Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:16:34

LOGOUT.hu

LG G6 - hozza a kötelezőt, téma összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5001) Gabbbb válasza tomboy0013 (#5000) üzenetére


Gabbbb
senior tag

Ami szerintem rossz benne az a pixeleken is nagyon rossz. Legtöbb esetben megkülönböztethetetlen az eredmény.

Amin lehetne javítani az a kereső képének a framerate-je.

[ Szerkesztve ]

(#5002) gretzky77


gretzky77
veterán

Hát nem tudom így 40 felett lehet velem van a baj,de én nem érzem annyira rossznak a gyári kamerát sem! Lehet a szememmel van a baj (bár kétlem) meg az is igaz,hogy nem monitoron belenagyítva nézegetem,de azért sztem teljesen vállalható kategória! Az meg azért,hogy G3-hoz képest visszalépés,sztem igen erős túlzás!

Peace

iPhone 15 Pro Max Blue Titan & Fiio FF3 & fiio ka3 & Austrian Audio Hi-X65

(#5003) julius75 válasza gretzky77 (#5002) üzenetére


julius75
aktív tag

Igen, lehet a korral jár (40+), de nekem is teljesen megfelelő a mindennapi használatra. Nagyon szeretek fotózni, de arra megvan a számomra tökéletes cuccom. De azzal is van gond, ha jobban belegondolok, mert pl. nem tudok vele telefonálni....

[ Szerkesztve ]

(#5004) Balzak83 válasza tomboy0013 (#4998) üzenetére


Balzak83
senior tag

Tegnap próbálgattam 1-2 verziót, nem lett jobb egyik sem, csak több az opció. Illetve vannak előre beállított paraméterekkel, amiken nem lehet változtatni, de azokat meg szidják, rosszak a szinbeállítások. Maradt a régebbi.

ofgm: totál elfogadható, amit írsz, ez a telefon 200k-s szinten indított, volt aki ennyiert vette, én is hasonló áron szereztem. Azóta nem bírják összetákolni. Várd meg az oreót, az talán változtat valamin. Az s része vidzont a véleményednek, hogy totál semmilyen, nem állja meg a helyét, vagyis nem jogos. Gyakorlatilag minden tesztben az volt a verdikt, hogy egy jó konfig, de semmi extra. Ezt szem előtt kellett volna tartanod vásárláskor.

[ Szerkesztve ]

(#5005) gretzky77 válasza Balzak83 (#5004) üzenetére


gretzky77
veterán

:C
Csak a teszt címére tudok utalni, "hozza a kötelezőt"
Sztem már ez is árulkodó,semmi extra de azt stabilan hozza illetve amikor megjelent akkor a 18:9 sem volt kötelező! Félre értés ne essék nem védem az LG-t bár tény,hogy szeretem,viszont a jelenlegi árát figyelembe véve egy igen korrekt készülék! Féltem a kamerától,mert ugye sokan szídták,hogy régi szenzor,de sztem amire egy mobil kamerát kitaláltak arra bőven megfelel! Persze ez csak az én véleményem!
Azt meg,hogy egy okostelefonnál egy program telepítése barkácsolás vagy szögelgetés nem is értem,mivel pont ez az okostelefon lényege,hogy ha valamivel nem vagyok elégedett akkor van alternatíva!

[ Szerkesztve ]

iPhone 15 Pro Max Blue Titan & Fiio FF3 & fiio ka3 & Austrian Audio Hi-X65

(#5006) Balzak83 válasza Balzak83 (#5004) üzenetére


Balzak83
senior tag

Egyébként, az extrákra visszatérve, szerintem igenis elég nagy a repertoár, a konkurenciához mérten is: 1:2 képarány, most terjed csak el, az Lg lassan 1 éve elsöként meglépte. Dolby vision támogatás, ez sem elterjedt még. Vízállóság: pl. 1 huawei sem tudja még. Sd kártya támogatás. Jack csatlakozó: lassan ritkaság. Hifi dac: ez mondjuk csak az import telefonoknál van, de a választási lehetőség adott. Wide lencse: nagyon hasznos. Síküveg kijelző: ez már abszolút kuriózum, nekem ez jobban bejön, mint a kerekített. Ütésállóság: azonos körülmények között ez esélyesebb hogy túlél egy leesést, mint a konkurencia. Azért szerintem nem kell szégyenkeznie, lassan 100k-ért meg föleg.

(#5007) tomboy0013 válasza gretzky77 (#5005) üzenetére


tomboy0013
veterán

Ez a fickó nagyjából mindennel szemben ki tudja hozni győztesnek a G6 gyári kameráját :D Meg ha nem is értek teljesen egyet vele azért az tökéletesen látható hogy nem olyan rossz ez közel sem mint néha 1-2 ember állítja. És még akkor hol van a Google Camera által nyújtott képminőség... Akinek meg fontos a jó kamera de lusta 2 percet rászánni hogy jobbá tegye es inkább kidob egy csomó pénzt egy új telefonra ami látható változást alig vagy egyáltalán nem hoz arra nem tudok mit mondani...

(#5006) Balzak83: +1

[ Szerkesztve ]

(#5008) Zolesz_80


Zolesz_80
újonc

Nekem vegyes érzelmeim vannak, egy flagship telefontól elvárná az ember hogy kiadják hozzá a security patch-eket. Látom hogy még mindig a júliusi a legfrissebb....Európában.....máshol már előrébb járnak.
Azért ez keserédes.

Amúgy a teló nem rossz, de ha ezt tudom akkor lehet meggondolom a dolgot...

(#5009) tomboy0013 válasza Zolesz_80 (#5008) üzenetére


tomboy0013
veterán

Pedig az első 3 hónapban olyan szépen frissítették :D Mondjuk a Nexus 5X-es tapasztalataim után én annyira nem bánom, hogy ritkán jön frissítés. Ott hébe-hóba beugrott egy két akku merítős frissítés is, aztán a végén úgy is maradt :D Azóta úgy gondolom inkább legyen egy jó alap amit nem szükséges frissíteni. A Biztonsági frissítéseknek amúgy sem láttam sosem értelmét. Az Oreo-tól már előre félek, hogy lerontja az akku időt. Bár szerencsére itt nem kötelező frissíteni mint anno a Windows 10-en. Így kikerülhetőek a komolyabb gondok.
Megértem akiket ez zavar, de szerencsére engem már ez annyira nem izgat.

(#5010) ofgm


ofgm
tag

G_3_TESZT_KÉP

G_6_TESZT_KÉP

Szerintem baromira látszik a különbség....

(#5011) tomboy0013 válasza ofgm (#5010) üzenetére


tomboy0013
veterán

Jah, látszik hogy a G6 messzebbről van fotózva más szögből, meg a G3-nak elég ergyák a színei.
Kemény 1 db képet raksz be összehasonlításnak? Némár... Fotozz különböző viszonyok között ugyanonnan.

[ Szerkesztve ]

(#5012) Pistakiss válasza ofgm (#5010) üzenetére


Pistakiss
őstag

Háát, nem éppen jól összeállított teszt! Már mondták is a hibát , miért nem ad valós összehasonlítást!
Egy teszthez nagyon sok felkészülés kell, fiksz helyről, fiksz körülményekkel. Érdemes lenne egy pár fotós tesztet megnézni. Állandó tesztösszeállítás, és mellé az adott körülményeknek megfelelő külső, de ugyancsak állandó, helyszínek. Minimális követelmény az állandó, fiksz világítás és az állvány használata, hogy mindkét készülék azonos szögből és azo os világítással tudjon képet készíteni
Most nézem a két kép file mérete sem egyforma

[ Szerkesztve ]

"Háát-tal nem kezdünk hozzászólást", meg nem ülünk lóra sem ;) GT P7500 (VODAFONE), Motorola Defy, hTC one x, Samsung Galaxy Tab 3 8.0 (SM-T311), LG G3; LG G4; LG G6, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P 40 Pro, Samsung Galaxy S 22 Ultra, Olympus E3, 14-54 és 50-200 mm-es obival, mindkettő 2,8-3,5 fényerős

(#5013) sajp63


sajp63
tag

Sziasztok.
Milyen a display lathatosaga napon, napos idoben?
Koszi

(#5014) ofgm válasza tomboy0013 (#5011) üzenetére


ofgm
tag

Meddő a vitánk. Bár - gyanítom, nem véletlen az XDA oldalán a kamera probléma feszegetése. Gyakorlatilag, a képek magukért beszélnek: a g3 éles, a g6 tompa. Részemről ennyi a véleményem: neked jó így is, nekem meg nem.

(#5015) tomboy0013 válasza ofgm (#5014) üzenetére


tomboy0013
veterán

Ezzel maximum magadat győzted meg mert valós összehasonlítást nem látok. De láttam már máshol és az alapján a G3 alul marad. Ha gondolod csinálj rendes összehasonlítást és megnézzük.

(#5016) gretzky77 válasza ofgm (#5014) üzenetére


gretzky77
veterán

Nézd én elfogadom,hogy számodra nem megfelelő a kamera nincs ezzel semmi gond,de ez a két kép valóban nem korrekt összehasonlítási alapnak!

iPhone 15 Pro Max Blue Titan & Fiio FF3 & fiio ka3 & Austrian Audio Hi-X65

(#5017) ofgm válasza Pistakiss (#5012) üzenetére


ofgm
tag

Teljesen felesleg lenne így tesztelgetni. Nem hiszem, hogy az az életszerű amit te leírtál, tudományosan én nem akarom bizonygatni az igazam. Tök spontán, képeket lőve a g3, ami ugye több éves technika, még a szöszmötölt is élesen rögzíti, a másikon meg csak látszik valami szösz.Engem ugyanis akkor vágott földhöz elsőként ez a probléma, hogy a munkámból kifolyólag finommechanikai alkatrészek kopását szoktam fényképezgetni. Eddig a G3 tökéletesen tette a dolgát, a G6 meg csak folyamatosan elmosódott katyvaszokkal szívat. Számítógépen belenagyítva a képekbe, siralmas a minőségük, a g3 meg vállalható minőség.

[ Szerkesztve ]

(#5018) gretzky77 válasza ofgm (#5017) üzenetére


gretzky77
veterán

Szerintem hagyjuk! Add el a telefont és válassz másikat,mindenki jobban jár!

iPhone 15 Pro Max Blue Titan & Fiio FF3 & fiio ka3 & Austrian Audio Hi-X65

(#5019) ofgm válasza gretzky77 (#5018) üzenetére


ofgm
tag

Oké, hagyjuk. :)
Eladni nem adom, a lányomnak meg így is jó lesz - egyébként is jelezte, hogy neki teljesen rendben van így is a készülék :D
Másrészről, tényleg sajnálom ezt a kamera dolgot, mert kedvelhető készülék lenne, ezért bosszant.
Van néhány LG készülékünk itthon, márka hű család vagyunk, de most nekem ez a minőség nem jött be.

(#5020) Pistakiss válasza ofgm (#5017) üzenetére


Pistakiss
őstag

Háát, pedig pont a tudományosság hiányzik! A két képen nem ugyanoda van állítva az élesség, tehát nem is lehet az éles ami a másikkal az!
De tényleg hagyjuk, neked ez nem felel meg ez a lényeg!
"Engem ugyanis akkor vágott földhöz elsőként ez a probléma, hogy a munkámból kifolyólag finommechanikai alkatrészek kopását szoktam fényképezgetni"
Háát, pontosan,te akarod "tudományos" dologra használni ezt a telefont és mégis csak "spontán" lődözve akarod bizonyítani, hogy nem jó!

[ Szerkesztve ]

"Háát-tal nem kezdünk hozzászólást", meg nem ülünk lóra sem ;) GT P7500 (VODAFONE), Motorola Defy, hTC one x, Samsung Galaxy Tab 3 8.0 (SM-T311), LG G3; LG G4; LG G6, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P 40 Pro, Samsung Galaxy S 22 Ultra, Olympus E3, 14-54 és 50-200 mm-es obival, mindkettő 2,8-3,5 fényerős

(#5021) Adikosa válasza ofgm (#5017) üzenetére


Adikosa
tag

Manuális módban is próbáltad? Én azt vettem észre, hogy auto módban jobban mossa a részleteket, de manuállal egész jókat lehet lőni.

(#5022) tomboy0013 válasza Adikosa (#5021) üzenetére


tomboy0013
veterán

Hagyjad. Ő már leírta hogy azt akarja hogy tökéletes legyen alapból. Ha egy app letöltés gondot okoz neki akkor ne várjuk el hogy a manuális módot ismerje.

(#5023) ofgm válasza Pistakiss (#5020) üzenetére


ofgm
tag

Amire én használnám a munkám során, nem a tudományosságon van a hangsúly, hanem az ügyfeleimnek mutatott (küldött) éles, vagy életlen kép különbségéből fakadó hiányosság.
Gyanítom, ha rendelnél tőlem egy szolgáltatást, és a szolgáltatás képi információval is alátámasztandó, nem feltétlen örülnél, hogy milyen minőségben kapsz erről képi információt amikor adott pillanatban nem tudsz a helyszínen jelen lenni.
Természetesen van komolyabb fényképezőgépem is erre a célra, de hidd el nekem, sokkal kényelmesebb volt a G3 kameráját erre a célra használnom, mert zsebben elfért, azonnal levélben már tovább is tudtam küldeni, ez pedig egy DSR kamerával jóval kényelmetlenebb. A G3 kamerája viszont pont annyira volt rendkívül részletgazdag, hogy ezeket a képi információkat szégyenkezés nélkül ki tudtam váltani vele.
Egy elmosódott, életlen kép az ügyfélben pedig bőven gyanakvásra adhat okot.
Hidd el, minden erőlködés és különösebb állítgatás nélkül használom a G3 kameráját, gyakorlatilag ha nem remeg az ember keze, tűéles minden vele készített kép. A G6 erre szinte alkalmatlan!!!!!!
Tényleg nem kellemetlenkedni akarok, fikát sem akarok kenegetni a témával kapcsolatban, de ezt a mobilitást, kamaraminőséget, nekem jelen pillanatban, ami fontos lenne a számomra, a G6 nem tudja 100% kielégíteni.
Úgy gondolom, nem csak egyedüliként vagyok a véleményemmel!!! Akinek jó így, az használja egészséggel, megelégedéssel, akinek nem, azt úgy sem lehet meggyőzni. Talán az LG javítja a hiányosságot szoftveresen, vagy ha nem, akkor majd az XDA-s fiúk finomítanak a dolgon, de ez téma engem már nem érdekel, nem rommolgatni és kisérletezgetni vettem a telefont, hanem mert kellett volna egy jobb és újabb készülék.
Ezzel, részemről, lezártnak is tekintem a témát!

(#5024) tomboy0013 válasza ofgm (#5023) üzenetére


tomboy0013
veterán

Továbbra is egy alkalmazást kell csupán letölteni aminek itt is megtalálod a linkjét, nincs benne semmi romolgatás. Ha be tudtál regisztrálni ide meg tudsz kommentelni akkor ennek sem kellene ekkora gondot okoznia szerintem...
Na de ha neked egyszerűbb 100 ezreket kidobni az ablakon mint ennyit megtenni akkor nem szóltam :)

[ Szerkesztve ]

(#5025) ßrainiac


ßrainiac
addikt

De igy mar alapbol az hogy megaupload vagy mi az. Kepmegosztasra. A 21. szazadban.

En el is vesztettem a fonalat.

(#5026) Gabbbb


Gabbbb
senior tag

Abban igaza van mufurc kollégának, hogy a G6 minimum fókusztávon nem szerepel rózsásan, bár mobilos átlagot bőven hozza. Egy A4-es lapnyi területet befogsz, akkor már jó. (Vicces azért, hogy élességgel van a fő baja, mikor a legtöbb embernek meg azzal, hogy túl van élesítve minden, bár tény hogy a felhozott példán épp jogos)

[ Szerkesztve ]

(#5027) vallas


vallas
senior tag

Baxa meg a Vodafone....

frissült két vodás alkalmazás, és teljesen szétbaxta a kezdő képernyőmet... :( :( :(
visszaállt alapra , minden gyorstárcsázás elszállt... :W :W :W

.............IHB-MBM............. Let's Go MAVS!

(#5028) aTe014 válasza vallas (#5027) üzenetére


aTe014
aktív tag

Dettó nálam is, én is nagyon szidtam őket, biztos csuklottak ma :(((

Utána egyből töröltem ismét a My Vodafone és Start hülyeségüket...

[ Szerkesztve ]

i14Pro

(#5029) vinpilu válasza aTe014 (#5028) üzenetére


vinpilu
senior tag

Csatlakozom én is a G6 csapathoz a Vodafone-tól, de még nem aktív a kártyám.
Akkor ezeket a szolgáltatói alkalmazásokat próbálom majd kerülni.

[ Szerkesztve ]

(#5030) morneo.it válasza vinpilu (#5029) üzenetére


morneo.it
senior tag

... én Nova Launcher Prime-ot használok (anno 55 Ft volt), arra nem volt hatással.

“The only way to do great work is to love what you do.” /Steve Jobs/

(#5031) Diamond500 válasza morneo.it (#5030) üzenetére


Diamond500
senior tag

Azt használnám én is, ha nem kavarna bele az újlenyomat olvasóba és menne vele a gyári időjárás widget

[ Szerkesztve ]

(#5032) gretzky77 válasza Diamond500 (#5031) üzenetére


gretzky77
veterán

Szia Novat használok én is,mire gondolsz,hogy belekever az ujjlenyomatolvasóba?

iPhone 15 Pro Max Blue Titan & Fiio FF3 & fiio ka3 & Austrian Audio Hi-X65

(#5033) Diamond500 válasza gretzky77 (#5032) üzenetére


Diamond500
senior tag

Ha dupla koppal zárod le akkor nem oldja fel az újlenyomatolvasó.. Meg például a beállítások menü mindig visszaáll lista nézetre, hiába rakod fül nézetre Nova alatt (nekem is prime van)

(#5034) gretzky77 válasza Diamond500 (#5033) üzenetére


gretzky77
veterán

Igen a fül nézet sajnos visszaugrik,a dupla kopp pedig akkor működik rendesen ha úgy zárod le,hogy a felső értesítési sávon koppintasz duplán,így ujjlenyomattal is feloldható! Ez viszont más launcherek esetén is így működik,legalábbis amiket próbáltam,úgyhogy sztem ez nem a Nova sara!

iPhone 15 Pro Max Blue Titan & Fiio FF3 & fiio ka3 & Austrian Audio Hi-X65

(#5035) Diamond500 válasza gretzky77 (#5034) üzenetére


Diamond500
senior tag

Gondolom valami biztonsági fejlesztés az androidban :U
Amúgy van rá megoldás root nélkül is, de bizalmatlan vagyok a hozzá való applikációval

[ Szerkesztve ]

(#5036) vinpilu válasza morneo.it (#5030) üzenetére


vinpilu
senior tag

Nova-t én is megvettem anno, szóval felkerül majd biztos, de egyelőre megnézem mit tud a telefon out of the box és szépen pakolom, ami hiányzik.

(#5037) Balzak83 válasza Diamond500 (#5035) üzenetére


Balzak83
senior tag

A 7.0-tól van így, ha harmadik féltől származó app zárolja a telefont, csak mesterjelszóval engedi feléleszteni. Ezt a huawei pl
úgy oldotta meg, hogy csinált egy gyári lezáró widgetet 7.0 alá, amivel engedi az ujjlenyomat alapú nyitást.

[ Szerkesztve ]

(#5038) Diamond500 válasza Balzak83 (#5037) üzenetére


Diamond500
senior tag

Értem köszi az infót, az LG is csinálhatna :U Amúgy a gyári időjárás progi widget, Nova alatt elővarázsolható valahogy? HTC-én ment gond nélkül Novaval is

(#5039) lsg válasza tomboy0013 (#5024) üzenetére


lsg
tag

Azért ne menjünk el a tény mellett, hogy a Google Camera App néha összeomlik. Nekem most legutóbb pont a legrosszabbkor, Mikulás napi fotózáskor, mikor a fiam pont a Miku előtt állt. Kár érte, mert tényleg sokkal jobb képeket lő, ezért én is azt használom. És ha még a széleslátószögűt is kezelné...

Egyébként én is imádom a telefont, pedig a Mozdulatok nálam nem javultak meg. Továbbra is kaotikus, hogy felveszi-e ha felemelem a telefont a fülemhez híváskor. Legtöbbször nem.

Tényleg, arra van lehetőség, hogy híváskor a képek full képernyőn jelenjenek meg? Ne egy kis körben?

(#5040) Diamond500 válasza lsg (#5039) üzenetére


Diamond500
senior tag

Szerintem csak külső progival Fullscreen caller ID stb.. (De nem próbáltam)

[ Szerkesztve ]

(#5041) julius75 válasza polar-x (#4984) üzenetére


julius75
aktív tag

Elvileg jövő hét hétfőn kellett volna, de tegnap hozta a futár (GLS, ez is +). Vagyis az ígért 5-7 helyett 3 napon belül. Ajándék üvegfólia, eredeti, zárt csomagolás. Garancia levél nincs, részletes, 27% áfás számla imei számmal van. 1 év gyártói garancia feltüntetve rajta. Elvileg befogadja így is a szervíz, ha gond lesz vele. UK beállítással kezd, gondolom onnan való. Számomra teljesen rendben van.

(#5042) polar-x válasza julius75 (#5041) üzenetére


polar-x
tag

Na ez nagyszerű hogy rendes számlát ad imei számmal! Akkor legalább tényleg él a gyártói gari elvileg. Köszi,és majd pár tesztfotót remélem teszel fel valahova :)

(#5043) Balzak83 válasza julius75 (#5041) üzenetére


Balzak83
senior tag

Elvileg dobozon rajta van a vonalkód környékén a régió kód

(#5044) Gabbbb


Gabbbb
senior tag

Google Camera estefelé.

[ Szerkesztve ]

(#5045) Gabbbb válasza lsg (#5039) üzenetére


Gabbbb
senior tag

Ha megfelelő verzió megfelelően van beállítva, akkor nem omlik össze.

(#5046) lsg válasza Gabbbb (#5045) üzenetére


lsg
tag

És mi lenne a megfelelő verzió és megfelelő beállítás?

(#5047) Gabbbb válasza lsg (#5046) üzenetére


Gabbbb
senior tag

A " (#4678) Gabbbb" hozzászólásban megtalálod, hogy én mit használok, nekem még 1x sem fagyott le így. (kísérletezés közben más verziók más beállításokkal számtalanszor) Annyit érdemes tudni, hogy az app feltelepítése után és a beállítás előtt minden app adatot törölni kell app menüben, mert máskülönben nem lesz stabil, ha volt már egyéb google kamera telepítve előtte.

(#5048) leslie23


leslie23
tag

Fb app másnál is iszonyat darabosan működik az utóbbi néhány frissítés óta? nem tudom egyéni hiba-e, nem akarok potyára hard resetet nyomni...

(#5049) lsg válasza Gabbbb (#5047) üzenetére


lsg
tag

Ez jó, mert pont ezt használom, ezekkel a beállításokkal. Mondjuk app adat törlés nem volt.

(#5050) Gabbbb válasza lsg (#5049) üzenetére


Gabbbb
senior tag

És HDR+ ON -on van? Ne legyen HDR+ enhanced semmiképp.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.