Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:16:34

LOGOUT.hu

LG G6 - hozza a kötelezőt, téma összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4301) tomboy0013 válasza Indiant (#4299) üzenetére


tomboy0013
veterán

Látom sikerült komolyan venni :DDD Te komolyan minek vagy itt? Egyszer már lett tőled kérdezve, válasz persze nem jött. Úgysem veszel G6-ot, csak folyton a negatív jellegű kommentekre ugrasz, pozitív reakciót még nem láttam tőled.
A videóra videóval reagálok: [link] Ha már ez is fent van youtube-on, akkor gondolom szüleidet, testvéreidet (már ha van), nyugodt szívvel küldöd fel ide, mert ezek ugye túlélik a mutatványt :C
Más: Ha szolgáltatónál veszed az LG telót akkor nem 1 év van rá hanem 2.

[ Szerkesztve ]

(#4302) Indiant válasza tomboy0013 (#4301) üzenetére


Indiant
addikt

Szerencse ,h. nem tartozom részedre számadással.

(#4303) tomboy0013 válasza Indiant (#4302) üzenetére


tomboy0013
veterán

Magyarán mondva idejössz alkalom adtán és csinálod a feszkót. Na most már nyugodj le szépen és állj tovább, nincs itt semmi látnivaló.

[ Szerkesztve ]

(#4304) a.sebi


a.sebi
őstag

Jol van ugorjátok a témát ... Es koszi mindenkinek a segitseget !

(#4305) polar-x


polar-x
tag

Sziasztok! Lehet most vitaindító leszek,de szerintetek a jelenlegi Samsung S5 készülékem érdemes lenne lecserélnem LG G6-ra? Elgondolkodtam a cserén mert lassan 3 éves lesz az S5... Samsungot nem akarok venni, mert egyszerűen nem tetszik az S8 formavilág

[ Szerkesztve ]

(#4306) gretzky77 válasza polar-x (#4305) üzenetére


gretzky77
veterán

Nem megbántva,de szerintem nem nagyon lesz itt olyan aki erre a kérdésre azt válaszolná,hogy nem érdemes! 3 év sok idő sztem nagyon nagyon sokat fejlődött a mobil világ ezalatt! A csere sztem megéri az,hogy mire már egyéni döntés! Én mindig is LG-t választanék Samuval szemben,de ez nagyon szubjektív dolog! Ha eddig főleg Samut használtál akkor sztem fura lesz neked elsőre de a G6 egy nagyon szerethető, megbízható, jó telefon!

iPhone 15 Pro Max Blue Titan & Fiio FF3 & fiio ka3

(#4307) mjani1172 válasza polar-x (#4305) üzenetére


mjani1172
addikt

Nézd, itt nincs min vitázni. Nekem volt S5-öm, nagyon jó teló. De a technika fejlődik, az S5 meg öregszik, használódik.
A G6 a karcolódó kamerán kívül, eddig jól muzsikál, a tulajok szeretik.

(#4308) #92673536 válasza polar-x (#4305) üzenetére


#92673536
törölt tag

:K csak azt tudom mondani mint az előttem szólók,
volt S5-öm, szép volt, jó volt, de lassacskán azért már eljár felette az idő,
a G6 ideális utódjelölt, jó választás

Indiant ez a vízalatti töltés dolog még viccnek is rossz......

[ Szerkesztve ]

(#4309) #92673536 válasza Indiant (#4284) üzenetére


#92673536
törölt tag

"Úgy tűnik valami gagyi érzékelő van a csatiban. A homokot is nedvességnek érzékeli.
Kár, pedig a vízálló teló jól hangzott."

Azért megjegyezném, hogy Én minden este "megfürdetem" a telót és egy rövid száradási idő után tökéletesen működik,
sosem volt problémám vele.

(#4310) polar-x válasza #92673536 (#4308) üzenetére


polar-x
tag

Köszönöm a válaszokat és nagy az esély hogy be fogok szerezni egy G6-ot . Egyedül a kijelző kérdèses hogy milyen minőség, mert ugye az S5 az frankó és lehet furi lesz az IPS az Amoled után . Hol érdemes venni? Fontos lenne hogy legyen garancia rajta... Kamera nagyon karcolódik? Nincs rá megoldás?

[ Szerkesztve ]

(#4311) geccoblaze


geccoblaze
aktív tag

Van valakinek némi érveléssel alátámasztható tippje (ez egy roppant tudományos kategória), hogy milyen változás várható (ha bármi is) a G6 üzemidejében ha és amikor megkapja az Oreot?

Ericsson GA 628 -> Sony CMD J6 -> Ericsson T65 -> Nokia 6610 -> Nokia N95 8GB -> Samsung Galaxy SII -> Sony Xperia Z3 Compact -> Samsung Galaxy S7 -> Samsung Galaxy S21

(#4312) Pter_ válasza polar-x (#4305) üzenetére


Pter_
tag

Én a napokban váltottam S6-ról és egyelőre teljes mértékben elégedett vagyok. Az S6-nál lényegesen jobb az akkuidő, sokkal stabilabb, kényelmesebb a telefon fogása. A kameráról már sokan írtak, sok tesztet is láttam, én most úgy látom, hogy az S6 szebb képeket csinált, de nem mondanám azért rossznak a G6-ot sem.

(#4313) tomboy0013 válasza Pter_ (#4312) üzenetére


tomboy0013
veterán

A portolt Google kamera app-ot próbáld ki, sokkal jobb eredményt produkál szerintem a gyári app-nál.

(#4314) Pter_ válasza tomboy0013 (#4313) üzenetére


Pter_
tag

Köszi kipróbálom ;-)

(#4315) motofi válasza Pter_ (#4312) üzenetére


motofi
aktív tag

Én is pont S6-ról váltanék LG G6-ra. Az S6 előtt LG G3-at használtam és én úgy láttam, hogy a G3 valamivel jobb képeket készített mint az S6. Viszont a kijelző az LG-nél elég fakó volt színekben. A G6 kijelzője milyen összehasonlítva az S6-tal? Úgy értem minőségben. A kamera az meglep, hogy jobbnak látod az S6 kameráját.

[ Szerkesztve ]

(#4316) Pter_ válasza motofi (#4315) üzenetére


Pter_
tag

Az Amoled és az ips két külön technológia, biztos van aki nagyon háklis rá, nekem tetszik az lg képe is, kicsit fakóbbak a színek, kevésbé telt a fekete, de pl. jobban működik az automata fényerő szabályozás, bár nyílván ennek semmi köze a két technológiához. Ha teheted nézd meg pl. egy Telenor üzletben és döntsd el, hogy számodra lefogadható-e a képe vagy sem.
A kamera azért is csalóka, mert az S6 nagyobb felbontású képet gyárt, adódhat ebből is különbség, ki kéne próbálni a két kamerát azonos körülmények között, ezt még nem tettem meg. Ma csináltam pár fotót, kicsit lelombozott a végeredmény (a nagylátószögű kamera képe különösen gyenge), de kipróbálom a google appot hátha az tényleg jobb (persze ott meg a nagylátószögű kamera nem megy).

(#4317) JoeCockBill válasza motofi (#4315) üzenetére


JoeCockBill
senior tag

a g3nak van a legfakóbb kijelzője valaha
kategórián belül.
g6nak szép a kijelzője, bár szerintem túl hidegre van kalibrálva

új lemezünk: https://wmmd.lnk.to/BMB_RegiVagas

(#4318) geccoblaze válasza Pter_ (#4316) üzenetére


geccoblaze
aktív tag

Érdekes, hogy a fényerőszabályozást te épphogy pozitívumnak látod (ez potenciális G6 tulajként bíztató), mert többen meg pont ere panaszkodtak, hogy nem kezeli rendesen a fényerőt.

Ericsson GA 628 -> Sony CMD J6 -> Ericsson T65 -> Nokia 6610 -> Nokia N95 8GB -> Samsung Galaxy SII -> Sony Xperia Z3 Compact -> Samsung Galaxy S7 -> Samsung Galaxy S21

(#4319) tomboy0013 válasza geccoblaze (#4318) üzenetére


tomboy0013
veterán

A G5-tel voltak fényerő szabályozási problémák. Nálam tökéletes a G6-nál.

(#4320) Pter_ válasza geccoblaze (#4318) üzenetére


Pter_
tag

Az s6 normális szobai fényviszonyok között midig sötét volt, napsütésben meg nem mindig csavarta fel a fényerőt, ez itt mintha jobban működne...

(#4321) motofi válasza Pter_ (#4316) üzenetére


motofi
aktív tag

Köszönöm a választ! Az S6 automata fényerő szabályzása tényleg rossz, én nem is használom. Erősen gondolkodom a váltáson, csábit a nagy kijelző a vizhatlanság. Viszont nincs vezetéknélküli töltés az európai verzión és nincs értesítési led.

(#4322) tomboy0013 válasza motofi (#4321) üzenetére


tomboy0013
veterán

De van gyorstoltés és AoD.

(#4323) Button válasza tomboy0013 (#4322) üzenetére


Button
aktív tag

Az aod nevű rettenetet a hátrányok közé kell sorolni és a ledet semmi esetre sem képes helyettesíteni.
Akku fogyasztására tökéletesen alkalmas, de értesítéshez oda mell menni a telefonhoz és ránézni..

Más: amoled után érdemes élőben megnézni az ipst.. Lesz akinek bántja a szemét. Az enyémet mindenképpen, dehát most ez van :DDD

(#4324) b.petya89 válasza Button (#4323) üzenetére


b.petya89
csendes tag

Miért a lednél nem kellet odamenned a telefonhoz? :)) :R :W :W

(#4325) bulikavagyok válasza b.petya89 (#4324) üzenetére


bulikavagyok
nagyúr

Nem. Ülsz a szobában, a telefonod három méterre tőled az asztalon, a hangját nem hallod. Ha csak AOD-t használsz nem látod ha mondjuk kaptál egy üzenetet. Közel kell menned a telefonodhoz, h lásd a kijelzőjét, ellenben ha van LED értesítő a telódon akkor három méterről is látod, h (például) lilán villog mert Viber üzeneted érkezett.

(#4326) kp78 válasza b.petya89 (#4324) üzenetére


kp78
addikt

A minap egy előadáson voltam, ami egy sötét teremben volt. Telefon természetesen teljesen néma, még a rezgés is levéve, asztalra kitéve elém. Mikor jött vmi, akkor a led okosan jelezte, h történés van, "nézz már rám" :)
Ez az AoD nagyon nem ugyanaz. :U
Többekkel egyetértve nekem is nehezen akarja elfogadni az agyam, h egész nap menjen a kijelző azért, h megjelenítsen eseményeket. :F

(#4327) Button válasza b.petya89 (#4324) üzenetére


Button
aktív tag

Úgy ahogy mondod. A ledet 3-4 méterről is láttam. A színét, a villogását, amit beállítottam rá azt.
Nagyon jól nem látod a lényeget.. :)) :W

(#4328) b.petya89 válasza Button (#4327) üzenetére


b.petya89
csendes tag

Nagyon jól tudtad mikor megvetted ezt a telefont, hogy nincs bent led, majd most mégis felveted hiányosságnak...

Nekem is volt az összes telefonomban led eddig és hasznos volt. Ebben most nincs de már a vétel elött tudtam.
Kompromisszumot kötöttem, mert van más olyan funkciója amit imádok ebben a telefonban és nem arra koncentrálok mi nincs a telefonban, hanem arra ami benne van! (hisz tudom mit vettem)

Nagyon jól látom a lényeget de egy kis trollkodás még belefér! :C

(#4329) b.petya89 válasza bulikavagyok (#4325) üzenetére


b.petya89
csendes tag

Én értem amit mondasz, félre ne érts... hiba volt ez az LG-től, de biztos meg van az oka, hogy miért nem került bele led! :((

(#4330) srq2


srq2
csendes tag

Csak a g6 vedelmeben ha vkinek nem megy a wifi megosztas hotspot akkor nem a g6 a hibas hanem a szolgaltato apn beallitasa. Orakig szenvedtem emiatt vegul egy kulfoldi forumon volt a megoldas:

"The culprit: "APN Type" setting. Carrier's auto-config set it to "default", while on the Nexus4 that field was empty since it didn't support auto-config via a text message, I had manually set it up.

Basically. "APN Type"
"default" = tethering not working
"default,dun" = works
"" (empty) = works"

Nekem am a sim gyarilag ezt tartalmazta:

"APN típus:
default,dun,supl,xcap"

Ezt irta at a szolg egy konfig smssel csak defaultra es ugy egyaltalana nem ment a wifi megosztas g3ra csak kapcsolodott de net nem jott at g4re is kiirta h nincs internet viszont megis volt mindegy. Atirva a leiras szerint g3ra is megy rendesen

(#4331) Button válasza b.petya89 (#4328) üzenetére


Button
aktív tag

Ebben igazad van, tudtam.
Ugye eredetileg azt írtam le, hogy senki ne gondolja azt, hogy az AOD ezt képes pótolni. Mert néhányan ezt vetik fel. Akár én is levonhattam ezt a következtetést a fórum alapján amíg nem volt meg a telefon!
Pont azért írom le, hogy aki gondolkodik a telón, az tudjon mérlegelni. Már LED ügyben. Akit eddig sem érdekelt a LED, azt nyilván nem fogja érdekelni a téma.
De ezt megigérhetem, amikor valaki a LED pótlására az amúgy teljesen használhatatlan AOD-t fogja felhozni, akkor én ezt mindig le fogom írni..

(#4332) motofi válasza Button (#4331) üzenetére


motofi
aktív tag

Ott a pont, mert ez így korrekt! Az ember azért olvassa a fórumot, hogy hiteles infórmációkat kapjon valós tapasztalatok alapján. :K

(#4333) tomboy0013 válasza Button (#4323) üzenetére


tomboy0013
veterán

Kinek mi a hátrány, nekem az állandóan villogó led az ami marhára bosszantó, Nexus-nál 1 hétig próbálkoztam vele aztán inkább kikapcsoltam mert egy sorozatot nem tudtam este nyugodtan megnézni. Persze van előnye is, de a hátránya számomra bosszantóbb. Amúgyis a közelembe van a telefon mindig tehát simán látom AoD-ról az értesítést, nálam nem életszerű hogy leülök filmezni és 5 méterre teszem le a telót úgy hogy tudom ha értesítés van akkor úgy is reagálok rá, ebben nagyon logikát sem látom. Ha tudja az ember magáról, hogy nem bírja ki hogy ne reagáljon állandóan az értesítéskre akkor minek kell távol hagyni magától a telefont? Ezt én elég mondvacsinált indoknak látom. Panaszkodni meg felesleges a led hiányára, mindenkinek tisztában kellene lennie van vele hogy nincs benne hisz minden tesztben le van írva, ha ez nem tetszik nem kell megvenni és probéma megoldva. Egy biztos a gyártó nem titkolja el hogy nincs benne.

(#4334) babosmiki válasza Button (#4331) üzenetére


babosmiki
addikt

Nekem simán tudta pótolni a ledet az AOD, sőt sokkal jobban szerettem annál! :K Mondjuk én nem nézegettem a mobilt 3 méterről, de ha meg a szobában leraktam akkor is dokkolóban megdöntve pihent, így simán láttam ha jött valami.. ;)

"Galaxy Z Fold3" , Watch Active4, GalaxyTabS2 8.0, Dell E6430 i7.."

(#4335) Button válasza babosmiki (#4334) üzenetére


Button
aktív tag

És a dokkolóban legalább tölteni is tudod folyamatosan :DD

(#4336) babosmiki válasza Button (#4335) üzenetére


babosmiki
addikt

:D
Ha kellett igen, de nekem két napot AOD-vel együtt is vígan elment.. ;)

"Galaxy Z Fold3" , Watch Active4, GalaxyTabS2 8.0, Dell E6430 i7.."

(#4337) Balzak83 válasza motofi (#4332) üzenetére


Balzak83
senior tag

...és Button:

Kár, hogy egy newcomer csak 3-4 hozzászólást olvas el, majd inkább megkérdezi. Úgyhogy minden ilyen esetben szépen leírhatod, hogy szar az AoD. ;)

[ Szerkesztve ]

(#4338) a.sebi


a.sebi
őstag

Skacok ebből gariztatás lesz ! Sajna megint csinálja , hol tölt , hol nem ! Ez így szopás !!!

(#4339) tomboy0013 válasza a.sebi (#4338) üzenetére


tomboy0013
veterán

Kitisztítottad már alkohollal?

(#4340) Kavinton75 válasza a.sebi (#4338) üzenetére


Kavinton75
senior tag

Vagy inkább igyál rá alkoholt.
De, ha mész tényleg emiatt szervizbe, akkor írd le mit is mondtak rá és javítják-e.
Ha tudsz, akkor az LG-be vidd és ne a TMX-be (igaz ők úgyis oda küldik).

További termékeim: http://hardverapro.hu/tag/kavinton75 // Keep swimming...Keep swimming

(#4341) a.sebi válasza Kavinton75 (#4340) üzenetére


a.sebi
őstag

Lg lesz ebből ! De partneros telefonom van 64 gigás ! Azzal is foglalkoznak vajon ? Most visszaállítás után is csinálja !

(#4342) gretzky77 válasza a.sebi (#4341) üzenetére


gretzky77
veterán

Hát sajnos azt lehet nem fogja bevenni az LG!?

iPhone 15 Pro Max Blue Titan & Fiio FF3 & fiio ka3

(#4343) tomboy0013 válasza a.sebi (#4341) üzenetére


tomboy0013
veterán

Nem válaszolsz? :D

(#4344) #92673536 válasza tomboy0013 (#4343) üzenetére


#92673536
törölt tag

(#4291) a.sebi
"Köszönöm a segítséget !
Úgy tűnik , egy alkoholos fogkefézés megoldotta ! Remélem így is marad 😂"

(#4345) Kavinton75 válasza a.sebi (#4341) üzenetére


Kavinton75
senior tag

Nekem is pont az van és onnan, így kíváncsi vagyok.
Nekem anno azt írta az LG support, hogy aminek van számlája és van IMEI is rajta az javítják.

[ Szerkesztve ]

További termékeim: http://hardverapro.hu/tag/kavinton75 // Keep swimming...Keep swimming

(#4346) tomboy0013 válasza #92673536 (#4344) üzenetére


tomboy0013
veterán

Valami gáz van a téridő kontinuummal. Az én kommentem előtt 3 hozzászólással írja le azt amit te másoltál be, pedig úgy látom más előttem nem javasolta :D Mi a ....? Vagy csak ennyire vak lennék? :D

(#4347) babosmiki válasza Kavinton75 (#4345) üzenetére


babosmiki
addikt

Én is így tudom, kíváncsi leszek!

"Galaxy Z Fold3" , Watch Active4, GalaxyTabS2 8.0, Dell E6430 i7.."

(#4348) Pter_ válasza babosmiki (#4334) üzenetére


Pter_
tag

Nálam is teljes a boldogság az AOD-vel, az S6 ledje után. Ott azért tudtak keverdni az értesítések, pl. ha jött egy email meg mondjuk egy whattsapp üzenet, akkor már a led színéből nehéz volt megállapítani, hogy mi történt. Itt most simán látom. Ráadásul nem érzem túlzónak a fogyasztást sem, az S6 újkorában is nagyon neccesen bírta ki nálam az egy napot, 1-2 óra SOT mellet, a G6-ban még 3 óra SOT mellett is marad 30-40%.El sem merem képzelni, hogy mi lenne, ha kikapcsolnám az AOD.t :DD
Az én telefonom is PartNero-s, mondjuk nem a 64GB-s verzió. Mielőtt vettem, felhívtam az LG-t és érdeklődtem a garancia felől, azt mondták, hogy az európai változatot 1 éven át javítják, ha van számla, mindegy, hogy hová szól. Mondjuk a srác a boltban azt javasolta, hogy inkább hozzájuk vigyem, mert, ha például nem javítják a telefont, hanem cserekészülékre jogosító bónt adnak, akkor azzal semmire nem megyek buktam a telefont. Állítólag ő ugyanúgy az LG-n keresztül javíttatja a készülékeket, de az ilyen helyzeteket ügyesen elkerüli :K

(#4349) gretzky77 válasza Kavinton75 (#4345) üzenetére


gretzky77
veterán

Igen csak pl V20 esetén azt mondták,hogy mivel itt nem forgalmazzák ezért arra sajnos nem tudnak garanciát vállalni! És ugye az ázsiai quad DAC-os itthon hivatalosan nem került forgalomba! Kíváncsi leszek amúgy én is mit mondanak!

iPhone 15 Pro Max Blue Titan & Fiio FF3 & fiio ka3

(#4350) mjani1172 válasza monti0222w (#4297) üzenetére


mjani1172
addikt

Beleragadtál ebbe a meizuba, meg vagy sértődve mert annyit mondtam róla, hogy kinézetre egy tucat és itthon a kutyát sem érdekli.
Akkor hogy még jobban hörögjél, hozzáteszem benéztem az M5 topicba ami teljesen kihaltnak tűnt, de az utolsó 50 hsz csak a hibákról szól.
Más a fogalmunk a minőségről és a népszerűségről.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.