Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:16:34

LOGOUT.hu

LG G6 - hozza a kötelezőt, téma összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5351) Laki válasza Matyi222 (#5296) üzenetére


Laki
tag

Engem csak ez zavar ebben a teloban

(#5352) Doosa


Doosa
aktív tag

Kicsit jobban utánajártam a kijelző felbontás változtatásának.

Az adb shel telepítése és az usb hibakeresés engedélyezése után cmd-ből a felbontás és a dpi tetszőlegesen állítható. (Nem kell root!)

Gondoltam kipróbálom, íme az eredmények:

A felbontást 1440x2880-ról 1080x2160-ra
a dpi-t 640-ről 480-ra állítottam.

Mivel az érékeket párhuzamosan változtattam az elemek fizikai mérete nem változott a kijelzőn.
A renderelt pixelek száma 1,77-edére csökkent az an tutu szerint a 3D teljesítmény 22,5%-ot javult ami persze még önmagában semmit sem jelent.

Rövid használat után azt tudom mondani, érezhetően kevesebb mikro laggot látok, különösen a böngészőben és a térkép alkalmazásban, de úgy általában is elmondható.
A messenger ablak brutális szaggatása szintén megszűnt!!! (Ami amúgy biztos, hogy az app bugja)

Ami eddig veszteségnek tűnik az az AOD megszűnése. Hiába van bekapcsolva nem működik :(

Most csinálok egy hosszabb tesztet az aksira gyakorolt esetleges jótékony hatásról (bár ez más készülékek eredményei alapján nem igazán valószínű).

Fényképezőgéppel készítettem egy összehasonlítást a felbontások közötti minőség különbségről:
1080p
1440p

A fotókon a különbség egyértelműen látható, szabad szemmel normál használat mellett szerintem határ eset, hogy megkülönböztethető.

(#5353) tomboy0013 válasza Doosa (#5352) üzenetére


tomboy0013
veterán

Köszönjük az info-t, az AoD mondjuk elég nagy mínusz. De lehet kipróbálom, hátha tudja ellensúlyozni a System UI Tuner által okozott rohamos merülést.

Egy kis magyar útbaigazítást lehet kérni? Mit kell a Cmd-be pontosan beírni? Csak azt telepítetted ami a linkelt oldalon van?

[ Szerkesztve ]

(#5354) Doosa válasza tomboy0013 (#5353) üzenetére


Doosa
aktív tag

Megnyitod a mezei cmd-t
adb shell

Ha eddig nem tetted akkor kérni fogja a telefonon az usb hibakaresés az engedélyt.
Az engedély megadása után újra:
adb shell

Ha tudni szeretnéd az eredeti beállításokat:
dumpsys display | grep mBaseDisplayInfo

Felbontás átállítása:
wm size 1080x2160

dpi átállítása:
wm density 480

A változások azonnal végbe mennek (egyszerre több minden is kipróbálható), de a telefon újraindításig használhatatlan, ezért:
reboot

(#5355) tomboy0013 válasza Doosa (#5354) üzenetére


tomboy0013
veterán

tyűű minden orbitálisan nagy lett a kijelzőn :D Hogy kell úgy csinálni hogy maradjon a régi a méretezés? :D Ráadásul a 3 szakaszos képernyő méret állításból 2 szakaszos lett.

[ Szerkesztve ]

(#5356) Doosa válasza tomboy0013 (#5355) üzenetére


Doosa
aktív tag

Akkor ez kimaradt:

dpi átállítása:
wm density 480

(#5357) tomboy0013 válasza Doosa (#5356) üzenetére


tomboy0013
veterán

Először beírtam a size-t majd nyomtam egy entert és utána ugyanígy a density-t. Nem hagytam ki semmit.

(#5358) tomboy0013 válasza Doosa (#5356) üzenetére


tomboy0013
veterán

Mégegyszer megcsináltam, az eredmény ugyanaz.
Gyanítom az a gond, hogy én alapból a legkisebb méretezést használom a telefonon amit lehet és azt viszont eltünteti ez a beállítás ezért mindenképpen nagy marad...
Szóval ahogy a System UI Tuner-es akku leszívó Immersive módot így ezt is megszívtam....
Hacsak nem az lehet a megoldás hogy a DPI-t még lentebb veszem. De milyen lépcsőfokok vannak? Ezt honnan lehet tudni?

[ Szerkesztve ]

(#5359) Doosa válasza tomboy0013 (#5358) üzenetére


Doosa
aktív tag

Nincsenek lépcsőfokok, pontosabban bármilyen egész számot megadhatsz.
Majd lőj egy képet hogy néz ki, kíváncsi vagyok :D

(#5360) Pistakiss válasza tomboy0013 (#5350) üzenetére


Pistakiss
őstag

Háát újra átnézve sem találok eltéréseket, legalább is akkorát, amiért érdemes lenne játszadozni! Lehet ez Nálatok "placebo" hatás?
Meg különben sem érdekel az egész, mert nem kiállításra készítek képeket a telefonnal.

"Háát-tal nem kezdünk hozzászólást", meg nem ülünk lóra sem ;) GT P7500 (VODAFONE), Motorola Defy, hTC one x, Samsung Galaxy Tab 3 8.0 (SM-T311), LG G3; LG G4; LG G6, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P 40 Pro, Samsung Galaxy S 22 Ultra, Olympus E3, 14-54 és 50-200 mm-es obival, mindkettő 2,8-3,5 fényerős

(#5361) tomboy0013 válasza Doosa (#5359) üzenetére


tomboy0013
veterán

Na megvan. 400-ra állítottam az értéket és így tökéletes (kivéve a zárképernyőt, az értesítések mintha kicsit lentebb kezdődnének :F ) Meg az AoD-nak sajnos tényleg gatya :(

(#5362) tomboy0013 válasza tomboy0013 (#5361) üzenetére


tomboy0013
veterán

Na jó vissza az egész... A háttérbe rakott app-ok előnezete is undorítan nagy. Meg ki tudja még mi jön elő.

(#5360) Pistakiss: Mivel rajtad kívül mindenkinek szembetűnő a különbség így sanszos hogy a te szemed a ludas.

[ Szerkesztve ]

(#5363) Pistakiss válasza tomboy0013 (#5362) üzenetére


Pistakiss
őstag

Háát, mivel nagyon rég fotózok, nem telefonnal, ezt nem hinném! Inkább a látásmód és a beleképzelés szintje más!
De mint mondtam engem különösebben nem érdekel ez a játék! Megnéztem a képeket zajosság szempontjából is, itt sem láttam egetrengető különbséget, valamennyivel kissebb a zaj, de nem mérvadó.
Mivel én, és másokk sem ezeket a képeiket fogják plakátnagyságban kinagyítani, így jelentősége sincs a dolognak! Ez olyan játék, mint amikor a 350 lőerős autóba chiptununggal beletesznek 10-15% erőtöbbletet, de csak a magyar autópályán "száguldoznának" 130 km/h-val.
Egyébként én a képeknél nem azt kutatom nagyítóval, hogy mennyire zajos, hanem a tartalmat, mondanivalót! A telefonnal nem akarok egy MILC, vagy DSLR-el vetekedni, tudni kell mindegyiket a saját helyén kezelni. Különben többre értékelnék egy optikai zoomot, mint ezeket a játékokat. Ezért jó, hogy van ez a két objektív a telefonon!

[ Szerkesztve ]

"Háát-tal nem kezdünk hozzászólást", meg nem ülünk lóra sem ;) GT P7500 (VODAFONE), Motorola Defy, hTC one x, Samsung Galaxy Tab 3 8.0 (SM-T311), LG G3; LG G4; LG G6, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P 40 Pro, Samsung Galaxy S 22 Ultra, Olympus E3, 14-54 és 50-200 mm-es obival, mindkettő 2,8-3,5 fényerős

(#5364) Pistakiss


Pistakiss
őstag

Sziasztok!
Mindenkinek Boldog Új Évet Kívánok!

"Háát-tal nem kezdünk hozzászólást", meg nem ülünk lóra sem ;) GT P7500 (VODAFONE), Motorola Defy, hTC one x, Samsung Galaxy Tab 3 8.0 (SM-T311), LG G3; LG G4; LG G6, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P 40 Pro, Samsung Galaxy S 22 Ultra, Olympus E3, 14-54 és 50-200 mm-es obival, mindkettő 2,8-3,5 fényerős

(#5365) trobi28 válasza tomboy0013 (#5348) üzenetére


trobi28
addikt

Jó képek :K
A helyszíntől lakom pár kilométerre, jó volt látni ezeket a helyeket ebből a szögből is :K

Boldogok a tudatlanok, akiket nem terhel gondolat súlya!

(#5366) soundman1 válasza Gabbbb (#4678) üzenetére


soundman1
senior tag

Ez az utolsó gcam, amit javasoltok használni?
Az általad javasolt beállítások nem mindegyikét találtam a linkről letöltött gcam-ban.
Pár napja ezt tettem fel:
https://androidfilehost.com/?fid=889764386195922284
Jelentősen nagyobb a fájlmérete, és nagyon kevés beállításu lehetőséget hagytak benne.

[ Szerkesztve ]

SAMSUNG A53+HMW GT2; Huawei Nova5t+HMW2; Xiaomi 9SE+Watch GT; LG g6DS; Honor 7; Inew 3; HTC Desire; Motorola Defy; Samsung Omnia; MDA III

(#5367) soundman1 válasza tomboy0013 (#5342) üzenetére


soundman1
senior tag

Nálam sztem teljesen rendben van a System UI tunerrel az üzemidő: ugyan még csak chrome-on olvasom a topikot vissza: 35 és 60 óra közötti üzemidővel 6 órás a SOT (wifivel, dual simmel, nappali aod-vel).
Az Tuner Settings-ben és az Immersive mode-ban az összes beállítás ki van kapcsolva, csak a navbar hide üzemmód van aktiválva, a progi más beállításához hozzá sem nyúltam.
Tetszik ez a saroktól sarokig kijelző. 😃

[ Szerkesztve ]

SAMSUNG A53+HMW GT2; Huawei Nova5t+HMW2; Xiaomi 9SE+Watch GT; LG g6DS; Honor 7; Inew 3; HTC Desire; Motorola Defy; Samsung Omnia; MDA III

(#5368) tomboy0013 válasza Pistakiss (#5363) üzenetére


tomboy0013
veterán

"Egyébként én a képeknél nem azt kutatom nagyítóval, hogy mennyire zajos, hanem a tartalmat, mondanivalót!"

Mi pedig a minőségről beszélünk és beszéltünk eddig is ami számodra nem annyira jelentőségteljes. Ha fotós vagy és nem a minőséget nézed akkor felesleges ezen vitaznod velem. Azért mert fotós vagy még nem feltétlen jobb a szemed, sőt magad is belátod hogy nem azt nézed egy képen. Amikor a fotós topik anti G6 emberei is dicsérik a HDR+ képeket akkor úgy gondolom nem a 100-ból 2 embernek van igaza aki nem látja a különbségeket... Na mindegy ez úgyis vakvágány szóval hagyjuk.

(#5367) soundman1: Érdekes, hónapos különbségekkel telepítettem fel különböző verziókat és mindnél ugyanaz az eredmény. De ezek szerint csak engem szopat.

[ Szerkesztve ]

(#5369) droidforever


droidforever
tag

(#5370) tomboy0013 válasza droidforever (#5369) üzenetére


tomboy0013
veterán

A webhely nem elérhető.

(#5371) vinpilu válasza tomboy0013 (#5370) üzenetére


vinpilu
senior tag

Lemaradt előle a napidroid pont hu
Link

(#5372) tomboy0013 válasza vinpilu (#5371) üzenetére


tomboy0013
veterán

Ezt már leközölte a MA is.

(#5373) vinpilu válasza tomboy0013 (#5372) üzenetére


vinpilu
senior tag

Lehet, meg most meg is kerestem a cikket, igazából csak javítottam a kolléga linkjét.

Azt nem tudom, hogy a napidroid mi alapján egészítette ki a készülékek listáját az LG-H870 és LG-H870U típusokkal. A forrás GSMArena ezeket nem említi. Nem mintha érdekelne, meg hogy mikor jön az Oreo (majd jön, ha itt az ideje).

Szerk.: már látom, a kínai forrásban szerepelnek (V19B helyett V19A-val).

[ Szerkesztve ]

(#5374) gretzky77 válasza vinpilu (#5373) üzenetére


gretzky77
veterán

Még a végén tényleg megkapjuk januárban! Felőlem jöhet később is csak ne legyen egy bughalmaz!

iPhone 15 Pro Max Blue Titan & Fiio FF3 & fiio ka3

(#5375) ßrainiac válasza Pistakiss (#5360) üzenetére


ßrainiac
addikt

A manual moddal kell jatszadozni, a HDR+al nem kell, full automata.

Azt meg nem neveznem jatszadozasnak 2017-ben h felinstallalsz egy appot.

Ezen alapul nagyjabol az okostelefon biznisz.

A HDR+ feature az oka tovabba, hogy a Pixele a legmagasabb dxomark helyezes.

De felesleges ezt a vitat folytatni. Megertettuk, hogy szamodra nincs kulonbseg, valamint ha bedobod a profi fotos vagyok jolly jokert, akkor masnak mar nem is lehet igaza.

(#5376) soundman1 válasza tomboy0013 (#5368) üzenetére


soundman1
senior tag

Az 5366 hsz.-ben levő gcam kérdésemet megnéznéd, mi a javaslatod?

SAMSUNG A53+HMW GT2; Huawei Nova5t+HMW2; Xiaomi 9SE+Watch GT; LG g6DS; Honor 7; Inew 3; HTC Desire; Motorola Defy; Samsung Omnia; MDA III

(#5377) tomboy0013 válasza soundman1 (#5376) üzenetére


tomboy0013
veterán

Én Gabbb javaslata alapján használom az általa linkelt app-ot.

(#5375) ßrainiac:
"Azt meg nem neveznem jatszadozasnak 2017-ben h felinstallalsz egy appot."

Múltkor volt itt egy emberke aki azért adta el a telót mert neki az már hack volt hogy letöltsön egy Play-ben kívüli app-ot mivel a gyári kamera nem jött be neki. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#5378) vinpilu válasza tomboy0013 (#5377) üzenetére


vinpilu
senior tag

Pont ezeket viszont nem találni a 4.0-ban. Aztán az xda cikkben is van egy link, ami egy 4.4-es verzióra mutat, abban még kevesebb opció van.

(#5379) tomboy0013 válasza vinpilu (#5378) üzenetére


tomboy0013
veterán

Minden verzióban módosítanak a beállítások menün. Ezért kell azt letölteni ami a linkben van.

(#5380) TODI1111


TODI1111
addikt

Sziasztok.
Létezik az, hogy egy telenoros LG G6 készüléken még mindig július 1 a biztonsági frissítés? Se OTA se az LG bridge nem ajánl fel frissítést. Erre már az asszony is azt mondja, hogy soha többet LG ha ennyire sza...ak a készülékeikre.

[ Szerkesztve ]

(#5381) tomboy0013 válasza TODI1111 (#5380) üzenetére


tomboy0013
veterán

Ezek szerint létezik. Nekem Telekomnál vásárolt független példányon novemberi. Ha nem független a tied akkor a szolgáltató ül rajta, az már nem az LG sara.

(#5382) TODI1111 válasza tomboy0013 (#5381) üzenetére


TODI1111
addikt

Akkor ezek szerint a telenor csak az LG frissítéseken ül, mert a tágabb családi körben elég nagy a termékpaletta (samsung, htc, honor) és mindegyik jóval frissebb.

(#5383) tomboy0013 válasza TODI1111 (#5382) üzenetére


tomboy0013
veterán

Az LG készülékeit elég kis darabszámban értékesítik úgyhogy nem annyira meglepő hogy nem foglalkoznak vele.

(#5384) aTe014 válasza TODI1111 (#5380) üzenetére


aTe014
aktív tag

Vegyél almát és minden héten kapsz egy alverziót. :))

i14Pro

(#5385) TODI1111 válasza aTe014 (#5384) üzenetére


TODI1111
addikt

Volt almám,de elég is volt. :D A G6-ot pedig a párom használja.

(#5386) tomboy0013 válasza aTe014 (#5384) üzenetére


tomboy0013
veterán

Mondjuk nem értem mitől olyan fontos hogy a legújabb verzió átírás meglegyen. 1-2 hónap és itt az Oreo, a többi úgy sem lényeges, bár érdemi változást az sem fog hozni szerintem.
Jobban jár az ember ha tudatosan kinő a fogyasztói társadalomból mert az ilyen felesleges marhaságok miatt is csak magát feszíti be. Mert ott a lényeg csak az hogy az emberrel elhitessék hogy mindig újra is jobbra van szüksége és úgy is mindig az a jó ami nincs.
Nem érzitek mekkora huszadrangú probléma hogy nem tudnak egyesek egy 3 perc alatt települő frissítést feltenni ami az égvilágon semmi változást nem generál és 2 nap múlva már nem is emlékszik rá hogy megtörtént? :D A többiek sűrűbben adják az impulzust ezzel is csak a saját malmukra hajtva a vizet. Szerintem poén mennyire manipulálhattó az emberi agy.
Ne vegyétek magatokra a manipulalhatóság mindenkire igaz, én sem vagyok kivétel.
De lehet némileg kontrollálni a dolgot és utána viccesnek hát mennyire be tudunk feszülni lényegtelen dolgokon.
Off hullámot sem akarok generálni csak most ez így kijött belőlem :D

[ Szerkesztve ]

(#5387) gretzky77 válasza TODI1111 (#5380) üzenetére


gretzky77
veterán

Szia a párodnak van bármi gondja a G6-al vagy elégedett vele? Ha elégedett vele és nincs gondja csak ez a frissítés mizéria akkor feleslegesen pörög rajta! Semmi változást nem fog hozni,max majd az Oreo! Ha elégedett és szereti de csak a frissítés miatt azt mondja soha többet LG akkor a szíve joga de szerintem ez se jó hozzáállás! A párom abszolút nem foglalkozik vele milyen rendszer van a telefonján,nem is ért hozzá! Ha gondja van szól nekem,de ha rendben teszi a dolgát,mit foglalkozzon vele,hogy éppen mennyire friss a rendszer!? Használja és kész! Hozzáteszem neki nem LG van de ez lényegtelen!

iPhone 15 Pro Max Blue Titan & Fiio FF3 & fiio ka3

(#5388) soundman1 válasza vinpilu (#5378) üzenetére


soundman1
senior tag

Én is ezt nem értettem.
Keresőbe beírtam: google camera download, és ezt dobta ki:
https://www.apkmirror.com/apk/google-inc/camera/
Kipróbálom az 5.1.18-at, ezek szerint az a legújabb, 12.04-i.

SAMSUNG A53+HMW GT2; Huawei Nova5t+HMW2; Xiaomi 9SE+Watch GT; LG g6DS; Honor 7; Inew 3; HTC Desire; Motorola Defy; Samsung Omnia; MDA III

(#5389) soundman1 válasza tomboy0013 (#5377) üzenetére


soundman1
senior tag

Köszönöm, ezt az ajánlást próbáltam használni, de valamiért másik gcam verziót tettem fel, vagy frissül a linken elérhető gcam verzió, mert most az 5.1.014-re mutat?!
Igaz közben jöttek ki újabb verziók is, tesztelgetem őket.

SAMSUNG A53+HMW GT2; Huawei Nova5t+HMW2; Xiaomi 9SE+Watch GT; LG g6DS; Honor 7; Inew 3; HTC Desire; Motorola Defy; Samsung Omnia; MDA III

(#5390) Diamond500 válasza gretzky77 (#5387) üzenetére


Diamond500
senior tag

dettó

(#5391) soundman1 válasza soundman1 (#5389) üzenetére


soundman1
senior tag

A gabb által megadott linkben levő ment fel, most látom az újabbak csak oreo-s google gépmadarakra vannak még csak meg.

SAMSUNG A53+HMW GT2; Huawei Nova5t+HMW2; Xiaomi 9SE+Watch GT; LG g6DS; Honor 7; Inew 3; HTC Desire; Motorola Defy; Samsung Omnia; MDA III

(#5392) Matyi222 válasza soundman1 (#5391) üzenetére


Matyi222
aktív tag

LG G6 Cam

XDA-n lévők mind felmennek, itt vannak újabbak is és régiek, ezekkel tudsz kísérletezni.
Kipróbáltam mind működik, bár én nem használom, mert nekem teljesen jó a gyári app is.
Gabb által linkelt az 1.5-ös, 4.0- ig van az XDA-n.

[ Szerkesztve ]

Az internet használatához is agy kell: képesnek kell lennünk megkülönböztetni a jó, a fura és a rossz információt. Az internet világában ez a különbség könnyen eltűnik.

(#5393) tomboy0013 válasza Matyi222 (#5392) üzenetére


tomboy0013
veterán

Ezek régebbiek, az 1.5-ös verzió az meg augusztusi vagy szeptemberi. Ezt használtam régebben. Az 5.1.014 jóval újabb, az Gabbb linkjében van amit én linkeltem.

(#5394) TODI1111 válasza gretzky77 (#5387) üzenetére


TODI1111
addikt

Annyira ő sem veszi komolyan (és lecserélve sem lesz addig amíg rendesen működik) csak egyszerűen az LG hozzáállását kritizálta, hogy egy frissítést nem képesek kiadni akár 2-3 havonta, míg más gyártók szinten havi rendszerességgel adják ki még a közép kategóriába is. Nem vagyunk egyformák és így kerek a világ.

(#5395) vinpilu válasza soundman1 (#5388) üzenetére


vinpilu
senior tag

Na, én most már ott vagyok ahol kell (MGC_5.1.014_7.0H_C2API_v.1.5_AllinOne.apk), ebben megvannak azok a beállítások, amiket Gabbb említett. Jöhet a teszt.

[ Szerkesztve ]

(#5396) Matyi222 válasza tomboy0013 (#5393) üzenetére


Matyi222
aktív tag

Te mindenki helyett válaszolsz? 😈😁
Csak tippet adtam a kollégának, hol vannak próbálható verziók, készítés dátumát nem néztem csak a verziót, az XDA-n 1-től 4-ig vannak, ebből indultam ki, de te megint negjelentél újra neked van igazad. 😁

Ne sértődj meg csak viccelek! 🤗

[ Szerkesztve ]

Az internet használatához is agy kell: képesnek kell lennünk megkülönböztetni a jó, a fura és a rossz információt. Az internet világában ez a különbség könnyen eltűnik.

(#5397) Matyi222 válasza Matyi222 (#5396) üzenetére


Matyi222
aktív tag

Amúgy az XDA-n lévő 4.0-ás verzióban is megvannak gabb álltal javasolt beállítások, csak kicsit más a menü rendszer. Ha kicsit jobban belemászik az ember megtalálja benne.

Az internet használatához is agy kell: képesnek kell lennünk megkülönböztetni a jó, a fura és a rossz információt. Az internet világában ez a különbség könnyen eltűnik.

(#5398) soundman1


soundman1
senior tag

Köszönöm mindenkinek, persze tommyboy-nak és főleg gabb-nak. Az 5.1.014-el kevésbé "zajosak" a képek és gyorsabb, mint a korábban próbált gcam-ok, és még sztem szebb is mint a gyári kamera képei.

SAMSUNG A53+HMW GT2; Huawei Nova5t+HMW2; Xiaomi 9SE+Watch GT; LG g6DS; Honor 7; Inew 3; HTC Desire; Motorola Defy; Samsung Omnia; MDA III

(#5399) tomboy0013 válasza Matyi222 (#5396) üzenetére


tomboy0013
veterán

Csak helyretettem a dolgokat mert valamiért nem mindenkinek volt egyértelmű az 1db hozzászólásban lévő 1db link ami alapján 1db fájlt kell letölteni :D ;]
De tényleg nem tudom hogy jött a képbe az a régebbi verzió sorozat ami linkelve lett.
Csak segítettem na :B

(#5398) soundman1: Szivesen.

[ Szerkesztve ]

(#5400) ßrainiac válasza Gabbbb (#4678) üzenetére


ßrainiac
addikt

Nekem ezzel a verzioval es beallitasokkal ha folyamatosan lovom a kepeket, csak 1 v 2 kepet processzal, a tobbit HDR+ nelkul kesziti.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.