(#6455) gretzky77 válasza Mikemend (#6454) üzenetére


gretzky77
veterán

Teljes sötétben ha hosszú záridőt állítasz be akkor annyi idő alatt gyűjti be a fényt,ergo sztem adott pillanatban nem tudja mutatni,mert nincs elég fény! De ez csak az én gondolatmenetem!

iPhone 15 Pro Max Blue Titan & Fiio FF3 & fiio ka3

(#6456) DJ. Ru$y válasza Mikemend (#6454) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Gretzky kolléga gondolatmenete helyes, egy DSLR váz sem tud élőképet adni bizonyos záridő és ISO felett.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#6457) Mikemend válasza DJ. Ru$y (#6456) üzenetére


Mikemend
senior tag

Igazság szerint tényleg a beáramló fény lehet a kulcs, mert hiába van sötét és állítok be reális rekeszt és/vagy ISO-t, akkor sem tud élő képet mutatni, habár a fotó már jól készül el. Viszont így "vakon" kell próbálnom az értékeket. Viszont ha már van némi támpontja, akkor már jól igazodik a környezethez. Csak ezt a jelenséget korábban nem vettem észre, ezért nem értettem, miért tart sötétben, amikor kellő kraftot kap.

(#6458) Hunfiu12


Hunfiu12
csendes tag

Üdv mindenkinek!

Ez mi a fene lehet?

Csak kis fényerőn jön elő(<40%), akkor se mindig és néha zöldes színekben is pompázik.

Mondjuk igazábol az a kérdés, hogy érdemes-e szervízben próbálkozni, vagy rámondják hogy ez egy ilyen OLED-es feature, ez van.

[ Szerkesztve ]

(#6459) RetepNyaraB válasza Hunfiu12 (#6458) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Uh de ronda. Én szervízt kiáltanék.

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#6460) gretzky77 válasza Hunfiu12 (#6458) üzenetére


gretzky77
veterán

Szia amennyiben garanciás én mindenképp szervizbe vinném! Ez nem normális! A Bp-i LG szervíz amúgy nagyon korrekt nem lesz gond!

iPhone 15 Pro Max Blue Titan & Fiio FF3 & fiio ka3

(#6461) RetepNyaraB


RetepNyaraB
veterán

Helló, a cstark-féle 5.1 (v4.2) gcam fele-fele hibára fut, ha a dng mentés is be van állítva. Elsüti a képet, de a galériában csak a hibás fájl szimbólum van. Ez ilyen, vagy valami beállítást elrontok?

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#6462) unravel válasza DonMaster (#6408) üzenetére


unravel
őstag

32 GBos U1 Samsung volt ami tönkrement. De nem értem mert eredetinek tűnik.

Vettem olyat amit írtál. Ez ugye gyorsabb, de kíváncsi vagyok ez is megadja e magát. :F

¯\_(ツ)_/¯

(#6463) DonMaster válasza unravel (#6462) üzenetére


DonMaster
addikt

gari van rá nem amid volt u1-es samu-ra. én gariztatnám ,
ezekre 10év vagy élettartam gari van már nem tudom követni nyilván ha meg van a papirja. de ezt a sd kártyás topicban pontosabban letudják irni.

LG V30-> Iphone 12 Pro Max

(#6464) dSERiES


dSERiES
senior tag

Visszavonták a Pie frissítést, olvastátok? Valami csak van..
Legalább reszelnek még rajta kicsit, és nem is olyan sokára, reméljük.

⊿sff⊿

(#6465) gretzky77 válasza dSERiES (#6464) üzenetére


gretzky77
veterán

Nem olvastam még, és számomra érdekes,mert semmi olyan buggal nem találkoztam ami indokolná! Mondjuk itt is írták páran,hogy gond van vele,de kopkop nálam minden oké!

iPhone 15 Pro Max Blue Titan & Fiio FF3 & fiio ka3

(#6466) Mikemend válasza dSERiES (#6464) üzenetére


Mikemend
senior tag

Remélem, hogy csiszolnak rajta, és nem végleg vonják vissza, mint a G4 esetében a 7-es droidot.

(#6467) dajkapeter válasza dSERiES (#6464) üzenetére


dajkapeter
senior tag

Hát... Az igazat megvallva én annyira "csalódtam" a P-ben, hogy inkább visszarakom az O-t ma este... Ez a pite nekem nagyon nem finom... És itt nem az LG-re gondolok.

Ha írásommal megsértettelek akkor annak valószínűleg nem én vagyok az oka....

(#6468) gretzky77 válasza dajkapeter (#6467) üzenetére


gretzky77
veterán

Mi bajod a pitével úgy általánosságban?

iPhone 15 Pro Max Blue Titan & Fiio FF3 & fiio ka3

(#6469) dajkapeter válasza gretzky77 (#6468) üzenetére


dajkapeter
senior tag

Az első, hogy egybeolvasztotta a google a GPS-t és a helymeghatározást. Most már vagy van, vagy nincs. Nincs energiatakarékos mód.
A második, hogy az alkalmazás váltásra én korábban nagyon is használtam a négyzetet (alkalmazásváltó gomb). Most, ha duplán, gyorsan nyomom meg, akkor sem csinál semmi mást, csak kilép az alkalmazásból.
A harmadik, hogy az alkalmazás váltás (multitasking) borzalmas a 8.0-hoz képest. Nem maradnak meg az alkalmazások, mindig újra elindul. Sokat waze-zok és pl most ha kilépek a gmail-be címet keresni, majd vissza lépnék a dupla négyzettel akkor ugye nem megy. De ha magamtól választom ki a négyzeten belül a wazét, mint korábban megnyitott alkalmazást, akkor az újra elindul, elfelejti a beírt címet. Ahogy a pinterest is újra elindul, de a naptár is. Utóbbi azért is zavaró, mert ugye egy megkezdett naptárbejegyzést simán eldob a rendszer.
A negyedik, hogy 3 full reset után is a rendszer laggol. Nálam a 8 egyszer sem akadt meg. Itt várnom kell 2-3 mp-et mire felveszi a telefon a hívást, mert nem akarja...
Szinte minden problémám a multitasking miatt van. Egyszerűen borzalmas. És az akkuidőm legalább 20%-kal rosszabb, mint a frissítés előtt. Eddig este 1-2%-ot mertül, ha nem használtam (korábbi alakmazásokat nem törölve), most 6-7%-ot merül úgy hogy kisöpröm az alkalmazásokat. Ha ezt nem teszem meg akkor simán merül éjszaka 12-14%-ot. És hát eddig estére 3 órányi kijelzővel 45%-on volt. Most a héten 3 óra kijelzővel 15% alatt volt. És ugyan azokat az appokat használom, a felhasználói szokás nem változott.

Szóval délután rootolom és megy rá vissza az utolsó 8-as rendszer.

[ Szerkesztve ]

Ha írásommal megsértettelek akkor annak valószínűleg nem én vagyok az oka....

(#6470) Sigma7


Sigma7
tag

Én is ma érdeklődtem meg, hogy a szervízben vissza tudják-e rakni a 8-ast. Azt mondták, hogy nem biztos, de meg lehet próbálni.
Jövő héten viszem.

(#6471) aya


aya
addikt

Másodszorra vonják akkor vissza, már a pre is visszament egyszer. Azért csúszott a végleges.

悪魔城ドラキュラ , NINJA 外伝 , モンスターハンター Switch pro scorpio mi11i

(#6472) RetepNyaraB válasza Sigma7 (#6470) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Nem folytam bele a V30 frissítésekbe még, de ha nincs Anti-Rollback (mint egyes V20 modelleken), akkor gond nélkül otthon visszarakod nyolcasra, gyanúm szerint. AR-rel is, csak ott többet kell utánaolvasni :)

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#6473) Sigma7 válasza RetepNyaraB (#6472) üzenetére


Sigma7
tag

Jobban jár a telefonom ha elviszem egy szervízbe... ;)

(#6474) dajkapeter válasza Sigma7 (#6470) üzenetére


dajkapeter
senior tag

Személyesen voltam bent most. Azt mondják, hogy a pitét nem lehet oreóra visszafelé frissíteni. Az android nem engedi.

Más:
Mintha foltos lenne a kijelzőm, a beégést megkérdeztem. Egy V30-nak se cseréltek kijelzőt és nem tudnak ilyen hibáról. A szervizes egyből mondta, hogy korábban ő is ilyet használt és nem tapasztalt. Igazából én sem, mindaddig, míg meg nem jött a pite...

Ha írásommal megsértettelek akkor annak valószínűleg nem én vagyok az oka....

(#6475) RetepNyaraB válasza dajkapeter (#6474) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Szervíznek garantáltan nincs igaza, csak mindig a könnyebb utat választják.
Minden megoldható, csak esetleg nem lg, vagy google által hitelesített módon=szerintük lehetetlen.
A beégés, illetve inkább ghosting lehet az ota következménye is; előfordut több telefonomon. Próbálj egy factory resetet első körben.

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#6476) Mikemend válasza dajkapeter (#6474) üzenetére


Mikemend
senior tag

Csak mellékesként, azért ez vicc, hogy nem lehet visszatérni egy korábbi rendszerre. Windowsnál is van rollback funkció, hogyha inkompatibilitás van. Oké, itt a gyártó elvileg tesztelte, a gyakorlatban meg látjuk. Szóval röhej, hogy a korábbi rendszerre való visszaállást nem oldotta meg a Google.

(#6477) Sigma7 válasza dajkapeter (#6474) üzenetére


Sigma7
tag

A Váci úti, központiban mondták ezt? Ma beszéltem onnan egy szervízessel és azt mondta amit fent írtam.

(#6478) dajkapeter


dajkapeter
senior tag

No emberek! Szeretném kijelenteni, hogy visszatértem a 8.0-ra! A folyamat baromi egyszerű! Nekem nagyon gyorsan ment! (mondjuk C-C kábellel kötöttem össze a telót és a gépet, pikk pakk felmásolta a 3.1-es USB-n) Alig fél óra volt az egész folyamat! A factory resettel együtt!

Nincs szükség root-ra! Az enyém teljesen gyári, független H930 a turbado-tól, 9.0-ás droiddal.

A menet egyszerű: (amúgy az XDA-s leírást követtem)

1, kell a kívánt kdz, én az lg oldaláról szedtem
2, feltettem az LG Bridge, majd az LGUP (letölthetőek a driveomról)
3, az LGUP futtatásához előbb a SetDev.bat rendszergazdaként futtatása kell
4, LGUP futtatása, letöltött kdz betallózása és mehet a start.
5, ha kész intézi magát.

6, factory reset
7, öröm a 8.0-nak :))

[ Szerkesztve ]

Ha írásommal megsértettelek akkor annak valószínűleg nem én vagyok az oka....

(#6479) gretzky77 válasza dajkapeter (#6478) üzenetére


gretzky77
veterán

Akartam is írni korábban,hogy LG esetén kdz fájllal sztem felesleges a root!

iPhone 15 Pro Max Blue Titan & Fiio FF3 & fiio ka3

(#6480) dajkapeter válasza gretzky77 (#6479) üzenetére


dajkapeter
senior tag

Csak valahol én is olvastam, hogy a 9-es rendszer nem engedi a vissza frissítést és miután az LG-s csóka is mondta... Elgondolkoztam.

Ha írásommal megsértettelek akkor annak valószínűleg nem én vagyok az oka....

(#6481) MaxxDamage válasza dajkapeter (#6478) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Még szerencse, hogy ilyen gondom nincs és ha 1x ki is jön a 9.0-s na akkor elgondolkozom rajta, hogy Updateljem vagy sem a 8.0-t :D

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#6482) OPiiPO


OPiiPO
addikt

Marad a 8-as droid a V30-on. Legalábbis számomra ez lesz a végállomás.

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#6483) sonkuci válasza dajkapeter (#6478) üzenetére


sonkuci
tag

Azt megmondanád nekem, hogy pontosan melyik kdz-t töltötted le? :F

(#6484) unravel válasza sonkuci (#6483) üzenetére


unravel
őstag

HUN H93022j_00_OPEN_EU_OP_0403.kdz Android 8.x Oreo

¯\_(ツ)_/¯

(#6485) unravel válasza dajkapeter (#6478) üzenetére


unravel
őstag

Én is visszajöttem Oreora, mert hivatalosan is szarnak minősítették. De azért néhány pite fícsőr hiányzik 😕.
Viszont a fülemnek szebben szól a DAC a régebbi rendszeren.

¯\_(ツ)_/¯

(#6486) MaxxDamage


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Valaki használja a "Poweramp-v3-build-841" verziót? :R

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#6487) MaxxDamage válasza MaxxDamage (#6486) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Ki is próbáltam és marad (fene tudja mikor Updateltem, talán még beta verzióm volt használatban)
Megfelelő beállítások és a telefon hangszóró is brutal allat lesz és tiszta!. /HiGh Imp.-be meg a füles ledarálja a dobhártyát ügye... olyan eszeveszett hangos és tiszta!/

Szóval ráfért ez a kis szoft. Update "modding" a V30+ DS ThinQ telefonomra, aki ilyet használ (PowerAmp) az Updatelje ! :K

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#6488) RetepNyaraB válasza MaxxDamage (#6487) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Az van épp. Bétateszter vagyok. Frissen vettem hozzá egy sony wh1000xm3 fejest, mert untam a kábel-bábelt és érdekelt az ldac-aptxHD; elég killer kombó 👌

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#6489) MaxxDamage válasza RetepNyaraB (#6488) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Jó kis cucc, az biztos! :)

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#6490) Brett001 válasza dajkapeter (#6478) üzenetére


Brett001
aktív tag

De gondolom előtte bootloadert azért kell nyitni?

"Felkészültség és fegyelem a sorsunk urává tesz." Farell főtörzsőrmester

(#6491) gretzky77 válasza Brett001 (#6490) üzenetére


gretzky77
veterán

Szerintem nem!

iPhone 15 Pro Max Blue Titan & Fiio FF3 & fiio ka3

(#6492) DJ. Ru$y válasza Brett001 (#6490) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

KDZ-hez? Minek? Gyári LG szoftvertelepítési metódus... Semmi nem kell hozzá, csak az említett program(ok).

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#6493) dajkapeter válasza Brett001 (#6490) üzenetére


dajkapeter
senior tag

Nem kell bootloadert nyitni. Semmit sem kell csinálni. "Szinte" mint egy windows telepítés. Meg van a két progi, meg van a lemezkép, felmásolni a telóra és fel is települ. Utána egy factory reset nem fog ártani.

[ Szerkesztve ]

Ha írásommal megsértettelek akkor annak valószínűleg nem én vagyok az oka....

(#6494) koxmatyi


koxmatyi
tag

Sziasztok valakinek van valami használható vízalatti tokja?

(#6495) Brett001 válasza dajkapeter (#6493) üzenetére


Brett001
aktív tag

OK,, köszi. :R Anno a G3-at rootoltam, meg nyitogattam bootloadert meg ilyesmit, de az régen volt. Jó ideje nem foglalkoztam ilyesmivel. Nagyszerű, akkor én is megcsinálom. Bár én nem tapasztaltam laggolást, de a GPS érezhetően rosszabb lett. Szobában alig talál jelet, Oreoval gyorsan ment. Majd ha megcsinálják normálisan felteszem. Jó lesz addig a 8-as. :)

"Felkészültség és fegyelem a sorsunk urává tesz." Farell főtörzsőrmester

(#6496) unravel


unravel
őstag

Ti hogyan töltitek?
Minden este, egész éjszaka a töltőn van, hogy kibírja a napot?
Viszitek mindenhova a töltőt?

¯\_(ツ)_/¯

(#6497) DJ. Ru$y válasza unravel (#6496) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

30-40-ről töltöm 85-95% közé, mikor, hogy veszem észre. Sosem töltöm 100%-ra.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#6498) Sigma7 válasza unravel (#6496) üzenetére


Sigma7
tag

Éjjel egy vezetéknélküli töltőn hever. A reggeli 100%-ról kb. 25%-ra megy le éjfélig.

(#6499) dSERiES válasza unravel (#6496) üzenetére


dSERiES
senior tag

Én mindig 10% körülire merítem és 100%-ra töltöm új kora óta. QC 3.0 gyors töltővel, de csak töltés idejére hagyom fent mindig, éjszakára soha.
Nem vettem észre még, hogy kevesebbet bírna. Vezetéknélküli töltést nem használok.
Üzemidőm átlag 2 nap, ~2,5-3ó SoT-tal, mikor hogy.

[ Szerkesztve ]

⊿sff⊿

(#6500) dajkapeter válasza dajkapeter (#6469) üzenetére


dajkapeter
senior tag

Némileg változott a 8-ast vissza rakva az akkuidőm. Tegnap 3 óra jött össze, melyből pihi nap lévén majd 1,5 órát toltam a fiammal együtt a darkness rises-t. Az egykori G3-mamat használja ő, neki ennyi idő alatt lemerült. Nekem olyan 25%-on volt.
Most 78%-on vagyok másfél órás kijelzővel.
Nekem sokkal jobban bevált a 8.0-a, mint a 9.0. Ez a pite nekem valahogy nem adja, az oreo sokkal jobban dolgozik a telóval.

Tölteni én 90%-ban vezeték nélkül töltöm egy régi Nokia fatboy-on éjszakánként, nap közben sosem etetem. Esténként 15-35% közötti állapotról kezdi a töltést.
Ritkán töltöm madzaggal. Akkor négyféle opcióval. Az egyik a gyári adapterrel Blitzwolf, vagy BASEUS gyorstöltős kábelen. A másik ORICO 5 portos asztali töltő segítségével, az említett kábelekkel. A harmadik a HP ProBook 430-as laptopom C-s csatiján keresztül AUKEY type c kábellel. Vagy az autóban egy "régi" Blitzwolf autós töltővel.

Ha írásommal megsértettelek akkor annak valószínűleg nem én vagyok az oka....

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.