Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:16:34

LOGOUT.hu

LG G6 - hozza a kötelezőt, téma összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5751) tomboy0013 válasza ßrainiac (#5750) üzenetére


tomboy0013
veterán

Inkább használom a régit, a fókuszálási hibát semmi nem oldja meg, az meg azért jó lenne ha működne.

(#5752) ßrainiac válasza tomboy0013 (#5751) üzenetére


ßrainiac
addikt

ez melyik hiba?

nekem erintesre fokuszal megfeleloen.

(#5753) tomboy0013 válasza ßrainiac (#5752) üzenetére


tomboy0013
veterán

Nem fókuszál érintésre, csak a HDR+ beállítás nélkül(bárhogy variálom a beállításokat) .Megjelenik a kis kör de nem élesedik a kép.

(#5754) ßrainiac válasza tomboy0013 (#5753) üzenetére


ßrainiac
addikt

itt mukszik, ele tettem a tenyerem, fokuszaltam arra es jardara, hibatlan.

(#5755) kisdobos0111 válasza Enokh29 (#5725) üzenetére


kisdobos0111
aktív tag

Látom neked s8+ is van meg g6 is. Nekem s8-am van gondolkodom g6 beszerzésén. Mi a véleményed róla az s8-al összehasonlítva?

(#5756) ßrainiac


ßrainiac
addikt

Tudunk esetleg olyan uvegfoliarol ami tokeletes szimbiozisban egyuttel mondjuk egy nillkin nature (tpu) tokkal?

Felesegem uj G6-janak a gyari foliaja kb 2 het alatt surun karcos lett, kellene valami helyette - nem art ha itthon kapni (alira most nem szeretnek varni), ne adj isten ph-s hirdeto akitol mar vasarolt valaki?

:R

(#5757) tomboy0013 válasza ßrainiac (#5754) üzenetére


tomboy0013
veterán

Alkalmazás adatokat is töröltem, újra beállítottam és ugyanaz. HDR+ nélkül működik a dolog.

(#5758) ßrainiac válasza tomboy0013 (#5757) üzenetére


ßrainiac
addikt

Sima HDR+ vagy enhanced?

Mondjuk nekem mindkettovel mukszik.

Nekem a regi-regi modded GCam-en kivul ez az elso verzio ami nem force close-ol es minden mukodik rajta :)

(#5759) tomboy0013 válasza ßrainiac (#5758) üzenetére


tomboy0013
veterán

Egyikkel sem.

(#5760) ßrainiac válasza tomboy0013 (#5759) üzenetére


ßrainiac
addikt

Es ha install utan reboot, majd elso inditas elott apps-ban clear data a GC5mod-ra?

Beallitasok csont ugyanazok mint nalam?

Egyebkent ez fura mert nekem meg azok nagyresze nem mukodott (including settings) amiket itt es masik forumokon (pl xda) olvastam.

Mintha lennenek valamilyen elteresek G6 es G6 kozott.

(ez amugy egy fuggetlen, fekete, single SIM-es)

(#5761) tomboy0013 válasza ßrainiac (#5760) üzenetére


tomboy0013
veterán

Közben letöröltem és felraktam újra, azóta csak néha felejt el működni a fókuszos dolog. Most rájöttem hogy a lilásodás nincs jelen ha nem kapcsolom be a funkciót. Ha bekapcsolom hogy ne lilásodjon akkor lilásodik. Érdekes.
Nekem az előző verzió kevésbé zajos képeket hoz létre mint ez, pedig próbálkoztam egy jópár beállítási lehetőséggel már. A portré mód szerintem nem működik nálam hiába állítok felbontást is. Annyi történik hogy belenagyít a képbe és kész, nem lesz homályosabb a háttér mint a normál fotónál.
Egyelőre nem győzött meg. Bár úgy érzem mióta kibővült a támogatott telók listája leszarják a G6-ot ezért ilyen szerencsétlen ez az app.

(#5762) diane válasza soundman1 (#5746) üzenetére


diane
tag

Én is azt használnám, de így tökmindegy. Nekem a Sony telefonomon simán felülírta a gyárit és nagyban mutatta a képet. Mindegy ez van.

(#5763) jimmedly


jimmedly
senior tag

Üdv mindenkinek! Meg szeretném kérdezni Hölgyek, Urak hogy mit kell telepíteni az Lg boltból hogy klasszikus menüs nézetben legyenek az apjaim, nem pedig az összes a kezdőképernyőn ömlesztve. Az easy home ami a másik választási lehetőség nem tetszik.

(#5764) vinpilu válasza jimmedly (#5763) üzenetére


vinpilu
senior tag

LG boltból nem tudom, de a play store-ról mehet a Nova launcher, de van még pár: Microsoft launcher, Evie, Apex.

[ Szerkesztve ]

(#5765) tomboy0013 válasza jimmedly (#5763) üzenetére


tomboy0013
veterán

Home & alkalmazásfiókot kell frissíteni a beállítások menü/telefonról/frissítés és app központ menüben. Azután választható lehetőség lesz az is.

(#5766) diane válasza jimmedly (#5763) üzenetére


diane
tag

A home és alkalmazásfiók.

(#5767) jimmedly válasza tomboy0013 (#5765) üzenetére


jimmedly
senior tag

Köszönöm mindenkinek! A novát ismerem, de a G4-en szerettem az eredeti Lg felületet azért akarom azt megtartani.

(#5768) soundman1 válasza tomboy0013 (#5761) üzenetére


soundman1
senior tag

Az 5.1.014 a héten többször lefagyott, szó szerint nem bírta a kinti hideget. Pedig eddig semmi fagyás nem volt, így most felment az 5.1.018. Nálam tökéletes a fókusz, lilásodás kapcsolóra össze-vissza állítgatta előnézetben a színt, így kikapcsoltam inkább. Az Enhanced módot hol lehet bekapcsolni?
Nálatok is félig magyar, félig angol?

[ Szerkesztve ]

SAMSUNG A53+HMW GT2; Huawei Nova5t+HMW2; Xiaomi 9SE+Watch GT; LG g6DS; Honor 7; Inew 3; HTC Desire; Motorola Defy; Samsung Omnia; MDA III

(#5769) kaboci


kaboci
csendes tag

LG G6 Dual telefonom már többször lefagyott-gyári beállítás visszaállításával sikerül helyrehozni. Nem szoftverhibás a telefon, esetleg vírus okozhatja? Mi a véleményetek? Milyen antivírus appot töltsek le esetleg?

(#5770) Gabbbb válasza kaboci (#5769) üzenetére


Gabbbb
senior tag

Szerintem hardveres hiba, ha nincs modifikálva a szoftver. Vírus szinte teljesen kizárt, esetleg kalóz programmal felkerülhetett, de vírusirtó akkor sem ér nagyon semmit androidon.

(#5771) Gabbbb válasza Gabbbb (#5770) üzenetére


Gabbbb
senior tag

Ha a telefon új, akkor javaslom a 14 napos elállást, mert ilyen hibát szervizre rábízni márkától függetlenül mindig necces, főleg, ha ritkán csinálja. (értsd. nem percenként, hanem mondjuk óránként)

[ Szerkesztve ]

(#5772) Ricsi 1984


Ricsi 1984
csendes tag

Szevasztok!! Legyetek szìvesek segìteni dönteni. Bàr tudom ,hogy ez g6 fòrum,de mègis kìvàncsi lennèk a vèlemènyetekre. Gyorsan kellene egy telefon , mert behalt a nexus 5x-em, pedig imàdtam. Nekem az egyik legfontosabb szempont a kamera. Kicsit most ezek utàn òdzkodom az lg-tôl ,de ha azt mondjàtok , hogy n veszìthetek ezzel a telòval akkor megveszem. Ennèl is lehet , hogy behal vagy nem jellemző? Vannak komoly hibài? Olvasom a fòrumot mègis ràkèrdezek ,ha nem baj. A màsik jelölt huawei p10,de szerintem rosszabb a kameràja vagy tudtok esetleg màs alternatìvàt? Samsung kizàrva. Köszönöm! Àr max 140.

(#5773) Gabbbb válasza Ricsi 1984 (#5772) üzenetére


Gabbbb
senior tag

Stock kamera alkalmazással jobb a p10, portolt google kamerával nem jobb. Nexus 5x és a 6p még mindig legjobb, én szememnek jobb a régi hdr+ algoritmus, mint a pixel 2-ben használt, G6 portolt g kamerával picivel gyengébb lesz, mint a Nexus5x.

Ha tényleg csak a (állókép) kamera érdekel és ragaszkodsz a gyári alkalmazás használatához, akkor a Honor9 a legjobb az árkategóriában. p10-en a kameraszoftver túl van reszelve, kontraszt katasztrófa (túl sok) és nem lehet vele kezdeni semmit utómunkában, mert az összes árnyék egy fekete semmi.

(#5774) Ricsi 1984


Ricsi 1984
csendes tag

Nekem lènyeg az , hogy ne kelljen nagyon belenyulni a telefonba, mert annyira nem vàgom + garancia stb. Max rà lehessen tenni egyszerűbben valami alkalmazàst amivel jobb lesz a gyàrinàl. Amùgy a videò is ugyanùgy fontos , nemcsak az àllòkèp.

(#5775) Ricsi 1984


Ricsi 1984
csendes tag

Stock kamera valamint a portolt google mit jelent ? Bocsànat , ha kèrdezek? De én legalàbb bevallom , hogy annyira nem vàgom.

(#5776) tomboy0013 válasza Gabbbb (#5773) üzenetére


tomboy0013
veterán

Én ahogy már írtam is visszább, összehasonlítottam a régi 5X-emmel és tényleg nagyon pici az eltérés ha 1:1-ben nézed a képeket. Viszont a többi tulajdonságában sokkal jobb mint az 5X.

(#5777) Ganzer válasza Ricsi 1984 (#5775) üzenetére


Ganzer
aktív tag

Stock kamera az az alap gyári kamera szoftver. A google kamera az a pixel telefonokról származó kameraszoftver applikáció amit itt páran használunk g6-on. Ha az utóbbi jól van beállítva, sokszor szebb képeket lehet vele lőni mint a gyárival.

(#5778) leslie23 válasza ßrainiac (#5748) üzenetére


leslie23
tag

portrémódos tesztfotót szabad kérni? :)

(#5779) Ricsi 1984


Ricsi 1984
csendes tag

Szevasztok. Ma lettem boldog tulaja egy g6-nak. Kèrdèsem az lenne , hogy koràbban itt olvastam valami fòkusztàvolsàgos eltèrèseket. Mèg nem volt időm megnèzni , hogy ebben milyen , de kell vele amùgy foglalkozni? Nem szeretnèm emiatt visszavinni. Miben nyilvànulnak meg az eltérèsek? Nagyon szembetűnő? Köszönöm!!!

(#5780) gretzky77 válasza Ricsi 1984 (#5779) üzenetére


gretzky77
veterán

Emiatt sztem visszavinni felesleges! Csinálj jópár tesztképet és ha neked megfelelő akkor használd egészséggel!

iPhone 15 Pro Max Blue Titan & Fiio FF3 & fiio ka3

(#5781) jimmedly


jimmedly
senior tag

Mennyi az átlag kijelző időtök? A mobilaréna teszt elég gyenge időt jósol, az összefogalóban levő teszt sokkal optimistább. Nekem első feltöltés után 3 óra kijelző idővel fél napos telepítgetéssel 44 perc tuneinnel, igaz csak wifin, sim kártya nálkül 54%-on az akku...

(#5782) jimmedly válasza jimmedly (#5781) üzenetére


jimmedly
senior tag

Kidutottam az időből, az always on display ki van kapcsolva. Az egyébként kb menntit eszik?

(#5783) ßrainiac válasza leslie23 (#5778) üzenetére


ßrainiac
addikt

Ameddig keresek egy olyan embert aki szivesen mutogatja magat idegeneknek, addig sztem 100x felrakod a progit es kiprobalod :))

(de tenyleg)

jimmedly SIM nelkul mindegyik telo sokaig birja :K

Nagyon felhasznalas fuggo h mennyi SOT-od van. Keress ra a gyorskeresessel arra hogy SOT itt a forumban, de nem olyan sok hsz-szel ezelott is epp osztottam meg rola infot.

[ Szerkesztve ]

(#5784) jimmedly válasza ßrainiac (#5783) üzenetére


jimmedly
senior tag

Tudom hogy sim nélkül jobban bírja, azért írtam. Köszi, megnézem.

(#5785) soundman1 válasza jimmedly (#5782) üzenetére


soundman1
senior tag

Ahogy ßrainiac is írta nagyon felhasználó függő. Ha több szoc média app-ot használsz mobilnettel, procit terhelő alkalmazásokkal, a kijelző meghajtásához kell a szufla, a háttérvilágításról nem is beszélve. A 3–3,5 óra SOT jön ki ha használod rendesen, ha úgy mint én akkor az 5-5,5 is kijön.
Az első napokban az AOD-t rajtahagytam és szinte nem használtam a telót csak a 2 SIM volt benne, úgy 18%/24 óra fogyasztás jött ki. Utána éjszaka az AOD kikapcsolva is 12%/16 óra lett az eredmény. Azért ez nem amoled fogyasztásilag.
Csak a SIM nálam semmit nem fogyasztott, este 100% töltés, 8 óra után reggel 100%-ot mutatott.
Amúgy sokat fejlődött a technika, anno az omniám 20%-ot fogyasztott a giroszkóp bekapcsolásával.
Vagy a közelségérzékelő hasonló volt pár éve, most pedig a g6-ban alig fogyaszt valamit. Az lcd is fejlődött annyit, hogy az lg be merte vállalni az AOD-t rá. Mondom ezt úgy hogy soha nem vettem értesítési led nélküli telót, mégis egyre jobban szeretem ezt a telót.

[ Szerkesztve ]

SAMSUNG A53+HMW GT2; Huawei Nova5t+HMW2; Xiaomi 9SE+Watch GT; LG g6DS; Honor 7; Inew 3; HTC Desire; Motorola Defy; Samsung Omnia; MDA III

(#5786) Diamond500 válasza jimmedly (#5781) üzenetére


Diamond500
senior tag

Nekem általában 5+ óra megvan AOD aktív, Wifi+mobilnet, messenger,viber stb

(#5787) jimmedly válasza Diamond500 (#5786) üzenetére


jimmedly
senior tag

Köszönöm a választ mindenkinek! Ez már megnyugtatóbb!

[ Szerkesztve ]

(#5788) Ricsi 1984


Ricsi 1984
csendes tag

Sziasztok. Hát kezdem belakni a telelefont,eddig nagyon tetszik. Kamerát megnéztem, én is a 2.09 fókuszost kaptam .(Austria Media Markt, 430 euro volt, ami szerintem egész jó ár) Amúgy szerintem így is nagyon szépek a képek. Az alapkamerában nincs eltérés ugye? Itt a fórumon belül sokan kaptatok masik fókusztávolságost? Azért kíváncsi lennék , hogy nagyon sok e az eltérés, illetve miben a kettő között. Hozzáteszem én így is elégedett vagyok . Előre is köszi!!

(#5789) Axess válasza diane (#5745) üzenetére


Axess
tag

Nekem működik szépen a dolog. KÉP
Google Phone-t használom. Tárcsázás után és bejövő hívásnál is annak felülete jelenik meg, nem a gyári LG-s.
Annyiban más az én helyzetem, hogy rootolva vagyok, bár ez elég irrelevánsnak tűnik így elsőre.

(#5790) Indiant válasza Axess (#5789) üzenetére


Indiant
addikt

Úgy könnyű.

(#5791) diane válasza Axess (#5789) üzenetére


diane
tag

Milyen programmal rootoltad? A TWRP is fent van?
Mindegyik G6-on zárt a bootloader?

[ Szerkesztve ]

(#5792) Axess válasza diane (#5791) üzenetére


Axess
tag

Igen, mindegyiken zárt a bootloader. Viszont az LG ad hivatalosan unlock kódot IMEI megadása után. Utána TWRP mindenképp kell, hogy tudj kezdeni valamit. Aztán lehet akár a meglévő rendszert rootolni, de én egy módosított gyári romot raktam fel inkább, ami alapból rootolt, meg van benne pár custom romokból megszokott tweak.
Itt a guide, ami alapján csináltam: [link]
Viszont csak H870 és US997 modellekhez ad kódot az LG és a garancia is ugrik bootloader unlock után. De nem bírtam ki. Három évnyi rootolt Nexus4 használat után nagyon jónak kell lennie egy gyári romnak, hogy ne akarjam már az első héten rootolni. :D

(#5793) 8kati válasza Ricsi 1984 (#5788) üzenetére


8kati
csendes tag

Most jöttem ki az egyik vidéki Médiából, ott is 2.09-es lencse van és valóban így is jó a teló. Videója viszont akad ugyanúgy mint a G4 em is, persze valamivel jobb nyilván, mivel jóval későbbi modell, de így nem tom mi legyen. ...

(#5794) Balzak83 válasza Axess (#5792) üzenetére


Balzak83
senior tag

A Fulmics sem ma kezdte. Egyébként én is elgondolkodtam, hogy ki kéne ganézni ezt a telefont. Majd kérek egy állásfoglalást az ügyfélszolgálattól, hogy mi a helyzet garancia ügyben. A nemzetközi honlap ugyanis csak azt a hibát zárja ki a garanciából, ami a nyitott bootloader miatt következett be.

(#5795) kaboci


kaboci
csendes tag

LG G6 Dual SIM telefonnál lehetséges letiltani csak az egyik kártyára beérkező bizonyos kontaktok bejövő hívásait? Ha igen, hogyan?

(#5796) soundman1 válasza kaboci (#5795) üzenetére


soundman1
senior tag

Ilyen beállítási lehetőséget nem találtam sem a Beállításokban, sem a Tárcsázóban, de a TruePhone-ban sem. Ha valakit letiltasz, akkor mindkét kártya ki- és bemenő blokkolására van lehetőség. Biztos van ilyen app a play-en.

[ Szerkesztve ]

SAMSUNG A53+HMW GT2; Huawei Nova5t+HMW2; Xiaomi 9SE+Watch GT; LG g6DS; Honor 7; Inew 3; HTC Desire; Motorola Defy; Samsung Omnia; MDA III

(#5797) Axess válasza Balzak83 (#5794) üzenetére


Axess
tag

Ha kapsz választ, oszd meg itt légyszi. Kíváncsi vagyok én is.

(#5798) Indiant válasza Axess (#5792) üzenetére


Indiant
addikt

"Viszont az LG ad hivatalosan unlock kódot IMEI megadása után." " US997 modellekhez ad kódot az LG és a garancia is ugrik bootloader unlock után"

Valaki magyarázza meg ,h. ennek mi értelme. Mert esküszöm nem értem.
Ha a kinyitás után ugrik a garancia (nem is értem miért?!), akkor miért nem döntheti el a vásárló, h. mit akar kezdeni a telefonjával.

(#5799) ßrainiac válasza Indiant (#5798) üzenetére


ßrainiac
addikt

Hogy erted h nem dontheti el?

Eldontheti. Kinyitja, vagy nem.

(#5800) st3v3np3t3r válasza Indiant (#5798) üzenetére


st3v3np3t3r
veterán

egyszerű... a gyártó csak olyan állapotbam vállal a készülékre jótállást ha nincs babrálva...ahhoz hogy babrálni tudd, nyitni kell a bootloadert, tehát akár egy proci túlhajtással kinyírhatod a telód. A zárt bootloader ezt akadályozza meg, hogy ne tudj babrálni a rendszerrel, ne tudj olyan rendszert használni amit nem hagyott jóvá a gyártó... ezzel kapcsolat gyártottam régebben egy logout blogot... Felkerestem pár gyártó bootloader nyitó oldalát...

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.