Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:16:34

LOGOUT.hu

LG G6 - hozza a kötelezőt, téma összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5551) gretzky77 válasza tomboy0013 (#5550) üzenetére


gretzky77
veterán

Persze tudom csak azért említettem meg,hogy ő V20-at használ ahol simán elhiszem,hogy a gyári app elpi..ázza a Google camera portolt appot! Így nem egyről beszéltek,ezért a nézetkülönbség!
Elhiszem,hogy G6 esetén lehet jobb a Google app,de én személy szerint annyira nagy különbséget nem fedezek fel,igaz nem is elemzem a képeket annyira!

iPhone 15 Pro Max Blue Titan & Fiio FF3 & fiio ka3

(#5552) soundman1 válasza st3v3np3t3r (#5547) üzenetére


soundman1
senior tag

Az 5.1-es nálam még nem fagyott le. A régi gcam-ot előbb töröld, utána menjen fel az 5.1, majd a korábban linkelt Gabbbb féle beállításokat állitsd be.
Kevesebb fénynél vaku nélkül nálam a HDR+ miatt jobbak a képek a gyári Kamerához képest. Szabadban a tomyboy által írt és linkelt fotók szerinti nálam is az eredmény, természetesebb, sztem telítettebbek a színek.
El sem hittem a múltkori helyszíneléskor, hogy a padláson történt fotózáskor vakuval a kompakt fényképező minőségét hozta. A céges f.gép kiváltásához még a dátum beleégetése kellene.😃
A javított kamera app-ot és a navigációs sáv elrejthetőségét már nagyon várom az Oreo-val, csak ideér egyszer, pár hónapon belül, csak reszelgessék finomra az lg mérnökei.

[ Szerkesztve ]

SAMSUNG A53+HMW GT2; Huawei Nova5t+HMW2; Xiaomi 9SE+Watch GT; LG g6DS; Honor 7; Inew 3; HTC Desire; Motorola Defy; Samsung Omnia; MDA III

(#5553) gretzky77 válasza soundman1 (#5552) üzenetére


gretzky77
veterán

Olvastad valahol,hogy ezek javulni illetve változni fognak Oreo alatt?

iPhone 15 Pro Max Blue Titan & Fiio FF3 & fiio ka3

(#5554) st3v3np3t3r válasza soundman1 (#5552) üzenetére


st3v3np3t3r
veterán

nem találtam a linkelt beállításokat

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#5555) Doosa válasza soundman1 (#5552) üzenetére


Doosa
aktív tag

Ezek a te beállításaid is? Megoszthatnád, mert én 5 öt tudtam vele fotózni és azóta crash-el.
Az az 5db kép viszont valami zseniálisan jó lett a szobában lámpafénynél :D

[ Szerkesztve ]

(#5556) rdanika válasza Doosa (#5555) üzenetére


rdanika
tag

Én addig jutottam, hogy alkalmaztam a beállításokat azóta fagy. :[

Szabad vagyok! -mondta a majom, a rácsnak. Én nem! -mondta a rács, engem majmok köré zártak!

(#5557) st3v3np3t3r válasza Doosa (#5555) üzenetére


st3v3np3t3r
veterán

nekem v20-on 3után teljesen offol az app, törölnöm kell az app adatokat hogy meg tudjam újra nyitninaz appot...

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#5558) soundman1 válasza gretzky77 (#5553) üzenetére


soundman1
senior tag

Várni lehet, hogy mit hegesztenek bele a 8-asba, majd akkor derül ki amikor kijön, hogy mit kapuk.😉

SAMSUNG A53+HMW GT2; Huawei Nova5t+HMW2; Xiaomi 9SE+Watch GT; LG g6DS; Honor 7; Inew 3; HTC Desire; Motorola Defy; Samsung Omnia; MDA III

(#5559) soundman1 válasza Doosa (#5555) üzenetére


soundman1
senior tag

A linkelt verzióval és ezzel a beállításokkal még nem fagyott. A front videót HD-re, a képeket csak 16:9 arányban lövöm, a főkameránál 9,7, de inkább 3,7 Mpx-el. Az első kamerát 3,7 Mpx-re állítottam, de nem használtam még. Minden más a gyári, szinte minden ki van kapcsolva gcam-ban. A telón a helymeghatározás mindenhez le van tiltva, ne matasson a háttérben semmi. A telóm SEA kódos.
Igen, a kevés fénnyel, beltérben való fotózásnál látom én is a javulást.

[ Szerkesztve ]

SAMSUNG A53+HMW GT2; Huawei Nova5t+HMW2; Xiaomi 9SE+Watch GT; LG g6DS; Honor 7; Inew 3; HTC Desire; Motorola Defy; Samsung Omnia; MDA III

(#5560) Indiant


Indiant
addikt

Létezik az üveg fóliákból matt a telefonra?

(#5561) nagyfehér73


nagyfehér73
csendes tag

Sziasztok tegnap csatlakoztam táborhoz.
Gyorsan kellett venem egy telót és ilyet szerettem volna.
Gsm boltban vettem nagyon jó áron.Azt mondták van egy kék a boltban.Megnéztem hát annyira nem jött be a szine de megvettem.Itthon nézem,hogy valami olyan fura nekem ezzel . Az a kérdésem ,hogy látatok e már olyan g6 ot aminek az előlapja tiszta fekekete,de az oldala és a háta kék?Akár hol néztem egyezett az előlap és a hátlap szine.
Előre is kösz a választ.

[ Szerkesztve ]

(#5562) Matyi222 válasza nagyfehér73 (#5561) üzenetére


Matyi222
aktív tag

Üdv közöttünk. Én még nem láttam különböző színűt, de az nem jelenti, hogy nem létezik. Majd a többiek talán tudnak segíteni. Azt szabad tudni mennyi az a jó ár?

Az internet használatához is agy kell: képesnek kell lennünk megkülönböztetni a jó, a fura és a rossz információt. Az internet világában ez a különbség könnyen eltűnik.

(#5563) nagyfehér73


nagyfehér73
csendes tag

Na majd este teszek fel fotót is.

(#5564) gretzky77 válasza nagyfehér73 (#5563) üzenetére


gretzky77
veterán

Én is kíváncsi vagyok rá!? Sima G6 EU vagy quad Dac-os variáns?

iPhone 15 Pro Max Blue Titan & Fiio FF3 & fiio ka3

(#5565) rdanika válasza nagyfehér73 (#5561) üzenetére


rdanika
tag

Szia, valszeg dbrand matrica van egy feketén.

Szabad vagyok! -mondta a majom, a rácsnak. Én nem! -mondta a rács, engem majmok köré zártak!

(#5566) nagyfehér73


nagyfehér73
csendes tag

Eu modell.32 gb

[ Szerkesztve ]

(#5567) aTe014 válasza nagyfehér73 (#5561) üzenetére


aTe014
aktív tag

Csak a Google-t kellett volna használni: [link]

A kéknek és aranynak is fekete az eleje. Az Ice platinumnak és a feketének ugyanolyan színű az eleje és hátulja.
Egyébként a tiéd az nem G6+ ? :U Beállítások -> Általános -> Tárhelynél elvileg 128 GB-ot fog írni.
[link]

[ Szerkesztve ]

i14Pro

(#5568) nagyfehér73 válasza aTe014 (#5567) üzenetére


nagyfehér73
csendes tag

Hát az enyém elég bugyi kék😝
Amik a képen vannak azok másabbak,na mindegy.
Megnéztem 32 es sajna
Azért köszönöm☺

(#5569) st3v3np3t3r válasza gretzky77 (#5564) üzenetére


st3v3np3t3r
veterán

a topik összefoglalóban írják,hogy az eu modell nem tartalmazza a Hifi quad dac-ot, csak a dualsimes távol-keleti modell...

bár számomra érthetetlen hogy az eu modellből miért maradt ki...mi sem sz*r*nk büdösebbet mint ők... 😡

amúgy nem csak az lg ilyen, a samsung is ezt játsza,csak usa/kína modell van szerelve az erősebb snap835tel,a gyengébb samsung procis meg megy minden más régióba... 😡 miért!?😡

[ Szerkesztve ]

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#5570) gretzky77 válasza st3v3np3t3r (#5569) üzenetére


gretzky77
veterán

Igen sajnos ezt nem értem én sem,hogy miért kell így differenciálni? A vezetékmentes töltés mondjuk nekem nem lényeg de a quad dac jó lenne? Nekem eu modell van próbálom quad Dac-os variánsra cserélni,de sajna nincs jelentkező! Amúgy viszont nagyon jó kis készülék szeretem nagyon!

iPhone 15 Pro Max Blue Titan & Fiio FF3 & fiio ka3

(#5571) Indiant válasza gretzky77 (#5570) üzenetére


Indiant
addikt

Megvetted így is, nem? Ha nem vetted volna meg, akkor nem differenciálnak. de amíg így is megveszik....
Az enyémben van quad dac. (akármi is az... , becserélném egy rootra)

(#5572) st3v3np3t3r válasza gretzky77 (#5570) üzenetére


st3v3np3t3r
veterán

mondjuk jót jobbat rosszabbra ugyan azon tipusból ki az aki elcserélné? én tuti nem...mondjuk...a távolkeletei G6 többet tud mint a butított EU-s,ezért nem fogja elcserélni senki,szerintem... add el,max kipótolod egy kicsivel éd vegyél távolkeletit :D jobb ötletem nem lenne...

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#5573) gretzky77 válasza st3v3np3t3r (#5572) üzenetére


gretzky77
veterán

Lehet rosszul fogalmaztam, természetesen nem 1:1-ben gondolnám! Ha esetleg valaki nem használja ki a zenei képességeket annak jó lehet a csere, természetesen értékegyeztetve!

iPhone 15 Pro Max Blue Titan & Fiio FF3 & fiio ka3

(#5574) st3v3np3t3r válasza gretzky77 (#5573) üzenetére


st3v3np3t3r
veterán

ahol én vettem a V20at,ugyan ott a sima G6 116,a G6 DS 134,valószínű kérhető távolkeleti régiós is akár...telekomnál listaáron 180...ezer...persze,érvényes az előny/hátrány mérlegelése is!

annyira új a G6 is,hogy se mediaban,se edigitalban,se emagon nincs 🤔

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#5575) Doosa válasza soundman1 (#5559) üzenetére


Doosa
aktív tag

Hát ez nagyon fura. Ha én a HDR+ configot Pixel 2017 ZSL HDR+ -re állítom akkor egyáltalán nem tudok fotózni.
Ha Nexus 6P (auto)-ra állítom akkor tudok lőni pár képet de utána megint crash.
Ha kikapcsolom a HDR+ -t akkor semmi gond.
Neked a nagy látószögű kamerának milyen optikája van? Nekem: 2.09-es.

(#5576) Gabbbb válasza Doosa (#5575) üzenetére


Gabbbb
senior tag

Model: Nexus 6 (nem 6P)

Config Camera HDR+: Pixel 2017 ZSL HDR+

HDR+ parameters: Very High

Final JPEG quality HDR+: 97%

https://www.androidfilehost.com/?fid=889964283620764018

Telepítés után töröld az app adatokat menüből és utána állítsd be, amiket fentebb írtam.

[ Szerkesztve ]

(#5577) tomboy0013 válasza Gabbbb (#5576) üzenetére


tomboy0013
veterán

Na igen, ez az ami nálam hónapok óta stabilan teszi a dolgát. Ma sikerült összevetni 1-2 benti kép erejéig a régi Nexus 5X-emmel. Enhanced HDR+ volt bekapcsolva és csak lestem hogy egyáltalán nem volt rosszabb a G6 képe, addig nagyítottam a képeket ameddig a Google Fotók engedte.

(#5578) Doosa válasza Gabbbb (#5576) üzenetére


Doosa
aktív tag

Köszönöm szépen!

Tegnapig nekem is ez volt fent az általad korábban is javasolt beállításokkal.
Csak azért erőltettem ezt a verziót mert bekerült a portrait mode amivel amúgy elég jópofa képeket lehet lőni. Meg ezt a "mozgókép" funkciót is kipróbáltam volna.

(#5579) soundman1 válasza Doosa (#5575) üzenetére


soundman1
senior tag

Úgy állítsd be ahogy Gabbbb az 5576. hsz-ben írta. A széleslátószögű kamerát a gcam nem használja, így nem is kavarhat be, szerintem. Amúgy, hogy idegesítselek: 2.09-es. 🙄 Nincs más ötletem, kivéve ahogy Gabbbb javított, nem az előző gcam-ra nem mehet simán a frissítés, hanem a telepítés után törölni kell az adatokat.

[ Szerkesztve ]

SAMSUNG A53+HMW GT2; Huawei Nova5t+HMW2; Xiaomi 9SE+Watch GT; LG g6DS; Honor 7; Inew 3; HTC Desire; Motorola Defy; Samsung Omnia; MDA III

(#5580) Doosa válasza soundman1 (#5579) üzenetére


Doosa
aktív tag

Abban biztos voltam hogy nem a széles látószögű zavar be, de azt lehet tudni, hogy a két modul kézben jár és nem a széles látószögű fókusza az egyetlen különbség.
Amúgy természetesen "clean install" volt még újra is indítottam a telefont. Sőt még a kijelző felbontást is visszaraktam az eredetire fullHD-ről hátha az kavar be. Igazából kicsit túlságosan rápörögtem mert az előző verzióhoz képest nincs nagy különbség, az meg szépen működik.
De mi az má', hogy neked működik nekem meg nem ;]

[ Szerkesztve ]

(#5581) Gabbbb válasza Doosa (#5580) üzenetére


Gabbbb
senior tag

Google féle portré mód szerintem pixelen is csak gimmick, egyenlőre. Néha előfordul, hogy használható eredményt ad, de még évek kellenek, hogy akár csak szifon szintjét elérjék.

[ Szerkesztve ]

(#5582) Indiant


Indiant
addikt

Épp havazik a telefonon! :C

Vajon ezeket is el lehet érni?
Zárképernyő időjárás animációk:

-Tiszta idő
-Felhős idő
-Esős idő
-Zivatar
-Havazás

[ Szerkesztve ]

(#5583) Balzak83 válasza Indiant (#5582) üzenetére


Balzak83
senior tag

Hát, a tiszta időt biztosan, a párás időt meg egy kis rásegítéssel... :P

Egyébként van esős animáció is, de én kikapcsoltam az összeset, mert nem volt pontos. Időkép, na az pontos.

Doosa: clean install ismét, utána egyből egy adat törlés. Nekem is fagyott, ez megoldotta. Innen kaptam a tippet.

[ Szerkesztve ]

(#5584) 8kati


8kati
csendes tag

Sziasztok!
Jelenleg G4-et használok, olvastalak benneteket, próbálom kiskubizni (nőként), hogy most mi tévő legyek, ezzel a fókusztávolságos dologgal. Pont a kamera és videózás miatt cserélném le a G4 -et jobbra! Mivel fontos nekem a dual sim, vajon ahonnan ezek a modellek jönnek, ott mi a tapasztalat fókusztávolság ügyben? (gondolom itt nem sokan használtok dual változatot) Van-e egyáltalán olyan hely (webshop,bolt), ahonnan tuti a 2.01-es jön? A dual sim modellek Ázsiából jönnek mind? A kamerák lencséje tényleg nagyon karcolódik? (olvastam valahol) Köszi a válaszokat előre is ! ;)

(#5585) tomboy0013 válasza 8kati (#5584) üzenetére


tomboy0013
veterán

A G4 kamerája elég jól sikerült, ahhoz képest bármelyik mai telefont megveheted nem fogsz nagy különbségeket tapasztalni. Nagy fejlődés nem történt az elmúlt 2 éveben. A G6 gyári kamera szoftvere nem is pipálja le a G4-et, de a portolt Google Camera-val készült képek már véleményem szerint igen. (közel Nexus szintű a minőség ezzel, sajnos a G4-re nem létezik ez a port).
Semmi teendőd nincs a fókusztávolságos dologgal, a széles látószögű szenzornál vannak eltérések, de ott a minőség egyik esetben sem közelíti meg az elsődleges szenzor minőségét szóval véleményem szerint totál felesleges ezzel foglalkozni, csupán szőrszálhasogatás. Egyébként nincs olyan hely ahonnan garantáltan a jobbik szenzorost kapod.
A dual Sim verziók nem EU-sok szóval a gyári garancia ebben az esetben nem játszik, így azt csak megbízható GSM bolttól szabad venni ami nem tűnik el fél éven belül a piacról.
A kamera lencse nem mindenkinél karcolódik, nálam speciel igen, de én raktam rá kb fél éve egy üvegfóliát azóta nem foglalkozom a dologgal (viszont így a villanó használata nem az igazi mivel ha nagyobbat kell villannia az üvegfólia miatt fakul a kép).
Ami még mínusz a G4-gyel szemben, hogy nincs infra így távirányítóként nem tudod használni a telefont. Az imént említett dolgokon kívül viszont nagyon egyben van a teló. Szerintem a G4-től jóval jobb. Jobban is kézre áll mint a bumfordi G4.

[ Szerkesztve ]

(#5586) 8kati válasza tomboy0013 (#5585) üzenetére


8kati
csendes tag

Köszi a választ! Azt nem írtam most is dualos a g4-em, hibátlanul működik :) Igen a boltra figyelni kell nem sufni gsm -től veszem :) Pl. B-Tel -re gondoltam. Akkor az se lehet , hogy a nem EU-s dual-osoknak esetleg 2.01 es a fókuszuk? Vagy az is ugyanúgy lutri, ha jól értem. A baj az , h ha még nem is kéne ezzel foglalkozni ,mert sokan nem is tudnak róla, nem olvasnak fórumokat, de én már olvastam és hát milyen az ember a legjobbat akarja :D
Igen sajna tudom ,h meg kell akkor válnom attól, h pl klímát (eltűnt egyszer az irányító és milyen jó volt, h tudja a teló) vagy egy Pana plazma tv-t ezzel irányítsak :( Mondjuk előbb utóbb is, mert ilyet vajon már nem tesznek az új csúcs készülékekbe ? Okos tv -vel marad akkor csak az irányítás. Igazán nekem ahogy videózok kicsit mintha szaggatna vagy úszik gyorsan a kép , ahogy mozgatom lassan mégis nekem jobban tetszene ,ha mondjuk a G6 ezt jobban csinálná. Nem beszélve arról ,h nyáron meleg helyen nyaralás alkalmával alig tudtam videózni, pedig űtöttem a táskába hűvös helyen mellette jégkockás víz és egyszerűen akadt , szaggatott egy idő után nem is engedett videózni. Lehet ebben is jobb a G6 hőelvezetése vagy ki tudja ...

[ Szerkesztve ]

(#5587) Kacsapecseny válasza tomboy0013 (#5585) üzenetére


Kacsapecseny
csendes tag

Hát... Én vodafontól vettem .dual sim, eu (sajna nincs vezeték nélküli töltés :( )

Kameránál hogy lehet megnézni hogy nekem milyen a nagy látó szögű lencse, :F -->ennyire tudatlan vagyok :U

[ Szerkesztve ]

Isten bizony, ateista vagyok!

(#5588) vinpilu válasza Kacsapecseny (#5587) üzenetére


vinpilu
senior tag

Készíts egy képet aztán nézd meg a részleteit. Galéria --> jobb felső sarokban 3 pötty és legalul részletek.

[ Szerkesztve ]

(#5589) polar-x


polar-x
tag

Media Markt Magyarország LG G6 179.000Ft!!! Nóóóórmális?? :Y :Y :W :W :C

(#5590) tomboy0013 válasza polar-x (#5589) üzenetére


tomboy0013
veterán

Ugyanannyi mint az S7 Edge, szerintem nem meglepő a hivatalos árazás. Inkább az a meglepő hogy végül bekerült a palettára.

(#5587) Kacsapecseny: Hát eddig teljesen abban a hitben voltam hogy duál SIM-es verziót nem kapott az EU.

[ Szerkesztve ]

(#5591) #64189184 válasza polar-x (#5589) üzenetére


#64189184
törölt tag

Már az is meglepő, hogy van

(#5592) polar-x válasza Kacsapecseny (#5587) üzenetére


polar-x
tag

Ez nem dual simes tartó! A második hely az sd kártya helye szerintem. Euban nincs dual simes (H870DS) verzió hivatalosan,főleg nem szolgáltatói kínálatban.

(#5593) Kacsapecseny válasza polar-x (#5592) üzenetére


Kacsapecseny
csendes tag

Direkt bele is raktam... :))
Mert amúgy a felsőben használom.
A felső nanosim
Alsó sd card/nano sim
Korábban 2simmel is használtam.
És még egyszer, ez az eus verzió :K

[ Szerkesztve ]

Isten bizony, ateista vagyok!

(#5594) Indiant válasza polar-x (#5589) üzenetére


Indiant
addikt

158399 akciósan

(#5595) #64189184 válasza Indiant (#5594) üzenetére


#64189184
törölt tag

ha azt nézem, hogy közel fél éve vettem 140-ért, akkor sok
egyébként a 160 már elfogadható lenne.

(#5596) b.petya89


b.petya89
csendes tag

(#5597) Balzak83 válasza polar-x (#5592) üzenetére


Balzak83
senior tag

Pedig belemegy. Az egy kombinált foglalat, ahogy Kacsapecseny is irta. Mindenesetre eleg érdekes.

[ Szerkesztve ]

(#5598) st3v3np3t3r válasza b.petya89 (#5596) üzenetére


st3v3np3t3r
veterán

az egyik ismerősömnek ugyan ezzel a módszerrel 4sim simkártyába és 2memóriakártyájába került...csak nem v30nál hanem S8Dual-nál...

a memóriakártya alját veszélyes kapargatni, ha 1 áramköri szálat is elkapar, a memkártya kuka! ha túlkaparja a simkártyát,kuka!

akinek ennyit megér,kapirgáljon...én nem tenném...

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#5599) espi38


espi38
őstag

Sziasztok G6 tulajok:)))
Segítséget szeretnék kérni ,adott egy LG Q6 és erre szeretném telepíteni a G6-nál használt always display appot,meg tudná valaki mondani honnan tudnám letölteni vagy a pontos nevét?
A play áruházon rengeteg fent van,többet próbáltam de nem működött tökéletesen egyik sem:(((
Válaszokat előre is köszönöm

(#5600) #64189184 válasza espi38 (#5599) üzenetére


#64189184
törölt tag

Szia,
mivel ez nem egy "app" így nem fogod megtalálni
a Play Áruházban valóban vannak ehhez hasonló alkalmazások, de véleményem szerint sajnos egyik sem fogja hozni az elvárt szintet.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.