Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#6901) Zitta válasza RetepNyaraB (#6899) üzenetére


Zitta
őstag

Köszönöm mindenki válaszát.
Nem baj ha nem kap, főleg ha most rendben van.
A active display-t akkor használni fogom.
Akkumulátort gondolom nem zúzza látványosan.(?)

iPhone 12 Pro Max, Apple Watch 7, Garmin Fenix 7X Sapphire Solar, Moto X 2nd Gen, iPad 9. 2021, MacBook Pro 16', Mazda RX8 231 LE

(#6902) DonMaster válasza Zitta (#6901) üzenetére


DonMaster
addikt

az AOD nem zuzza látványosan ez a kérdésed?

ha igen akkor a válasz az, hogy gondold újra a kérdést, mert melyik aod nem szívja az akksit .
jo nyilván kibir 1 napot aod-al is, de akkor napi töltöd, én spec 2naponta töltöm normál használattal.

[ Szerkesztve ]

LG V30-> Iphone 12 Pro Max

(#6903) Zitta válasza DonMaster (#6902) üzenetére


Zitta
őstag

Ok. Köszi.

iPhone 12 Pro Max, Apple Watch 7, Garmin Fenix 7X Sapphire Solar, Moto X 2nd Gen, iPad 9. 2021, MacBook Pro 16', Mazda RX8 231 LE

(#6904) RetepNyaraB válasza DonMaster (#6902) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Ez egyéb használattól is nagyban függ, ne varrd az aod nyakába. Nekem pl két nap szinte mindig megvan; ha wifin ülök akkor 4 óra feletti sot, mobil hálózaton persze kevesebb. Ja, aod on ;)

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#6905) dajkapeter válasza DonMaster (#6902) üzenetére


dajkapeter
senior tag

Én naponta töltöm. Durván 3-3,5 órás sot-tal. Wifi szinte sosincs bekapcsolva, lévén korlátlan a netem és otthon mindig szar a upc. Én mondjuk 8-as droidon vagyok, a 9-cel az én használatommal egy 10-15%-os sot romlás volt tapasztalható.
Ja és facebook nincs az appok között. Viber, böngésző, youtube, mail app, egy két játék (ha van időm). És folyamatos kapcsolat az órámmal, így a bluetooth állandóan megy, az órám meg szinte mindig rezeg.

Ha írásommal megsértettelek akkor annak valószínűleg nem én vagyok az oka....

(#6906) .St.


.St.
tag

Egy érdekes felvetés. Itthon dolgozom, ritkán elmegyek de alapvetően wifi közelben vagyok. Az akku használatnál a wifi -nek látok bejegyzést de a mobilnetnek nem. Így úgy gondoltam a 4G kevesebbet eszik, ezért az megy non-stop. Melyiket célszerű ilyen esetben használni? Vagy kapcsoljam be mind a kettőt és ha van wifi az megy ha nincs a 4G?

-= St forever =-

(#6907) Zitta válasza .St. (#6906) üzenetére


Zitta
őstag

Az utóbbi. :K
Noha egy ismerősöm egészségügyi okból - wifi helyszínen kikapcsolja a mobilnetet.

[ Szerkesztve ]

iPhone 12 Pro Max, Apple Watch 7, Garmin Fenix 7X Sapphire Solar, Moto X 2nd Gen, iPad 9. 2021, MacBook Pro 16', Mazda RX8 231 LE

(#6908) DonMaster válasza RetepNyaraB (#6904) üzenetére


DonMaster
addikt

persze függ, de az aod látványosan ront , mindnekinél,
független a használattol, az aod zabálja persze kilehet vele 1napot 2napot dekelni, de attol még aod nélkül több is lenne, sokkal több.

LG V30-> Iphone 12 Pro Max

(#6909) unravel


unravel
őstag

(#6910) RetepNyaraB válasza unravel (#6909) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

:C :)) :W

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#6911) MaxxDamage válasza unravel (#6909) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Jah, csak 300K (még mindig) OTT :C
Még a hülyének is megéri, nem? ;] :P :W

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#6912) Zitta válasza unravel (#6909) üzenetére


Zitta
őstag

Direkt van ennyiért, hogy ne vigye el senki és az MM karácsonyi személyzeti partyn tombolán kihúzhassák... :Y

iPhone 12 Pro Max, Apple Watch 7, Garmin Fenix 7X Sapphire Solar, Moto X 2nd Gen, iPad 9. 2021, MacBook Pro 16', Mazda RX8 231 LE

(#6913) RetepNyaraB


RetepNyaraB
veterán

Pofám leszakad; nekiállt valami szoftverfrissítést letölteni egy perce :Y
Nem alkalmazás; szoftver.

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#6914) RetepNyaraB válasza RetepNyaraB (#6913) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Végül is novemberi peccs. V31a.

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#6915) Mikemend válasza RetepNyaraB (#6914) üzenetére


Mikemend
senior tag

Kíváncsi vagyok, hogy a biztonsági foltozáson túl van-e benne valami újdonság vagy csiszolás... :U

(#6916) Zitta válasza Mikemend (#6915) üzenetére


Zitta
őstag

Ha nem 120 mb körüli és pedig nem mert kb 600mb akkor van benne más is mint security patch. :K

iPhone 12 Pro Max, Apple Watch 7, Garmin Fenix 7X Sapphire Solar, Moto X 2nd Gen, iPad 9. 2021, MacBook Pro 16', Mazda RX8 231 LE

(#6917) RetepNyaraB válasza Zitta (#6916) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Mindenesetre a leírás szerint peccs. Eddig nem láttam változást (főleg, mivel nem is tudom, mit kéne keresni).

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#6918) Zitta válasza RetepNyaraB (#6917) üzenetére


Zitta
őstag

Addig örülj amíg nincs változás!
Szerintem jól megy a telefon - nem látom, hogy bug-ja lenne vagy ilyesmi...

iPhone 12 Pro Max, Apple Watch 7, Garmin Fenix 7X Sapphire Solar, Moto X 2nd Gen, iPad 9. 2021, MacBook Pro 16', Mazda RX8 231 LE

(#6919) RetepNyaraB válasza Zitta (#6918) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Nem nagyon van neki, ez igaz. Illetve ami van, az edddig is volt és nem fog változni. Inkább "nem teszik" jellegű dolgok, mint bug.

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#6920) Zitta válasza RetepNyaraB (#6919) üzenetére


Zitta
őstag

Mi az ami eddig is volt és ami nem tetszik?
Érdekelne...
Leírnád pár szóban.(?) Köszi

iPhone 12 Pro Max, Apple Watch 7, Garmin Fenix 7X Sapphire Solar, Moto X 2nd Gen, iPad 9. 2021, MacBook Pro 16', Mazda RX8 231 LE

(#6921) RetepNyaraB válasza Zitta (#6920) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Nem számít, mert rám ugranak a topiklakók. Furcsán viselkedő billentyűzet, nem együttműködő 3rd party launcherek, béna gyári kamera (kivéve a raw), Smart doctor alkalmazás hajlamos elcseszni a telefon beállításait. Más igazán nincs, hirtelenjében.

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#6922) Zitta válasza RetepNyaraB (#6921) üzenetére


Zitta
őstag

Lehet hogy pont ezeket javították... :U

iPhone 12 Pro Max, Apple Watch 7, Garmin Fenix 7X Sapphire Solar, Moto X 2nd Gen, iPad 9. 2021, MacBook Pro 16', Mazda RX8 231 LE

(#6923) RetepNyaraB válasza Zitta (#6922) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Minden lehetséges :DDD

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#6924) motofi


motofi
aktív tag

Sziasztok! Az android 9-re való frissítés a kamerában hozott valami újdonságot, esetleg javítást? Nálam néha előjön,hogy nem talál fókuszt. Illetve a hívásrögzítés működik teljesértékűen valamilyen appal?

[ Szerkesztve ]

(#6925) gretzky77 válasza Zitta (#6922) üzenetére


gretzky77
veterán

Szia látom nem tartott sokáig a V30!?

iPhone 15 Pro Max Blue Titan & Fiio FF3 & fiio ka3

(#6926) Zitta válasza gretzky77 (#6925) üzenetére


Zitta
őstag

V30S és igazából még nem használtam de szerintem a Note 9 erősebb vas és mivel luxus lenne a két készülék egy háztartásban így a V30-nak kell mennie de persze nem minden áron.

Sajnos a Note 9 tökéletes... :K

[ Szerkesztve ]

iPhone 12 Pro Max, Apple Watch 7, Garmin Fenix 7X Sapphire Solar, Moto X 2nd Gen, iPad 9. 2021, MacBook Pro 16', Mazda RX8 231 LE

(#6927) gretzky77 válasza Zitta (#6883) üzenetére


gretzky77
veterán

Eleve másodiknak szántad! Na mindegy is, zenei téren verhetetlen az LG de mindenkinek más a prioritás!

iPhone 15 Pro Max Blue Titan & Fiio FF3 & fiio ka3

(#6928) Gyula1111


Gyula1111
csendes tag

Sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni. Nemrég vettem egy LG K40 típusú telefont. Mindeddig nagy megelégedéssel használtam, mivel hosszú idő után végre egy számomra a legjobban testre szabható készüléket találtam meg benne.
Eredetileg 8.1 android volt rajta. Majd a Google a napokban váratlanul lefrissítette 9-es androidra. Sajnos nem kapcsoltam ki az automata frissítést időben. A lényeg, hogy az új android jól elcseszte a telefonomat. Nekem nagyon nem jött be ez a verzió, és szeretném visszaállítani a régit.
A factory reset sajnos nem segített, hiába csináltam meg kétszer is egymás után, felvállalva a teljes újbóli testreszabást.
Hogyan tudom visszaállítani a 8.1-et?
A segítséget előre is nagyon megköszönöm!
Üdvözlettel, Gyula

(#6929) gretzky77 válasza Gyula1111 (#6928) üzenetére


gretzky77
veterán

Szia! Ha frissített akkor a Factory reset nem is fog segíteni, az csak szűz állapotba hozza a rajta lévő oprendszert,jelen esetben a kilences droidot! Ha vissza szeretnél menni 8asra akkor le lehet tölteni kdz formátumban és kell az LGUP nevű program! Azzal vissza tudod tenni!

iPhone 15 Pro Max Blue Titan & Fiio FF3 & fiio ka3

(#6930) Gyula1111 válasza gretzky77 (#6929) üzenetére


Gyula1111
csendes tag

Köszönöm szíves válaszodat! Bár nekem ez kicsit kínai, de utánajárok és megpróbálom.
Gondolom nem olyan bonyolult mint amilyennek látszik...
Remélem, nem cseszem el a telefont. Azért nem értem, hogy miért akar egyre több dolgot meghatározni a Google, vagy mittudoménki. Ha én beállítom napokon keresztül apró részletekig a telefonomat az igényeimnek megfelelően, akkor hogyan merészeli felülbírálni akárki?
Vagy lassan tényleg az lesz, amit Puzsér mondott? Vagyis, hogy előbb-utóbb nem mi vesszük fel a telefont, hanem a telefon vesz fel minket.

(#6931) gretzky77 válasza Gyula1111 (#6930) üzenetére


gretzky77
veterán

Ki mit bírált felül?

iPhone 15 Pro Max Blue Titan & Fiio FF3 & fiio ka3

(#6932) Gyula1111 válasza gretzky77 (#6931) üzenetére


Gyula1111
csendes tag

Amikor lefrissített a telefonom, azután egy csomó mindent el is állított. Nagyjából vissza tudtam állítani, de például az értesítési LED már csak 10 másodpercenként villan fel.
Gondolom az energiatakarékosság miatt. Mert ez az Andriod 9 errről is híres. Azelőtt jóval gyakrabban villogott, és ez nekem ez fontos lenne, de akármit csinálok, nem tudok sűrűbb villogást beállítani.

(#6933) Gyula1111


Gyula1111
csendes tag

Szóval az itt a lényeg, hogy ha én pénzt adok ki, ezáltal megveszek egy akármilyen eszközt, jelen esetben a telefonomat,akkor hagy döntsem el én, hogy hogyan és milyen módon szeretném használni. A javaslatok mindig jól jönnek, de biztosítani kellene a felhasználó teljes szabadságát. De egyre inkább úgy tűnik, hogy a Google, meg/vagy az alkalmazások kifejlesztői magasan szarnak erre. Ráadásul megmagyarázzák, hogy "minden értünk van". Ja-ja. Mindjárt sírva fakadok, olyan megható!

(#6934) motofi válasza Gyula1111 (#6933) üzenetére


motofi
aktív tag

Én is itt ragadtam az android 8-on, és letiltottam a rendszer frissítést, mert a 9-en már nincs hívásrögzítés. Új készülék vásárlása így lassan már szóba sem jöhet mert mind az android 9-el jön ki. Egyelőre még jól bírja a V30 akksija, de már nézegetem az akksi cserés videókat...

[ Szerkesztve ]

(#6935) MaxxDamage válasza motofi (#6934) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Én inkább LG szerviz központra bízom majd az aksi cserét, fő a békesség :K

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#6936) Zitta válasza MaxxDamage (#6935) üzenetére


Zitta
őstag

+1

Nem is értem ezt az otthon gányolást - hogy honnan jön.!? :F

iPhone 12 Pro Max, Apple Watch 7, Garmin Fenix 7X Sapphire Solar, Moto X 2nd Gen, iPad 9. 2021, MacBook Pro 16', Mazda RX8 231 LE

(#6937) MaxxDamage válasza Zitta (#6936) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

YT-n meg Fórumokon sok ilyet találni.... én sem értem!
Inkább megfizetem és a gyártó/annak a megbízott szervize végezze el. (más baja ne legyen) :D

Amúgy 2 év garim van rá és még van vissza bőven, 2 év alatt a batteryt is cserélik ha úgy van, de minek küldjem el, ha minden OK vele? Gari időn túl meg szívesen fizetem az ezzel járó költségeket.

[ Szerkesztve ]

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#6938) hetn válasza motofi (#6934) üzenetére


hetn
tag

Ha csak ez tart vissza:
V30+ Thinq, Szoftver verzió: V30s-HKG-XX
ACR v32.7-unChained : hívásrögzítés tökéletesen működik :)

(#6939) Gyula1111


Gyula1111
csendes tag

Sziasztok!
Esetleg arra van valakinek ötlete, hogy hogyan tudnám a gyári hívásértesítő LED villogását gyakoribbra állítani? LG K40. Mert sajnos az Android 9 ezt is elintézte a nagy energiatakarékosság szellemében. Nem mintha ez a LED jeletős mértékben megnövelné az akku terhelését, és ezáltal komoly üzemidő csökkenést eredményezne.
Na de mindegy, valami okostojás úgy gondolta, hogy az eddigi 5 másodpercenkénti villogás helyett elég lesz a tíz is... Nekem kevés, azt akarom, hogy ha rápillantok a telefonomra, viszonylag rögtön lássam, hogy keresett-e valaki, anélkül, hogy piszkálgassam.
Esetleg tegyek fel erre külön alkalmazást?

(#6940) DJ. Ru$y válasza Gyula1111 (#6939) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

LG K40-et miért a V30 topikban? Vannak erre általános topikok, ha nincs a készülékednek topikja.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#6941) Gyula1111 válasza DJ. Ru$y (#6940) üzenetére


Gyula1111
csendes tag

Kösz a felvilágosítást.

(#6942) RetepNyaraB válasza Zitta (#6936) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

A családban kevergő telefonok minden olyan szervízét, ami nem igényel műszeres mérést, én gányolom évek óta (alkatrészcserék). Honnan jön? Megveszed az alkatrészt - esetleg utángyártottat, ha megéri, megvárod míg a dzsunkával feleveznek vele a Jangcén és bedobják egy palackpostában a tengerbe, majd kihalászod Dovernél. Utána ingyed berakod otthon, legtöbb esetben no risk just fun. Ennyi. A magyar mindig szereti megoldani "okosba" ;)
A V30 akksi esetében akkor fontolnám meg a szervíz árát, ha garanciát adnak a további vízállóságra. Utoljára a sony Z2 kapcsán szenvedős volt a hátlapcsere, pont emiatt és nem is szívesen vállalkoznék rá újra.

Bármilyen szervíz otthon elvégzése nem gányolás, ha odafigyelsz és van affinitásod a melóhoz. Ha nincs, nem éri meg neked, nem bízol magadban; akkor elfáradsz a szervízbe. Van, akinél ez a villanykörte cserénél következik be, van, akinek az IC forrasztásnál.

ui.: a legutóbbi peccs elcseszte a kékfog beállításokat, ez már bizonyos. Nem fogadta a fejesem a beérkező hívást. Újra párosítottam, de még nem tudtam kipróbálni megy-e újra.

[ Szerkesztve ]

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#6943) aya válasza Gyula1111 (#6939) üzenetére


aya
addikt

Ha a topikjába irnál biztos választ is kapnál. A v30on nincs ilyen led.

悪魔城ドラキュラ , NINJA 外伝 , モンスターハンター Switch pro scorpio mi11i

(#6944) eszel50


eszel50
csendes tag

Sziasztok, vettem egy 18 wattos töltőt (5V 3,5A vagy 9V 2A vagy 12V 1,5 A DC kimenet) és mértem a töltő áramot, ami gyakorlatilag ugyanannyi (0,8 és 1,6 A között "ugrál") mint a gyári kb 16 wattossal (5V 1,8A / 9V 1,8A DC) vagy egy Samsung 8 wattossal (5V 1,55A DC) . Kábelen töltöm, a töltő feszültség minden esetben 5,1 - 5,2 V, nem kapcsol át magasabbra, lehet, hogy a gyorstöltő üzemmódra (9 ill. 12 V DC) csak indukciós töltésnél kapcsol át? Ha valakinek van erről infója, legyen szíves írja meg, köszönöm.

(#6945) DJ. Ru$y válasza eszel50 (#6944) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Nem a 9 és 12 V-os töltés kábel esetén van megadva, amennyiben a kábel nem minőségi amit használsz, az is okozhatja azt, hogy nem vált nagyobb feszültségre. Én mindig 5V-os töltővel töltöm, ha tudom, kímélem az aksit.

Esetleg lehet probléma a beépített töltésvezérlővel a telefonban, hogy nem kommunikál a töltővel, azt nem tudom, hogy szoftveresen lehet-e tiltani.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#6946) eszel50 válasza DJ. Ru$y (#6945) üzenetére


eszel50
csendes tag

Köszönöm a válaszodat, van több kábelem, a V30 sajátjával és másik hárommal is próbáltam, lehet, hogy a 9 vagy a 12 V-ot csak az indukciós töltőre lehet rákapcsolni. Valószínűleg kap egy trigger jelet és átvált magasabb feszültségre. Ez az én feltételezésem, még nem találtam erre vonatkozó szakirodalmat.

(#6947) DJ. Ru$y válasza eszel50 (#6946) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Miért lehetne csak az indukciósra rákapcsolni? Ez hülyeség. Akkor nem adnának hozzá gyárilag QC3.0-s töltőt...

Idéznék a cikkből, aminek a fórumához éppen hozzászólunk:
"hatékonyabb a dolog, a gyári, Quick Charge 3.0-s töltőfejjel kikapcsolt állapotról 32 perc alatt jutott el 50%-ig, a teljes töltéshez azonban több mint másfél óra szükséges."

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#6948) eszel50 válasza DJ. Ru$y (#6947) üzenetére


eszel50
csendes tag

Szerintem félreértettél, kiírja, hogy gyorstöltés, de a töltő feszültsége 5V.

(#6949) DJ. Ru$y válasza eszel50 (#6948) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Mikor micro USB - Type C adapterrel töltök nekem is kiírja néha, hogy gyors töltés az 5V-os mezei töltőre is, de attól az még nem az. Én arra reflektáltam, hogy nem csak indukciós töltővel működik a 9V, 12V töltés, a QC szabványoknak pont ez a lényege, hogy kábelen keresztül töltenek 9 és 12 V-tal.

Még mindig valamilyen hibára gyanakszom. Szoftveres vagy hardveres probléma, esetleg egy szimpla bug.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#6950) Gyula1111 válasza aya (#6943) üzenetére


Gyula1111
csendes tag

Kérlek, segíts. Nem találok K40-es topikot. Hová javaslod, hogy írjak?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.