Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:16:34

LOGOUT.hu

LG G6 - hozza a kötelezőt, téma összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4401) gretzky77 válasza lsg (#4400) üzenetére


gretzky77
veterán

Az általad említett spigen tokot használom,nagyon hasonló sztem az említett tokhoz amit keresel! Bumper része ugyan nincs a spigennek,de masszív megbízható tok!

iPhone 15 Pro Max Blue Titan & Fiio FF3 & fiio ka3

(#4402) mjani1172 válasza save (#4399) üzenetére


mjani1172
addikt

És ha egyedülálló?

(#4403) szebev válasza save (#4399) üzenetére


szebev
senior tag

A felesegemrol lenne szó :) köszönöm a segítséget!

[ Szerkesztve ]

Titanfall ,Bf3,Xbox 360,LG G2 32 gb D80220B-HKG-XX + Wave 1.2 JL2/JL1,Sandisk 16gb 4class.

(#4404) adomok


adomok
tag

Sziasztok,

beköszönök én is egy fekete EU példánnyal. LG hisztorim: 2X, 4XHD, G2, G4, G5 :) Közben volt némi kitérőm, winmo és IOS irányba is, de az egyik ugye már befellegzett a másik pedig a zártsága miatt nem jött be.

Első tapasztalatok: feketében szerintem gyönyörű, bár ujjlenyomat mágnes. Gyári fólia marad ameddig bírja, de egyből ment rá Nillkin frosted tok (ezt használom a G2 óta). Még csak most laktam be, ragaszkodva a korábbi beállításaimhoz, később majd írok részletesebben.

Az én szempontjaim, hogy miért G6: van néhány olyan "apróság" ami miatt LG függő vagyok, pl.: navi gombok testreszabása, széleslátó kamera, mindig más, de mégis felismerhető design. Ár/érték arányban messze a legjobb választás most a G6. Nem érdekelnek a teszt pontok, a lényeg, hogy minden gyorsan működjön, nálam ez a G2 óta megvan, stock ROM-okkal. A kamera bőségesen megfelel azokra a helyzetekre amikor használom, ha komolyabb eseményt kell rögzítenem akkor előveszem a pentaxom :) Nekem nem jön be az oled kijelző valahogy nem bírja a szemem, sokkal kellemesebb az IPS. Páromnak jelenleg Samu S7 van, teszteltem S8-at, de a véleményem nem változott. LG V30 nagyon tetszik, de többek között az oled miatt nem pálya nekem, illetve az ára is bőven az ingerküszöböm fölött van. Szerintem egyetlen telefon sem ér negyed millát, csak ha elmosogat, takarít és bevásárol helyettem. Persze majd ha 1 év múlva annyi lesz mint most a G6 lehet elcsábulok. Zenét nem hallgatok mobilon, így az extra DAC sem hoz lázba.

Volt itt egy kis AOD vs led vita. Szerintem én vagyok az egyetlen aki az AOD-t éjszaka használja :) Ha felébredek, a telón nézem, hogy mennyi az idő, de nem akarom feloldani mert kiég a szemem, ezért jó az AOD és ilyenkor a teló is töltőn van, így nem érdekel, hogy mennyit fogyaszt azt oled megoldáshoz képest. Napközben csuklómon egy LG Urbane, így mindig látom milyen esemény van, nem kell sem led, sem AOD.

Hirtelen ennyi, de majd írok konkrét G6 tapasztalatot, akkor is ha lesz negatív :)

(#4405) adomok válasza Diamond500 (#4385) üzenetére


adomok
tag

Szia,

szerintem érdemes a fotózás alapjait, alapfogalmaid megismerned, ma már külön cikkek foglalkoznak a digitális fotózással is, rengeteg ingyenes anyag van a neten. Ha egyáltalán nem vagy otthon a témában, de van kedved, időd, akkor érdemes manuális módra váltani és kísérletezni. Fix téma és környezeti tényezők mellett kezdd el az egyik paramétert módosítani és folyamatosan fényképezz, Rá fogsz jönni, hogy melyik paraméter, milyen hatással lesz az elkészült fotóra. Ez persze jóval időigényesebb, mint megtanulni az alapokat és utána gyakorolni.

De röviden, ha hagyományos papír nyomatokat akarsz a képeidről, akkor azt érdemes tudnod, hogy a legnépszerűbb (hagyományos) papír méret a 10X15. Ebből látszik, hogy egyik képarány sem felel meg 100%-ban, de pont ezért amikor papírképet csinálsz választhatod a teljes kitöltést (ilyenkor nem lesz a széleken csík, de elvesztesz az eredeti fotóból részeket), vagy a papírra igazítást (ebben az esetben a teljes kép lesz a papíron, de az eltérő arányok miatt a szélein üres sávokkal). A döntés a tiéd, szerintem ha a képet megfelelően komponálod, akkor a teljes kitöltésnél hasznos részlet nem fog elveszni.

(#4406) #92673536 válasza adomok (#4404) üzenetére


#92673536
törölt tag

"Szerintem én vagyok az egyetlen aki az AOD-t éjszaka használja :)"

:N a-a, nagy tévedés! Nálam is ugyanúgy fut éjszaka, nagyon jól tud jönni,
bár az tény, hogy mikor már második napos az akksi,akkor odafigyelek,hogy lefelé fordítsam a kijelzőt és inkább odanyúlok érte,ha tudni akarom mennyi az idő :D

Egyébként üdv a táborban! :)

(#4407) Diamond500 válasza adomok (#4405) üzenetére


Diamond500
senior tag

Köszönöm a kimerítő válaszod! :R

(#4408) Button válasza #92673536 (#4406) üzenetére


Button
aktív tag

Én kinyitom a szemem és a beltérin van az idő. Ezzel szemben néha 4 napot is kihúz a teló :K

(#4409) kp78 válasza adomok (#4404) üzenetére


kp78
addikt

Az enyém még csak úton van, talán jövő hét elején átvehetem. :))

"Ha felébredek, a telón nézem, hogy mennyi az idő..."
Szerintem az éjszaka megébredőknek a plafonra/falra kivetítős óra a legjobb választás, ez hiányzik minden alkalommal a legjobban, ha nem otthon alszom. :)

(#4410) tomboy0013 válasza adomok (#4404) üzenetére


tomboy0013
veterán

A frosted shield-fekete G6 kombóhoz annyit hogy néhány hónap után elkezd majd köpni alul és felül a festék a kereten.

(#4411) aTe014


aTe014
aktív tag

Sokszor volt már:
A V30-ba már lesz lehetőség a navbar elrejtésére: [kép] [kép]

Ez már a második fícsőr, ami nekem hiányzik a G6-os szoftverből, az első a komfort nézet időzítése, ami V30-nál szintén lesz.

i14Pro

(#4412) gretzky77 válasza aTe014 (#4411) üzenetére


gretzky77
veterán

Hát igen sajnos nekem is a legnagyobb bajom,hogy nem lehet elrejteni pedig régebbi LG telefonoknál is alap volt ez! Meg hát jó lenne már ha lassan minden program kitöltené a teljes kijelzőt mert ez így elég csúnyácska sztem!

iPhone 15 Pro Max Blue Titan & Fiio FF3 & fiio ka3

(#4413) save válasza kp78 (#4409) üzenetére


save
tag

Hogy működnek ezek a falra vetítős órák? Honnan tudják, hogy tudni akarod az időt? Vagy állandóan világít?

(#4414) Kavinton75 válasza aTe014 (#4411) üzenetére


Kavinton75
senior tag

Nova Launcher és még is van oldva az eltűnés.
Mondjuk nem tudom mivel lesz jobb, de tudja.

További termékeim: http://hardverapro.hu/tag/kavinton75 // Keep swimming...Keep swimming

(#4415) Diamond500


Diamond500
senior tag

A beállítások menü szinét hol tudom átrakni, hogy fekete alapon fehér betűk legyenek?

(#4416) tomboy0013 válasza Diamond500 (#4415) üzenetére


tomboy0013
veterán

Sötét témát kell alkalmazni.

(#4414) Kavinton75: Nova-ban hol lehet beállítani ezt?

[ Szerkesztve ]

(#4417) babosmiki válasza kp78 (#4409) üzenetére


babosmiki
addikt

+1 :K

#4413: igen állandóan világít, de nappal nem látni éjjel sem zavaró nem túl világos. Én imádom! ;) Ezt látom éjjel tök sötét szobában a mennyezeten:

[ Szerkesztve ]

"Galaxy Z Fold3" , Watch Active4, GalaxyTabS2 8.0, Dell E6430 i7.."

(#4418) save válasza babosmiki (#4417) üzenetére


save
tag

(#4419) babosmiki válasza save (#4418) üzenetére


babosmiki
addikt

:)

"Galaxy Z Fold3" , Watch Active4, GalaxyTabS2 8.0, Dell E6430 i7.."

(#4420) leslie23 válasza aTe014 (#4411) üzenetére


leslie23
tag

mi biztosan nem kapunk már ilyen funkciót? :( szerintem ez alap lenne, hogy a 2:1-es képarány valóban kihasználhatóvá váljon.

(#4421) adomok válasza tomboy0013 (#4410) üzenetére


adomok
tag

Remélem megúszom ezt a kopást :Y Eddig minden telefonom makulátlan volt még 2 év használat után is. Van hasonló tok javaslatod? Olyan kellene ami nem változtatja meg a telefon küllemét, nem vastagítja és jó a fogása.

(#4422) tomboy0013 válasza adomok (#4421) üzenetére


tomboy0013
veterán

Aliról rendeltem 600 forintos műanyag tokot ami tökéletesen passzol, elég vékony is meg szerintem a minősége is elég jó. Viszont csúszós sajnos.

(#4423) Kavinton75 válasza tomboy0013 (#4416) üzenetére


Kavinton75
senior tag

Lehet kevertem az értesítési sávval.
Próbáld meg ezt.

További termékeim: http://hardverapro.hu/tag/kavinton75 // Keep swimming...Keep swimming

(#4424) tomboy0013 válasza Kavinton75 (#4423) üzenetére


tomboy0013
veterán

Sejtettem hogy kevered mert oda-vissza ismerem már a nova-t és nem tudtam ilyenről :D

(#4425) gretzky77 válasza Kavinton75 (#4423) üzenetére


gretzky77
veterán

Köszi én megpróbáltam és működik! Kicserélték a telefonom,így már értelmet nyert a nagy kijelző! Nagyon sokminden állítható a navisáv eltűnik és ha felfelé simitok előjönnek! Ez hiányzott nekem,szinte minden program fut teljes kijelzőn érdekes mód pont a Google alkalmazásokkal van gondja! Gmail még csak csak viszont a Chrome eléggé meghülyül nem tudja lekezelni a felső része el van csúszva és olyan mintha egymásra lenne nyitva 2 ablak! De a többi programmal nincs gond! Köszönöm

iPhone 15 Pro Max Blue Titan & Fiio FF3 & fiio ka3

(#4426) mjani1172 válasza gretzky77 (#4425) üzenetére


mjani1172
addikt

Miért kellett kicserélni a telefont?

(#4427) tomboy0013 válasza mjani1172 (#4426) üzenetére


tomboy0013
veterán

:DDD Olyan mintha kicserélték volna neki az új funkció miatt.

(#4428) Tulku válasza tomboy0013 (#4427) üzenetére


Tulku
veterán

Én is félreértettem először... :)

(#4429) gretzky77 válasza tomboy0013 (#4427) üzenetére


gretzky77
veterán

Igen igen elnézést rosszul fogalmaztam!
Nekem nagyon tetszett eddig is a telefon de végre kihasználja az egész kijelzőt!

iPhone 15 Pro Max Blue Titan & Fiio FF3 & fiio ka3

(#4430) tomboy0013 válasza gretzky77 (#4429) üzenetére


tomboy0013
veterán

Én nem annyira vágom ezeket a dolgokat, egy lényegretörő magyar leírást tudsz nekem rittyenteni? Csak amolyan irányadóra gondolok. Kipróbálnám a teljes kijelzős dolgot de túl sok az infó, pláne hogy elég minimál szintre zuhant az angol tudásom. :D

(#4431) gretzky77 válasza tomboy0013 (#4430) üzenetére


gretzky77
veterán

Szia leírom persze de kb olyan 1-2 óra körül amikor a gyerkőc alszik,rendben?

Amúgy a Chrome nem akar rendesen működni,de találtam egy Chrome béta nevű böngészőt az megy probléma nélkül meg egyéb böngészők is mennek!

[ Szerkesztve ]

iPhone 15 Pro Max Blue Titan & Fiio FF3 & fiio ka3

(#4432) tomboy0013 válasza gretzky77 (#4431) üzenetére


tomboy0013
veterán

Közben megoldottam, és a Chrome beta-t is kipróbálom mert a sima eléggé használhatatlan így. Esetleg azt nme lehet megoldani hogyha kilépek a kezdőképernyőre akkor ne rejtse el a navi gombokat? Mert ez is eléggé frusztráló.

(#4433) gretzky77 válasza tomboy0013 (#4432) üzenetére


gretzky77
veterán

A Chrome béta jó amúgy ugyanaz mint a Chrome!
Mire gondolsz a kezdőképernyővel,hogy ott egyáltalán ne tűnjön el,mert ha én felhúzom a navisávot és kilépek a főképernyőre akkor pár másodpercig ott van csak utána tűnik el,ez így nekem tökéletes nem kell,hogy mindig ott legyen,nekem bejön

iPhone 15 Pro Max Blue Titan & Fiio FF3 & fiio ka3

(#4434) tomboy0013 válasza gretzky77 (#4433) üzenetére


tomboy0013
veterán

Már váltottam is a Chrome beta-ra ez már jó. Igen arra gondolok hogyha kilépek akkor ott maradjon a navi sáv. Na mindegy megszokom így mert amúgy tök jó a full képernyőt használni. Annyi zavar még hogy a Google app-okkal nem lehet mit kezdeni, azok csak 16:9-ben képesek futni :( De minden más viszont király.

Chrome Beta-val kapcsolatban: Lépj be a Chrome://flags oldalra és a Chrome Home pontot kapcsold át disable-re. Ha esetleg nem ismernéd. Sőt ezt a többi fórumozónak is tudom javasolni!

[ Szerkesztve ]

(#4435) gretzky77 válasza tomboy0013 (#4434) üzenetére


gretzky77
veterán

Mi történik ha átkapcsolom?
Amúgy igen érdekes,hogy pont a Google alkalmazások nem bírnak mit kezdeni a 18:9-el! Na majd gondolom most hogy megjöttek az új pixelek!

Nekem a béta esetén alapból alulra került a sáv!

[ Szerkesztve ]

iPhone 15 Pro Max Blue Titan & Fiio FF3 & fiio ka3

(#4436) tomboy0013 válasza tomboy0013 (#4434) üzenetére


tomboy0013
veterán

A Chrome home-os dolognál mégsem stimmel valami. Kiléptem és a keresősáv visszaállt felülre, a kezelőfelület is visszaállt. Ha be-ki kapcsolom újra akkor a következő kilépésig megint működik, de csak addig utána megint lehet kapcsolgatni. Lehet ez a beta jellegből adódik.

gretzky77: Alulra kerül a keresősáv és a kezelése is másabb lesz, külön felfelé simító mozdulattal jönnek elő a kedvencek, a letöltések stb. Szerintem tök király, csak valamiért ha kilépek visszaáll a dolog az eredetire.

[ Szerkesztve ]

(#4437) tomboy0013 válasza gretzky77 (#4435) üzenetére


tomboy0013
veterán

Most látom hogy szerkesztetted: Nekem alapból felül volt a navi sáv. De azóta már minden Chrome Home-os feautre-t bekapcsoltam.

[ Szerkesztve ]

(#4438) leslie23


leslie23
tag

kicsit tanulmányoztam én is ezt a navbar dolgot, igazából leesett, hogy teljesen mindegy, milyen képarányt állatunk az adott appnak, a navbar marad, mivel azt külön (lehetne) állítani. sajnos G6-on nincs ilyen lehetőség.
ha minden igaz, az S8 sw update-tel kapta meg ezt a featuret.

V30 screenshot, apponként állítható, hogy eltűnjön-e a navbar. :Y
[1], [2]

ha a G6 nem fog tudni ilyet, akkor elég morcos leszek...

[ Szerkesztve ]

(#4439) tomboy0013 válasza leslie23 (#4438) üzenetére


tomboy0013
veterán

Én úgy gondolom a G6 háttérbe is szorult a V30 miatt így nem sok érdemi változást fogunk megkapni. Lásd mióta be lett mutatva a V30 egy darab frissítés nem jött, azélőtt meg havonta érkezett. Bár örülnék ha nem lenne igazam mert ez az apponként választható dolog igazán jó jönne.

(#4440) leslie23 válasza tomboy0013 (#4439) üzenetére


leslie23
tag

sajnos én is ettől tartok, tegyük hozzá, meglehetősen ge*i dolog...
elmondták, hogy a G szériát szánják néptelefonnak, a V-t pedig kevesek topclass játékának, ráadásul alig féléves modellről van szó, így igazán elvárható lenne, hogy csiszolják a G6-ot is.

<naiv>
nincs esetleg az LG-nek szavazgatós community oldala, ahol hiányzó funkciókért lehet sírni?
</naiv>

Lumiáról jöttem, részben az MS híresen szar supportja miatt, de a végén kiderül, hogy megint belenyúltam. :(((

(#4441) Indiant válasza leslie23 (#4438) üzenetére


Indiant
addikt

..csak a V30 2x annyiba kerül mint a G6

(#4442) mjani1172 válasza gretzky77 (#4431) üzenetére


mjani1172
addikt

Használjátok a Samsung gyári böngészőt, ezerszer jobb min a google féle. Gyors, pörgős, és benne van a pop up tiltás gyárilag.

(#4443) CJ4567 válasza aTe014 (#4411) üzenetére


CJ4567
veterán

LG G2 alatt CloudyG2 5.0.2-n elérhető ez a funkció.

No Sana No Life

(#4444) gretzky77 válasza leslie23 (#4438) üzenetére


gretzky77
veterán

Régebbi Lg-k esetén volt már ilyen,hogy apponkent lehet állítani a navbart és nem is értem a G6-ból ez miért maradt ki! Sztem az LG nem fogja elfeledni a G6-ot nem lesz itt gond! Nagyon megszerettem

iPhone 15 Pro Max Blue Titan & Fiio FF3 & fiio ka3

(#4445) tomboy0013 válasza mjani1172 (#4442) üzenetére


tomboy0013
veterán

Én próbálkoztam vele, de asztali nézetben nem az igazi, az MA-t pedig mindig úgy használom, a mobilnézetet nem tudom megszokni, főleg a fórum részt. Nem is igazán állt kézre. És semmivel sem találtam gyorsabbnak az általam használt oldalaknál mint amilyen a Chrome.

[ Szerkesztve ]

(#4446) mjani1172 válasza tomboy0013 (#4445) üzenetére


mjani1172
addikt

Nekem a google mindig akadozik, pl az index görgetésénél is. Ez sosem. Szebben tördeli az oldalakat is.Ha kell átváltasz asztalira ha az tetszik. A google nagyon erőszakos, állandóan vagy fordítani akar vagy valami baja van.
Nekem a samsung internet nagyon bevált.

[ Szerkesztve ]

(#4447) Szabcsizz


Szabcsizz
őstag

Próbáljátok az EDGE böngészőt, nemrég dobták ki a fejlesztői verziót. Nekem eddig bejövős, egy órája használom.

[ Szerkesztve ]

(#4448) tomboy0013 válasza Szabcsizz (#4447) üzenetére


tomboy0013
veterán

Asztali nézetben nem jön elő a billentyűzet

(#4449) tomboy0013 válasza mjani1172 (#4446) üzenetére


tomboy0013
veterán

Ha jól emlékszem az volt a bajom az asztali nézettel hogy hiába akartam dupla koppal ráközelíteni egy szövegrészre: mondjuk itt a fórum asztali nézetében a komment szekciója ami barnább, csak random beközelített a szövegbe nem törődve annak határaival. A chrome-nak ez nem probléma. A szöveges figyelmeztetések a "chrome://flags" oldalon kikapcsolhatók, plusz ezer féle dolog testreszabható, köztük a smooth-abb görgetés is. Emellé pedig kellően minimál a kezelőfelüt, nincs úgy túltolva mint a többi. Én eddig nem találtam számomra használhatóbb böngészőt a Chrome-nál. De hát ez is ízlések és pofonok.

(#4450) belua27


belua27
tag

2 hete vagyok g6 tulaj g4 ről váltottam en is. Sajnos egyrészről csalódás a telefon pedig abszolut lg fan vagyok. Ez talan a 10 ik lg telefonom. Nem érzek nagy előre lépést a kamera terén g4 hez képest sőt...ha fákat termeszetet fényképezek rettenetesen mossa a részleteket. A kettős kamera felvetelt és a navbar eltüntetés lehetőséget miért kellet kivenni máig nem értem. Ezeket leszamitva viszont korrekt keszülék főleg 120ér. Nagyon jól nez ki, gyors, az akksi pedig 1 napot lazán kibír a kemenyebb nyüstölés mellet is. Szóval akinek meg megy a g4 ese szerintem nyüstölje meg azt én sajnos megáztattam de rendesen. G2 best lg ever!!!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.