Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:16:34

LOGOUT.hu

LG G6 - hozza a kötelezőt, téma összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4701) leslie23 válasza Diamond500 (#4700) üzenetére


leslie23
tag

+1, jóval hitványabb az új kinézet. :DDD nem is értem minek babráltak bele.

[ Szerkesztve ]

(#4702) Diamond500 válasza leslie23 (#4701) üzenetére


Diamond500
senior tag

Igen és a régi kinézettel, nem is engedi megnyitni az időjárás panelt :(((

(#4703) szubrutin


szubrutin
aktív tag

Sziasztok samsung s8 es lg g6 kozott vacilalok, kizarolag kamera szempontjabol. Szerintetek s8 hoz kepest mennyivel gyengebb a g6?

Nem mindegy, hogy egy hülye okoskodik, vagy egy okos hülyéskedik :)

(#4704) Balzak83 válasza Gabbbb (#4697) üzenetére


Balzak83
senior tag

Ez így van, a qc3 sokat fejlődött. de úgy tudom, ilyet nem csomagolt az LG a telefonokhoz, az 1.8A legalábbis biztos, hogy nem tudja. Ez ment a G3,G4-be, talán a V10-be is. Ilyet nyugodtan vehet, nem süti meg vele a telefont.

@szubritin: az legjobb, ha megnézel pár youtube videót, melyik mit tud, esetleg összehasonlítót. A G6 is nagyon jó képeket készít, de ehhez manuál módba kell átállnod. Én azt mondom, hogy ha kamera a szempont, akkor inkább az s8 lesz a jobb választás.

[ Szerkesztve ]

(#4705) JoeCockBill válasza szubrutin (#4703) üzenetére


JoeCockBill
senior tag

az s8hoz képest itt van nagy látószögű kamera, ami a legtutibb dolog a világon :D

új lemezünk: https://wmmd.lnk.to/BMB_RegiVagas

(#4706) tomboy0013 válasza Balzak83 (#4704) üzenetére


tomboy0013
veterán

Hát azért automataban igen jó képeket lő a Google Camera app-pal. Semmi szégyenkezni valója nincs az S8 mellett.

(#4707) Balzak83 válasza tomboy0013 (#4706) üzenetére


Balzak83
senior tag

Gondolkodtam, hogy odairom, de aztán ugy voltam vele, biztos nem akar félmegoldásokkal foglalkozni.

(#4708) tomboy0013 válasza Balzak83 (#4707) üzenetére


tomboy0013
veterán

Félmegoldás? Miért lenne félmegoldás :F

(#4709) droidforever


droidforever
tag

Megvettem,imadom!

(#4710) szubrutin


szubrutin
aktív tag

Koszonom a valaszokat, egy app letoltese is erdekel, nem felmegoldas, foleg ha ingyenes.

Nem mindegy, hogy egy hülye okoskodik, vagy egy okos hülyéskedik :)

(#4711) szubrutin


szubrutin
aktív tag

Honor 7rol valtanek, leginkab a 9 honapos kislanyom szeretnem fotozni, arra lenne e megfelelo? :)

Nem mindegy, hogy egy hülye okoskodik, vagy egy okos hülyéskedik :)

(#4712) tomboy0013 válasza szubrutin (#4710) üzenetére


tomboy0013
veterán

[link]
Ez nem fél megoldás. Ennyi erővel minden félmegoldás ami nem gyárilag van telepítve a telefonra és jobbá teszi az eszközt. Pont ez az okostelefon lényege.

(#4713) Gabbbb


Gabbbb
senior tag

RAW-ban jobb, mint az S8. :DDD

S8 kamerájában az a jó, hogy gyorsan és pontosan fókuszál, mindig jól exponál és a Samsung auto HDR algoritmus is megbízhatóan működik.

Google cam-al előfordul néha, hogy nem találja el a fókuszt (ritkán), vagy fehér egyensúly is néha picit off. A maximálisan elérhető képminőség és az átlagos képminőség is szerintem jobb, viszont Samsungnál kevesebb lesz a kidobni való kép, ott az automatika a középszerű minőséget nagyon megbízhatóan hozza, rossz megvilágítás esetén is.

[ Szerkesztve ]

(#4714) szubrutin


szubrutin
aktív tag

Meg egy utolso kerdes, hol erdemes megvenni, ha sufni boltban vennem, mire erdemes figyelni?

Nem mindegy, hogy egy hülye okoskodik, vagy egy okos hülyéskedik :)

(#4715) Balzak83 válasza tomboy0013 (#4712) üzenetére


Balzak83
senior tag

Hát pl. a széles látószögű lencsét nem tudom vele használni. Ezt akárhogy is számolom, 50%...

szubrutin: EU régiós legyen, illetve magyar számlát kapj róla, amint az IMEI szám is rajta van. Így az LG hivatalosan fogja szervizelni neked.

[ Szerkesztve ]

(#4716) Gabbbb válasza Balzak83 (#4715) üzenetére


Gabbbb
senior tag

S8-on olyan nincs, szóval..

(#4717) tomboy0013 válasza Balzak83 (#4715) üzenetére


tomboy0013
veterán

Ahogy előttem is írják az S8 meg alapból egy kamerával rendelkezik szóval akkor mindenképp a G6 nyer.

(#4718) Balzak83 válasza Gabbbb (#4716) üzenetére


Balzak83
senior tag

:O

(#4719) leslie23 válasza tomboy0013 (#4717) üzenetére


leslie23
tag

Google Camera nem tud manuális módot, akkor már.
komolyan vitatéma, hogy teljes értékű megoldás-e egy zugfejlesztő által portolt app, ami még csak a store-ban sincs fent, verziónként kézzel kell telepíteni, ráadásul egyes verziók működnek, mások nem...? a vasat pedig nem tudja kihasználni, legyen szó dupla kameráról, vagy manuális módról. :U

hozzáteszem én is használom, nagyszerű képeket lehet vele lőni és jó dolog hogy van. de azért na...

[ Szerkesztve ]

(#4720) tomboy0013 válasza leslie23 (#4719) üzenetére


tomboy0013
veterán

Nem azért nem tud manuális módot mert nem hivatalos program hanem mert ez ilyen, a Pixeleken is... Szóval ettől semmiképp nem lesz fél megoldás. Abban van valami hogy nem lehet store-ból letölteni, de ha valaki már ezen a fórumon jelen van arról merem feltételezni hogy egy apk telepítés nem okoz neki nehéz dolgot ergó teljes megoldásként kezelhetjük nála a dolgot. A másik meg nálam minden verzió működött eddig G6-on tehát azt sem mondhatjuk hogy nem működik mert nem hivatalosan Google által kiadott fejlesztésről van szó. Utoljára pedig még annyit hogy itt még az ember szájába is van ragva melyik verziót milyen beállítással érdemes használni szóval tényleg nem egy root kaliberű témáról beszélünk. Mindenki számára egyszerűen elérhető és sokkal jobb hatásfokon működő automata fotózásról van szó. Ezt ne söpörjük már a szőnyeg alá azért mert valaki szerint nem teljes értékű fotózásról van szó. Ha idejön egy új ember és a lehetőségről érdeklődik akkor igen is világosítsuk fel hogy több van a szenzorban automata fotózás téren mint amennyit a gyári kamera szoftver tud automatán. Ez abszolút nem egy mellékes téma annak aki kifejezetten a fotós oldalra kérdez rá, és neki biztosan nem fél megoldás lesz.

[ Szerkesztve ]

(#4721) Gabbbb válasza leslie23 (#4719) üzenetére


Gabbbb
senior tag

Multiframe kép feldogozásnál értelme sincs a manuális módnak.

(#4722) leslie23 válasza tomboy0013 (#4720) üzenetére


leslie23
tag

arról volt szó, hogy az S8 szintjén van a kamera GC appal. erre vonatkozott, hogy ennyi erővel az S8 nyer, hiszen abban elérhető a manuális mód a jó képminőség mellett, de tisztában vagyok vele, hogy a Pixelek sem tudják ezt.

4.4-es verzióban nekem nem működött a forced HDR+ mikor próbáltam, de tudtommal mások is panaszkodtak erre és hát őszintén szólva nekem ez a legnagyobb feature amit a portolt app tud.

abban igazad van, hogy itt MA fórumon, oda lehet tenni az S8 fotói mellé a másik serpenyőbe a G6-ot a GC appal, de lényegesen kényelmetlenebb megoldásról beszélünk, ezért (szerintem) nem állja meg a helyét, hogy teljes értékű a dolog és pariban vannak. arról nem is beszélve, hogy egy out of the box készüléket preferáló felhasználónak félrevezető lehet ez.

Androidos berkekben egyébként bevett mantra, hogy minden felmerülő igényre megoldást nyújtanak a 3rd party megoldások, de a G6 példáján is látjuk hogy ezek MINDIG kompromisszumokkal járnak. a portolt GC app nem támogatja a telefon egyik nagy featurejeként emlegetett wide-angle kamerát, de pl. ott a Nova Launcher a duplakopp problémákkal, vagy ahogy pár hete kiveséztük a SystemUI Tuneres immerzív módot, azzal kapcsolatosan is többen panaszkodtak különböző hibák miatt.

na de peace, és G6 rulz!

(#4721) Gabbbb: természetesen, de a HDR opcionális. :)

[ Szerkesztve ]

(#4723) szubrutin


szubrutin
aktív tag

Nem akartam ilyen vitat kavarni, koszonom a hozzaszolast, az app nagyon hasznos, az, h nem 100 szazalekos, ez van :)

Nem mindegy, hogy egy hülye okoskodik, vagy egy okos hülyéskedik :)

(#4724) tomboy0013 válasza leslie23 (#4722) üzenetére


tomboy0013
veterán

Ha már egyéni preferenciákhoz kötjük kinek mi teljes értékű akkor csak annyit mondok hogy mióta elérhető csak ezt használom, illetve a gyárit csak azért hogy megnézzem mennyivel gyengébben dolgozik. Lényeg a lényeg hogy úgy elsiklott a kolléga a HDR+ mellett mintha nem is volna. Ezt nem kellene erltetni egy fórumon ahol a másiknak inkább segíteni kellene mint tikolni előle jó funkciókat azért mert úgy gondolja hogy neki nem teljes értékű a dolog.

(#4725) leslie23 válasza tomboy0013 (#4724) üzenetére


leslie23
tag

:F

ki titkolt el és mit? :DDD annyit írtam, hogy 4.4-essel nem ment a HDR+.
neked teljes értékű megoldás, nekem meg nem az. ennyi.

(#4726) tomboy0013 válasza leslie23 (#4725) üzenetére


tomboy0013
veterán

Nem neked szólt az a rész hanem akinek a kezdő hozzászólást címeztem, ha figyelmesen elolvasod amit írtam egyes szám harmadik személyben írtam amit írtam. Mert ő nem tett említést sem erről a dologról, holott eléggé köztudott már mennyire jó a G6-nál a portolt kamera app.

[ Szerkesztve ]

(#4727) Balzak83 válasza tomboy0013 (#4726) üzenetére


Balzak83
senior tag

Oké, de nyilván a kérdés arra vonatkozott, hogy ha egymás mellé tesz két telefont out of box, akkor mit kap. Ha rosszul gondoltam, akkor itt és most elnézést kérek. Gondolom s8-nál is megvannak a trükkök, amikkel lehet fokozni az eredményt, úgymint itt. Ha te el akarod mondani neki, mit tud egy portolt alkalmazással a telefon, akkor tedd meg nyugodtan, így tényleg minden információ a birtokába kerül. De legyszi, ne rongyolj már át rajtam, meg másokon azért mert te valamiről feltétezed, hogy "köztudott". Rengetegen vannak itt read only módban, nem tudhatod, ki hogy viszonyul ehhez a dologhoz.

(#4728) tomboy0013 válasza Balzak83 (#4727) üzenetére


tomboy0013
veterán

Én csupán azt nem értettem, hogy ha az emberünk direkt a kamerás részre kérdez rá akkor miért gondolod úgy hogy ez lényegtelen információ, illetve a másodlagos kamera által nyújtott előnyökről is elfelejtkeztél. Nem kötekedésnek szánom de te aki használod a telefont és ezen funkciók közül a Google Camera app-ot is szerintem nyugodtan felvilágosíthatod ennek előnyéről is. És bocs ha úgy jött le hogy átgázolok rajtad, nem volt célom csupán furcsa volt. Na de lépjünk tovább, ez már túl lett tárgyalva.

(#4729) droidforever


droidforever
tag

Lehet mar vmi infot tudni,hogy mikor kapja meg a keszulek az oreo frissitest?

(#4730) aTe014 válasza droidforever (#4729) üzenetére


aTe014
aktív tag

[link]
[link]
[link]

Ezeknél több info nincsen...

i14Pro

(#4731) tomboy0013 válasza droidforever (#4729) üzenetére


tomboy0013
veterán

A koreai modell még tuti idén, az EU-snál jövő február vagy március a tippem. Nem túl bizalomgerjesztő hogy egy szakadt biztonsági frissítést sem kapott az europai modell hónapok óta.

(#4732) gretzky77 válasza tomboy0013 (#4731) üzenetére


gretzky77
veterán

Hát igen ez sajnos nagyon zavaró! Semmi bajom a telefonnal de ez azért kicsi problémás! Az Lg-nek nincs valamilyen csatornája ahol kicsit rájuk lehetne piritani? A Huawei P9 plus esetén ugyanez volt a gond! A sima P9 ugyahogy kapta a biztonsági patch-eket de a plus el volt felejtve! Nem gondoltam,hogy G6 esetén is ez lesz! :((

iPhone 15 Pro Max Blue Titan & Fiio FF3 & fiio ka3

(#4733) Eeshtvaan


Eeshtvaan
tag

Sziasztok!

Elgondolkodtam egy G6 megvételén (olyanokkal áll harcban, mint V30, Priv, Nokia 9(?), de még a Razer telefonja is tetszik).
Mindenképp 64-eset vagy 128-asat szeretnék (G6+), viszont közbeszól a gyártói garancia megléte.
Úgy láttam G6+-t nem lehet hivatalosan kapni nálunk - az EU-ban egyáltalán nem? Némi felárat megérne nekem, de a garanciáról nem mondok le.
64-eset viszont láttam gyártói garival. Az érdekelne, mert ár/érték arányban talán a legjobb választás a fentebb felsorolt típusok közül.
Az is megfordult a fejemben, hogy megvárom, hogy jövőre mit alkot az LG a V30-cal, illetve hogy meddig esik az ára, mert 250-280k-t biztosan nem adok egy telefonért.

"Az egyik kacsa az volt, hogy jól élünk... aztán tele lett az is."

(#4734) Gabbbb válasza gretzky77 (#4732) üzenetére


Gabbbb
senior tag

Sima p9 is februári patch-en van. Remélem csak oreo miatt ez a helyzet.

(#4735) Gabbbb válasza Eeshtvaan (#4733) üzenetére


Gabbbb
senior tag

Miért fontos, hogy 64-es legyen? 128 gigás sd kártyák ára elfogadható szinten van.

(#4736) tomboy0013 válasza gretzky77 (#4732) üzenetére


tomboy0013
veterán

Nem tudok róla hogy lenne ilyen csatorna. Én is gondolkodtam már ezen, de végül mindig arra jutok hogy igazából haszna nincs a biztonsági frissítésnek, 7.1-et úgyse kapunk, szóval nem foglalkozom vele. Azért egy picit zavaró hogy ennyire szarik Európára az LG. De alapvetően nem meglepő, számítottam is erre és ennek tudatában vettem meg a G6-ot.

[ Szerkesztve ]

(#4737) Eeshtvaan válasza Gabbbb (#4735) üzenetére


Eeshtvaan
tag

Nem létfontosságú igazából, de ha már van gyári garival, azt a +10-20 ezret megéri nekem az az árnyalatnyi tempó pluszban, amit a többet üres rendszerhellyel el tudok érni.

"Az egyik kacsa az volt, hogy jól élünk... aztán tele lett az is."

(#4738) aTe014 válasza droidforever (#4729) üzenetére


aTe014
aktív tag

Viszont valakinek az S8-a már kapott Oreót... :))
[link]

i14Pro

(#4739) Eeshtvaan válasza Eeshtvaan (#4737) üzenetére


Eeshtvaan
tag

Közben rájöttem, hogy nem biztos, hogy a bolt hitelesen írta le a garanciára vonatkozó részt - számomra kétséges, hogy 64-es G6 kapható-e itt gyári garanciával.
Ha nem, akkor a 32-esnél maradok - amennyiben G6 lesz.
Van olyan szegmense, jellemzője a telefonnak, amivel a jelen lévő tulajok nem elégedettek?

"Az egyik kacsa az volt, hogy jól élünk... aztán tele lett az is."

(#4740) David3


David3
őstag

Sziasztok!

Erre esetleg tudja valaki a választ?

(#4741) gretzky77 válasza David3 (#4690) üzenetére


gretzky77
veterán

Szia én nem használom de most kipróbáltam és behúzta facebookos kapcsolatokat képekkel együtt!

iPhone 15 Pro Max Blue Titan & Fiio FF3 & fiio ka3

(#4742) tomboy0013 válasza gretzky77 (#4741) üzenetére


tomboy0013
veterán

Nekem is működik.

(#4743) David3 válasza gretzky77 (#4741) üzenetére


David3
őstag

Megoldódott a probléma közben, csak bontani kellett a fiókomat, és újrakapcsolódnom. Köszönöm!

(#4744) #92673536 válasza Eeshtvaan (#4739) üzenetére


#92673536
törölt tag

"Van olyan szegmense, jellemzője a telefonnak, amivel a jelen lévő tulajok nem elégedettek?"

Fúú,esküszöm sokat gondolkodtam,hátha találok Neked valamit,amit fontos,hogy tudj, de elfogultság nélkül mondom,hogy nem nagyon van ilyen...
egyedül talán az bosszant néha,hogy az EU modellben ugye nincs vezeték nélküli töltés,ezért ha "megfürdeted" a telót, utána várnod kell egy kis időt,hogy töltőre tudd dugni,
de ezenkívül semmi más nem jut eszembe

a karcolódó kameralencséről sokan írtak,de szerencsére Nekem ez csak városi legenda,az enyém lassan fél év után is makulátlan :)

(#4745) Eeshtvaan válasza #92673536 (#4744) üzenetére


Eeshtvaan
tag

Köszönöm. :)
Meggyőző, hogy nem nagyon tudsz negatívumot felhozni, engem is ez motivál a megvételében. :)

"Az egyik kacsa az volt, hogy jól élünk... aztán tele lett az is."

(#4746) #92673536 válasza Eeshtvaan (#4745) üzenetére


#92673536
törölt tag

Nagyon szívesen! :)
még annyi,hogy olvastam mi az ami közül választani szeretnél és magasan a G6-ot tartom a legjobbnak,
bevallom a másik LG-t a V30-at Én is nagyon nézegettem (még megjelenés előtt), ígéretesnek tűnt, de aztán ... valahogy nem lett az igazi,na
280ezerért pedig már-már nevetséges,főleg ha figyelembe vesszük,hogy ennyi pénzért milyen kompromisszumokat kell majd kötniük a leendő tulajoknak ...

(#4747) Gabbbb válasza Eeshtvaan (#4745) üzenetére


Gabbbb
senior tag

Két negatívum van.
1) ráfingástól is karcolódik a kamerákat fedő üveg
2) LG lassan adagolja a biztonsági frissítéseket

(#4748) save


save
tag

Én G4-ről váltottam 64-es G6-ra, addig, amíg a V30, 200e alá esik. De nagyon vacilláltam G6 és V20 között.

(#4749) gretzky77 válasza save (#4748) üzenetére


gretzky77
veterán

Nekem is a V20 volt a másik jelölt!

iPhone 15 Pro Max Blue Titan & Fiio FF3 & fiio ka3

(#4750) leslie23 válasza Eeshtvaan (#4745) üzenetére


leslie23
tag

valahol azt írták a G6-ról, hogy egy valódi igásló a mindennapokra, szemben az S8-cal, aminek az edge kijelzője baromi jól néz ki, de nem túl praktikus.
én is így gondolom, a G6 talán semmiben nem emelkedik ki a mezőnyből, van ettől szebb/fényesebb kijelző, durvább kamera, erősebb vas. de nagyszerű all-rounder, nagyon egyben van, és bár ez szubjektív, de szerintem még szebb is, mint az S8. :)
én sem tudnék semmilyen negatívumot mondani a telefonra, talán egyedül az LG sw frissítésekhez való hozzáállása zavaró.

(#4747) Gabbbb: lekopogom, de nekem a kameralencsével sem volt eddig gondom. persze ráfingani még nem próbáltam. ;]
amúgy elképzelhető, hogy változtattak ezen az üvegen? azért az fura, hogy valakinek tele van karcokkal, másnál meg semmi...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.