Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Huawei P9 téma összefoglaló
[Huawei P9-P9 Lite OFF Topikja!!]
Kötetlen beszélgetés a P9 és P9 Lite tulajdonosoknak!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1401) lkereki


lkereki
tag

Sziasztok!
A navigációs gombsor alulról eltüntethető valahogy? Van ugye a lebegő gomb, azzal szeretném használni.

OnePlus 8 Pro 12+256 Gb

(#1402) #86973952 válasza lkereki (#1401) üzenetére


#86973952
törölt tag

Gyári ROM -on nem. Csak Plus -nál.

(#1403) Barnee88


Barnee88
tag

HELP!

Nagyon szeretem a P9-et, de van két dolog ami az őrületbe kerget vele.

Az egyik hogy képtelen a háztartásban lévő 3 wifi router közül 2-re csatlakozni. Ez azért vicces mert mindegyiket én állítottam be ugyanúgy. Van a házban honor 7 és az simán megoldja ezt a "nehéz" feladatot. Valami ötlet, hogy mi lehet a gond? Felcsatlakozik a router-re majd kiírja hogy nincs internetkapcsolat és ezért átvált mobilnetre.

A másik a brutális akku fogyasztás. Sok helyen olvastam ugyanezt külföldi fórumokban, óránként kb 1 %-ot merül akkor is ha nem nyúlok hozzá, és max 3 óra kijelzőidőt sikerül elérnem vele.
Nem játszom, csak sima net, facebook, insta stb alkalmazásokra használom és gyakran kilövöm a háttérben futó alkalmazásokat. A fogyasztási adatoknál mindig az android rendszer szívja le több mint a 70 %-ot.
Ötletek?
Cache-t már ürítettem, teljes újratelepítés is megvolt

(#1404) #86973952 válasza Barnee88 (#1403) üzenetére


#86973952
törölt tag

Ez a második elég általános hiba más telefonoknál és más márkánál is. Főként 6.+ droidon jön elő, de több készüléknél 5.+ -nál is jelen van. Nagyon elfrissített valamit a Google, feltehetően a Play szolgáltatásokhoz kapcsolódóan. Kb. 1 hónapja létező probléma.

Általában ami működni szokott, hogy eltávolítod a Play Szolgáltatások frissítését, majd pl. apkmirror -ról lefrissíted a legújabb verziót. Utána pedig a biztonsági mentés alatt (beállításokban) kikapcsolod a Google mentést. Általában max. pár nap alatt helyre szokott állni.

Nem a telefon problémája.

Wifi mellett ki van kapcsolva a mobilnet? Úgy is ezt csinálja? Wifi+?

[ Szerkesztve ]

(#1405) Barnee88 válasza #86973952 (#1404) üzenetére


Barnee88
tag

Közben utánaolvastam és látom, hogy ez valóban általános androidos probléma, remélem hamar orvosolva lesz.

Nem szoktam kikapcsolni a mobilnetet, mivel úgysem használja a telefon ha wifihez csatlakozik.
A gond az hogy az emeleti router-hez nem hajlandó kapcsolódni, vagy ha igen azt írja nincs rajta internet, az udvaron lévőhez egyáltalán nem is kapcsolódik, a földszintihez viszont minden gond nélkül.

Minden más készülék, pc, laptop, kb 10 másik telefon, tablet, cromecast gond nélkül megy ugyanerről a routerről.
Wifi+ be van kapcsolva

[ Szerkesztve ]

(#1406) vwadam


vwadam
tag

én 3 napja telepítettem újra,először nekem is gyorsan merült,de most már helyreállt pár nap után,most néztem meg,100%-ról 6%-ra 30 óra alatt merült le és volt bent 6 óra SOT,MMX Racingen meg az RR3-on is játszottam,facebook,messenger,viber folyamatosan megy,nekem elég jól bírja..

(#1407) m.adi92 válasza #86973952 (#1400) üzenetére


m.adi92
csendes tag

Szia!
Teljesen új kártya. Sajnos másban nem tudom kipróbálni, nincs több nanosimes mobil.
Esetleg van vmi rejtett dolog, ami nem engedi bekapcsolni?

Fóliát milyet tudtok ajánlani, ami teljesen fedi, és nem csúnya, nem zavaró?

(#1408) #86973952 válasza Barnee88 (#1405) üzenetére


#86973952
törölt tag

Esetleges szoftveres bibi miatt kérdeztem, hogy változtat -e valamit a helyzeten, ha nincs belőve a mobilnet. Vagy akár Wifi+ ki-be kapcsolás, vagy szimplán kikapcsolás.

m.adi92:
Jó APN beállítások mellett nem igazán tudok elképzelni rejtett dolgot. Meg ahhoz még újraindítás sem kellene.

Esetleg a kártyával lehet még probléma. Régi, hibás, vágott...stb.

Más készülék, illetve kártya közelebb vezetne a megoldáshoz, mert így látatlanban nehéz megállapítani mi a hiba.

[ Szerkesztve ]

(#1409) #86973952 válasza #86973952 (#1408) üzenetére


#86973952
törölt tag

Elvileg:

Név: Telenor Online
APN: Online
MCC: 216
MNC: 01
APN protokoll és a roaming protokoll: IPv4

Net és Online szokott általában váltakozni APN sorban.

Egyébként az egyik telefonnál a SIM kártyával volt egy érdekes jelenség. Felállt a hálózatra, de nem forgalmazott. Aztán a "srác" bekapcsolta a PIN -t a SIM -hez, újraindította és jó volt.

[ Szerkesztve ]

(#1410) bébi67 válasza daninet (#1363) üzenetére


bébi67
aktív tag

Névjegyzék_menügomb_megjelenítési beállítások_egyszerű elrendezés( kikapcsolni )_ Google ( bekapcsolni )

Nálam így nem látszanak az e-mail címek.

(#1411) MK VII válasza Barnee88 (#1403) üzenetére


MK VII
veterán

Hmmm.. Érdekes, hogy ennyire merül a telefonod.
Nekem ilyeneket ptodukál.

Éjszaka 11-től reggel 8-ig 1%-ot merült.
Android rendszer nálam nem fogyaszt sokat.

Illetve halkan jegyzem meg, de, ha valaki sportos alkatnak kellene B0-ás óra, keressen meg.

[ Szerkesztve ]

(#1412) jacis válasza MK VII (#1411) üzenetére


jacis
nagyúr

Sokan használnak olyan alkalmazásokat amik nincsenek jól megírva és csak a baj van velük minden téren.
Sok esetben ezek zabálják az akksit amit a user a telefonnak ró fel mint hiba. Az öcsém tipikusan egy ilyen felhasználó :)

iPhone 15 Pro Max,; Samsung Galaxy Z Fold 5; GoPro 8 black, XBOX Series S, Samsung Galaxy Watch 4

(#1413) MK VII válasza jacis (#1412) üzenetére


MK VII
veterán

Ez valóban így van. Ki kell deríteni melyik app szívja az akkut és likvidálni kell...

[ Szerkesztve ]

(#1414) Thunder86


Thunder86
tag

Sziasztok!

Az xPRO-s kaland után kicsit keresgéltem tovább képernyővédő ügyben. Ezt esetleg próbálta már valaki? Illetve hallott már róla jót vagy rosszat?

xtremeguard screen protectors

No Sacrifice, No Victory!

(#1415) misi111


misi111
tag

Sziasztok. Most állok p9 vásárlás elött használtan venném. Természetesen dual simes verziot. Mit érdemes megnéznem a készüléken, elotte?
Látom itt sokat goglalkoztok a képernyövédelemmel. Nem probálta még senki azt a wow fix it tipusu technologiát amikor csak be kell kenni a képernyöt. Mert állitolag nagyon jó, és nem vészes az ára. Vélemények??

Privátra illik válaszolni!!!!

(#1416) MK VII válasza misi111 (#1415) üzenetére


MK VII
veterán

Szia.
Te is S7-ről jössz át? :) Mintha abba a topikban olvastam volna a hozzászólásaidat. Vagy valamelyik kínai mobilos topikban? Ha nem akkor srry.

A wiwfixit engem is érdekel.. Egyenlőre még nem rendeltem meg, de hamarosan felkerül rá. Én is jókat hallottam róla. "A WOWFIXIT egy készülékes (3.999 Ft), két készülékes (6999 Ft), illetve négy készülékes (10.999 Ft) kiszerelésben érhető el"
Tényleg nem drága. Szerintem sem.

(#1417) misi111 válasza MK VII (#1416) üzenetére


misi111
tag

Volt s7-em,de mindig visszatérek az iphonehoz.Már unom ezért mindig kipróbálom az ujabbakat hátha meg fog valamelyik,de egyenlöre még nem jött össze a váltás. Amugy nagyobb bevásárló központokban árulják nagy demozás közepette. Asszem multkor budaörsi tescóban láttam Külön kis pultnál demozták.

Privátra illik válaszolni!!!!

(#1418) MK VII válasza misi111 (#1417) üzenetére


MK VII
veterán

Na.. Ha mindig visszatérsz az iphone-hoz, akkor, ha ezt kipróbálod, már nem fogsz. :)
Nekem is volt iphone-om.. Szerettem, mert egyszerű volt. Viszont zárt.
Ez egyszerű is és még felhasználó barátabb is. Engem meggyőzött.. Egy másik iphone-os haver is már mondta, hogy amint tud venni másik készüléket, biztos, hogy elmegy almáéktól és huawei-re vált.

Szerintem legegyszerűbb megrendelni közvetlen tőlük. Amiket írtam árat azt ők írták nekem emailban mikor rákérdeztem, hogy mennyibe kerül.

[ Szerkesztve ]

(#1419) misi111 válasza MK VII (#1418) üzenetére


misi111
tag

Okés. Akkor kipróbálom mindenképp a telefont. :R :C

Privátra illik válaszolni!!!!

(#1420) Thunder86 válasza MK VII (#1416) üzenetére


Thunder86
tag

Én is egyre jobban hajlok erre a megoldásra mert úgy néz ki, hogy engyenlőre normális fóliát/üveget nem lehet kapni rá...

Ez a technológia jól hangzik... de valakinek tényleges tapasztalata is volt már vele? Mert az internet mindent elbír ugye.. :)

No Sacrifice, No Victory!

(#1421) misi111 válasza Thunder86 (#1420) üzenetére


misi111
tag

Én multkor üzleteltem egy emberkével,iphone 6s plussa volt.ö mutatta a teloját,ö már nem fóliáztatja,mert evvel kenette begyörben ,háát olyan volt a teloja mint az új,ahogy végighuzta a poloján hogy megtisztitsa. Makulátlan volt a teló,fólia nélkül.

Privátra illik válaszolni!!!!

(#1422) mothugs


mothugs
tag

Használ valaki esetleg innen, ilyen tokot?? Ha igen, vélemény?

(#1423) MK VII válasza mothugs (#1422) üzenetére


MK VII
veterán

Szerintem rossz linket adtál meg. A link alatt egy kijelzővédő üveg van.

(#1424) mothugs válasza MK VII (#1423) üzenetére


mothugs
tag

A link jó, a feltett kérdés az ostobaság...
Szóval aki használ esetleg ilyen kijelzővédőt, annak vélemény róla?? :DD

(#1425) SonyNex7 válasza MK VII (#1418) üzenetére


SonyNex7
senior tag

+1

Mothugs:nem látom az üveg fólia képét?!

(#1426) mothugs válasza SonyNex7 (#1425) üzenetére


mothugs
tag

Képet én sem látok, de hát ha rendelt már vki innen és akkor tudja miről van szó.

(#1427) rafis83 válasza Thunder86 (#1420) üzenetére


rafis83
tag

5-6 hónapig bírja a kijelzőn, aztán újra kell kenegetni, mert lekopik. Egyébként az ujjlenyomat is kevésbé látszódik a kijelzőn. Próbáltam korábban jól lezárni a tasakot, amiben kaptam, hogy később még használom, de kiszáradt a kendőcske :)
Törés ellen persze ez sem véd, de a karcok ellen jó.

[ Szerkesztve ]

(#1428) gyerecske válasza rafis83 (#1427) üzenetére


gyerecske
senior tag

Úgy azért elég drága akkor, ha újra kell kenegetni.Nagy csodák nincsenek. :N

Én úgy gondolom, hogy azt gondolom!

(#1429) MK VII


MK VII
veterán

Na.. Annyit beszéltünk róla, hogy meg is rendeltem a Titán csoda lötyit. :)

[ Szerkesztve ]

(#1430) JimiArena


JimiArena
csendes újonc

Sziasztok! :-)

P9 és P9 Lite tulajdonosokhoz szeretnék intézni egy kérdést: van normál FM rádió a készülékekben?

A P9-ről nem tudom, elfelejtettem megnézni, amikor a kezemben volt, viszont a P9 Lite több tesztjében említik az FM rádió létezését. Szóval kérem, akinek van a fent nevezett készüléke, segítsen a kérdés megválaszolásában, köszönöm! :-)

(#1431) MK VII válasza JimiArena (#1430) üzenetére


MK VII
veterán

Szia.. P9-ben nincs rádió. Nem mintha annyira hiányozna. :)
Én kb 10 éve nem hallgatok rádiót szóval részemről teljesen mindegy, hogy van-e egy telefonban vagy nincs..

[ Szerkesztve ]

(#1432) #86973952 válasza JimiArena (#1430) üzenetére


#86973952
törölt tag

P9 tesztből:
"A mellékelt headset hangképe nem rossz, viszont nem túl kényelmes, nem izolál megfelelően és a mélyekből sem jut az ember fülére megfelelő mennyiség. Az FM-rádió kimaradt."

P9 Lite tesztből:
"A többi már csak a szokásos: időjárás, ébresztőóra, naptár, e-mail kliens, zene- illetve videolejátszó, rádió, számológép, zseblámpa, iránytű, jegyzettömb."

Szerintem érdemes lenne elolvasni.

(#1433) rafis83 válasza gyerecske (#1428) üzenetére


rafis83
tag

Persze, drága, én is ajándékba kaptam :D

(#1434) JimiArena válasza #86973952 (#1432) üzenetére


JimiArena
csendes újonc

Köszönöm, azért kértem olyanok válaszát, akiknek van, mert ellentétes információkat olvastam egyik-másik leírásban. Másfél hónap alatt olyan 15 telefon tesztjét olvastam el, szóval az olvasás azt hiszem megy... ;-)

(#1435) #86973952 válasza JimiArena (#1434) üzenetére


#86973952
törölt tag

Nem kötekedésből írtam, hanem mert más infót is találhatsz ott, ami fontos lehet. Az itteni tesztek többnyire pontosak, itt ki is tértek ezekre. P9 Lite -nál még kép is van róla.

[ Szerkesztve ]

(#1436) Newlachka


Newlachka
őstag

2 nap és meg bírom rendelni.. már tűkön ül a barátnőm :D mert hogy neki kell elsőnek lennie... ilyenek ezek a nők :)

(#1437) MK VII válasza Newlachka (#1436) üzenetére


MK VII
veterán

Mindig azok a fránya nők... ;] :DDD

(#1438) Newlachka válasza MK VII (#1437) üzenetére


Newlachka
őstag

mindig, pedig magamnak akartam elsőnek...nem baj majd jövőhónapban :)

(#1439) pepetech válasza MK VII (#1429) üzenetére


pepetech
őstag

Pénz kidobás... s7e - re vettem és össze karcolódott a kijelző a porszemektöl... emiatt tudtam eladni 160 helyett 145-ért... paraszt vakítás.

Apple MacBook AIR M2, Apple iPhone 14 Pro, Apple Watch Series 5 Nike GPS, Huawei Freebuds Pro

(#1440) #86973952 válasza Newlachka (#1438) üzenetére


#86973952
törölt tag

Magadnak majd veszel v8 -at. :D

(#1441) MK VII válasza pepetech (#1439) üzenetére


MK VII
veterán

Nekem igy sem karcolódott még, pedig zsebről zsebre rakom. Homokbányában sem dolgozok. :)
Valamire csak jó lesz. :)

(#1442) Newlachka válasza #86973952 (#1440) üzenetére


Newlachka
őstag

Xiaomi mi5 -öt akarok,de nem lehet kapni jelenleg a hivatalos webshop-ban.... elő tudtam volna rendelni a 128gb-set kerámia hátlappal egy hónapja..mondom majd megveszem júliusba..erre fel nem kapható..
P9 max is érdekel most már
V8-at csak akkor veszek ha T-nél lesz kínálatba.

(#1443) #86973952 válasza Newlachka (#1442) üzenetére


#86973952
törölt tag

Elvileg lesz, ahogy a Max is. Vagyis a Plus. P8 Max után már biztos nem merték bevállalni a nevet. :)

[ Szerkesztve ]

(#1444) Newlachka válasza #86973952 (#1443) üzenetére


Newlachka
őstag

az jó, egyedül a Mi5-ért lennék hajlandó letenni a 150k-t egyben..
most néztem ebayen 168k a V8..

(#1445) Horovic


Horovic
aktív tag

Sziasztok! B-tel-től vásárolt már vki ilyen készüléket? Megbízható cég? Köszönöm!

(#1446) #86973952 válasza Horovic (#1445) üzenetére


#86973952
törölt tag

Bolti garanciás, és csak 1+1 év.

szende_robi:
Megy az lejjebb. Nagyon kezdő ár, júni 20 után lesz a hivatalos EU megjelenés.

[ Szerkesztve ]

(#1447) Newlachka válasza #86973952 (#1446) üzenetére


Newlachka
őstag

kb.110-120-ért kapom meg mint most a P9-et

(#1448) bluemirage


bluemirage
őstag

Ezt most találtam egy másik topikba linkelve. Én egyáltalán nem bánom, hogy nagyon kopp-os a design. Bár eddig ez fel sem tűnt. [iPhone vs P9]

Meliora sunt bono inimica

(#1449) SonyNex7 válasza bluemirage (#1448) üzenetére


SonyNex7
senior tag

Ezt nagyon sok telefonról és minden másról el lehet mondani...
Ha volt pl 6vagy 6s a kezedben tudhatod hogy mennyivel szebb a miénk.
De ez sok mindennel van így, sportcipő,autó stb az alapvető formát nem lehet megkerülni ,csak kicsit változtatni rajta hogy egyedivé tegyék, ezért is értelmetlenek a szabadalmi perek.
Majd egy pár év múlva mikor az 5"-os kijelzőt kihajtod azt lesz belőle 10",meg a csuklódra tekred...

[ Szerkesztve ]

(#1450) moleculez


moleculez
veterán

Sziasztok! Tegnap óta használom én is a topic tárgyát. W10M-ről jöttem, és nem bántam meg. Nagyon tetszik.

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.