Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Huawei P9 téma összefoglaló
[Huawei P9-P9 Lite OFF Topikja!!]
Kötetlen beszélgetés a P9 és P9 Lite tulajdonosoknak!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#301) Looserke válasza rafis83 (#299) üzenetére


Looserke
őstag

MM-ben és edigital-ban dual sim-es van.

[ Szerkesztve ]

(#302) rafis83 válasza Looserke (#301) üzenetére


rafis83
tag

Ohh, akkor sorry, erre oda kell figyelni.

(#303) sanyijedi válasza szaboc78 (#292) üzenetére


sanyijedi
őstag

kijelzőidőben mennyit bír neked a telefon? átlagos akkumulátor használatról tudsz mesélni?

Samsung Galaxy S25 + Apple iPhone 16

(#304) Looserke válasza sanyijedi (#303) üzenetére


Looserke
őstag

Szerintem kell még annak a telefonnak két három töltési ciklus hogy rendesen beálljon. Utána lehet tényleges fogyasztást nézni.

(#305) #86973952 válasza brainticket (#296) üzenetére


#86973952
törölt tag

Ez már P7 óta így van sajnos. Bár azt hiszem P6 is így tolta, csak belőle nem nagyon volt az EU -ban dual. A második SIM vagy SD, illetve az NFC sztorival.

Pedig létezik erre már jobb megoldás (több is), csak hardveresen egyszerűbb így megoldani... kár érte.

(#306) Prime110 válasza Prime110 (#278) üzenetére


Prime110
aktív tag

Úgy tudom, hogy az ország összes MM-ében ki van rakva, akinek hétvégén arra támadna kedve, hogy nyomogatná, az mehet bárhova! :)

(#307) JNSK válasza Prime110 (#306) üzenetére


JNSK
aktív tag

Az Arkad MM-ben nyomogattam ma.. Nagon szep.. Nagyon jo.. Nagyon gyors. Hetfoig meghallgatom a hirtelen tapasztalatokat, aztan szerintem megveszem. :D

(#308) Zolom89


Zolom89
senior tag

Hát gyerekek ez tényleg jó.. Westend MM néztem, fogdostam.. Itt van a zsebemben az i6s és azt kell h mondjam gondolkozom h kiprobalom. Nagyon tetszett a kamera menüben a pro mód, meg úgy az egész telefon..

“LG C2 + Samsung Q990B” Asus Rog Strix G17

(#309) migabi24


migabi24
nagyúr

Úgy látom ez nem olyan megosztó telefon mint a G5, ez mindenkinek tetszik, amin nem is csodálkozom, a P8 is egy szuper készülék nemhogy ez

(#310) batai15 válasza migabi24 (#309) üzenetére


batai15
félisten

No igen nekem is bejön. Azóta gondolkodom hogy amint lesz keret, teszek egy próbát a Huawei / honorral

(#311) migabi24 válasza batai15 (#310) üzenetére


migabi24
nagyúr

Nyugodtan kipróbálhatod, piszok jó, én ős samsungos voltam a Galaxy S elsők közt húzta a zsebemet, és azóta is szinte mind megvolt, nálam Note 4-et váltott a P8 és jobban szeretem az utóbbit, jó az emui és prémium a kivitelezés

[ Szerkesztve ]

(#312) rafis83 válasza redbiro (#295) üzenetére


rafis83
tag

Én ezt olvastam a plus verzió megjelenéséről:
A P9 „nagytestvére”, a szintén Londonban bemutatott Huawei P9 Plus Single SIM-es verziója várhatóan a 2016 június közepétől kerül először hazai forgalomba a Telekomnál, ahol a készülék egy exkluzív ajánlat keretében 8 héttel hamarabb lesz megvásárolható, mint a Huawei többi kiskereskedelmi partnereinél. A P9 Plus Single SIM-es verziója szürke és ezüst színekben lesz elérhető, javasolt bruttó fogyasztói ára 259 990 forint.

(#313) Prime110 válasza rafis83 (#312) üzenetére


Prime110
aktív tag

Persze a kérdés az, hogy a...
- 0,3"-al nagyobb kijelző
- AMOLED az NEO-IPS helyett
- 3D Touch
- Infra
...megéri e a majd 80.000 forintos felárat, és szerintem erre a válasz nagyon sokaknál az lesz, hogy nem.

(#314) rafis83 válasza Prime110 (#313) üzenetére


rafis83
tag

Nekem biztosan nem, kimondani is rossz, hogy negyedmillió forint :)

(#315) Prime110 válasza rafis83 (#314) üzenetére


Prime110
aktív tag

Sajnos az, és _annyival_ nem ad többletet. A Huawei-nek ez a 200.000-es plafon (még ezt is rossz kimondani) de áll jól a Mate 8-al, ami e felett van az csúnyán elvérzik, ott csak a Apple és a Samsung van helyzetben a brand-image miatt. Mert van Sony is a felett, meg HTC is, de látszik, hogy ezek a márkák abban az árszegmensben merre tartanak... (nagyon sehova).

(#316) próbakocka


próbakocka
senior tag

Akinek már a kezében van egy P9 lenne olyan kedves, és csinálna vele ilyen körülmények között képeket?

(némi fény van, de nem rengeteg, mozgó tárgy, + a telefont vagy kezet megtámasztva, stb)

Néhány teszten irreálisan rossz fotókat készítettek vele félsötétben és éjszaka, ami azért elbizonytalanít ...

/// DS918plus + Chromecast 1/2/Ultra

(#317) #86973952 válasza próbakocka (#316) üzenetére


#86973952
törölt tag

Semmiképp ne kézből, mert az is rossz lesz. Hiába támasztja ki. Inkább az utóbbi, vagy ha lehet állvány.

(#318) Mr.Silkó


Mr.Silkó
veterán

Szépnek szép, kétségtelen, és ez az új garanciájuk is példás, de a teszt alapján továbbra is azt érzem, hogy a Huawei egy lépéssel le van maradva grafikus szinten a konkurenciától. Inkább egy Snapdragonos vagy Exynosos telefont vennék, ha Android kéne.

[ Szerkesztve ]

(#319) Looserke válasza Mr.Silkó (#318) üzenetére


Looserke
őstag

FullHD-ra több mint elég, ne bentlakókat nézz.

(#320) Mr.Silkó válasza Looserke (#319) üzenetére


Mr.Silkó
veterán

Azért írtam, hogy a teszt alapján, mert még nem volt a kezemben. Viszont a P6-P7-nél is az volt a tapasztalatom, hogy hamar elfogyott a processzoros erő, amit a túlzsúfolt emui is tovább terhelt, néhány alapszintű játék - ami egy közepes Samsungon vagy Sony-n simán elfutott -, szaggatottan ment csak, ráadásképp pedig hosszútávon teleszemetelődött a telefon és nagyon lelassult.

[ Szerkesztve ]

(#321) #86973952 válasza Mr.Silkó (#320) üzenetére


#86973952
törölt tag

Ott inkább más probléma volt.

P7 -en lazán ment mondjuk egy Fifa vagy egy Kritika. Még a magok, vagy a maximális órajel kényszerítése nélkül is.

Általában ilyen dolgok felhasználói hibából fakadnak, vagy a játék korábbi droidra volt megírva. Szemetelést se nagyon értem, régóta van erre megoldás az EMUI -ban.

P6 -nál még megértem az akadást, ott azért volt probléma egyéb okból kifolyólag is játékok terén. Meg ott azért volt pár frissítés is, ami nem volt az igazi.

Az persze igaz, hogy a GPU mindig kicsit hátrébb sorolta az SoC -t, ha a konkurencia teljesítményéhez mérjük. Ezért nem volt kompatibilis számára az MC5 sem.

[ Szerkesztve ]

(#322) Mr.Silkó válasza #86973952 (#321) üzenetére


Mr.Silkó
veterán

Ettől függetlenül a P7 működése nem volt egyáltalán folyamatos, pedig nem volt nagyon terhelve, hiába volt újratelepítés, úgyanúgy laggolt, kifagyott. El is adtuk idén, kapott mást helyette a párom.

[ Szerkesztve ]

(#323) Looserke válasza Looserke (#319) üzenetére


Looserke
őstag

Benchmark... akart lenni...

(#324) Mr.Silkó válasza Looserke (#323) üzenetére


Mr.Silkó
veterán

Akkor ezért nem értettem, amit írtál! :)

(#325) Looserke válasza Mr.Silkó (#324) üzenetére


Looserke
őstag

a swype úgy gondolta ő jobban tudja mit akartam írni... :D

[ Szerkesztve ]

(#326) #86973952 válasza Mr.Silkó (#322) üzenetére


#86973952
törölt tag

Ott lehet valami hardveres gond volt, ilyennel már én is találkoztam.

-------

P9 -nél én majd a kijelzőre leszek kíváncsi. P7 -ről P8 -ra változott némileg az "új technológia" miatt, de fényerőben és színhűségben én éreztem különbséget a P7 javára. Minden másban sokat fejlődött. Bár egyéni vélemény (amit elég sokan osztanak), szerintem a P6 és a P7 dizájn szempontjából a legjobbak voltak (eddig).

P9 engem a kamera miatt vonz, meg az említett kijelző tesz kíváncsivá napi használat során. DE majd csak G5 után. :)

(#327) Newlachka válasza Mr.Silkó (#322) üzenetére


Newlachka
őstag

akkor ez user error volt... szerintem ha most belemegyünk a P7 sz@r vitába akkor kb. 100-an fogják azt mondani,hogy nincs igazad..és egyáltalán nem lagol. max annak akki nem tudja használni.

Maradjunk a P9-nél itt valaki még vett? Pro/kontrák jöhetnek!

(#328) szaboc78


szaboc78
csendes tag

Nekem eddig 52 % akku fogyasztással közel 3 óra képernyő időt sikerült elérni. Egyébként a kamera funkciói eléggé bonyolultaknak tűnnek. Remélem a beállításokban tud valaki segíteni.

(#329) ORCA58 válasza Prime110 (#313) üzenetére


ORCA58
addikt

Ez a plusz tényleg messze nem ér ennyit.
Nagyon elpimaszodtak a gyártók. Egy kis filléres "újításért" ami legtöbb esetben nem is az, akár tízezreket is elkérnek, pedig lehet azok között van olyan is, ami évekkel ezelőtt termés tartozéka volt a készülékeknek. (Lásd. Samu SD bővítés, vagy a mára már olcsóbb AMOLED felárat jelent.)

(#330) Looserke válasza ORCA58 (#329) üzenetére


Looserke
őstag

Mate8-nál nem ér többet a plus.

(#331) Quqesz válasza ORCA58 (#329) üzenetére


Quqesz
nagyúr

Volt/van két gyártó, akik a csúcsra értek a marketingbe csomagolt semmivel és a többi gyártó rájött, hogy: jé ez működik+ ha még drágábban adjuk, akkor tutu jobb is a vevő szerint....ja nem.

[ Szerkesztve ]

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel!

(#332) Mr.Silkó válasza Newlachka (#327) üzenetére


Mr.Silkó
veterán

Megint ott tartunk, hogy az elvakult user nem bírja elfogadni, hogy nem minden példány volt megfelelő a P7-ből, inkább azzal dobálózik, hogy nem tudtam használni. Wtf!?

De mindegy, már megszoktam, nem offolok.

[ Szerkesztve ]

(#335) papi77


papi77
addikt

GSPLR: Azért ezt így nem kellene... :(((

Szerk: Ja már törölték!

Egyébként nekem is volt P7 em,és valahogy nálam sem volt az igazi!

[ Szerkesztve ]

Az első: NOKIA 1611

(#336) szaboc78


szaboc78
csendes tag

Nekem a kijelző idő vegyes használat mellett, 5 óra és 33 perc lett és még bírja.

(#337) Zolom89 válasza szaboc78 (#336) üzenetére


Zolom89
senior tag

5ora felett már jónak mondanám. Egyre szimpatikusabb ez a telefon..

“LG C2 + Samsung Q990B” Asus Rog Strix G17

(#338) Szellem. válasza szaboc78 (#336) üzenetére


Szellem.
nagyúr

Szép idő.:)

(#339) szaboc78


szaboc78
csendes tag

Üdv mindenkinek. Arra gondoltam megosztom a hétvégi benyomásokat a telefonnal kapcsolatban. Én már több éve két generáció sony xperiát fogyasztottam el, és mivel csalódások sorozata ért úgy gondoltam váltok gyártót. Az újdonság varázsa teljesen megfogott. De ez több annál. Prémium összeszerelés és gyönyörű kijelző. Tökéletes fogás. Nem gyűjti az új lenyomatot, nem zsírosodik az üveg. Először érzem egy telefonon, hogy nincs szükség tokra. (De azért körülnézek a piacon :)
A rendszertől nagyon féltem, főleg attól hogy nincs főmenü. Alaptalan volt. Gyorsan megszoktam. Olyan mintha már évek óta együtt dolgoznánk. A rendszer logikus és kiszolgál. Ez a legfontosabb. Semmi bonyolítás. A sebesség eszméletlen. Azt gyorsan hozzá teszem, hogy én nem szoktam játszani telefonon, viszont minden mást igen. Hívások, közösségi háló, email, hírek, fotók, gps.

A fotós programot nagyon szeretném jobban kiismerni. Szerintem nagyon sok potenciál van benne. Ebben bátran segíthet mindenki :)

Remélem sikerült mindent elmondani. És még egy gondolat. Rég nem okozott ekkora lelki örömet egy telefon, mint a huawei p9. Köszönöm.

(#340) soko70 válasza szaboc78 (#339) üzenetére


soko70
aktív tag

Üdv! Szombaton kaptam meg a készüléket a Telekomtól, de egyszerűen nem tudok betelni vele. Hasonló érzésem volt amikor a Samsung s6 edge plusznál, de ez szerintem túltesz rajta. A fém ház, az üveg rajta annyira igényes, és életemben ez az első készülék amire azt mondom, hogy végre amire érdemes volt költeni. Egyáltalán nem bántam meg, a fotós részével meg en is ismerkedek. A készülék pedig nagyon gyors. Egyenlőre ennyi

(#341) Looserke válasza soko70 (#340) üzenetére


Looserke
őstag

Single simes a készülék?

(#342) soko70 válasza Looserke (#341) üzenetére


soko70
aktív tag

Igen, viszont amit érdemes megemlítenem, hogy a beszélgetési hang minőség az eddigi legjobb, a Samsungnál biztosan. Igényesen szól a hangszóró is. Szerintem nagyon szépen szól.

[ Szerkesztve ]

(#343) próbakocka


próbakocka
senior tag

Esti, szürkületi fotókat tudna valaki feltenni, aki már használja a telefont?

Képzaj mennyiség érdekelne.

[ Szerkesztve ]

/// DS918plus + Chromecast 1/2/Ultra

(#344) Quqesz


Quqesz
nagyúr

Ma megnéztem én is az MM-ben és tényleg szép telefon. A kijelzője nagyon jó, a kamera is jónak tűnt és a rendszersebesség is rendben volt. Egy dolog viszont érdekes volt: a kamera körüli betét inkább műanyagnak tünt mint üvegnek és teljesen egybe volt öntve/egy síkban volt. Nos a jövő adja meg a választ ez mennyire sérülékeny.....le a kalappal a huawei elött....csak ne a fehér lett volna kirakva.....

[ Szerkesztve ]

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel!

(#345) gyerecske válasza próbakocka (#343) üzenetére


gyerecske
senior tag

Igen , jöhetnének az "amatőr" fotók, mert a teszteknek nem hiszek. :K

Én úgy gondolom, hogy azt gondolom!

(#346) soko70 válasza Quqesz (#344) üzenetére


soko70
aktív tag

A kameránál az szerintem nem műanyag, ugyanolyan üveg mint ami az előlapon van. Megkocogtattam, de semmi műanyag feeling.

(#347) soko70 válasza gyerecske (#345) üzenetére


soko70
aktív tag

Nem volt jó idő

https://onedrive.live.com/redir?resid=9E88CD8DA3C6E8B4!149402&authkey=!AMcCTZ2U-0id8kU&ithint=folder%2c

(#348) Quqesz válasza soko70 (#346) üzenetére


Quqesz
nagyúr

Az jó hír! Használd egészséggel! Jó telefon.

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel!

(#349) próbakocka


próbakocka
senior tag

A 3-3-3 garancia céges vevő esetén is érvényes, vagy csak magánszemélyekre vonatkozik?

(x-y-z gyártónál voltak már ilyen trükkök, ezért érdekelne a kérdés)

/// DS918plus + Chromecast 1/2/Ultra

(#350) #86973952 válasza próbakocka (#349) üzenetére


#86973952
törölt tag

A készülékre vonatkozik, nem a kapcsolódó szolgáltatótól függ. Vásárlói értelemben meg mindegy, hogy magánszemély vagy cég.

Mire gondolsz, milyen trükk volt?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.