Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:16:34

LOGOUT.hu

LG G6 - hozza a kötelezőt, téma összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4051) Indiant válasza kp78 (#4049) üzenetére


Indiant
addikt

Nos pöttyet drágult ma a kicsike.Közel 50 eurot. :Y
Szuper ,h. kapható a V30 és erre nem lefelé, hanem felfelé megy a G6 ára. :W

(#4052) tomboy0013 válasza Indiant (#4051) üzenetére


tomboy0013
veterán

Magyarországon forint van, az árukeresőn 117 ezertől elérhető ami nem drágább mint 1 hete, illetve szolgáltatói kínálatban se lett drágább. Neked a mai napon konkrétan mi a problémád?

(#4053) kp78 válasza Indiant (#4051) üzenetére


kp78
addikt

Ezt hol is láttad?? :F

(#4054) rdanika


rdanika
tag

Hali. Valakinek volt már olyan hibája hogy semmi nem volt bedugva az Usb portba de folyamat villog ilyen századmásodpercekre az usb csatlakoztatása piktogram meg a telefon is rezeg meg pittyeg? És vajon mit lehet tenni ebben az esetben? Újra indítás meg volt.

Szabad vagyok! -mondta a majom, a rácsnak. Én nem! -mondta a rács, engem majmok köré zártak!

(#4055) leslie23 válasza tomboy0013 (#4050) üzenetére


leslie23
tag

az egy év gari szerintem sem korrekt dolog manapság. :N persze a nyomott árak kárpótolják az embert valamelyest, na meg a tény, hogy sufnis telefont is javít a markaszerviz.

(#4056) Viktor0610 válasza rdanika (#4054) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Érhette víz?

Samsung Galaxy A54

(#4057) gretzky77 válasza Viktor0610 (#4056) üzenetére


gretzky77
veterán

Dehát vízálló!?
Azt lehet tudni,hogy a biztonsági patch-ek milyen gyakran frissülnek kb LG fronton,mert nekem még júliusi és nem talál frissebbet!?

iPhone 15 Pro Max Blue Titan & Fiio FF3 & fiio ka3

(#4058) Viktor0610 válasza gretzky77 (#4057) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Ettől még a csatlakozóba kerülhetett, az okozhat ilyen gondokat.

Samsung Galaxy A54

(#4059) rdanika válasza Viktor0610 (#4056) üzenetére


rdanika
tag

Érni érhette éppenséggel, de nem mostanában. Elég párás helyen éltem az elmúlt pár hónapban arra tudok gyanakodni. Vagy megsérült a csati. Most néha csinálja néha nem. A kamera lencse miatt úgy is akartam menni LG ékhez, majd most ez is szóba kerül.

Szabad vagyok! -mondta a majom, a rácsnak. Én nem! -mondta a rács, engem majmok köré zártak!

(#4060) Tulku


Tulku
veterán

No...APT-X-HD miatt megvettem a G6-ot...G4-et vált..azt hiszem az ikon kirakási anomálián kívül csak előnyét látom...
Fogás jobb, energia takarékosabb, talán szebb, de mindenképp letehető asztalra, nem mozog.
Zene appja egy f.s de perpill az szolgáltatja a legjobb hangminőséget, tehát nem váltok.
BT-n perpill szerintem a világ legjobbja, nem csak hangminőség miatt, hanem mert ilyen kodekkel ilyen hatótávot eddig nem láttam...közel sem.

A zárolt képernyős órát imádom, számomra hatalmas segítség...még éjszaka is..de ezt nem taglalnám...

Talán nekem egyedül a fenyképe visszalépés kissé a túlélesítés miatt, de a dinamika még épp elmegy. Egyébként még félhomályban is meglepően jó képeket lő. Ezt az élesítést nem lehet szabályozni auto üzemmódban (?) ...nem szeretnék állítgatni semmit fenyképezéskor, elég alkalom volt már rá előéletem során...azt befejeztem...

110 körül került nekem szolgáltatós, céges masina....gar ügyintézés miatt mindenképp ilyen kellett (Nero, Leila meg egyéb migráncs gsm kínálat nem vonzott) most egyáltalán nem bánom a váltást...

G4 megy a fiókba csere telefonnak...eladni nem érdemes...

(#4061) Gabbbb válasza Tulku (#4060) üzenetére


Gabbbb
senior tag

Portolt Google camera app-et lehet használni, ott nem kell állítani semmit fényképezés közben, csak az elején egyszer. Más megoldás nincs az élesítésre.

(#4062) Tulku válasza Gabbbb (#4061) üzenetére


Tulku
veterán

Én nagyon hülye vagyok telefonban, úgy kérlek a portolt szó jelentését fejtsd ki...köszönöm! :R
Esetleg azt takarja, hogy nem play áruházból tölthető?

[ Szerkesztve ]

(#4063) Gabbbb válasza Tulku (#4062) üzenetére


Gabbbb
senior tag

https://forum.xda-developers.com/lg-g6/how-to/google-camera-hdr-ported-g6-t3655374/page38
Itt első posztban vannak a linkek és a vége felé a helyes beállítások.

[ Szerkesztve ]

(#4064) Tulku válasza Gabbbb (#4063) üzenetére


Tulku
veterán

Aha...köszönöm...ez nekem azért magas, mert az sem tudom melyiket töltsem le és mit kezdjek vele...a beállítások gondolom már a végén kellenek, de semmiképp nem szeretnék féltéglát a G6-ból :)

(#4065) Kavinton75 válasza Tulku (#4064) üzenetére


Kavinton75
senior tag

Feltöltöttem ide, csak telepítsd fel.

További termékeim: http://hardverapro.hu/tag/kavinton75 // Keep swimming...Keep swimming

(#4066) Indiant válasza kp78 (#4053) üzenetére


Indiant
addikt

A neten. Két hete még 376 volt a DS és tegnap felment 425-re. De mivel nem nyitható, így még marad a G2.

(#4067) Tulku válasza Tulku (#4064) üzenetére


Tulku
veterán

Gabb és Kavinton segítségét ezúton is köszönöm... :R

Jó így szombat reggel két ilyen segítőkész emberrel találkozni...és tényleg jobb a guglikamera...nem élesít úgy...

(#4068) ßrainiac válasza Tulku (#4060) üzenetére


ßrainiac
addikt

"az ikon kirakási anomálián kívül csak előnyét látom..."

Ez mi is pontosan?

(#4069) leslie23


leslie23
tag

Google Camera újabb verziókkal működik nálatok a HDR+? a v4.4-nél nem ment, felraktam egy régebbi verziót, ezzel stimmel, egyedül stabilitás szempontjából nem tökéletes, néha összeomlik.
van egy kimondottan SD820/821-re készített fork is, azt próbálta már valaki?

más: LG megjelenés után "magára hagyja" a telefonjait, vagy csiszolgatják a kameraszoftvert?

(#4070) Gabbbb válasza leslie23 (#4069) üzenetére


Gabbbb
senior tag

Auto hdr buffer megteltéig jó, nem kell, hogy a "forced" hdr+ feltétlen menjen. Reszelgették, de képminőség/algoritmus szerintem nem változott, elsősorban sebesség és fókusz javult, legalábbis így hallottam.

(#4071) leslie23 válasza Gabbbb (#4070) üzenetére


leslie23
tag

"Auto hdr buffer megteltéig jó, nem kell, hogy a "forced" hdr+ feltétlen menjen."

ez mit jelent pontosan? :) nekem sem auto, sem "HDR+ on" módban nem akart működni.

(#4072) Gabbbb válasza leslie23 (#4071) üzenetére


Gabbbb
senior tag

Akkor mindegy.

(#4073) leslie23 válasza Gabbbb (#4072) üzenetére


leslie23
tag

XDA fórumon mások is panaszkodtak, szóval úgy fest, nem egyedi eset.

amúgy felmerült bennem egy kérdés: nem igazán ismerem az XDA közösségnek a működését (lévén kb. 4 év után tértem vissza Androidra), de mennyire megbízhatóak ezek a "zugfejlesztők" által barkácsolt apk-k, privacy szempontból nem aggályosak? vagy lévén hogy opensource, mások is átnézik a publikált kódokat?

(#4074) Tulku válasza ßrainiac (#4068) üzenetére


Tulku
veterán

G4-en könnyebb volt az alkalmazások ikonjait előhozni..itt csak ha egy szatyorban a + jelet megnyomom akkor találom magam ott...és persze ezeket a szatyrokat sem lehet eltüntetni az asztlról...kidobnám őket a csába...
Meg aztán nekem fontos, hogy 2 asztal teli legyen pakolva közvetlen névjegyekkel...na ez régebben egyszerű volt, most többet kell nyomni, illetve minden widget kitételnél vissza ugrott a képernyőre, kezdhettem az egészet előlről...de mind1 mert kész és most már ez is a múlté...

Én egyben nagyon reménykedem...nem lesz bootlop hiba mint a G4 szériánál...akkor megérte a váltás...

(#4075) n.gab válasza Tulku (#4074) üzenetére


n.gab
aktív tag

Beállítások/kezdőképernyő/kezdőlap kiválasztása.
Ezzel lehet változtatni vagy nem erre gondoltál.
Ezen a menün belül az elrendezésnél van olyan is, hogy alkalmazások elrejtése.

(#4076) tomboy0013


tomboy0013
veterán

Tud valaki olyan app-ot amivel pixel kinézetű navigációs sávot tudok készíteni? (Full fehér kezelőgombok). A Pixel navigation bar app nem működik G6-on, legalábbis az enyémet nem tudom működésre bírni.

[ Szerkesztve ]

(#4077) ßrainiac válasza Tulku (#4074) üzenetére


ßrainiac
addikt

Egyreszt amit elottem ajanlottak (ha a gyari kinezet fontos es a dupla kopp), masreszt pedig ott van Nova es tarsai.

(#4078) srq2 válasza Tulku (#4074) üzenetére


srq2
csendes tag

Nem ertem a lazado hozzaszolasod nekem ma reggel jott meg berlinben amazonrol nemreg bontottam ki elso wifi csatlakozasnal letoltotte a regi home feluletet kerdes nelkul. Atvaltottam arra es most full olyan mint a g4. Alkalmazasfiok widget menu minden. Bar en el lettem volna az ujjal is szerintem modern

[ Szerkesztve ]

(#4079) Mike81 válasza Gabbbb (#4006) üzenetére


Mike81
senior tag

Konkrétan milyen V30 Oled minőségbeli problémáról olvastál?

(#4080) Tulku válasza srq2 (#4078) üzenetére


Tulku
veterán

No tehát:

Van a közvetlen hívás ikon..nekem ebből van kb 40...ezeket minden telefonnál ki kell tennem nem másolta át a G4 sem...na ezzel volt kissé több az idő, mint anno a G4-el...és vannak azok a puttonyok (alkalmazás együttesek) amiket nem tudok kilőni...de majd rájövök...

a gugli camera észrevehetően nagyobb dinamikát produkál hdr-rel...ma lőttem direkt fémen napfényt...jobb sokkal...most az élesítésről nem beszélek, mert azért töltöttem le...

egyébként semmi bajom a képernyőjével...baró...na...

(#4081) aTe014 válasza Mike81 (#4079) üzenetére


aTe014
aktív tag

Biztos valami nagy szakértő hintette el egy magasröptű külföldi fórumon, aztán már általánosítani kell az egész V30 készletre. :DDD

[ Szerkesztve ]

i14Pro

(#4082) srq2 válasza Tulku (#4080) üzenetére


srq2
csendes tag

Ja direkt hivas ikonos tapasztalatom nincs de a puttonyokat ugy lehet eltuntetni h kipakolsz belole ugy az utolso ikon mar egyedul lesz.

Hat most h jatszottam vele kicsit kamera gyengebbnek erzem mint a g4 sot talan g3 is. Kicsit zoomos ott kezdodik bar ez inkabb kisebb helyisegben lehet fura ahol esetleg am is minden kozel van:D a masik h lassunak erzem a fokuszt g4 es g3hoz kepest is talan mert ebben mar nincs az az infras segitseg a kameranak. De szinek jobbak es nem vilagosit tul mint a g4 bar azt el lehetett manualisban kerulni.

Mivel megiscsak tobb mint 400 eur volt es kulsore nagyon tetszik sajnos azt kell mondjam csalodas a kamera. Oke tajkep utca ilyenek biztos jo de pl egy hiperaktiv 2 eves gyerekrol meg kisebb esely a jo kep mint g3 vagy g4. Nagyon kar. Az s8nak jo a kameraja vajon vagy most ez a divat h meg rosszabb mint az elozok?:D

[ Szerkesztve ]

(#4083) Tulku válasza srq2 (#4082) üzenetére


Tulku
veterán

gugli kamera! ...ajánlom...ma lámáskodtam reggel de segítettek és lőn jó...mondjuk sebességen nem segít de az eredmény természetesebb...de most nem fényképezek vagy két hétig, mert megint elkezdődik...és az nálam nem vezet sehová... ;]

(#4084) srq2


srq2
csendes tag

Ne legyek igazsagtalan most kicsit tesztelgettem itthon azert a g3mal is es nem rosszabb:D sot reszletesebb

[ Szerkesztve ]

(#4085) kp78 válasza srq2 (#4084) üzenetére


kp78
addikt

És G4-hez képest? :D

(#4086) ßrainiac válasza srq2 (#4084) üzenetére


ßrainiac
addikt

(G3 nagyon gyengusz volt kamera teren sztem)

(#4087) Mike81 válasza aTe014 (#4081) üzenetére


Mike81
senior tag

Azért kérdeztem mert én nem olvastam semmit. Meg a Pixel 2 is poledel jött ki. Akkor meg csak jó kell hogy legyen ez a megjelenítő ha más is kezdi beszerelni a készülékeibe.

(#4088) tomboy0013 válasza Mike81 (#4087) üzenetére


tomboy0013
veterán

A Pixel 2 XL szintén LG gyártmány.

(#4089) Taoharcos válasza JoeCockBill (#3974) üzenetére


Taoharcos
aktív tag

Szia, hol vetted a két kártyás G6-t?

(#4090) Mike81 válasza tomboy0013 (#4088) üzenetére


Mike81
senior tag

Az is igaz 😂

(#4091) JoeCockBill válasza Taoharcos (#4089) üzenetére


JoeCockBill
senior tag

partnerogsm

új lemezünk: https://wmmd.lnk.to/BMB_RegiVagas

(#4092) srq2 válasza kp78 (#4085) üzenetére


srq2
csendes tag

Kijavitom magam a zoomossag miatt: alapbol a kamera 18:9re allitva keszit kepeket es ebben a keparanyban tenyleg zoomos a g4hez kepest persze amit 16:9ben hasznaltam. Atallitva a g6ot is 16:9re egyaltalan nem zoomosabb. Nem reszletesebb igy sem de nem baj a g4 is jo ilyen szempontbol am sem ugy szoktam kepeket nezegetni h mindenre allandoan ranagyitok. A fokuszalas mondjuk kicsit bizonytalanabb ha keves a feny de nem veszes. A g4 nekem sokszor tulvilagositott kepet csinalt autoban es kicsit a szineket is eltulozta mondjuk az neha meg dob is a kepen ugye kiveve mikor pirosasba ment el az egesz. G6ban nincs ez a tulvilagositas es a szinek is inkabb valosabbak de lehet ezeket mar mind irtam:D

[ Szerkesztve ]

(#4093) Gabbbb válasza srq2 (#4092) üzenetére


Gabbbb
senior tag

A szenzor képaránya 4:3. Miért nem azt használod fotózásra???

(#4094) Tulku válasza Gabbbb (#4093) üzenetére


Tulku
veterán

Lehet hogy 16:9-es tv-n nézegeti a fenyképeket..vagy monitoron..én is leszoktam a régi axiómáról hogy a fenykép 3:2-es...sajna e van... célorientált lett minden az aranymetszés mehet a kukába :U

(#4095) Balzak83 válasza Tulku (#4083) üzenetére


Balzak83
senior tag

Ma reggel tesztelgettem a belinkelt google kamerát, én nem látok túl sok különbséget. Főleg a gyenge fényviszonyok közötti teljesítmény érdekelt, de szerintem kicsit alulexponál, és a vonalélesség sem jobb.

(#4096) Tulku válasza Balzak83 (#4095) üzenetére


Tulku
veterán

Az élesítést egyértelműen jobban oldja meg a gugli...ha életlenebbnek találod, az már a szenzor-optika hibája.
Ha elsütöd organikus formákon (fű pl, de lehet fa, bokor...stb) egyértelműen szembe tűnik a stock kamera túlélesítése.

Gyenge fényviszonyoknál azért tűnik a stock kamera képe jobbnak (nekem is gyakran) mert a gugli kamera kevésbé élesít és kevésbé szűr zajt...sajnos ez a természetesebb, de megértem ha a stock kamera a látványosabb...

Kint használd a HDR funkciót...

[ Szerkesztve ]

(#4097) Balance23


Balance23
csendes újonc

Sziasztok, valahol van kiállítva budapesten fekete színben a g6? Vodánál csak a platinum színben láttam.

(#4098) Button


Button
aktív tag

átköltöztem az öreg flex1-ről.. hmm.. hát nem is tudom
szép aranyos kis készülék ez, de egyelőre baromira nem tudja nekem pótolni a flexet
az akku egészen csapnivaló ahhoz képest és a kijelző sem szebb semmivel, pedig az 720p volt, igaz amoled (P-oLED, mindegy)
mindemellett nem látok olyat a piacon amivel a hatalmas űrt jobban ki tudtam volna tölteni a soha meg nem érkező flex3-ig, szóval nem bántam meg egyelőre
(csak az szidjon akinek volt a kezében életében flex, és legalább pár napig..)

de, hogy jót is írjak, az ujjlenyomat olvasó csodásan működik és az már nagyon hiányzott

2 kérdésem lenne, van ez a csodálatos always-on display (jobban örültem volna az öreg lednek, de az már nem trendi és menő), ez nekem néha teljesen halovány, néha megerősíti magát és erősebb, jön/megy.. nem nagyon találtam hogyan lehetne minimumra levenni (hamár a helyét nem változtatja)
van egy "világosabb kijelző" kapcsoló benne, az nekem kb semmit nem csinál, vagy nem veszem észre mit..

másik kérdésem, flexben volt egy "intelligens képernyő" opció, ez ugye azt csinálta, hogy amíg néztem az arcommal, addig nem kapcsolt ki a képernyő.. na ezt sem találom sehol

(#4099) Diamond500 válasza Button (#4098) üzenetére


Diamond500
senior tag

AZ AOD akkor erősődik ha világosabb lesz a környzet... tedd lámpa alá, és látni fogod ha fény éri a telefont erősebben világít

[ Szerkesztve ]

(#4100) Gabbbb válasza Balzak83 (#4095) üzenetére


Gabbbb
senior tag

Vonalélességet nézni értelmetlen. Akármilyen képen jó lesz a vonalélesség, ha szoftveresen túlélesíted, ezt csinálja a gyári szoftver. Esti képeknél jó az LG kamera app, jobb a Google kameránál sok esetben. Nappal van nagy különbség.

Tomboy0013 fórumtárs képeiből szerkesztve:

Jobb oldalon a google HDR+ -os életlenebb, de mégis sokkal természetesebb hatást kelt, gyakorlatban a gyári kamera ennél is sokkal túlélesítettebbnek tűnő képeket csinál.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.