Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Huawei P9 téma összefoglaló
[Huawei P9-P9 Lite OFF Topikja!!]
Kötetlen beszélgetés a P9 és P9 Lite tulajdonosoknak!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1551) Newlachka válasza mothugs (#1549) üzenetére


Newlachka
őstag

Amikor rádugod a gépre akkor fenti legördülő menüben kiválasztod a fájlok/fotó közül amit szeretnél

(#1552) mothugs válasza Newlachka (#1551) üzenetére


mothugs
tag

Báffff....köszi szépen!

porterocka: neked is köszi!

(#1553) #07400704


#07400704
törölt tag

Üdv. mindenkinek!
Milyen a készüléknek a beszélgetési hangereje és minősége?

(#1554) MK VII válasza #07400704 (#1553) üzenetére


MK VII
veterán

Szia.
Szerintem nagyon jó. Hangos és jóminőségű.

(#1555) #07400704 válasza MK VII (#1554) üzenetére


#07400704
törölt tag

Köszönöm a választ!

(#1556) Richard


Richard
őstag

Pár nap után azt mondom a P9 az egyik legjobb telefon ami valaha nálam járt. S6 éls i6S volt nálam utoljára, azoknál fényévekkel jobb!

Van/volt pár idegesítő dolog de ezeket sikerült megoldani:

- nem írta ki az értesítéseket a zárolt képernyőre, de csak beállítási probléma volt
- a gyári launcher valami borzalom. Az ikonok, meg úgy összegészében. A régi jól bevált nova prime csak úgy hasít helyette, így ez is pipa
- Folyamatosan kilőtte az appokat, hogy túl sokat fogyasztanak és így értesítés sem jött. Beállítás után ez is hibátlan.

Több negatívumot nem találtam, talán az akku lehetne kicsit combosabb.

A térerő viszont valami brutál rajta :) Ahol eddig minden telefonnal Edge volt, itt simán 4G van 2 jelerősséggel.

szerk.: valaki írta a gyári bőrtokot. Hol lehet ilyet fellelni és hogy néz ki? Nem találok róla semmit.

Kösz

[ Szerkesztve ]

(#1557) #86973952 válasza #07400704 (#1555) üzenetére


#86973952
törölt tag

Huawei -nél kiemelkedően jók szoktak lenni a kommunikációra épülő hardveres elemek. Jó hangminőség, vételi jelerősség, GPS. Kb. P7 óta.

Ez nálam is mindig fontos szempont.

Szerk.:
Telenornál (IS) már (korlátozottan) elérhető a 4G+ is, bitang gyors lett. Hollandiában már tesztelik az 5G -t is.

[ Szerkesztve ]

(#1558) #07400704 válasza #86973952 (#1557) üzenetére


#07400704
törölt tag

Értem, neked is köszönöm!
A meglévő kifogástalanul működő Galaxy S6-ot szeretném cserélni valamire, így került számításba a P9 és a LG G5, vagy még a most debütáló OnePlus 3, nehéz a döntés :F :)

(#1559) SonyNex7 válasza moleculez (#1515) üzenetére


SonyNex7
senior tag

Csinálnál egy értelmes leírást hogy kell szappanos vizes módon felrakni a fóliát.
Köszi

Richárd: pécsi Mm-ben van flippes és(fekete és fehér) bőr(fekete) is.
Amennyire láttam oyan mint az iphone bőr tok kialakításra.A kamerát körbevevő fekete panel és ujjlenyomat olvasó ki van vágva.Also részén van a huawei lógó és felirat bele sütve.
Nagyon minőségi cuccnak néz ki.
Mondjuk 15e-ért lehet is... :Y

[ Szerkesztve ]

(#1560) Richard válasza SonyNex7 (#1559) üzenetére


Richard
őstag

Hmm. Kár, hogy nem találok róla semmit. Nagyon kíváncsi lettem.

szerk.: a bőr akkor nem flippes ugye?

[ Szerkesztve ]

(#1561) daninet válasza Richard (#1556) üzenetére


daninet
veterán

feltettem a emui nevű témát, visszarakja teljesen material támára a launchert, mert amugy ami témák a témázóban vannak az borzalom :)
a launchernek nincs baja, a ronda ikonoknak annál inkább :) de ezért kár launchert cserélni...

most ilyen: [kép]

[ Szerkesztve ]

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#1562) Richard válasza daninet (#1561) üzenetére


Richard
őstag

Ez nagyon jól néz ki. Fel is rakom gyorsan, kösz! :) Az zavar még a gyáriban, hogy sok app nem jelzi az értesítéseket az ikonokon. Nova ezt is tudja csuklóból a Tesla Unreaddel.

#1563 SonyNex7: nekem a "huawei p9 genuine leather case" kifejezésre csak flipest dobott meg utángyártottat, de azért köszönöm!

szerk.: hogy csinálok screenshotot? A home + power itt nem megy :) Megvan. Volume + Power

[ Szerkesztve ]

(#1563) SonyNex7 válasza Richard (#1560) üzenetére


SonyNex7
senior tag

Google a barátunk...[link]

(#1564) pepetech válasza Richard (#1560) üzenetére


pepetech
őstag

A flippes is bőr de a hátlapon vastagabb illetve minőségibb bőr van de szerintem 14990 ft-ot nem ér. Én flippeset vettem az védi elöl hátul ,imádom.

Apple MacBook AIR M2, Apple iPhone 14 Pro, Apple Watch Series 5 Nike GPS, Huawei Freebuds Pro

(#1565) daninet


daninet
veterán

Rootolt már valaki? Ne én legyek már az első ;]

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#1566) Newlachka válasza daninet (#1565) üzenetére


Newlachka
őstag

xda-n vannak már egy páran. én nem bírom megcsinálni,mert asszony beparázott :D
pár hsz-el feljebb belinkeltem hozzá mindent

(#1567) SonyNex7 válasza pepetech (#1564) üzenetére


SonyNex7
senior tag

Azt nem tudtam hogy az is bőr.
Nekem is jobban tetszik a flippes,a védelem miatt, de nem szerettem mert nehézkes a kezelés mikor ki vagy alá van hajtva.

Jó lesz nekünk az alliexpressről is fél áron.;)

Érdekes hogy nektek mennyire csúnya a gyári téma megoldás nekem meg mennyire bejön, és az nem tetszik amit felraktatok.

[ Szerkesztve ]

(#1568) pepetech válasza SonyNex7 (#1567) üzenetére


pepetech
őstag

annyira vékony hogy nem zavar. Ha meg hívnak ki sem kell nyitni mert ott az ablakocska mondjuk talkband b2 óta azt hadználom vezetés közbe jól jön nagyon. Megérte azt a 15 ezwr magyar pénzt :).

Az ágyba fekve én is kiveszem a tokból :)

[ Szerkesztve ]

Apple MacBook AIR M2, Apple iPhone 14 Pro, Apple Watch Series 5 Nike GPS, Huawei Freebuds Pro

(#1569) Newlachka válasza SonyNex7 (#1567) üzenetére


Newlachka
őstag

kinti rendelésnél figyelj oda, ha okos tokot veszel 70-80%-ánál rossz helyen van benne a fém, és múkolni kell,hogy megfelelően működjön az "okos" tok

(#1570) gti16v


gti16v
őstag

valaki nem csinál első hsz-t ?:-) ilyen mindent beleíróst? (egy ideig megmarad a P) úgy érzem :-) )

http://www.kephost.com/view3.php?filename=a1_2014_2_20_al6xxx6fbd.jpg

(#1571) daninet válasza Newlachka (#1566) üzenetére


daninet
veterán

úgy értettem a topikban az első :D

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#1572) moleculez válasza SonyNex7 (#1559) üzenetére


moleculez
veterán

Na szóval, szappanos-vizes fólia: Először is, nem minden fóliával működik, pontosabban én eddig egyet ismerek ami kifejezetten így működik, ez van a leírásban. Ultimate Shield -nek hívják, és az oldalukon van video a mutatványrol, jobban jársz azzal, mintha én magyarázom el. Nagyon jó, puha tapintású, nem gyűjti az ujjlenyomatot sem, nem hajlik fel. Igaz 8£\db.

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#1573) #86973952 válasza gti16v (#1570) üzenetére


#86973952
törölt tag

HA van rá igény szívesen megcsinálom a hétvége folyamán. Rá is érek most, a szombat este kivételével.

Egy tartalmasabb leírással. Általában a blogomba szoktam bedobni, onnan átemelhető. Lite -ra is a hétvégén tudok rárobbanni.

(#1574) SonyNex7 válasza moleculez (#1572) üzenetére


SonyNex7
senior tag

Na fel is raktam az ultimate shieldet.Száradt kb 8 órát,plusz 1 óra a felrakásra úgyhogy mindenképpen lefekvés előtt ajánlatos hogy legyen ideje kiszáradni, de a maradék víz és levegő 2-3 napig is megmaradhat.
Nem nagy mutatvány csak arra kell figyelni hogy épphogy csak bevizesitsd(2dl víz 3 csepp mosogató körülbelül,megvárod míg a hab feloszlik),tényleg pár csepp és mikor felveszed a papirròl nem szabad össze nyomi mert akkor látszani fog a ragasztó elmaszatolodás,szépen lágyan kell tartani.
Felrakásra magamnak adok 10-ből 9-et.

Igazából tényleg eléggé láthatatlan, hogy rajta van,a tartósság meg majd kiderül.
Nem csúszós,sőt kimondottan tapados és az ujjlenyomatnak jól ellen áll.
Annyi hátrány viszont van,amit nem értek hogy miért nem lett kb 1 mm-rel szélesebb a kijelzőn lévő,mert sajnos annyi hézag van.
Tehát a lekerekített részre nem teljesen ér ki.

A legjobb kombó az lesz ha találunk egy teljes keretes üveget mint amilyen van is csak angel dot nélkül és körbe meg hátra mehet az ultimate shield fólia, de amíg ez nem történik meg addig ez a legjobban ajánlott kombó

[ Szerkesztve ]

(#1575) rafis83 válasza #86973952 (#1573) üzenetére


rafis83
tag

Jó lenne az összefoglaló, mert mindig vannak, és lesznek is visszatérő kérdések :R

(#1576) bluemirage válasza #86973952 (#1573) üzenetére


bluemirage
őstag

Jó lenne ha valaki felvállalná.

Én hetek óta egy txt fájlba gyűjtöm fontosabb faq-kat --> problémák / válaszok. Vásárlás előtt állok, így saját magamnak.

De este átküldöm, szabad felhasználásra :) Nem teljes körű, csak a nekem fontosak vannak kimentve. De így is hátha hasznát tudod venni. Előtte priviben kereslek. :R

Meliora sunt bono inimica

(#1577) #86973952 válasza bluemirage (#1576) üzenetére


#86973952
törölt tag

Oké. Simán lehet benne olyan, amire én nem gondoltam. :)

(#1578) daninet


daninet
veterán

Rootoltam...

működik, megy minden, lucky patcher, adaway, freedom stb...

4 eurot kell költeni az unlock kódra DC unlocker-ben. a kínai oldal sajnos nem megy...

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#1579) moleculez válasza SonyNex7 (#1574) üzenetére


moleculez
veterán

A tartóssága az olyan, hogy a Lumia 930-rol leszedtem, odadobtam a fa ablak párkányra, és kb 8-9 hónap múlva ugyanúgy ottvolt, úgy kellett leszedni. Nekem került alá valahogy porszem, de azért már fel nem szedem. Amúgy a porszemcséket úgy lehet kikerülni ha enyhén párás fürdőszobában rakod fel.

[ Szerkesztve ]

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#1580) Tekergő82


Tekergő82
tag

Sziasztok! Támogatom èn is az összefoglalót, P8-nál is sokszor volt segítsègemre.

(#1581) Newlachka válasza daninet (#1578) üzenetére


Newlachka
őstag

ITT ingyen lehet kérni unlock kódot elvileg

BL kód kérés Huaweitől

[ Szerkesztve ]

(#1582) Télapó_ válasza Newlachka (#1581) üzenetére


Télapó_
tag

Bocs a láma kérdésért, de ezek mire jók?
Köszi a választ. :R

Üdv.

(#1583) daninet válasza Newlachka (#1581) üzenetére


daninet
veterán

Nem megy a huawei oldal. Európaiaknak meg egyébként nem elérhető.
Esetleg email váltással lehet tőlük most kódot kérni, az kb 10 nap és regisztrálják az IMEI számod, hogy unlockolva lett.
DC unlocker 4 euróért generál neked egyet és vissza tudja zárni LOCKED módra a BL-t.

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#1584) Newlachka válasza daninet (#1583) üzenetére


Newlachka
őstag


megy az :)
ITT beregisztrálsz emaillel és megy az ID
plusz garanciát viszont csak telefonszámmal bírtam aktiválni
Télapó_: bootloader nyitás után mehet twp recovery majd root és takarítás

(#1585) acronka


acronka
tag

Mit jelent ez, hogy a play szolgáltatások "manuális vissza frissítés apk -val a legújabb verzióra"?
Áruházból le lehet szedni egy apk-t? Akkor nem mindegy ha automatán frissítem vissza? Egyáltalán egy appról van szó, vagy minden google cuccról? Mit keressek?

Ezt sem értem :
"Beállításokban a Google biztonsági mentés kikapcsolása" Hol van ez?

(#1586) daninet válasza Newlachka (#1584) üzenetére


daninet
veterán

nálam nem megy, ezek szerint Mo.-ról igen... amcsi VPN-em van, azzal se ment, igazából nem ért annyit, hogy szenvedjek vele. Visszazáráshoz meg igyis ugyis kell a DC unlocker ugyhogy...

A plusz garit nekem a huawei márkaboltban aktiválták ahol vettem.

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#1587) daninet válasza acronka (#1585) üzenetére


daninet
veterán

a google play szolgáltatásokat nem lehet letörölni a telefonról. Ha playstorban eltávolítod akkor csak a frissítéseket távolítja el. Ezt az apk dolgot nemtom hol olvastad és mihez kapcsolódik.

Fiókokban a Google-re kattintva tudsz mindenféle mentést kikapcsolni.

[ Szerkesztve ]

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#1588) #86973952 válasza acronka (#1585) üzenetére


#86973952
törölt tag

Android rendszer a legnagyobb fogyasztó és húzza az akksit? Mert csak akkor kell ezzel foglalkozni.

szende_robi:
ON -ra állítottam a 2 BL -es hozzászólásod, mert szerintem nem OFF. Fontos téma.

Lehet ADB -bal is megy a visszazárás. Amúgy a DC jó kis program, pár hete került fel a P9 is a change logba.

[ Szerkesztve ]

(#1589) bluemirage válasza daninet (#1587) üzenetére


bluemirage
őstag

"a google play szolgáltatásokat nem lehet letörölni a telefonról."
Greenify és rootolt telefon esetén lehet fagyasztani' (mint minden rendszer app-ot). Automatikusan is, ha lezárod a képernyőt, tehát közben nem tud enni. Skynetes (elnézést droidos) telefonokon hasznos a root és Greenify együttes hatása. Sajnos az OS-el szállított, vagy más a gyári fojtó programok messze nem olyan hatékonyak. Ezzel nem azt mondom, hogy egyből neki kell esni root és ROM-olás. Csak azt, hogy gyári állapotában vannak esetek amikor csak remény marad és az is hal meg utoljára :D

Meliora sunt bono inimica

(#1590) Trionin


Trionin
tag

Kicsit off, de gondolkodom a P9en, de lemaradtam valamiről vagy egy erős félreírás van a mobilcorner webshopba, miszerint a P9 Plus single verzio 206ezer??? Az elég bestbuynak tűnik elsőre, ráadásul titanium grey (nekem az a favorit szín) raktáron és 3év gyári gari?
Elgondolkodtat..

[ Szerkesztve ]

Nem =)

(#1591) #86973952 válasza Trionin (#1590) üzenetére


#86973952
törölt tag

Van saját témája, de gondolom halott.

VIE-L09 -es? EU beszerzés? Mert EU -n kívül is beszerezhető. Kérdezd meg, hogy a TMX -nál garanciáztatható -e közvetlenül.

[ Szerkesztve ]

(#1592) acronka válasza #86973952 (#1588) üzenetére


acronka
tag

Igen, húzza az akksit. Azt szeretném megcsinálni amit a 820 -as hozzászólásban olvastam. Valaki le tudja írni részletesen?

(#1593) SonyNex7 válasza Trionin (#1590) üzenetére


SonyNex7
senior tag

Annyira azért nem best buy,az a plusz 60e Ft szerintem.

(#1594) #86973952 válasza acronka (#1592) üzenetére


#86973952
törölt tag

Play Szolgáltatások frissítését kell törölni az alkalmazások menüben. Utána meg manuálisan mehet fel pl. apkmirror -ról. Nem a legújabb, de majd megnézem Neked pontosan, még nem vagyok otthon.

Beállításokban a speciális beállításokon belül van biztonsági mentés és visszaállítás. Ott van a Google automata mentése. Azt kell kikapcsolni.

Utána mehet egy újraindítás.

Egyelőre más megoldás nincs rá. Google hazavágta egy kicsit az üzemidőt ezzel a frissítéssel, többi telefonnál is megy a szenvedés, most már több mint egy hónapja. 6.+ a legjobban érintett a témában...illetve az ehhez kapcsolódó Google frissítés.

(#1595) #86973952 válasza #86973952 (#1588) üzenetére


#86973952
törölt tag

Jut eszembe... DC nélkül viszont simán lehet, hogy RELOCKED lesz LOCKED helyett. Aminek igazából semmi értelme. Ezt a DC pl. Mate 8 -nál is helyreteszi.

(#1596) daninet válasza #86973952 (#1595) üzenetére


daninet
veterán

az mindegy hogy mivel unlockolod, csak mikor megpróbálod relockolni kérni fogja a DC a 4 kreditet.

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#1598) #86973952 válasza daninet (#1596) üzenetére


#86973952
törölt tag

Relock -ra írtam. De közben rájöttem, hogy a DC is csak Relock -ot csinál.

HCU Client -tel ment az átírás Relock -ról Lock -ra.

[ Szerkesztve ]

(#1599) acronka válasza #86973952 (#1594) üzenetére


acronka
tag

Így már érthető! :)
Nagyon köszönöm a részletes választ!
Azt még megvárom, melyik verziót ajánlod. Illetve megkérdezném még, hogy ez az APKMirror mennyire biztonságos?
Hálás köszönet! :R

(#1600) #86973952 válasza acronka (#1599) üzenetére


#86973952
törölt tag

Rendben van az oldal, sokan használják. Gyári apk -k kerülnek fel. Kínai telefonokra onnan szoktam szedni a Play -t és pajtásait is. Meg MX Player -ből is van fent régi licensz verzió.

Arm 64 bites kell droid 6.+ -ra kompatibilisen.

Elvileg ő lesz az:
[link]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.