Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:16:34

LOGOUT.hu

LG G6 - hozza a kötelezőt, téma összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4151) Kavinton75


Kavinton75
senior tag

Nem tudom, hogy van-e köze a karcokhoz (vagy nem egy G4-es a fénymérése), de sok esetben ez van, ha vakuzik.
Az alsó kép készült vakuval, a felső vaku nélkül.
Mind a kettő automata módban.
Mindegy, hogy van-e fólia a kamerán vagy nincs.
Ugyanez a fakó sz@r lett az eredmény vele, vagy nélküle.
Messze elmarad a G4-től, az vakuval pazar képeket lőtt.

[ Szerkesztve ]

További termékeim: http://hardverapro.hu/tag/kavinton75 // Keep swimming...Keep swimming

(#4152) Button


Button
aktív tag

A kezdőképernyőn az egyik mappában van olyan, hogy akkumulátor használata, alkalmazások, energiatakarékosság. Ez 3 lila parancsikon, amik alapból ott voltak. Namost ha én ezeket véletlen letörölném, akkor hogyan tudnám ismét visszahozni őket? (Nem a kukára gondolok persze :D) Azaz direkt linkelést csinálni közvetlen egy-egy beállítások menüre? Pl. mobil adatot is csinálnék szívesen (már adathasználatot), csak nem jöttem rá hogyan lehetne kiküldeni róla az ikont az asztalra..

(#4153) luna40 válasza Button (#4134) üzenetére


luna40
tag

Nekem az AOD is és az értesítési led is felesleges, a bekapcsológomb megérintésével minden látható a kijelzőn.

OnePlus 8T + LG G6 Black + Asus Google Nexus 7 16 GB 4.4.4

(#4154) Tulku válasza Button (#4152) üzenetére


Tulku
veterán

Na ez volt az egyik problémám, csak nem tudtam leírni pontosan...nincs alkalmazások parancsikon...

Ha belemégy egy batyuba, akkor a plusz jel lesz az egyébként...

(#4155) morneo.it válasza b.petya89 (#4149) üzenetére


morneo.it
senior tag

Pirosnál is így megy? Azaz szolgáltatónál? Én kifizettem az egyik G4-re 103e Ft-ot, a másik G4-re meg 20+24x5e Ft-ot. Azaz jogom van ezt visszakérni?

Amúgy azt jelenti esetemben, hogy a piros szolgáltató árlistáját megtekintve:
- 1. G4: Go Start E oszlop, van 100e Ft levásárlásom. A G6 140e Ft. Azaz 40e Ft-ot kell ráfizetnem.
- 2. G4: Go Extra B oszlop, van 20e Ft levásárlásom. A G6 60e Ft. Azaz 40e Ft-ot kell ráfizetnem

Az egyiket tavaly áprilisban, a másikat meg tavaly júniusban vettem. A csere nem indít újra semmit. De facto, jövő nyáron előfizetés hosszabbítással elhozhatok ugyanúgy kettő telefont, a G6 meg marad természetesen.

“The only way to do great work is to love what you do.” /Steve Jobs/

(#4156) Balzak83 válasza morneo.it (#4155) üzenetére


Balzak83
senior tag

Mindenképp kérdezz rá, hátha. Arra figyelj, hogy 1 hónapod van beváltani, T-nél igy ment. Nekem igy lett P10 helyett G6

(#4157) gretzky77 válasza morneo.it (#4155) üzenetére


gretzky77
veterán

A csereutalvány lényege az,hogy a G4 árát le kell tudnod vásárolni,az biztos ,hogy nem kell az egész telefont kifizetned az nagyon nem korrekt!

iPhone 15 Pro Max Blue Titan & Fiio FF3 & fiio ka3

(#4158) morneo.it válasza gretzky77 (#4157) üzenetére


morneo.it
senior tag

Azt tudom, mire jó a csereutalvány, így lett G4 a G2-ből. A kérdés az, hogy visszakérhetem-e a G4 vételárát, vagy csak levásárolhatom?

“The only way to do great work is to love what you do.” /Steve Jobs/

(#4159) Button válasza Tulku (#4154) üzenetére


Button
aktív tag

Hát nem egészen, mert a + jellel csak hozzá lehet adni, és a listában ezek meg pont nincsenek benne.
Vagy nem ugyanarról beszélünk.

(#4160) b.petya89 válasza morneo.it (#4155) üzenetére


b.petya89
csendes tag

Ha törlesztőre vetted akkor szerintem nem kérheted vissza. (de jobb ha erre rákérdezel)
Cserénél csak a garanciaidő indul újra!

Nekem a G6-ot egy hónapja cserélték új készülékre.

(#4161) Tulku válasza Button (#4159) üzenetére


Tulku
veterán

Ha rákoppintasz, akkor megmutatja az összes alkalmazást, ha pipálsz akkor beteszi abba a puttonyba, ahonnan ki tudod húzni a placcra...de szerintem kissé körülményes...G4-en volt olyan: ..... ikon amire rákattintottam és megjelenítette az alkalmazásokat...

De hosszú távon ez lényegtelen...

(#4162) Button válasza Tulku (#4161) üzenetére


Button
aktív tag

Na, akkor most már biztosan nem ugyanarról beszélünk :DDD
Itt is van alkalmazás ikon, Neked ez kell:

https://prohardver.hu/tema/re_lg_g6_hozza_a_kotelezot/hsz_3525-3525.html

De én nem ez után érdeklődtem :N

Van néhány gyárilag kitett ikon (talán menedzsment volt az eredeti mappa neve amiben voltak), ami közvetlen beállítást hoz elő, lila ikonok:
- akkumulátor használata
- alkalmazások (nem keverendő a fent tárgyalt alkalmazásokkal!)
- energiatakarékosság

Ezek nem mások, mint direkt ikonok ugyanezekhez a menüpontokhoz a beállításokban. Na ilyet hogyan lehet csinálni, hogyan lehet egyes beállítási menükhöz közvetlen parancsikont csinálni. De még ezt a hármat se látom hogyan lehetne megcsinálni ha most kitörölném. Pedig gyárilag megcsinálták.

(#4163) leslie23


leslie23
tag

felvilágosítást kérnék 18:9 képarány és azt támogató appok tekintetében.
honnan tudom, hogy adott app támogatja ezt, abból, hogy el lehet tüntetni a navbart?

Chrome pl. gondolom tudja, hiszen az új Pixelek is 2:1-esek, mégsem jelenik meg az "Alkalmazások méretezése" menüpontban, és nem is lehet eltüntetni a navigációs sávot.

nyomogattam S8-at, azon a Facebook teljes képernyőn futott, itt belerondít a navbar.
ami még tetszett az S8-ban, hogy a sáv oldalán pici pontra tapizva automatikusan eltűnik, alulról swipe hozza elő. ilyet az LG is csinálhatna nekünk. :O

(#4164) gretzky77 válasza leslie23 (#4163) üzenetére


gretzky77
veterán

A Chrome sajnos pont nem tudja,vagy én nem találom! Az alkalmazásméretezésnél hiába állítom 18:9-re nem változik! :(

Chrome ,Facebook nincs az alkalmazások között és nem is tűnik el a navisáv! Érdekelne engem is hogy van ez mert így nem nagyon használja ki a teljes kijelzőt

[ Szerkesztve ]

iPhone 15 Pro Max Blue Titan & Fiio FF3 & fiio ka3

(#4165) ßrainiac válasza Kavinton75 (#4151) üzenetére


ßrainiac
addikt

Nekem csak a kameravedovel volt homalyos a kep.

Itt mind a 4 kep vakuval keszult (a nem homalyosaknal kameravedo leveve).

(#4166) #14121216


#14121216
törölt tag

Egy kis Timelapse próbálkozás...

Sajna a Huawei P10-től ebben is durván elmarad, akár csak a fotózásban :/ Ismeretlen eredetű kódolási hibák is láthatóak a napfelkeltésben... De sztem átlag usernek ez is megfelel :)
Amúgy 30x-os beállítású volt a Timelapse...

[ Szerkesztve ]

(#4167) joco1977 válasza Button (#4152) üzenetére


joco1977
tag

A widgetek között van egy 1x1 Billentyűparancsok ikon. Ha ezt kiteszed az asztalra, akkor megjelenik egy lista, hogy milyen beállítások parancsokat tudsz hozzárendelni. Ha több ilyen parancsikont kiteszel a képernyőre, akkor azokat könyvtárba is rendezheted.

(#4168) Button válasza joco1977 (#4167) üzenetére


Button
aktív tag

áááá, ezaz, köszönöm :R

(#4169) leslie23 válasza #14121216 (#4166) üzenetére


leslie23
tag

vannak esetleg képeid, amin össze lehet vetni a két telefon fotós képességeit?

korábban nézegettem teszteket, azok alapján nem jött át, hogy a P10 jobb lenne, sőt, sok esetben a G6 produkciója meggyőzőbb volt. pedig akkor még nem volt meg a telefon, így az elfogultságra sem lehet kenni. ;]

(#4170) tomboy0013 válasza #14121216 (#4166) üzenetére


tomboy0013
veterán

Nemhogy durván, de abszolút nem marad el a P10-től fotós képességekben sem.

(#4171) #14121216 válasza leslie23 (#4169) üzenetére


#14121216
törölt tag

Összehasonlítási képem nincs, mert a P10-et cseréltem el a G6-ra, szóval egy időben mindkettő nem volt. De mint rendes fényképezőgéppel fotózó fotós, azért jócskán látom a különbséget. Nem azt mondom hogy a G6 rossz lenne, csak a P10-nek szebbek, dinamikusabbak voltak a képei. Elvileg a G6 széleslátója lehetne előnye, de az meg nagyon csapnivalóan agyonmosott minőséget produkál... Magán a telefonon pompás mutogatni a vele készült fotókat, de számítógépre átmásolva már eléggé árnyalt a dolog. Mígy a P10 fotói azért még ott is megállták a helyüket...
Nem elfogult vagyok a P10-el szemben, de én kicsit bánom a cserét: hiányoznak azok a kis kényelmi funkciók, fícsörök, amiket nyújtott, s a G6 hozzá képest minden téren fapadosabb (kivéve az IP68-at, de az meg hidegen hagy, sosem volt az évek során szükségem rájuk)...

tomboy0013: pl esti képeknél míg a P10 még vígan átlag felett teljesít, a G6 már elvérzett :/

[ Szerkesztve ]

(#4172) #14121216 válasza #14121216 (#4171) üzenetére


#14121216
törölt tag

De hogy ne a levegőbe beszéljek: ma raktam fel a G6-al készült fotóim a gépre, s nagy csalódás (mondjuk telefonon jól mutattak), mutatom miért:

LG G6 auto nyers:
http://kepkezelo.com/images/3r3mgzf1y8k7gtrjaqag.jpg

100%-os részlet:
http://kepkezelo.com/images/fqf1gy09332wdximvura.jpg

LG G6 széles látó, auto:
http://kepkezelo.com/images/essja7w49mpzy2y6j6uc.jpg

100%-os részlet:
http://kepkezelo.com/images/j7ixsdtvk76kzfzzqd8v.jpg

Huawei P10 auto:
http://kepkezelo.com/images/supidzqe2ku0cxhvenip.jpg

100%os részlet:
http://kepkezelo.com/images/vxgp4ud5rbmx2835vdc1.jpg

Huawei P10 auto:
http://kepkezelo.com/images/zwi1gt3dmpgzpumupef3.jpg

100%-os részlet:
http://kepkezelo.com/images/u5jlc8yp9so00qtw9246.jpg

Tehát, ha 100%-osan nézzük a 2 mobil fotóit (nem troll módon belenagyítva!!!) az LG normál fotói részlettelenek, iszonyatosan szét vannak élesítve, ettől olyan pálcikás szmötyis az egész... A P10 fotói még 100%-on is normál, elfogadható színtűek...

A G6 széleslátós fotói csak vannak, de minek: iszonyatosan részlettelenek, totálisan össze vannak mosva, még full HD monitoron nézve is nagyon pocsék minőség :/

(#4173) kp78 válasza #14121216 (#4172) üzenetére


kp78
addikt

Kicsit kezded elvenni a kedvem a cserétől :U G4 >> G6

[ Szerkesztve ]

(#4174) Button válasza kp78 (#4173) üzenetére


Button
aktív tag

Én bármikor visszaadnám egy nugatos flex1-ért :)
Nade olyan nincs..

(#4175) kp78 válasza Button (#4174) üzenetére


kp78
addikt

Én a G4 mobilnettel mutatott gyenge üzem/SOT ideje miatt cserélnék. De több más mellett (infra és led hiány) A kamera is úgy tűnik, h kompromisszumos. :U

(#4176) #92673536 válasza kp78 (#4175) üzenetére


#92673536
törölt tag

a led tutira nem fog hiányozni,
Aod tökéletesen helyettesíti :K a fényképező (szerintem) pazar,sokkal jobb mint amilyennek néhányan leírják...
az infrát 2017-ben nem is értem......

van a családban G4 és elmondhatom,hogy a G6 nem csak sorszámozásban előrelépés hozzá képest. :)

(#4177) #14121216 válasza #92673536 (#4176) üzenetére


#14121216
törölt tag

"a fényképező (szerintem) pazar,sokkal jobb mint amilyennek néhányan leírják..."
Szerintem itt akkor lehet hogy csak elvárásbeli különbségek vannak... Lehet én támasztok túl nagy elvárásokat felé, azért is írtam előzőleg, hogy lehet hogy az átlag júzernek ez is elég :)
De a tény az tény, mint fent is látható, a P10 azért klasszisokkal jobb, itt van még jópár fotóm, amit vele készítettem. Sajna a G6 fotói telón tök jól néznek ki, még valahogy sz.gépen is, addig a pontig, míg meg nem nyitjuk teljes terjedelmében :)
mint pl ez a sima autó módban készült:

A széleslátósról ne is beszéljünk:

[ Szerkesztve ]

(#4178) Button válasza #92673536 (#4176) üzenetére


Button
aktív tag

ez egyénfüggő
nekem továbbra is hiányzik a led, és az AOD-t ki kellett kapcsolnom, mert zabál
mondtátok, hogy biztos más eszik, ezzel csak az a baj, hogy ha kikapcsolom, akkor 3 napot bír a teló, ha bekapcsolom akkor másfelet..
ezen amúgy nem csodálkozok, mert sötétben olyan szivárgás látszik az egész kijelzőn, hogy "öröm" nézni..

(#4179) leslie23 válasza #14121216 (#4177) üzenetére


leslie23
tag

a wide-angle kamera teljesítménye tényleg halovány, instagramra jó képeket lehet vele lőni, de ennyi. :)

az általad linkelt képeken egyébként valóban P10 > G6, viszont itt vannak azonos körülmények között lőtt darabok, mindkettő 4:3-as képaránnyal (12 vs 13MP) és szerintem nem marad el a G6. :)

Google Camera 1.5 HDR+-szal pedig egy opcionális dolog, bizonyos helyzetekben kenterbe veri a gyári kamera appot.

[ Szerkesztve ]

(#4180) JoeCockBill válasza #92673536 (#4176) üzenetére


JoeCockBill
senior tag

fényképező szerintem is jó. 100%os nagyításban az aps-c milc-emmel lőtt képektől is behánynék, pedig az azért más kategória.
aod semmire való. alig látszik, tök közel kell menni hogy lássam. ha meg már odamentem akár fel is oldhatom. a led messziről is látszana.
az infra nekem is hiányzik, egy elhagyott távirányítót helyettesítettem vele. most fogalmam sincs hogy fogom bekapcsolni a tv-met :D

új lemezünk: https://wmmd.lnk.to/BMB_RegiVagas

(#4181) tomboy0013 válasza #14121216 (#4172) üzenetére


tomboy0013
veterán

HDR+ képek? Nem csak a gyári app van.

(#4182) joco1977 válasza JoeCockBill (#4180) üzenetére


joco1977
tag

...a jó öreg partvissal! :) :) :)

(#4183) #92673536 válasza Button (#4178) üzenetére


#92673536
törölt tag

folyamatos Aod használat mellet (éjszakára sincs kinyomva) simán hozza a két napot
és ehhez nem kell visszafognom magam. Böngészés (Chrome), Emailezés (Gmail), Bluetooth zenehallgatás (gyári zenelejátszó ,Youtube ,esetenként Spotify), Közösségi appok (Facebook, Hangouts, Instagram, Messenger), lépésszámlalás fut a háttérben (S Health), fényképezés, stb. ...
napközben mobilnet, este Wi-Fi
soha nem voltam LG fan (egyedül a G4 tetszett ezelőtt), de az aláírásban felsoroltakon kívül! is sok telefont volt szerencsém kipróbálni és a G6 egyikhez viszonyítva sem hoz rossz akkuidőt, sőt!

az,hogy sötétben hogyan,meg mennyire "szivárog" ki a fény,nem vita téma,tényleg nagyon látványos,bár Nekem ezidáig soha nem volt zavaró

(#4180) JoeCockBill :R megkövetek mindenkit,akinek fontos az infraport megléte,
Nekem TV sincs a házban,szóval ilyen gondjaim nincsenek :D

a ledet viszont továbbra sem érzem jobbnak az Aod-nél. Szerintem az LG megoldása így sokkal praktikusabb

(#4184) mobal


mobal
MODERÁTOR

Hol érdemes megvenni a készüléket gyári garanciával, olyan 120 környékén?

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#4185) save válasza #92673536 (#4183) üzenetére


save
tag

+1

(#4186) Button válasza #92673536 (#4183) üzenetére


Button
aktív tag

én akár mondhatom magam "LG fannak" a flex után, és talán pont emiatt van némi kis csalódásom
mert az akkuidő nem hasonlítható ahhoz (2 nap :F ), nameg az azóta kiderült szolgáltatások hiánya sem..

kezdődve az intelligens képernyővel (intelligens videolejátszással), folytatva az infra, led hiányával
ezeket lehetett persze előre tudni, de használat közben derül ki mennyire zavaró (pl az infrával annó játszadoztam, de az nem hiányzik annyira)

és nem azért írom le ezeket, hogy trollkodjak, mert szeretem az LG-t ezen a téren (tény, haragszom rájuk, hogy nem volt tovább flex), hanem azért, hogy aki esetleg most mérlegel, az ezt is lássa

és mérgemben szembe is találkoztam a következő problémámmal
be van dugva a teló, tőlem kb 2-3 méterre
mi volt eddig? flexen piros led, amikor készen volt zöldre váltott, kis diszkét csipivel is jelzett
mi van most? SEMMI :F
AOD erre is hasztalan, mert 2 méterről nem látom, hang meg vagy nincs, vagy én nem találtam megint, hogyan lehet bekapcsolni (nyilván külső appot nem fogok emiatt felrakni)

(#4187) b.petya89 válasza Button (#4186) üzenetére


b.petya89
csendes tag

Nekem 1 nap simán! Úgy, hogy éjszaka nem töltöm!
Nekem ha feltöltött rezeg egy nagyot és hangot is ad! :))

[ Szerkesztve ]

(#4188) Button válasza b.petya89 (#4187) üzenetére


Button
aktív tag

Akkor valamit én rontok el, majd még keresem mit :)

(#4189) lsg válasza mobal (#4184) üzenetére


lsg
tag

Ez engem is érdekelne. Akinek nem szolgáltatós van EU-s és érvényes garival, leírná esetleg, hogy honnan vette, bontatlant kapott-e, a számlával is minden rendben volt-e (gondolok itt az IMEI szám feltüntetésére), stb.
Nincs tapasztalatom ezekkel a "sufni" boltokkal.

Előre is köszönöm.

(#4190) aTe014 válasza lsg (#4189) üzenetére


aTe014
aktív tag

+ mobal:
Én innen vettem júniusban, számlán szépen rajta az IMEI, bontatlan dobozos, lengyel verziós telót küldtek, amely továbbra is hibátlan (kopp-kopp). :)

i14Pro

(#4191) morneo.it


morneo.it
senior tag

Ma megyek Pirosékhoz, cserélem a G4-et a G6-ra. A csomagban csak telefon, headset, töltő van, meg tű? Semmi izgalom, extra cucc?

“The only way to do great work is to love what you do.” /Steve Jobs/

(#4192) Balzak83 válasza b.petya89 (#4187) üzenetére


Balzak83
senior tag

Nekem sem jelez sajnos, figyelni kell mikor végez.

(#4193) Button válasza morneo.it (#4191) üzenetére


Button
aktív tag

van egy szép G6 feliratos törlőrongy is :D

(#4194) lsg válasza aTe014 (#4190) üzenetére


lsg
tag

Köszönöm.

(#4195) joco1977


joco1977
tag

Aki egy valamivel jobb vezetékes headsetet akar G6-hoz max 10-15 eFt-ig, annak milyen terméket ajánlanátok tapasztalataitok alapján?

(#4196) Z.É.T. válasza joco1977 (#4195) üzenetére


Z.É.T.
őstag

fülestopik összefoglaló

[ Szerkesztve ]

(#4197) morneo.it válasza Button (#4193) üzenetére


morneo.it
senior tag

Király, de elhalmozott minket Ken Hong 'bá. Samsung S8 doboza akár Miklós puttonya, tele minden jóval :D Persze, 1$-os kacatok, de akkor is. :C
Más. Van valami spéci LG offer a telefonhoz? Pl. a G4-nél 100GB Google Drive, Samsungnál 100GB OneDrive 1-2 évre.

[ Szerkesztve ]

“The only way to do great work is to love what you do.” /Steve Jobs/

(#4198) joco1977 válasza morneo.it (#4197) üzenetére


joco1977
tag

100 GB Google Drive tárhely 2 évre.

[ Szerkesztve ]

(#4199) Kavinton75 válasza #14121216 (#4177) üzenetére


Kavinton75
senior tag

Az alsó képen is el lehet olvasni a jobb oldali rendőrautó rendszámát.
Nyilván a Milc gépemmel én sem mérem össze és van tőle jobb is, de teljesen vállalható képeket lő.

További termékeim: http://hardverapro.hu/tag/kavinton75 // Keep swimming...Keep swimming

(#4200) morneo.it válasza Kavinton75 (#4199) üzenetére


morneo.it
senior tag

Na, ez a nem semmi. Az LG G4-nek is volt ilyen, beváltottam. Rá fél évre bootloop, új alaplap. Akkor nem, de később az új alaplappal is be tudtam váltani. Erre tennék G6-al is. Lehet, át kellene költöznöm a OneDrive-ból ide? :K

[ Szerkesztve ]

“The only way to do great work is to love what you do.” /Steve Jobs/

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.