Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Huawei P9 téma összefoglaló
[Huawei P9-P9 Lite OFF Topikja!!]
Kötetlen beszélgetés a P9 és P9 Lite tulajdonosoknak!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1251) sanyijedi


sanyijedi
őstag

megjött a tok amit innen rendeltem: 5600 Ft-ért
3 hét kellett, de minőségi tényleg eredeti:


Samsung Galaxy S25 + Apple iPhone 16

(#1252) MK VII válasza sanyijedi (#1251) üzenetére


MK VII
veterán

Hmmm...
Tegnap mikor elugrottam venni az enyémre egy tokot ideiglenesen amíg találok egy normálisat, az eladó egy boltban pont ezt ajánlotta.. Hogy ez az eredeti tokja meg bla-bla... Élből mondtam, hogy ilyet biztos nem fogok rátenni... Az árig már el sem jutott.. Vissza is rakattam vele.. Egy szimpla átlátszó szilikon tokot vettem rá..

Vigyázz az ilyen tokkal.. Illetve a kijelzőre akkor is tegyél fóliát vagy üveget, mert az ilyen fedeles/flippes tokok alá bemegy a por és össze vissza karcolja a kijelzőt.

[ Szerkesztve ]

(#1253) SonyNex7 válasza MK VII (#1252) üzenetére


SonyNex7
senior tag

+1

(#1254) sanyijedi válasza MK VII (#1252) üzenetére


sanyijedi
őstag

van rajta fólia, de köszi a tippet.

táskába szerintem jó ez a tok, hogy ne sérüljön van hogy csak ott fér el.

Samsung Galaxy S25 + Apple iPhone 16

(#1255) pepetech válasza sanyijedi (#1251) üzenetére


pepetech
őstag

Én is ilyet akarok bár ez tuti nem gyári mert a gyári piros kartondobozban van nem pedig süteményes tálban van :). De magyarországon még nem találtam...

Apple MacBook AIR M2, Apple iPhone 14 Pro, Apple Watch Series 5 Nike GPS, Huawei Freebuds Pro

(#1256) ZsoCza válasza pepetech (#1214) üzenetére


ZsoCza
csendes tag

Megkérdezhetem, hogy miért váltottál S7E-ről? Jelenleg pont e között a két telefon között vacilálok és egyelőre nem tudok dönteni. Mindkettőnek megvan a pro-ja és kontrája P9 kompaktabb, kedvezőbb az ára, hátul van az ujjlenyomat olvasója és talán még az UI is szimpibb mint az S7E-nek. Az OIS + az IP védelem hiánya szól ellene leginkább.
Képek, videók közt milyennek ítéled meg a különbséget a két teló közt? Viszonylag sokat használom fényképezésre videózásra az aktuális telefonomat ezért kérdezném.

Amint látom a legtöbben itt a fórumon meg vannak elégedve a készülékükkel ami elég pozitív, főleg, hogy olvasva az S7E fórumát is, ott sokan panaszkodnak mostanában, hogy a valami leszívja az akksit.
Természetesen bárki hozzászólását szívesen veszem, akár pozitív vagy negatív tapasztalattal a készülékről.
.
Köszi előre is! :)) :DD

(#1257) pepetech válasza ZsoCza (#1256) üzenetére


pepetech
őstag

S7e merül mint a titanic ez igaz. Fogásra és kinézetre szebb nameg ott a vízállóság is. De én azt mondom nem éri meg azt a +60-70 ezret. Már most 140-ért kell hírdetnem de így is alkudoznak. Nagyott bukott az árábol az s7. A p9 gyönyörű fotókat lő. Szerintem jobb mint a samsung persze nem fokuszál olyan sebesen de ez nem is baj. Nálam a p9 nyert. Megérte a cserét.videót még nem csináltam vele.

Apple MacBook AIR M2, Apple iPhone 14 Pro, Apple Watch Series 5 Nike GPS, Huawei Freebuds Pro

(#1258) Thunder86


Thunder86
tag

Sziasztok!

Próbáltam kicsit nyomozni az állandó wifi kapcsolat után. Néhány helyen találtam arra hivatkozást, hogy a helyszolgáltatás okozza. Kikapcsolatm.. ugyanúgy alvó módban nem bontotta a kapcsolatot. Később volt egy olyan lehetőség is, hogy alkalmazás pl viber felülirhatja a rendszer beállítást. Azt is kikapcsoltam. Minden beállítás ellenére ugyanúgy állandó wifi kapcsolat van a routerrel és nem történik meg a bontás alvó módban.

Mivel a neten se találtam semmilyen specifikus dolgot így hagyom a fenébe... ezek szerint ez így marad... :)

Senki nem tapasztalt hasonlót?

No Sacrifice, No Victory!

(#1259) pepetech válasza Thunder86 (#1258) üzenetére


pepetech
őstag

Per pill én örülök ha eifin van addig sem merül az aksi annyira. Meg a mobilnet sem fogy annyira.

Apple MacBook AIR M2, Apple iPhone 14 Pro, Apple Watch Series 5 Nike GPS, Huawei Freebuds Pro

(#1260) MK VII válasza Zolcsika77 (#1221) üzenetére


MK VII
veterán

Na igen... Veszprémi vagyok. :)
Válts.. Nem bánod meg. ;)

(#1261) pepetech válasza ZsoCza (#1256) üzenetére


pepetech
őstag

Egyébként itt van pár fotó amit p8 p9 illetve s7 edgével fotóztam így sok különbség nincs.[link]

Apple MacBook AIR M2, Apple iPhone 14 Pro, Apple Watch Series 5 Nike GPS, Huawei Freebuds Pro

(#1262) ZsoCza válasza pepetech (#1261) üzenetére


ZsoCza
csendes tag

Köszi! Valóban nem látni eget verő különbségeket. Így az a 60-70e-s felár tényleg megkérdőjelezhető...

(#1263) Prime110 válasza pepetech (#1255) üzenetére


Prime110
aktív tag

De ez a gyári tokja, illetve van neki egy bőr hátlap tokja is, Media Markt-ban láttam mindkettőt.

(#1264) pepetech válasza Prime110 (#1263) üzenetére


pepetech
őstag

Tudom hogy ilyen a gyári tokja de ez a süteményes tálca nagyon gáz folpackba csomagolva mintha valami kibaszott isler lenne :D. De ha így árulják médiában is akkor elhiszem, hogy eredeti de akkor is gáz egy csomagolás egy prémium terméknél. P8-nak szép dobozban volt a flip tokja.

[ Szerkesztve ]

Apple MacBook AIR M2, Apple iPhone 14 Pro, Apple Watch Series 5 Nike GPS, Huawei Freebuds Pro

(#1265) MK VII válasza pepetech (#1264) üzenetére


MK VII
veterán

Nem így árulják... Én ahol néztem ott normális csomagolásban volt. Nem isleres tálcán. :D

(#1266) MK VII


MK VII
veterán

Srácok. Ez emnnyire elfogadható ennél a készüléknél?

Játék, ph olvasgatás, facebook, chat, meg sok fényképezés volt benne...

[ Szerkesztve ]

(#1267) #86973952 válasza pepetech (#1264) üzenetére


#86973952
törölt tag

Szerintem attól függ hol gyártják. Többnyire igen, ilyen ablakos karton dobozban árulják Huawei/Honor -nak is. Viszont én is láttam már gyáriba ilyen "tálcán". Nekem a kimért húsok jutnak róla eszembe.

Szóval ha valaki ilyet lát ne lepődjön meg. :)

(#1268) JDMKid válasza MK VII (#1266) üzenetére


JDMKid
tag

Egy nap után még nem érdemes következtetéseket levonni az akksi időkről. egy pár nap, esetleg egy hét kell hozzá mire beáll a fogyasztása. Max úgy lehetne összehasonlítani, hogy egy másik egynapos készülék mit produkált azonos merülésig.

Buy the Rolex to impress others, the Grand Seiko to impress yourself.

(#1269) pepetech válasza MK VII (#1266) üzenetére


pepetech
őstag

Nrkrm tegnap beleszaladt az 5+ órába. Teljesen megvagyok elégedve vele. S7E bivaly volt az elején 6+ kijelző idővel de mostanra ha 2,3-at kihoztam belőle az sok. A P9-em jobban bírja az asszony S7E-től :). Használat függő. Amikor még friss a szerelem mindig rajtakaptam magam hogy csak úgy fogdostam és be/ki kapcsolgattam a kijelzőt meg játszottam az újjlenyomat olvasóval :). Szóval várjunk vele pár napot :). Utána nézd meg mennyit teljesít.

Apple MacBook AIR M2, Apple iPhone 14 Pro, Apple Watch Series 5 Nike GPS, Huawei Freebuds Pro

(#1270) Snoop27


Snoop27
őstag

Sziasztok. Van itt olyan aki G4-rol valtott? Kivancsi lennek a tapasztalataira, koszi.

LG Optimus G Black --> LG G2 32 GB Black --> LG G4 Brown Leather --> Note 5 Black Sapphire --> Samsung S8 Orchid Grey + Moto 360 --> Huawei P40 Pro --> iPhone 11 Pro Max

(#1271) MK VII


MK VII
veterán

Igazatok van srácok.. Várok még pár napot aztán utána nézem.. Egyébként szerintem így is elég jól teljesít. Az előző telefonjaimon igaz nem nézte, de közelébe nem volt a kijelző idő érzésre.

(#1272) plau85


plau85
tag

Üdv. Van itt valaki aki lumia 950-ről jött erre a készülékre? Esetleg leírhatná a tapasztalatait a váltásról. Milyen volt megszokni a rendszert, mennyire fluid wmhez képest, és ami igazán érdekel az a kamera minősége. Köszönöm

(#1273) batai15 válasza plau85 (#1272) üzenetére


batai15
félisten

üdv! wm10től minden jobb..
Volt pár windows mobilom is, és azt mondom egy percig ne gondolkodj..

(#1274) bluemirage válasza plau85 (#1272) üzenetére


bluemirage
őstag

"mennyire fluid wmhez képest,"

Ez jó... :) Szóval szintén windows-osként mondom, hogy ha a 950-en futó W10M-re gondolsz, annál jobb. Minden téren :DD
Ja nem... glance screen az egyetlen ami hiányozni fog... Ez az egyik legnagyobb találmány. Ezt én is sajnálni fogom, akinek sosem volt az nem bánja persze.

De attól, hogy a Philips TV-ken van Ambilight, attól még:
- a többség nem is hallott róla, bár ha látja rácsodálkozik, hogy ez állati
- a többség mégsem ezt veszi, hanem Samu-t vagy mást.

Tehát nem elég egyben jónak lenni, ha a teljes kép nem jó... Ez a Windows-os telefonok veszte.

[ Szerkesztve ]

Meliora sunt bono inimica

(#1275) MK VII válasza plau85 (#1272) üzenetére


MK VII
veterán

Picit olvass visszább... Én is tettem fel képeket... Szerintem simán hozza a 950-es szintet. Talán még jobb is. A rendszer nagyon gyors. Nem gondolkodik csak teszi azt amit szeretnél.

[ Szerkesztve ]

(#1276) plau85 válasza bluemirage (#1274) üzenetére


plau85
tag

Jelenleg l930ast birtoklok. Nincs vele semmi problémám. Szépen teszi a dolgát ( W10m). Augusztus utánra tervezem a váltást. A kiszemelt jelenleg a l950 de nem tagadom ez a telefon is felkeltette az érdeklődésemet. Azért is informálódók előre. :) Rég volt droidom (s2), és mivel minimum 2 évig használok egy telefont a tapasztalat sajnos azt sugallja hogy kétszer is meggondoljam a visszatérést ( sem a galaxy s plus, sem az s2es nem bírta két évig hogy nereptessem meg). De ez rég volt.

[ Szerkesztve ]

(#1277) plau85 válasza MK VII (#1275) üzenetére


plau85
tag

Meglestem a képeket. A közeliek nagyon szépek ( mondhatni brutális :)), viszont a távolabbi képek mintha ellenének kicsit mosódva. Nem vagyok profi fotós ezt aláírom. A fotóim nagy részében a családi élményeket örökítem meg. Pici dolgok mint az óra vagy virág szépek de sose csinálok ilyeneket. A másik ami épp eszembe jutott a live image. Tud olyan képeket csinálni a telefon amik 1-2 másodpercig mozognak?

(#1278) vwadam


vwadam
tag

Üdv,
Valaki nem tudja hogyan lehetne visszatenni a 130-cal végződő romot?
Tegnap frissítettem a 136osra és azóta csak gondok vannak a telefonnal,böngészők nem működnek,nem tölt be semmit,alkalmazások nagy részét nem nyitja meg,folyamatosan lefagy..
vagy nektek melyik vált be a legjobban?

[ Szerkesztve ]

(#1279) bluemirage válasza plau85 (#1276) üzenetére


bluemirage
őstag

"De ez rég volt."
Azok egyrészt még más droidok voltak, másrészt ha szeretnéd megtudni, mit érezhettek a BB felhasználók a végén, akkor hajrá... vegyél 950-et. A te pénzed, a te döntésed. :R Mondom ezt, minden gúny nélkül.
Én már belefáradtam a W10 topikban abba, hogy próbáljam megmenteni a kevésbé tájékozottakat és felhívjam a figyelmet a nagyon is közeli végjátékra. Itt van pl. MK VII sportárs is. Nem hiszem, hogy megbánja a váltást. Sokan váltottak ide/oda, kevesek vettek újra Windows telefont. Ürül az a topik rendesen.

[ Szerkesztve ]

Meliora sunt bono inimica

(#1280) batai15 válasza bluemirage (#1279) üzenetére


batai15
félisten

Az off résszel maximálisan egyetértek. Engem is mennyiséget kiáltottak trollnak.
A windows egy süllyedő hajó már. Sőt én már csak negatívan tudok a rendszerről beszélni.

[ Szerkesztve ]

(#1281) #86973952 válasza vwadam (#1278) üzenetére


#86973952
törölt tag

Ha van a neten general verzió, akkor azzal. Ha megy a downgrade.

B136 -ra hogy frissítettél, OTA - n? Mert akkor nem a downgrade -del kellene elsőként próbálkozni. Főleg, ha belakott rendszerre ment.

[ Szerkesztve ]

(#1282) ranlomadi


ranlomadi
tag

Valaki használ közületek a P9-hez Huawei Band 0-s okosórát?
Tapasztalatok? Mind az óra és a készül kommunikációja között?

Üdv,
Ádám

(#1283) Horvi válasza MK VII (#1266) üzenetére


Horvi
őstag

Szerintem ez normális, mert ahogy említetted sok volt a fényképezés az meg meríti az akksit rendesen.

Hello darkness, my old friend...

(#1284) kutya30


kutya30
újonc

Sziasztok!
Profi fotósoktól kérdezném, hogy manuálisan hogyan kellene beállítani a telefont, hogy a lehető legszebb képeket lője?

(#1285) MK VII válasza kutya30 (#1284) üzenetére


MK VII
veterán

Erre majd én is ráfekszek.. Mármint az állítgatásra.
Mindenesetre van fotós fórum. Szerintem ott többre mész ezzel a kérdéseddel... Ritkábban van telefonos topikban oyan aki profi fotós.

[ Szerkesztve ]

(#1286) #86973952 válasza kutya30 (#1284) üzenetére


#86973952
törölt tag

Ez teljesen helyzetfüggő. Fénytől, távolságtól, témától, egyebektől.

Pl. egy világos épület is simán be tud égni a képen annak ellenére, hogy a többi rész egész jó.

Érdemes az ISO -t alacsonyan tartani, de a zaj csökkentés érzékenység csökkenéssel is jár, tehát nem fix ez sem. Meg bizonyos helyzetekben (pl. sötétebb helyen) az exp időt annyira meg kell növelni, hogy állvány nélkül nem lesz tiszta.

WB -t is ízlés szerint érdemes állítani. Meg az sem mindegy hova van téve a fókusz.

[ Szerkesztve ]

(#1287) vwadam válasza #86973952 (#1281) üzenetére


vwadam
tag

OTA-n keresztül frissítettem,belakott rendszerre telepítettem..

(#1288) kutya30 válasza vwadam (#1287) üzenetére


kutya30
újonc

Akkor így általánosan ISO legyen minél alacsonyabb, exp idő pedig minél feljebb állítva?

(#1289) kutya30


kutya30
újonc

Bocsi az előző hsz-hez szólt a kérés :)

(#1290) Snoop27 válasza kutya30 (#1288) üzenetére


Snoop27
őstag

Ha nem mozgo targyat akarsz fotozni akkor igen, ellenkezo esetben az exp. ido a leheto legrovidebb kell legyen (1/1600-1/2000,...), viszont emiatt sotetebb lesz a keped is.
Ezt olvasd el es megerted hogyan kell az ISO-val "jatszani".

[ Szerkesztve ]

LG Optimus G Black --> LG G2 32 GB Black --> LG G4 Brown Leather --> Note 5 Black Sapphire --> Samsung S8 Orchid Grey + Moto 360 --> Huawei P40 Pro --> iPhone 11 Pro Max

(#1291) vwadam


vwadam
tag

másnál is folyamatosan alkalmazás leáll feliratokat dobál a telefon a legújabb frissítéssel?
újraindítom,1-2 órát bír aztán megint kezdi..youtube el se indul,még újraindítás után se,a többi kibírja azt a pár órát

[ Szerkesztve ]

(#1292) #86973952 válasza vwadam (#1291) üzenetére


#86973952
törölt tag

Nem, Neked nagyon megmakkant a telepítésnél. DE belakott rendszerre nem az igazi OTA -t rányomni.

Elsőként csinálj egy biztonsági mentést SD -re, aztán egy wipe -ot. HA attól nem javulna meg, akkor kellene lőni a netről egy teljes general ROM -ot. Aztán újratelepíteni az egészet.

(#1293) vwadam válasza #86973952 (#1292) üzenetére


vwadam
tag

csináltam factory resetet,youtubeot kipróbáltam és megint lefagyott,utána szedtem le egy B136-os general romot xda-ról (EVA L09,ami az enyém is),újratelepítettem,már a beállításokban lefagyott a telefon,utána megint megpróbáltam a youtubeot és megint lefagyott a rendszer,ja és ujjlenyomatot akartam állítani a beállításokban,beírtam a jelszót amit kért,rámentem a továbbra,de nem csinált semmit..
szerintem megpróbálok egy B130-as romot..

ja meg folyamatosan olyanokat ír a telefon,hogy az SD kártya sérült,cserélje ki a kártyát,de a fájlkezelőbe nincs semmi gond,képeket,videókat is megtudom nyitni

[ Szerkesztve ]

(#1294) vwadam válasza vwadam (#1293) üzenetére


vwadam
tag

na úgy néz ki megoldódott,újratelepítettem,újraindítottam,lefrissítettem minden alkalmazást és most úgy néz ki minden helyreállt,végre megy a youtube is 2 nap után

Szerk.: az amúgy miért van,hogy világosodik/sötétedik a kijelző úgy is,hogy az auto.fényerőt kikapcsoltam?

[ Szerkesztve ]

(#1295) pepetech válasza ranlomadi (#1282) üzenetére


pepetech
őstag

Én most vettem 15-ért egy b2-őt és szuperül működik a headset része is.

Apple MacBook AIR M2, Apple iPhone 14 Pro, Apple Watch Series 5 Nike GPS, Huawei Freebuds Pro

(#1296) #86973952 válasza vwadam (#1294) üzenetére


#86973952
törölt tag

Szuper.

Kontraszt vagy a fényerő változik? Előbbit más telefon is csinálja. Többek között az előző telefonod is. :)

(#1297) vwadam válasza #86973952 (#1296) üzenetére


vwadam
tag

Kontraszt,ja tényleg..már el is felejtettem,sp-t használtam 3 hétig,ott nem voltak ilyenek ilyenek :D

Szerk.: amúgy az bezavarhat ha Xperia alkalmazásokat dobok fel a telefonra,mint pl. Sony kezdőképernyő,widgetek,album,walkman,stb..?

[ Szerkesztve ]

(#1298) Zolcsika77


Zolcsika77
csendes tag

Előre mondom, nem akarok senkinek a lábára lépni.

A manuális fotóbeállításokhoz érdemes ismerni az analóg fotózás fizikai alapjait.

Mondom ezt úgy, hogy nem vagyok sem profi, sem művész fotós, de a kriminalisztikai fényképezésből van végzettségem, és tulaja vagyok egy nikon d3200-nak és egy Samu Galaxy K Zoom-nak, amiket ha a körülmények engedik manuális vagy program auto módban használok.

[ Szerkesztve ]

(#1299) SonyNex7


SonyNex7
senior tag

Na tegnap megjött az üveg fólia.
Nagyon jó méret, teljesen kiér a széléig, szép fekete,por,és légmentes,felment.
Alig látni hogy rajta van.
Felrakás furcsa volt,hogy nem szorítja ki a levegőt maga alól,,de jól nézet ki,aztán rájöttem a miértre mikor felemeltem.
Az első ámulat után a csalódás....
Ugyanis az átlátszó rész,kijelzőt fedő részen, főleg napsütésben szabályos elrendezésben apró csillogó pontok vannak.Régi Sony telfonoknak volt ilyen kijelzője...
Írtam supportnak:a ragasztó körben van fekte rész alatt,a pöttyök meg kijelző érzékenység miatt kellenek.
Mire én:ezt nem írják a honlapon,másrészt iphone is ilyen kerek szélű arra az ilyen üveg hibátlan volt.
Válasz:az iphone más technológiával van megoldva és jelenleg ez a legjobb üveg ami a piacon van.
Oké refund,küldenek egy teljes test fóliát.
Amíg nem találok mást addig nyilván nem szedem le,mert annyira azért nem vészes,de minden esetre furcsa.

[ Szerkesztve ]

(#1300) JimiArena


JimiArena
csendes újonc

Sziasztok!

Tudja valaki esetleg, hogy melyik üzletben lehet kézbe venni a P9-es fehér-ezüst kivitelét? A fekete előlapos verziót szinte mindenhol, viszont engem érdekel, milyen kézbe véve a fehér előlapos verzió! :-)

MediaMarktban csak rendelésre hoznak, egyik budapesti üzletben sincs, legalábbis a honlapon a raktárkészlet infó ezt mutatja. Köszönöm előre is a segítséget!

Rendhagyó lehetőségként engem az a verzió is érdekel, ha valakinek van saját részre ilyen világos előlappal rendelkező P9 készüléke és hajlandó 10 percet rám szánni Budapesten, Újpest környékén, hétköznap valamikor, akkor azt hálásan megköszönöm! :-)

Áldás, békesség! :-)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.