Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Huawei P9 téma összefoglaló
[Huawei P9-P9 Lite OFF Topikja!!]
Kötetlen beszélgetés a P9 és P9 Lite tulajdonosoknak!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#501) ferrari1 válasza Laca7601 (#500) üzenetére


ferrari1
őstag

Igen:

Forrás.

Eszerint a 09 az egy simes, a 19 és 29 az dual. További infó.

[ Szerkesztve ]

(#502) bluemirage válasza Laca7601 (#500) üzenetére


bluemirage
őstag

"P9-et vennék, de maga a kereskedő sem tudja megmondani, hogy a dual, vagy az egy simes verziót árulja-e."
Felmerült bennem a kérdés, hogy mennyire hivatalos' a kereskedő ill. lehet, hogy csak bolti' garancia lesz a telefonra? :F

Meliora sunt bono inimica

(#503) Laca7601 válasza ferrari1 (#501) üzenetére


Laca7601
tag

Köszi szépen!

Igen, ez elég meggyőző mennyiségű infó. 😊
A jó készüléket vittem vissza...

(#504) Laca7601 válasza bluemirage (#502) üzenetére


Laca7601
tag

Igen, ráadásul a legtöbb bolt 1+1 év garanciát ad, miközben a 3 év gyártói gari járna...
Ezt mondjuk nem is értem.

(#505) Prime110 válasza Laca7601 (#504) üzenetére


Prime110
aktív tag

Korrekt, aki nem adja meg a gyártóit az kamu! 2 év amúgy is hivatalosan, mert a 3 év az regisztrációhoz kötött, de a 2 év akkor is jár, az nem 1+1, hanem 2!

(#506) #86973952 válasza redbiro (#499) üzenetére


#86973952
törölt tag

Elég sok telefonnál téma ez, Google makkantott meg valamit. Az pörgeti a procit. Frissítés eltovolítás sokat nem fog számítani, hamarosan lesz frissítés rá.

(#507) redbiro válasza #86973952 (#506) üzenetére


redbiro
őstag

egyelőre nyomtam egy wipe cache-et a stock recoveryben, xda-n ezt ajánlották.
meglátjuk.

it never gets easier, you just go faster

(#508) #86973952 válasza redbiro (#507) üzenetére


#86973952
törölt tag

Max. ideiglenesen fog használni. Sajnos...

[ Szerkesztve ]

(#509) JNSK válasza #86973952 (#506) üzenetére


JNSK
aktív tag

nekem is sok az android rendszer.. de amig megvan a 6 oranyi kijelzoido addig nem reklamalok :D

(#510) redbiro válasza JNSK (#509) üzenetére


redbiro
őstag

naja, csak közben nekem meg úgy zuhan mint a mir űrállomás az utolsó óráiban.

de majd a hétvégén megpróbálok egy teljes ciklust, hétköznap sajnos munkaeszköz, már az se nagyon fér bele, hogy 30% alá menjek.

it never gets easier, you just go faster

(#511) redbiro


redbiro
őstag

próbálta már valaki a dpi-t csökkenteni ezzel az ADB-s módszerrel?

btw nekem csalódás, hogy a P9-ből kimaradt a beépített DPI állítás, többek között azért választottam ezt mert a youtube-os MATE 8/EMUI 4.0 bemutatóban láttam ezt a lehetőséget. :(

it never gets easier, you just go faster

(#512) JNSK válasza redbiro (#510) üzenetére


JNSK
aktív tag

ja persze, igy vilagos :) nekem szerencsere az utolso par szazalek is kovetkezetesen merul, nem ugy mint anno a g3 nal ami nagyon merult az utolso 20-30 szazalek utan :(

[ Szerkesztve ]

(#513) ferrari1


ferrari1
őstag

Akinek hirtelen kezdett ( vagy fog ) merülni a telefon a Play szolgáltatások pörgése miatt, annak megoldás lehet a manuális frissítése a Google Play szolgáltatásnak . ( S7-nél bevált ) Le kell tölteni a legfrissebb megfelelőt és manuálisan telepíteni, utána újra indítani a telefont. :K

[ Szerkesztve ]

(#514) JNSK


JNSK
aktív tag

nektek mukodnek az "ujjbutyok" gesztusok? Mert nekem csak nagyon ritkan rajzol ha probalom az ujjbutykommel bevinni pl a kamerat indito C betut

[ Szerkesztve ]

(#515) Lamberd


Lamberd
tag

Sziasztok!

Azt szeretném kérdezni a Dual Simes változatnál ha két sim kártyát teszek bele még be lehet-e tenni mellé Sd kártyát. Vagy csak úgy működik mint az új samsungoknál, vagy két sim, vagy egy sim egy sd kártya?

Üdv: Lambi

(#516) brainticket válasza Lamberd (#515) üzenetére


brainticket
aktív tag

sajnos vagy második sim, vagy microsd :(
illetve a dualsim verzióból az NFC is kimaradt.

[ Szerkesztve ]

(#517) sdombi


sdombi
tag

Tegnap előtti nappal én is csatlakoztam egy dual sim-es változattal.
WP-ről váltottam (L920+L435-ről). Egyelőre meggyőző a rendszer minden téren. Szupergyors, szerintem a kamera is rendben van, bár az akksi idő remélem nem végleges, egyelőre 1 töltési ciklus után, kicsit kevés ez a 4 óra kijelzőidő, az előzetesen várthoz képest.

Ami viszont fontos infó lehet minden tulajnak, hogy a 3-3-3 garanciához regisztrálni kell:
"A Huawei egyedülálló 3-3-3 garanciája abban az esetben jár a P9 készülékhez, amennyiben a készülék tulajdonosa a telefon HiCare alkalmazásán keresztül regisztrálja a készüléket a vásárlást követő egy hónapon belül."
Ezt nem tudván az edigitalban rendesen kivertem a balhét, hogy miért 1+1éves garancialevelet adnak a telóhoz, úgyhogy ráírattam a számlára, hogy ehhez jár a huawei VIP garija :)

(#518) redbiro válasza sdombi (#517) üzenetére


redbiro
őstag

hasznos info, 3 perc volt az egész.

it never gets easier, you just go faster

(#519) próbakocka


próbakocka
senior tag

Emui-n tudok valahogy csak ikonkészletet cserélni? Van hozzá valamilyen theme editor cucc? Vagy ez tök zárt?

A default hat (6!) ikonset-et lehet valahogy bővíteni?

[ Szerkesztve ]

/// DS918plus + Chromecast 1/2/Ultra

(#520) #86973952 válasza próbakocka (#519) üzenetére


#86973952
törölt tag

Téma fájl az egy tömörített fájl, meg van a helye az ikonoknak is. Tehát ki is tudod cserélni, csak gép kell hozzá. XML és képfájlokból áll, többnyire fontos a méretezés.

Kreátor nincs. Illetve készítettek egyet, de az használhatatlan.

(#521) próbakocka válasza #86973952 (#520) üzenetére


próbakocka
senior tag

Ehhez kell root?

/// DS918plus + Chromecast 1/2/Ultra

(#522) #86973952 válasza próbakocka (#521) üzenetére


#86973952
törölt tag

Nem, ez téma fájl szerkesztés. SD -ről, jogosultság nélküli mappából tudja olvasni.

(#523) próbakocka válasza #86973952 (#522) üzenetére


próbakocka
senior tag

Nagyszerű! Köszi! Valami leírást nem tudsz hozzá linkelni?

/// DS918plus + Chromecast 1/2/Ultra

(#524) #86973952 válasza próbakocka (#523) üzenetére


#86973952
törölt tag

Nem, mivel ezt anno én találtam ki, és sosem volt időm befejezni a leírást. A blogom alatt van egy része, de többnyire telefonok témájában lett kivesézve.

Bár elég sok dolgot leírtam.

Nyitsz egy Total Commandert, átnevezed a fájlt .zip kiterjesztésre és bele tudsz lépni. HA minden igaz, akkor icons mappában lesznek az alkalmazás ikonok.

DE segítek.

Szerk.:
[link]

[ Szerkesztve ]

(#525) próbakocka válasza #86973952 (#524) üzenetére


próbakocka
senior tag

Magic! Ez tökjó leírás. Megpróbálkozok vele.

/// DS918plus + Chromecast 1/2/Ultra

(#526) #86973952 válasza próbakocka (#525) üzenetére


#86973952
törölt tag

4.1 -nél már lehet eltérés, mappa helyekben, egyebekben, de megfejthető az is.

Nagyon hasonlít a MIUI -hoz a fájl felépítése. Nem azért, mert "kopizás", hanem mert így épül fel a droid grafikai fájlrendszere. Így újabb droidok, ezáltal új UI alatt lehet egy-egy eltérés.

[ Szerkesztve ]

(#527) ORCA58 válasza próbakocka (#525) üzenetére


ORCA58
addikt

Próbálgattam én is. Akár több témából is össze lehet válogatni egy neked kedvezőt, főleg az egyszerűbb témákból könnyű. A fájlokat cserélgettem benne, úgy alakítottam ki a saját témámat.

(#528) metaldog


metaldog
aktív tag

Sziasztok

Most akarok ilyen telót venni de én sokat is szoktam telón játszani, az ismerősömnek P8-a van ami a google play-ben nem találja a Fifa 16-ot. Ha meg is találja nem engedi telepíteni mert azt látni a megjegyzésben hogy nem kompatibilis az eszközzel és nincs is telepítés gomb. A P9-nél van ilyen probléma?

(#529) JNSK válasza metaldog (#528) üzenetére


JNSK
aktív tag

Latja a fifa16ot es engedi telepiteni..

(#530) krbC


krbC
tag

Sziasztok!

Imádom ezt a telót :) aki meg benchmark buzizik és az nyugtatja meg a lelkét ha valami teszten jobb pontot(?) ér el az.... aki meg játék miatt akarja az is...... szép képeket csinál!!! Jobb a samsung? Sony? vedd azt, én 90 ezer ér jutottam a telóhoz 2 év hűséggel Arany Next S magenta -50.000 kedvezménnyel. aki ennél jobb vételt tud mondani az ne győzködjön másokat, vegye azt :D
Kérdés: sehol nem találok rá tokot fóliát( nem üvegfólia!).. valaki tud már valami helyet BP-n? Valami jobb minőségibb tok kéne!

Üdv.

-gl hf-

(#531) Looserke válasza krbC (#530) üzenetére


Looserke
őstag

És kellett hozzá új előfizetést kötni vagy meglévőt vittél be magenta1-be?

(#532) krbC válasza Looserke (#531) üzenetére


krbC
tag

Régin nem volt hűség, azt lemondtuk. -> új előfizu(2év) amit a magentához csatoltunk( korlátlan TvGO val!!!) és így egyszeri alkalommal fellehetett használni a -50.000-et

-gl hf-

(#534) detre15


detre15
csendes újonc

Sziasztok!

Mágneses csatlakozásu töltőkábel USM-C tipusu kapható-e valahol?
Köszönöm előre is az infót.

(#535) Looserke válasza krbC (#532) üzenetére


Looserke
őstag

És ilyenkor új telefonszámot is kaptál, vagy meg lehetett tartani a régit? Nekem is lejárt a hűség időm azért kérdezem.

[ Szerkesztve ]

(#536) krbC válasza Looserke (#535) üzenetére


krbC
tag

új előfizetés új szám :)

-gl hf-

(#537) Zolom89 válasza Looserke (#535) üzenetére


Zolom89
senior tag

Ha lejárt a hűséged akkor újra kötik és kész, nem kell új szám. Az otthoni szolgáltatásod is új szerződést kap újra két évvel. És kapod is az 50k-s kedvezményt, ami elég jó szerintem. én is így fogom kihozni jövőhónap elején.

“LG C2 + Samsung Q990B” Asus Rog Strix G17

(#538) Looserke válasza Zolom89 (#537) üzenetére


Looserke
őstag

És csak ezzel a next S díjcsomaggal lehet elhozni kedvezményesen a telefont?

(#539) bluemirage válasza #45553408 (#533) üzenetére


bluemirage
őstag

Tegnap délután úgy volt, hogy a győri Árkában megnézem... de a MM oldalán azt írták, hogy a győri üzletben nem kapható :(
Aztán délután olvastam, hogy Te mégis meg tudtad tapogatni... Nosza vonatra ültem és tényleg ott volt fehér színben. A lényeg, hogy
- gyors (alkalmazások nyitása, böngészés chrome-mal stb)
- csináltam fényképeket... sötétet is, félhomályban... de nem jelentkezett a korábban mutatott szivárványos elmosódás és a galériájában mások által készített képeken sem volt ilyen
- távoli dolgokra már csak normál sebességgel fókuszál, de elfogadható
- nekem a mellette lévő P8 sokkal férfiasabbnak tűnt. A P9 jobban kerekített élei min. unisex hatást keltenek. Tehát külsőre nekem a P9 kevésbé tetszik, mint a P8. De ez szubjektív
- A telefon kézbe véve nagyon minőségi benyomást tesz.

Mindent egybe véve ár / érték arányban (ebben külön kiemelve a minőséget) a legjobbak egyike. Nem szubjektíve... a legjobb :D

Ha valaki kizárja az egyébként jó Samsungot (S6 edge, S7... ), csak azért mert tömegmárka és egyéniség nélküli tucat termék... akkor szerintem a P9 egy egyedi és különleges választás!

Azt azért hozzátenném, hogy ha nem a P9-ben lenne az egyik leggyorsabb és tényleg jó helyen elhelyezett ujjlenyomat olvasó... akkor bizony a P8-at venném. Aminek kicsit rosszabb az üzemideje, de egyébként szebb, olcsóbb és a mindennapokban ugyanúgy helytáll még 2 évig. A fényképezője javult, de nem annyit amit a Marketing sugároz... P8 sem volt rossz ezen a téren. Videózásnál a mobil féle OIS egyébként is inkább hátrány, de a fényképezésnél néha jól jött volna... Gondolom a dupla kamera miatt nem akartak még egy spec OIS-t fejleszteni hozzá... már most... talán majd jövőre. Ha 2 kamerás üzemmódban fényképez a P9, akkor a képek egyesítése akksizabáló... így ha tippelnék, akkor a P8 egy töltéssel több képet tud készíteni pl. felhős időben, mint a P9. Ezen is érdemes elgondolkodni, meg azon, hogy miért szedte le a Huawei a következő duplakamerás mobilról a Leica nevet. Eddig tartott a hosszútávúnak beharangozott együttműködés? :)

Meliora sunt bono inimica

(#540) alansmithee


alansmithee
tag

na én is hozok pár képek amit telefonnal lőttem csak úgy kíváncsiságból.. a cseppes kép minimálisan szerkesztve van de csak egy kis expo és kontraszt korrekció semmi photoshop varázslat :)

[ Így is lehet ]

[ Szerkesztve ]

(#541) Looserke válasza bluemirage (#539) üzenetére


Looserke
őstag

miért lenne videózásnál hátrány az OIS??? :F

(#542) moleculez


moleculez
veterán

Sziasztok. Lumiárol valtanék, és lenne pár kérdés: 1, Megoldható-e, hogy a képek, videók, automatikusan fel lehetnek töltve OneDrive-ba? 2, Outlook accountból menjenek a contactok, mert nem akarok google dolgokba visszaköltözni.

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#543) JNSK


JNSK
aktív tag

Nektek nem tunik neha "erzeketlennek" a kijelzo?

(#544) redbiro válasza JNSK (#543) üzenetére


redbiro
őstag

de

it never gets easier, you just go faster

(#545) JNSK válasza redbiro (#544) üzenetére


JNSK
aktív tag

Igen olvastam en is. Ezek szerint neked is vannak ilyesmi "tunetek"? Nekem csak neha csinalja.. megnyomom az egyik ujjammal semmi.. aztan a masikkal es erzekeli.. Nem mukodik rendesen ez az ujjbutykos rajzolgatas sem (legalabbis a kiallitott darabon sokkal simabban ment)
Az enyem titanium szurke l19.. Kerdes hogy ez hardveres vagy szoftveres.. Ha hardveres akkor 3 honapon belul cserelik elmeletileg

[ Szerkesztve ]

(#546) redbiro válasza JNSK (#545) üzenetére


redbiro
őstag

szerintem ez szoftveres lesz

it never gets easier, you just go faster

(#547) KM650


KM650
újonc

Sziasztok.

Én is csatlakoztam a P9-ek táborához, egyenlőre vegyes érzelmekkel.. :(
LG G2-ről váltottam, ahhoz képest az anyagminőség és a rendszer gyorsasága komoly előrelépés.
De: a háztartásban lévő minden eszköz tud kapcsolódni a wifire kivéve ezt (egyszerűen nem tudom felfogni hogy ez miért van), a visszajelző led sokszor nem jelez, a kijelzőfényerő a G2-höz képest gyengébb, az EMUI-t meg szokni kell. :)

(#548) redbiro válasza KM650 (#547) üzenetére


redbiro
őstag

szintén G2-ről jöttem, nekem a wifivel nincs gond, és mivel miuiztam sokáig egy xiaomival is, az emuit se nehéz megszokni.
egyelőre inkább lelkileg küzdök a root hiányával, eddig mindegyik telefonom a megvétel napján lett rootolva.
ezt is lehetne, de valamiért most úgy döntöttem, hogy megpróbálok túlélni nélküle.:)

@JNSK: az ujjbütykös sztorihoz annyit, hogy nekem az a módszer vált be, hogy amikor hozzáérek a kijelzőhöz, akkor egy pillanatra ott tartom és utána kezdem el húzni az ívet.

it never gets easier, you just go faster

(#549) emerich04


emerich04
újonc

Sziasztok. Eddig csak lelkes olvasó voltam. Egy hete én is P9 tulaj vagyok. Tegnap tettem bele sd kárgyátt,töltöttem fel rá videókat de se a gyári, se a bsplályer nem látta őket. Valamit elcsesztem?

(#550) JNSK válasza redbiro (#548) üzenetére


JNSK
aktív tag

Szinten g2 (meg kb 3 honap g3) utan valtottam. Nekem ez az elso telefon ami par nap utan ugyan olyan porgos mint az elejen.. igy nem igenyel rootot meg nem igenyel semmi mokolast.. csak hasznalom es minden mukodik normalisan.

Az ujjbutykos modszered meg mukodik.. de az mm-ben kiallitott feheren (ezust) sokkal jobban mukodott.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.