Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#5251) Mikemend


Mikemend
senior tag

Tegnap belaktam az új V30-ast. Szép, csilivilli, tetszik! Amiket hiányolok (és gondolom korábban már ki is beszéltétek) a G4-hez képest:
- állapotsorról nem tudok hangerőt szabályozni, csak ha megnyomom a hangerő gombok valamelyikét. Kicsit kényelmetlen így, de majd megszokom

- nem tudok parancsikonokat cserélni. Ez nem lenne rossz pár esetben, mert egyes appok nem használnak egyedi ikonokat, és emiatt a G4-en tudtam cserélni. Itt ez hogyan oldható meg?

- asztali ikonoknál hiába választottam azt, hogy ne legyen semmilyen kerete, pár ikonnak akkor is van. Létezik olyan ikoncsomag vagy bármi, amivel visszakaphatom a keret nélküli ikonokat?

- a telefonkönyvben nincs Kedvencek lap, amit én is furcsállok. Ha jól olvastam, korábban volt nektek is ebből gond, hogy a legutóbbi hívások lapja (ez a Kedvencek) nem létezik, és állandóan keresni kell a számokat.

- a régi, Kezdőlap - Programok kettőst használom, tehát nem pakoltatok mindent ki a nyitólapra. Itt két dologra is ráfutottam: felesleges a kereső a programok felett, de nem tudtam kikapcsolni. A másik, hogy ha egy appot törlök, akkor állandóan kézzel kell rendeznem az ikonokat, lyukasak lesznek a programlapok. A G4-nél nem volt ez a gond ABC rendezésnél.

- kameránál nem lehet letiltani zoomnál az optikák közötti váltást. Persze fotónál nem is szabad zoomolni, de videónál jól jön, viszont azzal, hogy nem tudom letiltani az optikaváltást, így a határra érve felvétel közben ugrás van, tehát sosem tudom egy optikára kizoomolni a felvételt.

- videószerkesztőnél azt néztem, hogy csak két ponton lehet gyorsítani, lassítani a felvételt. Hosszabb videóknál nem lehet több ilyen pontot megadni valahogy? :F

- az ablakváltó a G4-en simán kikapcsolt, ha a futó ablakok mellé vagy mögé nyomtam, itt nem, kezdőképernyő gombot kell nyomni.

Hirtelen ennyi, amúgy abszolút meg vagyok elégedve a váltással, szépen áthozott mindent az LG Backupja, a hiányzó cuccokat meg a SmartBeam segítségével átlőttem. A fentiekre természetesen rákeresek, milyen megoldásokat találtatok, de a keresés sem hoz fel minden találatot, illetve összegezni is szerettem volna a tapasztalataimat, amire hátha van azóta újabb megoldás, azért írtam le.

(#5252) DJ. Ru$y válasza Mikemend (#5251) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Miért ne lehetne hangerőt állítani? Szerkeszted a "gyorskapcsolókat", jobb fent lesz 3 pötty, bekapcsolod a pipát és megjelenik a hangerő állító a fényerő alatt/fölött.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#5253) Mikemend válasza DJ. Ru$y (#5252) üzenetére


Mikemend
senior tag

Hálás köszönetem, ezt kerestem este egy fél órán át! :R Már megérte írnom, sejtettem, hogy már zsebből ismeritek, mi hol van. Anno egyszer bekapcsoltam a G4-en is, és azóta elfelejtettem.

(#5254) DJ. Ru$y válasza Mikemend (#5253) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Érdekes, hogy nekem úgy jött a készülék anno, hogy be volt kapcsolva, és ki kellett kapcsolnom. (Nem szeretem, mert az értesítések elől foglalja el a helyet, jó a gomb teljesen.)

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#5255) Mikemend válasza Mikemend (#5251) üzenetére


Mikemend
senior tag

Még egy dolog. a Beállításoknál ha lap nézetre váltok, akkor a Javaslatokat (Ujjlenyomatok és Viselkedésérzékelés) vagy az adat bekapcsolására figyelmeztető üzenetet nem lehet kikapcsolni? Nem kell nekem oda...

DJ. Ru$y: érdekes, mert nekem is originál készülék volt, mégis kikapcsolva ment... :U

[ Szerkesztve ]

(#5256) DJ. Ru$y válasza Mikemend (#5255) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Nekem is az volt. Valószínűleg szoftververziók közt valamikor kikapcsolták alapértelmezetten...

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#5257) Torsan


Torsan
újonc

A napokban hosszas mérlegelés és sok nehézség árán szereztem egy kék V30-ast.
Most átolvasva a topikot a zene lejátszó progin vacillálok. Kérdésem, hogy a Foobar2000 mennyire jó ehhez a hardverhez?

(#5258) Tobiás válasza Torsan (#5257) üzenetére


Tobiás
csendes tag

Szia
Nem ismerem de ha fontos a zene rész a számodra megéri próbálgatni még ha pénzbe kerül akkor is.
Az is fontos mivel hallgatod és persze,hogy a fülednek mi az ami tetszik.
Én fülessel powerampot használok de ha hifire kötöm akkor usb audio player pro.
Ez utóbbi szinte úgy szól a telóval mint a denon cd playerem.

(#5259) Mikemend válasza Mikemend (#5255) üzenetére


Mikemend
senior tag

Újabb kérdés, ami érdekes: le lehet tiltani Messenger Lite esetében a betekintő szöveget? Tehát oké, jelenjen meg az értesítési sávon, hogy jött üzenet, de ne legyen benne az üzenet első sora... most az értesítés Közepesen van, tehát nincs hang, ha még lejjebb veszem a szintet, akkor az értesítési sávon sem jelenik meg :U

(#5260) Mikemend


Mikemend
senior tag

Nézem ezt a videót (ami végül is egy cikk), hogy mi várható majd a 9.0 verzióban... Valahogy nem annyira érzem olyan ütős frissítésnek. :U
Itt pedig egy másik cikk képekkel mutatja meg...

[ Szerkesztve ]

(#5261) gretzky77 válasza Mikemend (#5259) üzenetére


gretzky77
veterán

Én sima messengert használok és ha jön értesítés akkor nekem nem jeleníti meg a feladót és az üzenetet sem! A lite verziót nem ismerem,de ez app beállítás nem a telefoné!

iPhone 15 Pro Max Blue Titan & Fiio FF3 & fiio ka3

(#5262) Mikemend válasza gretzky77 (#5261) üzenetére


Mikemend
senior tag

Kösz a tippet! Akkor ezt nem vette át a korábbi telefonról, máris meg lett a Lite értesítéseinél. Azt gondoltam, ez is már megint valami Oreo beállítás. Örülök, hogy nem. Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#5263) Torsan válasza Tobiás (#5258) üzenetére


Torsan
újonc

Köszi a választ. Meglesem az említett progikat.

(#5264) dajkapeter válasza Mikemend (#5260) üzenetére


dajkapeter
senior tag

A mostani android verziók között amúgy sincsenek nagy különbségek. Most a 9-be a gesztus vezérlés ami úgy "bejön" mint feature. Alapvetően ez a számozásos verseny az apple miatt van. Valójában most olyan 5.0 körül kellene járnia a droidnak, hisz nincsenek alverziók, vagy nem sok. Évről évre gyengébb a mobil piac. Kisebb az előrelépés szoftveresen is és hardveresen is. Nem robbant egyik gyártó sem, leginkább semmilyen téren.

Ha írásommal megsértettelek akkor annak valószínűleg nem én vagyok az oka....

(#5265) n.gab


n.gab
aktív tag

LG Bridge-en elérhető egy frissítés 3GB.

(#5266) DJ. Ru$y válasza n.gab (#5265) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Na, valószínűleg megjött az az update, amit a DS már megkapott?!

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#5267) n.gab válasza DJ. Ru$y (#5266) üzenetére


n.gab
aktív tag

Igen az.
V21w-EUR-xx

(#5268) MaxxDamage válasza n.gab (#5265) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

:R
Hétvégén ha lesz kis időm, ránézek én is, de lehet várok itteni tapasztalat megosztásra. ;)
DS van nekem is, akkor elvileg már elérhető hozzá az UP? (SEA region V30+ DS ThinQ)

[ Szerkesztve ]

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#5269) Mikemend válasza n.gab (#5265) üzenetére


Mikemend
senior tag

Feltettem, az Always-On-Display tényleg jobb ennyiféle testreszabással (bár tudnám még cifrázni), de sokkal egyedibbé tehető a frissítés után.
Viszont érdekelne, milyen változások vannak még ezen kívül. A biztonsági frissítés január elsejei.

(#5270) Mikemend


Mikemend
senior tag

Azt sajnálom, hogy a point zoom nem került be a manuális videóhoz, mert ez jól jött volna ott. Például sötétebbre veszem a képet, aztán zoomolgatok. De a Cinema módban nincs fényszabályzás, csak effektek, de ott jó ez a zoom mód. Oké, fényerőt tudok állítani rákoppintással, de akkor ez fókuszt is állít, illetve vagy ez, vagy a zoom. Na még kitalálom. Eh, hogy módhoz kötötték ezt a funkciót... :(

[ Szerkesztve ]

(#5271) n.gab válasza Mikemend (#5269) üzenetére


n.gab
aktív tag

Este még végig lapoztam az összes menüt. Nem találtam semmi változást az AoD-on kívül.
Leírást se találtam róla a neten, hogy mit tartalmaz még a biztonsági frissítés.

(#5268) MaxxDamage
Elvileg igen.

[ Szerkesztve ]

(#5272) dSERiES


dSERiES
senior tag

21w-től kezdve a DTS 3D Stereo Framework benne van a ROM-ban, de root kell az aktiválásához (build.prop-ba kell belenyúlni), én azt olvastam xda-n. (szerk.: most néztem, hogy a H930ds Hong Kong model-ről van szó)

[ Szerkesztve ]

⊿sff⊿

(#5273) MaxxDamage válasza n.gab (#5271) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Érdemes feltenni? :D

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#5274) n.gab válasza MaxxDamage (#5273) üzenetére


n.gab
aktív tag

AoDnak elég jól állítható a kinézete.
Legalább van valami újdonság a szemnek.

(#5275) MaxxDamage válasza n.gab (#5274) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

AoD az mi? :DDD

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#5276) jimmedly válasza MaxxDamage (#5275) üzenetére


jimmedly
senior tag

always on display

(#5277) Mikemend válasza dSERiES (#5272) üzenetére


Mikemend
senior tag

No ez a jó kérdés: minek teszik bele, ha nem aktiválják? :U A következő verzió meg inkább már a 9.0 lesz szerintem, szóval vagy egy feledékeny munkatárs volt az, vagy még mindig tesztelnék? :U

(#5278) dSERiES válasza Mikemend (#5277) üzenetére


dSERiES
senior tag

Ezt én se értem, ráadásul így a menüt is átvariálja, szóval nem ilyen okosított akármi, LG igazán beleírhatta volna a build.prop-ba az új fw-ben. Kolléga írta hogy 3Gb, egyből azt hittem Pie :))

[ Szerkesztve ]

⊿sff⊿

(#5279) Mikemend válasza dSERiES (#5278) üzenetére


Mikemend
senior tag

Nekem gyanús, hogy a V50 miatt nem aktiválták. Ma láttam a reklámjukat, azt már eleve DTS-sel tolják, szóval elképzelhető, hogy emiatt... Betették, de nem aktiválták.
Különben nem lehet, hogy szervizmenüből mégis be lehet kapcsolni root nélkül? :U

[ Szerkesztve ]

(#5281) MaxxDamage válasza jimmedly (#5276) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Az van rajta most is. :)
Néztem Bridge-vel és nekem azt írta, hogy a jelenlegi legfrissebb verzió van a telefonon (tehát nincs új még)

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#5282) DJ. Ru$y válasza polar-x (#5280) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

B&Q-t sehol, B&O-t, mint mindent is, így ezt is lehet kapni eBay-en.

A valaki esetleg részt pedig ne erőltesd, mert hirdetésnek számít az is, ha keresel valamit...

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#5283) Brett001


Brett001
aktív tag

Én nem értem ezt az frissítés dolgot. :F Megnéztem: dec.6 ha rákattintok azt írja ez a legfrissebb. Az Aod-ban semmi új dolog nincs. :(

"Felkészültség és fegyelem a sorsunk urává tesz." Farell főtörzsőrmester

(#5284) sonkuci válasza Brett001 (#5283) üzenetére


sonkuci
tag

mivel nyilván még nem minden készüléknél elérhető, ki kell várni :U

(#5285) gretzky77 válasza Brett001 (#5283) üzenetére


gretzky77
veterán

Nekem viszonylag későn szokott jelezni a Bridge frissítés ügyben, úgyhogy teljes nyugalommal dugtam gépre a telefont de meglepetésemre jelezte,hogy van új! :Y

Dec6 nálad mit takar? Akkori volt a biztonsági frissítés? Nekem olyan nem is volt csak novemberi most pedig januári lett!

iPhone 15 Pro Max Blue Titan & Fiio FF3 & fiio ka3

(#5286) aTe014


aTe014
aktív tag

Nekem is frissült a német régiós készülékem, az AOD-n kívűl én még a gyári "Óra" alkalmazás felületénél látok szembetűnő változást. :)

[ Szerkesztve ]

i14Pro

(#5287) gretzky77 válasza aTe014 (#5286) üzenetére


gretzky77
veterán

Hát nekem a gyári óra alkalmazásban semmi nem tűnt újnak!

iPhone 15 Pro Max Blue Titan & Fiio FF3 & fiio ka3

(#5288) Brett001 válasza gretzky77 (#5285) üzenetére


Brett001
aktív tag

Ja, ja. Beállítások --> Frissítes/app központnál írja.

Egyébként mi az a Bridge? Nekem nincs olyanom, illetve töltöttem le az play áruházból rákeresve az lg bridge-re de az valami olyan, hogy az egyik lg telódról tükrözni tudsz egymásik lg telóra. Semmi köze a frissítésekhez. :F

[ Szerkesztve ]

"Felkészültség és fegyelem a sorsunk urává tesz." Farell főtörzsőrmester

(#5289) DJ. Ru$y válasza Brett001 (#5288) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Többen írták előtted, hogy összedugták valamivel a készüléket és utána LG Bridge. Ez azért van, mivel a Bridge egy PC-s alkalmazás. [link]

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#5290) sonkuci


sonkuci
tag

most reggelre ideért nekem is ez a frissités, melóban felrakom aztán megnézem, kiváncsi vagyok :))

(#5291) stemplar07 válasza Torsan (#5257) üzenetére


stemplar07
őstag

A legjobb fizetős az UAPP , és a Hiby , illetve a Poweramp v3 . A Hiby kivételével a többiek fizetősek, de legszebben és Tidal képesen az UAPP szól szerintem .
Mindemellett a gyári lejátszója sem rossz ..

(#5292) Brett001 válasza DJ. Ru$y (#5289) üzenetére


Brett001
aktív tag

Köszi! :R

Mondjuk attól, hogy PC-vel dugják össze lehetne Androidos alkalmazás a bridge - hidat teremt a két készülék közt. Nem szoktam nagyon elmélyedni a telefonjaim lelkében. :D Pedig LG G3-am volt előzőleg és ott se használtam ezt. Ha jött valami az éteren, frissítettem azt kalap-kabát.

"Felkészültség és fegyelem a sorsunk urává tesz." Farell főtörzsőrmester

(#5293) koxmatyi


koxmatyi
tag

Megjott a frissitesem 1.1gb mikor feltelepitettem volna kiirta hogy valoszinuleg rootolt a telefon es nem lehet ratelepiteni.
Ujra inditottam letoltottem megint azota meg azt irja ki NO COMMAND es nem csinal semmit kb 1 perc mulva ujra indul es felajnlja hogy telepiti de ugyan ez ujra.....
Szerintetek mi lehet a problema?

(#5294) David3


David3
őstag

Sziasztok!

Ha már témánál vagyunk, vajon miért írja ki frissítés közben az LGUP, hogy hiányzik neki valamilyen DLL fájl? Néztem már utána XDA-n is, meg persze itt is, de nem találtam megoldást rá.

(#5295) Spricccer


Spricccer
tag

Üdv. Most cserélném a mate 10 promat egy V30ra. Olyan kérdésem lenne hogy megéri e? És hogy pite van már a v30ra?

Magyar vizslák, Xiaomi 13t pro

(#5296) motofi


motofi
aktív tag

Sziasztok! Mi ez az új frissítés?

(#5297) Robbertho válasza motofi (#5296) üzenetére


Robbertho
aktív tag

Egy nagyobb funkciófrissítésnek tűnik, de hogy mi az újdonság az egyelőre titok az LG részéről :)
Találtam még egyébként egy újítást, a kamerában van egy új mód, "Flash Jump-cut" nekem angolul. Azt írja, valami GIF-et kreál x darab, 3 mp-enként készülő fotóból.

(#5298) gretzky77 válasza Spricccer (#5295) üzenetére


gretzky77
veterán

Szia Mate 10 prot nem ismerem és nem tudom mik az elvárásaid! A zenei része brutális,ha ez számít akkor megéri! A kamerát annyira nem szokták dicsérni viszont szerintem értő kezekben igenis jó dolgokat lehet alkotni nincs semmi gond vele! Általános rendszersebesség teljesen rendben van az Lg rendszere igen jól optimalizált és Stabil!

motofi: januári biztonsági csomag illetve az AoD lett jobban alakítható,paraméterezhető

Robbertho : na nekem ez fel sem tűnt,de ott van tényleg! Valaki írta még a gyári óra változott de az nekem nem tűnt fel!

Dj Ru$y ott mi? Nekem az nem tűnt fel igaz ott nagyjából csak az ébresztő amit használok

[ Szerkesztve ]

iPhone 15 Pro Max Blue Titan & Fiio FF3 & fiio ka3

(#5299) DJ. Ru$y válasza gretzky77 (#5298) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Ébresztő, stopper, időzítő is teljesen átvariálódott. Kinézetben is. Szerintem ez már a 9-es előszele.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#5300) jimmedly


jimmedly
senior tag

A smart doctort is lecserélhették újabb verzióra, mert el kellett megint fogadni a szerződési feltételeket használat előtt.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.